1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

VTG získala majoritu v slovenskom železničnom nákladnom dopravcovi Carbo Rail

Carborail logotrain
Bratislava - Spoločnosť VTG Rail Logistics GmbH získala majoritný podiel v slovenskom železničnom nákladnom dopravcovi Carbo Rail, s.r.o. („CRR“). Podpis zmlúv sa uskutočnil 18. februára 2020 v Hamburgu.

Budeme sa sústrediť na efektivitu logistických procesov

Dachser antonov plane
Rozhovor s: Roman Stoličný, Country Manager Liegl & DACHSER.

SSC opraví most v Nižnej za 1,78 milióna eur bez DPH

bridge
Bratislava – Odstránenie havarijného stavu mosta v Nižnej zabezpečí Slovenská správa ciest (SSC) za 1,78 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to z oznámenia o výsledku súťaže, ktoré bolo zverejnené vo vestníku verejného obstarávania.

Zrútený most v Trstenej riešil krízový štáb, informuje Slovenská správa ciest

road construction
Trstená - Situáciu na uzavretom moste v Trstenej, ktorý sa v piatok zrútil do rieky, bezodkladne riešil krízový štáb. TASR o tom informovala hovorkyňa Slovenskej správy ciest Lucia Karelová. Pri udalosti nedošlo k zraneniu osôb.

Ryanair uzemní väčšinu svojich lietadiel, nevylučuje uzemnenie všetkých strojov

ryanair plane
Dublin - Írske aerolínie Ryanair uzemnia v dôsledku obmedzení vyplývajúcich zo šírenia nového koronavírusu v najbližších siedmich až desiatich dňoch väčšinu svojich lietadiel.

Vlastník British Airways znižuje kapacitu o 75 %, Air France-KLM možno až o 90 %

iag airplanes
Londýn/Paríž - Koncern IAG, materská spoločnosť aerolínií British Airways a Iberia, oznámil, že na nasledujúce dva mesiace zredukuje prepravnú kapacitu minimálne o tri štvrtiny. Dôvodom sú obmedzenia spôsobené novým koronavírusom.

Na východnom Slovensku pribudne 52 moderných vozňov za 65 mil. eur

ZSSK train
Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) minulý týždeň vypísala dve súťaže na nové a modernizované vozne určené prioritne pre východné Slovensko.

Výstavba cestnej infraštruktúry pre priemyselný park skomplikuje dopravu

Road construction machinery
Nitra - Krajský dopravný inšpektorát v Nitre upozorňuje motoristickú verejnosť na uzáveru cesty I/64. Cesta bude uzavretá od 15. marca od 12.00 h do 31. augusta v oboch smeroch v úseku od križovatky s miestnou komunikáciou Prvosienková po okružnú križovatku Dolné Hony.

KLM a Lufthansa oznámili škrty vo výdavkoch pre koronavírus

lufthansa
Amsterdam/Berlín - KLM, holandská dcéra leteckej spoločnosti Air France-KLM, sa v stredu pripojila k nemeckej Lufthanse a oznámila škrty vo výdavkoch v reakcii na koronavírus, ktorý zasiahol leteckú dopravu. Informovali o tom holandské médiá s odvolaním sa na interný list.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...