1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Mesto Lučenec pripravuje druhú etapu rekonštrukcie Predstaničného námestia

square workers
Lučenec - Mesto Lučenec pripravuje aj druhú etapu rekonštrukcie Predstaničného námestia. V rámci projektu počíta s vybudovaním nového záchytného parkoviska, rekonštrukciou chodníkov či revitalizáciou zelene. Zámer chce financovať prostredníctvom európskych fondov. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Michaela Baboľová.

Spomalenie výstavby bytov neovplyvnilo dopyt Slovákov po stavebných prácach

Zeriav1
Bratislava - Spomalenie výstavby bytov na Slovensku nemalo vplyv na dopyt Slovákov po stavebných prácach ako rekonštrukcie bytových jadier, izolácie, podhľady či stavby plotov.

Nemecký stavebný sektor pokračuje vo výraznom poklese

ohl zs logo
Berlín - Aktivita v nemeckom stavebnom sektore pokračovala minulý mesiac v prudkom poklese, aj keď tempo poklesu sa zmiernilo. V hlbokom útlme naďalej zostáva aktivita vo všetkých troch oblastiach stavebníctva, pričom najhoršia situácia pretrváva v bytovej výstavbe. Navyše podľa ekonómov sa situácia tak skoro nezlepší.

Stavebná produkcia v Taliansku rástla v marci najslabším tempom za takmer rok

italian flag
Rím - Stavebná produkcia v Taliansku zaznamenala aj v marci medziročný rast, tempo rastu sa však výrazne spomalilo, pričom dosiahlo najslabšiu úroveň za takmer rok. V medzimesačnom porovnaní pokračovala produkcia v stavebníctve v poklese. Uviedol to taliansky štatistický úrad, ktorý zverejnil predbežné údaje.

Po marcovom prepade sa výstavba v USA v apríli zotavila

Office Building
Washington - Po marcovom výraznom poklese sa výstavba v Spojených štátoch minulý mesiac zotavila. Počet vydaných stavebných povolení však opäť klesol, aj keď tempo poklesu bolo miernejšie než v marci. Informovali o tom agentúra Reuters a portál RTTNews, ktoré zverejnili najnovšie údaje amerického ministerstva obchodu.

Nálada v americkom stavebníctve v máji nečakane klesla

construction
Washington - Vyššie úrokové sadzby hypoték ovplyvnili tento mesiac náladu v stavebnom sektore v USA, ktorá zaznamenala nečakaný pokles. Informoval o tom portál RTTNews, pričom sa odvolal na údaje Národnej asociácie staviteľov domov (NAHB) a banky Wells Fargo.

Stavebná produkcia v marci 2024 medziročne klesla o 9,4 %

house worker
Bratislava  - Produkcia stavebníctva v marci 2024 tvorila hodnotu 484,3 milióna eur a v porovnaní s minuloročným marcom sa znížila o 9,4 %. Segment stavebníctva tak evidoval jej pokles už štvrtý mesiac po sebe. Po zohľadnení sezónnych vplyvov stavebná produkcia medzimesačne poklesla o 7,5 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Dôvera podnikateľov aj spotrebiteľov v domáce stavebníctvo klesá

slovakia flag
Bratislava - Dôvera podnikateľov aj spotrebiteľov v domáce stavebníctvo postupne klesá, segment sa s týmto negatívnym trendom trápi už druhý mesiac po sebe. Zaostáva aj objem stavebnej produkcie. Pokles nálady spotrebiteľov podľa odborníkov súvisí s vývojom ekonomiky a dlhodobou vysokou infláciou.

Začali sa práce na razení tunela Okruhliak

tunel 1
Prešov - Národná diaľničná spoločnosť (NDS) slávnostne začala raziace práce na 1,8 kilometra dlhom tuneli Okruhliak. Je súčasťou rýchlostnej cesty R4 Prešov - severný obchvat, II. etapa.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...