1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Investori budú čoraz viac preferovať segment priemyslu a logistiky

Harbor
Bratislava – Segment rezidenčného bývania bol vďaka jednej transakcii v prvom kvartáli 2020 v regióne strednej a východnej Európy na prvom mieste,

Priemyselná produkcia v Taliansku klesla v marci o rekrodných takmer 30 %

italian flag
Rím - Priemyselná produkcia v Taliansku sa v marci prepadla takmer o 30 %, keď krajina v dôsledku pandémie nového koronavírusu zatvorila firmy, obchody a obmedzila voľný pohyb obyvateľstva. Informoval o tom v pondelok taliansky štatistický úrad Istat.

Priemyselná produkcia v marci 2020 medziročne klesla o 19,6 %

decline
Bratislava - V marci 2020 sa priemyselná produkcia pri medziročnom poklese o 19,6 % dostala na najnižšiu úroveň od mája 2009.

Priemerná mzda v priemysle sa v marci zvýšila o 2,5 % na 1156 eur

euros
Bratislava - Priemerná nominálna mesačná mzda sa zvýšila v marci 2020 oproti marcu 2019 v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 7,5 % (dosiahla 528 eur), veľkoobchode o 4,1 % (1082 eur), maloobchode o 4 % (777 eur),

Výrobné ceny v eurozóne aj v EÚ v marci klesli

eurozone
Luxemburg - Výrobné ceny v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) v marci medzimesačne aj medziročne klesli.

Pokles cien nemeckých výrobcov sa v marci zrýchlil

coins
Wiesbaden - Ceny nemeckých výrobcov pokračovali v marci v poklese, pričom tempo poklesu sa zrýchlilo. Poukázali na to v pondelok zverejnené údaje nemeckého štatistického úradu Destatis.

Priemyselná produkcia v eurozóne vo februári klesla

decline
Luxemburg - Priemyselná produkcia v eurozóne vo februári 2020, teda mesiac predtým, ako členské štáty začali zavádzať blokády na zabránenie šírenia nového koronavírusu, v porovnaní s januárom 2020 klesla.

Priemyselná produkcia vo februári 2020 medziročne klesla o 1,5 %

slovakia flag
Bratislava - Priemyselná produkcia, po raste v predchádzajúcom mesiaci, vo februári 2020 medziročne znovu klesla o 1,5 %. Vývoj ovplyvnil pokles v priemyselnej výrobe o 3 % a rast v dodávke elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu o 5,8 % a v ťažbe a dobývaní o 17,9 %.

Francúzska centrálna banka odhaduje, že ekonomika v 1. kvartáli klesne o 6 %

france flag
Paríž - Francúzska ekonomika v 1. štvrťroku pravdepodobne klesne oproti predchádzajúcim trom mesiacom o 6 %. Uviedla to vo svojom odhade centrálna banka.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...