1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Spirit AeroSystems sa rozdelí, jeho aktíva kupujú Boeing a Airbus

Plane engine1
Chicago/Toulouse - Americký výrobca lietadiel Boeing spätne odkúpi svojho dodávateľa Spirit Aerosystems za takmer 5 miliárd USD. Navyše, aktivity firmy zamerané na Európu prevezme európsky výrobca Airbus. Rozhodnutie padlo po tom, ako sa Spirit Aerosystems dostal do pozornosti regulačných úradov za kvalitu dodávaných dielov.

Na Tankových dňoch Laugaricio predstavili Švédi ľahký tank CV90120

tanks army
Trenčianske Stankovce - Výrazné posilnenie výzbroje Ozbrojených síl (OS) Slovenskej republiky môže priniesť ľahký tank CV90120. Švédska spoločnosť BAE Systems Hägglunds ho v sobotu predstavila v rámci Tankových dní Laugaricio v areáli neďaleko obce Trenčianske Stankovce v Trenčianskom okrese.

Lufthansa očakáva, že problémy s dodávkami lietadiel pretrvajú do konca dekády

lufthansa plane
Berlín - Nemecký letecký prepravca Lufthansa očakáva, že problémy s meškajúcimi dodávkami lietadiel pretrvajú do konca tohto desaťročia. V systéme dodávok čelíme obrovskej neefektívnosti, uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Carsten Spohr.

Airbus dodal zákazníkom v máji vyše 50 lietadiel, zaostal za odhadmi

Airbus a320
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus dodal minulý mesiac zákazníkom vyše 50 lietadiel. Od začiatku roka tak dodávky dosiahli takmer 260 strojov. Výsledky sú však pre ekonómov sklamaním, navyše naznačujú, že ak Airbus dodávky v nasledujúcich mesiacoch nezvýši výraznejšie, tohtoročné ciele nesplní.

Brazílsky Embraer zvýšil dodávky v 1. kvartáli o takmer 70 %

embraer
Sao Paulo - Brazílsky výrobca lietadiel Embraer dodal zákazníkom v 1. štvrťroku tohto roka 25 strojov, z ktorých zhruba dve tretiny tvorili biznis jety. Celkový počet dodávok predstavuje zvýšenie oproti minulému roku o takmer 70 %.

Nemecký zbrojársky export po rekordnom minulom roku ďalej rastie

german flag1
Berlín - Export nemeckých zbraní a vojenského vybavenia po dosiahnutí rekordnej úrovne v roku 2023 ďalej rastie v dôsledku zvyšovania dodávok na Ukrajinu.

Zisk českej skupiny CSG vlani vzrástol vďaka výdavkom na obranu

tanks army
Praha - Česká spoločnosť Czechoslovak Group (CSG) v roku 2023 viac ako zdvojnásobila svoje príjmy vďaka rastúcemu dopytu po vojenskej výzbroji počas vojny na Ukrajine.

Dodávky lietadiel od Airbusu vzrástli v 1. štvrťroku o viac než desatinu

Airbus A380
Paríž - Európsky výrobca lietadiel Airbus dodal zákazníkom v 1. kvartáli viac než 140 strojov, čo v medziročnom porovnaní predstavuje zvýšenie o viac než desatinu. Objem dodávok sa tak vrátil na úroveň spred dvoch rokov.

Problémy Boeingu konkurenčný Airbus netešia, poškodzujú celý letecký priemysel

airbus logo1
Berlín - Európsky výrobca lietadiel Airbus sa vôbec neteší z problémov, s ktorými v týchto dňoch zápasí jeho konkurent, americký Boeing. Uviedol to šéf Airbusu Guillaume Faury s tým, že technické problémy americkej firmy poškodzujú celý letecký priemysel.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...