1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Tesla zvýši ceny áut v Číne, ďalší rast plánuje v decembri

tesla motors logo
Šanghaj - Americký výrobca elektrických vozidiel Tesla zvýši ceny svojich áut v Číne už v piatok (30. 8.), teda o niečo skôr, než sa očakávalo. Navyše ďalšie zvýšenie plánuje firma v decembri, a to v prípade, že do platnosti vstúpia čínske dovozné clá na americké autá.

Rüselsheimský závod Opla prejde na štvordňový pracovný týždeň

opel logo 2
Frankfurt nad Mohanom - Automobilka Opel zavedie v základnom závode v Rüsselsheime skrátený štvordňový pracovný týždeň. Nový režim začne platiť v októbri na tri mesiace.

Spoločnosť Ryanair pozastaví linku z Londýna do Košíc

ryanair plane
Košice – Spoločnosť Ryanair ruší na obdobie zimného letového poriadku 2019/2020 letecké spojenie Londýn (Southend) – Košice. Nateraz posledný let na tejto linke je naplánovaný na 26. októbra.

Amerických výrobcov whisky zasiahli clá na jej dovoz do EÚ, obávajú sa ďalších

whisky
Washington - Keď Európska únia (EÚ) uvalila v júni 2018 clá na americkú whisky, predaj remeselnej pálenice Mountain Laurel Spirits sa v priebehu dňa znížil o 10 %, keďže európsky distribútor jednoducho prestal nakupovať jej Dad's Hat Pennsylvania Rye Whiskey.

Dopyt po čokoláde v Ázii neustále stúpa, produkcia bôbov pritom klesá

cokolada1
Kuala Lumpur - Dopyt po čokoláde v Ázii neustále stúpa. Výrobcovia obľúbenej pochúťky v tomto regióne tak hľadajú spôsoby, ako zvýšiť miestne dodávky kakaových bôbov, aby mohli uspokojiť svojich klientov. Informovalo o tom ázijské združenie producentov kakaa.

Dánsko otvorilo najväčší škandinávsky veterný park na mori

windfarm full
Kodaň - Dánsky korunný princ Frederik vo štvrtok (22. 8.) oficiálne otvoril najväčší škandinávsky veterný park na mori. Projekt Horns Rev 3 bude schopný dodávať energiu viac než 420.000 domácnostiam, uviedla agentúra DPA.

Jadrová elektráreň Akademik Lomonosov opustila murmanský prístav

nuclear logo2
Murmansk - Prvá plávajúca jadrová elektráreň Akademik Lomonosov odplávala zo severoruského prístavu Murmansk.

Spoločnosť Level predbežne zastavila svoju expanziu vo Viedni

Airbus a320
Viedeň - Nízkonákladová letecká spoločnosť Level, ktorá je dcérou španielskeho dopravného koncernu Iberia IAG, predbežne zastavila svoju expanziu vo Viedni. Pôvodne plánovala rozšíriť svoju prepravnú kapacitu šiestich lietadiel od polovice augusta o jeden stroj A320.

IAC otvorí v rakúskom Burgenlandsku nový výskumno-vývojový areál

Car transmission
Neutal/Eisenstadt - Nadnárodný automobilový dodávateľ so sídlom v Luxembursku International Automotive Components Group (IAC) plánuje v rakúskom Burgenlandsku postaviť areál pre výskum a vývoj.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...