1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Integrated Micro-Electronics Czech Republic s.r.o.

integrated micro el cz20
V našich areálech se každý rok objevují nové výrobní linky

Integrated Micro-Electronics (IMI) je společnost s celosvětovou působností, jež se zabývá vývojem, výrobou a prodejem elektronických komponentů pro průmyslová odvětví. Její celková výrobní plocha dosahuje 245-tisíc m² a na celém světě zaměstnává 20-tisíc zaměstnanců v 17 pobočkách. V roce 2011 vstoupila také na český trh a převzala výrobní areály v Třemošné u Plzně. O výrobě a budoucnosti tuzemského závodu jsme si povídali s jejím generálním ředitelem Damianem Rybakem.

MATADOR Industries, a.s.

Matador Industries 16
Chceme sa stať technologickým lídrom

Spoločnosť MATADOR Industries, a.s., v Dubnici nad Váhom je súčasťou MATADOR Group. MATADOR, v minulosti najväčší výrobca pneumatík v strednej Európe, dnes patrí medzi úspešných dodávateľov pre automobilový priemysel. Na Slovensku má firma päť prevádzok – vo Vrábľoch, v Nitre a tri v Dubnici nad Váhom, kde sa zaoberá výrobou v segmentoch lisovacieho náradia, všeobecného strojárstva a riešeniami v priemyselnej automatizácii.

Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum

Narodne poln potr centrum 15
Hnací motor rozvoja poľnohospodárstva aj potravinárstva

Poľnohospodárstvo a potravinárstvo sú základným atribútom potravinovej sebestačnosti krajiny. Podieľajú sa na tvorbe pracovných miest, prispievajú ku krajinotvorbe a rozvoju vidieka. Najmä v súčasnej dobe nastupujúcej klimatickej zmeny sa pôdohospodárstvo vníma ako významná súčasť biohospodárstva a nadobúda tak podstatne širší rozmer.

PPA ENERGO, s.r.o.

PPA Energo 16
Pomáha spútať energiu z hviezd

Jednou z vážnych výziev, ktoré stoja pred ľudstvom, je zabezpečenie výroby dostatku elektrickej energie, ktorá by bola stabilná z hľadiska dodávky a minimalizovala by záťaž na životné prostredie. Ďalším z cieľov je taký rozvoj energetiky, ktorý bude v súlade s princípmi trvalo udržateľného rozvoja. Tento plán počíta s využívaním jadrovej energie ako hlavného bezuhlíkového zdroja elektriny.

PRAKAB Pražská Kabelovna, s.r.o.

Prakab 16
Mezi světovými giganty plujeme jako malá rychlá loď

Bezmála 100 let se píše příběh společnosti PRAKAB Pražská Kabelovna, která byla založena legendárním podnikatelem Emilem Kolbenem v pražské Hostivaři v roce 1921. Pozoruhodné je, že firma nadále sídlí ve stejném areálu jako kdysi a že její sortiment pořád tvoří výrobky, které oslovovaly zákazníky i v časech první republiky. Silové, nehořlavé či železniční kabely vyrábí natolik kvalitně, že dokáže konkurovat i největším světovým hráčům.

TuCon, a.s.

tucon 17
Spoľahlivý partner nielen v zahraničí, ale aj doma

Diaľničné, cestné a železničné tunely, vodovody a kanalizácie, čističky odpadových vôd, ale aj podzemné sklady, garáže a zásobníky. Takýto široký sortiment stavieb a ešte omnoho viac ponúka akciová spoločnosť TuCon, ktorá na slovenskom trhu pôsobí už 10 rokov. Táto žilinská stavebná firma vznikla v roku 2009. Aktuálne stojí na čele podniku generálny riaditeľ Ing. Jozef Hric, ktorý desaťročie jeho existencie hodnotí ako veľmi náročné. „Ako nová spoločnosť sme si museli v prvom rade nastaviť všetky systémy fungovania, čo si vyžadovalo určitý čas.

Wrigley Confections ČR kom. spol.

