1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Rast výrobných cien v českom priemysle sa aj v apríli zrýchlil

Czech Flag
Praha - Rast výrobných cien v českom priemysle sa aj v apríli 2022 zrýchlil. Prekonal pritom očakávania analytikov a dosiahol vyše 30-ročné maximum. Dôvodom bolo opäť najmä zdraženie energií. TASR o tom informuje na základe údajov Českého štatistického úradu (ČSÚ).

Talianska priemyselná produkcia v marci prekvapivo stagnovala

italian flag
Rím - Talianska priemyselná produkcia v marci prekvapivo stagnovala, keď experti počítali s jej poklesom.

Rast aktivity vo výrobnom sektore v USA sa v apríli nečakane spomalil

usa map flag
Washington - Rast aktivity vo výrobnom sektore v USA sa v apríli nečakane spomalil, keďže tempo zvyšovania nových objednávok, produkcie aj  zamestnanosti sa zmiernilo. TASR o tom informuje na základe prieskumu, ktorý v pondelok zverejnil inštitútu pre riadenie zásob (Institute for Supply Management, ISM).

Rast výrobných cien v Maďarsku sa v marci opäť zrýchlil

hungarian flag
Budapešť - Tempo rastu výrobných cien v Maďarsku sa v marci opäť zrýchlilo. Prispelo k tomu ako zvýšenie cien základných surovín a energií, tak rast miezd a oslabenie forintu voči euru. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré zverejnil maďarský centrálny štatistický úrad.

Produkcia výrobného sektora v eurozóne v apríli takmer stagnovala

Eurosymbol building
Londýn - Produkcia výrobného sektora v eurozóne v apríli takmer stagnovala. Dôvodom boli problémy s dodávkami materiálov rovnako ako pokles dopytu spôsobený prudkým nárastom cien a zhoršenými ekonomickými vyhliadkami.

Zisky čínskych priemyselných podnikov vzrástli v 1. kvartáli takmer o desatinu

chinese yuan money
Peking - Zisky čínskych priemyselných podnikov zaznamenali za 1. štvrťrok tohto roka rast takmer o desatinu, napriek problémom, ktoré firmám na začiatku roka spôsobilo opätovné zvýšenie počtu infikovaných novým koronavírusom a prísne obmedzenia zo strany vlády.

Poľská priemyselná produkcia v marci vzrástla viac, než sa očakávalo

polish flag
Varšava - Poľská priemyselná produkcia minulý mesiac vzrástla viac, než sa očakávalo.

Priemyselná produkcia v USA vzrástla v marci výraznejšie, než sa očakávalo

growth chart 1
Washington - Priemyselná produkcia v Spojených štátoch zaznamenala minulý mesiac dvojnásobne vyššie tempo rastu, než sa očakávalo, k čomu prispela najmä výroba áut a automobilových komponentov. Informoval o tom server RTTNews, ktorý sa odvolal na údaje americkej centrálnej banky (Fed).

Rast priemyselnej výroby v Maďarsku sa vo februári výrazne spomalil

hungarian flag
Budapešť - Priemyselná produkcia v Maďarsku rástla vo februári výrazne slabším tempom než na začiatku roka. Uviedol to tento týždeň maďarský štatistický úrad, ktorý zverejnil konečné údaje. Tie potvrdili predbežný odhad. Informoval o tom server RTTTNews.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...