1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Slovenské mlyny spracovali za uplynulé dva roky 349.000 ton pšenice

obilie1
Bratislava - Slovenské mlyny spracovali v uplynulých dvoch rokoch 349.000 ton potravinárskej pšenice a 14.800 ton raže. Predbežné odhady úrody sú pozitívne a tento rok sa mlyny pripravujú na skoršiu žatvu. Informovala o tom Slovenská spoločnosť mlynárov (SSM).

Nákupná cena mlieka v SR v marci 2024 klesla o 2,9 % na 42,82 eura/100 kg

milk
Bratislava - Priemerná nákupná cena surového kravského mlieka sa v marci 2024 medzimesačne znížila o 2,9 % na úroveň 42,82 eura/100 kilogramov (kg). V medziročnom porovnaní bola priemerná nákupná cena mlieka nižšia o 11,7 %. Vyplýva to z aktuálnej správy Agrárnych trhových informácií Slovenska (ATIS).

Značku Becherovka od 1. mája preberá poľská skupina Grupa Maspex

becherovka bottles
Bratislava - Značka Becherovka má od 1. mája 2024 nového majiteľa, je ním skupina Grupa Maspex. Transakcia medzi Grupa Maspex a pôvodným majiteľom Becherovky Pernod Ricard Group o prevzatí značky bola ukončená 30. apríla. Spolu so značkou firma preberá aj výrobný závod a sklady v Karlových Varoch.

Zisk aj tržby amerického koncernu Coca-Cola v 1. kvartáli vzrástli

Coca Cola logo
Atlanta - Zisk aj tržby amerického koncernu Coca-Cola v 1. štvrťroku 2024 vzrástli viac, ako ekonómovia očakávali. Prispeli k tomu vyššie ceny aj o niečo väčší objem predaja.

Nápojový koncern PepsiCo zvýšil tržby aj zisk, prekonal očakávania

pepsico
Purchase - Americký nápojový koncern PepsiCo zaznamenal v 1. štvrťroku rast tržieb aj zisku, pričom výsledky spoločnosti prekonali očakávania trhov. Prispel k tomu stabilný dopyt zákazníkov na medzinárodných trhoch, ktorí kompenzovali slabší záujem v USA, čo je hlavný trh firmy.

Kontrola štyrikrát častejšie, ako je bežné

eu poultry 20
Bratislava - Viete si predstaviť, koľkými kontrolami musí prejsť kuracie mäso, než si ho kúpite v ochrannom obale vo vašom obchode? Sú to desiatky testov, auditov, kontrol a inšpekcií.

Audit významného maloobchodníka v EU Poultry dopadol na jednotku

eu poultry 20
Bratislava - Tesco Stores je z pohľadu veľkosti a rozmanitosti siete, ale aj počtom zamestnancov, stále jedným z najväčších maloobchodníkov na slovenskom trhu. V priebehu februára 2024 zrealizoval audit Tesco Štandard u svojho dodávateľa v spoločnosti EU Poultry s.r.o. Výsledok auditu dopadol na jednotku.

V klietkových chovoch sa chová na Slovensku ešte 64,65 % nosníc

nakupovanie1
Bratislava - V klietkových chovoch na farmách sú na Slovensku ešte takmer dve tretiny z celkového počtu nosníc. Uviedol to riaditeľ Únie hydinárov Slovenska (ÚHS) Daniel Molnár.

Pivovar Šariš prejde na obnoviteľné zdroje elektriny

beer1
Veľký Šariš - Od roku 2025 bude pivovar Šariš vo Veľkom Šariši ako hlavný zdroj energie využívať bezemisnú elektrinu z obnoviteľných zdrojov. Primárnym zdrojom zelenej energie sa stane nový solárny park rakúskej spoločnosti Enery vybudovaný v Iliašovciach v okrese Spišská Nová Ves.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...