1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Tržby Alstomu v 3. kvartáli vzrástli na 4,22 miliardy eur

alstom
Paríž - Tržby francúzskeho výrobcu koľajových vozidiel Alstom SA v 3. kvartáli fiškálneho roka 2022/2023 vzrástli na 4,22 miliardy eur z 3,92 miliardy eur v treťom štvrťroku 2021/2022. Firma v uplynulom štvrťroku zaznamenala objednávky v hodnote 5,2 miliardy eur.

Výrobca veterných turbín Siemens Gamesa zruší 2900 pracovných miest

Siemens
Madrid/Berlín - Nemecko-španielsky výrobca veterných turbín Siemens Gamesa vo štvrtok oznámil, že plánuje zrušiť 2900 pracovných miest, väčšinou v Európe, v snahe o návrat k ziskovosti. TASR o tom informuje na základe správ AFP a Reuters.

Svetový výrobca agrotechniky Deere zvýšil kvartálne tržby aj zisk

Deere Logo
Moline - Americký koncern Deere oznámil za 3. kvartál súčasného obchodného roka rast tržieb aj zisku, v prípade zisku však zaostal za očakávaniami. Pod slabšie než predpokladané výsledky sa podpísali najmä zvýšené náklady na dovoz komponentov.

Zisk koncernu Caterpillar v 2. kvartáli prekonal očakávania trhu

caterpillar equipment
Deerfield - Zisk amerického koncernu Caterpillar v 2. kvartáli prekonal očakávania trhu, aj keď jeho marže klesli. Zisk najväčšieho výrobcu stavebných a ťažobných strojov na svete za tri mesiace od apríla do júna dosiahol 1,67 miliardy USD (1,63 miliardy eur) alebo 3,13 USD na akciu.

Tržby Alstomu v 1. kvartáli vzrástli o 8 %

alstom
Paríž - Tržby francúzskeho výrobcu vlakov Alstom v 1. kvartáli prebiehajúceho fiškálneho roka stúpli o 8 %. Podporil ich predovšetkým rast v Európe, kde si koncern zabezpečil väčšinu nových kontraktov. Tržby sa počas troch mesiacov od apríla do júna zvýšili na 4 miliardy eur z 3,7 miliardy eur v rovnakom období pred rokom.

Tatravagónka zmodernizuje elektrizačnú sústavu vďaka eurofondom

tatravagonka factory
Poprad - Popradský výrobca vagónov zrekonštruuje svoju elektrizačnú sústavu aj vďaka prostriedkom z európskych fondov. Spoločnosť Tatravagónka získala na projekt takmer 920.000 eur v rámci operačného programu Kvalita životného prostredia, čo je 45 percent oprávnených výdavkov.

Firma Secop otvorila v Spišskej Novej Vsi nové vývojové centrum

secop
Spišská Nová Ves - Vedenie spoločnosti Secop tento týždeň oficiálne predstavilo svoje nové výskumno-vývojové pracovisko v Spišskej Novej Vsi.

Švajčiarska skupina ABB zvýšila v 1. kvartáli zisk aj tržby

abb logo1
Zürich - Švajčiarska priemyselná a technologická skupina ABB zaznamenala dobrý štart do nového roka.

Počet zamestnancov popradského výrobcu vagónov a podvozkov rastie

tatravagonka factory
Poprad – Počet zamestnancov popradského výrobcu vagónov a podvozkov sa v poslednom období zvýšil. Generálny riaditeľ Tatravagónky a.s. Juraj Hudáč uviedol, že vďaka výraznému zníženiu fluktuácie sa podarilo v predošlých rokoch firmu výkonnostne stabilizovať.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...