1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Prevádzkovateľ Nord Stream 2 naplnil prvú linku technickým plynom

gas field
Moskva - Prevádzkovateľ ruského plynovodu Nord Stream 2 po dne Baltického mora uviedol, že prvá z dvoch liniek projektu bola naplnená tzv. technickým plynom, pričom stále čaká na schválenie začiatku transportu do Európy.

Priemyselná produkcia v Číne rástla v septembri najslabšie za 1,5 roka

chinese yuan money
Peking - Priemyselná produkcia v Číne pokračovala v septembri v raste, 18. mesiac po sebe. Bolo to však zároveň najslabšie tempo rastu za toto obdobie, pričom výsledky boli horšie aj v porovnaní s očakávaniami.

Ceny plynu v Európe v stredu vzrástli o viac ako 25 %

gas meter
Amsterdam - Ceny plynu v kontinentálnej Európe aj Británii v stredu vzrástli o viac ako 25 %. Podporilo ich prudké zvýšenie dopytu pred blížiacou sa chladnou zimou na severnej pologuli.

Cenu energií chcú teplári zmierniť znížením DPH na teplo z centrálnych kotolní

teplaren3
Bratislava - Zvýšená podpora systémov centrálneho vykurovania (CZT) zo strany vlády je jedným z kľúčových riešení negatívneho dosahu globálneho zvyšovania cien energií a emisných povoleniek na koncových odberateľov.

Vo Vranove nad Topľou sa cena tepla meniť nebude

teplaren1
Vranov nad Topľou – Nárast cien zemného plynu a emisných povoleniek na svetových trhoch obyvatelia mesta Vranov nad Topľou najbližšiu vykurovaciu sezónu nepocítia. Spoločnosť Cemed dodávajúca teplo do vranovských domácností zvyšovať cenu tepla nebude. Uviedol to pre TASR jej konateľ Jozef Mihalčin.

Vo Zvolene a v Detve sa ceny tepla nebudú zvyšovať

Heating plant
Zvolen – Vo Zvolene a v Detve sa ceny tepla budúci rok nebudú zvyšovať. Pre TASR to uviedli dvaja zvolenskí dodávatelia a hovorca Detvy Milan Suja.

V Budapešti podpísali s ruským Gazpromom dlhodobú zmluvu o plyne pre Maďarsko

gas fire2
Budapešť - V Budapešti podpísali v pondelok ďalšiu dlhodobú zmluvu medzi Maďarskom a Ruskom o dodávke zemného plynu, informoval podľa agentúry MTI maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó.

Británia varovala domáce firmy pred nárastom cien C02 o 500 %

cloud factory
Londýn - Britská vláda v stredu varovala domácich výrobcov potravín, aby sa pripravili na 500-percentý nárast cien oxidu uhličitého (CO2) po tom, ako zvýšila núdzovú štátnu podporu s cieľom zabrániť nedostatku hydiny a mäsa pre rastúce veľkoobchodné ceny zemného plynu.

S dlžníkmi už agentúra pre núdzové zásoby ropy nemusí podpisovať zmluvy

oil terminal
Bratislava – Agentúra pre núdzové zásoby ropa a ropných výrobkov by už nemala mať povinnosť uzatvárať zmluvu s dovozcami, prepravcami, spracovateľmi či predajcami ropy a ropných výrobkov, ktorí voči nej majú nesplatené záväzky.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

 

Nenechajte si ujsť...