1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Tržby Roche v závere minulého roka podporili najmä testy na COVID-19

roche
Bern - Švajčiarska farmaceutická spoločnosť Roche zaznamenala v závere minulého roka mierny rast tržieb. Podpísala sa pod to pandémia nového koronavírusu, ktorá vďaka zvýšenému dopytu po testoch podporila divíziu diagnostiky firmy. Výsledky tejto divízie potom vykompenzovali pokles tržieb v divízii liekov.

Firma Novo Nordisk dosiahla v minulom roku nárast zisku o 8 %

pharmaceutical manufacturing
Kodaň - Dánska farmaceutická spoločnosť Novo Nordisk dosiahla v minulom roku 2020 nárast čistého zisku o 8 % na 42,14 miliardy dánskych korún (5,67 miliardy eur) z 38,95 miliardy DKK v roku 2019.

Farmaceutický koncern GlaxoSmithKline prekonal vo 4. kvartáli očakávania trhov

GlaxoSmithKline1
Londýn - Britská farmaceutická spoločnosť GlaxoSmithKline (GSK) zaznamenala za 4. kvartál minulého roka mierny pokles tržieb, napriek tomu prekonala očakávania trhov. Lepšie než predpokladané výsledky oznámila aj v prípade upraveného zisku.

Holandský Akzo Nobel vstúpil do súboja o fínskeho výrobcu farieb Tikkurila

Akzo Nobel logo
Amsterdam - Holandská chemická spoločnosť Akzo Nobel vstúpila do súboja o fínskeho konkurenta Tikkurila. Za jednu jeho akciu ponúkla vyše 31 eur, čím o viac než desatinu prebila vylepšenú ponuku americkej spoločnosti PPG Industries. V prípade dohody by firma Akzo Nobel kúpila fínsku spoločnosť zhruba za 1,4 miliardy eur.

Bayer skúma, či môže pomôcť CureVacu vyrábať vakcínu proti koronavírusu

bayer
Berlín - Nemecký farmaceutický gigant Bayer skúma, či môže pomôcť spoločnosti CureVac vyrábať experimentálnu vakcínu proti ochoreniu COVID-19. Uviedol to jeho riaditeľ Werner Baumann pre noviny Welt am Sonntag.

Odvetvia chémie a farmácie sa s pandémiou COVID-19 popasovali rôzne

ZCHFP logo
Chemický a farmaceutický priemysel v SR zaznamenal za 3.štvrťroky roku 2020 zníženie tržieb, v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2019. Medziročný pokles o 1,274 mld. EUR predstavuje zníženie  o 17,1%.

Farmakoncern Gilead zlepšil odhad ročného zisku, potiahol ho liek Remdesivir

farmaceutika3
Foster City - Americký farmaceutický koncern Gilead Sciences zlepšil prognózu svojho celoročného zisku a tržieb po tom, ako opätovný rast počtu infikovaných novým koronavírusom zvýšil dopyt po jeho lieku Remdesivir.

Bayer vykázal za 3. kvartál stratu

bayer
Leverkusen - Nemecká chemická a farmaceutická spoločnosť Bayer vykázala za 3. kvartál stratu. Okrem nižších tržieb k tomu prispeli aj dodatočné rezervy na urovnanie sporov v súvislosti s tvrdením, že prostriedok na ničenie buriny Roundup spôsobuje rakovinu.

Výsledky koncernu Johnson & Johnson prekonali v 3. kvartáli očakávania trhu

johnson and johnson logo
New Brunswick - Výsledky amerického koncernu Johnson & Johnson prekonali v 3. kvartáli očakávania trhu. Výrobca liekov, zdravotníckych pomôcok a spotrebiteľského tovaru tiež už druhýkrát zvýšil očakávania týkajúce sa celoročného zisku.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...