1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Fraport vykázal za minulý rok stratu, dosiahol však kladný EBITDA

Airport 1
Frankfurt nad Mohanom - Skupina  Fraport, prevádzkovateľ viacerých letísk vrátane Frankfurtu nad Mohanom, najväčšieho v Nemecku, vykázala za minulý rok čistú stratu. Dôvodom boli cestovné obmedzenia na zabránenie šírenia nového koronavírusu, ktoré tvrdo zasiahli leteckú dopravu.

Gebrüder Weiss zaznamenal vlani rast tržieb takmer o štyri percentá

gerbruder weiss logo
Lauterach - Rakúsky logistický koncern Gebrüder Weiss ukončil rok s medziročným vzostupom tržieb o 3,7 % z 1,71 na 1,77 miliardy eur.

DPB plánuje modernizáciu z prostriedkov eurofondov

tram elektricka
Bratislava - Dopravný podnik Bratislava (DPB) plánuje modernizáciu dep električiek a trolejbusov na Trnávke a v Krasňanoch a kompletnú modernizáciu priestorov, v ktorých opravujú vozidlá.

Španielske štátne železnice prevezmú 50 % v českej firme Leo Express

Leo epress logo
Praha/Madrid - Španielske štátne železnice Renfe Operadora sa stanú veľkým akcionárom českého prevádzkovateľa vlakov a autobusov Leo Express. Španieli získajú v českej firme polovičný podiel, uviedli v stredu české médiá. Cena transakcie nebola zverejnená.

Plán obnovy v oblasti dopravy ráta aj s modernizáciou železníc či s cyklotrasami

rails
Bratislava – Plán obnovy v oblasti dopravy zahŕňa investície do modernizácie železničných tratí, ale aj do cyklistickej infraštruktúry. Zameriava sa tiež na ekologickú nákladnú dopravu a infraštruktúru pre alternatívne pohony. Na udržateľnú dopravu by malo ísť celkovo 750 miliónov eur.

Nová pobočka DACHSERu vo Fínsku už v prevádzke

Dachser1
Pobočka zabezpečuje vlastnú prepravu na krátke vzdialenosti, pričom obsluhuje hlavný metropolitný región.

Dopravný podnik mesta Prešov odkúpil posledné dva bratislavské autobusy

bus public
Prešov - Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP) odkúpil ďalšie dva autobusy z roku 2009, ktoré si doteraz prenajímal. Vďaka tejto investícii ušetrí dopravca na nájomnom a vozidlá dostanú nový náter vo farbách mesta. TASR o tom informoval hovorca Prešova Vladimír Tomek.

Pre pandémiu nebude railjet xpress premávať od februára do apríla

rails
Bratislava – Pandémia nového koronavírusu si vyžiadala ďalšie opatrenia v železničnej doprave. Rakúsky dopravca dočasne stopne railjet xpress (rjx) medzi Bratislavou a Zürichom. Prevádzka bude pozastavená od 22. februára do 11. apríla tohto roka. Informoval o tom hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč.

DPB chce kúpiť desať nových obojsmerných električiek

tram elektricka
Bratislava - Dopravný podnik Bratislava (DPB) vyhlásil verejné obstarávanie na desať nových obojsmerných električiek. Vyplýva to z oznámenia o tendri zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

PREDPLAŤTE SI

FOODTECHTOMORROW 220x220 SK insighters

Nenechajte si ujsť...