1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Rast výrobných cien v Nemecku sa v apríli opäť spomalil

german flag1
Wiesbaden - Rast výrobných cien v Nemecku sa v apríli 2023 opäť spomalil, už siedmy mesiac po sebe. Dosiahol pritom najmenšie tempo za viac ako dva roky, čo naznačuje postupné znižovanie inflačných tlakov v najväčšej európskej ekonomike. Ukázali to v piatok predbežné údaje spolkového štatistického úradu Destatis.

Španielska priemyselná produkcia sa v marci prudko oživila

spanish flag
Madrid - Španielska priemyselná produkcia sa v marci prudko oživila po tom, ako od konca minulého roka rástla len minimálne. Podporila ju výrazná expanzia v segmente kapitálových tovarov.

Nemecké priemyselné objednávky klesli v marci najprudšie od začiatku pandémie

german flag1
Wiesbaden - Nemecké priemyselné objednávky zaznamenali v marci nečakane prudký pokles, ktorý dosiahol viac než 10 %. Rozsah poklesu tak prekonal odhady analytikov takmer päťnásobne. Objednávky kapitálových tovarov klesli o vyše 14 % a objednávky polotovarov o viac než 7 %.

Aktivita v britskom výrobnom sektore pokračovala v poklese

british flag
Londýn - Aktivita v britskom výrobnom sektore pokračovala na začiatku 2. štvrťroka v poklese, pričom tempo poklesu sa mierne zrýchlilo, ukázali konečné údaje S&P Global a logistického inštitútu CIPS. Výsledky, ktoré ovplyvnil pokles produkcie aj nových objednávok, však boli lepšie, než naznačoval rýchly odhad.

Aktivita vo výrobnom sektore eurozóny v apríli klesla, už 10. mesiac

Eurosymbol building
Brusel - Aktivita vo výrobnom sektore eurozóny v apríli opäť klesla, už desiaty mesiac po sebe, aj keď menej, ako naznačili predbežné údaje. Zároveň náklady na suroviny sa znížili najstrmšie za takmer tri roky. Ukázali to v utorok výsledky prieskumu spoločnosti S&P Global pre Hamburg Commercial Bank (HCOB).

Aktivita vo výrobnom sektore v USA zostala v apríli nízka

usa map flag
Washington - Aktivita vo výrobnom sektore v USA zostala v apríli nízka, aj keď sa nové objednávky mierne zlepšili a zamestnanosť stúpla. Dôvodom nízkej aktivity sú vyššie náklady na pôžičky a prísnejšie podmienky úverov. To zvyšuje riziko recesie v tomto roku. Ukázali to v pondelok výsledky prieskumu Inštitútu pre riadenie zásob (ISM).

Aktivita v čínskom výrobnom sektore v apríli nečakane klesla

chinese flag1
Peking - Aktivita v čínskom výrobnom sektore v apríli nečakane klesla a na najnižšiu úroveň za štyri mesiace. Ukázali to v nedeľu oficiálne údaje čínskeho štatistického úradu.

Rast výrobných cien v Nemecku sa v marci spomalil

german flag1
Wiesbaden - Rast výrobných cien v Nemecku sa aj v marci 2023 spomalil, už už šiesty mesiac po sebe, a viac ako ekonómovia očakávali. Dosiahol pritom najmenšie tempo za 22 mesiacov, od júna 2021. Ukázali to vo štvrtok predbežné údaje spolkového štatistického úradu Destatis.

Nové objednávky v priemysle vo februári 2023 medziročne vzrástli o 5,9 %

slovakia flag
Bratislava - Hodnota nových objednávok v priemysle vo februári 2023 medziročne vzrástla o 5,9 % a dosiahla objem 5,96 miliardy eur. Medzimesačne po zohľadnení sezónnych vplyvov sa nové objednávky v priemysle vo februári zvýšili o 4,2 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...