1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Stavebné objednávky v Nemecku prudko rastú

construction building
Wiesbaden - Nemecký stavebný sektor zaznamenáva vďaka pretrvávajúcemu vysokému dopytu po bytoch boom. V septembri sa opäť výrazne zvýšili objednávky stavebného sektora.

Prešovský kraj dostane návratnú finančnú výpomoc na cesty 12 mil. eur

road construction 3
Bratislava - Prešovský samosprávny kraj dostane návratnú finančnú výpomoc na rekonštrukciu ciest druhej a tretej triedy vo výške 12 miliónov eur. Financie pre kraj odobrila na rokovaní vláda.

Nálada v stavebnom sektore v USA sa zhoršila

building houses Construction
Washington - Nálada stavbárov v USA sa v novembri zhoršila. Ukázala to správa Národného združenia staviteľov domov (NAHB). Zvyšujúce sa úročenie hypoték a pokračujúce zdražovanie domov totiž znižujú ich dostupnosť, čo môže poškodiť stavbárov.

Produkcia v stavebníctve eurozóny sa v septembri vrátila k rastu

growth chart 3
Luxemburg - Produkcia v stavebnom sektore eurozóny sa v septembri vrátila k rastu, čo sa však týka vývoja v celom 3. kvartáli, tempo rastu bolo v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom približne polovičné. Uviedol to štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Výstavba diaľnice Budimír - Bidovce pokračuje podľa plánu

highway1
Rozhanovce/Košice – Práce na diaľničnom úseku D1 Budimír – Bidovce, ktorý je vo výstavbe od novembra 2016, postupujú podľa harmonogramu. Hotový by mal byť na konci roku 2019.

LafargeHolcim sa sťahuje z Indonézie, tamojšie aktíva predá firme Semen

LafargeHolcim logo
Bern - Švajčiarsky výrobca stavebných materiálov LafargeHolcim predáva svoj indonézsky biznis. Firma uviedla, že predaj je súčasťou celkového prehodnocovania portfólia s cieľom posilniť jej finančnú pozíciu.

Obchvat Prievidze čaká na vypracovanie štúdie realizovateľnosti

highway1
Prievidza - Slovenská správa ciest (SSC) naďalej pokračuje s prípravami na výstavbe časti obchvatu Prievidze. Aktuálne čaká na odobrenie verejnej súťaže na dodávateľa štúdie realizovateľnosti Ministerstvom dopravy a výstavby SR.

SKSR: Upozorňuje na neriešenú stagnáciu odbornosti v stavebníctve

house worker
Bratislava – SKSR Stavebná komora Slovenskej republiky pri príležitosti tretieho výročia vysťahovania nebezpečnej polyfunkčnej obytnej budovy Centroom v Piešťanoch,

Stavebné povolenie na druhý úsek prepojovacej cesty Pereš – Lorinčík je vydané

road construction 2
Košice – Stavebné povolenia na výstavbu druhého úseku komunikačného prepojenia medzi mestskými časťami (MsČ) Košice-Pereš a Košice-Lorinčík nadobudnú právoplatnosť ešte tento mesiac. Uviedla to hovorkyňa mesta Košice Linda Šnajdárová.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...