1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

V bratislavskom Volkswagen zastavujú výrobu pre celozávodnú dovolenku

volkswagen factory
Bratislava – Spoločnosť Volkswagen Slovakia zastavuje výrobu vo svojom bratislavskom závode, začína sa celozávodná dovolenka tisíckam zamestnancov. Výroba vozidiel sa zastaví na dva až tri týždne. Médiá o tom informovala v piatok hovorkyňa automobilovej spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová.

Britskí výrobcovia áut majú za sebou najhorší máj od roku 1946

cars parking2
Londýn - Britskí výrobcovia áut majú za sebou najhorší máj od roku 1946. Závody automobiliek totiž ešte boli pre pandémiu nového koronavírusu zatvorené alebo len pomaly obnovovali výrobu, uviedlo britské Združenie výrobcov a predajcov áut (SMMT).

Britský automobilový priemysel žiada vládu o ďalšiu podporu

british flag
Londýn - Britský automobilový priemysel vyzval vládu, aby zaviedla ďalšie opatrenia na podporu odvetvia, ako je napríklad zníženie dane z predaja, keďže tretina pracovníkov v tomto sektore sa stále nemôže vrátiť do práce pre blokády spojené s pandémiou nového koronavírusu.

Matador Automotive plánuje rozšíriť výrobné priestory v Nitre

Matador group 17
Nitra – Spoločnosť Matador Automotive Vráble, a. s., plánuje vytvoriť nové výrobné a skladové priestory vo svojej prevádzke v Nitre.

Renault musí výmenou za štátny úver splniť určité podmienky

Renault logo1
Boulogne-Billancourt - Francúzska automobilka Renault, ktorá sa pre súčasnú krízu dostala do finančných problémov, musí výmenou za štátom garantovaný úver vo výške päť miliárd eur splniť v tomto roku určité podmienky. Oznámila to v piatok (19. 6.) dočasná výkonná riaditeľka spoločnosti Clotilde Delbosová.

Na Slovensku bude v roku 2030 jazdiť viac ako 140.000 elektromobilov

elektromobil nabijanie
Bratislava - Slovenská asociácia pre elektromobilitu (SEVA) očakáva, že do roku 2030 bude na slovenských cestách jazdiť viac ako 140.000 elektromobilov. Tie sa zároveň stanú podporným prvkom pre bezpečnosť a stabilitu elektrických distribučných sietí.

Renault plánuje prepustiť 1500 ľudí v domácich závodoch

renault logo 300x200
Paríž - Francúzska automobilka Renault plánuje znížiť počet pracovných miest v domácich strojárskych podnikoch o 1500. Informoval o tom v utorok zdroj z odborov, ktorý nechcel byť menovaný.

Aston Martin plánuje zrušiť v rámci reštrukturalizácie 500 pracovných miest

aston martin logo
Londýn - Britský výrobca luxusných športových áut Aston Martin plánuje zrušiť 500 pracovných miest. Prepúšťanie je súčasťou reorganizácie biznisu firmy, ktorá tak reaguje na klesajúci predaj.

Stimuly nemeckej vlády na nákup lacnejších elektromobilov a hybridov podporia VW

charging e car
Berlín - Stimuly nemeckej vlády na nákup lacnejších elektromobilov a hybridov podporia elektrickú ofenzívu Volkswagenu (VW). Progresívne zdanenie pre autá so spaľovacím motorom bude penalizovať športovo-úžitkové vozidlá (SUV).

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...