1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

IBM zruší v Európe približne 10.000 miest, prepúšťanie sa dotkne aj SR

ibm logo
Washington - Americká spoločnosť International Business Machines (IBM) plánuje zrušiť v Európe približne 10.000 pracovných miest. Cieľom je znížiť náklady v divízii služieb, ktorá vykazuje iba slabý rast, a pripraviť biznis na odčlenenie. Informovala o tom agentúra Bloomberg, ktorá sa odvolala na zdroje oboznámené s plánmi firmy.

Americký koncern Dell zvýšil v 3. kvartáli tržby o 2,8 % na 23,5 mld USD

dell logo
Round Rock - Americký výrobca počítačov Dell zvláda koronakrízu lepšie, než sa očakávalo. Dôvodom je vysoký dopyt po stolových počítačoch, notebookoch a tabletoch.

Huawei predáva svoju značku smartfónov Honor inej čínskej štátnej firme

huawei logo
Peking - Čínsky telekomunikačný gigant Huawei v utorok oznámil, že predáva svoju značku cenovo dostupných smartfónov Honor v snahe zachrániť ju, keďže ju ochromili sankcie USA.

Lenovo dosiahlo v 2. kvartáli nárast tržieb aj zisku

lenovo logo
Peking - Čínsky výrobca osobných počítačov Lenovo dosiahol v 2. kvartáli svojho finančného roka 2020/21 nárast tržieb a jeho zisk prekonal odhady ekonómov. Všetky kľúčové divízie čínskeho koncernu zaznamenali medziročný rast, prvýkrát za šesť kvartálov. Prispela k tomu práca na diaľku aj zábava počas pandémie nového koronavírusu.

Zisk Sony za 2. kvartál aj celý 1. polrok strmo vzrástol

sony logo
Tokio - Japonský výrobca elektroniky Sony zaznamenal v 2. štvrťroku finančného roka 2020/21 nárast zisku o vyše 50 % a jeho zisk za celý 1. polrok sa zdvojnásobil. Pomohli mu príjmy z hier aj finančné faktory. Sony zároveň upravil svoju predpoveď čistého zisku za celý rok.

Huawei rokuje o predaji častí svojej divízie smartfónov Honor

huawei logo
Hongkong - Čínsky koncern Huawei Technologies rokuje so spoločnosťou Digital China Group a ďalšími uchádzačmi o predaji častí svojej divízie smartfónov Honor. Hodnota transakcie by mohla dosiahnuť až 25 miliárd jüanov (3,15 miliardy eur), uviedli zdroje oboznámené s touto záležitosťou.

Spoločnosť Apple predstavila nové smartfóny iPhone 12

Apple Logo1
Cupertino/Bratislava – Štvoricu nových smartfónov radu iPhone 12 predstavila v utorok americká spoločnosť Apple počas videokonferencie z amerického Cupertina. Líšia sa veľkosťou displeja i hardvérovou výbavou.

Samsung zatvorí svoj jediný čínsky závod na výrobu televízorov

Samsung LCD tv
Soul - Samsung Electronics sa rozhodol, že do konca novembra zatvorí svoj jediný závod na výrobu televízorov v Číne. V pondelok to povedal hovorca juhokórejskej spoločnosti. Samsung tak pokračuje v presune výroby z Číny.

Huawei uvádza na trh nový dostupný smartfón Y5p, zaujme pomerom ceny a výkonu

huawei logo
Bratislava - Spoločnosť Huawei Consumer Business Group (CBG) uvádza na slovenský trh novinku zo série dostupných zariadení - smartfón Y5p. Všestranný výkon, výdrž batérie a skvelá cena sú tri kľúčové atribúty tohto modelu. Y5p je na Slovensku v predaji od dnešného dňa.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...