1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Delta Air Lines vykázali za 3. kvartál stratu

delta air
New York - Americká letecká spoločnosť Delta Air Lines vykázala za 3. štvrťrok čistú stratu a jej tržby sa prepadli o 76 %. Dôvodom bol slabý dopyt po leteckej doprave v dôsledku pandémie ochorenia COVID-19.

Do cestnej dopravy má ísť v budúcom roku 1,56 miliardy eur

kruhovy objazd
Bratislava – V budúcom roku má ísť do cestnej dopravy na Slovensku 1,56 miliardy eur. Tieto výdavky sú určené na výstavbu cestnej siete, financovanie bezplatnej dopravy a správy, prevádzky a údržby ciest prvej triedy, diaľnic a rýchlostných ciest. Vyplýva to z návrhu rozpočtu verejnej správy na roky 2021 až 2023, ktorý v stredu schválila vláda.

Výnos z úhrady diaľničných známok v lete hodnotí NDS pozitívne

NDS logo
Bratislava – V auguste sa predalo 417.823 kusov elektronických diaľničných známok (eDZ). Príjem z ich úhrady predstavoval viac ako 5 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Za prvých osem mesiacov tohto roka si motoristi zakúpili spolu 2,7 milióna kusov eDZ. Za toto obdobie dosiahol príjem NDS z úhrady známok 63,1 milióna eur.

Rozvoj dopravy na Slovensku má stáť na prioritách,dôležitá je aj verejná doprava

eurotunel trains
Bratislava – Rozvoj dopravnej infraštruktúry na Slovensku by mal byť postavený na jasných prioritách, čo má viesť k výberu najviac potrebných a účelných projektov. Efektívnejšiu výstavbu by mala zabezpečiť aj modernizácia zákonov. Okrem ciest je kľúčové zamerať sa aj na zvýšenie atraktivity alternatívnych druhov verejnej dopravy.

Samospráva začala s výstavbou cyklochodníka pri železničnej stanici

geodezia meranie
Fiľakovo – Samospráva mesta Fiľakovo v okrese Lučenec začala stavebné práce na prvej časti cyklochodníka, ktorý by mal v záverečnej fáze prepojiť železničnú stanicu s priemyselnou zónou.

Česká vláda schválila prípravu výstavby kanálu Dunaj - Odra

boat on suez
Praha – Česká vláda schválila prípravy na výstavbu kanálu Dunaj – Odra pri hraniciach s Poľskom.

DPB dbá o dôraznejšie dezinfikovanie vozidiel MHD

bus public
Bratislava – Dopravný podnik Bratislava (DPB) dbá počas druhej vlny pandémie nového koronavírusu a pri vyššom počte cestujúcich o dôraznejšie dezinfikovanie vozidiel MHD.

NDS chce zabezpečiť zimnú údržbu ciest spolu za takmer 3 mil. eur bez DPH

NDS logo
Bratislava – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) spustila dve verejné obstarávania, ktoré sa týkajú zimnej údržby ciest spolu za takmer 3 milióny eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to z oznámení o vyhlásení súťaže, ktoré boli zverejnené vo vestníku verejného obstarávania.

A. Doležal spustil modernizáciu železničnej trate Poprad-Lučivná

Railway 1
Svit - Za účasti ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala (nominant Sme rodina) v piatok vo Svite poklepali základný kameň  modernizácie trate Poprad – Lučivná. Ide o prvú etapu plánovanej modernizácie úseku Liptovský Mikuláš – Poprad Tatry v rámci železničnej trate Žilina – Košice.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...