1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Stefan Hornivius je novým prevádzkovým riaditeľom spoločnosti ZKW Group GmbH

ZKW Logo coloured
Stefan Hornivius (53) prevzal funkciu prevádzkového riaditeľa spoločnosti ZKW Group GmbH dňa 28. augusta 2023. Vo funkcii nahradil Wolfganga Muhriho, ktorý koncom  augusta na vlastnú,žiadosť zo spoločnosti odišiel. Hornivius má viac ako 25 rokov skúseností s riadením v automobilovom priemysle a súvisiacich odvetviach.

Produkcia cukru v kľúčovom štáte Indie klesá, očakáva sa rast cien

cukor
Bombaj - Produkcia cukru v kľúčovom indickom štáte Maháráštra by mala podľa najnovších odhadov klesnúť v sezóne 2023/2024 zhruba o 14 % a dosiahnuť najnižšiu úroveň za posledné štyri roky. Príčinou je extrémne suchý august, ktorý spôsobil pokles úrod cukrovej trstiny. Uviedli to v stredu pre agentúru Reuters zdroje z priemyslu aj vlády.

Tesla plánuje zvýšiť odber komponentov z Indie

tesla motors logo
Naí Dillí - Americký výrobca elektromobilov Tesla plánuje tento rok odoberať z Indie komponenty v hodnote 1,7 až 1,9 miliardy USD (1,59 až 1,77 miliardy eur). Uviedol to v stredu minister obchodu Pijuš Gojal v súvislosti s plánmi Tesly na vybudovanie továrne v krajine. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

BP investuje v Nemecku do konca desaťročia až 10 miliárd eur

BP petrol station
Berlín/Londýn - Britská ťažobná spoločnosť BP plánuje investovať v Nemecku do konca tohto desaťročia až 10 miliárd eur, a to do nízkouhlíkových palív, obnoviteľných zdrojov a do nabíjacích staníc pre elektromobily.

KSK začína súvislé opravy vybraných úsekov ciest II. a III. triedy

construction machinery
Košice – Košický samosprávny kraj (KSK) pokračuje v ďalších opravách ciest II. a III. triedy. Súvislá oprava vozoviek zahŕňa 28 úsekov, ktoré sú v nevyhovujúcom stupni stavebnotechického stavu. Informovala o tom hovorkyňa KSK Anna Terezková.

Zníženie ťažby ropy spôsobí významné výpadky globálnych dodávok

Oil Well6
Paríž - Zníženie ťažby ropy zo strany kľúčových producentských krajín Saudskej Arábie a Ruska spôsobí do konca tohto roka významné narušenia dodávok, čo zvyšuje riziko ďalších otrasov na globálnych trhoch. Uviedla to v stredu Medzinárodná agentúra pre energetiku (EIA).

Vláda schválila firme Mubea Tailored Products investičnú pomoc 19,92 mil. eur

euros
Bratislava - Mubea Tailored Products, s. r. o., Kežmarok žiada investičnú pomoc na podporu výstavby nového výrobného závodu na automobilové diely v lokalite Veľká Ida, v okrese Košice-okolie. Vyplýva to z návrhu z dielne Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý schválil vládny kabinet.

Spoločnosť Swiss od marca 2024 spojí leteckou linkou Košice a Zürich

airport kosice
Košice – Do Košíc prichádza nový letecký dopravca. Na pravidelnej linke Zürich – Košice – Zürich bude od 27. marca 2024 lietať švajčiarska letecká spoločnosť Swiss International Air Lines. Linka bude prevádzkovaná trikrát týždenne, informovali zástupcovia košického letiska a leteckého dopravcu.

EÚ bude vyšetrovať čínske štátne dotácie pre elektromobily

elektromobil nabijanie
Štrasburg - EÚ začne vyšetrovať čínske štátne dotácie pre elektromobily na obranu európskeho priemyslu pred "umelo nízkymi cenami". Uviedla to v stredu v Štrasburgu predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová vo svojom prejave o stave Únie.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...