1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Letisko Heathrow výrazne zlepšilo odhad tohtoročného počtu pasažierov

Heathrow airport
Londýn - Londýnske letisko Heathrow výrazne zlepšilo celoročnú prognózu počtu cestujúcich, k čomu prispel silný apríl, keď vybavilo viac než 5 miliónov pasažierov. Pôvodne počítalo s tým, že jeho služby využije tento rok necelých 46 miliónov cestujúcich, teraz očakáva, že to bude zhruba o 7 miliónov ľudí viac.

IATA očakáva návrat leteckej dopravy na úroveň pred pandémiou v roku 2023

IATA
Paríž/Rijád - Letecká osobná doprava sa z pandémie nového koronavírusu zotavuje rýchlejšie, než sa očakávalo. Uviedlo to v utorok Medzinárodné združenie leteckých dopravcov (IATA), podľa ktorého by sa toto odvetvie mohlo vrátiť na úroveň pred pandémiou už v roku 2023, teda o rok skôr, ako sa pôvodne predpokladalo.

V B. Bystrici sa začala rekonštrukcia cesty I/66 za vyše 2,2 milióna eur

highway1
Banská Bystrica – V Banskej Bystrici v pondelok odštartovala rekonštrukcia vysokofrekventovanej cesty I/66. Práce za viac ako 2,2 milióna eur pre Slovenskú správu ciest realizuje združenie Eurovia – Doprastav.

Spirit Airlines odmietli nevyžiadanú ponuku JetBlue na prevzatie

Plane engine1
New York - Správna rada americkej leteckej spoločnosti Spirit Airlines jednohlasne odmietla nevyžiadanú ponuku JetBlue Airways na prevzatie vo výške 3,6 miliardy USD (3,42 miliardy eur).

V prípade železničnej stanice vo Fiľakove sme sa zhodli na dočasnom riešení

Railway 1
Bratislava – V prípade hlavnej železničnej stanice vo Fiľakove príde k dočasnému kompromisnému riešeniu. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR.

Ryanair očakáva, že letenky v lete budú o 5 až 10 % drahšie ako v roku 2019

ryanair plane
Dublin - Írska letecká spoločnosť Ryanair očakáva, že priemerné ceny leteniek počas tohtoročnej kľúčovej letnej sezóny budú o 5 až 10 % vyššie ako v rovnakom období roku 2019, teda pred pandémiou nového koronavírusu. Uviedol to v utorok generálny riaditeľ spoločnosti Michael O'Leary.

Tržby spoločnosti DACHSER prvýkrát presiahli 7 miliárd eur

Dachser Rumunsko
Rok 2021 bol výnimočný: nárast objemu a vysoké prepravné sadzby priniesli rekordný rast; 78,3-percentný skok v leteckej a námornej preprave.

Obnova Ružinovskej a Vajnorskej električkovej radiály sa odďaľuje

Tram rails
Bratislava - Termín modernizácie Ružinovskej a Vajnorskej električkovej radiály v Bratislave sa odďaľuje. Vyplýva to z predbežného harmonogramu, ktorý je súčasťou informácie o stave príprav dopravných projektov v hlavnom meste, predloženej na štvrtkové (31. 3.) rokovanie mestských poslancov.  

Veľké letecké spoločnosti prehrali odvolanie proti pokutám EÚ za kartel

plane
Luxemburg - Veľkí európski prepravcovia vrátane Air France-KLM a SAS Cargo Group prehrali v stredu odvolanie na druhom najvyššom súde Európskej únie (EÚ) proti pokutám za kartelové aktivity. TASR o tom informuje na základe správy DPA.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...