1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

SSC štartuje výstavbu nového mosta na ceste I/66 pri Veľkej Lomnici

road construction 3
Veľká Lomnica - Slovenská správa ciest (SSC) štartuje výstavbu nového mosta na ceste I/66 pri obci Veľká Lomnica v okrese Kežmarok.

Výstavba domov v USA sa vo februári nečakane prudko zotavila

house construction1
Washington - Po tom, ako sa na začiatku roka výstavba nových domov v USA prepadla, minulý mesiac zaznamenala nečakane prudké zotavenie. Navyše, aj počet nových stavebných povolení sa zvýšil, pričom rast bol tiež výraznejší, než predpovedali ekonómovia.

Od 1. apríla začnú platiť významné zmeny v územnom plánovaní

geodezia meranie
Bratislava - Od apríla tohto roka vzniknú v každom krajskom meste na Slovensku regionálne úrady pre územné plánovanie a výstavbu. Spustí sa tiež nový portál pre územné plánovanie. Účinnosť totiž nadobudne nový zákon o územnom plánovaní.

SSC chystá preložku cesty I/79 Hriadky - Trebišov, koridor určí EIA

road construction 3
Trebišov - Slovenská správa ciest (SSC) pripravuje výstavbu novej cesty prvej triedy medzi obcou Hriadky a mestom Trebišov, ktorá presunie tranzit osobnej a nákladnej dopravy mimo obývaných zón. V súčasnosti prebieha proces posudzovania vplyvov preložky cesty I/79 na danom úseku na životné prostredie (EIA).

Prepad bytovej výstavby môže stáť švédsku ekonomiku do r. 2030 vyše 89 mld. eur

swedish flag
Štokholm - Prepad bytovej výstavby by mohol švédsku ekonomiku stáť do konca tohto desaťročia až bilión švédskych korún (89,14 miliardy eur). Poukázala na to najnovšia správa Štokholmskej obchodnej komory.

Stavebná produkcia v eurozóne aj EÚ v decembri vzrástla

construction machinery
Luxemburg - Stavebná produkcia v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) v decembri 2023 ožila a medzimesačne i medziročne vzrástla. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré v utorok zverejnil na svojej internetovej stránke európsky štatistický úrad Eurostat.

Aktivita v nemeckom stavebníctve začiatkom roka výrazne zrýchlila tempo poklesu

german flag1
Berlín - Aktivita v nemeckom stavebnom sektore zrýchlila na začiatku tohto roka tempo poklesu, pričom pokles dosiahol takmer štvorročné maximum. Najväčšie problémy sú naďalej v oblasti bytovej výstavby. Poukázali na to zverejnené výsledky prieskumu spoločnosti S&P Global. Informoval o tom portál tradingeconomics.

Vodohospodárska výstavba opäť vyhlásila tender na nákup žeriavov pre Gabčíkovo

vodohospodarska vystavba logo
Bratislava - Štátny podnik Vodohospodárska výstavba (VV) chce vymeniť vyše 30-ročné žeriavy vodnej elektrárne v Gabčíkove. Dodávateľa 275-tonových žeriavov hľadá v medzinárodnej súťaži, predpokladaná hodnota zákazky je vyše 14,6 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Aktivita v nemeckom stavebnom sektore pokračovala v decembri vo výraznom poklese

german flag1
Berlín - Aktivita v nemeckom stavebnom sektore zaznamenala v závere minulého roka ďalší výrazný pokles, aj keď tempo poklesu sa zmiernilo. Na vývoj v stavebníctve nepriaznivo vplýva viacero faktorov, najmä však pokračujúca neistota a vyššie úrokové sadzby. Uviedla to agentúra S&P Global.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...