1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Čína plánuje vytvoriť 38-miliardový fond na podporu výroby čipov

electronic chip
Peking - Čína plánuje spustiť nový štátny investičný fond, ktorého cieľom je podpora výroby polovodičov. Odhaduje sa, že hodnota fondu postupne dosiahne v prepočte 38 miliárd eur. Uviedli to dva zdroje oboznámené s informáciami.

Tržby Huawei Technologies v 1. polroku vzrástli napriek sankciám USA

huawei logo
Peking - Čínsky telekomunikačný gigant Huawei Technologies v piatok oznámil nárast tržieb za 1. polrok 2023 aj napriek americkým sankciám, ktoré mu blokujú prístup k procesorovým čipom a ďalším technológiám z USA.

Sony oznámil pokles zisku v 1. štvrťroku 2023/2024

sony logo
Tokio - Japonská spoločnosť Sony v stredu oznámila, že jej zisk v 1. štvrťroku finančného roka 2023/2024 klesol v dôsledku slabšej výkonnosti jej filmovej aj finančnej divízie.

Tržby aj zisk ASML v 2. kvartáli výrazne vzrástli

electrotechnic factory
Veldhoven - Holandská spoločnosť ASML, ktorá je dôležitým dodávateľom zariadení pre výrobcov najmodernejších čipov, v 2. štvrťroku výrazne zvýšila tržby aj zisk. Varovala však pred blížiacimi sa makroekonomickými neistotami.

Južná Kórea chce zintenzívniť podporu výrobcov pamäťových čipov

electronic chip
Soul - Južná Kórea podporí svoje strategicky dôležité odvetvie výroby pamäťových čipov v čase zvýšeného napätia medzi Spojenými štátmi a Čínou. Vyhlásil to vo štvrtok juhokórejský prezident Jun Sok-jol.

Zisk NVIDIA v 1. kvartáli prekonal očakávania trhu

NVIDIA logo
Santa Clara - Zisk NVIDIA Corporation v 1. kvartáli prekonal očakávania trhu. To spoločne s pozitívnymi vyhliadkami týkajúcimi sa rastu tržieb spôsobilo prudké posilnenie akcií firmy, ktoré sa dostali na nové rekordné maximum. Výrazne si v predĺženom obchodovaní polepšili aj ďalšie tituly z oblasti umelej inteligencie (AI).

Panasonic plánuje nové závody na výrobu batérií v Severnej Amerike do roku 2030

panasonic logo1
Tokio – Japonská spoločnosť Panasonic plánuje zvýšiť svoju výrobu batériových článkov do roku 2030 vybudovaním dvoch alebo viacerých nových tovární v Severnej Amerike. Vedenie spoločnosti to oznámilo vo štvrtok.

Zisk IBM v 1. štvrťroku vzrástol viac, ako sa čakalo

ibm logo
New York - Americký technologický gigant International Business Machines (IBM) vykázal za 1. štvrťroku vyšší zisk, ako mu predpovedali analytici z Wall Street. A vo svojej prognóze ročných príjmov poskytol opatrne optimistický signál o výdavkoch na technológie pri neistej situácii v ekonomike.

Japonská Sega chce kúpiť fínskeho výrobcu Angry Birds Rovio

Sega logo
Helsinki - Japonská videoherná skupina Sega predložila ponuku na kúpu fínskeho výrobcu videohier Angry Birds Rovio, pričom fínsku spoločnosť ocenila na viac ako 700 miliónov eur. Oznámili to obe spoločnosti. TASR správu prevzala z AFP.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...