1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Vláda prispela pred časom na most cez Ipeľ,stavba čaká na povolenie

bridge
Ipeľské Predmostie - Z regionálnej pomoci vlády SR, ktorú v minulosti na výjazdovom zasadaní vyčlenila pre žiadateľov z okresu Veľký Krtíš, smeruje 63.816 eur aj pre obec Ipeľské Predmostie.

KSK ukončil na jeseň rekonštrukciu piatich mostov

bridge1
Košice - Košický samosprávny kraj (KSK) na jeseň ukončil rekonštrukciu piatich mostov, a to vo Veľkých Raškovciach, v Nižnej Myšli, Družstevnej pri Hornáde, Brzotíne a pred Veľkou Lodinou. Ich rekonštrukcia stála krajský rozpočet spolu 1.077.460 eur.

Násyp na D4 bude podľa NDS potrebné opraviť pre nedostatočnú únosnosť

construction machinery
Bratislava – Statické skúšky únosnosti násypu na stavbe diaľnice D4 nevyhovujú, čo je pravdepodobne ešte horší problém ako nález azbestu. Uviedol to člen predstavenstva Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Peter Gandl s tým, že násyp bude zrejme musieť zhotoviteľ rozobrať.

Produkcia v stavebníctve v septembri 2019 medziročne stúpla o 2,5 %

Building in progress
Bratislava - Produkcia v stavebníctve po troch mesiacoch poklesu v septembri 2019 znovu vzrástla. Oproti septembru 2018 sa zvýšila o 2,5 % a dosiahla objem 614,6 milióna eur. Po zohľadnení sezónnych vplyvov bola oproti augustu 2019 vyššia o 6,2 %.

V Polichne rekonštruujú 91-ročný vodovod, vymenia 800 metrov potrubia

water tap 2
Polichno – Približne 800 metrov nového vodovodného potrubia pribudne v tomto roku v obci Polichno v okrese Lučenec v rámci prvej etapy rekonštrukcie miestneho vodovodu. TASR o  tom informoval starosta Pavel Kyseľ s tým, že vodovod má už 91 rokov a bol v dosť zlom stave.

V centre mesta Zvolen sa pripravuje stavba bytoviek so 106 bytmi

panelak 2
Zvolen - Dohromady 106 bytov v dvoch bytových jednotkách má vyrásť na mieste parkoviska, ktoré momentálne slúži zákazníkom zvolenského obchodného centra Europa. Za projektom je bratislavská spoločnosť Amarila.

Novým CEO v P3 Logistic Parks sa stal Tim Beaudin

PointParks Properties Prague D1
Bratislava – P3 Logistic Parks („P3“) oznamuje menovanie Tima Beaudina za CEO spoločnosti. Od marca 2018 Tim Beaudin pôsobil ako predseda predstavenstva P3. Na tejto pozícii ho od 1. októbra 2019 vystrieda Goh Kok Huat, bývalý výkonný riaditeľ (COO) GIC.

Spoločnosť Wienerberger modernizuje výrobu v Boleráze


Wienerberger logo
Bratislava - Investícia 5 miliónov eur, spustenie výroby tehly Porotherm 44 EKO+ Profi a vyššia flexibilita pri zásobovaní slovenského trhu prémiovými stavebnými materiálmi. To všetko priniesla modernizácia výrobného závodu Wienerberger v Boleráze.

Ceny stavebných prác v auguste 2019 medzimesačne vzrástli o 0,4 %.

mini buldozer
Bratislava - Ceny stavebných prác v auguste 2019 oproti júlu vzrástli o 0,4 %. V porovnaní s augustom 2018 sa zvýšili o 4,3 %. V priemere od začiatku roka ceny stavebných prác medziročne vzrástli o 4,1 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...