1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Pre rozmach online nakupovania bude dopyt po skladoch rásť rýchlo

Indrustrial hall in progres
Bratislava – Do roku 2025 by mal online obchod v Európe predstavovať 298 miliárd dolárov zo všetkých predajov, celosvetovo až 1,5 bilióna dolárov. S rozmachom online nakupovania bude úmerne stúpať aj dopyt po logistických nehnuteľnostiach.

Stavebná produkcia v máji medziročne vzrástla o 4,4 %

geodezia meranie
Bratislava - Produkcia v stavebníctve sa v máji medziročne zvýšila o 4,4 %, za obdobím pred pandémiou nového koronavírusu však zaostávala o viac ako osem percent. V piatok o tom informoval Štatistický úrad SR. V medzimesačnom porovnaní oproti aprílu bola po zohľadnení sezónnych vplyvov stavebná produkcia nižšia o 1,7 %.

Rozbiehajú sa aj práce mimo Tunela Višňové, v auguste bude kontrolný deň

NDS logo
Bratislava – Práce na dostavbe diaľnice D1 s Tunelom Višňové postupujú. Realizujú sa aj na stavbe mimo tunela. Koncom júla má byť hotová diagnostika, v auguste sa uskutoční veľký kontrolný deň. Informovala o tom Národná diaľničná spoločnosť (NDS) na sociálnej sieti.

Historický železničný tunel v Bratislave sa zmodernizuje

tunel 1
Bratislava - Železničná sieť v hlavnom meste sa dočká modernizácie. Tunel pri hlavnej stanici čaká v najbližších dvoch rokoch rekonštrukcia. Železniciam Slovenskej republiky ako oprávnenému žiadateľovi európskych zdrojov to umožní vyzvanie na národný projekt z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra v celkovej výške 4,17 milióna eur.

Nestačí sa zamerať na zachytávanie CO2, uhlík sa dá ďalej využiť

Cement
Bratislava - Európa by mala myslieť nielen na financovanie zachytávania oxidu uhličitého (CO2), ale aj na jeho druhotné spracovanie, uhlík sa totiž dá ďalej využiť. Upozornila na to Európska asociácia výrobcov cementu, ku ktorej sa pridal aj Zväz výrobcov cementu (ZVC) SR.

Váhostav – SK prechádza do rúk spoločnosti Geosan Construction SK

vahostav SK logo
Bratislava – Rokovania o kúpe spoločnosti Váhostav – SK sú na konci. Geosan Construction SK podpísala zmluvu o kúpe 100 % balíka akcií spoločnosti Váhostav – SK. Na svojej webovej stránke o tom informuje česká Geosan Group.

ÚVO zistil porušenia zákona pri výstavbe strategického parku v Nitre

steel construction
Nitra - Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) počas kontroly zákaziek realizovaných spoločnosťou MH Invest v súvislosti so štátnou investíciou do strategického parku v Nitre zistil viaceré porušenia zákona.

Stavebná produkcia v apríli medziročne vzrástla o 8,4 %

construction building
Bratislava - Stavebná produkcia v apríli medziročne vzrástla o 8,4 %, o desatinu však stále zaostala za obdobím pred pandémiou. Medzimesačne po zohľadnení sezónnych vplyvov bola stavebná produkcia nižšia o 0,4 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Stavebníci nevidia situáciu optimisticky,rast očakávajú až o rok

Zeriav1
Bratislava – Slovenské stavebné firmy zatiaľ nevidia situáciu na trhu optimisticky, tento rok očakávajú pokles trhu stavebných prác o 1,7 %. Predpokladajú tiež pokles tržieb o 0,2 %. Kapacity stavebných prác sú v súčasnosti vyťažené na 75 %. Firmy majú zazmluvnené zákazky na sedem mesiacov vopred.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

CEVA png 220x220 medium150ppi

Nenechajte si ujsť...