1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

DPB vybral vlani od čiernych pasažierov viac ako 2,125 mil. eur

bus public
Bratislava – Dopravný podnik Bratislava (DPB) uložil v roku 2019 viac ako 37.000 pokút, od "čiernych pasažierov" vybral celkovo 2.125.934 eur. V porovnaní s rokom 2018 je to o 73.655 eur viac, dopravný podnik tak eviduje nárast počtu ľudí cestujúcich v bratislavskej mestskej hromadnej doprave "na čierno".

DHL Supply Chain menovala Piotra Okurowského za generálneho riaditeľa na Slovensku

DHL logo
Senec - DHL Supply Chain Slovensko, líder v oblasti zmluvnej logistiky, menovala na pozíciu generálneho riaditeľa Piotra Okurowského. Nahrádza Nica Schütza, ktorý preberá novú rolu v Skupine DPDHL so sídlom v nemeckom Bonne.

Ladislav Balogh menovaný country managerom divízie AIR & SEA spoočnosti GEFCO na Slovensku

gefco logo
Do pozície Country Manager divízie Air & Sea spoločnosti GEFCO na Slovensku bol k 1. júlu 2020 menovaný Ladislav Balogh. V novej pozícii sa plánuje venovať zvýšeniu podielu prepráv v oblasti strojárenstva, farmaceutického priemyslu a automotive segmentu. Plánuje rozvíjať aj služby časovo kritických, železničných a projektových zásielok.

DACHSER otvára nový sklad v Karlsruhe

Dachser1
Spoločnosť DACHSER začala prevádzku v novom sklade nebezpečných materiálov s plochou 21 800 metrov štvorcových v Malsch, neďaleko Karlsruhe v Nemecku.

Ryanair získal z predaja akcií 400 miliónov eur

ryanair plane
Dublin - Najväčšie európske nízkonákladové aerolínie Ryanair získali od investorov čerstvý kapitál v objeme 400 miliónov eur.

Londýnske letisko Heathrow by mohlo zrušiť zhruba 1200 pracovných miest

Airport 1
Londýn - Najväčšie londýnske letisko Heathrow by mohlo zrušiť 1200 pracovných miest. Dôvodom je prepad leteckej dopravy v dôsledku opatrení na obmedzenie šírenia nového koronavírusu. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na spravodajskú stanicu Sky News.

Električkovú trať v uzle Americké námestie a Blumentál zmodernizujú

tram elektricka
Bratislava – V Bratislave spustia v pondelok 7. septembra električkovú dopravu na Komisárky. Dopravný podnik Bratislava (DPB) zároveň začne rekonštrukciu električkovej trate v uzle Americké námestie a Blumentál. Projekt má priniesť aj viacero urbanistických vylepšení.

V júli tohto roka sa na mýte vybralo 18,86 milióna eur

highway
Bratislava  – Na mýte sa v júli tohto roka vybralo 18,86 milióna eur. Za sedem mesiacov roku 2020 sa vybralo mýto v sume 119,01 milióna eur.

Letecké spoločnosti stále zápasia s problémami, zotavovanie je pomalšie

Airport 1
New York - Letecké spoločnosti v snahe o prežitie pandémie nového koronavírusu sa zúfalo snažia presvedčiť obozretnú verejnosť, že opatrenia,

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...