1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Londýnske letisko Heathrow očakáva tento rok rekordný počet pasažierov

Heathrow airport
Londýn - Londýnske letisko Heathrow upravilo prognózu počtu pasažierov, ktorých plánuje tento rok vybaviť, na takmer 83 miliónov. Ak sa odhad potvrdí, bude to znamenať nový rekord, ktorý prekoná ten pôvodný spred piatich rokov.

Poľské aerolínie LOT vykázali za rok 2023 čistý zisk 1,07 miliardy PLN

LOT airlines
Varšava - Poľské národné aerolínie LOT vykázali za rok 2023 čistý zisk 1,07 miliardy zlotých (247,75 milióna eur). Oznámila to spoločnosť v tlačovej správe.

S výstavbou obchvatu mesta Stropkov by sa malo začať v prvom kvartáli 2025

geodezia meranie
Stropkov - S výstavbou obchvatu mesta Stropkov by sa malo začať v prvom kvartáli 2025. Na sociálnej sieti to uviedol primátor mesta Ondrej Brendza. V uplynulých dňoch absolvoval rokovanie s ministrom dopravy Jozefom Rážom (nominant Smeru-SD) a témou bol projekt výstavby obchvatu mesta Stropkov, preložky cesty I/15.

NDS najazdila pri zimnej údržbe takmer 500.000 km, jazdili až do konca apríla

highway1
Bratislava - V uplynulej zimnej sezóne technika Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) najazdila takmer 500.000 kilometrov pri zabezpečovaní zimnej údržby na diaľniciach a rýchlostných cestách. Oproti predchádzajúcej zimnej sezóne ide o približne šesťpercentný nárast výkonov.

Aerolínie expandujú v Indii, mala by byť v budúcich rokoch jedným z top trhov

india flag
Naí Dillí - Svetové letecké spoločnosti plánujú výraznú expanziu na indickom trhu. Očakávajú, že práve India sa v nasledujúcich rokoch stane jedným z najlákavejších trhov v oblasti leteckej dopravy a cestovného ruchu. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na odhady analytikov a zástupcov leteckého sektora.

Lufthansa pravdepodobne neponúkne EK ďalšie ústupky na prevzatie ITA

lufthansa plane
Brusel/Berlín/Rím - Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa pravdepodobne už neponúkne ďalšie ústupky Európskej komisii (EK) s cieľom získať súhlas na prevzatie talianskych aerolínií ITA.

Ryanair oznámil za obchodný rok 2023/2024 rekordný zisk vyše 1,90 mld. eur

ryanair plane
Dublin - Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair oznámila za skončený obchodný rok 2023/2024 rast zisku o viac než tretinu na rekordných vyše 1,90 miliardy eur. Výsledky podporil počet prepravených cestujúcich, ktorý rovnako dosiahol rekordnú hodnotu.

Riešením pre ekologickejšiu dopravu v logistike by mohli byť biopalivá

Raben 16
Bratislava - Riešením pre logistiku ako zabezpečiť ekologickejšiu dopravu je používanie syntetického paliva HVO100. Elektromobilita pre medzinárodnú logistiku v dohľadnej dobe riešením nebude, má totiž množstvo bariér.

Strata spoločnosti EasyJet v 1. polroku klesla

easyjet plane
Londýn - Britská letecká spoločnosť EasyJet oznámila, že jej strata v 1. polroku finančného roka 2023/24 klesla a tržby vzrástli. Počas kľúčovej letnej sezóny očakávajú aerolínie rast príjmov.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...