1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Spoločnosť Hewlett Packard Enterprise výrazne zvýšila kvartálny zisk

hp logo
Spring - Zisk americkej spoločnosti Hewlett Packard Enterprise (HPE) zaznamenal v 3. štvrťroku obchodného roka 2020/2021 prudký rast zisku. V reakcii na pozitívne výsledky zlepšila spoločnosť prognózu vývoja zisku za celý rok.  

Čistý zisk Samsung Electronics v 2. kvartáli vzrástol o viac než 70 %

Samsung LCD tv
Soul - Čistý zisk juhokórejského koncernu Samsung Electronics v 2. kvartáli vyskočil o viac než 70 %. Podporilo ho napríklad zvýšenie cien pamäťových čipov.

Zisk Apple zvýšil zisk takmer na dvojnásobok, podporil ho predaj iPhonov

Apple Logo1
Los Angeles - Americká spoločnosť Apple oznámila za 3. kvartál obchodného roka 2020/2021 rast zisku takmer na dvojnásobok, k čomu do veľkej miery prispeli výsledky v predaji iPhonov. Zisk aj tržby zároveň prekonali očakávania trhov.

Výrobca domácich spotrebičov Whirlpool prudko zvýšil kvartálny zisk

whirlpool
Benton Harbor - Americký výrobca spotrebičov do domácnosti Whirlpool oznámil za 2. štvrťrok prudký medziročný rast zisku. Výsledky firmy podporil vysoký dopyt zákazníkov a úprava cien, ktoré zvýšili tržby takmer o tretinu.   

Samsung uvažuje o vybudovaní závodu na výrobu batériových článkov v USA

Samsung Logo 1
Soul - Juhokórejský výrobca batérií Samsung SDI zvažuje vybudovanie závodu na výrobu batériových článkov v USA na podporu prechodu automobilového priemyslu k elektrickým modelom. Uviedol to vo štvrtok zdroj z kórejskej firmy oboznámený so situáciou, ktorý nechcel byť menovaný.

Samsung by mohol začať s výstavbou továrne v USA v 3. kvartáli

Samsung Logo 1
Soul/Washington - Juhokórejský koncern Samsung Electronics by mohol začať s výstavbou plánovanej americkej továrne na čipy v hodnote 17 miliárd USD (14 miliárd eur) v 3. štvrťroku 2021 a uviesť ju do prevádzky v roku 2024. Uviedli to juhokórejské noviny Electronic Times s odvolaním sa na nemenované zdroje z tohto odvetvia priemyslu.

Tržby aj zisk Infineonu v 2. kvartáli vzrástli

electrotechnic factory
Mníchov - Nemecký výrobca čipov Infineon v utorok mierne zvýšil svoju prognózu tržieb aj marže v súčasnom fiškálnom roku 2020/21, keďže dopyt po čipoch výrazne prevyšuje ponuku. A oznámil, že pokračuje v investíciách do zvýšenia výrobných kapacít.

Apple vybuduje v Severnej Karolíne nový technologický kampus

Apple Logo1
San Francisco - Americká spoločnosť Apple v pondelok uviedla, že v Severnej Karolíne vybuduje nový kampus, v ktorom nájde prácu až 3000 ľudí. Rozšíri tiež svoje pôsobenie v niekoľkých ďalších štátoch USA a zvýši svoje výdavkové ciele v prípade amerických dodávateľov.

Zisk Samsung Electronics vzrástol pravdepodobne na 3-ročné maximum

samsung mobil
Soul - Juhokórejská spoločnosť Samsung Electronics zaznamenala v 1. kvartáli podľa odhadov analytikov najvyšší prevádzkový zisk za tri roky. Vychádzajú z dopytu po elektronike v dôsledku pandémie nového koronavírusu.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...