1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Japonsko môže byť energeticky nezávislé do roku 2060

japanese flag
Oslo/Tokio - Japonsko, ktoré patrí k významným dovozcom uhlia a skvapalneného zemného plynu (LNG), by mohlo byť zhruba za 35 rokov energeticky nezávislé. Predpokladá to Jarand Rystad, šéf poradenskej a analytickej spoločnosti na trhu s energiami Rystad Energy, pričom vychádza z rozvoja najmä solárnej a veternej energie.

V Česku sa vlani vypilo najmenej piva za 60 rokov

beer1
Praha - V Česku sa v roku 2023 vypilo najmenej piva za posledných 60 rokov. Odborníci pritom predpokladajú, že pokles bude naďalej pokračovať.

S výstavbou obchvatu mesta Stropkov by sa malo začať v prvom kvartáli 2025

geodezia meranie
Stropkov - S výstavbou obchvatu mesta Stropkov by sa malo začať v prvom kvartáli 2025. Na sociálnej sieti to uviedol primátor mesta Ondrej Brendza. V uplynulých dňoch absolvoval rokovanie s ministrom dopravy Jozefom Rážom (nominant Smeru-SD) a témou bol projekt výstavby obchvatu mesta Stropkov, preložky cesty I/15.

Export nemeckých vín vzrástol začiatkom roka o takmer 10 %, podporila ho Čína

wine glasses
Berlín - Vývoz nemeckých vín vzrástol na začiatku tohto roka o takmer desatinu, k čomu prispel najmä prudký rast dopytu v Číne. Export do najväčšej ázijskej ekonomiky sa zvýšil o takmer polovicu, a to ako z pohľadu objemu, tak z pohľadu tržieb. TASR o tom informuje na základe správ agentúry DPA a portálu Just Drinks.

NDS najazdila pri zimnej údržbe takmer 500.000 km, jazdili až do konca apríla

highway1
Bratislava - V uplynulej zimnej sezóne technika Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) najazdila takmer 500.000 kilometrov pri zabezpečovaní zimnej údržby na diaľniciach a rýchlostných cestách. Oproti predchádzajúcej zimnej sezóne ide o približne šesťpercentný nárast výkonov.

Domácnosti získajú spravodlivejšie ceny aj slobodu meniť dodávateľa energií

gas meter
Bratislava - Spravodlivejšie ceny energií pre slovenské domácnosti majú zabezpečiť nové vyhlášky Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO), ktoré začnú platiť od 1. júla tohto roka.

Spomalenie výstavby bytov neovplyvnilo dopyt Slovákov po stavebných prácach

Zeriav1
Bratislava - Spomalenie výstavby bytov na Slovensku nemalo vplyv na dopyt Slovákov po stavebných prácach ako rekonštrukcie bytových jadier, izolácie, podhľady či stavby plotov.

Aerolínie expandujú v Indii, mala by byť v budúcich rokoch jedným z top trhov

india flag
Naí Dillí - Svetové letecké spoločnosti plánujú výraznú expanziu na indickom trhu. Očakávajú, že práve India sa v nasledujúcich rokoch stane jedným z najlákavejších trhov v oblasti leteckej dopravy a cestovného ruchu. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na odhady analytikov a zástupcov leteckého sektora.

Softvérový koncern Adobe zvýšil kvartálne tržby aj zisk, zlepšil celoročný odhad

Adobe logo
San José - Americký softvérový koncern Adobe oznámil za 2. štvrťrok súčasného obchodného roka rast tržieb aj zisku, pričom v obidvoch prípadoch prekonal očakávania trhov. V reakcii na lepšie než predpokladané výsledky spoločnosť zlepšila odhad zisku aj tržieb za celý rok.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...