1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Súčasné financovanie infraštruktúry je neudržateľné, navrhujú zriadiť fond

railway station1
Bratislava  - Financovaniu železničnej infraštruktúry by mohlo pomôcť zriadenie fondu na financovanie dopravnej infraštruktúry po vzore Českej republiky.

Skupina IAG prepravila v 1. štvrťroku 26,4 milióna cestujúcich

iag airplanes
Londýn - Zvýšenie cien zatiaľ neodradilo zákazníkov skupiny International Airlines Group (IAG), materskej spoločnosti britského prepravcu British Airways, od letov cez Atlantik a v rámci Európy.

S opravou havarijného mosta pri Ružomberku by mali začať na budúci rok

bridge1
Ružomberok - Havarijný most na ceste prvej triedy medzi Ružomberkom a Donovalmi v osade Podsuchá by mali začať opravovať v marci budúceho roku. Pre TASR to povedala hovorkyňa Slovenskej správy ciest (SSC) Jana Lukáčová s tým, že v súčasnosti sú vo fáze majetkovo-právneho vysporiadania.

Nikaragua zrušila zmluvu o výstavbe prieplavu medzi dvoma oceánmi

boat on suez
Managua - Desať rokov po slávnostnom položení základného kameňa prieplavu medzi Atlantickým a Tichým oceánom v Nikarague autoritárska vláda prezidenta Daniela Ortegu odobrala čínskej spoločnosti HKND Group koncesiu na jeho výstavbu.

Do konca roka plánuje Bratislava modernizovať viaceré cesty a mosty

road construction 3
Bratislava - Do konca roka sa v hlavnom meste plánujú viaceré modernizácie ciest a opravy mostov. Ide napríklad o Púchovskú ulicu či Trnavskú cestu a most na Rusovskej ceste. Pre TASR to uviedol hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Slovenská pošta rozšírila sieť výdajných miest PoštaPOINT, je ich už vyše 100

Slovenska posta logo 22
Bratislava - Slovenská pošta (SP) rozšírila sieť výdajných miest PoštaPOINT, aktuálne ich je vyše 100. Ide o výdajné miesta v partnerských prevádzkach pošty. Možno ich nájsť v mestách i na vidieku, otvorené bývajú aj cez víkendy či do neskorých popoludňajších hodín. Informoval o tom hovorca SP Martin Guzi.

Sezónne autobusy do Chorvátska začnú jazdiť už od polovice mája

flixbus logo
Bratislava - Sezónne autobusy do Chorvátska začnú jazdiť od polovice mája. Dopravca FlixBus spustí od 16. mája linku zo Žiliny cez Bratislavu do chorvátskej Puly. Od 29. mája začne jazdiť aj spoj z Bratislavy do Dubrovníka. V hlavnej letnej sezóne budú linky jazdiť denne. Informovala  tom hovorkyňa FlixBus Martina Čmielová.

Za prvý mesiac využila európske mýto takmer pätina aktívnych dopravcov

NDS logo
Bratislava - Európsku službu elektronického výberu mýta (EETS) využilo za prvý mesiac od jej spustenia na Slovensku takmer 9000 vozidiel. Aktuálne tak využíva EETS viac ako 18 percent zo všetkých aktívnych zákazníkov, informovala Národná diaľničná spoločnosť (NDS).

V prvom kvartáli vybavilo popradské letisko o 60 % viac cestujúcich

airbus a350
Poprad - V prvom kvartáli tohto roka vybavilo popradské letisko o 60 % viac cestujúcich ako vlani. Vedenie na sociálnej sieti informovalo, že od januára do marca prešlo bránami letiska viac ako 17.600 zákazníkov, čo je dokonca o 200 % viac ako v roku 2022. Zároveň obslúžili 1576 leteckých pohybov.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...