1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Priemyselný areál v Novákoch chce spoločnosť VAŠA rozšíriť o dve nové haly

vyrobna hala
Nováky - Novácka spoločnosť VAŠA má záujem dobudovať svoj priemyselný areál na okraji mesta Nováky. Vybudovať tam plánuje dve haly, ktoré chce ďalej prenajímať. Zámerom, ktorý predložila orgánom na posudzovanie vplyvov na životné prostredie, sleduje vytvorenie nových pracovných miest.

Povolenia na výstavbu domov v Nemecku klesajú, odvetvie žiada stimuly

german flag1
Wiesbaden - Povolenia na výstavbu bytových domov v Nemecku v júli 2023 strmo klesli, medziročne o 31,5 %. Oznámil to v pondelok spolkový štatistický úrad Destatis. Uviedol pritom, že oslabovanie dopytu sužuje stavebný aj realitný sektor.

Aktivita v írskom stavebnom sektore klesla najvýraznejšie za osem mesiacov

Construction 33
Dublin - Aktivita v írskom stavebnom sektore zaznamenala v auguste najprudší pokles za osem mesiacov. Pod nepriaznivé výsledky v írskom stavebníctve sa podpísal najmä vývoj v oblasti komerčných stavieb. Informovali o tom servery RTTNews a tradingeconomics.

Diaľnice, trate aj nové byty v ČR v ohrození, štát začína mať nedostatok kameňa

construction machinery
Praha - Ani náklady v astronomickej výške 1,2 bilióna Kč (48,99 miliardy eur), ani mimoriadne zložité povoľovacie procesy. Najväčšou prekážkou pre výstavbu vysokorýchlostných tratí v Česku je nedostatok kameniva.

V Krupine zrekonštruovali chodníky na miestach s intenzívnou dopravou

square workers
Krupina - Mesto Krupina zrekonštruovalo na jar a v lete chodníky pred budovou Gymnázia Andreja Sládkoviča a strednej odbornej školy obchodu a služieb a tiež chodník na Ulici ČSA.

Autobusovú stanicu v Prievidzi jej majiteľ zrekonštruoval

construction machinery
Prievidza - Autobusovú stanicu v Prievidzi zrekonštruovali. Druhú etapu prác v hodnote 250.000 eur na vybraných nástupištiach dokončil jej majiteľ - spoločnosť Advance Investments v tomto období. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Krajčiová.

Obec Klokočov postavila ďalších 18 nájomných bytov, záujem o bývanie je veľký

Panelak3
Klokočov - Obec Klokočov v okrese Michalovce aktuálne postavila ďalšie dva bytové domy s celkovo 18 nájomnými bytmi. Celkové náklady vyšli podľa starostky Moniky Hudáčkovej na 1.250.000 eur.

Číne patrí asi polovica miest v rebríčku 100 najväčších stavebných firiem sveta

house worker
Mníchov - Čínske firmy obsadili viac ako polovicu miest na zozname 100 najväčších stavebných firiem na svete, oznámila v piatkovej správe medzinárodná poradenská spoločnosť Deloitte.

Dokončil už takmer dve tretiny z plánovaných rekonštrukcií ciest v roku 2023

road construction 3
Bratislava - Bratislavský samosprávny kraj (BSK) dokončil 14 z 23 úsekov ciest II. a III. triedy, ktoré si naplánoval kompletne zrekonštruovať v roku 2023. Informoval o tom predseda BSK Juraj Droba. "Šesť úsekov sa momentálne realizuje a tri úseky nás ešte čakajú," doplnil šéf krajskej samosprávy.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...