1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Distribúcia elektriny v okolí Trenčína bude bezpečnejšia i ekologickejšia

Pylon 2
Trenčín - Spoločnosť Západoslovenská distribučná investovala viac ako 840.000 eur do modernizácie jedného z najporuchovejších vedení, ktoré zabezpečovalo distribúciu elektrickej energie do Trenčína a priľahlých obcí.

Belgicko a Holandsko sa sporia o plynovú elektráreň v ich pohraničí

gas fire big
Brusel - Belgická federálna ministerka energetiky Marie-Christine Marghemová dostala list od svojho holandského rezortného kolegu Erica Wiebesa,

Dopyt po rope vo vyspelých štátoch bude klesať, len v rozvíjajúcich porastie

oil barrels
Viedeň - Dopyt po rope vo vyspelých a vysoko industrializovaných krajinách sa po roku 2020 zmení z mierneho rastu na pokles.

Americký ropný koncern Occidental sa v 3. kvartáli prepadol do straty

occidental petrol corp
Houston 5. novembra (TASR) - Americký ropný koncern Occidental Petroleum sa v 3. štvrťroku prepadol do straty. Výsledky, okrem iného, ovplyvnili náklady spojené s kúpou konkurenčnej firmy Anadarko Petroleum.

Na sídlisku Klokočina zmodernizovali druhú časť vykurovacieho systému

plynarenstvo
Nitra – Druhá etapa modernizácie vykurovacieho systému na najväčšom nitrianskom sídliska Klokočina je ukončená. Spoločnosť Metrostav, ktorá bola poverená rekonštrukciou, v týchto dňoch dokončila práce na takzvanom Okruhu 1.

Pokles cien ropy znížil zisk ropného koncernu Chevron o viac než tretinu

Chevron Gas Station
San Ramon - Americký ropný koncern Chevron oznámil za 3. kvartál pokles zisku o viac než tretinu, čo je dôsledok výrazného zníženia cien ropy. Vplyv slabších cien na trhu nedokázalo vykompenzovať ani zvýšenie produkcie z bridlicových ložísk.

Pokles cien ropy skresal zisk ropného koncernu Exxon Mobil takmer o polovicu

exxon mobile
New York - Americký ropný koncern Exxon Mobil zaznamenal za 3. štvrťrok prepad zisku približne o polovicu. Podobne ako v prípade ďalších ropných firiem aj najväčšia americká ropná spoločnosť doplatila na pokles cien ropy.

V centre mesta Šahy by mala pribudnúť nabíjacia stanica pre elektromobily

charging e car
Šahy – V Šahách by mohla už čoskoro vyrásť nová nabíjacia stanica pre autá s hybridným alebo s úplným elektrickým pohonom. V prípade, že mesto výstavbu schváli, bude umiestnená na Hlavnom námestí.

BP sa v 3. kvartáli prepadol do straty pre vysoké jednorazové výdavky

BP petrol station
Londýn - Britský ropný koncern BP vykázal v 3. štvrťroku 2019 čistú stratu. Dôvodom boli vysoké jednorazové poplatky spojené s odpredajom niektorých aktív, vrátane jeho podnikania na Aljaške.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...