1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Francúzsko už eviduje pokles vývozu vín pre americké clá

wine glasses
Paríž - Francúzsko zaznamenalo ku koncu minulého roka pokles vývozu svojich vín, čo je dôsledok dovozných ciel zavedených Washingtonom pre spor za dotácie Európskej únie v prospech výrobcu lietadiel Airbus.

Boeing po zastavení výroby 737 MAX presunie na iné miesta 3000 ľudí

boeing logo1
Chicago - Americký výrobca lietadiel Boeing oznámil, že v polovici januára presunie 3000 zamestnancov na iné pracovné miesta, keďže zastavuje výrobu uzemneného lietadla 737 MAX, svojho najpredávanejšieho stroja.

V Záhorskej Bystrici plánuje investor výstavbu bytového súboru

house worker
Bratislava – V bratislavskej mestskej časti Záhorská Bystrica plánuje investor - spoločnosť H24 Project výstavbu bytového súboru. Vyplýva to zo zámeru, ktorý bol predložený na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Ferrari sa začiatkom roku 2020 stalo členom ACEA

ferrari logo
Brusel - Európske združenie výrobcov automobilov (ACEA) v správe pre médiá oznámilo, že začína nový rok privítaním automobilky Ferrari ako svojho nového člena.

Tesla oznámila začiatok výroby Modelu Y vo svojej továrni v Šanghaji

tesla motors logo
Šanghaj - Americký výrobca elektromobilov Tesla v utorok oznámil, že začal s výrobou nového, športovo-úžitkového (SUV) Modelu Y vo svojej továrni v Šanghaji, ktorá je prvou zahraničnou továrňou automobilky.

Lízingová spoločnosť BOC Aviation si objednala 20 lietadiel A320neo

Airbus a320
Paríž - Lízingová spoločnosť BOC Aviation so sídlom v Singapure oznámila, že objednala od koncernu Airbus 20 lietadiel A320neo, pričom 12 z nich pre kolumbijskú leteckú spoločnosť Avianca.

Produkcia áut v Nemecku vlani padla na najnižšiu úroveň za vyše 20 rokov

decline 1
Frankfurt nad Mohanom - Produkcia áut v Nemecku vlani padla na najnižšiu úroveň za vyše 20 rokov. Dôvodom bola obchodná vojna medzi USA a Čínou, ktorá mala negatívny vplyv na predaj na zahraničných trhoch.

Tesla znižuje cenu Modelu 3 vyrábaného v Číne pod 300.000 jüanov

tesla motors logo
Šanghaj - Americký výrobca elektromobilov Tesla znižuje cenu vozidiel Model 3 vyrábaných v Číne o 16 % pod 300.000 jüanov. Umožňujú mu to dotácie čínskej vlády na podporu predaja elektrických áut.

Grécko, Cyprus a Izrael podpísali dohodu o výstavbe plynovodu EastMed

gas pipeline big
Atény - Predstavitelia Grécka, Cypru a Izraelu vo štvrtok v Aténach podpísali základnú dohodu, ktorá otvára cestu pre výstavbu plynovodu EastMed.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...