1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk Samsung Electronics vzrástol pravdepodobne na 3-ročné maximum

samsung mobil
Soul - Juhokórejská spoločnosť Samsung Electronics zaznamenala v 1. kvartáli podľa odhadov analytikov najvyšší prevádzkový zisk za tri roky. Vychádzajú z dopytu po elektronike v dôsledku pandémie nového koronavírusu.

Juhokórejská spoločnosť LG Electronics končí s výrobou smartfónov

LG Electronics logo1
Soul - Juhokórejská spoločnosť LG Electronics končí s výrobou smartfónov. Rozhodla tak po tom, ako sa jej nepodarilo na stratový biznis nájsť kupca. Uviedla to spoločnosť v pondelok, keď tento krok schválila správna rada.

Foxconn Slovakia dosahuje ročné tržby vyše 1,2 miliardy eur

foxconn logo
Nitra – Spoločnosť Foxconn Slovakia pôsobiaca v nitrianskom priemyselnom parku si v utorok pripomína 25 rokov od svojho založenia na Slovensku.

Svetový výrobca počítačov Lenovo dosiahol v 3. kvartáli rekordné tržby aj zisk

lenovo logo
Peking - Čínska spoločnosť Lenovo Group oznámila za 3. kvartál svojho obchodného roka 2020/2021 rekordné tržby aj zisk. Najväčší výrobca osobných počítačov na svete ťažil z pandémie nového koronavírusu, keď v dôsledku rozšírenej práce z domu výrazne vzrástol dopyt po počítačoch.

Sony zaznamenal v 3. štvrťroku nárast zisku o vyše 60 %

sony logo2
Tokio - Japonský výrobca elektroniky Sony zaznamenal v 3. štvrťroku finančného roka 2020/2021 nárast zisku o vyše 60 %. Opäť k tomu výrazne prispel dopyt po hrách, filmoch a ďalších produktoch počas reštrikcií na zastavenie pandémie nového koronavírusu.

Zisk Electroluxu vo 4. kvartáli strmo vzrástol

elektrolux buidling
Štokholm - Švédsky výrobca domácich spotrebičov Electrolux v utorok informoval, že jeho zisk vo 4. štvrťroku strmo vzrástol vďaka silným tržbám vo všetkých segmentoch.

Panasonic zaznamenal v 3. štvrťroku nárast prevádzkového zisku

panasonic logo1
Tokio  - Japonský výrobca elektroniky Panasonic, popredný dodávateľ batériových článkov pre spoločnosť Tesla, zaznamenal v 3. štvrťroku svojho finančného roka 2020/2021 nárast prevádzkového zisku, ktorý prekonal aj odhady analytikov.

Huawei údajne rokuje o predaji prémiových značiek smartfónov P a Mate

huawei logo
Peking - Čínska spoločnosť Huawei Technologies je v počiatočnom štádiu rokovaní o predaji svojich prémiových značiek smartfónov P a Mate. Uviedli to dva zdroje oboznámené so záležitosťou Tento krok by mohol viesť Huawei k prípadnému ukončeniu podnikania v oblasti špičkových smartfónov.

Pandémia podporila holandský Philips Electronics,zisk vzrástol takmer o desatinu

philips logo
Amsterdam - Holandská spoločnosť Philips Electronics oznámila za 4. kvartál minulého roka rast zisku takmer o desatinu. Výsledky podporila pokračujúca pandémia nového koronavírusu a s ňou spojený vysoký dopyt po zdravotníckych prístrojoch.

PREDPLAŤTE SI

FOODTECHTOMORROW 220x220 SK insighters

Nenechajte si ujsť...