1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Messer otvoril novú výrobnú prevádzku na výrobu argónu v Šali

Messer gas logo
Šaľa – Výrobca priemyselných plynov Messer otvoril v Šali novú výrobnú prevádzku. Zameraná je na výrobu argónu založenú na využití zvyškových plynov zo syntézy amoniaku. Takmer desaťmiliónovú investíciu začal Messer stavať v roku 2017.

Nemecký koncern Merck prehlbuje spoluprácu s Palantirom

merck logo1
Darmstadt - Nemecký koncern Merck chce z dôvodu aktuálneho globálneho nedostatku čipov vytvoriť novú platformu, ktorá má zlepšiť analýzu dát v polovodičovom priemysle. Preto prehĺbi svoju spoluprácu s americkou softvérovou spoločnosťou Palantir, ktorá sa špecializuje na analýzu dát, uviedol v utorok nemecký koncern.

Nemecký chemický priemysel opäť zvýšil prognózu rastu cien a tržieb

chemicals
Berlín - Predstavitelia nemeckého chemického priemyslu opäť zvýšili prognózu rastu cien a tržieb v tomto roku, napriek tomu, že v 3. kvartáli sa začali objavovať náznaky spomaľovania rastu. V prípade produkcie prognózu nemenili.

AstraZeneca chce väčší podiel na trhu liečby vzácnych chorôb, kúpi firmu Caelum

astrazeneca logo
Londýn - Farmaceutická spoločnosť AstraZeneca prevezme plnú kontrolu nad americkou firmou Caelum Biosciences. Kontrakt v predpokladanej hodnote 500 miliónov USD (428,16 milióna eur) by mal britsko-švédskej spoločnosti umožniť posilniť jej pozíciu na trhu so zriedkavými chorobami.

BioNTech zaznamenal v 2. štvrťroku prudký nárast tržieb aj zisku

ockovanie
Berlín - Nemecký výrobca vakcíny proti novému koronavírusu BioNTech zaznamenal v 2. štvrťroku prudký nárast tržieb aj zisku.

Tržby AstraZeneca za celý 1.polrok stúpli vďaka vakcíne

astrazeneca logo
Londýn - Britsko-švédsky farmaceutický gigant AstraZeneca vo štvrtok oznámil, že jeho tržby sa v 2. štvrťroku viac ako strojnásobili oproti predchádzajúcemu kvartálu vďaka vakcíne proti ochoreniu COVID-19.

Zisk GSK v 2. kvartáli klesol

GlaxoSmithKline1
Londýn - Britský farmaceutický koncern GlaxoSmithKline (GSK) zaznamenal v uplynulom 2. štvrťroku 2021 pokles zisku, avšak menší, ako očakávali analytici. Jeho tržby prekonali odhady. Prispelo k tomu obnovenie bežných návštev u lekárov po zmiernení obmedzení na zastavenie šírenia pandémie nového koronavírusu.

Farmaceutický koncern Pfizer zvýšil kvartálny zisk takmer o 60 %

pfizer logo
New York - Americký farmaceutický koncern Pfizer oznámil za 2. štvrťrok výrazný rast tržieb aj zisku a zároveň zlepšil odhad celoročných výsledkov. Hospodárenie za 2. štvrťrok podporilo viacero produktov, medzi nimi aj vakcína spoločnosti proti ochoreniu COVID-19.

Teva Pharmaceuticals má nového generálneho riaditeľa pre Slovensko a Českú republiku

teva 18
Bratislava - Novým generálnym riaditeľom spoločnosti Teva Pharmaceuticals pre Slovensko a Českú republiku je od 1. augusta 2021 Michael Schrewe. V čele spoločnosti vystriedal Juana Carlosa Conde, ktorý ju viedol uplynulých 6 rokov.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...