1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Strata nemeckého koncernu Thyssenkrupp sa v 3. kvartáli zmiernila

thyssenkrupp
Essen - Nemecký priemyselný konglomerát Thyssenkrupp zaznamenal v 3. kvartáli omnoho nižšiu stratu než pred rokom, prevádzkový zisk však v medziročnom porovnaní výrazne klesol.

Produkcia ocele v júni klesla, denná výroba však dosiahla nový rekord

steel factory3
Peking - Produkcia ocele v Číne v júni v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom klesla, čo predstavuje prvý pokles v tomto roku. Po prepočítaní na dni však zaznamenala rekord.

Spoločnosť Protherm Production rozšírila svoj závod

protherm production worker
Skalica – Spoločnosť Protherm Production rozšírila priestory závodu v Skalici výstavbou novej príjazdovej cesty, nákladnej vrátnice a nového parkoviska na kamióny v celkovej výške 450.000 eur. Prevádzka bola spustená v júni.

Austrálii vraj hrozí zavedenie ciel na vývoz hliníka do USA

aluminium factory
Canberra - Austrálsky premiér Scott Morrison v pondelok bagatelizoval fámy o možnom obchodnom spore s USA, ktoré údajne zvažujú clá na dovoz hliníka z Austrálie.

ArcelorMittal oznámil ďalšie znižovanie produkcie v Európe

arcelormittal logo
Luxemburg - Oceliarsky koncern ArcelorMittal oznámil ďalšie znižovanie produkcie v Európe, pričom ako dôvod uviedol pokračujúci slabý dopyt a vysoký objem dovozu ocele.

Priemyselný park vo Vranove nad Topľou má prvého reálneho investora

industrial park
Vranov nad Topľou - Priemyselný park Ferovo vo Vranove nad Topľou má prvého reálneho investora. Je ňou spoločnosť Ematech, s.r.o., ktorá sa zaoberá predajom a servisom poľnohospodárskej techniky.

Protherm predstavil novú generáciu elektrokotlov

protherm worker2
Skalica - Spoločnosť Protherm Production so sídlom v Skalici uviedla na trh novú generáciu elektrokotlov Ray. Na nedávnom veľtrhu Aquatherm v Nitre získali cenu „Slovenský výrobok roku 2019“ od Slovenskej Spoločnosti pre Techniku Prostredia.

Produkcia ocele v Číne sa v januári a vo februári zvýšila takmer o desatinu

metalurgia
Peking - Produkcia ocele v Číne sa v prvých dvoch mesiacoch tohto roka zvýšila takmer o desatinu približne na 150 miliónov ton. K zvýšeniu produkcie do veľkej miery prispela zmena v opatreniach na ochranu ovzdušia.

Svetový výrobca stavebných strojov Caterpillar sa vo 4. kvartáli vrátil k zisku

caterpillar equipment
Peoria - Americký koncern Caterpillar sa za 4. kvartál minulého roka vrátil do zisku, upravený zisk bol však omnoho slabší, než sa čakalo. Navyše, aj odhady zisku na rok 2019 zo strany spoločnosti zaostali za očakávaniami. To sa odrazilo aj na vývoji akcií koncernu.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...