1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk najväčšieho čínskeho výrobcu čipov SMIC v 4. kvartáli klesol o 55 %

electronic chip
Peking - Najväčší čínsky výrobca čipov Semiconductor Manufacturing International Co. (SMIC) zaznamenal v štvrtom kvartáli minulého roka výrazný pokles zisku. Dôvodom sú pretrvávajúce problémy na trhu s polovodičmi, ktorý zápasí so slabým dopytom, ako aj tvrdá medzinárodná konkurencia.

Nokia zaznamenala v roku 2023 prepad zisku o 84 % na 679 miliónov eur

nokia logo2
Helsinki - Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia zaznamenal v uplynulom roku prudký prepad zisku, keďže zákazníci obmedzovali investície v dôsledku spomaľovania globálnej ekonomiky. Spoločnosť varovala, že ekonomické prostredie zostane náročné aj v prvej polovici tohto roka.

Eurokomisia otvorila spoločný podnik pre čipy, ktorý má posilniť pozíciu Európy

electronic chip
Brusel - Európska komisia (EK) v piatok oficiálne otvorila spoločný podnik pre čipy (Chips JU), ktorý posilní európsky ekosystém polovodičov a vedúce postavenie Európy v oblasti technológií.

Zisk TSMC v 3. kvartáli klesol najprudšie za takmer 5 rokov

electronic chip
Sin-ču - Najväčší svetový výrobca čipov TSMC zaznamenal v uplynulom kvartáli najprudší pokles zisku za takmer päť rokov, ktorý však prekonal očakávania trhu. Pokračujúci slabý dopyt po spotrebnej elektronike totiž znížil tržby spoločnosti.

Zisk aj tržby Nokie v 3. štvrťroku klesli, plánuje prepúšťať

nokia logo2
Helsinki - Fínsky telekomunikačný gigant Nokia vo štvrtok oznámil, že v rámci nového plánu úspory nákladov zruší až 14.000 pracovných miest. Tržby aj zisk spoločnosti sa totiž v 3. štvrťroku výrazne znížili v dôsledku spomalenia predaja zariadení 5G na trhoch, ako je Severná Amerika.

Apple identifikoval problémy, ktoré môžu spôsobovať prehrievanie iPhonov 15

Apple Logo1
Cupertino - Apple identifikoval problémy, ktoré môžu spôsobovať prehrievanie iPhonov 15.

V košickom závode Siemens Healthineers vyrobili od začiatku roka 1000 ultrazvukov

Siemens
Košice - V košickom závode Siemens Healthineers vyrobili od začiatku roka 1000 ultrazvukov. Špecializovanú montáž všeobecných zobrazovacích a kardiovaskulárnych ultrazvukových systémov v priemyselnom parku odštartoval Siemens Healthineers Slovensko potom, ako sem vlani v decembri presťahoval výrobu z Ázie.

Čína plánuje vytvoriť 38-miliardový fond na podporu výroby čipov

electronic chip
Peking - Čína plánuje spustiť nový štátny investičný fond, ktorého cieľom je podpora výroby polovodičov. Odhaduje sa, že hodnota fondu postupne dosiahne v prepočte 38 miliárd eur. Uviedli to dva zdroje oboznámené s informáciami.

Tržby Huawei Technologies v 1. polroku vzrástli napriek sankciám USA

huawei logo
Peking - Čínsky telekomunikačný gigant Huawei Technologies v piatok oznámil nárast tržieb za 1. polrok 2023 aj napriek americkým sankciám, ktoré mu blokujú prístup k procesorovým čipom a ďalším technológiám z USA.

PREDPLAŤTE SI

220x600 SKA

Nenechajte si ujsť...