1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

APAG Elektronik, s.r.o.

apag elektronik 17
LED světélka do automobilů vyrábí bez dotyku lidské ruky

Osvětlovací jednotky na bázi LED jsou nepostradatelnou součástí každého automobilu. V pardubické průmyslové zóně je vyvíjí a vyrábí společnost APAG Elektronik, která je součástí nadnárodní korporace Kanoria Chemicals Industries. „Nejdříve jsme byli vlastnění švýcarskou firmou APAG Elektronik AG. V roce 2012 ale celou skupinu koupili indičtí vlastníci.

ŠKO-ENERGO, s.r.o.

ŠKO Energo 17
Ekologická teplárna ušetřila už 5 milionů tun CO2

50 % z obratu společnosti ŠKO-ENERGO, s.r.o., tvoří prodej elektřiny a 20 % prodej tepla. Loni utržila 2,8 miliardy korun. Svým zákazníkům dodává také plyn, vodu nebo stlačený vzduch.

Siempelkamp CZ, s.r.o.

Siempelkamp 17
Strojírenský „mercedes“, který má vynikající pověst i úspěchy

V nenápadné slovácké obci Blatnice pod Svatým Antonínkem našla již v roce 2008 zázemí česká pobočka německého koncernu Siempelkamp.

TUBAPACK, a.s.

Tubapack 17
O tuby zo Žiaru nad Hronom je záujem aj vo vesmíre

Spoločnosť TUBAPACK, a.s., patrí medzi najväčších výrobcov túb v strednej Európe. Svoje služby poskytuje zákazníkom kozmetického, chemického, potravinárskeho aj farmaceutického priemyslu. Tradícia výroby túb v tomto podniku pritom siaha až do roku 1973, kedy boli vyrobené prvé hliníkové tuby. V roku 1997 sa k nim vďaka rastúcemu dopytu a vývoju nových materiálov pridali aj laminátové tuby.

Železničná spoločnosť Slovensko, a.s.

zssk 17
Viac cestujúcich a ešte lepší hospodársky výsledok

Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. (ZSSK), v uplynulom roku znova zlepšila svoje hospodárenie. Strata sa znížila z 5,89 milióna eur v roku 2015 na 5,15 milióna eur. Pozitívny výsledok z roku 2016 je zároveň o viac ako 300-tisíc eur lepší než predpokladal plán.

Roen Est, s.r.o.

roen est 17
Výmenníky tepla a mnohé ďalšie zariadenia

Spoločnosť Roen Est, s.r.o., bola založená v roku 1983 v Novom Meste nad Váhom na západnom Slovensku a stala sa lídrom v navrhovaní a výrobe výmenníkov tepla.

PRP, s.r.o.

prp 17
Pomáhame lesom rásť

Spoločnosť PRP, s.r.o., pôsobí na našom trhu od roku 1994. Vo svojich začiatkoch vyvíjala svoju činnosť v podobe veľmi malých, takpovediac manufaktúrnych podnikov vo Veľkom Krtíši a Lučenci. Tie neskôr ukončili svoju činnosť a spoločnosť odkúpila priemyselný areál v Tomášovciach neďaleko Lučenca.

PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA, s.r.o.

Prakab 17
Bez nás by v noci byla skutečně tma

Pražská kabelovna byla založena v roce 1921. Od té doby uběhlo téměř sto let a podnik sice vyrábí kabely jako ve svých počátcích, ale jinak je leccos jiné. „Musím zdůraznit ještě jednu okolnost, která je opět stejná jako při založení firmy. Kabelovna se totiž v roce 1992 vrátila do rukou původních majitelů a zakladatelů firmy.

Národná diaľničná spoločnosť, a.s.

Narodna dialnicna spol 17
Vodič v núdzi privolá Pomoc na diaľnici jediným kliknutím

Národná diaľničná spoločnosť, a.s. (NDS), dosiahla v roku 2016 po zdanení zisk približne 28 miliónov eur, čo predstavuje nárast v porovnaní s predchádzajúcim rokom o 4 milióny. Výnosy boli v porovnaní s vlaňajškom o 4 % vyššie a aj výber mýta sa v medziročnom porovnaní zvýšil o 6 miliónov eur.

Mondi SCP, a.s.

modniscp 17
Úspešný príbeh pokračuje

Rok 2016 bol pre Mondi SCP jedným z historicky najúspešnejších. Skupina dosiahla rekordné množstvá výroby, ako aj rekordné úrovne ziskových ukazovateľov. Produkcia celulózy narástla o takmer 2 % v porovnaní s rokom 2015.

KRPA PAPER, a.s.

krpa paper 17
Lídr trhu s nepromastitelnými papíry staví na vysoké kvalitě

Na více než 180 let dlouhou tradici průmyslového zpracování papíru navazuje společnost KRPA PAPER, která se specializuje na výrobu tenkých nepromastitelných, bariérových a pečicích potravinářských papírů.

FANS, a.s.

Fans 17
Česká značka, která staví na pověsti kvalitního výrobce a dodavatele

Před 25 lety to byla malá firma, která realizovala opravy a servis chladicích věží. Postupně se však společnost FANS, a.s., rozrostla na 220 zaměstnanců a portfolio rozšířila o systémy pro veškerý průmysl.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...