1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Holandsko môže ďalší rok obmedzene ťažiť zemný plyn pri Groningene

gas field
Brusel/Amsterdam - Holandská vláda môže pokračovať v obmedzenej ťažbe plynu v oblasti mesta Groningen ešte ďalší rok. Rozhodol o tom najvyšší holandský správny súd, informoval  informačný portál DutchNews.nl.

PSK spúšťa taktovú dopravu na linke Prešov - Poprad

bus public
Prešov - V rámci projektu IDS Východ spúšťa Prešovský samosprávny kraj (PSK) prvú fázu systému taktovej dopravy na línii Prešov - Spišské Podhradie - Levoča - Poprad. Autobusové spoje obsluhujúce mestá a vybrané obce na trase budú premávať v pravidelných časových intervaloch.

Tržby ruskej ropnej spoločnosti Rosnefť klesli v 1. polroku o viac než štvrtinu

Rosneft logo1
Moskva - Spoločnosť Rosnefť, najväčší ropný producent v Rusku, oznámila, že za 1. polrok zaznamenala pokles tržieb o viac než štvrtinu. Dôvodom je najmä pokles cien komodity.

Gazprom sa v 2. štvrťroku prepadol do straty

Gazprom building
Moskva - Ruský plynárenský koncern Gazprom zaznamenal za 2. kvartál stratu zhruba 19 miliárd rubľov, zatiaľ čo v rovnakom období vlani vykázal zisk viac než bilión rubľov. Pod výsledky sa podpísal kolaps exportu ruského plynu do Európy.

Technické problémy ochromili produkciu automobilky Toyota v Japonsku

toyota logo2
Tokio - Technické problémy ochromili produkciu automobilky Toyota v Japonsku. Koncern bol nútený z dôvodu poruchy systému riadenia objednávok dielov kompletne zastaviť výrobu v Japonsku.

Priemerná mzda v potravinárstve SR stúpla v 2. štvrťroku 2023 na 1309 eur

pecivaren vyroba
Bratislava - Priemerná mesačná mzda v potravinárskom priemysle SR dosiahla v 2. štvrťroku 2023 úroveň 1309 eur. To predstavuje medziročný nárast o 119 eur. Uviedol to pre TASR Matej Korpáš z tlačového odboru Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK).

Na Slovensku sa v roku 2022 vyrobilo 184 áut na 1000 obyvateľov

volkswagen factory
Bratislava - Slovensko sa stále drží na čele rebríčka vo výrobe automobilov. Počet vyrobených automobilov v minulom roku sa pohyboval okolo jedného milióna, čo predstavuje asi 184 vozidiel na 1000 obyvateľov, najviac spomedzi všetkých krajín sveta. Za Slovenskom nasleduje Česko s počtom asi 116 vozidiel na 1000 ľudí.

Slovenské zásobníky plynu sú naplnené na 92 %

gas fire2
Bratislava - Stav zásob zemného plynu na Slovensku je súčasnosti vyšší ako 92 % kapacity zásobníkov. To vo výraznom predstihu prekonáva požiadavku EÚ na ich 90 % naplnenosť k 1. novembru. TASR o tom informoval výkonný riaditeľ Slovenského plynárenského a naftového zväzu (SPNZ) Richard Kvasňovský.

SR je lídrom vo výrobe áut,vyprodukuje ich zhruba 185 na 1000 obyvateľov

cars parking3
Bratislava - Slovensko je dnes relatívnym svetovým lídrom vo výrobe automobilov, vyprodukuje približne 185 áut na 1000 obyvateľov. Predaj nových áut však klesá od rekordu z roku 2017.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...