1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Letecké opravovne Trenčín spustili výrobu modulov pre 3D rádiolokátory

radar
Trenčín - Štátna akciová spoločnosť Letecké opravovne Trenčín (LOTN) spustila výrobu mikrovlnných modulov pre 3D rádiolokátory určené pre Ozbrojené sily (OS) SR. Po prvýkrát tak má spoločnosť nielen servisný, ale i výrobný program. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Boeing vykázal nižšiu kvartálnu stratu, výsledky však zaostali za očakávaniami

boeing logo2
Chicago - Americký výrobca lietadiel Boeing oznámil za 4. štvrťrok minulého roka stratu, v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka sa však výrazne znížila. Zatiaľ, čo v poslednom kvartáli 2021 predstavovala strata Boeingu viac než 4 miliardy USD, vo 4. štvrťroku minulého roka dosiahla približne 630 miliónov USD.

Štátna akciovka DMD Group vytvorí v tomto roku 250 nových pracovných miest

nezamestnanost1
Dubnica nad Váhom – Štátna akciová spoločnosť DMD Group chce v tomto roku prijať 250 nových zamestnancov. Po 15-percentnom zvýšení počtu zamestnancov v minulom roku by tak ich počet mal stúpnuť na takmer 900. TASR o tom informoval generálny riaditeľ spoločnosti Štefan Škultéty.

Objednávky aj dodávky Boeingu vlani vzrástli, za Airbusom však opäť zaostali

boeing 787 dreamliner
Chicago - Americký výrobca lietadiel Boeing zaznamenal vlani výrazný rast objednávok aj dodávok, za európskym konkurentom Airbus však opäť zaostal, už štvrtý rok po sebe. Airbusu pomohol najmä dopyt po jeho strojoch na kľúčovom čínskom trhu, na ktorom prekonal amerického rivala viac než desaťnásobne.

Boeing v októbri dodal zákazníkom 35 lietadiel po 51 v septembri

boeing logo2
Washington - Dodávky lietadiel Boeingu v októbri klesli. Americký koncern však zaznamenal viac objednávok.

Energetická kríza a výdavky na zbrojenie zvyšujú dopyt po vrtuľníkoch

airbus logo1
Marignane  - Vrtuľníková divízia európskeho výrobcu lietadiel Airbus Helicopters očakáva, že nové objednávky a dodávky vrtuľníkov budú pokračovať do konca roka v raste. Dôvodom je zvyšujúci sa dopyt po nových dodávkach energií a rastúce výdavky na zbrojenie.

Boeing dodal zákazníkom v júni vyše 50 lietadiel, prvýkrát za viac než tri roky

boeing logo2
Chicago - Americký výrobca lietadiel Boeing dodal zákazníkom minulý mesiac vyše 50 lietadiel. Túto hranicu tak firma prekonala prvýkrát za viac než tri roky. Júnové výsledky prispeli k tomu, že za celý 1. polrok vzrástli dodávky strojov od Boeingu o takmer 40 %.

Skupina IAG si objednala 50 Boeingov 737 MAX

british airways
Londýn - International Airlines Group (IAG), materská spoločnosť aerolínií British Airways, finalizovala objednávku na 50 lietadiel Boeing 737 MAX s opciou na kúpu ďalších 100 strojov. Katalógová cena objednávky predstavuje 6,5 miliardy USD (6,18 miliardy eur).

Strata Boeingu sa v 1. kvartáli výrazne prehĺbila a prekonala očakávania trhu

boeing logo1
Chicago - Strata Boeingu sa v 1. kvartáli výrazne prehĺbila a prekonala očakávania trhu. Dôvodom bolo zvýšenie nákladov v oboch segmentoch komerčných aj vojenských lietadiel. Akcie amerického koncernu sa v predburzovom obchodovaní oslabili o 3 %.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...