1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Airbus dodal zákazníkom v máji vyše 50 lietadiel, zaostal za odhadmi

Airbus a320
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus dodal minulý mesiac zákazníkom vyše 50 lietadiel. Od začiatku roka tak dodávky dosiahli takmer 260 strojov. Výsledky sú však pre ekonómov sklamaním, navyše naznačujú, že ak Airbus dodávky v nasledujúcich mesiacoch nezvýši výraznejšie, tohtoročné ciele nesplní.

Brazílsky Embraer zvýšil dodávky v 1. kvartáli o takmer 70 %

embraer
Sao Paulo - Brazílsky výrobca lietadiel Embraer dodal zákazníkom v 1. štvrťroku tohto roka 25 strojov, z ktorých zhruba dve tretiny tvorili biznis jety. Celkový počet dodávok predstavuje zvýšenie oproti minulému roku o takmer 70 %.

Nemecký zbrojársky export po rekordnom minulom roku ďalej rastie

german flag1
Berlín - Export nemeckých zbraní a vojenského vybavenia po dosiahnutí rekordnej úrovne v roku 2023 ďalej rastie v dôsledku zvyšovania dodávok na Ukrajinu.

Zisk českej skupiny CSG vlani vzrástol vďaka výdavkom na obranu

tanks army
Praha - Česká spoločnosť Czechoslovak Group (CSG) v roku 2023 viac ako zdvojnásobila svoje príjmy vďaka rastúcemu dopytu po vojenskej výzbroji počas vojny na Ukrajine.

Dodávky lietadiel od Airbusu vzrástli v 1. štvrťroku o viac než desatinu

Airbus A380
Paríž - Európsky výrobca lietadiel Airbus dodal zákazníkom v 1. kvartáli viac než 140 strojov, čo v medziročnom porovnaní predstavuje zvýšenie o viac než desatinu. Objem dodávok sa tak vrátil na úroveň spred dvoch rokov.

Problémy Boeingu konkurenčný Airbus netešia, poškodzujú celý letecký priemysel

airbus logo1
Berlín - Európsky výrobca lietadiel Airbus sa vôbec neteší z problémov, s ktorými v týchto dňoch zápasí jeho konkurent, americký Boeing. Uviedol to šéf Airbusu Guillaume Faury s tým, že technické problémy americkej firmy poškodzujú celý letecký priemysel.

Rheinmetall chce v roku 2024 zvýšiť tržby na 10 miliárd eur

Rheinmetall logo
Düsseldorf - Najväčší nemecký zbrojársky koncern Rheinmetall chce po silnom minulom roku výrazne zrýchliť svoj rast. Spoločnosť vo štvrtok oznámila, že v roku 2024 plánuje dosiahnuť tržby v objeme 10 miliárd eur. Vlani Rheinmetall zvýšil tržby o 12 % na 7,1 miliardy eur a čistý zisk o 9 % na 600 miliónov eur.

BAE Systems eviduje nevybavené objednávky v rekordnej hodnote 70 miliárd GBP

BAE systems logo
Londýn - Britský výrobca zbraní BAE Systems zaznamenal rekordný nárast hodnoty nevybavených objednávok takmer na 70 miliárd libier (81,72 miliardy eur), keďže štáty na celom svete sa naďalej snažili posilňovať svoje vojenské kapacity.

Boeing získal objednávky od Thai Airways a Royal Brunei Airlines

boeing 787 dreamliner
Singapur - Americký výrobca lietadiel Boeing oznámil, že spoločnosť Thai Airways si objednala 45 modelov Dreamliner na leteckom veľtrhu v Singapure.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...