1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Airbus získal najväčšiu objednávku od začiatku pandémie

airbus 300x200
Dubaj - Európsky výrobca lietadiel Airbus získal na dubajskom leteckom salóne najväčšiu objednávku od začiatku pandémie.

Boeing v auguste dodal zákazníkom 22 lietadiel

boeing logo2
Seattle - Boeing v auguste dodal zákazníkom 22 lietadiel. Dodávky strojov 737 MAX podporilo oživenie domácej leteckej dopravy v USA. Koncern dokonca získal objednávky na 7 lietadiel 787, aj keď tento program bol obmedzený z dôvodu výrobných chýb.

Boeing zvýšil prognózu dlhodobého dopytu po lietadlách

boeing logo big
Chicago - Boeing zlepšil svoju prognózu dlhodobého dopytu po lietadlách. Dôvodom je zotavovanie komerčnej leteckej dopravy na trhoch ako je USA, ktoré mierni podstatne pesimistickejšie predpovede z minulého roka počas vrcholu pandémie.

CSM Industry z Tisovca bude vyrábať hlavné komponenty pre bojové vozidlá Lynx

CSM logo
Tisovec – Tisovecká spoločnosť CSM Industry bude vyrábať hlavné komponenty pre bojové vozidlá Lynx KF41 nemeckej spoločnosti Rheinmetall. Partneri dohodu spečatili podpísaním Memoranda o porozumení a spolupráci v oblasti výroby vojenských vozidiel.

Airbus v 2. kvartáli prekonal očakávania trhu a zlepšil celoročné vyhliadky

airbus 300x200
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus po prekvapivo dobrom 2. kvartáli zlepšil svoje celoročné vyhliadky.

Boeing zaznamenal v 2. štvrťroku prvý kvartálny zisk po takmer dvoch rokoch

boeing logo big
Chicago - Americký letecký a zbrojársky koncern Boeing zaznamenal v 2. štvrťroku prvý kvartálny zisk po takmer dvoch rokoch. Jedným z dôvodov bol prudký nárast dodávok komerčných lietadiel, keďže letecká doprava sa začína zotavovať z pandémie.

Súkromné tryskáče majú zlaté časy vďaka pandémii

Viper sd4
Praha - Pandémia nového koronavírusu spôsobila krízu v takmer celej leteckej doprave, až na jednu výnimku. Prevádzkovateľom spoločností s privátnymi lietadlami paradoxne pandémia priniesla doslova zlaté časy. K cestovaniu luxusnými tryskáčmi od vlaňajška prešli aj pasažieri, ktorí za normálnych okolností využívali komerčné linky.

Airbus dodal minulý mesiac zákazníkom viac ako 70 lietadiel

Airbus A380 chvost
Paríž - Európsky výrobca lietadiel Airbus dodal minulý mesiac zákazníkom viac ako 70 lietadiel. Napriek tomuto výsledku za celý 1. polrok 2021 nesplnil plánovaný objem dodávok a mierne zaostal za svojím cieľom.

Airbus pre vysoké straty zvažuje predaj svojej dcéry Premium Aerotec

airbus logo1
Augsburg - Európsky výrobca lietadiel Airbus obhajuje svoje plány možného predaja nemeckej dcérskej spoločnosti Premium Aerotec. "Spoločnosť už 12 rokov vykazuje straty.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

 Banner WEB 220x220

 

Nenechajte si ujsť...