1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Ceny českých výrobcov vzrástli v septembri o takmer 10 %

ceske koruny
Praha - Ceny českých priemyselných výrobcov zrýchlili v septembri tempo rastu na takmer 10 %. Je to najvýraznejší rast za takmer tri desaťročia. Uviedol to Český štatistický úrad (ČSÚ).

Podnikové zásoby v USA v auguste pokračovali v stabilnom raste

usa map flag
Washington - Podnikové zásoby v Spojených štátoch pokračovali v auguste v stabilnom raste. Uviedlo to v piatok americké ministerstvo obchodu.

Aktivita v čínskom priemysle v septembri klesla prvýkrát od februára 2020

chinese flag1
Peking - Aktivita v čínskom priemysle v septembri nečakane klesla prvýkrát od začiatku minulého roka. Dôvodom bola energetická kríza a zvýšené ceny vstupov. Naopak, aktivita v službách sa vrátila k expanzii, keďže epidemická situácia sa opäť zlepšila.

Dôvera podnikateľov z holandského výrobného sektora sa v septembri zvýšila

Nederland flag
Amsterdam - Dôvera podnikateľov z holandského výrobného sektora sa v septembri zvýšila. Podnikatelia v piatej najväčšej ekonomike eurozóny sú totiž optimistickejší, pokiaľ ide o budúcu výrobu. Vyplýva to z prieskumu, ktorý centrálny štatistický úrad zverejnil v utorok.

Rast priemyselnej výroby v USA sa v auguste prudko spomalil

usa map flag
Washington - Rast priemyselnej výroby v USA sa minulý mesiac prudko spomalil. K pokračujúcim problémom výrobcov s nedostatkom materiálov a pracovnej sily sa pridal ešte negatívny vplyv hurikánu Ida.

Rast priemyselnej výroby v Maďarsku sa v júli spomalil

hungary flag
Budapešť - Tempo rastu priemyselnej výroby v Maďarsku sa v júli spomalilo menej, ako naznačil rýchly odhad. Ukázali to v utorok spresnené údaje centrálneho štatistického úradu.

Japonská priemyselná produkcia v júli klesla

japanese flag
Tokio - Priemyselná produkcia v Japonsku v júli klesla tak, ako to naznačil predbežný odhad. Ukázali to v utorok spresnené údaje japonského ministerstva hospodárstva a obchodu.

Ekonomika v 2. kvartáli vzrástla o 9,6 %, potiahli ju export a investície

slovakia flag
Bratislava - Ekonomika Slovenska v 2. kvartáli tohto roka medziročne vzrástla o 9,6 %. Potiahli ju najmä export, vyššie investície, ale aj domáca spotreba. Informoval o tom v piatok Štatistický úrad (ŠÚ) SR. Predpandemické obdobie však ekonomika ešte nedohnala, v porovnaní s 2. kvartálom roka 2019 jej chýbalo ešte 2,3 %.

Portugalská ekonomika dosiahla v 2. kvartáli rekordný rast, potvrdili štatistici

Portuguese Flag
Lisabon - Portugalská ekonomika zaznamenala v 2. štvrťroku rekordné vyše 15-percentné medziročné tempo rastu. Poukázal na to v utorok portugalský štatistický úrad, ktorý potvrdil predbežný odhad.    

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

 

Nenechajte si ujsť...