Měli jsme sen a ten se nám plní!

V Poříčí nad Sázavou se už více než dvacet let vyrábí cukrovinky, které směřují na evropský trh i dále do světa. Továrna společnosti Wrigley Confections ČR je klíčovou součástí globální společnosti, jejíž historie se začala psát v roce 1911 v kuchyni města Tacoma v americkém státě Washington. Frank C. Mars tehdy na severozápadě USA vyrobil první cukrovinky a uspěl. Jeho syn se později přestěhoval do Velké Británie, aby naplnil svůj sen o vybudování podniku postaveného na principu vzájemnosti.

LESY Slovenskej republiky, š.p.

lesy sr 15
Slovenské drevo smeruje prioritne do slovenských firiem

Lesy sú neoddeliteľnou súčasťou obrazu Slovenska. Či už sa jedná o okolie riek alebo o pohoria, takmer vždy je niekde na obzore les, alebo aspoň lesík. Lesné hospodárstvo, ktorého cieľom je plánovité a trvalo udržateľné obhospodarovanie lesov, má preto v krajine pod Tatrami osobitnú a významnú úlohu. Obzvlášť v súčasnosti, kedy je ich rozvoj do veľkej miery závislý na vývoji celého radu faktorov ekonomického a prírodného charakteru.

JUTA a.s.

Juta 15
Rozumíme potřebám venkova a k zemědělcům chováme respekt

Česká firma ze Dvora Králové nad Labem proslula výrobky z juty, které jsou v jejím portfoliu dodnes. Díky moderním technologiím vyrábí i tréninková hřiště nebo výrobky pro stavební průmysl. Vůbec to však neznamená, že by svůj tradiční segment opouštěla. Nadále zůstává silná ve výrobě vaků, pytlů na zeleninu i ovoce, motouzů a síťovin na balení sena, slámy či siláže. „Úzce spolupracujeme se zemědělci ve všech regionech. Jsme česká firma, která potřebám venkova rozumí a máme velký respekt ke každému, kdo v těchto nelehkých podmínkách podniká,“ říká v rozhovoru statutární ředitel Ing. Jiří Hlavatý.

Hyundai Transys Slovakia, s.r.o.

Hyundai transys SK 19
Zákazník, výzva, spolupráca, ľudia, globalita

Skupina Hyundai Motor Group sa tradične radí k najväčším automobilovým výrobcom na svete. Cez dcérsku spoločnosť Hyundai Transys realizuje zámer zotrvať v pozícii lídra na trhu automobilových komponentov. Ide o jediného výrobcu na svete, ktorý sa špecializuje na všetky typy pohonných systémov a prevodoviek ako sú automatické, manuálne, dvojspojkové a CVT prevodovky. Kórejská spoločnosť svoju pôsobnosť rozšírila na globálnom trhu otvorením nových pobočiek a spustením výroby autosedačiek.

Slovenská správa ciest

Slovenska sprava ciest 16
Stály rozvoj dopravy so zameraním na budúci dopyt

Slovenská správa ciest (SSC) zostáva verná trendu veľkých investícií. Ako samostatná rozpočtová organizácia spustila v októbri 2019 nový tender. „Slovenská správa ciest vyhlásila nadlimitnú zákazku na veľkoplošné opravy ciest I. triedy v správe SSC rozdelenú na tri časti. Predmetom tejto zákazky sú veľkoplošné opravy ciest na obdobie 48 mesiacov. Čerpanie rámcovej zmluvy je rozdelené na tri časti.

Auguste Cryogenics Slovakia, s.r.o.

Auguste cryogenics 18 2
Kryogeniku máme v krvi

Kryogenika patrí k rýchlo napredujúcim odvetviam moderného priemyslu a nachádza využitie v mnohých odboroch, medzi ktorými dominuje spracovanie kovových materiálov. Novinky z oblasti kryogeniky majú celosvetový význam a výrobné a vývojové spoločnosti ich prezentujú na silno zastúpenej medzinárodnej úrovni.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...