1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk Saudi Aramco v 1. kvartáli vzrástol o 30 %

Oil Well6
Rijád - Saudskoarabský štátny energetický gigant Saudi Aramco v utorok oznámil, že jeho zisk v 1. štvrťroku vzrástol o 30 %. Podporili ho vyššie ceny ropy aj vyššie rafinérske marže.

Kanadský ropný koncern Imperial Oil sa v 1. štvrťroku vrátil k zisku

oil barrels
Calgary - Kanadská ropná spoločnosť Imperial Oil sa v 1. štvrťroku vrátila k zisku. Dopomohli jej k tomu rastúce ceny ropy po tom, ako sa ekonomiky začali postupne zotavovať z minuloročnej koronakrízy. Spoločnosť zároveň zvýšila objem produkcie.

Exxon Mobil vykázal za 1. štvrťrok zisk

exxon mobile
Houston - Americký ropný koncern Exxon Mobil sa v 1. štvrťroku 2021 vrátil k zisku a prekonal aj odhady ekonómov.

Taliansky koncern Eni ukončil 1. kvartál s výrazným prepadom zisku

eni logo
Rím - Taliansky energetický koncern Eni uzatvoril 1. kvartál tohto roka s medziročným poklesom zisku z 2,92 miliardy eur na 856 miliónov eur. Zisk pred úrokmi a zdanením naproti tomu vzrástol o 171 % na 1,3 miliardy eur.

Zisk Chevronu v 1. kvartáli klesol o 29 %

Chevron Gas Station
San Ramon - Zisk Chevronu v 1. kvartáli klesol o 29 %. Dôvodom boli slabšie marže rafinérskej divízie, výpadky produkcie spôsobené počasím a predaj aktív, ktorý nafúkol zisk pred rokom.

Ropný koncern BP sa v 1. kvartáli vrátil k zisku

BP petrol station
Londýn - Britský ropný gigant BP v utorok oznámil, že sa v 1. štvrťroku dostal z červených čísiel a vrátil sa k čistému zisku, keďže ceny ropy sa čiastočne zotavili z vlaňajšieho pádu po vypuknutí pandémie nového koronavírusu.

Po necelom mesiaci spustili do prevádzky prvý blok JE Mochovce

nuclear power plant1
Bratislava - Prvý blok jadrovej elektrárne Mochovce (EMO1) dodáva od soboty (24. 4.) opäť elektrickú energiu. Blok bol pre plánovanú generálnu odstávku odpojený od 27. marca a okrem výmeny 20 % paliva na ňom Slovenské elektrárne (SE) začali s prácami na zvýšenie jeho účinnosti o sedem percent.

JAVYS prepravila na likvidáciu aj druhú tlakovú nádobu reaktora elektrárne V1

javys logo
Bratislava - Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) počas uplynulého víkendu vyzdvihla z reaktorovej šachty a prepravila do bazéna mokrej fragmentácie aj druhú tlakovú nádobu vyradenej jadrovej elektrárne V1 v Jaslovských Bohuniciach.

Čína chce tento rok zvýšiť výrobu elektriny z obnoviteľných zdrojov na 11 %

Solar panels1
Peking - Čína by chcela v tomto roku 2021 zvýšiť výrobu elektriny zo solárnych a veterných elektrární na zhruba 11 % celkovej spotreby energie v krajine z 9,7 % v minulom roku. Uviedol to v pondelok čínsky národný úrad pre energetiku (NEA).

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...