1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Dopyt po industriálnych priestoroch na Slovensku poklesol

Indrustrial hall in progres
Bratislava – Dopyt po industriálnych nehnuteľnostiach na Slovensku v 3. kvartáli medziročne poklesol na úroveň 75.000 štvorcových metrov (m2). Odborníci však očakávajú, že posledný štvrťrok 2020 bude silný. Vyplýva to z analýzy realitno-poradenskej spoločnosti CBRE.

Všetci členovia vlády vyjadrili podporu rekonštrukcii mostov

bridge1
Bratislava – Vláda v stredu prerušila rokovanie o Mostnom programe z dielne rezortu dopravy do najbližšieho zasadnutia kabinetu. Minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) však ubezpečil, že všetci členovia vlády vyjadrili podporu tomuto materiálu.

Budova obecného úradu bude energeticky úspornejšia

Polystyren
Ohradzany – Budova obecného úradu v obci Ohradzany v okrese Humenné bude energeticky úspornejšia. Rekonštrukčné práce, ktoré to majú zabezpečiť, by mali byť ukončené začiatkom decembra, potvrdila pre TASR starostka Andrea Kličová.

Cestu v Turčianskom Michale rekonštruujú takmer za 140.000 eur

road construction 3
Turčianske Teplice - Vozovka na Ulici Osloboditeľov v turčianskoteplickej mestskej časti Turčiansky Michal sa dočkala kompletnej rekonštrukcie. Stavbári by mali práce dokončiť ešte tento mesiac, samosprávu vyjde investícia takmer na 140.000 eur, informoval primátor Igor Hus.

Trendom naprieč realitnými sektormi je znižovanie prevádzkových nákladov a zvyšovanie trvalej udržateľnosti budov

Construction 33
Bratislava – Odborníci na realitný trh strednej a východnej Európy sa počas ERES Industry seminára zaoberali aktuálnymi trendmi a výhľadmi tohto odvetvia. Panelová diskusia v prvej sekcii priblížila aktuálne výzvy na trhu s industriálnymi a skladovými nehnuteľnosťami.

Mestá a stavbári volajú po novej výzve na obnovu verejných budov

Zeriav1
Bratislava – Mestá aj stavbári volajú po vyhlásení novej výzvy na obnovu verejných budov. Zrýchlilo by to dočerpanie nevyužitých eurofondov v končiacom sa programovom období. Upozorňuje na to platforma Budovy pre budúcnosť (BPB) spolu s Úniou miest Slovenska (ÚMS).

Ladomerská Vieska opravila cestu, ide o jej najväčšiu investíciu v tomto roku

Sucha nad Parnou namestie
Ladomerská Vieska – Obec Ladomerská Vieska úspešne ukončila svoju najväčšiu investíciu v roku 2020. Išlo o rekonštrukciu miestnej komunikácie pri železničnej stanici, ktorej obnovu žiadali obyvatelia miestnych domov v posledných rokoch opakovane. Informoval o tom starosta Vladimír Baran.

Rekonštrukcia cesty Prešov – Klenov stála takmer 4 milióny eur

road construction 2
Prešov – Takmer 4 milióny eur s podporou eurofondov investoval Prešovský samosprávny kraj (PSK) do rekonštrukcie cesty medzi Prešovom a obcou Klenov. Ako TASR informovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová, ide o jednu z dôležitých dopravných spojníc regiónu.

MDV vyhlásilo 3. výzvu na rodinné domy s takmer nulovou potrebou energie

house construction1
Bratislava - Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR na čele so šéfom rezortu Andrejom Doležalom (nominant Sme rodina) vyhlásilo v poradí tretiu výzvu na predkladanie žiadostí o príspevok na rodinné domy s takmer nulovou potrebou energie. Informoval o tom hovorca rezortu Ivan Rudolf.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...