1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

COVID-19 urýchli robotizáciu,v priemysle môže byť nahradená tretina zamestnancov

ABB welding robot
Bratislava - Posledné tri recesie za ostatných 30 rokov ukázali, že pracovný trh sa z nich spamätával väčšou automatizáciou výroby. Podľa štúdie vedcov z Cambridgskej univerzity sa podobný scenár udeje aj po pandémii ochorenia COVID-19.

Rakúska ekonomika tento rok klesne o 7 %

austrian flag
Viedeň - Rakúska ekonomika tento rok pre koronakrízu klesne približne o 7 %, odhadujú rakúske ekonomické inštitúty Wifo a IHS.

Ceny priemyselných výrobcov v máji medzimesačne klesli o 1,6 %

coins
Bratislava - Ceny priemyselných výrobcov pre tuzemsko v máji oproti aprílu klesli o 1,6 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Priemyselná produkcia v Poľsku klesla v máji výraznejšie, než sa očakávalo

polish flag
Varšava - Pokles priemyselnej produkcie v Poľsku sa v máji oproti aprílovému prepadu spomalil, zaostal však za očakávaniami trhov. Ukázali to zverejnené údaje poľského štatistického úradu.

Čínska ekonomika by mohla tento rok vzrásť o 3 %

chinese yuan money
Peking - Čínska ekonomika by mohla tento rok zaznamenať rast o 3 %, keďže vláda prijíma viacero opatrení na jej podporu. Povedal to ekonóm z Čínskej akadémie sociálnych vied Čang Ming.

Španielska vláda pripravuje investičný plán vo výške 150 miliárd eur

spanish flag
Madrid - Španielska vláda pripravuje investičný plán vo výške 150 miliárd eur na naštartovanie hospodárstva, ktoré zdecimovala pandémia nového koronavírusu a s ňou spojené blokády. Informoval o tom v utorok denník El País.

Švajčiarska ekonomika tento rok klesne o 6,2 %

swiss flag
Zürich - Švajčiarska ekonomika zaznamená tento rok najhorší pokles za desaťročia. Dôvodom je pandémia nového koronavírusu, ktorá poškodzuje produkciu a ohrozuje pracovné miesta. Kontrakcia však bude slabšia, než sa vláda pôvodne obávala.

EÚ musí urýchlene schváliť fiškálne stimuly na pomoc ekonomike

Eurosymbol building
Frankfurt nad Mohanom - Európska únia (EÚ) musí urýchlene rozhodnúť o balíku fiškálnych stimulov, aby pomohla ekonomike prekonať krízu spôsobenú pandémiou nového koronavírusu. Uviedol to člen Výkonnej rady Európskej centrálnej banky (ECB) Fabio Panetta.

Nemecká ekonomika sa vráti na úroveň spred krízy v 2. polovici 2022

german flag1
Berlín - Nemecká ekonomika by sa mala dostať na úroveň spred koronakrízy v 2. polovici roka 2022.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...