1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

V popradskom závode Immergas Europe prekročili hranicu dvoch miliónov kotlov

Immergas building
Poprad - V popradskom závode Immergas Europe v týchto dňoch prekročili hranicu dvoch miliónov vyrobených kotlov. Tento rok by mal obrat spoločnosti dosiahnuť 68 miliónov eur.

Trenčianska strojárska spoločnosť Trens podala návrh na vyhlásenie konkurzu

machinery 2
Trenčín - Trenčianska strojárska akciová spoločnosť Trens SK podala 15. januára tohto roku návrh na vyhlásenie konkurzu. Informovala o tom na svojej webovej stránke.

Zisk Deere vo 4. štvrťroku vzrástol

John Deere combine 003
Moline - Americký výrobca poľnohospodárskych a stavebných strojov Deere zaznamenal vo 4. štvrťroku svojho finančného roka 2022/2023 nárast zisku. V novom roku 2023/2024 však však očakáva slabšie príjmy, keďže začína pociťovať klesajúci dopyt farmárov po strojoch a zariadeniach.

Alstom získal kontrakt za 300 miliónov eur na automatizáciu regionálnych vlakov

alstom
Paríž - Francúzsky výrobca vlakov Alstom oznámil, že získal dvanásťročnú rámcovú zmluvu v hodnote 300 miliónov eur na vybavenie dvoch prímestských vlakových liniek v parížskom regióne najnovšou signalizačnou technológiou.

Vaillant Group spustil výrobu tepelných čerpadiel v senickom závode

vaillant logo
Senica - Spoločnosť Vaillant Group spustila na jeseň výrobu tepelných čerpadiel vo svojom novom závode v Senici. Jeho výstavba sa začala v polovici minulého roka a trvala 17 mesiacov. Továreň bude certifikovaná podľa najvyššieho medzinárodného štandardu BREEAM pre udržateľnú výstavbu šetrnú k životnému prostrediu.

Objednávky v nemeckom strojárenstve klesajú pre slabú globálnu ekonomiku

german flag1
Frankfurt nad Mohanom - Nemecké strojárske podniky zaznamenali ďalší pokles objednávok v auguste. Pripisujú to slabej globálnej ekonomike. Uviedlo to v stredu Združenie nemeckých výrobcov strojov a zariadení (VDMA).

ŽOS Trnava posilnili o štyri menšie české spoločnosti

ŽOS Trnava 15
Trnava - Trnavská spoločnosť na revízie, opravy, modernizácie osobných vozňov a vývoj a výrobu nákladných vagónov ŽOS Trnava, a. s., sa rozšírila o štyri výrobné spoločnosti. K železničným opravovniam v Trnave a vo Zvolene pribudli do skupiny české podniky. Informoval o tom predseda predstavenstva Vladimír Poór.

Výrobca veterných turbín Vestas v 2. štvrťroku zmiernil stratu

wind turbine
Aarhus - Problémy v odvetví veternej energetiky sa v najbližších mesiacoch pravdepodobne nezmiernia, uviedol v stredu generálny riaditeľ spoločnosti Vestas Henrik Andersen. Výpadky v dodávateľských reťazcoch sa síce zmierňovali, s narušeniami sa však počíta aj v druhej polovici roka a prostredie zostane do konca roka náročné, dodal.

Spoločnosť MAHLE Behr Námestovo by mohla dostať investičnú pomoc 1,5 milióna eur

euros
Bratislava - Spoločnosť MAHLE Behr Námestovo by mohla dostať štátny investičný stimul vo výške 1,5 milióna eur vo forme úľavy na dani z príjmov. Stimul je určený na rozšírenie výroby na hornej Orave. Vyplýva to z návrhu, ktorý zverejnilo Ministerstvo hospodárstva (MH) SR v medzirezortnom pripomienkovom konaní.

PREDPLAŤTE SI

220x600 SKA

Nenechajte si ujsť...