1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Dubnická zbrojárska spoločnosť ZVS Holding predpokladá tento rok rekordné tržby

tanks army
Dubnica nad Váhom - Dubnický výrobca veľkokalibrovej munície, spoločnosť ZVS Holding, dosiahol za prvých sedem mesiacov tohto roka tržby na úrovni 44 miliónov eur. Za celý minulý rok dosiahla spoločnosť tržby 40 miliónov eur. TASR o tom informoval generálny riaditeľ štátnej spoločnosti DMD Group Štefan Škultéty.

Zbrojárska spoločnosť Leonardo podpísala dohody s tromi slovenskými firmami

Hands Shaking
Bratislava - Talianska spoločnosť Leonardo podpísala niekoľko strategických dohôd so slovenským obranným priemyslom, a to so spoločnosťami LOTN a Virtual Reality Media (VRM) v Trenčíne a Slavia Production System v Detve.

Airbus získal od Wizz Air objednávku na ďalších 75 lietadiel A321neo

airbus logo1
Paríž - Európsky výrobca lietadiel Airbus v stredu oznámil, že získal objednávku od maďarskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Wizz Air na ďalších 75 lietadiel A321neo. Hodnota obchodu sa odhaduje na 10 miliárd USD (9,10 miliardy eur) na základe katalógových cien.

Zisk zbrojárskeho koncernu Lockheed Martin v 2. kvartáli vzrástol

lockheed martin logo
Bethesda – Americký zbrojársky koncern Lockheed Martin v utorok zvýšil svoj výhľad ročného zisku a tržieb po lepších ako očakávaných výsledkoch za 2. štvrťrok 2023. Podporil ich silný dopyt po vojenskom vybavení, ktorý je podporovaný pretrvávajúcimi geopolitickými neistotami. TASR o tom informuje na základe správ Reuters a RTTNews.

Boeing a Airbus získali na parížskom aerosalóne miliardové objednávky

Plane engine1
Le Bourget - Globálni konkurenti, výrobcovia lietadiel Boeing a Airbus, zaregistrovali na parížskom aerosalóne nové objednávky z Alžírska a Filipín po tom, čo európsky koncern získal v predchádzajúcom dni doteraz najväčšiu objednávku v histórii civilného letectva. TASR správu prevzala z AFP.

Airbus zlepšil odhad dopytu po lietadlách v budúcich 20 rokoch

Airbus a320
Paríž - Európsky výrobca lietadiel Airbus výrazne zlepšil odhad celosvetového dopytu po nových lietadlách v nasledujúcich 20 rokoch. Zatiaľ čo minulý rok očakával, že nedosiahne 39.500 strojov, teraz počíta s tým, že to bude takmer 41.000 lietadiel.

Airbus pošle Wizz Air prvé lietadlo A321 vyrobené v Číne

airbus logo1
Paríž - Európsky výrobca lietadiel Airbus sa pripravuje na odoslanie prvého dopravného lietadla A321 vyrobeného v Číne európskej spoločnosti Wizz Air.

Rheinmetallu sa darí a očakáva ďalší nárast burzovej hodnoty

Rheinmetall logo
Berlín - Šéf nemeckého zbrojárskeho koncernu Rheinmetall očakáva ďalší nárast burzovej hodnoty firmy. Dôvodom je vojna na Ukrajine a zvýšenie výdavkov na obranu v Európe.

Strojárska firma z Beluše sa bude podieľať na výrobe CV90

BAE systems logo
Beluša - Belušská strojárska firma KOVAL SYSTEMS sa bude podieľať na výrobe švédskeho bojového vozidla CV90. V súvislosti s kontraktom postaví novú halu, prijať plánuje ďalších približne 60 ľudí. Investíciu odhadla na desať miliónov eur.

PREDPLAŤTE SI

220x600 SKA

Nenechajte si ujsť...