1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Priemyselná produkcia v máji 2020 medziročne klesla o 33,5 %

decline
Bratislava - Priemyselná produkcia v máji 2020 medziročne klesla o 33,5 %, oproti aprílu sa však výkon slovenského priemyslu zvýšil takmer o pätinu. Pod medziročný pokles sa podpísalo hlavne prudké zníženie výroby dopravných prostriedkov o 56,9 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Francúzsky priemysel v máji ožil a jeho produkcia strmo vzrástla

france flag
Paríž - Francúzsky priemysel v máji ožil a jeho produkcia strmo vzrástla po uvoľnení reštrikcií na zabránenie šírenia nového koronavírusu. Ale objem výroby je stále nižší ako vo februári, posledný mesiac pred zavedením blokád. Informoval o tom v piatok štatistický úrad INSEE.

Nemecký export sa v máji zotavil a medzimesačne vzrástol

german flag1
Wiesbaden - Nemecký export sa v máji zotavil a vzrástol, prvýkrát od vypuknutia pandémie nového koronavírusu v marci, aj keď menej, ako ekonómovia očakávali. Informoval o tom vo spolkový štatistický úrad Destatis.

Objednávky v nemeckom priemysle v máji ožili a medzimesačne vzrástli

german flag1
Wiesbaden - Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v máji ožili a vzrástli po strmom poklese v marci a v apríli, keď v Európe vrcholili blokády spojené s pandémiou nového koronavírusu. Informoval o tom v pondelok spolkový štatistický úrad Destatis.

COVID-19 urýchli robotizáciu,v priemysle môže byť nahradená tretina zamestnancov

ABB welding robot
Bratislava - Posledné tri recesie za ostatných 30 rokov ukázali, že pracovný trh sa z nich spamätával väčšou automatizáciou výroby. Podľa štúdie vedcov z Cambridgskej univerzity sa podobný scenár udeje aj po pandémii ochorenia COVID-19.

Rakúska ekonomika tento rok klesne o 7 %

austrian flag
Viedeň - Rakúska ekonomika tento rok pre koronakrízu klesne približne o 7 %, odhadujú rakúske ekonomické inštitúty Wifo a IHS.

Ceny priemyselných výrobcov v máji medzimesačne klesli o 1,6 %

coins
Bratislava - Ceny priemyselných výrobcov pre tuzemsko v máji oproti aprílu klesli o 1,6 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Priemyselná produkcia v Poľsku klesla v máji výraznejšie, než sa očakávalo

polish flag
Varšava - Pokles priemyselnej produkcie v Poľsku sa v máji oproti aprílovému prepadu spomalil, zaostal však za očakávaniami trhov. Ukázali to zverejnené údaje poľského štatistického úradu.

Čínska ekonomika by mohla tento rok vzrásť o 3 %

chinese yuan money
Peking - Čínska ekonomika by mohla tento rok zaznamenať rast o 3 %, keďže vláda prijíma viacero opatrení na jej podporu. Povedal to ekonóm z Čínskej akadémie sociálnych vied Čang Ming.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...