1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Ceny maďarských priemyselných výrobcov spomalili v októbri tempo rastu

hungary flag
Budapešť - Ceny maďarských priemyselných výrobcov pokračovali v októbri vo výraznom raste, tempo rastu sa však od augustového maxima opäť zmiernilo. Poukázali na to v stredu zverejnené údaje maďarského štatistického úradu.

Objednávky v britskom priemysle v novembri klesli

british flag
Londýn - Objednávky na nové priemyselné výrobky z Británie aj v novembri klesli, už štvrtý mesiac po sebe. Produkcia priemyslu sa však prvýkrát od júla zvýšila vďaka zlepšeniu situácie v dodávateľských reťazcoch. Ukázal to vo štvrtok prieskum Konfederácie britského priemyslu CBI.

Priemyselná produkcia v Maďarsku pokračovala v septembri v dvojcifernom raste

hungarian flag
Budapešť - Priemyselná produkcia v Maďarsku pokračovala v septembri v raste, 11. mesiac po sebe. Rast sa v porovnaní s vývojom v auguste síce spomalil, druhý mesiac v rade však dosiahol dvojcifernú úroveň. Poukázali na to zverejnené údaje maďarského štatistického úradu. Informovali o tom agentúra MTI a server tradingeconomics.

Objednávky na nové výrobky z USA sa v septembri mierne zvýšili

usa map flag
Washington - Objednávky na nové výrobky z USA sa v septembri mierne zvýšili, keďže nárast objednávok civilných lietadiel čiastočne vykompenzoval pokles v iných odvetviach. Ten však naznačuje stratu dynamiky vo výrobe pri rýchlo rastúcich nákladoch. TASR o tom informuje na základe správ Reuters a RTTNews.

Rast aktivity vo výrobnom sektore v USA sa v októbri spomalil

usa map flag
Washington - Rast aktivity vo výrobnom sektore v USA sa v októbri spomalil menej, ako naznačil rýchly odhad. Zároveň vstupné ceny klesli, keďže Federálny rezervný systém (Fed) agresívne zvyšuje úrokové sadzby s cieľom potlačiť infláciu, čo ochladzuje dopyt po tovare.

Nálada vo francúzskom priemysle sa v októbri nečakane zlepšila

france flag
Paríž - Po poklese v predchádzajúcich troch mesiacoch sa nálada vo francúzskom priemysle v októbri nečakane zlepšila. Poukázali na to vo štvrtok zverejnené údaje francúzskeho štatistického úradu INSEE.

Ceny nemeckých výrobcov pokračovali v septembri v rekordnom raste

growth chart 3
Wiesbaden - Ceny nemeckých priemyselných výrobcov pokračovali v septembri v rekordnom raste, pričom sa očakávalo jeho spomalenie. Dôvodom sú ceny energií, ktorých rast opätovne prekonal 130 %. Poukázali na to vo štvrtok zverejnené údaje nemeckého štatistického úradu Destatis.

Španielska priemyselná produkcia v auguste vzrástla

spanish flag
Madrid - Medziročný rast priemyselnej produkcie v Španielsku sa v auguste prekvapujúco zrýchlil, aj keď len veľmi mierne. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré zverejnil štatistický úrad INE.

Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v auguste klesli

german flag1
Wiesbaden - Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v auguste klesli. A viac ako ekonómovia očakávali. Najviac sa pritom znížili veľké objednávky. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré zverejnil spolkový štatistický úrad Destatis.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...