1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nemecká rozvodná energetická sieť sa v júni dostala trikrát do ohrozenia

electricity pylons 4
Essen – Rozvodná elektrická sieť v Nemecku sa v júni trikrát dostala do kritickej situácie. Energetické zdroje dodávali menej elektriny než krajina potrebovala na svoj hladký chod. Rozpad rozvodnej siete (blackout) však podľa spolkovej agentúry pre rozvodné siete nehrozil.

Dostavba tretieho bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach sa presúva na február

Nuclear Energy Plant
Mochovce – Tretí blok jadrovej elektrárne v Mochovciach bude spustený do prevádzky najskôr na budúci rok vo februári. Samotná dostavba sa navyše predraží o ďalších 270 miliónov eur.

Výrobcovia škótskej whisky sa obávajú sporu USA a EÚ, žiadajú rýchle riešenie

whisky
Londýn - Združenie producentov škótskej whisky (SWA) vyzvalo v utorok Spojené štáty a Európsku úniu (EÚ), aby čo najskôr ukončili obchodný spor a neohrozovali ekonomiku na jednej aj druhej strane.

Aktivita v britskom stavebníctve klesla v júni najvýraznejšie za vyše 10 rokov

construction workers
Londýn - Aktivita v britskom stavebnom sektore zaznamenala minulý mesiac najvýraznejší pokles za vyše 10 rokov. Oznámila to v utorok spoločnosť IHS Markit, podľa ktorej je za tým neistota spojená s blížiacim sa brexitom.

Transformácii hornej Nitry má pomôcť aj modernizácia železničnej infraštruktúry

Railway 1
Trenčín – Cestovné poriadky, modernizácia železnice a rekonštrukcia železničných priecestí s ohľadom na akčný plán transformácie uhoľného regiónu horná Nitra

Trať Púchov - Považská Teplá bude zmodernizovaná z európskych peňazí

rails
Bratislava - Na rýchlejšiu železničnú dopravu na severnom Slovensku v rámci transeurópskej dopravnej siete (TEN-T), v úseku medzi Žilinou a Púchovom, bude preinvestovaných takmer 285,5 milióna eur z kohézneho fondu.

Biofabrik je vraj pripravený začať s výrobou paliva z plastového odpadu

plastic scrap
Drážďany - Nemecký startup Biofabrik v utorok oznámil, že po šiestich rokoch výskumu je pripravený začať s výrobou paliva z plastového odpadu.

Nové hybridné BMW automaticky vypne spaľovací motor v znečistených mestách

BMW Logo1
Mníchov – Nové hybridné automobily BMW automaticky vypnú svoje spaľovacie motory v silne znečistených mestských oblastiach a prejdú na čisto elektrický režim jazdy v rámci znižovania emisií z vozidiel.

Napriek útokom v Perzskom zálive Saudi Aramco dopyt po rope vykryje

Oil rig
Soul - Saudský ropný koncern Saudi Aramco je znepokojený nedávnymi incidentmi v Perzskom zálive, napriek tomu je schopný zabezpečiť potreby svojich zákazníkov.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...