1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Spoločnosť ExxonMobil spúšťa ponuku Mobil EV™ pre elektrické vozidlá s batériou

exxon mobile
Frankfurt, Nemecko - Spoločnosť ExxonMobil oznámila celosvetové spustenie ponuky Mobil EV™ pre 2019 IAA, ktorý obsahuje celú škálu tekutín a mazív navrhnutých tak, aby vyhovovali vyvíjajúcim sa požiadavkám na hnacie ústrojenstvo elektrických batériových vozidiel.

Ingka Group, vlastník IKEA, kúpila 7 veterných fariem v Rumunsku

wind turbine big
Štokholm - Švédska skupina Ingka Group, ktorá vlastní väčšinu obchodov IKEA, oznámila, že kúpi 80-percentný podiel v siedmich rumunských veterných farmách od výrobcu veterných turbín Vestas za 136 miliónov eur.

Mesto Trenčín vybuduje štyri nabíjacie stanice pre elektromobily

charging e car
Trenčín – Mesto Trenčín chce vo všetkých štyroch mestských častiach vybudovať verejne prístupné nabíjacie stanice pre elektromobily.

Slovnaft je po generálnych revíziách v plnej prevádzke

slovnaft refinery
Bratislava – Rafinéria Slovnaft ukončila generálne revízie na 21 výrobných jednotkách. Po modernizácii a údržbe sa všetky zariadenia dostali do štandardnej prevádzky.

Nafta má ambíciu byť paneurópskym energetickým operátorom

nafta logo
Bratislava - Spoločnosť Nafta v súčasnosti smeruje k pozícii univerzálneho európskeho operátora, ktorý poskytuje služby na garantovanej vysokej úrovni po celej Európe. Uviedol to riaditeľ úseku obchodu a marketingu firmy Ladislav Barkoci v rozhovore pre portál slovgas.sk.

Dánsko otvorilo najväčší škandinávsky veterný park na mori

windfarm full
Kodaň - Dánsky korunný princ Frederik vo štvrtok (22. 8.) oficiálne otvoril najväčší škandinávsky veterný park na mori. Projekt Horns Rev 3 bude schopný dodávať energiu viac než 420.000 domácnostiam, uviedla agentúra DPA.

Jadrová elektráreň Akademik Lomonosov opustila murmanský prístav

nuclear logo2
Murmansk - Prvá plávajúca jadrová elektráreň Akademik Lomonosov odplávala zo severoruského prístavu Murmansk.

Innogy predala RWE podiel vo Východoslovenskej energetike

Innogy rwe
Essen - Energetická spoločnosť Innogy predala podiel vo Východoslovenskej energetike (VSE) svojmu ešte stále materskému koncernu RWE. Cena 49 % podielu firmy Východoslovenská energetika Holding nebola zverejnená.

Rosnefť zaznamenal v 1. polroku nárast čistého zisku o 9,1 %.

Rosneft logo1
Moskva - Najväčšia ruská ropná spoločnosť Rosnefť zaznamenala v 1. polroku nárast čistého zisku o 9,1 %. Pomohol jej priaznivý vývoj cien komodity aj nižšie finančné náklady.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...