1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Snažíme sa o obnovenie medzinárodnej prepravy, najskôr bude letecká

kruhovy objazd
Bratislava - Ministerstvo dopravy sa v súvislosti s postupným otváraním hraníc snaží znovu obnoviť aj všetky typy medzinárodnej prepravy osôb. Tá bola v čase pandémie nového koronavírusu zastavená.

Nemecké aerolínie Eurowings zrušia takmer tretinu miest v centrále

Airport 1
Düsseldorf - Nemecká nízkonákladová letecká spoločnosť Eurowings, ktorej materskou firmou je Lufthansa, oznámila, že vo svojej centrále zruší takmer tretinu pracovných miest.

Latinskoamerické aerolínie LATAM požiadali v USA o ochranu pred veriteľmi

plane
Santiago - Najväčšie latinskoamerické aerolínie LATAM požiadali v USA o ochranu pred veriteľmi, ako v utorok oznámila čilsko-brazílská letecká spoločnosť. Dôvodom bol drastický prepad leteckej dopravy spôsobený pandémiou nového koronavírusu.

Brexit: Po exite je stále pred exitom

Dachser antonov plane
Veľká Británia už oficiálne opustila Európsku úniu a Brexit sa stal skutočnosťou. Prechodné obdobie do konca roka momentálne ešte chráni ekonomiku a logistiku na oboch stranách Lamanšského prielivu pred väčšími dopadmi.

Koronavírus zredukoval počet cestujúcich maďarskej Wizz Air v apríli o 98 %

wizz air plane
Budapešť - Maďarská nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air oznámila prepad počtu cestujúcich za minulý mesiac, v máji však očakáva omnoho lepšie výsledky.

Mesto Levice zrekonštruovalo časť miestnych komunikácií

road 1
Levice – Mesto Levice ukončilo rekonštrukciu miestnych komunikácií na Ulici A. Sládkoviča, Tyršovej a Saratovskej ulici. Stavebné práce trvali zhruba mesiac a vyžiadali si celkové náklady vo výške 230.000 eur. Investícia bola financovaná z rozpočtu mesta.

Nemecká vláda a Hesensko sa dohodli na pôžičke aerolíniám Condor

euros
Berlín - Nemecká vláda a spolková krajina Hesensko sa dohodli, že poskytnú aerolíniám Condor pôžičku v hodnote 550 miliónov eur. Oznámil to v pondelok minister hospodárstva Peter Altmaier.

Air France-KLM si zabezpečila finančnú pomoc od francúzskej aj holandskej vlády

Air France KLM logo
Paríž - Francúzsko-holandská letecká spoločnosť Air France-KLM si zabezpečila finančnú pomoc od oboch vlád - francúzskej aj holandskej, vo výške minimálne 9 miliárd eur.

Virgin Australia údajne pripravujú dobrovoľné vyhlásenie konkurzu

plane
Sydney - Austrálska letecká spoločnosť Virgin Australia sa pripravuje na dobrovoľné vyhlásenie konkurzu. Informovali tom v pondelok noviny Sydney Morning Herald.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...