1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

V Nemecku rastie tlak na zastavenie projektu plynovodu Severný prúd 2

gas pipeline big
Berlín - V Nemecku sa čoraz častejšie ozývajú hlasy na prehodnotenie projektu Severný prúd 2. Dôvodom je otrávenie ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného.

Do 30. novembra je možné žiadať o dotáciu na budovanie elektronabíjačiek

euros
Bratislava - Počet elektronabíjačiek na Slovensku sa vďaka príspevku od štátu zvýši. Od dnes do 30. novembra je možné požiadať o dotáciu na vybudovanie verejne prístupných elektrických nabíjacích staníc. Ide o druhé kolo tejto podpory, vyčlenených je na ňu 650.000 eur.

Výrobca vykurovacej techniky investoval do podniku 5 miliónov eur

protherm production worker
Skalica - Nové investície do rozvoja spoločnosti vo výške viac ako päť miliónov eur realizuje spoločnosť Protherm Production v závode v Skalici.

Slovensko by malo rokovať s EÚ o možnosti vyrábať vodík zo zemného plynu

LPG bottles
Bratislava – Vodík je energetickým nosičom budúcnosti a dá sa očakávať prudký rozvoj technológií na jeho využívanie. Slovensko však nemá potenciál na jeho výrobu iba zo zelených energií.

Poľsko udelilo Gazpromu pre Severný prúd 2 pokutu vyše 48 miliónov eur

Gazprom building
Varšava - Poľsko udelilo Gazpromu pokutu vyše 48 miliónov eur. Dôvodom je plynovod Severný prúd 2 (Nord Stream 2).

Americký koncern Schlumberger vykázal v 2. kvartáli stratu 3,4 mld. USD

oil pipeline transneft
Houston - Americký koncern Schlumberger oznámil za 2. štvrťrok vysokú stratu, keď hospodárenie spoločnosti ovplyvnili náklady spojené s rušením tisícok pracovných miest a odpisy z hodnoty aktív v Južnej Amerike.

Nórsky ropný koncern Equinor sa v 2. kvartáli prepadol do straty

oil barrels
Oslo - Nórska ropná spoločnosť Equinor oznámila za 2. štvrťrok prepad do straty, zatiaľ čo v minulom roku zaznamenala zisk takmer 1,5 miliardy USD. Podobne ako v prípade ďalších ropných koncernov aj pri Equinore bola dôvodom pandémia nového koronavírusu a veľmi nízke ceny komodít.

Britská energofirma Centrica predá severoamerickú divíziu za takmer 4 mld. USD

electricityPylon
Londýn - Britská energetická spoločnosť Centrica predá svoju severoamerickú divíziu Direct Energy za takmer 4 miliardy USD. Na oznámenie firmy okamžite zareagovali trhy, ktoré posunuli cenu jej akcií nahor o vyše 38 %.

Spoločnosť JAVYS uskutočnila v prvom polroku šesť prepráv jadrového paliva

javys logo
Bratislava - Štátna Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) realizovala v prvom polroku tohto roka spolu šesť prepráv jadrového paliva. JAVYS uskutočnila dve prepravy vyhoretého jadrového paliva zo 4. bloku jadrovej elektrárne V2 v Jaslovských Bohuniciach do medziskladu vyhoretého jadrového paliva v Jaslovských Bohuniciach.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...