1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Český priemysel vo februári ožil a jeho produkcia vzrástla

ceske koruny
Praha - Český priemysel vo februári ožil a jeho produkcia vzrástla po poklese v predchádzajúcom mesiaci. Vyplýva to z údajov Českého štatistického úradu (ČSÚ).

Holandský priemysel vo februári vzrástol, prvýkrát po troch mesiacoch

Nederland flag
Amsterdam - Výkon priemyslu v Holandsku, piatej najväčšej ekonomiky eurozóny, vo februári vzrástol, prvýkrát po troch mesiacoch.

Priemyselné objednávky v USA vo februári klesli o 0,5 %

usa map flag
Washington - Priemyselné objednávky v USA vo februári klesli.

Priemyselná výroba v Turecku klesla aj v januári,tempo poklesu sa však spomalilo

turkey flag
Ankara - Priemyselná produkcia v Turecku klesla na začiatku tohto roka piaty mesiac po sebe, tempo poklesu sa však spomalilo. Uviedol to vo štvrtok turecký štatistický úrad.

Rast priemyselnej produkcie v Maďarsku sa v januári spomalil

hungary flag
Budapešť - Rast priemyselnej produkcie v Maďarsku sa v januári opäť spomalil po zrýchlení v predchádzajúcom mesiaci. Vyplýva to z údajov maďarského centrálneho štatistického úradu.

Rast čínskej priemyselnej produkcie sa na začiatku roka spomalil

chinese flag1
Peking - Tempo rastu čínskej priemyselnej produkcie sa na začiatku roka spomalilo a bolo najslabšie za 17 rokov. Priemyselná produkcia v prvých dvoch mesiacoch 2019 medziročne stúpla o 5,3 %, uviedol čínsky štatistický úrad.

Rast ekonomiky Holandska sa tento rok výrazne spomalí

Nederland flag
Amsterdam - Rast holandskej ekonomiky bude v tomto roku podstatne slabší než v roku 2018, ako aj v porovnaní s pôvodnými očakávaniami, a môže zaznamenať najslabšie tempo za päť rokov. Uviedol to v najnovšej prognóze Holandský úrad pre analýzu hospodárskej politiky CPB.

Francúzska ekonomika v poslednom štvrťroku 2018 stabilne rástla

france flag
Paríž - Francúzska ekonomika v poslednom štvrťroku 2018 stabilne rástla. Podporil ju export, ktorý vykompenzoval pokles spotrebiteľských výdavkov v dôsledku protivládnych protestov. Vyplýva to zo spresneného, druhého odhadu štatistického úradu INSEE.

Švajčiarska ekonomika sa vo 4. kvartáli vrátila k rastu, za rok ho zrýchlila

swiss flag
Bern - Švajčiarska ekonomika sa vo 4. kvartáli minulého roka vrátila k rastu, jeho tempo však bolo miernejšie, než predpokladali analytici. Za celý rok 2018 ale zaznamenala výrazné zrýchlenie tempa rastu. Uviedol to Štátny sekretariát pre hospodárske záležitosti.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...