1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nedostatok polovodičov sa dotkol aj bratislavského Volkswagenu, situáciu zvládli

volkswagen logo2
Bratislava – Nedostatok polovodičových čipov, ktorý v uplynulých týždňoch spomalil alebo dokonca zastavil výrobu niektorých modelov vo viacerých svetových automobilkách, sa prejavil aj v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia. Vplyv tohto nedostatku na výrobu je ale minimálny, informovala v utorok spoločnosť.

Honda v 3. kvartáli viac ako zdvojnásobila svoj čistý zisk

honda logo 1
Tokio - Japonská automobilka Honda v utorok uviedla, že jej čistý zisk sa v 3. štvrťroku finančného roka 2020/21 viac ako zdvojnásobil. A zároveň revidovala svoju celoročnú prognózu smerom nahor, pričom poukázala na signály o zotavovaní globálneho automobilového priemyslu.

Nissan zaznamenal aj v 3. kvartáli stratu

Nissan Logo1
Tokio - Japonská automobilka Nissan zaznamenala aj v 3. kvartáli svojho finančného roka 2020/2021 stratu v dôsledku krízy, ktorú spôsobila pandémia nového koronavírusu. A znova aktualizovala svoju celoročnú prognózu, už druhý štvrťrok po sebe, pretože globálny automobilový priemysel vykazuje známky zotavovania.

Zisk výrobcu nákladných áut Volvo vo 4. kvartáli prekonal odhady

Volvo logo
Štokholm - Švédska spoločnosť Volvo Group oznámila za posledný kvartál minulého roka nárast zisku, ktorý vysoko prekonal odhady analytikov. Zvýšila zároveň prognózy pre niektoré zo svojich hlavných trhov po rozsiahlom oživení dopytu.

Pre nedostatok čipov obmedzuje produkciu aj General Motors

general motors logo company
Detroit - General Motors (GM) je ďalšou automobilkou, ktorú zasiahol nedostatok čipov. Americký koncern v stredu oznámil, že z tohto dôvodu zastaví alebo obmedzí produkciu v štyroch výrobných závodoch.

Pre čipy zvažuje Mazda zníženie výroby vo februári a v marci o 34.000 áut

mazda logo
Tokio - Japonská automobilka Mazda uvažuje o znížení celosvetovej produkcie vo februári a v marci o 34.000 vozidiel. Príčinou je nedostatok čipov. Uviedli to zdroje zo spoločnosti.

Ford investuje v Južnej Afrike viac než miliardu dolárov

Ford logo 3
Johannesburg - Americká automobilka Ford investuje do svojich prevádzok v Južnej Afrike viac než miliardu dolárov. Uviedla to v utorok automobilka s tým, že časť financií plánuje použiť na zvýšenie produkcie pikapov Ranger.

Upravený prevádzkový zisk Volkswagenu za rok 2020 klesol takmer o polovicu

Volkswagen Company logo
Wolfsburg - Nemecká automobilka Volkswagen zaznamenala za minulý rok pokles upraveného prevádzkového zisku takmer o polovicu, dodávky áut sa však v poslednom kvartáli roka výrazne zotavili.

Tesla začala s dodávkami Modelu Y zo závodu v Šanghaji čínskym zákazníkom

tesla motors logo
Šanghaj - Americký výrobca elektrických áut Tesla začal s dodávkami svojich športovo-úžitkových vozidiel Model Y vyrábaných v Šanghaji čínskym zákazníkom. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorej to spoločnosť potvrdila.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...