1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Boeing v prvých troch kvartáloch dodal medziročne o 47 % menej lietadiel

boeing logo1
Chicago - Dva pády lietadiel 737 Max a následné uzemnenie strojov tohto modelového radu majú naďalej výrazný negatívny vplyv na obchody Boeingu.

V Nemecku sa obnoví výroba lietadla D328NEU

Plane engine1
Schkeuditz - Po takmer 60-ročnej prestávke sa v spolkovej krajine Sasko budú montovať lietadlá. Na montáži modelu D328NEU na letisku Lipsko/Halle sa bude podieľať do 250 pracovníkov.

Dodávky lietadiel Boeingu v prvých 7 mesiacoch tohto roka padli o 38 %

boeing logo2
Chicago - Dodávky lietadiel Boeingu v prvých 7 mesiacoch tohto roka padli o 38 %. Dôvodom je uzemnenie a nejasnosti o ďalšom osude jeho najlepšie predávaného stroja 737 MAX.

Rolls-Royce v 1. polroku znížil stratu

rolls royce jet engine
Londýn - Britský výrobca motorov Rolls-Royce Holdings oznámil, že v 1. polroku 2019 sa mu podarilo znížiť stratu. Potvrdil zároveň svoje ciele za celý rok.

Kanadský koncern Bombardier vykázal v 2. kvartáli vyššiu stratu, než sa čakalo

Bombardier Logo
Montreal - Kanadská spoločnosť Bombardier sa v 2. štvrťroku prepadla do straty, pričom výška straty prekonala očakávania trhov.

Airbus v 1. polroku zvýšil svoje dodávky o 28 %

Airbus A380 tail
Paríž - Európsky výrobca lietadiel Airbus oznámil, že v prvej polovici tohto roka zvýšil svoje dodávky o 28 %. A prvýkrát za osem rokov v počte dodaných lietadiel predstihol svojho amerického rivala Boeing. Dôvodom sú problémy s uzemnením jeho modelov Boeing 737 MAX.

Boeing oznámil prudký pokles dodávok komerčných lietadiel v kvartáli i 1.polroku

boeing logo2
New York - Americký výrobca lietadiel Boeing v utorok oznámil prudký pokles dodávok komerčných strojov v 2. štvrťroku 2019. Dôvodom bolo uzemnenie modelov 737 MAX. Koncern je tak na ceste k strate titulu najväčšieho svetového výrobcu lietadiel.

Skupina IAG si nezáväzne objednala 200 Boeingov 737 Max

boeing logo big
Le Bourget - Americký koncern Boeing a majiteľ British Airways, International Airlines Group (IAG), podpísali predbežnú dohodu o dodávke 200 lietadiel typu 737 Max, uviedli to obe spoločnosti.

Airbus a Boeing získali objednávky celkovo za 15 mld. USD

airbus logo1
Le Bourget - Airbus a Boeing získali počas druhého dňa leteckého veľtrhu v meste Le Bourget pri Paríži objednávky v celkovej hodnote 15 miliárd USD (13,35 miliardy eur). Oba koncerny bojujú o objednávky, keďže mnohé aerolínie zaznamenávajú pokles.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...