1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Boeing v auguste dodal zákazníkom 22 lietadiel

boeing logo2
Seattle - Boeing v auguste dodal zákazníkom 22 lietadiel. Dodávky strojov 737 MAX podporilo oživenie domácej leteckej dopravy v USA. Koncern dokonca získal objednávky na 7 lietadiel 787, aj keď tento program bol obmedzený z dôvodu výrobných chýb.

Boeing zvýšil prognózu dlhodobého dopytu po lietadlách

boeing logo big
Chicago - Boeing zlepšil svoju prognózu dlhodobého dopytu po lietadlách. Dôvodom je zotavovanie komerčnej leteckej dopravy na trhoch ako je USA, ktoré mierni podstatne pesimistickejšie predpovede z minulého roka počas vrcholu pandémie.

CSM Industry z Tisovca bude vyrábať hlavné komponenty pre bojové vozidlá Lynx

CSM logo
Tisovec – Tisovecká spoločnosť CSM Industry bude vyrábať hlavné komponenty pre bojové vozidlá Lynx KF41 nemeckej spoločnosti Rheinmetall. Partneri dohodu spečatili podpísaním Memoranda o porozumení a spolupráci v oblasti výroby vojenských vozidiel.

Airbus v 2. kvartáli prekonal očakávania trhu a zlepšil celoročné vyhliadky

airbus 300x200
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus po prekvapivo dobrom 2. kvartáli zlepšil svoje celoročné vyhliadky.

Boeing zaznamenal v 2. štvrťroku prvý kvartálny zisk po takmer dvoch rokoch

boeing logo big
Chicago - Americký letecký a zbrojársky koncern Boeing zaznamenal v 2. štvrťroku prvý kvartálny zisk po takmer dvoch rokoch. Jedným z dôvodov bol prudký nárast dodávok komerčných lietadiel, keďže letecká doprava sa začína zotavovať z pandémie.

Súkromné tryskáče majú zlaté časy vďaka pandémii

Viper sd4
Praha - Pandémia nového koronavírusu spôsobila krízu v takmer celej leteckej doprave, až na jednu výnimku. Prevádzkovateľom spoločností s privátnymi lietadlami paradoxne pandémia priniesla doslova zlaté časy. K cestovaniu luxusnými tryskáčmi od vlaňajška prešli aj pasažieri, ktorí za normálnych okolností využívali komerčné linky.

Airbus dodal minulý mesiac zákazníkom viac ako 70 lietadiel

Airbus A380 chvost
Paríž - Európsky výrobca lietadiel Airbus dodal minulý mesiac zákazníkom viac ako 70 lietadiel. Napriek tomuto výsledku za celý 1. polrok 2021 nesplnil plánovaný objem dodávok a mierne zaostal za svojím cieľom.

Airbus pre vysoké straty zvažuje predaj svojej dcéry Premium Aerotec

airbus logo1
Augsburg - Európsky výrobca lietadiel Airbus obhajuje svoje plány možného predaja nemeckej dcérskej spoločnosti Premium Aerotec. "Spoločnosť už 12 rokov vykazuje straty.

Šéf predstavenstva Airbusu varuje pred konkurenciou z Číny

airbus a 380
Paríž - René Obermann, šéf predstavenstva spoločnosti Airbus, varoval pred rastúcou konkurenciou Číny pri  výrobe lietadiel. Pre pondelkové vydanie nemeckých novín Handelsblatt uviedol, že letecký priemysel čoraz viac ovplyvňujú digitálne technológie a vstup nových konkurentov na trh, zvlášť z Číny.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

 

Nenechajte si ujsť...