1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Investícia bratislavského Volkswagenu má priniesť 2000 nových pracovných miest

volkswagen logo3
Bratislava – Investícia vo výške jednej miliardy eur do bratislavského závodu Volkswagen Slovakia by mala priniesť 2000 nových pracovných miest. Povedal to v pondelok na tlačovej konferencii člen predstavenstva Volkswagen Slovakia pre personálnu oblasť Sebastian Krapoth.

Zisk BMW v 3. kvartáli vzrástol o vyše 17 %

bmw car1
Mníchov - Nemecká automobilka BMW (Bayerische Motoren Werke, BMW) v stredu oznámila, že jej čistý zisk v 3. štvrťroku vzrástol o vyše 17 %, keďže sa regionálne trhy s autami zotavili a dopyt po vysoko ziskových luxusných modeloch stúpol.

Zisk Ferrari v 3. kvartáli vzrástol, firma zlepšila celoročnú prognózu

ferrari logo
Miláno - Taliansky výrobca luxusných športových áut Ferrari očakáva, že zisk za tento rok dosiahne hornú hranicu pôvodne stanoveného pásma. Zareagoval tak na opätovné rozbehnutie dodávok po tom, ako produkciu v jarných mesiacoch zastavila pandémia nového koronavírusu.

Toyota plánuje v 2. polroku vyrobiť rekordných 4,6 milióna áut

toyota logo2
Tokio - Japonská automobilka Toyota plánuje za obdobie júl až december vyrobiť približne 4,6 milióna vozidiel. Ak sa jej plány naplnia, bude to znamenať historicky najvyšší objem produkcie automobilky za 2. polrok. Uviedli to zdroje oboznámené s plánmi Toyoty.

Nálada v nemeckom automobilovom priemysle sa v októbri výrazne zlepšila

autosalon bratislava
Mníchov - Nálada v nemeckom automobilovom priemysle sa v októbri výrazne zlepšila. Očakávania firiem z odvetvia pre ďalšie mesiace však už nie sú také optimistické, ukázal prieskum mníchovského inštitútu Ifo.

Fiat Chrysler sa v 3. kvartáli vrátil k prevádzkovému zisku najmä vďaka Amerike

fiat chrysler logo1
Miláno - Taliansko-americká automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) sa v 3. kvartáli vrátila k prevádzkovému zisku. Výsledky ovplyvnilo najmä výrazné zotavenie severoamerického trhu z predchádzajúceho prepadu v dôsledku pandémie nového koronavírusu.

Traton a Hino Motors vytvoria spoločný podnik na vývoj elektrických áut

elektromobil nabijanie
Mníchov - Traton, nákladná divízia nemeckého koncernu Volkswagen (VW) a japonský výrobca úžitkových vozidiel Hino Motors, dcérska spoločnosť Toyoty, oznámili, že vytvoria spoločný podnik na vývoj elektrických nákladných vozidiel. Automobilky na celom svete sa preorientovávajú na rastúci trh s elektronickými vozidlami.

PSA Peugeot Citroën zaznamenal v 3. štvrťroku mierny pokles tržieb o 0,8 %

Peugeot citroen logo1
Paríž - Francúzsky automobilový gigant PSA Peugeot Citroën zaznamenal v 3. štvrťroku 2020 mierny pokles tržieb, a to len o 0,8 %, napriek pretrvávajúcim obmedzeniam v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

Tesla zaznamenala piaty kvartálny zisk po sebe

tesla motors logo
Palo Alto - Americkému výrobcovi elektromobilov Tesla sa darí, má za sebou najlepší štvrťrok vo svojej histórii.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...