1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Stavebná produkcia v decembri 2018 medziročne stúpla o 7,9 %

europa shopping center
Bratislava - Stavebná produkcia v decembri 2018 dosiahla hodnotu 540,3 milióna eur, v porovnaní s decembrom 2017 sa zvýšila o 7,9 %. Po zohľadnení sezónnych vplyvov bola o 1,4 % nižšia ako v novembri 2018. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Rast britského stavebného sektora sa spomalil na takmer ročné minimum

Building in progress
Londýn - Britský stavebný sektor zaznamenal začiatkom roka prudké spomalenie rastu na takmer ročné minimum. Dôvodom je zvyšujúca sa neistota v súvislosti s odchodom Británie z Európskej únie (EÚ), ktorá výrazne zasiahla najmä oblasť komerčnej výstavby.

V Senici dobudujú cyklotrasy v meste za takmer 1,5 milióna eur

road construction 3
Senica – Mesto Senica plánuje v tomto roku v rámci generelu dopravy vybudovať cyklotrasy, ktoré súvisle prepoja železničnú stanicu s Kunovskou priehradou. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viera Barošková.

Pri Zlatých Moravciach by mal vzniknúť nový výrobný areál R1 Park I

priemyselny park3
Zlaté Moravce – V katastrálnom území obce Čierne Kľačany v okrese Zlaté Moravce by mala vzniknúť novostavba výrobno-skladovej haly s administratívnymi priestormi R1 Park I.

Pomalé práce na tuneli Višňové komplikujú aj ďalší úsek D1 pri Žiline

construction machinery
Bratislava - V roku 2019 by sa mali na Slovensku dokončiť dva diaľničné úseky, ktoré sú momentálne vo výstavbe. Prvým je úsek diaľnice D1 z Budimíra po Bidovce. Ide o približne 15-kilometrový úsek pri Košiciach, ktorý by mal byť hotový na konci roka 2019.

Nitriansky kraj pripravuje opravy takmer 150 kilometrov ciest

road construction
Nitra – Nitriansky samosprávny kraj (NSK) opraví zo svojho rozpočtu viac ako 50 kilometrov ciest II. a III. triedy. Medzi vybranými 33 úsekmi vo všetkých okresoch kraja je naplánovaná aj rekonštrukcia mosta v Hurbanove v časti Vék.

Dachser rozširuje svoje priestory v nemeckom Karlsruhe, pridáva špeciálne upravený sklad pre bezpečné skladovanie nebezpečných materiálov

DACHSER logo
Dachser investuje viac ako 20 miliónov eur do expanzie svojho súčasného logistického centra v Malsch, blízko Karlsruhe.

Stavebné objednávky v Nemecku prudko rastú

construction building
Wiesbaden - Nemecký stavebný sektor zaznamenáva vďaka pretrvávajúcemu vysokému dopytu po bytoch boom. V septembri sa opäť výrazne zvýšili objednávky stavebného sektora.

Prešovský kraj dostane návratnú finančnú výpomoc na cesty 12 mil. eur

road construction 3
Bratislava - Prešovský samosprávny kraj dostane návratnú finančnú výpomoc na rekonštrukciu ciest druhej a tretej triedy vo výške 12 miliónov eur. Financie pre kraj odobrila na rokovaní vláda.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk

Nenechajte si ujsť...