1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Pandémia a krach dohody s Boeingom stlačili Embraer do straty vyše 290 mil. USD

embraer
Sao Paulo - Brazílsky výrobca lietadiel Embraer oznámil za 1. kvartál stratu vyše 290 miliónov USD. Výsledky firmy ovplyvnila pandémia nového koronavírusu, ako aj nerealizovaný kontrakt s Boeingom.

COVID-19 v priemysle: Slováci vyrábajú súčiastky pre letecký segment.

masam logo
Vráble - Pandémia intenzívne skúša domáci priemysel. Útlm v medzinárodnom obchode si už vyžiadal hromadné prepúšťanie a niekoľko zatvorených fabrík.

Slovenský dodávateľ dielov do Airbusov a vesmírnych rakiet zatiaľ udržal výrobu

Plane engine1
Vráble – Slovenskej spoločnosti Masam vo Vrábľoch sa darí udržať výrobu aj v čase, keď epidémia ochorenia COVID-19 núti zamestnávateľov prepúšťať.

Bombardier uzavrel minulý rok hlboko v strate

Bombardier Logo
Montreal - Kanadský výrobca lietadiel a vlakov Bombardier uzavrel minulý rok hlboko v strate.

Vysoká pokuta stiahla Airbus vlani do straty

Airbus A380 tail
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus oznámil, že za rok 2019 vykázal čistú stratu. Dôvodom bola vysoká pokuta vo výške 3,6 miliardy eur v súvislosti so škandálom s podplácaním a tiež náklady na vývoj lietadla A400M. Airbus si zároveň stanovil nové ciele pre rok 2020.

Airbus očakáva, že do 10 rokov predá viac než 1000 A321XLR s predĺženým doletom

airbus a 380
Singapur - Európsky výrobca lietadiel Airbus je presvedčený, že do 10 rokov predá viac než 1000 lietadiel A321XLR, teda verzie úzkotrupého stroja A321neo s predĺženým doletom. Uviedol to na aerosalóne v Singapure šéf marketingu Airbusu Francois Caudron.

Boeing po zastavení výroby 737 MAX presunie na iné miesta 3000 ľudí

boeing logo1
Chicago - Americký výrobca lietadiel Boeing oznámil, že v polovici januára presunie 3000 zamestnancov na iné pracovné miesta, keďže zastavuje výrobu uzemneného lietadla 737 MAX, svojho najpredávanejšieho stroja.

Lízingová spoločnosť BOC Aviation si objednala 20 lietadiel A320neo

Airbus a320
Paríž - Lízingová spoločnosť BOC Aviation so sídlom v Singapure oznámila, že objednala od koncernu Airbus 20 lietadiel A320neo, pričom 12 z nich pre kolumbijskú leteckú spoločnosť Avianca.

Boeing čiastočne odškodní Turkish Airlines za problémy so 737 MAX

boeing logo big
Ankara - Turecká letecká spoločnosť Turkish Airlines dosiahla čiastočnú dohodu o kompenzáciách s americkým Boeingom pre problémy spojené s uzemnením lietadiel 737 MAX. Uviedli to turecké aerolínie, konkrétnu sumu však nezverejnili.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...