1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Stellantis plánuje investovať vyše 30 mld. eur do elektrifikácie svojich áut

stellantis logo
Paríž/Miláno - Automobilka Stellantis plánuje investovať v najbližších štyroch rokoch viac než 30 miliárd eur do elektrifikácie svojich vozidiel. Uviedla to firma vo štvrtok s tým, že túto stratégiu by malo podporiť päť závodov na batérie v Európe a USA.

EÚ udelila pokutu najväčším nemeckým výrobcom áut za tajnú dohodu o emisiách

euros
Brusel - Európska únia (EÚ) vo štvrtok udelila pokuty v celkovej výške 875 miliónov eur hlavným nemeckým výrobcom automobilov za dohodu o obmedzení vývoja a zavádzania systémov kontroly emisií v automobiloch.

Chorvátsky Rimac získal väčšinový podiel v Bugatti

Hands Shaking
Záhreb - Chorvátska automobilka Rimac Automobili prevezme kontrolný podiel v spoločnosti Bugatti v rámci výmeny podielov s vlastníkom francúzskej luxusnej značky, nemeckým koncernom Volkswagen (VW). Informovali o tom obe spoločnosti.

Nedostatok procesorov brzdí nemecký automobilový trh

cars parking3
Frankfurt nad Mohanom/Duisburg - Nedostatok procesorov brzdí nielen výrobu automobilov v Nemecku, ale aj ich predaj. Popredný odborník na tento sektor Ferdinand Dudenhöffer v najnovšej štúdii duisburského inštitútu CAR uvádza, že bez týchto obmedzení by sektor mohol bez problémov predať 3,2 milióna nových vozidiel.

Výroba áut v Británii prudko stúpla, zotrvala však pod úrovňou spred pandémie

british flag
Londýn - Produkcia áut v Británii zaznamenala v máji prudký rast. Zatiaľ čo v máji minulého roka sa v Británii vyrobilo približne 5300 áut, minulý mesiac vyprodukovali britské závody takmer 55.000 vozidiel. Uviedla to v piatok britská Asociácia výrobcov a predajcov áut (SMMT).

Volkswagen má záujem o prevzatie francúzskej firmy Europcar

volkswagen logo3
Wolfsburg - Volkswagen potvrdil svoj záujem o prevzatie francúzskej spoločnosti Europcar, ktorá pôsobí v oblasti požičiavania áut.

Škoda Auto pre nedostatok čipov a ďalších súčiastok obmedzuje výrobu

Skoda logo
Mladá Boleslav - Česká automobilka Škoda Auto pre nedostatok čipov a ďalších súčiastok obmedzuje výrobu. Škode chýbajú diely pre desiatky tisíc áut.

Nemecké environmentálne skupiny podali námietku proti povoleniu pre závod Tesly

tesla motors logo
Berlín - Nemecké environmentálne skupiny podali oficiálnu námietku proti dočasnému povoleniu Brandenburského úradu pre životné prostredie na stavbu gigantickej továrne (gigafactory) spoločnosti Tesla neďaleko Berlína. Oznámil to v piatok právnik týchto skupín.

Autopriemysel môže s nedostatkom čipov bojovať do konca roka

autonomne vozidla
Bratislava - Automobilový priemysel bude s nedostatkom čipov bojovať do konca roka. Pokiaľ sa výroba čipov nezladí s dopytom, bude ich nedostatok limitovať produkciu a automobilky budú zrejme naďalej pristupovať k selektívnym odstávkam niektorých prevádzok. Vyplýva to z aktuálnej analýzy autosektora spoločnosti Coface.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

CEVA png 220x220 medium150ppi

Nenechajte si ujsť...