1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Írsky stavebný sektor rástol najslabšie za takmer šesť rokov

Indrustrial hall in progres
Dublin - Stavebný sektor v Írsku pokračoval minulý mesiac v raste, ktorý zaznamenáva nepretržite už takmer šesť rokov, tempo rastu však bolo za toto obdobie najslabšie. Informovala o tom spoločnosť IHS Markit.

Nálezy v násypoch D4 nepoškodzujú životné prostredie, tvrdí stavebník

construction machinery
Bratislava – Nálezy nepovoleného materiálu približne na 500 metrov dlhom úseku rozostavanej diaľnice D4 nepoškodzujú životné prostredie ani zdravie. Deklaruje to spoločnosť D4R7 Construction, ktorá je hlavným zhotoviteľom projektu bratislavského obchvatu.

V meste Veľký Krtíš pokračuje rozsiahla obnova ciest, parkovísk a chodníkov

square workers
Veľký Krtíš - Mesto Veľký Krtíš pokračuje v tomto roku v rozsiahlej obnove chodníkov, parkovísk a komunikácií, s ktorou začalo vlani. Investícia bude samosprávu tento rok stáť 198.895 eur.

Výstavba tunela Karpaty je plánovaná až po roku 2024, potvrdila NDS

tunel 1
Bratislava – Výstavba tunela Karpaty v masíve Malých Karpát, ktorý má byť súčasťou bratislavského obchvatu, je podľa aktuálneho harmonogramu plánovaná po roku 2024. TASR to potvrdila hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Michaela Michalová.

Na trhových konzultáciách k Višňovému sa zúčastnilo 24 spoločností

NDS logo
Bratislava – Na prípravných trhových konzultáciách k dostavbe úseku D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala sa zúčastnilo 24 stavebných a projektových spoločností.

Po siedmich mesiacoch rastu nemecký stavebný sektor v júni stagnoval

house worker
Berlín - Nemecký stavebný sektor minulý mesiac stagnoval a ukončil tak obdobie expanzie, ktoré zaznamenával od novembra minulého roka. Uviedla to spoločnosť IHS Markit.

Aktivita v britskom stavebníctve klesla v júni najvýraznejšie za vyše 10 rokov

construction workers
Londýn - Aktivita v britskom stavebnom sektore zaznamenala minulý mesiac najvýraznejší pokles za vyše 10 rokov. Oznámila to v utorok spoločnosť IHS Markit, podľa ktorej je za tým neistota spojená s blížiacim sa brexitom.

Trať Púchov - Považská Teplá bude zmodernizovaná z európskych peňazí

rails
Bratislava - Na rýchlejšiu železničnú dopravu na severnom Slovensku v rámci transeurópskej dopravnej siete (TEN-T), v úseku medzi Žilinou a Púchovom, bude preinvestovaných takmer 285,5 milióna eur z kohézneho fondu.

Nové objednávky v nemeckom stavebníctve v apríli klesli

decline
Wiesbaden - Nové objednávky v nemeckom stavebníctve v apríli oproti marcu klesli. Dôvodom však bol najmä ich výrazný nárast v predchádzajúcom mesiaci. Ukázali to najnovšie údaje spolkového štatistického úradu Destatis.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...