1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nový vodojem v Z. Bystrici by mohol začať fungovať začiatkom roka 2023

bvs logo
Bratislava – Nový vodojem, ktorý buduje Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) v Záhorskej Bystrici, je hotový na približne 70 percent. Pomôcť má nielen obyvateľom tejto bratislavskej mestskej časti, ale aj okolitým obciam, ako Borinka a Marianka či viacerým menším lokalitám.

Rast aktivity v írskom stavebníctve pokračuje v spomaľovaní

irish flag
Dublin - Aktivita v írskom stavebnom sektore pokračovala v apríli v spomaľovaní tempa rastu, čo ovplyvnil najmä nepriaznivý vývoj nových objednávok. Z jednotlivých sektorov sa najmenej darilo oblasti inžinierskych stavieb, ktorá zaznamenala pokles aktivity.

SIEA vyhlásila súťaž na vodíkové autobusy aj ďalšie čerpacie stanice na vodík

hydrogen
Bratislava - Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) vyhlásila verejné obstarávanie na dodávku troch vodíkových čerpacích staníc a na prenájom vodíkových autobusov. Dve stanice by mali pribudnúť v Trenčianskom a Košickom samosprávnom kraji a tretia bude mobilná.

Saudská Arábia je na dobrej ceste zvýšiť ťažbu ropy nad 13 miliónov barelov/deň

Oil Well6
Rijád - Saudská Arábia je na dobrej ceste zvýšiť ťažbu ropy nad 13 miliónov barelov (1 barel = 159 litrov) denne do konca roka 2026 alebo začiatkom roka 2027. Vyhlásil to v pondelok saudskoarabský minister energetiky princ Abdulaziz bin Salmán.

Shell predáva ruskú maloobchodnú divíziu spoločnosti Lukoil

shell gas station 1
Moskva/Londýn - Britský ropný koncern Shell predá svoju ruskú divíziu maloobchodného predaja a mazív najväčšiemu tamojšiemu producentovi ropy Lukoil. Obe spoločnosti to oznámili vo štvrtok. Britský koncern postúpil o krok dopredu v rámci odchodu z Ruska pre inváziu na Ukrajinu.

MH vyhlásilo výzvu na výstavbu obnoviteľných zdrojov v sume 18 miliónov eur

Solar panels1
Bratislava - Ministerstvo hospodárstva vyhlásilo prvú výzvu na výstavbu nových obnoviteľných zdrojov energie (OZE) z plánu obnovy a odolnosti. Rezort podporí projekty celkovou sumou 18 miliónov eur bez ohľadu na technológiu, jediným kritériom by mala byť najnižšia cena na výrobu energie.

Dovoz uhlia do Číny vyskočil v apríli o vyše 40 %

miner
Peking - Dovoz uhlia do Číny vzrástol minulý mesiac o viac než 40 %, pod čo sa podpísali obavy z nedostatku surovín po útoku Ruska na Ukrajinu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá sa odvolala na údaje čínskej colnej správy.

Dodávky energií môžu byť ohrozené, pomôcť by mohla pohyblivá zložka ceny

gas pipeline1
Bratislava – Pre dodávateľov energií je čoraz ťažšie svojim zákazníkom garantovať ceny elektriny a plynu, ale aj stabilitu dodávok. A to napriek tomu, že podnikajú zodpovedne a požadované objemy si zabezpečili v dostatočnom predstihu.

Domácnosti sa nemusia obávať vysokých nedoplatkov za vykurovanie

Teplaren Kosice
Bratislava - Spotrebitelia sa nemusia obávať zvýšených nákladov na teplo vo vyúčtovaní za rok 2021. Posledné dva roky výšku nákladov za teplo okrem počasia ovplyvňuje aj pandémia.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...