1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Pivovar Šariš prejde na obnoviteľné zdroje elektriny

beer1
Veľký Šariš - Od roku 2025 bude pivovar Šariš vo Veľkom Šariši ako hlavný zdroj energie využívať bezemisnú elektrinu z obnoviteľných zdrojov. Primárnym zdrojom zelenej energie sa stane nový solárny park rakúskej spoločnosti Enery vybudovaný v Iliašovciach v okrese Spišská Nová Ves.

Potravinári očakávajú v roku 2024 diskusie k cenám potravín

food
Bratislava - Potravinári očakávajú v tomto roku diskusie k cenám potravín. Opatrenia sa však nedajú robiť bez dialógu s tými, ktorí sú nimi priamo dotknutí. Potravinárska komora Slovenska (PKS) preto vyzýva na spoločné hľadanie riešení na systémovú podporu potravinárskeho odvetvia. Uviedla to riaditeľka PKS Jana Venhartová.

Holandská mliekarenská spoločnosť FrieslandCampina zruší celosvetovo 1800 miest

milk
Amsterdam - Holandská mliekarenská spoločnosť FrieslandCampina zruší do dvoch rokov po celom svete 1800 pracovných miest. Cieľom je zníženie nákladov a zvýšenie ziskovosti. Informovala o tom agentúra Reuters

Kofola kupuje väčšinový podiel v spoločnosti Pivovary CZ Group

kofola logo
Bratislava - Kofola ČeskoSlovensko, pôsobiaca aj na Slovensku, kupuje väčšinový podiel v spoločnosti Pivovary CZ Group. Zmluvné strany sa dohodli, že cenu transakcie nebudú zverejňovať.

Nestlé hlási pokles tržieb za prvých deväť mesiacov 2023

nestle building
Zürich - Švajčiarsky potravinársky gigant Nestlé zaznamenal za prvých deväť mesiacov roka pokles objemu predaja, keďže zvýšil ceny v dôsledku inflácie. Ale potvrdil svoju prognózu na tento rok. TASR o tom informuje na základe správy AFP.

Produkcia cukru v kľúčovom štáte Indie klesá, očakáva sa rast cien

cukor
Bombaj - Produkcia cukru v kľúčovom indickom štáte Maháráštra by mala podľa najnovších odhadov klesnúť v sezóne 2023/2024 zhruba o 14 % a dosiahnuť najnižšiu úroveň za posledné štyri roky. Príčinou je extrémne suchý august, ktorý spôsobil pokles úrod cukrovej trstiny. Uviedli to v stredu pre agentúru Reuters zdroje z priemyslu aj vlády.

Priemerná mzda v potravinárstve SR stúpla v 2. štvrťroku 2023 na 1309 eur

pecivaren vyroba
Bratislava - Priemerná mesačná mzda v potravinárskom priemysle SR dosiahla v 2. štvrťroku 2023 úroveň 1309 eur. To predstavuje medziročný nárast o 119 eur. Uviedol to pre TASR Matej Korpáš z tlačového odboru Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK).

Tržby Kraft Heinz za 2. štvrťrok zaostali za odhadmi Wall Street

heinz ketchup
Chicago - Americký potravinársky koncern Kraft Heinz oznámil za 2. štvrťrok 2023 nárast tržieb, ktorý však zaostal za odhadmi analytikov. Zákazníci totiž v dôsledku vysokej inflácie kupovali menej balených jedál a korenín.

Slovenské mlyny už pripravujú skladovacie kapacity na obilie z novej úrody

obilie1
Bratislava - Slovenské mlyny združené v Slovenskej spoločnosti mlynárov (SSM) budú potrebovať na zabezpečenie sebestačnosti Slovenska v múke približne rovnaké množstvá potravinárskej pšenice a raže ako v predchádzajúcom roku.

PREDPLAŤTE SI

220x600 SKA

Nenechajte si ujsť...