1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výrobca čipov Infineon dosahuje dobré výsledky aj v zložitej situácii

electronic chip
Neubiberg - Napriek pokračujúcej zložitej situácii na trhu s polovodičmi nemecký výrobca čipov Infineon dosiahol v 3. štvrťroku svojho hospodárskeho roka stabilný výsledok.

Tržby Huawei v prvej polovici roka vzrástli o 23,2 %

huawei logo
Šanghaj - Čínska spoločnosť Huawei Technologies oznámila, že jej tržby v prvej polovici roka vzrástli viac ako vlani, o 23,2 %. A to aj napriek intenzívnej kampani v USA proti nej, ktorá nakoniec prerástla do zákazu obchodovania.

Nemecký elektrotechnický priemysel dosiahol v máji vo vývoze historický rekord

electrotechnic factory
Frankfurt nad Mohanom – Napriek oslabujúcej konjunktúre a medzinárodným obchodným konfliktom nemecký elektrotechnický priemysel zvýšil v máji svoj vývoz výrazne. Export vzrástol medziročne o 5,1 % na 1,7 miliardy eur.

Kvartálne tržby holandskej firmy Philips vzrástli, pomohol dopyt v USA a Číne

philips logo
Amsterdam - Holandský výrobca spotrebnej elektroniky a zdravotníckej techniky Philips Electronics oznámil za 2. štvrťrok rast tržieb aj zisku. Prispel k tomu najmä vysoký dopyt po jeho zdravotníckych prístrojoch v Číne a USA.

Zisk Electroluxu v 2. kvartáli strmo vzrástol

elektrolux buidling
Štokholm - Švédsky výrobca domácich spotrebičov Electrolux oznámil, že jeho príjmy za 2. štvrťrok prudko vzrástli, pričom zisk na akciu sa viac ako zdvojnásobil. Koncern to pripísal zvýšeniu cien svojich produktov a inováciám.

Tržby IBM v 2. kvartáli klesli, ale zisk sa zvýšil

ibm logo
New York - Americký technologický gigant International Business Machines (IBM) zaznamenal v uplynulom 2. štvrťroku 2019 podľa očakávania pokles celkových tržieb, ale jeho zisk mierne vzrástol.

Huawei investuje v Taliansku 3,1 miliardy USD

huawei logo
Miláno - Čínska spoločnosť Huawei Technologies oznámila, že v najbližších troch rokoch investuje v Taliansku 3,1 miliardy USD (2,75 miliardy eur). Oznámil to generálny riaditeľ talianskej divízie Huawei Thomas Miao.

Nintendo plánuje presunúť časť výroby herných konzol Switch z Číny do Vietnamu

nintendo logo
Tokio - Japonský výrobca videohier Nintendo plánuje presunúť časť výroby svojich herných konzol Switch z Číny do Vietnamu.

Tržby Xiaomi v 1. kvartáli vzrástli viac, ako sa čakalo

xiaomi logo
Šanghaj - Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi v pondelok vykázal lepšie, ako boli očakávané štvrťročné tržby. Pripísal to stabilnému rastu predaja svojich smartfónov.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...