1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Pandémia vymazala 20 rokov rastu osobnej leteckej dopravy

plane
Singapur - Pandémia nového koronavírusu a s ňou spojené reštrikcie vlani vymazali dve desaťročia rastu osobnej leteckej dopravy, vyplýva zo správy spoločnosti Cirium.

Príjmy Egypta z prevádzky Suezského prieplavu v minulom roku mierne klesli

boat on suez
Káhira - Príjmy Egypta z prevádzky Suezského prieplavu zaznamenali v minulom roku mierny pokles. Informoval o tom v nedeľu Úrad pre správu prieplavu, ktorý dodal, že pôvodná výška poplatkov pre tranzitujúce lode sa meniť nebude.

MHD naďalej prevádzkuje M. K. Trans

bus public
Humenné – Mestskú hromadnú dopravu (MHD) v Humennom prevádzkuje od nového roka "staronový" prevádzkovateľ. Na základe verejnej obchodnej súťaže (VOS) podpísalo mesto s michalovskou spoločnosťou M. K. Trans zmluvu na ďalších desať rokov.

Kraj uzatvoril zmluvu na autobusovú dopravu na väčšine územia

arriva logo
Trnava – V nasledujúcich troch rokoch bude prevádzkovať linky v okresoch Hlohovec, Piešťany, Senica a Trnava spoločnosť Arriva Trnava. Informovalo o tom komunikačné oddelenie Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).

V USA odštartoval prvý komerčný let Boeingu 737 MAX po takmer 20 mesiacoch

boeing logo big
Miami - Lietadlá Boeing 737 MAX sa v USA vracajú do prevádzky po uzemnení od marca 2019 spôsobenom dvoma tragickými nehodami mimo prevádzky.

Rekonštrukcia nadjazdu na vstupe do mesta je ukončená

road construction
Levice – Rekonštrukcia nadjazdu na vstupe do Levíc v smere od Kalnej nad Hronom na ceste I/51 bude po takmer 20 mesiacoch ukončená. Ako informovala Slovenská správa ciest (SSC).

Samospráva zrekonštruuje cestu na Koniarekovej a Zavarskej ulici v Trnave

road 2
Trnava - Verejné obstarávanie rekonštrukcie 1,6 kilometra dlhého úseku cesty III/1279 v Trnave na Koniarekovej a Zavarskej ulici vyhlásil Trnavský samosprávny kraj (TTSK) prostredníctvom organizácie Správa a údržba ciest (SÚC) TTSK. TASR o tom informovalo komunikačné oddelenie TTSK.

Ruské aerolínie prepravili v novembri takmer o polovicu cestujúcich menej

Airport 1
Moskva - Počet cestujúcich prepravených ruskými leteckými spoločnosťami klesol v novembri o takmer polovicu. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na spresnené údaje ruského úradu pre dohľad nad bezpečnosťou leteckej dopravy Rosaviatsia.

Na ulicu Mlynské nivy sa vrátia všetky linky MHD

bus public
Bratislava – Na Mlynské nivy v Bratislave sa vrátia všetky linky MHD, ktoré tam pôvodne premávali pred rekonštrukciou ulice.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...