1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Heineken kupuje juhoafrický Distell

heineken logo 1
Johannesburg/Amsterdam - Holandský pivovarnícky koncern Heineken sa dohodol na kúpe juhoafrického výrobcu nápojov Distell Group Holdings za približne 40,1 miliardy randov (2,29 miliardy eur). Oznámil to v pondelok Distell.

Zisk Heinekenu za 9 mesiacov vzrástol

heineken logo 1
Amsterdam – Holandský pivovarnícky koncern Heineken v stredu oznámil nárast čistého zisku za prvých 9 mesiacov roka. Ale v 3. štvrťroku zaznamenal výrazný pokles predaja piva na ázijských trhoch, pre obmedzenia na zastavenie pandémie ochorenia COVID-19.

Pekári vyzývajú vládu, aby sa začala kritickou situáciou sektora zaoberať

pecivaren vyroba
Bratislava – Pekári vyzývajú vládu, aby sa začala kritickou situáciou v pekárenskom sektore konečne zaoberať. Sektor je pod obrovským tlakom zdražovania všetkých vstupov a nízkych odberateľských cien.

Zisk svetového výrobcu liehovín Constellation Brands sa v 2. kvartáli prepadol

Cognac
New York - Svetový producent alkoholických nápojov Constellation Brands oznámil za 2. štvrťrok prepad zisku a v prípade upraveného zisku zaostal za očakávaniami trhov. V oblasti tržieb však výsledky prekonali odhady analytikov.

Cukrovar v Seredi má nový ekologický zdroj na výrobu tepla

cukor
Sereď - Cukrovarníci v Seredi spustia v septembri novú sezónu, v ktorej očakávajú spracovanie zhruba 750.000 ton cukrovej repy. Pred jej začatím uviedli do prevádzky nový ekologický zdroj na výrobu tepla.

Svetový výrobca liehovín Pernod Ricard zvýšil celoročný zisk o takmer pätinu

pernod richard logo
Paríž - Francúzsky výrobca liehovín Pernod Ricard zaznamenal za obchodný rok 2020/2021 výrazný rast prevádzkového zisku. Prispel k tomu najmä opätovný rast dopytu v Číne a USA, čo sú pre francúzsku spoločnosť kľúčové trhy.

Chovatelia ošípaných ubezpečujú, že ošípané zo slovenských chovov sú zdravé

masokombinat
Nitra – Slovenská asociácia chovateľov ošípaných (SACHO) a Zväz chovateľov ošípaných na Slovensku ubezpečuje spotrebiteľov, že všetky ošípané zo slovenských chovov porážané na bitúnkoch v Slovenskej republike sú zdravé a pod pravidelným monitoringom príslušných veterinárnych autorít.

Koncern Nestlé sa dohodol na kúpe hlavných značiek Bountiful

nestle building
Zürich - Švajčiarsky potravinársky gigant Nestlé v piatok oznámil, že sa dohodol na kúpe hlavných značiek amerického výrobcu vitamínov a výživových doplnkov Bountiful Company za 5,75 miliardy USD (4,74 miliardy eur). Ide o ďalšiu expanziu najväčšieho svetového výrobcu potravín v oblasti zdravia a výživy.

Zisk Heinekenu v 1. kvartáli vzrástol

heineken logo 1
Haag - Holandský pivovarnícky gigant Heineken v stredu informoval, že jeho zisk v 1. štvrťroku prudko vzrástol. Prispeli k tomu najmä trhy mimo Európy. Na starom kontinente zaviedli totiž vlády blokády na zastavenie šírenia pandémie nového koronavírusu.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

 Banner WEB 220x220

 

Nenechajte si ujsť...