1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Západne od obce pripravujú logistický Park Ivanka

Logistic Park1
Bratislava – Západne od zastavaného územia Ivanky pri Dunaji má vyrásť logistické a skladové centrum Park Ivanka, ktorého umiestnenie má nadviazať na aktuálne budovaný Logistický park Ivanka pri Dunaji.

Spoločnosť HAVI stavia distribučné centrum v trnavskom CTParku

Logistic Park2
Trnava – V trnavskom CTParku sa začali stavebné práce na novom distribučnom centre potravinárskej distribútorskej spoločnosti HAVI.

Ceny stavebných prác v máji medzimesačne vzrástli o 0,5 %

steel construction
Bratislava - Ceny stavebných prác v máji medzimesačne vzrástli o 0,5 %. Informoval o tom v piatok Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Na Slovensku chýba zhruba 220.000 bytov, riešením by boli nájomné byty

panelak 2
Bratislava – Na Slovensku momentálne chýba 220.000 bytov, aj keď ich počet postupne rastie. Upozornil na to Inštitút urbánneho rozvoja (IUR). Najviac ich chýba v hlavnom meste, a to odhadom 40.000. Jedno z riešení by predstavovalo vytvorenie prostredia nájomných bytov s trhovými aj regulovanými nájmami.

Stavitelia nesúhlasia s povinnosťou stavať domy A0, je to však požiadavka EÚ

house construction1
Bratislava – Iba 10 % odborníkov zo sveta projekcie a architektúry stavieb súhlasí s platnou legislatívou o navrhovaní domov s takmer nulovou potrebou energie. Vyplýva to z prieskumu Združenia výrobcov murovacích materiálov.

Britský stavebný sektor v máji opäť výrazne klesol, pokles sa však zmiernil

british flag
Londýn - Britský stavebný sektor pokračoval v máji vo výraznom poklese, tempo poklesu však bolo omnoho miernejšie než v apríli, keď sa aktivita v sektore prepadla na historické minimum.

Nemecké stavebníctvo pokračovalo v máji v poklese, tempo sa však spomalilo

zeriav
Berlín - Nemecký stavebný sektor pokračoval v máji v poklese, tempo poklesu sa však výrazne spomalilo.

Radnica spustila druhú etapu obnovy mestských komunikácií

construction machinery
Nové Zámky – Mesto Nové Zámky spustilo v pondelok druhú etapu obnovy mestských komunikácií. Uzavretá je časť Cyrilometodskej ulice od križovatky s Ulicou M. R. Štefánika po križovatku s Ulicou T. G. Masaryka.

Slovenský P3 Logistic Parks rozširuje novozískany park v Rakúskom Bruck an der Leitha

Logistic Park1
Bratislava - Začiatkom tohto roka oznámil GIC, singapurský štátny majetkový fond, akvizíciu paneurópskeho portfólia logistických nehnuteľností Maximus. P3 Logistic Parks na Slovensku bude zastrešovať rozvoj získaných nehnuteľností v rámci Slovenska a Rakúska.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...