1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Rast švajčiarskej ekonomiky sa v 3. štvrťroku nečakane zrýchlil

swiss flag
Bern - Tempo rastu švajčiarskej ekonomiky sa v 3. štvrťroku 2019 neočakávane zrýchlilo, najmä vďaka vývozu. Informoval o tom švajčiarsky štátny sekretariát pre hospodárske záležitosti (SECO).

Ceny priemyselných výrobcov v októbri 2019 medzimesačne klesli o 0,1 %

decline 1
Bratislava - Ceny priemyselných výrobcov pre tuzemsko v októbri 2019 oproti septembru tohto roku klesli o 0,1 %. Klesli ceny ťažby a dobývania o 0,9 %, dodávky elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu o 0,3 %.

Priemyselná výroba vo Švajčiarsku zrýchlila v 3. kvartáli rast na ročné maximum

swiss flag
Bern - Priemyselná produkcia vo Švajčiarsku evidovala v 3. štvrťroku najvýraznejší rast za viac než rok. Informoval o tom švajčiarsky štatistický úrad.

Zamestnanosť v septembri 2019 medziročne klesla v priemysle o 1,3 %

nezamestnanost1
Bratislava - Zamestnanosť v septembri 2019 v porovnaní so septembrom 2018 vzrástla v ubytovaní o 15,2 %, informačných a komunikačných činnostiach o 5,8 %, činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 5,2 %, vybraných trhových službách o 5,1 %,

Priemyselná produkcia v septembri 2019 medziročne klesla o 2,5 %

decline 1
Bratislava - Priemyselná produkcia v septembri 2019 medziročne klesla o 2,5 %. Vývoj ovplyvnil pokles v priemyselnej výrobe o 3,1 % a rast v dodávke elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu o 2,7 % a v ťažbe a dobývaní o 2 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Priemyselné objednávky v Poľsku zaznamenali v septembri prudký rast

polish flag
Varšava - Priemyselné objednávky v Poľsku zaznamenali minulý mesiac výrazný rast.

Zastúpenie robotov v slovenskom priemysle rastie

ABB welding robot
Bratislava - Automatizácia výroby na Slovensku aj vo svete sa zintenzívňuje. Zastúpenie robotov v slovenských priemyselných podnikoch narástlo podľa International Federation of Robotics od roku 2016 o 22 %.

Objednávky aj tržby talianskeho priemyslu v auguste klesli

italian flag
Miláno - Objednávky v talianskom priemysle v auguste medziročne klesli o 10 %. Informoval o tom v stredu štatistický inštitút ISTAT, podľa ktorého sa pod tento výsledok podpísal silný pokles zahraničného dopytu.

Produkcia priemyslu v Španielsku v auguste vzrástla

spanish flag
Madrid - Priemyselná produkcia v Španielsku v auguste vzrástla najstrmšie za štyri mesiace. Informoval o tom v utorok štatistický úrad INE.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...