1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Svetový výrobca stavebných strojov Caterpillar sa vo 4. kvartáli vrátil k zisku

caterpillar equipment
Peoria - Americký koncern Caterpillar sa za 4. kvartál minulého roka vrátil do zisku, upravený zisk bol však omnoho slabší, než sa čakalo. Navyše, aj odhady zisku na rok 2019 zo strany spoločnosti zaostali za očakávaniami. To sa odrazilo aj na vývoji akcií koncernu.

Nový investor chce v Lučenci vytvoriť 30 pracovných miest

aluminium factory
Lučenec - V prvej fáze minimálne desať a neskôr okolo 30 pracovných miest plánuje vytvoriť v Lučenci spoločnosť Poortjes, ktorá chce v tamojšom priemyselnom parku postaviť novú halu na výrobu, montáž a skladovanie hliníkových i železných brán.

Voestalpine bude pokračovať vo svojich aktivitách v Británii aj po brexite

steel factory3
Viedeň - Rakúska oceliarska spoločnosť Voestalpine bude pokračovať vo svojich aktivitách v Británii bez ohľadu na to, ako sa v budúcnosti sformuje jej vzťah s Európskou úniou (EÚ). Vyhlásil to v pondelok generálny riaditeľ Wolfgang Eder.

Produkcia ocele v Číne by mala tento rok dosiahnuť nový rekord

chinese flag1
Peking - Produkcia ocele v Číne dosiahne tento rok pravdepodobne nový rekord, pričom by mala výrazne prekonať 900 miliónov ton. V ďalšom roku sa jej objem zníži, v porovnaní s rokom 2017, keď dosiahla necelých 832 miliónov ton, však bude aj budúcoročná produkcia stále vyššia.

Hutníctvo výrazne rastie a poháňa celý slovenský priemysel

steel factory3
Bratislava – Výrazný nárast tržieb a pridanej hodnoty. Hutnícky priemysel na Slovensku dosiahol v poslednom roku veľmi dobré výsledky a bol jedným z hlavných ťahúňov rastu celého priemyslu.

Produkcia ocele v Číne by mala tento rok dosiahnuť nový rekord vyše 900 mil. ton

steel factory3
Šanghaj - Produkcia ocele v Číne by mala tento rok vzrásť nad 900 miliónov ton. Uviedol to v utorok na medzinárodnom dovoznom veľtrhu v Šanghaji Čchen Te-žung, predseda predstavenstva najväčšieho čínskeho producenta ocele Baowu Steel Group.

Spoločnosť Vaillant Industrial Slovakia, s.r.o. expanduje

vaillant logo
Trenčianske Stankovce - Investícia 16 miliónov eur, takmer zdvojnásobenie rozlohy a viac ako 200 nových pracovných miest. To všetko priniesla expanzia výrobného závodu Vaillant Industrial Slovakia, s.r.o. v Trenčianskych Stankovciach.

Industry 4.0: Protherm Production predstavil svoju stratégiu

protherm logo1
Skalica - Digitalizácia, robotizácia, dosiahnutie úrovne „smart factory“ a cesta k Industry 4.0 – sú v súčasnosti cieľom mnohých spoločností na Slovensku. Jednou z nich je aj závod Protherm Production zo Skalice, ktorý predstavil svoju dlhodobú stratégiu.

Nemecký výrobca robotov Kuka zvýšil kvartálny zisk takmer o pätinu

Kuka robotics logo
Berlín - Nemecký výrobca priemyselných robotov Kuka Group oznámil za 3. štvrťrok rast zisku takmer o pätinu a tržby sa zvýšili o vyše 6 %. Za celý rok 2018 ale odhad tržieb revidoval smerom nadol.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk

Nenechajte si ujsť...