1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Letecké spoločnosti bojujú s nedostatkom lietadiel pred letnou sezónou

Plane engine1
Chicago - Globálny letecký priemysel čelí veľkému tlaku pred letnou sezónou. Očakáva sa totiž, že dopyt po cestovaní prekoná úroveň pred pandémiou ochorenia COVID-19, zatiaľ čo dodávky lietadiel prudko klesli pre problémy s výrobou v spoločnostiach Boeing aj Airbus.

Deutsche Bahn údajne pripravuje rozsiahle úsporné opatrenia

deutsche bahn logo
Berlín - Nemecký železničný prepravca Deutsche Bahn pripravuje úsporný program s cieľom zmierniť miliardové straty a narastajúce dlhy. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá sa v piatok odvolala na zdroje oboznámené s problematikou.

Napojenie diaľnic v smere Jarovce - Trnava má byť hotové koncom roka

NDS logo
Bratislava - Prvé výsledky budovania strategickej križovatky diaľnic D1 a D4 pri Bratislave nastanú koncom roka. Má byť dovtedy hotové napojenie diaľnic v smere Jarovce - Trnava. Uviedol to na brífingu generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Filip Macháček.

ITA Airways v roku 2023 znížili čistú stratu na 5 miliónov eur

Heathrow airport
Rím - Talianska letecká spoločnosť ITA Airways oznámila, že v roku 2023 výrazne znížila svoju čistú stratu na 5 miliónov eur zo 486 miliónov eur v predchádzajúcom roku 2022. To poukazuje na pozoruhodný finančný obrat.

Od mája začne lietať z Bratislavy pravidelná linka do tureckého Istanbulu

plane
Bratislava - Turecká letecká spoločnosť Pegasus Airlines spustí od polovice mája pravidelnú linku z Bratislavy do Instanbulu. Z bratislavského letiska M. R. Štefánika sa bude lietať dvakrát týždenne, pričom pôjde už o tretie pravidelné letecké spojenie do Turecka. Informovala o tom hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Tóthová.

Prevádzkovateľ frankfurtského letiska dosiahol vlani rekordný prevádzkový zisk

Airport 1
Frankfurt nad Mohanom - Spoločnosť Fraport, prevádzkovateľ najväčšieho nemeckého letiska vo Frankfurte nad Mohanom, dosiahla v minulom roku rekordné príjmy a prevádzkový zisk. Motorom rastu bolo pokračujúce oživenie dopytu po leteckej preprave, najmä mimo Nemecka, oznámila spoločnosť.

Nákladná doprava má o rok znížiť emisie o 15 %, Slovensko nemá plán

highway1
Bratislava - Slovensko zatiaľ nemá plán, ako splniť záväzok znížiť do konca budúceho roka emisie z nákladnej dopravy o 15 %. Upozornil na to na stretnutí odborníkov organizovanom Slovenskou asociáciou pre elektromobilitu (SEVA) generálny sekretár Asociácie priemyselných zväzov a dopravy Andrej Lasz.

Zisk nemeckej lodiarskej spoločnosti Hapag-Lloyd sa vlani prepadol o vyše 82 %

Hapag Lloyd Logo23
Hamburg - Nemecký lodiarsky koncern Hapag-Lloyd zaznamenal za minulý rok prepad zisku o vyše 82 %. Ako dôvod uviedol nadmernú kapacitu a konflikt na Blízkom východe, keď pre útoky jemenských povstalcov na lode v Červenom mori spoločnosť presmerovala svoje plavidlá na dlhšiu trasu okolo južného cípu Afriky.

Úsek R3 medzi Tvrdošínom a Nižnou je v pokročilom štádiu výstavby

road 1
Tvrdošín - Úsek rýchlostnej cesty R3 medzi Tvrdošínom a Nižnou na Orave je aktuálne v pokročilom štádiu realizácie. Pracuje sa na výkopoch a násypoch, začali robiť kanalizáciu a odlučovače. Pre TASR to potvrdili z odboru komunikácie Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS). Termín dostavby diaľničiari nekonkretizovali.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...