1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Priemyselná produkcia v eurozóne v decembri klesla o 2,1 %

decline
Luxemburg - Priemyselná produkcia v eurozóne na konci vlaňajška klesla o niečo viac, než sa očakávalo.

Epidémia koronavírusu ovplyvní čínsku aj svetovú ekonomiku

chemicke skumavky
Bratislava - Epidémia koronavírusu 2019-nCoV sa prejaví nielen na vývoji čínskej, ale aj globálnej ekonomiky. Je to z dôvodu vysokej integrácie čínskeho hospodárstva do dodávateľských reťazcov všade vo svete.

Poľský výrobný sektor ani v januári neprekonal fázu poklesu

polish flag
Varšava - Poľský výrobný sektor ani v januári neprekonal fázu poklesu, už pätnásty mesiac v rade. Jeho produkcia, nové objednávky, objem nákupu aj zamestnanosť sa v prvom mesiaci roka znížili. Ukázal to najnovší prieskum spoločnosti IHS Markit.

Britský výrobný sektor v januári prekonal najdlhší pokles od krízy

british flag
Londýn - Britský výrobný sektor sa v januári "vynoril" zo svojho najdlhšieho poklesu od finančnej krízy, vďaka oživeniu po decembrových volebných výsledkoch.

Zisk čínskych priemyselných podnikov v roku 2019 klesol o 3,3 %

chinese yuan money
Peking - Zisk čínskych priemyselných podnikov v roku 2019 klesol, a to o 3,3 %. Dôvodom boli nižšie výrobné ceny, slabší dopyt a rastúce náklady. Informoval o tom v pondelok Národný štatistický úrad v Pekingu.

Nemecké priemyselné objednávky zaznamenali v novembri nečakaný pokles

german flag1
Wiesbaden - Priemyselné objednávky v Nemecku zaznamenali v novembri nečakaný pokles. Ukázali to zverejnené údaje nemeckého štatistického úradu Destatis.

Po októbrovom raste priemyselné objednávky v USA zaznamenali v novembri pokles

usa map flag
Washington - Nové priemyselné objednávky v USA zaznamenali v novembri pokles, jeho tempo však nebolo také výrazné, ako sa čakalo. Informovalo o tom americké ministerstvo obchodu.

Rast indickej ekonomiky sa v tomto fiškálnom roku pravdepodobne spomalí na 5 %

india flag
Naí Dillí - Indická vláda očakáva v súčasnom fiškálnom roku výrazne slabšie tempo rastu v porovnaní s rokom 2018/2019, v ktorom ekonomika vzrástla takmer o 7 %.

Produkcia britského výrobného sektora klesla v decembri najprudšie za 7,5 roka

british flag
Londýn - Pokles aktivity v britskom výrobnom sektore sa v decembri prehĺbil, pričom produkcia padla najprudšie takmer za 7,5 roka v reakcii na zníženie domácich aj zahraničných objednávok. Slabý rast globálnej ekonomiky má totiž negatívny vplyv na dopyt.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...