1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Holandská vláda schválila záchranný balík pre leteckú spoločnosť KLM

KLM airplane
Haag  Holandská vláda schválila záchranný balík vo výške 3,4 miliardy eur pre leteckú spoločnosť KLM, ktorá je súčasťou skupiny Air France-KLM, počas pandémie nového koronavírusu.

Spoločnosť Ryanair bude lietať z Košíc do Prahy

ryanair plane
Košice – Letecká spoločnosť Ryanair otvára z Košíc ďalšie letecké spojenie, od 3. augusta bude lietať na linke Košice – Praha. Lety bude prevádzkovať dvakrát týždenne vždy v pondelok a v piatok. Za košické letisko o tom TASR informoval Tomáš Jančuš.

Obec Plavnica dostane nový cestný obchvat

road construction
Plavnica - Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nominant Sme rodina) v piatok slávnostne poklepal základný kameň projektu preložky cesty I/68 v obci Plavnica v okrese Stará Ľubovňa.

Francúzsko plánuje zakázať komerčné lety na najkratších vnútroštátnych linkách

france flag
Paríž - Francúzsko plánuje zakázať komerčné lety na najkratších vnútroštátnych linkách. Cieľom je zabrániť nízkonákladovým dopravcom, aby obsadili trasy, ktoré musela opustiť domáca spoločnosť Air France po tom, ako sa dostala do problémov a bola nútená požiadať vládu o záchranný balík.

Akcie Lufthansy klesli o vyše 9 %

lufthansa
Frankfurt nad Mohanom - Akcie nemeckých aerolínií Lufthansa v pondelok ráno padli takmer o 9 %. Dôvodom je kritika investorov týkajúca sa štátnej pomoci, ktorú spoločnosť naliehavo potrebuje.

Delta Air Lines obnovia lety do Číny

delta air
New York - Americká letecká spoločnosť Delta Air Lines v pondelok uviedla, že  obnoví lety medzi Seattlom a čínskym Šanghajom. Ako prvá tak začne znovu ponúkať lety medzi Spojenými štátmi a Čínou, ktoré sú pozastavené od februára pre pandémiu nového koronavírusu.

Obnovená letecká linka od pondelka opäť spája Košice a Viedeň

austrian airlines plane
Košice – K obnoveniu pravidelnej leteckej linky došlo v pondelok medzi Košicami a Viedňou. Trojmesačnú prestávku spôsobila pandémia nového koronavírusu. Prvý let linky, ktorú prevádzkujú Austrian Airlines, sa po uvoľnení opatrení uskutočnil s príletom do Košíc o 14.05 h a následným odletom do Viedne o 14.55 h.

Koronakríza mala dosah na letisko, evidujeme stotisícové straty

bratislava airport
Bratislava – Koronakríza zasiahla aj Letisko M. R. Štefánika v Bratislave. Eviduje niekoľko stotisícové straty. Parkovanie lietadiel sa však javí ako dlhodobý príjem, ktorý by mal do rozpočtu prispievať viac ako rok. Uviedol to generálny riaditeľ bratislavského letiska Jozef Pojedinec.

Írske aerolínie Aer Lingus plánujú zrušiť do 500 pracovných miest

plane
Dublin - Írska letecká spoločnosť Aer Lingus plánuje zrušiť do 500 pracovných miest. Prepúšťanie je reakciou na kolaps leteckej dopravy, ku ktorému došlo v dôsledku vládnych karanténnych opatrení po rozšírení nového koronavírusu.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...