1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Opel spúšťa v Eisenachu výrobu mestského SUV Grandland

opel logo 2
Rüsselsheim/Eisenach - Fabrika nemeckej automobilky Opel v Eisenachu zažije nový štart. Továreň, ktorá sa viac než dve desaťročia zameriavala na výrobu malých modelov, začne v stredu s produkciou mestského SUV Grandland.

Tesla zvýši ceny áut v Číne, ďalší rast plánuje v decembri

tesla motors logo
Šanghaj - Americký výrobca elektrických vozidiel Tesla zvýši ceny svojich áut v Číne už v piatok (30. 8.), teda o niečo skôr, než sa očakávalo. Navyše ďalšie zvýšenie plánuje firma v decembri, a to v prípade, že do platnosti vstúpia čínske dovozné clá na americké autá.

Rüselsheimský závod Opla prejde na štvordňový pracovný týždeň

opel logo 2
Frankfurt nad Mohanom - Automobilka Opel zavedie v základnom závode v Rüsselsheime skrátený štvordňový pracovný týždeň. Nový režim začne platiť v októbri na tri mesiace.

IAC otvorí v rakúskom Burgenlandsku nový výskumno-vývojový areál

Car transmission
Neutal/Eisenstadt - Nadnárodný automobilový dodávateľ so sídlom v Luxembursku International Automotive Components Group (IAC) plánuje v rakúskom Burgenlandsku postaviť areál pre výskum a vývoj.

Nemecko chce do roka 2022 dostať na cesty milión elektromobilov

elektromobil nabijanie
Haag - Nemecká kancelárka Angela Merkelová očakáva, že na nemeckých cestách bude najneskôr do roka 2022 milión elektrických vozidiel.

Zisk automobilky Geely, vlastníka značky Volvo, v 1.polroku výrazne klesol

decline
Peking - Čínska spoločnosť Geely Automobile Holdings zaznamenala v 1. polroku 2019 výrazný pokles zisku. Dôvodom je zníženie dopytu na domácom automobilovom trhu, najväčšom na svete. A predpovedá neistý výhľad aj vo zvyšku roka.

Mobilné roboty MiR pomáhajú vo FORD Motor optimalizovať internú logistiku v prostredí montážnej linky

Ford logo 3
BRATISLAVA – Mobile Industrial Robots  (MiR), vedúci globálny poskytovateľ autonómnych mobilných robotov, ohlásil, že spoločnosť FORD Spain dokázala s využitím troch autonómnych robotov MiR optimalizovať internú logistiku v rámci svojich výrobných prevádzok.

Vozidlá SUV zvýšili záujem kupujúcich o produkciu BMW

BMW Logo1
Mníchov - Nemecký koncern BMW zvýšil odbyt svojich vozidiel vďaka novým modelom SUV. Až 46 % predaných áut bolo práve SUV. V utorok o tom informovalo vedenie automobilky. Podiel áut s hybridným pohonom však klesol.

Výsledky GM za 2. kvartál prekonali očakávania trhu

general motors logo company
Detroit - Zisk General Motors (GM) v 2. kvartáli stagnoval, ale bez problémov prekonal očakávania Wall Street. Podporil ho predaj pickupov a SUV, teda vozidiel s vysokou maržou, v USA.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...