1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Juhozápadný obchvat Prešova preplatí Európska únia

highway
Bratislava/Prešov - Európska komisia schválila veľký projekt výstavby diaľnice D1 Prešov, západ – Prešov, juh.

Innogy predala RWE podiel vo Východoslovenskej energetike

Innogy rwe
Essen - Energetická spoločnosť Innogy predala podiel vo Východoslovenskej energetike (VSE) svojmu ešte stále materskému koncernu RWE. Cena 49 % podielu firmy Východoslovenská energetika Holding nebola zverejnená.

V Nemecku sa obnoví výroba lietadla D328NEU

Plane engine1
Schkeuditz - Po takmer 60-ročnej prestávke sa v spolkovej krajine Sasko budú montovať lietadlá. Na montáži modelu D328NEU na letisku Lipsko/Halle sa bude podieľať do 250 pracovníkov.

Nemecko chce do roka 2022 dostať na cesty milión elektromobilov

elektromobil nabijanie
Haag - Nemecká kancelárka Angela Merkelová očakáva, že na nemeckých cestách bude najneskôr do roka 2022 milión elektrických vozidiel.

Zisk automobilky Geely, vlastníka značky Volvo, v 1.polroku výrazne klesol

decline
Peking - Čínska spoločnosť Geely Automobile Holdings zaznamenala v 1. polroku 2019 výrazný pokles zisku. Dôvodom je zníženie dopytu na domácom automobilovom trhu, najväčšom na svete. A predpovedá neistý výhľad aj vo zvyšku roka.

Rosnefť zaznamenal v 1. polroku nárast čistého zisku o 9,1 %.

Rosneft logo1
Moskva - Najväčšia ruská ropná spoločnosť Rosnefť zaznamenala v 1. polroku nárast čistého zisku o 9,1 %. Pomohol jej priaznivý vývoj cien komodity aj nižšie finančné náklady.

Z Mochoviec do Jaslovských Bohuníc previezli vyhorené jadrové palivo

nuklearna elektraren
Jaslovské Bohunice - Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a. s., (JAVYS) v noci na 20. augusta za prísnych bezpečnostných opatrení prepravila z druhého bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach vyhorené jadrové palivo (VJP)

Lufthansa bude bojovať o podiel na trhu s letmi na krátke vzdialenosti

lufthansa
Frankfurt nad Mohanom - Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa oznámila, že bude ďalej bojovať o podiel na "horúcom" trhu s letmi na krátke vzdialenosti. A je odhodlaná konkurovať nízkonákladovým rivalom, ako je Ryanair.

Mobilné roboty MiR pomáhajú vo FORD Motor optimalizovať internú logistiku v prostredí montážnej linky

Ford logo 3
BRATISLAVA – Mobile Industrial Robots  (MiR), vedúci globálny poskytovateľ autonómnych mobilných robotov, ohlásil, že spoločnosť FORD Spain dokázala s využitím troch autonómnych robotov MiR optimalizovať internú logistiku v rámci svojich výrobných prevádzok.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...