1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Stavebným spoločnostiam klesajú zisky, náklady naopak rastú

construction machinery
Bratislava – Stavebné spoločnosti zaznamenali pokles ziskov. Vyplýva to z polročnej analýzy slovenského stavebníctva spoločnosti CEEC Reasearch a jej partnera Považská cementáreň Ladce.

Stavebná produkcia sa v marci 2020 medziročne znížila o 3,1 %

building houses Construction
Bratislava - Po dvoch mesiacoch rastu sa stavebná produkcia v marci 2020 medziročne znížila o 3,1 %, jej celkový objem dosiahol 392,4 milióna eur.

Mesto Prešov začína s rekonštrukciou Jarkovej ulice v historickom centre

square workers
Prešov – Mesto Prešov začína v týchto dňoch s rekonštrukciou Jarkovej ulice v historickom centre mesta. Ako TASR informoval hovorca mesta Vladimír Tomek, pribudnú tam zeleň, moderné architektonické prvky i parkovacie miesta.

Po januárovom raste stavebná produkcia v eurozóne vo februári klesla o 1,5 %

Zeriav1
Luxemburg - Stavebná produkcia v eurozóne sa po januárovom raste vrátila k poklesu. Poukázal na to predbežný odhad štatistického úradu Európskej únie Eurostat. Obrat oproti januárovému rastu zaznamenala stavebná produkcia aj v celej Európskej únii.

Výstavba domov v USA v marci prudko klesla

house worker
Washington - Výstavba domov v USA v marci prudko klesla. Dôvodom bola pandémia nového koronavírusu.

Stavebná produkcia vo februári 2020 rástla druhý mesiac po sebe

Construction 33
Bratislava – Stavebná produkcia vo februári tohto roka rástla už druhý mesiac po sebe. Informoval o tom vo štvrtok Štatistický úrad (ŠÚ) SR. Medziročne sa zvýšila o 7,6 %, teda na 352,4 milióna eur.

Aktivita v nemeckom stavebnom sektore sa v marci prudko znížila

Zeriav1
Berlín - Aktivita v nemeckom stavebnom sektore sa v marci znížila najprudšie za sedem rokov. Pokles pritom zaznamenali všetky podskupiny tohto odvetvia. Firmy zredukovali aj pracovné miesta v dôsledku slabšieho dopytu po vypuknutí pandémie nového koronavírusu.

Pri Košiciach má vyrásť hala za 13 miliónov eur, pozemky získala skupina Arete

Indrustrial hall in progres
Košice - Skupina Arete získala pozemky v priemyselnej zóne vo Veľkej Ide v okrese Košice-okolie, do výstavby na nich investuje 13 miliónov eur.

Líder na trhu priemyselných nehnuteľností ohlásil ďalšiu expanziu

CTPark insdustrial hall
Trnava, Prešov, – Nedávne zhodnotenie posledného kvartálu minulého roka na trhu priemyselných a logistických nehnuteľností ukázalo, že tento segment neustále rastie a priemyselných plôch na Slovensku každoročne pribúda.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...