1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Embraco Slovakia prijíma vďaka sezónnemu oživeniu trhu nových ľudí

Embraco compressor
Spišská Nová Ves – Výrobca kompresorov a kondenzačných jednotiek na Spiši v súčasnosti finalizuje nábor približne 80 nových zamestnancov. Dôvodom je podľa riaditeľa spoločnosti Embraco Slovakia Tomáša Kandru zvýšený dopyt po výrobkoch z prvých mesiacov tohto roka.

Dopyt po robotoch v Severnej Amerike vzrástol vlani na nový rekord

ABB welding robot
Washington - Firmy v Severnej Amerike zápasia v súčasnosti s najväčším nedostatkom pracovnej sily za posledné desaťročia, a tento problém sa odrazil na dopyte po robotoch. Objednávky v tejto oblasti dosiahli vlani viac než 44.000, čo predstavuje nový rekord.

Tržby Alstomu v 3. kvartáli vzrástli na 4,22 miliardy eur

alstom
Paríž - Tržby francúzskeho výrobcu koľajových vozidiel Alstom SA v 3. kvartáli fiškálneho roka 2022/2023 vzrástli na 4,22 miliardy eur z 3,92 miliardy eur v treťom štvrťroku 2021/2022. Firma v uplynulom štvrťroku zaznamenala objednávky v hodnote 5,2 miliardy eur.

Výrobca veterných turbín Siemens Gamesa zruší 2900 pracovných miest

Siemens
Madrid/Berlín - Nemecko-španielsky výrobca veterných turbín Siemens Gamesa vo štvrtok oznámil, že plánuje zrušiť 2900 pracovných miest, väčšinou v Európe, v snahe o návrat k ziskovosti. TASR o tom informuje na základe správ AFP a Reuters.

Svetový výrobca agrotechniky Deere zvýšil kvartálne tržby aj zisk

Deere Logo
Moline - Americký koncern Deere oznámil za 3. kvartál súčasného obchodného roka rast tržieb aj zisku, v prípade zisku však zaostal za očakávaniami. Pod slabšie než predpokladané výsledky sa podpísali najmä zvýšené náklady na dovoz komponentov.

Zisk koncernu Caterpillar v 2. kvartáli prekonal očakávania trhu

caterpillar equipment
Deerfield - Zisk amerického koncernu Caterpillar v 2. kvartáli prekonal očakávania trhu, aj keď jeho marže klesli. Zisk najväčšieho výrobcu stavebných a ťažobných strojov na svete za tri mesiace od apríla do júna dosiahol 1,67 miliardy USD (1,63 miliardy eur) alebo 3,13 USD na akciu.

Tržby Alstomu v 1. kvartáli vzrástli o 8 %

alstom
Paríž - Tržby francúzskeho výrobcu vlakov Alstom v 1. kvartáli prebiehajúceho fiškálneho roka stúpli o 8 %. Podporil ich predovšetkým rast v Európe, kde si koncern zabezpečil väčšinu nových kontraktov. Tržby sa počas troch mesiacov od apríla do júna zvýšili na 4 miliardy eur z 3,7 miliardy eur v rovnakom období pred rokom.

Tatravagónka zmodernizuje elektrizačnú sústavu vďaka eurofondom

tatravagonka factory
Poprad - Popradský výrobca vagónov zrekonštruuje svoju elektrizačnú sústavu aj vďaka prostriedkom z európskych fondov. Spoločnosť Tatravagónka získala na projekt takmer 920.000 eur v rámci operačného programu Kvalita životného prostredia, čo je 45 percent oprávnených výdavkov.

Firma Secop otvorila v Spišskej Novej Vsi nové vývojové centrum

secop
Spišská Nová Ves - Vedenie spoločnosti Secop tento týždeň oficiálne predstavilo svoje nové výskumno-vývojové pracovisko v Spišskej Novej Vsi.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...