1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Stavebná produkcia v eurozóne v apríli klesla o vyše 1 %

beton kocky
Luxemburg - Stavebná produkcia v eurozóne zaznamenala v apríli medzimesačný pokles o viac než 1 %. Bol to zároveň prvý pokles za štyri mesiace. Poukázali na to v pondelok zverejnené údaje štatistického úradu Európskej únie Eurostat.

Pyrotechnikov na stavbe košického obchvatu striedajú bagre

geodezia meranie
Košice – Na stavbe úseku R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany pokračujú v ďalšej etape. Pyrotechnický prieskum na území trvalého záberu ukončili, aktuálne sťahujú ornicu a štrkodrvou spevňujú vjazdy na stavenisko. Informuje o tom Národná diaľničná spoločnosť (NDS) na svojej webovej stránke.

V Želiezovciach sa začala dostavba kanalizácie, potrvá 18 mesiacov

mini buldozer
Želiezovce – Mesto Želiezovce spustilo realizáciu dostavby kanalizácie v meste. Vedenie mesta podpísalo v polovici mája dokument o odovzdaní a prevzatí staveniska so zástupcami dodávateľského konzorcia. Výstavba potrvá 18 mesiacov. "Sme jedným z posledných miest na Slovensku, ktoré ešte nemá odkanalizované celé svoje územie.

Výstavba D1 s tunelom Višňové pokračuje, ukladajú sa nosníky na mostoch

zeriav
Bratislava – Výstavba na úseku D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala pokračuje. Špecialisti na mostné konštrukcie aktuálne ukladajú nosníky. Spolu s ťažkou mechanikou tak pracujú na výstavbe mostných objektov. Správnosť uloženia nosníkov kontrolujú geodeti. Montáž nosníkov na mostoch prebieha vo výške najviac 40 metrov.

Peikko sa pripravuje na rozšírenie výrobných plôch i nové produkty

Peikko 19
Kráľová nad Váhom – Slovenská výrobná pobočka fínskej spoločnosti Peikko v Kráľovej nad Váhom v okrese Šaľa plánuje v tomto roku investovať do nových výrobných zariadení 3,5 milióna eur.

V Nitre má vyrásť obytná časť s rodinnými a bytovými domami

house construction1
Nitra - V nitrianskej mestskej časti Kynek chce súkromný investor vybudovať novú obytnú štvrť. Projekt s názvom Pod Kaštieľom počíta s výstavbou 90 rodinných domov a dvoch bytových domov s 22 bytovými jednotkami. Súkromná spoločnosť Pod Kaštieľom, s. r. o., počíta so začiatkom výstavby v druhom kvartáli roku 2023.

Práce na rekonštrukcii mosta na hlavnom ťahu cez mesto prerušili

construction machinery
Kežmarok - Práce na rekonštrukcii mosta na hlavnom ťahu cez mesto Kežmarok dočasne pozastavili. Pre TASR to potvrdil hovorca Slovenskej správy ciest (SSC) Martin Guzi. Dôvodom je podľa neho fakt, že nový zhotoviteľ, ktorým je spoločnosť ZEDA, nepredložil potrebné dokumenty.

Stavebný koncern Hochtief zvýšil v 1. kvartáli čistý zisk takmer o štvrtinu

hochtief1
Essen - Nemecký stavebný koncern Hochtief zaznamenal za 1. štvrťrok rast čistého zisku o takmer štvrtinu a dobré výsledky vykázala firma aj v oblasti prevádzkového zisku, kde rast dosiahol takmer pätinu. Informoval o tom server RTTNews.

Zisk aj tržby Holcim za 1. kvartál prekonali odhady

Holcim truck
Zürich - Cementársky gigant Holcim zvýšil v piatok svoj odhad tržieb za celý rok 2022, po tom, ako jeho výsledky za 1. štvrťrok prekonali odhady ekonómov.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...