1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk nemeckého prevádzkovateľa letísk Fraport vzrástol vlani o vyše 80 %

Airport 1
Frankfurt nad Mohanom - Nemecký prevádzkovateľ letísk Fraport oznámil za minulý rok prudký rast zisku, napriek stratám v dôsledku kompletného odpísania investícií v Rusku. Výsledky podporilo výrazné zvýšenie počtu cestujúcich počas roka, čo zvýšilo tržby spoločnosti takmer o polovicu.

Lufthansa sa vlani vrátila k zisku

lufthansa plane
Frankfurt nad Mohanom - Nemecký letecký gigant Lufthansa v piatok oznámil, že sa po dvoch rokoch strát vrátil vlani k ročnému zisku. Vďačí za to oživeniu dopytu, keď sa ekonomiky znovu otvorili po zrušení blokád spojených s pandémiou ochorenia COVID-19.

Zisk lodiarskej spoločnosti Hapag-Lloyd vzrástol vlani takmer o 90 %

Hapag Lloyd Logo23
Frankfurt nad Mohanom - Nemecký lodiarsky koncern Hapag-Lloyd zaznamenal vlani rast zisku o takmer 90 % na nový rekord. Zároveň však upozornil, že neistota spojená s vojnou na Ukrajine a infláciou výrazne zasiahne do príjmov v tomto roku.

Lufthansa si plánuje objednať vyše 20 lietadiel za viac než 7 mld. eur

lufthansa plane
Berlín - Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa si plánuje objednať viac než dve desiatky lietadiel najnovšej generácie s dlhým doletom. Uviedla to spoločnosť vo štvrtok s tým, že celková hodnota objednávky by mala presiahnuť 7 miliárd eur.

Počet cestujúcich vlani vzrástol o tretinu, nákladná doprava poklesla

bus public
Bratislava - Osobná doprava vlani zaznamenala medziročne tretinový nárast počtu cestujúcich, keď sa za celý rok na Slovensku prepravilo 609 miliónov osôb. O približne polovicu sa zvýšil počet kilometrov, ktoré cestujúci najazdili.

Austrálske aerolínie Qantas sa v 1. polroku vrátili k zisku

qantas plane
Canberra - Austrálska letecká spoločnosť Qantas sa v 1. polroku súčasného obchodného roka vrátila k zisku. Dopomohlo k tomu zotavenie dopytu po leteckej doprave po ukončení rozsiahlych protipandemických opatrení. Zvýšený dopyt a s ním spojené príjmy spoločnosti dokázali vykompenzovať aj vysoké náklady na pohonné látky.

Začalo sa s búraním premostenia Rusovskej cesty v Bratislave

geodezia meranie
Bratislava – V rámci výstavby predĺženia električkovej trate v bratislavskej Petržalke, v úseku od Jungmannovej po Janíkov dvor, sa začalo s búraním premostenia Rusovskej cesty cez Chorvátske rameno. Na mieste súčasného premostenia má vzniknúť združený most pre viac druhov dopravy.

Billa otvorila v Seredi nové logistické centrum za 39,5 milióna eur

billa 19
Sereď – Nové logistické centrum otvorila po takmer roku výstavby v Seredi spoločnosť Billa. Areál s rozlohou 138.202 metrov štvorcových (m2) vyrástol v priemyselnej zóne mesta a vyžiadal si investíciu v objeme 39,5 milióna eur.

Aerolínie easyJet vykázali v 1. kvartáli stratu, jej rozsah však výrazne klesol

easyjet plane
Londýn - Britské nízkonákladové aerolínie easyJet pokračovali v 1. kvartáli súčasného obchodného roka v strate, jej rozsah však spoločnosť dokázala znížiť o viac než tretinu. Výsledky podporil výrazný rast tržieb, keď príjmy z prepravy cestujúcich vzrástli o takmer 80 %.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...