1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Holding MSM rozširuje v areáli VOP Trenčín výrobu a prijíma nových zamestnancov

vop novaky
Trenčín – Areál bývalého štátneho Vojenského opravárenského podniku (VOP) Trenčín v súkromných rukách rozširuje výrobu a prijíma nových zamestnancov. Podnik prevzal do dlhodobého prenájmu od Ministerstva obrany SR ešte v roku 2014 holding MSM.

Skalický závod začal plniť novú klimatickú stratégiu 2030

protherm logo1
Skalica - Mnohé veľké spoločnosti na Slovensku si v súčasnosti kladú otázku, ako čo najskôr a najefektívnejšie znížiť svoju uhlíkovú stopu. Spoločnosť Protherm Production v Skalici začala plniť novú klimatickú stratégiu do roku 2030. Jej obsahom sú viaceré zelené projekty.

Strojárenskej výrobe s puncom slovenského majstrovstva svitá na lepšie časy

machinery 2
Bratislava - Priemysel a výroba opakovane potvrdzujú značnú odolnosť voči pandémii a udržiavajú ekonomiku v raste. Podľa posledných údajov Štatistického úradu SR sa produkcia priemyslu v marci v porovnaní s februárom 2021 zvýšila v priemere o 0,5 %, pričom rast produkcie zaznamenala drvivá väčšina odvetví slovenského priemyslu.

Závod Protherm v Skalici zvyšuje výrobu o 15 % a prijíma 100 nových zamestnancov

protherm logo
Skalica - Výrobca vykurovacích zariadení Protherm Production zaznamenal v závode v Skalici nárast výroby o 15 percent a má podobné vyhliadky aj na najbližšie obdobie. Takisto začal s náborom nových zamestnancov. TASR o tom za spoločnosť informovala Oľga Gluštíková.

ŽOS Trnava vyrobí plošiny a kostry pre 130 nemeckých autovozňov

train chassis big
Trnava - Od mája tohto roka do februára 2022 dodá trnavská spoločnosť ŽOS Trnava horné plošiny a kostry spodkov pre 130 kusov štvorosových nákladných vozňov Laaers.

Thyssenkrupp oznámil zrušenie ďalších 750 pracovných miest

thyssenkrupp
Essen - Nemecký priemyselný konglomerát Thyssenkrupp oznámil v stredu zrušenie ďalších 750 pracovných miest pre negatívny vplyv pandémie nového koronavírusu.

Slovenskí experti sa podieľali na vývoji nového kotla

protherm logo1
Skalica - Slovenskí experti z vývojového centra v Skalici majú za sebou zaujímavý projekt. Podieľali sa na vývoji jedného z najmenších a najľahších závesných plynových kondenzačných kotlov na trhu.

Schaeffler spúšťa sériovú výrobu elektromotorov, projekty v rámci e-mobility realizuje aj na Slovensku

schaeffler logo
Herzogenaurach/Skalica - Rozhodnutie založiť pred tromi rokmi, na začiatku roka 2018, samostatnú obchodnú divíziu v oblasti e-mobility prináša spoločnosti Schaeffler významné úspechy.

Český výrobca elektrických skútrov Čezeta spadol do insolvencie

decline
Praha - Výrobca elektrických skútrov Čezeta spadol v utorok do insolvencie a ukončí výrobu. Celkové záväzky predstavujú podľa insolvenčného registra viac než 13 miliónov Kč (505.090 eur) a hodnotu majetku firmy prevyšujú približne o 8 miliónov Kč.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...