1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

ŽOS Trnava uzavreli nový kontrakt s rakúskym štátnym prepravcom

ŽOS Trnava 15
Trnava - Opravu nákladných vozňov pre rakúskeho štátneho prepravcu Rail Cargo Austria Aktiengesellschaft bude v nasledujúcich rokoch vykonávať ŽOS Trnava, a. s. Partneri uzavreli kontrakt s predpokladaným objemom prác za zhruba 50 miliónov eur, prvých 144 vagónov príde do Trnavy už tento rok.

KSK stála oprava mosta v okrese Sobrance 268.000 eur

bridge1
Vyšné Remety - Košický samosprávny kraj (KSK) dokončil rekonštrukciu mosta v katastri obce Vyšné Remety v okrese Sobrance. Ako TASR informovala hovorkyňa kraja Katarína Strojná, projekt trval približne rok a vyžiadal si investíciu 268.000 eur z rozpočtu kraja.

Iné krajiny EÚ, na rozdiel od Slovenska, dopravcom pomáhajú

highway1
Bratislava - Kým Slovensko nechcelo zahrnúť podporu čistejších vozových parkov nákladných áut ani do plánu obnovy, Taliansko a Španielsko čoskoro začnú dávať príspevky svojim cestným dopravným firmám.

Hapag-Lloyd a Maersk spoja svoje sily v novej aliancii

maersk logo
Hamburg - Lodné spoločnosti Hapag-Lloyd a Maersk chcú spojiť svoje sily a od začiatku budúceho roka plánujú dlhodobú alianciu. Cieľom partnerstva je zvýšiť spoľahlivosť dodávok zákazníkom a zvládnuť výzvy súvisiace s transformáciou na klimaticky neutrálnu nákladnú dopravu, oznámili oba podniky v spoločnom vyhlásení.

Letisko Košice malo vlani rekordný výsledok s vyše 625.000 cestujúcimi

airport kosice
Košice - Letisko Košice zaznamenalo za rok 2023 rekordný počet pasažierov, keď jeho bránami prešlo spolu 625.053 cestujúcich. Je to o 15 percent viac ako v roku 2022 a o 12 percent viac ako v predpandemickom roku 2019. Informovalo o tom vedenie letiska.

Mestskú autobusovú dopravu bude aj ďalších 10 rokov zabezpečovať Arriva

arriva logo
Bratislava/Senec - Mestskú autobusovú dopravu v meste Senec bude aj ďalších desať rokov zabezpečovať spoločnosť Arriva. Vyplýva to z novej zmluvy, ktorú podpísal primátor Senca Pavol Kvál a generálny riaditeľ spoločnosti Peter Sádovský. Zmluva nadobudne účinnosť 1. júna.

Problémy v Červenom mori môžu viesť k nedostatku kontajnerov

Harbor
Davos - Útoky na nákladné lode v Červenom mori a ich následné odklonenie na dlhšiu trasu okolo Afriky by mohli v najbližších týždňoch viesť k nedostatku prepravných kontajnerov v Ázii. Uviedol to v stredu výkonný riaditeľ nemeckej logistickej skupiny DHL Tobias Meyer v rámci panelovej diskusie na Svetovom ekonomickom fóre v Davose.

NDS za prvé štyri dni nového roka predala diaľničné e-známky za 1,64 mil. eur

NDS logo
Bratislava - Národná diaľničná spoločnosť (NDS) za prvé štyri dni nového roka predala diaľničné e-známky za 1,64 milióna eur. Informoval o tom hovorca NDS Tomáš Ferenčák.

Mesto Vranov nad Topľou po dvoch rokoch skončilo s MHD zadarmo

bus public
Vranov nad Topľou - Mestská hromadná doprava vo Vranove nad Topľou už nie je pre cestujúcich zadarmo. Po dvoch rokoch od jej zavedenia mesto nenašlo peniaze na dotovanie tejto služby, ktorú poskytovalo nielen pre obyvateľov mesta, ale aj celého okresu.

PREDPLAŤTE SI

220x600 SKA

Nenechajte si ujsť...