1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Produkcia cukru v kľúčovom štáte Indie klesá, očakáva sa rast cien

cukor
Bombaj - Produkcia cukru v kľúčovom indickom štáte Maháráštra by mala podľa najnovších odhadov klesnúť v sezóne 2023/2024 zhruba o 14 % a dosiahnuť najnižšiu úroveň za posledné štyri roky. Príčinou je extrémne suchý august, ktorý spôsobil pokles úrod cukrovej trstiny. Uviedli to v stredu pre agentúru Reuters zdroje z priemyslu aj vlády.

Priemerná mzda v potravinárstve SR stúpla v 2. štvrťroku 2023 na 1309 eur

pecivaren vyroba
Bratislava - Priemerná mesačná mzda v potravinárskom priemysle SR dosiahla v 2. štvrťroku 2023 úroveň 1309 eur. To predstavuje medziročný nárast o 119 eur. Uviedol to pre TASR Matej Korpáš z tlačového odboru Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK).

Tržby Kraft Heinz za 2. štvrťrok zaostali za odhadmi Wall Street

heinz ketchup
Chicago - Americký potravinársky koncern Kraft Heinz oznámil za 2. štvrťrok 2023 nárast tržieb, ktorý však zaostal za odhadmi analytikov. Zákazníci totiž v dôsledku vysokej inflácie kupovali menej balených jedál a korenín.

Slovenské mlyny už pripravujú skladovacie kapacity na obilie z novej úrody

obilie1
Bratislava - Slovenské mlyny združené v Slovenskej spoločnosti mlynárov (SSM) budú potrebovať na zabezpečenie sebestačnosti Slovenska v múke približne rovnaké množstvá potravinárskej pšenice a raže ako v predchádzajúcom roku.

Zisk Campbell Soup prekonal v 3. kvartáli očakávania trhu

campbell soup
Camden - Zisk Campbell Soup prekonal v 3. kvartáli očakávania trhu vďaka zvýšeniu cien. Americká potravinárska spoločnosť tiež potvrdila celoročné prognózy.

Milovníci kávy si zaplatia viac pre pokles produkcie vo Vietname

káva
Hanoj - Produkcia kávy robusta vo Vietname tento rok pravdepodobne klesne na najnižšiu úroveň za štyri roky. Tamojší farmári sa totiž zamerali viac na pestovanie durianov.

V Novej pevnosti v Komárne vznikne minipivovar

beer2
Komárno – Spoločnosť Kamarum Komárno plánuje zriadiť v časti kasárenskej budovy v Novej pevnosti v Komárne minipivovar. Jeho ročná kapacita by mala dosiahnuť 700 hektolitrov piva.

Tyson Foods plánuje zatvoriť dva závody na spracovanie hydiny

tyson foods logo
Chicago - Americká potravinárska spoločnosť Tyson Foods plánuje zatvoriť dva závody na spracovanie hydiny s takmer 1700 zamestnancami. Cieľom je zefektívniť svoje podnikanie.

Spoločnosť Dr. Oetker Slovensko zatvorí svoj závod v Boleráze pri Trnave

Dr.Oetker logo
Boleráz - Spoločnosť Dr. Oetker Slovensko v polovici roka 2023 zatvorí svoj závod v Boleráze pri Trnave. Svojim približne 75 zamestnancom sa zaviazala počas prechodu k zatvoreniu závodu poskytnúť intenzívnu podporu. Informoval o tom generálny riaditeľ Jozef Debrecký.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...