1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Novartis prevezme nemeckú firmu MorphoSys, rozšíri tak portfólio onkoliekov

Novartis
Bern/Berlín - Švajčiarsky farmaceutický koncern Novartis oznámil, že kúpi nemeckú biotechnologickú firmu MorphoSys. Akvizíciou tak rozšíri svoje portfólio onkologických produktov.

BASF vykázal za rok 2023 horšie predbežné výsledky, než sa očakávalo

basf
Berlín - Nemecký chemický koncern BASF zverejnil predbežné výsledky za rok 2023, ktoré poukázali na horší než očakávaný vývoj tržieb aj zisku. Výsledky zaostali za odhadmi analytikov, aj spoločnosti samotnej.

Zisk švajčiarskej farmaceutickej firmy Novartis vzrástol o viac než desatinu

Novartis
Bazilej - Švajčiarsky farmaceutický koncern Novartis oznámil za 3. štvrťrok rast zisku o viac než desatinu a v prípade upraveného zisku prekonal očakávania trhov.

Chemické odvetvie v Nemecku žiada dotované ceny elektriny

skumavky
Berlín - Nemecký kancelár Olaf Schoz zvolal na stredu (27. 9.) stretnutie so zástupcami chemického priemyslu. Hlavnou témou rozhovorov budú v medzinárodnom porovnaní vysoké ceny energií.

Regulácia tzv. večných chemikálií nesmie brzdiť technologický rozvoj

skumavky
Frankfurt nad Mohanom  – Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck vyzval vo štvrtok na diferencovaný prístup k tzv. večným chemikáliám (PFAS). Regulácie v záujme ochrany spotrebiteľa sú potrebné, nesmú však brzdiť hospodársky rast a technologický rozvoj, povedal v rozhovore pre agentúru DPA.

Tržby aj zisk Novartisu prekonali v 2. kvartáli očakávania

Novartis
Bazilej - Tržby aj zisk švajčiarskej farmaceutickej skupiny Novartis prekonali v 2. kvartáli očakávania. Spoločnosť takisto zvýšila celoročné ziskové vyhliadky. Rada riaditeľov Novartisu navyše jednohlasne podporila navrhované vyčlenenie Sandoz, z ktorého má vzniknúť nezávislá spoločnosť. Akcie Novartisu sa posilnili približne o 4 %.

Novartis sa dohodol na kúpe Chinook Therapeutics za 3,5 miliardy USD

Novartis
Zürich - Švajčiarska spoločnosť Novartis oznámila, že dosiahla dohodu o kúpe americkej biofarmaceutickej skupiny Chinook Therapeutics, špecialistu na liečbu obličiek, za 3,5 miliardy USD (3,25 miliardy eur).

Rok 2022 bol pre chemický a farmaceutický priemysel v SR náročný

ZCHFP logo
Bratislava - Rok 2022 bol pre chemický a farmaceutický priemysel v SR náročný. Priemysel sa musel popasovať s energetickou krízou, ktorej následky stále trvajú, a vysokou mierou inflácie, ktorá v decembri dosiahla hodnotu 15,4 %.

Zisk koncernu Merck KGaA vlani vzrástol

MERCK KGaA logo
Darmstadt - Nemecký chemický a farmaceutický koncern Merck KGaA zaznamenal nárast zisku v roku 2022. V súčasnom roku však očakáva jeho zníženie, keďže predpovedá pokles príjmov divízie chemikálií pre elektroniku a tiež pokles dopytu po dodávkach pre laboratóriá zo strany výrobcov liekov a vakcín proti ochoreniu COVID-19.

PREDPLAŤTE SI

220x600 SKA

Nenechajte si ujsť...