1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

GEFCO SAE sa stalo partnerom spoločnosti DP World SAE pre logistické riešenia v segmente automotive v prístave Jebel Ali

gefco logo
Spoločnosť GEFCO plánuje v prístave Jebel Ali v Spojených arabských emirátoch implementovať komplexnú ponuku logistických riešení.

NDS zrekonštruuje dočasné premostenie cez rieku Kysuca v Žiline-Vraní

NDS logo
Žilina  – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) zrekonštruuje v letných mesiacoch dočasné premostenie cez rieku Kysuca v žilinskej mestskej časti Vranie. Práce potrvajú šesť týždňov a rekonštrukcia umožní ďalšie využívanie pôvodne dočasného mosta. TASR o tom informovala vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková.

Airbus údajne vyzval dodávateľov, aby sa pripravili na zvýšenie výroby A320

Airbus a320
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus údajne vyzval kľúčových dodávateľov, aby sa pripravili na zvýšenie výroby lietadiel rady A320 o ďalších 18 % nad rámec súčasných cieľov. Informovali o tom zdroje z tohto odvetvia priemyslu, ktoré nechceli byť menované.

Strata prevádzkovateľa letísk Fraport sa za 1. kvartál zdvojnásobila

Airport 1
Frankfurt nad Mohanom - Nemecký prevádzkovateľ letísk Fraport zaznamenal za 1. kvartál tohto roka viac než zdvojnásobenie straty. Výsledky ovplyvnila pokračujúca pandémia nového koronavírusu.

Austrian Airlines vykázali v 1. kvartáli stratu vyše 100 miliónov eur

austrian airlines plane
Viedeň/Schwechat/Frankfurt nad Mohanom - Rakúska letecká spoločnosť Austrian Airlines (AUA) pre pretrvávajúce pandemické opatrenia otvorila tento rok so stratou a výrazným prepadom počtu cestujúcich.

Brusel chce autonómne vlaky, my sme už urobili prvý krok

Railway 1
Bratislava - Brusel má ambíciu zaviesť autonómne vlaky, Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR už v tejto oblasti urobilo prvý krok. Uviedol to hovorca rezortu Ivan Rudolf.

A. Doležal vymenoval nové vedenie ZSSK, F. Hlubockého nahradí R. Koreň

ZSSK train
Bratislava - Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nominant Sme rodina) vymenoval nové vedenie Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Informoval o tom v piatok hovorca ministerstva Ivan Rudolf. Predsedu predstavenstva a riaditeľa Filipa Hlubockého nahradí Roman Koreň.

Šéf British Airways očakáva v lete normalizáciu leteckej dopravy v Európe

Airport 1
Londýn - Šéf British Airways Sean Doyle dúfa, že letecká doprava v Európe sa v lete znormalizuje. "Myslím si, že v júni uvidíme obrat, ktorý vývoj infekcií v tejto pandémii zníži, rovnako ako v Británii. To obnoví dôveru ľudí, aby opäť cestovali," komentoval Doyle pokrok očkovania v Európe.

Zastavenie letov spôsobilo českým dispečerom vlani stratu vyše 1,4 mld. Kč

airport vaclav havel prague
Praha - Obmedzenie leteckej dopravy v dôsledku pandémie nového koronavírusu spôsobilo doteraz vždy ziskovému českému štátnemu podniku Řízení letového provozu (ŘLP) stratu 1,41 miliardy Kč (54,55 milióna eur).

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...