1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Grécka priemyselná produkcia pokračovala v apríli v raste

greek flag
Atény - Priemyselná produkcia v Grécku vzrástla v apríli druhý mesiac po sebe. Ukázali to v piatok zverejnené predbežné údaje gréckeho štatistického úradu.

Nemecké priemyselné objednávky v apríli klesli

german flag1
Berlín - Nemecké priemyselné objednávky v apríli nečakane klesli.

Produkcia v írskom priemysle sa v apríli výrazne zotavila

irish flag
Dublin - Priemyselná produkcia v Írsku zaznamenala po dvoch mesiacoch poklesu v apríli výrazné zotavenie. Uviedol to v utorok írsky štatistický úrad, ktorý zverejnil predbežné údaje.

Výrobné ceny v eurozóne v apríli medzimesačne stagnovali

Eurosymbol building
Luxemburg - Výrobné ceny v eurozóne v apríli medzimesačne stagnovali a v celej Európskej únii (EÚ) sa veľmi mierne zvýšili. A v medziročnom porovnaní sa ich rast spomalil. Informoval o tom európsky štatistický úrad Eurostat.

Rast ziskov čínskych priemyselných podnikov dosiahol v apríli 6-mesačné maximum

chinese flag1
Peking - Zisky čínskych priemyselných podnikov pokračovali v apríli v raste, pričom v porovnaní s marcovým vývojom sa tempo rastu prudko zrýchlilo a dosiahlo 6-mesačné maximum.

Produkcia v chorvátskom priemysle pokračovala v apríli v poklese

croatia flag
Záhreb - Priemyselná produkcia v Chorvátsku klesla v apríli druhý mesiac po sebe, pod čo sa najväčšou mierou podpísal ťažobný sektor. Tempo poklesu sa však v porovnaní s vývojom v marci čiastočne zmiernilo.

Rast výrobných cien v Španielsku sa v apríli zrýchlil

spanish flag
Madrid - Výrobné ceny v Španielsku v apríli vzrástli viac ako v predchádzajúcom mesiaci. Dôvodom bolo výrazné zdraženie energií. Oznámil to piatok štatistický úrad INE.

Objednávky na tovar dlhodobej spotreby v USA v apríli prudko klesli

usa map flag
Washington - Objednávky tovaru dlhodobej spotreby v Spojených štátoch zaznamenali minulý mesiac prudký pokles. Uviedlo to v piatok americké ministerstvo obchodu. Najviac sa pod to podpísali objednávky na dopravné prostriedky.

Z Maďarska odchádzajú podniky pre nedostatok pracovnej sily

hungarian flag
Budapešť - V uplynulom období sa viaceré nadnárodné podniky rozhodli presťahovať svoje výrobné závody z Maďarska pre nedostatok pracovnej sily, pričom z rovnakého dôvodu sa nerealizuje niekoľko plánovaných rozšírení kapacít závodov.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...