1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Francúzsky koncern Total zaznamenal za rok 2020 stratu 7,24 mld. USD

total logo1
Paríž - Francúzsky ropný koncern Total pokračoval vo 4. kvartáli v zotavovaní a rovnako ako v predchádzajúcom štvrťroku zaznamenal zisk.

Pandémia zrazila zisk Shellu za minulý rok zhruba na 20-ročné minimum

shell gas station 1
Londýn - Ropný koncern Royal Dutch Shell zaznamenal za minulý rok pokles zisku približne na 20-ročné minimum. Podpísala sa pod to pandémia nového koronavírusu, ktorá výrazne obmedzila dopyt po rope.

Koncern Siemens Energy sa v 1. kvartáli vrátil k zisku

Siemens
Mníchov - Nemecký priemyselný koncern Siemens Energy v utorok informoval, že sa v 1. štvrťroku 2020/2021 vrátil k zisku. Napriek tomu plánuje zrušiť 7800 pracovných miest vo svojich prevádzkach na celom svete do roku 2025.

BP predal 20 % podiel v ománskom ložisku plynu spoločnosti PTTEP

BP petrol station
Londýn - Britský energetický gigant BP v pondelok oznámil, že predal 20-percentný podiel v ománskom ťažobnom poli blok 61 thajskému štátnemu podniku PTTEP za 2,6 miliardy dolárov (2,14 miliardy eur).

Obnoviteľné zdroje sa vlani prvýkrát stali hlavným zdrojom elektriny v EÚ

wind turbine
Londýn - Obnoviteľné zdroje sa v minulom roku podieľali na elektrine v Európskej únii takmer 40 % a prvýkrát sa stali hlavným zdrojom elektrickej energie v EÚ. Prispelo k tomu spustenie nových energetických projektov a pokles využitia uhlia ako energetického zdroja.

Ruská loď začala práce na dokončení plynovodu Nord Stream 2 v dánskych vodách

gas meter
Moskva - Ruské plavidlo Fortuna poverené dokončením sporného plynovodu Severný prúd 2 (Nord Stream 2) začalo práce v dánskych výsostných vodách, iba niekoľko dní po tom, ako Spojené štáty sankcionovali jeho materskú spoločnosť.

Eustream vlani znížil prepravu zemného plynu na necelých 57 miliárd m3

eustream LOGO
Bratislava - Pološtátna plynárenská spoločnosť Eustream vlani znížila prepravu zemného plynu na 56,99 miliardy kubických metrov (m3) zo 69,06 miliardy m3 v roku 2019. Najväčší objem prepraveného plynu smeroval do Rakúska, informoval hovorca Eustreamu Pavol Kubík.

Nemecký úrad BSH dal zelenú výstavbe plynovodu Nord Stream

plynarenstvo
Hamburg - Nemecký spolkový úrad pre lodnú dopravu a hydrografiu BSH dal zelenú výstavbe kontroverzného plynovodu Nord Stream 2, ktorý spojí krajinu s Ruskom. Výstavba môže pokračovať v nemeckých vodách. Proti rozhodnutiu, ktoré BSH oznámil v piatok, sa možno odvolať.

Spoločnosť GameChange Solar predstavila novú technológiu pre solárne sledovače (trackery) s bifaciálnými solárnymi modulmi, ktorá umožňuje zvýšiť výkon týchto modulov o 15-20%

solar panel
New York - Spoločnosť GameChange Solar predstavila novú technológiu BifacialReflector™, ktorá zásadným spôsobom zvyšuje výrobné kapacity elektrickej energie solárnych sledovačov (trackerov) Genius Tracker™ firmy GameChange Solar s bifaciálnými (obojstrannými) modulmi.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...