1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Srbsko podpísalo s Čínou dohodu o spolupráci v oblasti energetiky

Hands Shaking
Belehrad - Srbská ministerka Dubravka Djedovičová Handanovičová podpísala vo štvrtok memorandum o porozumení medzi srbskou vládou a čínskou spoločnosťou Hunan Rich Photovoltaic Science and Technology o projekte výstavby továrne na solárne panely v meste Paračin v centrálnej časti krajiny.

Francúzska EDF a kórejská KHNP sa uchádzajú o jadrový tender ČEZ

CEZ logo
Praha - Francúzska elektrárenská spoločnosť EDF a juhokórejská KHNP predložili konečné ponuky na výstavbu štyroch jadrových reaktorov v Českej republike. Oznámila to štátna energetická skupina ČEZ.

Popradské domácnosti by sa nemali obávať nedoplatkov za teplo

teplaren 3
Poprad - Popradské domácnosti by sa nemali obávať nedoplatkov za teplo. Tamojší výrobca a dodávateľ tepla Popradská energetická spoločnosť (PES) vo vyúčtovaní za rok 2023 vrátila svojim odberateľom 499.000 eur.

Vysoké nedoplatky za vykurovanie v tomto roku nehrozia, očakáva SZVT

Teplaren Kosice
Bratislava - Spotrebu tepla na vykurovanie ovplyvnilo najmä nezvykle teplé počasie, keď bol vlaňajší rok druhý najteplejší od roku 1931. Počas roka 2023 sa tak kúrilo menej ako obvykle, preto sa domácnosti nemusia obávať nedoplatkov z titulu vysokej spotreby, uviedol Slovenský zväz výrobcov tepla (SZVT).

Mesto Partizánske chce zabezpečiť časť tepla z geotermálnej energie

geothermal plant
Partizánske - Časť výroby tepla pre odberateľov chce mesto Partizánske zabezpečiť z geotermálnej energie. Možnosti výroby tepla z tohto zdroja bude hľadať prostredníctvom projektu, ktorý pripravuje so Štátnym geologickým ústavom Dionýza Štúra (ŠGÚDŠ).

Mesto Komárno zmodernizovalo väčšinu verejného osvetlenia

bulb 1
Komárno - Mesto Komárno za posledné dva roky zmodernizovalo takmer 4000 svietidiel verejného osvetlenia. Ako uviedla radnica, ide približne o dve tretiny celej siete.

Dánsko vyhlásilo rekordný tender na veterné elektrárne na mori

wind turbine
Kodaň - Dánska štátna energetická agentúra v pondelok vyhlásila najväčšiu verejnú súťaž na výstavbu veterných elektrární na mori s cieľom zvýšiť do roku 2030 výroby energie z vetra približne na šesť gigawattov (GW), čo je viac ako dvojnásobok súčasnej kapacity.

Čínsky dovoz ruskej ropy dosiahol v marci takmer rekordnú úroveň

oil pipeline transneft
Peking/Moskva - Rusko zostalo najväčším dodávateľom ropy do Číny aj v marci, pričom objem dovozu dosiahol takmer rekordnú úroveň. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na údaje čínskej colnej správy.

Cena tepla v Ružomberku zostane zachovaná napriek slabej zime a nižšiemu predaju

euros
Ružomberok - Končiaca sa vykurovacia sezóna bola charakteristická najnižším predajom tepla za obdobie existencie spoločnosti CZT Ružomberok, ktorá zásobuje mesto Ružomberok teplom. Jeho cena zostane zachovaná napriek slabej zime a nižšiemu predaju tepla.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...