1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

V júni pribudnú z Bratislavy tri nové pravidelné letecké linky

bratislava airport
Bratislava - Z bratislavského letiska Milana R. Štefánika pribudnú v júni tohto roku tri nové pravidelné letecké linky. "V piatok 1. júna poletia cestujúci z Bratislavy prvýkrát novou pravidelnou linkou do Eindhovenu v Holandsku.

Zisk Wizz Air v uplynulom roku vzrástol o 12 %

wizz air plane
Budapešť/Londýn - Maďarska nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air zaznamenala v uplynulom finančnom roku 2017/18 nárast zisku o 12 %, keďže prepravila viac cestujúcich. A predpovedá jeho ďalší rast aj v aktuálnom roku.

Zisk vlastníka aerolínií British Airways v 1. kvartáli prudko vzrástol

british airways
Londýn - Spoločnosť International Consolidated Airlines Group (IAG) oznámila za 1. štvrťrok výrazný rast zisku.

Slovak Lines prepravil vlani v autobusoch do Viedne približne dva milióny ľudí

slovak lines logo1
Bratislava - Autobusový dopravca Slovak Lines prepravil v roku 2017 na linke medzi Bratislavou a Viedňou približne dva milióny cestujúcich.

ŽSR uskutočnili v roku 2017 investičné akcie vo výške 241,8 milióna eur

zsr logo
Bratislava - Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) uskutočnili v roku 2017 investičné akcie v celkovej výške 241,8 milióna eur.

Talianske štátne železnice FS majú za sebou rekordný rok

Railway 1
Rím - Talianske štátne železnice FS vlani zaznamenali po desiatich rokoch nepretržitého rastu rekordný výsledok. Tržby sa zvýšili o 4,2 % na 9,3 miliardy eur, uviedol v utorok šéf FS Renato Mazzoncini. Čistý zisk stúpol o 10 % na 552 miliónov eur.

ZSSK prepravila v roku 2017 vo vlakoch 72,5 milióna cestujúcich

Train
Bratislava – V roku 2017 prepravila Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) vo vlakoch 72,5 milióna cestujúcich. V porovnaní s rokom 2016 to znamenalo nárast o 10,5 %.

Lufthansa oznámila za rok 2017 rekordný zisk, čiastočne pomohol krach Air Berlin

lufthansa plane
Frankfurt nad Mohanom - Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa oznámila rekordný zisk aj za minulý rok. Okrem iného k tomu prispel krach jej menšieho rivala Air Berlin, ktorý časť cestujúcich presunul k Lufthanse.

ZSSK podpísala zmluvu na dodávku 25 elektrických vlakov za 160 miliónov eur

ic zssk2
Bratislava - Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) podpísala zmluvu so Škoda Transportation, a.s., a ŽOS Trnava na dodávku 25 elektrických jednotiek v hodnote 160 miliónov eur.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...