1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Rolls-Royce zatvorí svoju továreň vo Virgínii na výrobu komponentov pre letectvo

rolls royce jet engine
Prince George - Spoločnosť Rolls-Royce zatvorí svoju továreň na výrobu komponentov pre letectvo v centrálnej Virgínii do polovice budúceho roka. O prácu tak príde 280 ľudí.

Airbus zaznamenal v 1. polroku pokles dodávok lietadiel až o polovicu

Airbus a320
Paríž - Európsky výrobca lietadiel Airbus zaznamenal v 1. polroku 2020 pokles dodávok lietadiel až o polovicu na 196 z 389 kusov v prvých šiestich mesiacoch predchádzajúceho roku 2019. To podľa neho poukazuje na negatívny vplyv pandémie nového koronavírusu.

Na rušenie pracovných miest v Airbuse doplatí najmä sever Nemecka

airbus 300x200
Hamburg - Rozsiahla redukcia pracovných miest, ktorú tento týždeň oznámil európsky výrobca lietadiel Airbus, sa dotkne najmä severného Nemecka. V tomto regióne príde o prácu viac než 3000 ľudí.

Pandémia a krach dohody s Boeingom stlačili Embraer do straty vyše 290 mil. USD

embraer
Sao Paulo - Brazílsky výrobca lietadiel Embraer oznámil za 1. kvartál stratu vyše 290 miliónov USD. Výsledky firmy ovplyvnila pandémia nového koronavírusu, ako aj nerealizovaný kontrakt s Boeingom.

COVID-19 v priemysle: Slováci vyrábajú súčiastky pre letecký segment.

masam logo
Vráble - Pandémia intenzívne skúša domáci priemysel. Útlm v medzinárodnom obchode si už vyžiadal hromadné prepúšťanie a niekoľko zatvorených fabrík.

Slovenský dodávateľ dielov do Airbusov a vesmírnych rakiet zatiaľ udržal výrobu

Plane engine1
Vráble – Slovenskej spoločnosti Masam vo Vrábľoch sa darí udržať výrobu aj v čase, keď epidémia ochorenia COVID-19 núti zamestnávateľov prepúšťať.

Bombardier uzavrel minulý rok hlboko v strate

Bombardier Logo
Montreal - Kanadský výrobca lietadiel a vlakov Bombardier uzavrel minulý rok hlboko v strate.

Vysoká pokuta stiahla Airbus vlani do straty

Airbus A380 tail
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus oznámil, že za rok 2019 vykázal čistú stratu. Dôvodom bola vysoká pokuta vo výške 3,6 miliardy eur v súvislosti so škandálom s podplácaním a tiež náklady na vývoj lietadla A400M. Airbus si zároveň stanovil nové ciele pre rok 2020.

Airbus očakáva, že do 10 rokov predá viac než 1000 A321XLR s predĺženým doletom

airbus a 380
Singapur - Európsky výrobca lietadiel Airbus je presvedčený, že do 10 rokov predá viac než 1000 lietadiel A321XLR, teda verzie úzkotrupého stroja A321neo s predĺženým doletom. Uviedol to na aerosalóne v Singapure šéf marketingu Airbusu Francois Caudron.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...