1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Švajčiarska skupina ABB zvýšila v 1. kvartáli zisk aj tržby

abb logo1
Zürich - Švajčiarska priemyselná a technologická skupina ABB zaznamenala dobrý štart do nového roka.

Počet zamestnancov popradského výrobcu vagónov a podvozkov rastie

tatravagonka factory
Poprad – Počet zamestnancov popradského výrobcu vagónov a podvozkov sa v poslednom období zvýšil. Generálny riaditeľ Tatravagónky a.s. Juraj Hudáč uviedol, že vďaka výraznému zníženiu fluktuácie sa podarilo v predošlých rokoch firmu výkonnostne stabilizovať.

Po odstávke sa v Embracu opäť pracuje na všetkých výrobných linkách

Embraco compressor
Spišská Nová Ves – Vo fabrike na výrobu kompresorov v Spišskej Novej Vsi sa po odstávke opäť pracuje na všetkých výrobných linkách. Pre TASR to potvrdil riaditeľ Embraco Slovakia Tomáš Kandra. Zároveň dodal, že už pocítili dosah vojnového konfliktu na Ukrajine.

ŽOS Zvolen zinkasuje tento rok až 75 percent tržieb zo zahraničia

train chassis big
Zvolen – Až 75 percent tržieb od zahraničných zákazníkov zinkasuje tento rok opravárenská spoločnosť ŽOS Zvolen. Opravy a modernizácie vagónov a lokomotív tak v tomto roku výrazne prekonajú tie pre tuzemských zákazníkov.

Francúzska skupina Alstom dodá 200 vlakov Nórsku

alstom
Paríž - Francúzsky železničný gigant Alstom v utorok oznámil dohodu v hodnote 1,8 miliardy eur na dodávku až 200 regionálnych vlakov do Nórska. Rámcová zmluva s verejnou železničnou spoločnosťou Norske Tog zahŕňa počiatočnú pevnú objednávku 30 vlakov v hodnote 380 miliónov eur, uviedol Alstom vo vyhlásení.

Alstom a Hitachi dodajú Británii 54 vysokorýchlostných vlakov novej generácie

Alstom logo1
Paríž/Londýn - Spoločná francúzsko-japonská firma dosiahla vo štvrtok dohodu o dodávke vysokorýchlostných vlakov novej generácie Británii v hodnote takmer 2 miliárd libier (2,34 miliardy eur).

ŽOS Trnava začne vyrábať rámy pre hybridné lokomotívy

ŽOS Trnava 15
Trnava – Spoločnosť ŽOS Trnava uzavrela kontrakty na modernizáciu siedmich železničných spacích vozňov pre nemeckú spoločnosť RDC Asset GmbH a na výrobu 100 rámov pre hybridné lokomotívy Toshiba Railway Europe GmbH.

Výrobca veterných turbín Nordex pokračuje v strate, jej rozsah však znížil

wind turbine big
Rostock - Nemecký výrobca veterných turbín Nordex pokračuje tento rok v strate, napriek rastúcim tržbám. Dôvodom sú výrazne zvýšené ceny surovín a náklady na dopravu. Rozsah straty však v porovnaní s minulým rokom, v ktorom výsledky ovplyvnila pandémia nového koronavírusu, dokázala firma mierne znížiť.

Vaillant dostane na prevádzku v Senici investičný stimul 18 miliónov eur

vaillant logo
Bratislava – Nemecká strojárenská spoločnosť Vaillant Group Heat Pump Production vybuduje v Senici prevádzku na výrobu tepelných čerpadiel kombinovanú s technologickým centrom za 120 miliónov eur. Na túto investíciu firma dostane štátny investičný stimul vo výške 18 miliónov eur vo forme úľavy na dani z príjmov.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...