1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

MOUNTPARK pri Seredi sa rozširuje X Pribudne 26 000 m2 skladovacích priestorov

Indrustrial hall in progres
Bratislava - Spoločnosť Mountpark Logistics, popredný developer priemyselných a logistických nehnuteľností, dnes oznámila, že v logistickom parku Mountpark Sereď začína so špekulatívnou výstavbou novej haly  s rozlohou 26 000 m².

Panattoni pripravuje na Slovensku novú priemyselnú zónu

priemyselny park3
Slovenský priemysel zažíva v nadväznosti na pandémiu koronavírusu najhoršie obdobie od poslednej veľkej hospodárskej krízy v roku 2009. Vďaka záujmu zahraničných investorov sa však už začína, aj napriek opatrnosti pri rozhodovaní o investíciách, blýskať na lepšie časy.

Stavebná spoločnosť HSF System SK dosiahla rekordnú tržbu a zisk

HSF system logo
Žilina – Stavebná spoločnosť HSF System SK dosiahla v roku 2019 rekordnú tržbu 36,14 mil. eur.

Výstavba bytov v 2. štvrťroku 2020 sa medziročne znížila o 18,7 %

Construction 33
Bratislava - V 2. štvrťroku 2020 sa začala výstavba bytov predovšetkým v rodinných domoch, z celkového počtu 3954 začatých bytov tvorila až 85,3 %. Po raste zo začiatku roka sa výstavba bytov v 2. štvrťroku 2020 výrazne znížila, medziročne klesla o 18,7 %.

Rast britského stavebného sektora sa v auguste nečakane spomalil

house construction1
Londýn - Po dosiahnutí takmer 5-ročného maxima v júli pokračovala aktivita v britskom stavebnom sektore v raste aj minulý mesiac, tempo rastu sa však nečakane spomalilo. Vývoj ovplyvnil najmä sektor inžinierskych stavieb, ktorý zaznamenal pokles.

Spoločnosť HSF System SK dokončila projekty v Prešove za 20 mil. eur

Indrustrial hall in progres
Prešov – Hobby Park v Prešove sa rozrástol o obchodný dom ASKO – NÁBYTOK. Stavbu realizovala ako generálny dodávateľ slovenská stavebná spoločnosť HSF System SK. Je to pre ňu už tretí projekt v poradí v tejto obchodnej zóne. Všetky objekty tu vyrástli za necelé dva roky. Developerom je slovensko-rakúska spoločnosť Atrios.

Výstavba v Spojených štátoch vzrástla v júni o viac než 17 %

Construction 33
Washington - Výstavba v Spojených štátoch pokračovala minulý mesiac v raste, tempo rastu sa navyše výrazne zrýchlilo. Prispel k tomu zvýšený dopyt po bývaní v redšie obývaných oblastiach po tom, ako zamestnávatelia umožnili mnohým zamestnancom pracovať v dôsledku koronakrízy z domu.

Produkcia v stavebníctve eurozóny sa v máji vrátila k rastu

steel construction
Luxemburg - Stavebná produkcia v eurozóne zaznamenala v máji rast, prvý za štyri mesiace. Prispelo k tomu zmiernenie karanténnych opatrení, ktoré vlády pôvodne prijali s cieľom zmierniť šírenie nového koronavírusu. Informoval o tom vo svojom prvom odhade štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Stavebná produkcia v máji medziročne poklesla o 12,4 %

construction machinery
Bratislava - Stavebná produkcia v máji tohto roka výrazne klesla, medziročne sa znížila o 12,4 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...