1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nemecký výrobca spotrebičov Miele mal za minulý rok rekordné tržby

Miele logo
Gütersloh - Nemecký výrobca domácich spotrebičov Miele zaznamenal v roku 2022 nárast tržieb na najvyššiu úroveň v jeho 125-ročnej histórii. Oznámilo to vedenie podniku so o sídlom v Güterslohu.

Čína investuje takmer 1,8 miliardy eur do najväčšieho výrobcu čipov

electronic chip
Peking - Čína naleje do najväčšieho výrobcu pamäťových čipov v krajine takmer 1,8 miliardy eur. Reaguje tak na kroky Washingtonu, ktorý stále viac komplikuje dodávky potrebných surovín a technológií do Číny, čo ohrozuje technologické ambície najväčšej ázijskej ekonomiky. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Ericsson plánuje vo Švédsku zrušiť viac než tisíc pracovných miest

EricssonLogo
Štokholm - Švédsky výrobca telekomunikačných zariadení Ericsson plánuje tento rok zrušiť na domácom trhu vyše tisícky pracovných miest. Rušenie pracovných pozícií je súčasťou väčšieho plánu firmy zredukovať globálne náklady.

Zisk Microsoftu v 2. kvartáli klesol o 12 %, ale prekonal očakávania trhu

microsoft
Redmond - Zisk Microsoftu v uplynulom kvartáli z dôvodu ekonomickej neistoty klesol o 12 %. Upravený zisk však vďaka rastu cloudovej divízie prekonal očakávania trhu.

Rozhodnutie o novej továrni Intelu v Európe padne do konca roka

intel logo
Miláno - Rozhodnutie amerického výrobcu čipov Intel o novej továrni v Európe padne do konca roka. A nie je isté, že bude v Taliansku.

Zisk Ericssonu za 4. kvartál nesplnil očakávania

EricssonLogo
Štokholm - Švédsky výrobca telekomunikačných zariadení Ericsson v piatok oznámil, že jeho zisk za 4. štvrťrok klesol. A to viac ako predpovedali analytici. Príjmy spoločnosti tak zaostali za očakávaniami trhu už tretí kvartál po sebe.

Prevádzkový zisk Samsungu vo 4. kvartáli klesol na osemročné minimum

samsung mobil
Soul – Juhokórejská spoločnosť Samsung Electronics oznámila pokles prevádzkového zisku za 4. štvrťrok 2022 o 69 % na osemročné minimum, keďže slabnúca globálna ekonomika zasiahla dopyt po pamäťových čipoch a smartfónoch.

Nemecké ministerstvo hospodárstva je proti prevzatiu výrobcu čipov Elmos Číňanmi

electronic chip
Berlín - Nemecké ministerstvo hospodárstva odporučilo vláde, aby zablokovala prevzatie továrne na výrobu čipov Elmos čínskou firmou, pretože by to predstavovalo hrozbu pre národnú bezpečnosť. Uviedli v utorok zdroje z ministerstva.

Stiebel v Poprade rozšíri výrobu elektrických ohrievačov a tepelných čerpadiel

stiebel eltron logo22
Bratislava - Nemecká spoločnosť Stiebel Eltron Slovakia plánuje v Poprade rozšírenie výroby elektrických ohrievačov a tepelných čerpadiel. Firma by mala do roku 2024 preinvestovať viac ako 26 miliónov eur a vytvoriť 92 nových pracovných miest.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...