1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Líder na trhu priemyselných nehnuteľností ohlásil ďalšiu expanziu

CTPark insdustrial hall
Trnava, Prešov, – Nedávne zhodnotenie posledného kvartálu minulého roka na trhu priemyselných a logistických nehnuteľností ukázalo, že tento segment neustále rastie a priemyselných plôch na Slovensku každoročne pribúda.

IMMOPARK Žilina sa rozrastá. Generálnym dodávateľom objektov je HSF System SK

HSF system logo
Žilina – V modernom priemyselnom parku IMMOPARK Žilina vyrastie ďalší objekt s rozlohou 11 500 m2. Generálnym dodávateľom nových priemyselných priestorov je žilinská stavebná spoločnosť HSF System SK.

Obec získala dotáciu na zateplenie časti budovy základnej školy

euros
Bratislava/Veľké Leváre - Veľké Leváre budú môcť realizovať zateplenie aspoň časti budovy svojej základnej školy. Samospráva získala na tieto účely dotáciu vo výške 100.000 eur z Environmentálneho fondu. Obec o tom informuje na svojom webe.

Mesto Nitra pripravuje investície za 7,5 milióna eur

house worker
Nitra – Mesto Nitra aj napriek hrozbe koronavírusu pokračuje v začatých investíciách.

Spoločnosť CTP vybuduje v Trnave a Prešove priemyselné objekty

CTPark insdustrial hall
Trnava/Prešov - Spoločnosť CTP ohlásila začiatok výstavby nových objektov na priemyselné využitie v Trnave a v Prešove. Dôvodom je podľa jej slov dopyt po takýchto nehnuteľnostiach.

Stavebná produkcia sa medziročne zvýšila o 6,9 % na 310,7 mil. eur

growth chart 1
Bratislava - Stavebná produkcia sa v januári medziročne zvýšila o 6,9 % na 310,7 milióna eur, a to po troch mesiacoch klesania. Priaznivo sa vyvíjala aj na medzimesačnej úrovni, po zohľadnení sezónnych vplyvov vzrástla stavebná produkcia z decembra 2019 na január o 4,9 %.

Zisk LafargeHolcim vo 4. kvartáli klesol, ale za celý rok sa zvýšil

LafargeHolcim logo
Zürich - Švajčiarsky cementársky gigant LafargeHolcim, ktorý vznikol zlúčením švajčiarskeho koncernu Holcim a jeho francúzskeho rivala Lafarge, zaznamenal vo 4. kvartáli 2019 pokles zisku. Ale jeho čistý príjem za celý minulý rok vzrástol.

V Brodskom vybudujú siete pre výstavbu približne 75 rodinných domov

house construction1
Brodské – Obec Brodské vypísala výzvu na predkladanie ponúk na dodávateľa stavebných prác týkajúce sa zákazky „Komunikácia a inžinierske siete v obytnej zóne Brodské-Padielky“. TASR o tom informovala starostka obce Anna Krídlová.

Obec plánuje opraviť úsek cesty v dĺžke okolo 260 metrov

construction machinery
Košické Oľšany – Prístupovú komunikáciu k poľnohospodárskemu družstvu i rodinným domom v Košických Oľšanoch v okrese Košice-okolie chce obec opraviť. Podľa starostu Slavomíra Horvátha je cesta v katastrofálnom stave.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...