1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Priemyselná produkcia zostala vo februári na rovnakej úrovni ako vlani

slovakia flag
Bratislava - Priemyselná produkcia SR zostala vo februári 2024 na rovnakej úrovni ako vlani.

Priemyselná výroba v Španielsku vzrástla vo februári najprudšie za takmer rok

spanish flag
Madrid - Priemyselná produkcia v Španielsku zaznamenala vo februári rast druhý mesiac po sebe, pričom tempo rastu bolo najvýraznejšie za takmer rok. Výsledky prekvapili trhy, ktoré počítali s poklesom priemyselnej výroby.

Produkcia vo francúzskom priemysle rástla slabšie, než sa očakávalo

france flag
Paríž - Priemyselná produkcia vo Francúzsku sa vo februári vrátila k rastu, tempo rastu však zaostalo za očakávaniami.

Nemecké priemyselné objednávky sa vo februári vrátili k rastu, čakalo sa viac

german flag1
Wiesbaden - Po prudkom poklese na začiatku roka sa nemecké priemyselné objednávky vrátili vo februári k rastu, tempo rastu však bolo slabšie, než sa čakalo.

Zisky čínskeho priemyslu v prvých dvoch mesiacoch roka výrazne vzrástli

chinese yuan money
Peking - Zisky čínskeho priemyslu sa v prvých dvoch mesiacoch roka výrazne zvýšili, najmä vďaka zlepšeniu vo výrobnom odvetví. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá sa odvolala na zverejnené údaje čínskeho štatistického úradu.

Ceny výrobcov v USA vo februári nečakane zrýchlili rast na polročné maximum

usa map flag
Washington - Ceny výrobcov v Spojených štátoch zrýchlili vo februári tempo rastu na najvyššiu úroveň za posledných šesť mesiacov. Prekvapili tak analytikov, ktorí očakávali zotrvanie rastu na januárovej úrovni. Informovali o tom portály RTTNews a tradingeconomics, ktoré zverejnili údaje amerického ministerstva práce.

Nezamestnanosť v ČR stúpla na 4 %, rizikom do budúcnosti sú však Husákové deti

nezamestnanost1
Praha - Nezamestnanosť v Česku vzrástla v januári na dlho nevídané 4 %, keď sa počet nezamestnaných medzimesačne zvýšil o viac než 16.300 takmer na 300.000. Tento rast súvisí nielen s tradičnými sezónnymi vplyvmi, ale aj s infláciou a spomalením ekonomiky. Navyše sa začína meniť trh práce.

Aktivita vo výrobnom sektore v USA vo februári klesla

usa map flag
Washington - Aktivita vo výrobnom sektore v USA vo februári opäť klesla a viac, ako ekonómovia očakávali. Prispelo k tomu zníženie nových objednávok. Ukazovateľ zamestnanosti pritom dosiahol najnižšiu úroveň od júla. Ukázali to výsledky prieskumu Inštitútu pre riadenie zásob (ISM). TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

Pokles aktivity vo výrobnom sektore eurozóny bol oproti odhadom miernejší

Eurosymbol building
Brusel - Aktivita vo výrobnom sektore eurozóny pokračovala minulý mesiac v poklese, tempo poklesu však bolo miernejšie, než uvádzal predbežný odhad. Poukázali na to zverejnené konečné výsledky prieskumu agentúry S&P Global a Hamburg Commercial Bank (HCOB). Informoval o tom portál RTTNews.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...