1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nemecké priemyselné objednávky zaznamenali v novembri nečakaný pokles

german flag1
Wiesbaden - Priemyselné objednávky v Nemecku zaznamenali v novembri nečakaný pokles. Ukázali to zverejnené údaje nemeckého štatistického úradu Destatis.

Po októbrovom raste priemyselné objednávky v USA zaznamenali v novembri pokles

usa map flag
Washington - Nové priemyselné objednávky v USA zaznamenali v novembri pokles, jeho tempo však nebolo také výrazné, ako sa čakalo. Informovalo o tom americké ministerstvo obchodu.

Rast indickej ekonomiky sa v tomto fiškálnom roku pravdepodobne spomalí na 5 %

india flag
Naí Dillí - Indická vláda očakáva v súčasnom fiškálnom roku výrazne slabšie tempo rastu v porovnaní s rokom 2018/2019, v ktorom ekonomika vzrástla takmer o 7 %.

Produkcia britského výrobného sektora klesla v decembri najprudšie za 7,5 roka

british flag
Londýn - Pokles aktivity v britskom výrobnom sektore sa v decembri prehĺbil, pričom produkcia padla najprudšie takmer za 7,5 roka v reakcii na zníženie domácich aj zahraničných objednávok. Slabý rast globálnej ekonomiky má totiž negatívny vplyv na dopyt.

Priemyselná produkcia v eurozóne pokračovala v októbri v oslabovaní

decline 1
Luxemburg - Priemyselná produkcia v eurozóne pokračovala v októbri v oslabovaní.

Zamestnanosť v priemysle v októbri 2019 medziročne klesla o 1,3 %

nezamestnanost1
Bratislava - Zamestnanosť v októbri 2019 v porovnaní s októbrom 2018 vzrástla v ubytovaní o 16,9 %, činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 9,9 %, informačných a komunikačných činnostiach o 6 %, vybraných trhových službách o 3,9 %,

Priemerná mzda v priemysle v októbri medziročne stúpla o 1,3% na 1132 eur

euros
Bratislava - Priemerná nominálna mesačná mzda sa v októbri 2019 medziročne zvýšila v priemysle o 1,3 % (na 1132 eur), v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 8,1 % (520 eur), doprave a skladovaní o 6,8 % (1035 eur),

Tržby v priemysle sa v októbri 2019 medzimesačne zvýšili o 0,4 %

growth chart 3
Bratislava - Tržby za vlastné výkony a tovar  sa v októbri 2019 medzimesačne zvýšili vo vybraných trhových službách o 2,2 %, doprave a skladovaní o 1,6 %, informačných a komunikačných činnostiach o 0,8 % a v priemysle o 0,4 %. Klesli v stavebníctve o 3 %.

Produkcia priemyslu v Nemecku v októbri medzimesačne nečakane klesla

german flag1
Wiesbaden - Priemyselná produkcia v Nemecku v októbri nečakane klesla. Ukázali to v piatok najnovšie údaje spolkového štatistického úradu Destatis, ktoré sklamali analytikov a sú ďalšou známkou oslabovania najväčšej európskej ekonomiky v poslednom kvartáli 2019.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...