1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Októbrový výber mýta dosiahol 20,51 mil. eur, medzimesačne vzrástol

road construction
Bratislava – V októbri tohto roka sa na mýte vybralo 20,51 milióna eur. Výber medzimesačne vzrástol o 4,2 %. Informoval o tom manažér pre komunikačnú stratégiu a PR mýtnej firmy SkyToll Anton Bódis.

Rezort dopravy víta iniciatívu prekladiska lodných kontajnerov v Holíči

boat on suez
Bratislava/Holíč – Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR víta iniciatívu, ktorá je založená na reálnom pohľade na zabezpečenie očakávaných prepravných potrieb medzi Európskou úniou a Áziou.

Ryanair spustí od budúceho roka linku z Bratislavy do Ľvova

ryanair plane
Bratislava – Letecká spoločnosť Ryanair spustí od 2. januára 2022 prevádzku pravidelnej priamej linky z Bratislavy do mesta Ľvov na Ukrajine. Linka bude počas zimy prevádzkovaná s frekvenciou trikrát týždenne, a to v pondelok, piatok a v nedeľu.

Objem nákladnej prepravy v auguste 2021 medziročne klesol o 5,7 %

trucks
Bratislava - Celkový objem nákladnej prepravy v auguste 2021 dosiahol 23 miliónov ton, medziročne to predstavuje pokles o 5,7 %. V porovnaní s augustom 2019 preprava tovarov zaostávala o 7,6 %. Miera zaostávania za objemami prepravovanými pred pandémiou sa posledné tri mesiace znižuje. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Opravu odtrhnutej cesty I/16 pri Ožďanoch komplikuje nestabilné podložie

road construction
Ožďany – Rekonštrukciu poškodeného úseku cesty I/16 pri obci Ožďany v Rimavskosobotskom okrese komplikuje nestabilné podložie. Ako pre TASR povedal hovorca Slovenskej správy ciest (SSC) Martin Guzi, termín opravy a následného sprejazdnenia  odtrhnutej časti vozovky priblížia až závery inžinierskogeologického posudku.

Veľkoplošné opravy ciest postupujú, práce majú pokračovať do roku 2024

road construction 2
Bratislava – Stavebné práce na veľkoplošných opravách ciest prvej triedy postupujú. Pokračovať by mali až do roku 2024. Jeden zo zhotoviteľov Združenie Eurovia – Doprastav od apríla obnovilo 20 úsekov ciest po celom Slovensku za viac ako 20 miliónov eur.

Slovak Lines nebude brániť vodičom prejsť k novému dopravcovi Arriva

arriva logo
Bratislava - Ak súčasní vodiči končiaceho dopravcu Slovak Lines budú mať záujem prestúpiť k novému dopravcovi Arriva, ktorý má na území Bratislavského kraja začať jazdiť od 15. novembra, nebude im v tom bránené. Súčasný zamestnávateľ im vyjde v ústrety a uvoľní ich k 14. novembru.

Za 3. štvrťrok sa vybralo na mýte 58,04 mil. eur, je to viac ako vlani

highway
Bratislava – V septembri sa na mýte vybralo 19,68 milióna eur. Za celý tretí štvrťrok dosiahol výber mýta 58,04 milióna eur. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka sa vybralo viac o 2,75 milióna eur. Informoval o tom manažér pre komunikačnú stratégiu a PR mýtnej firmy SkyToll Anton Bódis.

Tender na nízkopodlažné dieslové autobusy vyhrala spoločnosť SOR Libchavy

bus public
Bratislava - Dopravný podnik Bratislava (DPB) plánuje uzavrieť kontrakt na nákup nízkopodlažných krátkych autobusov s dieselovým pohonom, spĺňajúcich najvyššiu emisnú normu. Dopravca to oznámil po vyhodnotení verejnej súťaže, v ktorej uspela spoločnosť SOR Libchavy s cenovou ponukou vo výške 19.080.000 eur bez DPH.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

 Banner WEB 220x220

 

Nenechajte si ujsť...