1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Tržby slovenskej chémie za 1.štvrťrok 2021 medziročne klesli o 0,5 %

ZCHFP logo
Bratislava - Za 1. štvrťrok 2021 zaznamenal chemický a farmaceutický priemysel v SR celkové tržby 2,354 miliardy eur, čo bolo porovnaní s rovnakým obdobím roku 2020 menej o 0,5 %. Informoval o tom Roman Karlubík, prezident Zväzu chemického a farmaceutického priemyslu (ZCHFP) SR.

Pfizer výrazne zvýšil svoju prognózu príjmov v roku 2021 vďaka vakcíne

pfizer logo
New York - Americký výrobca liekov Pfizer v utorok výrazne zvýšil svoju prognózu príjmov v roku 2021. Dôvodom je oveľa väčší predaj vakcín proti ochoreniu COVID-19.

AstraZeneca mala v 1. kvartáli tržby z vakcín 275 miliónov USD

astrazeneca logo
Londýn - Farmaceutická spoločnosť AstraZeneca v piatok informovala, že v 1. štvrťroku 2019 dosiahli jej tržby z predaja vakcín proti ochoreniu COVID-19 275 miliónov USD (226,73 milióna eur). Oznámila, že je na dobrej ceste dodávať od apríla 200 miliónov dávok vakcín mesačne.

Sanofi pomôže Moderne s výrobou vakcín proti ochoreniu COVID-19

Sanofi logo
Paríž - Francúzska farmaceutická spoločnosť Sanofi pomôže americkej firme Moderna s výrobou vakcín proti ochoreniu COVID-19, v snahe uspokojiť dopyt po očkovaní. Spoločnosť Sanofi v pondelok oznámila, že od septembra bude plniť a baliť vakcíny Moderna vo svojom závode v Ridgefielde v New Jersey.

Akzo Nobel dosiahol v 1. štvrťroku 2021 nárast tržieb aj zisku

Akzo Nobel logo
Amsterdam - Holandský chemický koncern Akzo Nobel dosiahol v 1. štvrťroku 2021 nárast tržieb aj zisku. Pomohol mu najmä silný dopyt po jeho produktoch na koncových trhoch.

CM-CREDIT môže prevziať kontrolu nad Fortischemom, rozhodol český úrad

skumavky
Nováky - Pražská akciová spoločnosť CM-CREDIT, ktorá je členom finančnej skupiny KAPRAIN, môže prevziať kontrolu nad nováckym chemickým závodom Fortischem. Informoval o tom v stredu prostredníctvom tlačovej správy český Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže s tým, že jeho rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť.

Chémiu a farmáciu ovplyvnila pandémia, niektoré odvetvia aj pozitívne

ZCHFP logo
Bratislava - Protipandemické opatrenia mali v roku 2020 zásadné dosahy na mnohé podniky chemického a farmaceutického priemyslu v SR. Odrazilo sa to v nerovnomernom vývoji rôznych segmentov tohto odvetvia, niektoré klesli, iné narástli.

Bayer urýchľuje svoju transformáciu a očakáva dynamický rast

bayer
Leverkusen - Nemecký chemický koncern Bayer v stredu oznámil, že urýchľuje svoju transformáciu a očakáva v nasledujúcich rokoch dynamický rast s vyššou ziskovosťou.

Tržby Roche v závere minulého roka podporili najmä testy na COVID-19

roche
Bern - Švajčiarska farmaceutická spoločnosť Roche zaznamenala v závere minulého roka mierny rast tržieb. Podpísala sa pod to pandémia nového koronavírusu, ktorá vďaka zvýšenému dopytu po testoch podporila divíziu diagnostiky firmy. Výsledky tejto divízie potom vykompenzovali pokles tržieb v divízii liekov.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

CEVA png 220x220 medium150ppi

Nenechajte si ujsť...