1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Do poľského prístavu Gdansk smerujú vlaky s nákladom zo SR a ČR

Terminal train
Bratislava – V polovici roka 2019 smeruje odhadom týždenne 10 až 12 ucelených vlakov s nákladom zo Slovenska a Českej republiky do poľského Hlbokovodného kontajnerového terminálu Gdansk, z ktorého pláva ďalej do sveta, najmä do Číny.

DPB zavádza vo vybraných vozidlách automatické zatváranie dverí fotobunkou

bus public
Bratislava - Dopravný podnik Bratislava (DPB) zavádza vo vybraných vozidlách MHD automatické zatváranie dverí pomocou fotobunky. Podnik o tom informuje na svojom webe s tým, že takéto zatváranie dverí budú využívať vodiči nových električiek a niektorých typov autobusov.

Letisko Košice opäť prekonalo rekord v charterových letoch

airport kosice
Košice – Z košického letiska odletelo v júni 27.184 dovolenkárov, čo v danom mesiaci predstavuje absolútny rekord v histórii letiska, medziročne ide o nárast o 17,5 percenta.

Transformácii hornej Nitry má pomôcť aj modernizácia železničnej infraštruktúry

Railway 1
Trenčín – Cestovné poriadky, modernizácia železnice a rekonštrukcia železničných priecestí s ohľadom na akčný plán transformácie uhoľného regiónu horná Nitra

Lufthansa oznámila reorganizáciu nízkonákladovej divízie Eurowings

lufthansa plane
Berlín - Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa oznámila plán reorganizácie svojej nízkonákladovej dcéry Eurowings, od čoho si sľubuje návrat nízkonákladovky do zisku.

Z Košíc do Mukačeva premáva priame vlakové spojenie

train2
Košice – Z Košíc do Mukačeva sa dá dostať priamo vlakovým spojením takmer po 80 rokoch, a to po štandardných európskych koľajach.

Štrajk pilotov stál škandinávske aerolínie SAS vyše 60 miliónov eur

SAS Airlines
Štokholm - Štrajk pilotov stál škandinávske aerolínie SAS v prepočte viac ako 60 miliónov eur.

Srbsko dokončilo posledný úsek dôležitej diaľnice do Grécka

highway1
Belehrad - Srbsko dokončilo posledný úsek dôležitého európskeho tranzitného ťahu. Prezident Aleksandar Vučič odovzdal do užívania 26 kilometrov dlhý úsek cez ťažký hornatý terén v regióne Grdelica,

Zisk Ryanairu za minulý rok klesol takmer o 30 %

ryanair plane
Dublin - Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair zaznamenala za minulý obchodný rok najnižší zisk za posledné štyri roky a nevylúčila, že v tomto roku môže byť zisk ešte nižší.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...