1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Biofabrik je vraj pripravený začať s výrobou paliva z plastového odpadu

plastic scrap
Drážďany - Nemecký startup Biofabrik v utorok oznámil, že po šiestich rokoch výskumu je pripravený začať s výrobou paliva z plastového odpadu.

Nové hybridné BMW automaticky vypne spaľovací motor v znečistených mestách

BMW Logo1
Mníchov – Nové hybridné automobily BMW automaticky vypnú svoje spaľovacie motory v silne znečistených mestských oblastiach a prejdú na čisto elektrický režim jazdy v rámci znižovania emisií z vozidiel.

Napriek útokom v Perzskom zálive Saudi Aramco dopyt po rope vykryje

Oil rig
Soul - Saudský ropný koncern Saudi Aramco je znepokojený nedávnymi incidentmi v Perzskom zálive, napriek tomu je schopný zabezpečiť potreby svojich zákazníkov.

Stredoslovenská distribučná rekonštruuje v Makove vedenie vysokého napätia

pylons 2
Makov – Spoločnosť Stredoslovenská distribučná (SSD), a.s., rekonštruuje vzdušné vedenie vysokého napätia (22 kV) v kysuckej obci Makov, v častiach Riečky a Kopanice. Informoval o tom hovorca SSD Miroslav Gejdoš.

Nové objednávky v nemeckom stavebníctve v apríli klesli

decline
Wiesbaden - Nové objednávky v nemeckom stavebníctve v apríli oproti marcu klesli. Dôvodom však bol najmä ich výrazný nárast v predchádzajúcom mesiaci. Ukázali to najnovšie údaje spolkového štatistického úradu Destatis.

Lufthansa oznámila reorganizáciu nízkonákladovej divízie Eurowings

lufthansa plane
Berlín - Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa oznámila plán reorganizácie svojej nízkonákladovej dcéry Eurowings, od čoho si sľubuje návrat nízkonákladovky do zisku.

Nitrianska mliekareň spracuje tretinu slovenského mlieka

milk
Nitra – Spotreba mlieka na Slovensku stále nedosahuje hodnoty, ktoré odporúča Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Podľa nej by mal jeden človek skonzumovať v priebehu roka približne 220 kilogramov mlieka.

Na novom slovensko-poľskom plynovode začali so zváracími prácami

pipeline1
Bratislava - Výstavba prepojovacieho plynovodu Poľsko – Slovensko, ktorý umožní krajinám strednej Európy dovážať zemný plyn z alternatívnych zdrojov, vrátane globálneho trhu so skvapalneným plynom (LNG), vstúpila do novej fázy.

Spoločnosť Protherm Production rozšírila svoj závod

protherm production worker
Skalica – Spoločnosť Protherm Production rozšírila priestory závodu v Skalici výstavbou novej príjazdovej cesty, nákladnej vrátnice a nového parkoviska na kamióny v celkovej výške 450.000 eur. Prevádzka bola spustená v júni.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...