1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Rast v írskom stavebnom sektore sa v závere minulého roka spomalil

irish flag
Dublin - Írsky stavebný sektor pokračoval v závere minulého roka v raste, tempo rastu sa však spomalilo. Oblasť bytovej výstavby síce zaznamenala najvýraznejší rast za päť mesiacov, celkový vývoj v stavebníctve však ovplyvnili oblasti komerčných a inžinierskych stavieb. Ukázali to zverejnené údaje spoločnosti IHS Markit.

Rok 2021 prinesie pre stavebníkov viacero výziev, týkajú sa aj obnovy budov

construction
Bratislava – Rok 2021 prinesie pre stavebníkov viacero výziev. Týkajú sa napríklad nových požiadaviek na energetickú hospodárnosť budov či nastavenia a implementácie všetkých stimulov na obnovu budov. Pre TASR to uviedla riaditeľka platformy Budovy pre Budúcnosť (BPB) Katarína Nikodemová.

V marci by sa mala začať oprava cesty II/564 v hodnote 6 miliónov eur

road construction 3
Levice – Nitriansky samosprávny kraj získal nenávratný finančný príspevok na modernizáciu cesty II/564 v úsekoch Demandice – Levice a Pastovce – Salka v celkovej dĺžke 26,622 kilometra.

TTSK hľadá zhotoviteľa rekonštrukcie mosta v Hlohovci

bratislava stary most
Trnava - Verejné obstarávanie (VO) na výber zhotoviteľa rekonštrukcie cestného mosta cez rieku Váh v Hlohovci spustil v piatok Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Práce by mali začať podľa predsedu kraja Jozefa Viskupiča na jar budúceho roka, sú rozvrhnuté na jeden a pol roka.

Počet dokončených bytov v 3.kvartáli rástol, môžu za to odložené kolaudácie

growth chart 3
Bratislava – Počet dokončených bytov v predposlednom kvartáli tohto roka medziročne vzrástol o 29,5 %. Tento nárast potiahli odložené kolaudácie. Rozbeh výstavby medziročne naopak poklesol o 7,7 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

V Starej Ľubovni a v Spišskej Starej Vsi dobudujú nové cesty a chodníky

square workers
Stará Ľubovňa/Spišská Stará Ves – V meste Stará Ľubovňa a v Spišskej Starej Vsi zrekonštruujú, prípadne dobudujú nové cesty či chodníky vďaka schváleným projektom.

Na mestskom kúpalisku v Trebišove začali s prácami na vybudovaní toboganu

Aquapark 1
Trebišov – Na mestskom kúpalisku v Trebišove pribudne od budúcej sezóny nová atrakcia – tobogan. Práce na jeho vybudovaní začali v týchto dňoch. Mesto na tento účel vyčlenilo z rezervného fondu 160.000 eur.

Spoločnosť Panattoni mala v treťom kvartáli vo výstavbe 1,5 milióna m2 industriálnych a logistických budov

vyrobna hala
Európsky líder priemyselného developmentu Panattoni má za sebou náročný tretí štvrťrok, vyznačujúci sa budovaním priestorov pre e-commerce a výrobu. Na konci septembra mala spoločnosť vo výstavbe 1,5 milióna m2 industriálnej plochy po celej Európe.

Dopyt po industriálnych priestoroch na Slovensku poklesol

Indrustrial hall in progres
Bratislava – Dopyt po industriálnych nehnuteľnostiach na Slovensku v 3. kvartáli medziročne poklesol na úroveň 75.000 štvorcových metrov (m2). Odborníci však očakávajú, že posledný štvrťrok 2020 bude silný. Vyplýva to z analýzy realitno-poradenskej spoločnosti CBRE.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...