1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

DPB sleduje vývoj cien energií, zriadil pracovnú skupinu a chystá opatrenia

bus public
Bratislava - Dopravný podnik Bratislava (DPB) v snahe zmierniť negatívny vplyv energetickej krízy vytvoril internú pracovnú skupinu.

Firma Gebrüder Weiss nie je závislá od logistických developerov

gerbruder weiss logo
Bratislava - Logistické a prepravné služby čaká turbulentný záver roka 2022. Čo chystá a ako je na túto sezónu pripravená rakúska logistická a prepravná spoločnosť Gebrüder Weiss, prezradí jej sales and developement manager Marek Bognár.

Amsterdamské letisko Schiphol zníži do konca októbra kapacitu o takmer pätinu

plane
Amsterdam - Amsterdamské letisko Schiphol stále zápasí s nedostatkom personálu. V dôsledku toho zredukuje do konca októbra svoju kapacitu takmer o pätinu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá sa odvolala na informácie vedenia letiska.

SSC začne s veľkoplošnou opravou ciest v Kežmarku za 1,5 milióna eur

road construction 3
Kežmarok - Slovenská správa ciest (SSC) v týchto dňoch začína s veľkoplošnou opravou ciest v meste Kežmarok. Hovorca SSC Martin Guzi informoval, že nový asfaltový koberec po celej šírke pribudne na úseku v celkovej dĺžke 3,2 kilometra.

V Smižanoch vybudovali novú cyklotrasu dlhú takmer 1,6 kilometra

construction machinery
Smižany - V obci Smižany pri Spišskej Novej Vsi vybudovali vďaka európskym fondom nový cyklistický chodník. V týchto dňoch ho dokončili a obec v súčasnosti čaká na kolaudačné rozhodnutie. Pre TASR to uviedla Lucia Čujová zo stavebného oddelenia na tamojšom obecnom úrade s tým, že trasa je dlhá takmer 1,6 kilometra.

Ukončením výroby hliníka v Slovalco príde ZSSK Cargo o miliónové tržby

aluminium factory
Bratislava - Ukončenie výroby hliníka negatívne ovplyvní aj železničné prepravy Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia (ZSSK Cargo).

DPMK chystá ďalšiu etapu modernizácie údržbovej základne v areáli depa

tram elektricka
Košice - Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) vyhlásil verejné obstarávanie na realizáciu druhej etapy modernizácie údržbovej základne v areáli depa. Zákazka je rozdelená na desať častí, jej celková odhadovaná hodnota predstavuje takmer 4,2 milióna eur bez DPH.

Vo výstavbe sú aktuálne dva úseky budúcej diaľnice Bratislava - Košice

NDS logo
Bratislava – Momentálne sú vo výstavbe dva úseky tvoriace budúce diaľničné prepojenie medzi Bratislavou a Košicami. Sú nimi D1 Lietavská Lúčka – Dubná skala a D1 Hubová – Ivachnová. Posledným nerozostavaným úsekom diaľnice medzi Bratislavou a Košicami je úsek D1 Turany – Hubová.

Obchvat obcí Malokarpatska má pomôcť zlepšiť dopravu aj v Pezinku

geodezia meranie
Bratislava – Obchvat obcí Malokarpatska má pomôcť zlepšiť dopravu aj v Pezinku. Napojenie mesta na obchvat je súčasťou etapy, ktorej výstavba by sa mala začať podľa samosprávy najneskôr v roku 2030.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...