1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výroba áut v Británii vlani klesla na najnižšiu úroveň za deväť rokov

decline
Londýn- Výroba áut v Británii vlani klesla, už tretí rok po sebe a na najnižšiu úroveň za deväť rokov. Dôvodom boli slabá dôvera na domácom trhu a spomalenie dopytu na zahraničných trhoch. Informovalo o tom to vo štvrtok britské Združenie výrobcov a predajcov áut (SMMT).

Tržby Apple v 1. kvartáli 2019/2020 vzrástli na rekordných takmer 92 mld. USD

Apple Logo1
Cupertino - Americká spoločnosť Apple oznámila za 1. štvrťrok súčasného obchodného roka rast zisku a tržieb nad očakávania analytikov, pričom tržby zaznamenali nový kvartálny rekord. Prispel k tomu najmä zvýšený predaj iPhonov.

Električky do Dúbravky by mali začať opäť premávať po 17. februári

tram elektricka
Bratislava – Premávka električiek po zmodernizovanej časti trate až do bratislavskej Dúbravky by mala byť opäť spustená po 17. februári.

Partizánske postupne rekonštruuje verejné osvetlenie

Solar Street Lights
Partizánske - Samospráva Partizánskeho postupne zabezpečuje rekonštrukciu verejného osvetlenia na území mesta. Problémy eviduje najmä s kabelážou, zároveň buduje svetelné body tam, kde chýbajú. Jej investície smerujú do úsekov v meste s kritickými problémami.

Z Bratislavy sa bude lietať do Moskvy denne aj v tomto roku

bratislava airport
Bratislava – Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave sa bude do Moskvy lietať denne aj v roku 2020. Letecká spoločnosť Pobeda plánuje lietať medzi týmito mestami sedemkrát týždenne a v letnom období päťkrát za týždeň.

Novartis zaznamenal vo 4. kvartáli pokles zisku

Novartis
Bern - Švajčiarsky farmaceutický koncern Novartis zaznamenal vo 4. kvartáli 2019 pokles zisku. Odôvodnil to vyššími daňovými poplatkami, ale v roku 2020 očakáva rast tržieb aj zisku.

LG opäť posúva užívateľský zážitok v nových modeloch televízorov

LG Electronics logo1
Bratislava - Spoločnosť LG Electronics do nového roka vstupuje v znamení čísla osem. Práve tento počet top modelov televízorov totiž predstavila na veľtrhu CES 2020.

Dodávky just in sequence po železnici do výroby Škoda Auto

DB schenker logo
Praha - Pomocí integrovaného a dynamického konceptu podporují společnosti DB Cargo Logistics a DB Schenker automobilku Škoda Auto ve využívání nových výrobních kapacit.

GEFCO a Airbus podpísali zmluvu o prechode k recyklovateľným prepravným obalom

gefco logo
Spoločnosť GEFCO, popredný svetový poskytovateľ multimodálnych riešení dodávateľského reťazca, podpísala zmluvu s firmou Airbus, globálnym lídrom leteckého priemyslu. GEFCO pre Airbus zabezpečí prechod k čistejšiemu, ekologickejšiemu dodávateľskému reťazcu.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...