1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Priemyselná výroba vo Fínsku pokračovala v máji v poklese, avšak slabším tempom

finland flag
Helsinki - Priemyselná produkcia vo Fínsku pokračovala v máji v poklese, tretí mesiac po sebe, tempo poklesu však bolo za toto obdobie najslabšie. Prispelo k tomu najmä zmiernenie poklesu produkcie v oblasti výroby.

Taliansky priemysel v máji ožil a jeho produkcia vzrástla

italian flag
Rím - Talianska priemyselná produkcia v máji 2024 vzrástla, prvýkrát za päť mesiacov a viac, ako sa očakávalo. Ukázali to údaje štatistického úradu ISTAT.

Produkcia priemyslu v Holandsku v máji klesla

Nederland flag
Amsterdam - Priemyselná produkcia Holandska v máji klesla. Dôvodom bolo zníženie výroby v takmer všetkých odvetviach priemyslu. Ukázali to údaje Ústredného štatistického úradu.

Aktivita v čínskom výrobnom sektore v júni stagnovala

chinese flag1
Peking - Aktivita v čínskom spracovateľskom priemysle zostáva utlmená. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá sa odvolala na v nedeľu zverejnené údaje čínskeho štatistického úradu.

Nové objednávky v priemysle v apríli 2024 medziročne stúpli o 5,7 %

slovakia flag
Bratislava - Hodnota nových objednávok v priemysle v apríli 2024 medziročne stúpla o 5,7 % a dosiahla objem 5,83 miliardy eur. Po zohľadnení sezónnych vplyvov sa nové objednávky medzimesačne zvýšili o 13 %.

Výrobcovia a odbory v USA žiadajú väčšie bariéry pre dovoz z Číny

usa map flag
Washington - Skupina amerických výrobcov spolu s odborovým zväzom United Steelworkers vyzvala vládu na väčšie obchodné bariéry voči čínskemu dovozu po tom, čo prezident Joe Biden uvalil vysoké clá na čínske elektrické vozidlá, solárne panely a iný strategický tovar.

Produkcia vo výrobnom sektore Írska sa prepadla o takmer 15 %

irish flag
Dublin - Po výraznom zotavení počas marca o zhruba tretinu sa produkcia v írskom výrobnom sektore v apríli prepadla o takmer 15 %. Výsledkom prudkého obratu vo vývoji produkcie v kľúčovom výrobnom sektore klesla celá priemyselná produkcia, ktorej pokles dosiahol rovnako takmer 15 %.

Priemyselná produkcia vo Fínsku pokračovala v apríli v poklese

finland flag
Helsinki - Priemyselná produkcia vo Fínsku pokračovala v apríli v poklese, tretí mesiac v tomto roku. Jediný mesiac, v ktorom zaznamenala rast, bol február. Tempo poklesu sa však výrazne zmiernilo, k čomu prispelo spomalenie poklesu produkcie vo výrobnom sektore aj v oblasti utilít.

Talianska priemyselná produkcia v apríli nečakane klesla

italian flag
Rím - Priemyselná produkcia v Taliansku v apríli opäť klesla. To prekvapilo analytikov, ktorí očakávali, že priemysel v tretej najväčšej ekonomike eurozóny v apríli ožije a vzrastie. Ukázali to údaje štatistického úradu ISTAT.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...