1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Vláda schválila firme Mubea Tailored Products investičnú pomoc 19,92 mil. eur

euros
Bratislava - Mubea Tailored Products, s. r. o., Kežmarok žiada investičnú pomoc na podporu výstavby nového výrobného závodu na automobilové diely v lokalite Veľká Ida, v okrese Košice-okolie. Vyplýva to z návrhu z dielne Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý schválil vládny kabinet.

EÚ bude vyšetrovať čínske štátne dotácie pre elektromobily

elektromobil nabijanie
Štrasburg - EÚ začne vyšetrovať čínske štátne dotácie pre elektromobily na obranu európskeho priemyslu pred "umelo nízkymi cenami". Uviedla to v stredu v Štrasburgu predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová vo svojom prejave o stave Únie.

Výroba áut v Británii v júli medziročne vzrástla takmer o tretinu

cars parking3
Londýn - Výroba automobilov v Spojenom kráľovstve v júli rástla už šiesty mesiac po sebe vďaka silnému dopytu na zahraničných trhoch a nedávnemu oživeniu globálnych dodávateľských reťazcov.

Technické problémy ochromili produkciu automobilky Toyota v Japonsku

toyota logo2
Tokio - Technické problémy ochromili produkciu automobilky Toyota v Japonsku. Koncern bol nútený z dôvodu poruchy systému riadenia objednávok dielov kompletne zastaviť výrobu v Japonsku.

Na Slovensku sa v roku 2022 vyrobilo 184 áut na 1000 obyvateľov

volkswagen factory
Bratislava - Slovensko sa stále drží na čele rebríčka vo výrobe automobilov. Počet vyrobených automobilov v minulom roku sa pohyboval okolo jedného milióna, čo predstavuje asi 184 vozidiel na 1000 obyvateľov, najviac spomedzi všetkých krajín sveta. Za Slovenskom nasleduje Česko s počtom asi 116 vozidiel na 1000 ľudí.

SR je lídrom vo výrobe áut,vyprodukuje ich zhruba 185 na 1000 obyvateľov

cars parking3
Bratislava - Slovensko je dnes relatívnym svetovým lídrom vo výrobe automobilov, vyprodukuje približne 185 áut na 1000 obyvateľov. Predaj nových áut však klesá od rekordu z roku 2017.

Nemecké automobilky budú podľa Audi ešte roky čeliť nedostatku čipov

audi logo1
Berlín - Nemecký výrobca luxusných automobilov Audi predpokladá, že domáci automobilový priemysel bude čeliť ešte roky problému s nedostatkom polovodičov aj napriek tomu, že ich výrobcovia plánujú v krajine postaviť továrne.

Continental sa v 2. štvrťroku vrátil k zisku

continental logo
Hannover - Nemecký výrobca pneumatík a komponentov pre autá Continental sa v 2. štvrťroku 2023 vrátil k zisku po vlaňajšej strate, keď ho zasiahli dôsledky vojny na Ukrajine. Ale znížil prognózu pre svoj sektor pneumatík pre spomaľovanie dopytu v Európe a Severnej Amerike.

Zisk Hondy v 1. štvrťroku 2023/24 vzrástol o 78 %

honda logo 1
Tokio - Japonská automobilka Honda zaznamenala v uplynulom 1. štvrťroku finančného roka 2023/2024 nárast zisku o 78 %. Prispeli k tomu zvýšenie predaja, najmä na severoamerickom trhu, ako aj slabší jen, ktorý zvyšuje jej príjmy zo zahraničia.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...