1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Porsche zaznamenal za prvých 9 mesiacov roka nárast zisku o 32 %

Porsche logo 1
Stuttgart - Výrobca športových vozidiel Porsche zaznamenal za prvých deväť mesiacov roka nárast zisku o 32 % vďaka investíciám do skupiny Volkswagen.

Continental vykázal za 3. kvartál stratu

tire factory2
Hannover - Nemecký výrobca autokomponentov a pneumatík Continental vykázal za 3. kvartál stratu. A vyhlásil, že neočakáva výrazné zlepšenie globálnej výroby v nasledujúcich piatich rokoch.

Prevádzkový zisk Nissanu v 2. kvartáli prudko klesol

Nissan Logo1
Jokohama - Zisk Nissanu sa v 2. kvartáli (do konca septembra) fiškálneho roka 2019/20 prepadol o 70 %. Japonská automobilka zároveň skresala celoročné prognózy.

Nemecko zvýši dotácie na elektrické vozidlá aj počet nabíjacích staníc

charging e car
Berlín - Nemecko zvýši dotácie na elektrické vozidlá aj počet nabíjacích staníc v krajine. Toto rozhodnutie poukazuje na rastúce obavy lídrov v priemysle aj politikov, že krajina zaostáva za svojimi konkurentmi v rozhodujúcej oblasti.

Automobilka PSA zvýšila kvartálne tržby, celkový predaj áut však klesol

Peugeot citroen logo1
Paríž - Francúzska automobilka PSA Group oznámila v stredu rast tržieb za 3. štvrťrok, k čomu prispel vysoký dopyt po jej drahších športovo-úžitkových (SUV) modeloch.

IPM Group a InoBat sa chcú presadiť na európskom trhu autobatérií

cars parking3
Bratislava - Skupina IPM v konzorciu s portfóliovou spoločnosťou InoBat a Flint Hills Resources, dcérskou spoločnosťou Koch Industries, investovala 20 miliónov USD (18,14 milióna eur) do spoločnosti Wildcat Discovery Technologies.

Rumuni aj Bulhari chcú získať investíciu VW, ktorá mala smerovať do Turecka

volkswagen factory
Bukurešť - Rumunsko iniciovalo nové rokovania s Volkswagenom (VW) o novom závode. Dôvodom sú správy, že nemecký koncern odložil konečné rozhodnutie o výstavbe závodu v Turecku.

Letisko v Bratislave vybavilo od začiatku roka 1,85 milióna cestujúcich

bratislava airport
Bratislava – Počas prvých deviatich mesiacov tohto roka vybavilo Letisko M. R. Štefánika spolu na prílete a odlete 1.850.616 cestujúcich. To je o 6000 pasažierov viac ako v rovnakom období vlani.

Volkswagen odložil rozhodnutie o výstavbe továrne v Turecku

volkswagen logo3
Frankfurt nad Mohanom - Nemecký koncern Volkswagen (VW) odložil rozhodnutie o výstavbe továrne v Turecku. Dôvodom je turecká vojenská operáciu na severe Sýrie. Automobilka sa bojí o svoj imidž, uviedol nemecký denník Handelsblatt.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...