1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nemecký chemický sektor počíta na budúci rok iba s miernym zotavením

chemicals
Frankfurt nad Mohanom - Nemecký chemický priemysel, jeden z kľúčových sektorov najväčšej ekonomiky eurozóny, očakáva "náročný" rok 2019 a na budúci rok iba mierne zvýšenie tržieb. Dôvodom sú obchodné vojny a pretrvávajúce zhoršovanie vývoja svetovej ekonomiky.

Americký farmakoncern Johnson & Johnson zvýšil kvartálny zisk o vyše pätinu

johnson and johnson logo
New York - Americká farmaceutická spoločnosť Johnson & Johnson (J&J) zaznamenala v 3. kvartáli rast tržieb aj zisku, pričom v obidvoch prípadoch prekonala očakávania trhov. Výsledky podporil najmä zvýšený predaj liekov pre onkologických pacientov a pacientov s psoriázou.

V chemickom podniku v Novákoch úspešne zneškodnili únik chlóru

chemicke skumavky
Nováky - V priebehu včerajšieho dňa o 11.41 h došlo v nadradenej napäťovej sústave 110 kV medzi Hornou Ždaňou a Bystričanmi ku vzniku hlbokého podpätia o 48 % v trvaní 0,96 sekundy.

Zisk nemeckého koncernu Bayer klesol v 2. štvrťroku takmer o 50 %

bayer
Frankfurt nad Mohanom - Nemecký chemický a farmaceutický koncern Bayer oznámil za 2. štvrťrok pokles čistého zisku takmer o polovicu. Zároveň upozornil, že splnenie stanoveného cieľa na tento rok je stále náročnejšie.

Novartis oznámil za 2. štvrťrok nárast prevádzkového zisku

Novartis
Zürich - Švajčiarsky farmaceutický koncern Novartis oznámil za 2. štvrťrok 2019 nárast prevádzkového zisku.

Chemický koncern BASF výrazne zhoršil tohtoročný odhad zisku a tržieb

basf
Ludwigshafen - Nemecký chemický koncern BASF výrazne zhoršil vyhliadky zisku a tržieb na tento rok, pričom ako dôvod uviedol pokračujúce obchodné spory vo svete a nepriaznivý vývoj priemyselnej produkcie.

Tržby slovenskej chémie v 1. štvrťroku 2019 medziročne vzrástli o 2 %

ZCHFP logo
Bratislava - Chemický a farmaceutický priemysel v SR zaznamenal v 1. štvrťroku 2019 mierny nárast tržieb v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2018, keď zvýšenie predstavovalo 2 %. Celkové tržby za sledované obdobie dosiahli 2,531 miliardy eur.

Nemecké farmaceutické koncerny zaostávajú za svetovou špičkou

farmaceutika3
Frankfurt nad Mohanom - Veľké nemecké farmaceutické koncerny zaostávajú za konkurenciou z USA a Švajčiarska. Kým tá dokázala vlani výrazne zvýšiť svoje tržby, nemecké firmy za ňou zaostali.

Bayer prehral ďalší súd v USA, má zaplatiť vyše 2 mld. USD

bayer
Oakland - Nemecký koncern Bayer utrpel doteraz najväčšiu porážku v právnych sporoch v USA týkajúcich sa herbicídu Roundup.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...