1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

V Záhorskej Bystrici plánuje investor výstavbu bytového súboru

house worker
Bratislava – V bratislavskej mestskej časti Záhorská Bystrica plánuje investor - spoločnosť H24 Project výstavbu bytového súboru. Vyplýva to zo zámeru, ktorý bol predložený na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

BBSK ukončil rekonštrukciu ciest II/531 a II/532 na Gemeri

road construction
Muráň – Približne 49 kilometrov ciest II/531 a II/532 v Revúckom a Rimavskosobotskom okrese obnovil Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) v rámci rekonštrukcie, ktorá trvala od apríla do decembra tohto roka.

V maďarskom Komárome posledným segmentom mosta prepojili oba brehy Dunaja

bridge
Komárom - Stavbári v utorok pri severomaďarskom Komárome nasadili posledný segment nového cezhraničného mosta medzi Komáromom a Komárnom, čím prepojili pravý breh Dunaja s ľavým.

Vláda prispela pred časom na most cez Ipeľ,stavba čaká na povolenie

bridge
Ipeľské Predmostie - Z regionálnej pomoci vlády SR, ktorú v minulosti na výjazdovom zasadaní vyčlenila pre žiadateľov z okresu Veľký Krtíš, smeruje 63.816 eur aj pre obec Ipeľské Predmostie.

KSK ukončil na jeseň rekonštrukciu piatich mostov

bridge1
Košice - Košický samosprávny kraj (KSK) na jeseň ukončil rekonštrukciu piatich mostov, a to vo Veľkých Raškovciach, v Nižnej Myšli, Družstevnej pri Hornáde, Brzotíne a pred Veľkou Lodinou. Ich rekonštrukcia stála krajský rozpočet spolu 1.077.460 eur.

Násyp na D4 bude podľa NDS potrebné opraviť pre nedostatočnú únosnosť

construction machinery
Bratislava – Statické skúšky únosnosti násypu na stavbe diaľnice D4 nevyhovujú, čo je pravdepodobne ešte horší problém ako nález azbestu. Uviedol to člen predstavenstva Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Peter Gandl s tým, že násyp bude zrejme musieť zhotoviteľ rozobrať.

Produkcia v stavebníctve v septembri 2019 medziročne stúpla o 2,5 %

Building in progress
Bratislava - Produkcia v stavebníctve po troch mesiacoch poklesu v septembri 2019 znovu vzrástla. Oproti septembru 2018 sa zvýšila o 2,5 % a dosiahla objem 614,6 milióna eur. Po zohľadnení sezónnych vplyvov bola oproti augustu 2019 vyššia o 6,2 %.

V Polichne rekonštruujú 91-ročný vodovod, vymenia 800 metrov potrubia

water tap 2
Polichno – Približne 800 metrov nového vodovodného potrubia pribudne v tomto roku v obci Polichno v okrese Lučenec v rámci prvej etapy rekonštrukcie miestneho vodovodu. TASR o  tom informoval starosta Pavel Kyseľ s tým, že vodovod má už 91 rokov a bol v dosť zlom stave.

V centre mesta Zvolen sa pripravuje stavba bytoviek so 106 bytmi

panelak 2
Zvolen - Dohromady 106 bytov v dvoch bytových jednotkách má vyrásť na mieste parkoviska, ktoré momentálne slúži zákazníkom zvolenského obchodného centra Europa. Za projektom je bratislavská spoločnosť Amarila.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...