1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Čínsky automobilový trh v júli spomalil rast

autosalon bratislava
Peking - Čínsky automobilový trh v júli spomalil rast. Dodávky osobných automobilov koncovým zákazníkom sa v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka znížili o 5 % na 1,73 milióna. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA, ktorá sa odvolala na v stredu zverejnené údaje zväzu čínskych výrobcov osobných vozidiel PCA.

Dokončil už takmer dve tretiny z plánovaných rekonštrukcií ciest v roku 2023

road construction 3
Bratislava - Bratislavský samosprávny kraj (BSK) dokončil 14 z 23 úsekov ciest II. a III. triedy, ktoré si naplánoval kompletne zrekonštruovať v roku 2023. Informoval o tom predseda BSK Juraj Droba. "Šesť úsekov sa momentálne realizuje a tri úseky nás ešte čakajú," doplnil šéf krajskej samosprávy.

Volvo Group dosiahla v 2. štvrťroku zisk 10,8 miliardy SEK

Volvo logo
Štokholm - Švédsky výrobca nákladných vozidiel a autobusov Volvo Group dosiahol v druhom štvrťroku výrazne lepšie výsledky, ako sa očakávalo. Zisk spoločnosti vzrástol na 10,8 miliardy švédskych korún (939 miliónov eur) zo sumy 10,5 miliardy SEK zaznamenanej v rovnakom období minulého roka.

Tržby aj zisk ASML v 2. kvartáli výrazne vzrástli

electrotechnic factory
Veldhoven - Holandská spoločnosť ASML, ktorá je dôležitým dodávateľom zariadení pre výrobcov najmodernejších čipov, v 2. štvrťroku výrazne zvýšila tržby aj zisk. Varovala však pred blížiacimi sa makroekonomickými neistotami.

Prvá hala v CTParku Prešov Sever má byť k dispozícii nájomcom v závere roka

Indrustrial hall in progres
Prešov - Developerská spoločnosť CTP začala s výstavbou prvej haly v CTPark Prešov North. Nájomcom má byť k dispozícii v závere tohto roka. Hala bude mať rozlohu viac ako 11.000 štvorcových metrov a bude súčasťou 43,2-hektárového parku.

Správa ciest TSK zabezpečí rekonštrukciu mosta na ceste II/574 vo Valaskej Belej

construction machinery
Valaská Belá - Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) zabezpečí rekonštrukciu mostného objektu na ceste II/574 vo Valaskej Belej v okrese Prievidza. Dodávateľa prác vybrala cez verejnú súťaž, zaplatí mu viac ako 375.000 eur.

Globálny dopyt po elektrickej energii sa v roku 2023 zvýši len o necelé 2 %

electricity pylons1
Paríž - Celosvetový dopyt po elektrickej energii sa v tomto roku pravdepodobne zvýši len o necelé dve percentá. Dôvodom je pretrvávajúce spomalenie hospodárskeho rastu a dôsledky energetickej krízy v mnohých priemyselne rozvinutých krajinách, uviedla v stredu Medzinárodná energetická agentúra (IEA).

Spoločnosť MAHLE Behr Námestovo by mohla dostať investičnú pomoc 1,5 milióna eur

euros
Bratislava - Spoločnosť MAHLE Behr Námestovo by mohla dostať štátny investičný stimul vo výške 1,5 milióna eur vo forme úľavy na dani z príjmov. Stimul je určený na rozšírenie výroby na hornej Orave. Vyplýva to z návrhu, ktorý zverejnilo Ministerstvo hospodárstva (MH) SR v medzirezortnom pripomienkovom konaní.

Zisk zbrojárskeho koncernu Lockheed Martin v 2. kvartáli vzrástol

lockheed martin logo
Bethesda – Americký zbrojársky koncern Lockheed Martin v utorok zvýšil svoj výhľad ročného zisku a tržieb po lepších ako očakávaných výsledkoch za 2. štvrťrok 2023. Podporil ich silný dopyt po vojenskom vybavení, ktorý je podporovaný pretrvávajúcimi geopolitickými neistotami. TASR o tom informuje na základe správ Reuters a RTTNews.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...