1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Volkswagen môže zavrieť továreň v Bruseli pre nízky dopyt po EV

volkswagen logo2
Wolfsburg - Nemecká automobilová skupina Volkswagen (VW) varovala, že môže zatvoriť bruselský závod svojej luxusnej značky Audi. Dôvodom je prudký pokles dopytu po špičkových elektrických autách tejto značky.

Honda ukončí výrobu vozidiel v jednom zo svojich thajských závodov

honda logo 1
Tokio - Japonská automobilka Honda Motor zastaví výrobu vozidiel vo svojom závode v provincii Ayutthaya v Thajsku do roku 2025. Plánuje pritom skonsolidovať svoju výrobu do druhého závodu, ktorý prevádzkuje v provincii Prachinburi.

Stellantis rozšíri rad hybridných vozidiel, aby uspokojil rastúci dopyt

Stellantis Board
Paríž - Nadnárodná automobilová skupina Stellantis oznámila, že do roku 2026 rozšíri svoj rad cenovo dostupných hybridných vozidiel v Európe na 36 modelov. Cieľom je uspokojiť rastúci dopyt po tomto type motora, ktorý je alternatívou k autám s benzínovým pohonom aj k elektrickým vozidlám.

Čína zostáva kľúčovým dodávateľom elektromobilov na nemecký trh

cars parking3
Wiesbaden - Čína napriek celkovo oslabenému dopytu naďalej upevňuje svoju pozíciu hlavného dodávateľa elektromobilov do Nemecka.

Americký výrobca elektromobilov Fisker požiadal o ochranu pred veriteľmi

fisker logo
Los Angeles - Americký výrobca elektromobilov Fisker požiadal o ochranu pred veriteľmi podľa kapitoly 11 amerického zákona o bankrote. To by mu malo umožniť, aby predal svoje aktíva a reštrukturalizoval dlh.

Nemecko sa snaží zastaviť alebo zmierniť clá EÚ na čínske elektromobily

cars parking3
Berlín - Nemecko chce zabrániť tomu, aby nové clá Európskej únie (EÚ) na dovoz elektrických vozidiel z Číny nadobudli platnosť. Alebo ich aspoň zmierniť.

Audi investuje do projektov elektromobilov v Mexiku miliardu eur

Audi q5 offers1
Mexiko - Nemecká automobilka Audi investuje miliardu eur do projektov v oblasti výroby elektrických áut v Mexiku. Uviedol to tento týždeň guvernér mexického štátu Puebla, kde sa závod Audi nachádza.

Ford plánuje v španielskej Valencii zrušiť 1600 pracovných miest

Ford logo 3
Madrid - Americká automobilka Ford plánuje zrušiť vo svojom závode v španielskej Valencii 1600 pracovných miest. Uviedla to firma v stredu s tým, že časť pracovných pozícií zruší natrvalo, väčšinu by však neskôr, keď začne so zvyšovaním produkcie, mohla obnoviť. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

EÚ uvalí clá na čínske elektromobily vo výške 25 %

cars parking2
Brusel - Európska komisia sa chystá oznámiť výrobcom automobilov, že od budúceho mesiaca bude predbežne uplatňovať clá na dovážané čínske elektrické vozidlá až do výšky 25 %. Uviedol to renomovaný hospodársky denník Financial Times s odvolaním sa na ľudí oboznámených s touto záležitosťou. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...