1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Renault obmedzí maximálnu rýchlosť svojich áut na 180 km/h

Renault logo1
Paríž - Renault v rámci svojej novej stratégie bezpečnosti obmedzí v budúcnosti maximálnu rýchlosť nových áut na 180 kilometrov za hodinu. Cieľom je zníženie počtu nehôd, uviedol v pondelok francúzsky koncern.

Rakúsko musí do roka 2030 zvýšiť počet nabíjacích staníc šesťnásobne

electromobil battery recharging
Viedeň - V Rakúsku je v súčasnosti takmer 5000 nabíjacích staníc pre elektromobily, no do roka 2030 ich bude potrebných zhruba 30.000, aby sa pokryl dopyt motoristov.

Globálny nedostatok čipov pre polovodiče zasiahol výrobu automobilov aj v Číne

chinese flag1
Šanghaj - Celosvetový nedostatok polovodičov zasiahol výrobu automobilov aj v Číne. To podkopáva nádeje, že najväčší svetový trh s automobilmi by mohol byť motorom zotavovania tohto odvetvia. Upozornili na to manažéri z automobilového priemyslu na veľtrhu v Šanghaji

Výrobca čipov Renesas obnoví pôvodnú výrobnú kapacitu do konca mája

electronic chip
Tokio - Japonská spoločnosť Renesas Electronics plánuje dosiahnuť plnú výrobnú kapacitu vo svojom závode poškodenom požiarom do konca mája. Uviedla to spoločnosť po tom, ako v sobotu (17. 4.) začala opätovne spúšťať produkciu.

BMW chce do roku 2025 zvýšiť podiel elektromobilov na predaji v Číne na 25 %

BMW Logo1
Šanghaj - Nemecká automobilka BMW chce, aby sa do roku 2025 predaj elektromobilov podieľal štvrtinou (25 %) na jej celkovom odbyte v Číne. Povedal to v pondelok novinárom šéf jej čínskej divízie Jochen Goller na autosalóne v Šanghaji.

Automobilka Mitsubishi pre nedostatok čipov zníži výrobu v Japonsku a Thajsku

mitsubishi logo1
Tokio - Japonská automobilka Mitsubishi Motors v pondelok oznámila, že zníži svoju výrobu v troch závodoch v Japonsku a Thajsku. Dôvodom je nedostatok čipov.

Problém s čipmi ovplyvní aj automobilku Subaru, závod odstaví na takmer 3 týždne

subaru
Tokio - Japonská automobilka Subaru oznámila, že od konca tohto týždňa na takmer tri týždne odstaví jeden zo svojich japonských závodov. Dôvodom je nedostatok čipov.

Pre nedostatok čipov predlžuje automobilka GM obmedzenia vo výrobe

general motors logo company
Detroit - Americká automobilka General Motors (GM) rozhodla o predĺžení obmedzení vo výrobe. Dôvodom je pokračujúci nedostatok čipov, ktorý od začiatku roka výrazne zasiahol automobilový sektor.

Trnavskú automobilku prvýkrát povedie Slovák

stellantis logo
Trnava – Novým generálnym riaditeľom trnavskej automobilky Stellantis sa stal jeho doterajší zástupca a riaditeľ výroby Martin Dzama. Nastúpil na post po Stéphanovi Bonhommeauovi, ktorý stál na čele výrobného centra od 1. februára 2017.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...