1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Stavebný koncern Hochtief zvýšil v 1. kvartáli čistý zisk takmer o štvrtinu

hochtief1
Essen - Nemecký stavebný koncern Hochtief zaznamenal za 1. štvrťrok rast čistého zisku o takmer štvrtinu a dobré výsledky vykázala firma aj v oblasti prevádzkového zisku, kde rast dosiahol takmer pätinu. Informoval o tom server RTTNews.

Zisk aj tržby Holcim za 1. kvartál prekonali odhady

Holcim truck
Zürich - Cementársky gigant Holcim zvýšil v piatok svoj odhad tržieb za celý rok 2022, po tom, ako jeho výsledky za 1. štvrťrok prekonali odhady ekonómov.

Začala sa výstavba novej linky pražského metra

metro train
Praha - Po niekoľkých rokoch príprav sa vo štvrtok začala výstavba novej linky D pražského metra v úseku Pankrác – Olbrachtova. Ide o najzložitejšiu časť celej trasy, jej súčasťou sú dve stanice (z toho jedna prestupná) a celkovo takmer tri kilometre rôznych tunelov. TASR správu prevzala z webovej stránky Českého rozhlasu.

Kraj investuje do opravy mosta pred Raslavicami viac ako 330.000 eur

dialnicny most
Prešov - Celkovo 334.281 eur investuje do opravy mosta pred obcou Raslavice v Bardejovskom okrese Prešovský samosprávny kraj (PSK). Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) s rekonštrukciou mosta začala koncom marca.

Peikko plánuje v tomto roku zvýšiť tržby o viac ako 10 percent

Peikko 19
Kráľová nad Váhom - Slovenská výrobná pobočka fínskej spoločnosti Peikko v Kráľovej nad Váhom v okrese Šaľa plánuje v tomto roku zvýšiť svoje tržby o 10,5 % oproti minulému roku. Spoločnosť plánuje dosiahnuť obrat na úrovni 50 miliónov eur.

Obec Nedožery-Brezany plánuje rekonštrukcie dvojice komunikácií

road construction 3
Nedožery-Brezany - Rekonštrukciu komunikácií a chodníkov na dvoch uliciach plánuje zabezpečiť samospráva Nedožier-Brezian v okrese Prievidza. Dodávateľa prác za takmer 260.000 eur hľadá cez verejnú súťaž.

Ukončenie vyhodnocovania cenových ponúk na D1/D4 sa čaká koncom apríla

NDS logo
Bratislava – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v súčasnosti vyhodnocuje cenové ponuky v prípade križovatky diaľnic D1 a D4. Úspešné ukončenie vyhodnocovania sa odhaduje na koniec apríla. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR.

NDS spúšťa stavbu obchvatu Košíc, základný kameň poklepú ešte tento mesiac

NDS logo
Košice – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) spúšťa stavbu obchvatu Košíc, základný kameň rýchlostnej cesty R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany poklepali v pondelok 25. apríla.

Mesto Poprad začne s opravou ďalšieho mosta, tentoraz na Kežmarskej ulici

construction machinery
Poprad - Na Kežmarskej ulici v Poprade sa v utorok 19. apríla začne s rekonštrukciou mosta. Informovala o tom radnica na sociálnej sieti s tým, že pre stavebné práce musia vodiči rátať s dočasnými dopravnými obmedzeniami.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...