1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk nemeckého koncernu Bayer klesol v 2. štvrťroku takmer o 50 %

bayer
Frankfurt nad Mohanom - Nemecký chemický a farmaceutický koncern Bayer oznámil za 2. štvrťrok pokles čistého zisku takmer o polovicu. Zároveň upozornil, že splnenie stanoveného cieľa na tento rok je stále náročnejšie.

BP zaznamenal v 2. štvrťroku zhruba rovnaký zisk ako vlani

bp petrol station
Londýn - Britský ropný koncern BP zaznamenal v 2. štvrťroku 2019 zhruba rovnaký zisk ako vlani, keďže nárast produkcie ropy a zemného plynu o 4 % mu pomohol vykompenzovať slabší zisk z rafinácie aj nižšie ceny ropy.

Vysoké náklady a cenová vojna znížili kvartálny zisk Lufthansy o 70 %

lufthansa
Frankfurt nad Mohanom - Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa oznámila za 2. kvartál prudký pokles zisku, čo je podľa nej dôsledok vyšších prevádzkových nákladov a cenovej vojny na vnútroeurópskych linkách.

Šéf Opla sa ako prvý Nemec stal súčasťou najvyššieho vedenia PSA Group

PSA groupe
Paríž/Rüsselsheim - Šéf nemeckej automobilky Opel Michael Lohscheller (50) sa ako prvý Nemec dostal do najvyššieho vedenia francúzskeho koncernu PSA Group.

Rakúsko vidí veľký potenciál vo vodíku, do ktorého investuje milióny

austrian flag
Viedeň - Rakúsky Klimatický a energetický fond investuje milióny eur do rôznych projektov s cieľom preskúmať možnosti využitia vodíka v oblasti zásobovania energiou a mobility. Rakúsko by sa podľa utorkového vyhlásenia fondu malo stať "vodíkovou krajinou č. 1".

Nemecký elektrotechnický priemysel dosiahol v máji vo vývoze historický rekord

electrotechnic factory
Frankfurt nad Mohanom – Napriek oslabujúcej konjunktúre a medzinárodným obchodným konfliktom nemecký elektrotechnický priemysel zvýšil v máji svoj vývoz výrazne. Export vzrástol medziročne o 5,1 % na 1,7 miliardy eur.

Coca-Cola zvýšila zisk v 2. štvrťroku o vyše 12 %

Coca Cola logo
Atlanta - Americký nápojový koncern Coca-Cola oznámil za 2. kvartál rast tržieb o vyše 6 % a zisku o vyše 12 %, k čomu prispelo najmä zvýšenie dopytu po jeho sýtených, ako aj kávových nápojoch. Firma zároveň zvýšila prognózu tržieb na celý rok.

Zisk švajčiarskeho výrobcu čokolády Lindt za 1. polrok vzrástol, pomohol trh USA

lindt chocolate logo
Kilchberg - Švajčiarsky výrobca čokolády Lindt & Sprüngli oznámil za 1. polrok rast tržieb a zisku, k čomu prispelo najmä zlepšenie situácie na trhu USA. Zisk však rástol aj v Európe. Firma zároveň potvrdila tohtoročný organický rast tržieb.

Čínska automobilka BAIC prevzala v nemeckom Daimleri 5-percentný podiel

bmw car1
Stuttgart - Čínska automobilka BAIC prevzala 5-percentný podiel v nemeckej spoločnosti Daimler. Je tak ďalším čínskym akcionárom Daimleru po konkurenčnej automobilke Geely. Informovala o tom nemecká spoločnosť.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...