1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Slovenskí dopravcovia môžu bez ekologických kamiónov prísť o klientov

highway1
Bratislava - Slovenskí dopravcovia môžu čoskoro čeliť strate konkurencieschopnosti, bez ekologických kamiónov totiž môžu prísť o klientov. Upozornila na to Slovenská asociácia pre elektromobilitu (SEVA) s tým, že k prechodu na elektromobilitu by mal prispieť aj štát prostredníctvom cielených opatrení.

Letisko Košice dosiahlo najúspešnejšiu letnú sezónu v histórii

airport kosice
Letisko Košice dosiahlo najúspešnejšiu letnú sezónu v histórii

Mesto Ružomberok bude za rok 2021 doplácať za MAD takmer 385.000 eur

bus public
Ružomberok - Ružomberská samospráva doplatí spoločnosti Blaguss Slovakia za mestskú autobusovú dopravu (MAD) za rok 2021 takmer 385.000 eur. Odhlasovali to na pondelňajšom (30. 10.) mimoriadnom rokovaní ružomberskí mestskí poslanci.

SSC podpísala zmluvu na výstavbu obchvatu Sabinova

road construction 3
Sabinov - Slovenská správa ciest (SSC) podpísala zmluvu na výstavbu obchvatu Sabinova. Stavebné práce na preložke cesty I/68 pri Sabinove zrealizuje spoločnosť Hochtief SK, s.r.o., zmluvná cena predstavuje 73,7 milióna eur bez DPH. TASR o tom informoval hovorca SSC Martin Guzi.

O cesty v správe PSK sa v zime postará vyše 500 ľudí a 170 mechanizmov

Sprava ciest Presov 16
Prešov - O cesty v správe Prešovského samosprávneho kraja (PSK) sa v zime postará vyše 500 ľudí a 170 mechanizmov, ďalšie desiatky budú mať cestári pripravené v zálohe. Zimná sezóna by mala odštartovať v závislosti od klimatických podmienok 1. novembra a potrvá približne päť mesiacov.

Súťaž na výstavbu ďalšieho úseku košickej R2 plánuje NDS vyhlásiť v budúcom roku

NDS logo
Bratislava - Národná diaľničná spoločnosť (NDS) pripravuje ďalšiu etapu košického obchvatu po rýchlostnej ceste R2. Verejnú súťaž na výstavbu takmer sedem kilometrového úseku R2 Košice, Šaca - Košické Oľšany plánuje NDS vyhlásiť v budúcom roku. Výstavba by mala podľa odhadov stáť vyše 140 miliónov eur.

V Bratislave sa začala výstavba TIOP Vrakuňa, bude prvým terminálom

rails
Bratislava - V Bratislave sa začalo s výstavbou terminálu integrovanej osobnej dopravy (TIOP) Vrakuňa za 3,9 milióna eur. Nachádzať sa bude blízko súčasného obratiska autobusov a trolejbusov na Dolných honoch. Jeho výstavba by mala trvať do mája 2024.

Bratislavské letisko má povolenie na širokotrupé lietadlá, lietajú do exotiky

bratislava airport
Bratislava - Letisko M. R. Štefánika v Bratislave dostalo povolenie od Dopravného úradu na prevádzku širokotrupých lietadiel na diaľkové lety. Do exotických destinácií tak už možno letieť aj priamo z Bratislavy. Informovala o tom hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika Veronika Tóthová.

Nákladná doprava v auguste klesla, osobná medziročne stúpla o vyše 10 %

Railway 1
Bratislava - Nákladná doprava v auguste 2023 opäť klesla, osobná doprava prekročila vlaňajšie augustové hodnoty o viac ako 10 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...