1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nemecký Continental zaznamenal v 1. polroku zvýšenie zisku

continental logo
Berlín - Nemecký výrobca pneumatík Continental oznámil za prvý polrok tohto roka rast zisku o vyše štyri percentá. V ďalšom období však počíta s negatívnym vplyvom sezónnych faktorov, ako aj nového emisného testu WLTP.

Honda zaznamenala v 1. kvartáli rast zisku

honda logo 1
Tokio - Japonská automobilka Honda Motor zaznamenala v 1. kvartáli svojho fiškálneho roka 2018/2019 výrazný nárast zisku. Prispel k tomu silný odbyt v Severnej Amerike.

BMW postaví v Maďarsku nový závod za 1 miliardu eur

BMW Logo1
Mníchov - BMW postaví v Maďarsku nový závod za 1 miliardu eur. Stáť bude pri Debrecíne a zamestná vyše 1000 ľudí.

Harley-Davidson chce v roku 2019 uviesť na trh elektrický motocykel

Harley Davidson Logo
Milwaukee - Americký výrobca ikonických motoriek Harley-Davidson, ktorý na domácom trhu zápasí s poklesom odbytu, v pondelok oznámil, že rozšíri ponuku o nové produkty a vylepší sieť svojich kamenných predajní aj on-line predaj.

Výrobca pneumatík Michelin zvýšil polročný zisk, pomohla aj daňová reforma v USA

Michelin tire
Paríž - Francúzsky výrobca pneumatík Michelin oznámil za 1. polrok zvýšenie zisku o vyše 6 %. Do veľkej miery k tomu prispela americká daňová reforma, ktorá pomohla vykompenzovať nepriaznivé kurzové vplyvy.

Zisk výrobcu motocyklov Harley-Davidson v 2. kvartáli klesol

Harley Davidson Logo
Milwaukee - Americký výrobca motoriek Harley-Davidson oznámil za 2. štvrťrok pokles zisku o vyše 6 %. Príčinou je nižší objem predaja, keďže dopyt po produktoch spoločnosti už dlhší čas klesá.

Duesmann z BMW sa stane členom predstavenstva Volkswagenu

volkswagen logo3
Berlín - Nemecký automobilový koncern Volkswagen (VW) v utorok oznámil, že Markus Duesmann, v súčasnosti vedúci nákupu a dodávok v konkurenčnej automobilke BMW, sa stane novým členom jeho predstavenstva.

Zisk Volvo Group v 2. kvartáli vzrástol o 59 %

Volvo logo
Štokholm - Švédsky výrobca nákladných áut Volvo Group zaznamenal v 2. štvrťroku strmý nárast čistého zisku, až o 59 %, vďaka zvyšujúcemu sa dopytu po nákladných automobiloch, najmä v Severnej Amerike.

Volkswagen predal v 1. polroku rekordných vyše 5,5 milióna vozidiel

volkswagen logo2
Wolfsburg - Nemecká automobilka Volkswagen predala za 1. polrok vyše 5,5 milióna áut, čo je nový rekord. Prispel k tomu aj júnový vývoj. Za tento mesiac sa predaj celej skupiny Volkswagen zvýšil o viac ako 4 %.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...