1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Rast priemyselnej výroby v USA sa v auguste prudko spomalil

usa map flag
Washington - Rast priemyselnej výroby v USA sa minulý mesiac prudko spomalil. K pokračujúcim problémom výrobcov s nedostatkom materiálov a pracovnej sily sa pridal ešte negatívny vplyv hurikánu Ida.

Rast priemyselnej výroby v Maďarsku sa v júli spomalil

hungary flag
Budapešť - Tempo rastu priemyselnej výroby v Maďarsku sa v júli spomalilo menej, ako naznačil rýchly odhad. Ukázali to v utorok spresnené údaje centrálneho štatistického úradu.

Japonská priemyselná produkcia v júli klesla

japanese flag
Tokio - Priemyselná produkcia v Japonsku v júli klesla tak, ako to naznačil predbežný odhad. Ukázali to v utorok spresnené údaje japonského ministerstva hospodárstva a obchodu.

Ekonomika v 2. kvartáli vzrástla o 9,6 %, potiahli ju export a investície

slovakia flag
Bratislava - Ekonomika Slovenska v 2. kvartáli tohto roka medziročne vzrástla o 9,6 %. Potiahli ju najmä export, vyššie investície, ale aj domáca spotreba. Informoval o tom v piatok Štatistický úrad (ŠÚ) SR. Predpandemické obdobie však ekonomika ešte nedohnala, v porovnaní s 2. kvartálom roka 2019 jej chýbalo ešte 2,3 %.

Portugalská ekonomika dosiahla v 2. kvartáli rekordný rast, potvrdili štatistici

Portuguese Flag
Lisabon - Portugalská ekonomika zaznamenala v 2. štvrťroku rekordné vyše 15-percentné medziročné tempo rastu. Poukázal na to v utorok portugalský štatistický úrad, ktorý potvrdil predbežný odhad.    

Ruská ekonomika vzrástla v 1. polroku o takmer 5 %

russia flag
Moskva - Ruská ekonomika vzrástla za prvých šesť mesiacov tohto roka o takmer 5 % a prekonala očakávania vlády. Poukázali na to údaje, ktoré tento týždeň zverejnil ruský štatistický úrad Rosstat.  

Talianska ekonomika vzrástla v 2. kvartáli o vyše 17 %, potvrdil ISTAT

italian flag
Rím - Talianska ekonomika vzrástla v 2. štvrťroku medziročne o vyše 17 %, pričom to bol prvý rast po šiestich štvrťrokoch poklesu. Uviedol to v utorok taliansky štatistický úrad ISTAT, ktorý potvrdil predbežný údaj z konca júla.

Kanadská ekonomika v 2. kvartáli nečakane klesla

canada flag
Ottawa - Po troch štvrťrokoch rastu zaznamenala kanadská ekonomika v 2. kvartáli tohto roka nečakaný pokles. Podľa ekonómov sa pod to podpísalo zníženie exportu a aktivity na trhu nehnuteľností. Poukázali na to údaje, ktoré v utorok zverejnil kanadský štatistický úrad.

Priemyselná produkcia v Holandsku vzrástla v júni na rekordnú úroveň

Nederland flag
Amsterdam - Priemyselná produkcia v Holandsku vzrástla v júni na rekordnú úroveň. Informoval o tom v utorok holandský štatistický úrad.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...