1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

ZSSK začína s výstavbou pracoviska technicko-hygienickej údržby

rails
Zvolen - Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) začne po rokoch príprav stavať vo Zvolene pracovisko technicko-hygienickej údržby (THÚ). Investícia asi za 34 miliónov eur prinesie výrazné zvýšenie kvality vykonávania čistenia, údržby, technických kontrol a menších opráv vlakových súprav.

Smartwings otvára pravidelnú linku z Bratislavy do Dubaja

plane
Bratislava – Letecká spoločnosť Smartwings otvára 24. októbra pravidelné priame letecké spojenie z Bratislavy do Dubaja v Spojených arabských emirátoch. Linka bude počas zimného letového poriadku prevádzkovaná raz týždenne, každú nedeľu lietadlom Boeing 737 MAX 8. Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Vladimíra Dufková.

Uprostred mesta vznikne veľká okružná križovatka

kruhovy objazd
Veľké Kapušany – Zlepšiť podmienky v cestnej premávke v meste Veľké Kapušany v okrese Michalovce má premena jednej z najvyťaženejších priesečných križovatiek na kruhový objazd.

Vozový park DPMP sa rozšíril o šesť nových autobusov

bus public
Prešov - Vozový park Dopravného podniku mesta Prešov (DPMP) sa rozrástol o šesť nových dieslových autobusov, ktoré už čoskoro odvezú prvých cestujúcich.

Spoločnosť Qantas znížila svoju stratu, plánuje medzinárodné lety od decembra

qantas plane
Sydney - Austrálska letecká spoločnosť Qantas Airways vo štvrtok uviedla, že v uplynulom finančnom roku 2020/2021 sa jej podarilo znížiť svoju stratu. Pripravuje sa na obnovenie medzinárodných letov do krajín s vysokou mierou očkovania od decembra.

Novopostavený most v Trstenej na Orave už slúži motoristom

bridge1
Trstená – Novopostavený most na ceste I/59 ponad rieku Oravica v meste Trstená už môžu využívať motoristi. Slovenská správa ciest (SSC) ho vo štvrtok odovzdala do užívania verejnosti spolu s lávkou a chodníkom. Cena diela sa vyšplhala na takmer 1,3 milióna eur. TASR o tom informoval Martin Guzi z komunikačného odboru SSC.

Dostupnosť vhodných vlakov pre zdravotne postihnutých sa očividne zlepšuje

ZSSK train
Bratislava – Počet prepravených osôb so zdravotným postihnutím v Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) stále stúpa. Dostupnosť vhodných vlakov sa teda očividne zlepšuje. Pre TASR to uviedol hovorca ZSSK Tomáš Kováč v reakcii na prieskum, ktorý zrealizoval úrad verejnej ochrankyne práv Márie Patakyovej.

Do Prešova čoskoro príde deväť nových dieselových autobusov

bus public
Prešov - Do Prešova príde ďalších deväť nových autobusov, ktoré budú jazdiť na trasách liniek MHD. Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP) už podpísal kúpnu zmluvu na dodávku nových vozidiel. TASR o tom informoval hovorca mesta Vladimír Tomek.

Víťazná firma chce električkovú trať v Petržalke predĺžiť za 74,5 mil. eur

tram elektricka
Bratislava – Vyhodnocovanie predložených ponúk v súťaži na predĺženie električkovej trate v bratislavskej Petržalke v úseku od Bosákovej po Janíkov dvor bolo ukončené.  Najnižšiu cenovú ponuku za 74,5 milióna eur bez DPH predložila skupina dodávateľov Združenie NS MHD Petržalka.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...