1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

ThyssenKrupp sa rozdelí na dve samostatné akciové spoločnosti

thyssenkrupp
Essen - Veľká organizačná prestavba koncernu ThyssenKrupp sa môže začať. Jeho dozorná rada schválila v nedeľu (30.9.) návrh dočasného šéfa správnej rady firmy Guida Kerkhoffa na rozdelenie oceliarskeho a strojárskeho gigantu na dve samostatné výrobné jednotky.

Na Lignumexpe v Nitre sa stretli výrobcovia strojov pre drevársky priemysel

Gulatina
Nitra – Výrobcovia a dodávatelia strojov, nástrojov, zariadení a výrobkov pre drevársky a nábytkársky priemysel sa stretli na výstave Lignumexpo-Les, ktorá sa v utorok začala na výstavisku v Nitre.

Zisk Voestalpine v 1. kvartáli vzrástol napriek clám v USA

steel factory3
Viedeň - Rakúska oceliarska spoločnosť Voestalpine AG dosiahla v 1. kvartáli finančného roka 2018/19 nárast zisku aj napriek americkým clám na dovoz ocele z Európy.

ArcelorMittal zaznamenal v 2. kvartáli nárast tržieb aj zisku

arcelormittal logo
Luxemburg - Najväčší svetový výrobca ocele, koncern ArcelorMittal, zaznamenal v 2. kvartáli 2018 nárast zisku, ktorý prekonal tak odhady analytikov.

Caterpillar dosiahol v 2. kvartáli vyšší, ako očakávaný zisk

caterpillar equipment
Deerfield - Americký koncern Caterpillar, najväčší výrobca stavebných a ťažobných zariadení na svete, dosiahol v 2. kvartáli 2018 väčší, ako očakávaný nárast zisku. Dôvodom bol veľký dopyt po jeho produktoch.

On Robot, OptoForce a Perception Robotics sa spájajú do jednej spoločnosti: OnRobot

OnRobot
Bratislava - Enrico Krog Iversen, bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Universal Robots, a Danish Growth Fund oznámili spojenie troch inovatívnych firiem zaoberajúcich sa výrobou koncových nástrojov pre robotické ramená.

Spoločnosť Protherm Production expanduje

protherm logo1
Skalica - Spoločnosť Protherm Production zo Skalice otvorila nový blok administratívnych priestorov pre svojich terajších aj budúcich zamestnancov. Ide o novú budovu za 600-tisíc eur s kapacitou pre 60 ľudí.

BHP Billiton oznámil za rok 2017/2018 rekordnú produkciu železnej rudy

brusenie kovov
Londýn - Ťažobný koncern BHP Billiton oznámil za minulý obchodný rok rekordnú produkciu železnej rudy. Dopomohli k tomu aj výsledky za 4. kvartál, v ktorom firma rovnako ťažbu železnej rudy zvýšila.

Čínske oceliarne v júni vyprodukovali rekordné množstvo ocele

steel factory3
Peking - Čínske oceliarne v júni vyprodukovali rekordné množstvo ocele. Snažili sa vyťažiť maximálne zisky z vysokých marží v čase, keď sa obchodný spor medzi Pekingom a Washingtonom prehĺbi.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...