1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Ekologická energia pokryla 43 % nemeckej spotreby

Solar Street Lights
Berlín - Energia z vetra, slnka a ďalších obnoviteľných zdrojov pokryla v 1. polroku tohto roka 43 % celkovej spotreby energie v Nemecku, čo je menej než v rovnakom období minulého roka.

Bez prevádzkovej podpory budeme vyrobený biometán vyvážať do zahraničia

gas fire small
Bratislava – V západných krajinách je spoločenská podpora zelenej energie oveľa vyššia ako na Slovensku a spotrebitelia sú ochotní si za takúto energiu aj priplatiť.

Rozvody v Turčianskych Tepliciach zrekonštruovali za 1,5 milióna eur

Tepelne rozvody rekonstrukcia ulica
Turčianske Teplice - Úsporu tepla prinesie rekonštrukcia rozvodov tepla a teplej vody, ktorú v tomto období dokončili na sídlisku Horné Rakovce v Turčianskych Tepliciach. Investíciu za 1,5 milióna eur zabezpečila teplická spoločnosť. Informoval o tom na sociálnej sieti primátor Igor Hus.

Aliancia OPEC+ bude musieť zvýšiť ťažbu, aby pokryla nárast dopytu

oil barrels
Londýn - Aliancia producentských krajín OPEC+ bude musieť zvýšiť ťažbu, aby pokryla nárast dopytu, ktorý by sa mal zotaviť na úrovne spred pandémie do konca roka 2022, uviedla medzinárodná agentúra pre energetiku IEA.

Zisk Gazpromu sa v 1. kvartáli zotavil po prepade spôsobenom pandémiou

Gazprom building
Moskva - Zisk ruského energetického koncernu Gazprom sa v 1. kvartáli zotavil z minuloročného prepadu spôsobeného poklesom dopytu a cien počas pandémie.

Ruský ropný koncern Lukoil sa v 1. kvartáli vrátil k zisku

Lukoil petrol station
Moskva - Ruský ropný koncern Lukoil oznámil za 1. štvrťrok tohto roka zisk v prepočte takmer 1,8 miliardy eur. V rovnakom období minulého roka bola firma stratová, keď do výsledkov zasiahli najmä nižšie ceny ropy a odpisy z niektorých aktív.

Eustream prezentoval plán výroby zeleného vodíka vo Veľkých Kapušanoch

eustream logo1
Bratislava/Veľké Kapušany - Spoločnosť Eustream pripravuje nový projekt výroby vodíka z obnoviteľných zdrojov. Aj tento plán prezentovala na kompresorovej stanici vo Veľkých Kapušanoch delegácii poslancov Výboru Národnej rady (NR) SR pre hospodárske záležitostí.

Vodík treba používať tam, kde má najväčšiu pridanú hodnotu, upozornil M. Kečkéš

aqua pipe
Bratislava – I keď sa v poslednom čase stále častejšie hovorí o vodíku ako alternatíve pre vykurovanie, dopravu či priemysel, jeho množstvo bude obmedzené a treba ho využívať tam, kde prináša najväčšiu pridanú hodnotu.

Firma E.ON zvýšila prevádzkový zisk za 1. kvartál o viac než desatinu

E on logo 1
Frankfurt nad Mohanom - Nemecká energetická spoločnosť E.ON oznámila za 1. štvrťrok rast prevádzkového zisku o viac než desatinu. Do veľkej miery k tomu prispeli výsledky v britskej maloobchodnej divízii. Spoločnosť zároveň ponechala v platnosti pôvodnú prognózu celoročného vývoja prevádzkového zisku.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

CEVA png 220x220 medium150ppi

Nenechajte si ujsť...