1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Stavebná produkcia v marci 2024 medziročne klesla o 9,4 %

house worker
Bratislava  - Produkcia stavebníctva v marci 2024 tvorila hodnotu 484,3 milióna eur a v porovnaní s minuloročným marcom sa znížila o 9,4 %. Segment stavebníctva tak evidoval jej pokles už štvrtý mesiac po sebe. Po zohľadnení sezónnych vplyvov stavebná produkcia medzimesačne poklesla o 7,5 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Dôvera podnikateľov aj spotrebiteľov v domáce stavebníctvo klesá

slovakia flag
Bratislava - Dôvera podnikateľov aj spotrebiteľov v domáce stavebníctvo postupne klesá, segment sa s týmto negatívnym trendom trápi už druhý mesiac po sebe. Zaostáva aj objem stavebnej produkcie. Pokles nálady spotrebiteľov podľa odborníkov súvisí s vývojom ekonomiky a dlhodobou vysokou infláciou.

Začali sa práce na razení tunela Okruhliak

tunel 1
Prešov - Národná diaľničná spoločnosť (NDS) slávnostne začala raziace práce na 1,8 kilometra dlhom tuneli Okruhliak. Je súčasťou rýchlostnej cesty R4 Prešov - severný obchvat, II. etapa.

SSC štartuje výstavbu nového mosta na ceste I/66 pri Veľkej Lomnici

road construction 3
Veľká Lomnica - Slovenská správa ciest (SSC) štartuje výstavbu nového mosta na ceste I/66 pri obci Veľká Lomnica v okrese Kežmarok.

Výstavba domov v USA sa vo februári nečakane prudko zotavila

house construction1
Washington - Po tom, ako sa na začiatku roka výstavba nových domov v USA prepadla, minulý mesiac zaznamenala nečakane prudké zotavenie. Navyše, aj počet nových stavebných povolení sa zvýšil, pričom rast bol tiež výraznejší, než predpovedali ekonómovia.

Od 1. apríla začnú platiť významné zmeny v územnom plánovaní

geodezia meranie
Bratislava - Od apríla tohto roka vzniknú v každom krajskom meste na Slovensku regionálne úrady pre územné plánovanie a výstavbu. Spustí sa tiež nový portál pre územné plánovanie. Účinnosť totiž nadobudne nový zákon o územnom plánovaní.

SSC chystá preložku cesty I/79 Hriadky - Trebišov, koridor určí EIA

road construction 3
Trebišov - Slovenská správa ciest (SSC) pripravuje výstavbu novej cesty prvej triedy medzi obcou Hriadky a mestom Trebišov, ktorá presunie tranzit osobnej a nákladnej dopravy mimo obývaných zón. V súčasnosti prebieha proces posudzovania vplyvov preložky cesty I/79 na danom úseku na životné prostredie (EIA).

Prepad bytovej výstavby môže stáť švédsku ekonomiku do r. 2030 vyše 89 mld. eur

swedish flag
Štokholm - Prepad bytovej výstavby by mohol švédsku ekonomiku stáť do konca tohto desaťročia až bilión švédskych korún (89,14 miliardy eur). Poukázala na to najnovšia správa Štokholmskej obchodnej komory.

Stavebná produkcia v eurozóne aj EÚ v decembri vzrástla

construction machinery
Luxemburg - Stavebná produkcia v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) v decembri 2023 ožila a medzimesačne i medziročne vzrástla. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré v utorok zverejnil na svojej internetovej stránke európsky štatistický úrad Eurostat.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...