1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Priemyselná produkcia v USA vo februári nečakane klesla

usa mapa2
Washington - Priemyselná produkcia v USA vo februári nečakane klesla a najstrmšie za 10 mesiacov. Prispeli k tomu snehové búrky, ktoré v polovici februára ochromili niektoré časti krajiny. Informovala o tom v utorok centrálna banka Fed.

Za januárovým poklesom priemyslu je potrebné hľadať výrobu áut

decline
Bratislava - Za januárovým poklesom slovenského priemyslu je potrebné hľadať najmä jeho kľúčovú časť – výrobu automobilov. Uviedol to v komentári k januárovej priemyselnej produkcii Ľubomír Koršňák, analytik UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.

Produkcia vo francúzskom priemysle sa v januári zotavila

france flag
Paríž - Priemyselná produkcia vo Francúzsku sa na začiatku tohto roka zotavila, pričom rast prekonal očakávania a dosiahol 6-mesačné maximum. Informoval o tom v stredu francúzsky štatistický úrad.

Priemyselná produkcia v januári 2021 medziročne klesla o 3,9 %

slovakia flag
Bratislava - Po raste v posledných dvoch mesiacoch roka 2020 priemyselná produkcia v januári 2021 medziročne klesla o 3,9 %. Po zohľadnení sezónnych vplyvov sa priemyselná produkcia v januári 2021 oproti decembru 2020 zvýšila o 0,7 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v januári vzrástli

german flag1
Wiesbaden - Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v januári ožili a vzrástli viac, ako ekonómovia očakávali. Dôvodom bol zahraničný dopyt. Ukázali to predbežné údaje spolkového štatistického úradu Destatis.

Rast gréckej priemyselnej produkcie sa v decembri spomalil

greek flag
Atény - Tempo rastu gréckej priemyselnej produkcie sa na konci vlaňajška spomalilo.

Priemyselná produkcia v Taliansku v decembri klesla

italian flag
Rím - Priemyselná produkcia v Taliansku v decembri klesla. To prekvapilo analytikov, ktorí očakávali, že aspoň medzimesačne stúpne. Uviedol to v utorok taliansky štatistický úrad ISTAT.

Výrobné ceny v eurozóne aj EÚ v decembri medzimesačne vzrástli

coins
Luxemburg - Výrobné ceny v eurozóne aj celej Európskej únii (EÚ) v decembri oproti novembru vzrástli a viac, ako ekonómovia predpovedali. Medziročne však klesli, ale menej, ako sa čakalo. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnil európsky štatistický úrad Eurostat.

Rast aktivity v priemysle v USA sa v januári mierne spomalil

usa map flag
Washington - Rast aktivity v priemysle USA zostal na začiatku tohto roka robustný, aj keď sa mierne spomalil. Pandémia nového koronavírusu narúša dodávateľské reťazce, čo obmedzuje produkciu, a zvyšuje vstupné ceny.

PREDPLAŤTE SI

FOODTECHTOMORROW 220x220 SK insighters

Nenechajte si ujsť...