1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Vysoké náklady znížili zisk farmakoncernu GlaxoSmithKline o takmer štvrtinu

GlaxoSmithKline1
Londýn - Zisk britského farmaceutického koncernu GlaxoSmithKline (GSK) klesol v 1. štvrťroku o takmer štvrtinu, pod čo sa do veľkej miery podpísalo zvýšenie mimoriadnych nákladov. Tržby z predaja liekov však vzrástli zhruba o desatinu a prekročili 7 miliárd libier.

Tržby aj zisk farmakoncernu Novartis v 1. kvartáli vzrástli, prekonali odhady

Novartis
Bern - Švajčiarsky farmaceutický koncern Novartis oznámil za 1. štvrťrok rast tržieb aj zisku, pričom v obidvoch prípadoch prekonal očakávania trhov. Spoločnosť zároveň upravila odhad vývoja tržieb na celý rok smerom nahor.

AstraZeneca kupuje americkú biofarmaceutickú firmu Fusion

astrazeneca logo
Londýn - Britsko-švédsky farmaceutický gigant AstraZeneca sa dohodol na kúpe americkej biofarmaceutickej firmy Fusion za 2,4 miliardy USD (2,2 miliardy eur). Je to súčasť jeho expanzie do oblasti novej generácie liekov na rakovinu.

Novartis prevezme nemeckú firmu MorphoSys, rozšíri tak portfólio onkoliekov

Novartis
Bern/Berlín - Švajčiarsky farmaceutický koncern Novartis oznámil, že kúpi nemeckú biotechnologickú firmu MorphoSys. Akvizíciou tak rozšíri svoje portfólio onkologických produktov.

BASF vykázal za rok 2023 horšie predbežné výsledky, než sa očakávalo

basf
Berlín - Nemecký chemický koncern BASF zverejnil predbežné výsledky za rok 2023, ktoré poukázali na horší než očakávaný vývoj tržieb aj zisku. Výsledky zaostali za odhadmi analytikov, aj spoločnosti samotnej.

Zisk švajčiarskej farmaceutickej firmy Novartis vzrástol o viac než desatinu

Novartis
Bazilej - Švajčiarsky farmaceutický koncern Novartis oznámil za 3. štvrťrok rast zisku o viac než desatinu a v prípade upraveného zisku prekonal očakávania trhov.

Chemické odvetvie v Nemecku žiada dotované ceny elektriny

skumavky
Berlín - Nemecký kancelár Olaf Schoz zvolal na stredu (27. 9.) stretnutie so zástupcami chemického priemyslu. Hlavnou témou rozhovorov budú v medzinárodnom porovnaní vysoké ceny energií.

Regulácia tzv. večných chemikálií nesmie brzdiť technologický rozvoj

skumavky
Frankfurt nad Mohanom  – Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck vyzval vo štvrtok na diferencovaný prístup k tzv. večným chemikáliám (PFAS). Regulácie v záujme ochrany spotrebiteľa sú potrebné, nesmú však brzdiť hospodársky rast a technologický rozvoj, povedal v rozhovore pre agentúru DPA.

Tržby aj zisk Novartisu prekonali v 2. kvartáli očakávania

Novartis
Bazilej - Tržby aj zisk švajčiarskej farmaceutickej skupiny Novartis prekonali v 2. kvartáli očakávania. Spoločnosť takisto zvýšila celoročné ziskové vyhliadky. Rada riaditeľov Novartisu navyše jednohlasne podporila navrhované vyčlenenie Sandoz, z ktorého má vzniknúť nezávislá spoločnosť. Akcie Novartisu sa posilnili približne o 4 %.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...