1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk koncernu Merck KGaA vlani vzrástol

MERCK KGaA logo
Darmstadt - Nemecký chemický a farmaceutický koncern Merck KGaA zaznamenal nárast zisku v roku 2022. V súčasnom roku však očakáva jeho zníženie, keďže predpovedá pokles príjmov divízie chemikálií pre elektroniku a tiež pokles dopytu po dodávkach pre laboratóriá zo strany výrobcov liekov a vakcín proti ochoreniu COVID-19.

Moderna oznámila pokles zisku za 4. štvrťrok o 70 %

ockovanie
Cambridge - Americká farmaceutická a biotechnologická spoločnosť Moderna oznámila, že jej zisk za 4. štvrťrok 2022 klesol o 70 %. Prispelo k tomu zníženie predaja vakcín proti ochoreniu COVID-19, a tiež vyššie výdavky v súvislosti s licenčnými poplatkami.

AstraZeneca oznámila nárast zisku za rok 2022

astrazeneca logo
Londýn  Britský výrobca liekov AstraZeneca oznámil nárast zisku za celý rok 2022. Prispela k tomu aj integrácia biotechnologickej spoločnosti Alexion po jej úspešnom prevzatí.

AstraZeneca kúpi americkú firmu CinCor za 1,8 miliardy dolárov

astrazeneca logo
Londýn - Britsko-švédska farmaceutická spoločnosť AstraZeneca sa dohodla na kúpe americkej biotechnologickej spoločnosti CinCor za 1,8 miliardy USD (1,71 miliardy eur). Chce tak rozšíriť svoju ponuku o lieky na srdce a obličky.

Zisk holdingu DuPont v 3. kvartáli prekonal očakávania trhu

dupont logo
Wilmington - Zisk amerického priemyselného holdingu DuPont de Nemours v 3. kvartáli prekonal očakávania trhu. Podporil ho vysoký dopyt po elektronike a ďalších priemyselných produktoch, čo vykompenzovalo nárast výdavkov. Akcie koncernu sa v predburzovom obchodovaní posilnili takmer o 3 %.

Bayer zaznamenal výrazný rast kvartálneho zisku, pomohol dopyt agrosektora

bayer
Berlín - Nemecká farmaceutická a chemická spoločnosť Bayer oznámila za 3. štvrťrok výrazný rast zisku, k čomu prispel najmä zvýšený dopyt po jej herbicídnych prípravkoch. Ten pomohol kompenzovať pokles tržieb z najpredávanejšieho lieku, antikoagulantu Xarelto.

Tržby aj zisk GlaxoSmithKline v 3. kvartáli vzrástli

GlaxoSmithKline1
Londýn - Britský farmaceutický koncern GlaxoSmithKline (GSK) zaznamenal v uplynulom 3. štvrťroku 2022 nárast tržieb čiastočne vďaka rekordnému dopytu po vakcíne proti pásovému oparu Shingrix aj upravenému prevádzkovému zisku. Zvýšil zároveň odhad príjmov za celý rok.

Pfizer zaznamenal v 3. štvrťroku nárast zisku

pfizer logo
New York - Americká farmaceutická spoločnosť Pfizer zaznamenala v uplynulom 3. štvrťroku nárast zisku. Pomohol jej dopyt po lieku Paxlovid proti ochoreniu COVID-19, ktorý zmiernil vplyv poklesu predaja vakcíny na jej výsledky.

Vysoké náklady znížili zisk svetového výrobcu farieb AkzoNobel

Akzo Nobel logo
Amsterdam - Holandská chemická spoločnosť AkzoNobel oznámila za 3. štvrťrok pokles čistého zisku takmer o 50 %, napriek rastu tržieb. Výsledky spoločnosti ovplyvnili najmä zvyšujúce sa náklady.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...