1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Ceny priemyselných výrobcov v Portugalsku rástli najslabšie za šesť mesiacov

Portuguese Flag
Lisabon - Ceny portugalských priemyselných výrobcov zaznamenali v auguste ďalšie spomalenie rastu, druhý mesiac po sebe, pričom rast dosiahol šesťmesačné minimum. Poukázal na to v pondelok portugalský štatistický úrad.

Priemyselná výroba v Spojených štátoch v auguste nečakane klesla

usa map flag
Washington - Priemyselná produkcia v Spojených štátoch zaznamenala v auguste nečakaný pokles. Uviedla to vo štvrtok americká centrálna banka.

Český priemysel pokračoval v júli v spomaľovaní rastu

Czech Flag
Praha - Priemyselná produkcia v Česku sa po dvoch mesiacoch medzimesačného rastu vrátila v júli k poklesu a v medziročnom porovnaní zaznamenala najslabší rast za tri mesiace. Poukázali na to v utorok zverejnené údaje Českého štatistického úradu (ČSÚ). Informovali o tom servery iDNES.cz. a tradingeconomics.

Nemecku pre prudký rast cien energií hrozí hromadný odchod výroby

german flag1
Berlín - Nemecku hrozí hromadný odchod výrobných podnikov pre prudký rast cien energií, ktoré sa prakticky každý deň dostávajú na nové rekordné maximá. Nemeckí výrobcovia automobilových súčiastok, chemické závody či oceliarne majú problém vyrovnať sa s čoraz viac rastúcimi účtami za energie.

Rast poľskej priemyselnej výroby sa spomalil menej, než sa čakalo

polish flag
Varšava - Priemyselná produkcia v Poľsku pokračovala minulý mesiac v raste, tempo rastu sa však výrazne spomalilo. Napriek tomu bolo spomalenie miernejšie, než sa čakalo. Uviedol to poľský štatistický úrad. 

Priemyselná produkcia v eurozóne vzrástla v júni výrazne viac, než sa čakalo

growth chart 1
Luxemburg - Priemyselná produkcia v eurozóne vzrástla v júni podstatne výraznejšie, než sa očakávalo. Priemyselná produkcia v eurozóne po úprave o sezónne vplyvy v júni medzimesačne stúpla o 0,7 % po +2,1 % v máji, uviedol európsky štatistický úrad Eurostat vo svojom odhade.

Priemysel v júni udržal tržby v medziročnom raste, stavebníctvo pokleslo

slovakia flag
Bratislava - V júni tohto roka medziročne rástli tržby v štyroch z piatich sektorov ekonomiky, pričom dvojciferný rast si udržali najmä v doprave a skladovaní, ale aj v podnikoch informačných a komunikačných činností. Nižšie rasty mal priemysel a vybrané trhové služby.

Priemyselná produkcia v eurozóne aj v celej EÚ v máji vzrástla

Eurosymbol building
Luxemburg - Priemyselná produkcia v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) v máji opäť vzrástla a o niečo viac ako v apríli. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré v stredu zverejnil európsky štatistický úrad Eurostat.

Taliansko hľadá spôsoby, ako znížiť spotrebu energií

italian flag
Rím - Taliansko hľadá spôsoby, ako znížiť spotrebu energií po redukcii dodávok plynu z Ruska.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...