1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Metsa Tissue Slovakia, s.r.o.

metsa tissue1
S nami je každodenný život čistejší

Metsä je fínska (lesnícka) skupina, ktorá riadi celý hodnotový reťazec. To znamená, že zodpovedne a efektívne využíva najlepšiu obnoviteľnú surovinu na svete – čerstvé vlákno zo severských lesov. Žilinský závod Metsa Tissue Slovakia, s.r.o., je súčasťou spoločnosti Metsä Tissue, ktorá je jedným z hlavných dodávateľov papierových vreckoviek pre domácnosti a profesionálne použitie v Európe.

Porsche Werkzeugbau, s.r.o.

Porsche werzeugbau22
Na Považí budú vyrábať li-ion batériové moduly do elektromobilov

V máji tohto roka dorazila na Slovensko výborná správa. Nemecká spoločnosť Porsche AG by mala do roku 2024 v Hornej Strede v okrese Nové Mesto nad Váhom preinvestovať prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Porsche Werkzeugbau, s.r.o., viac ako 300 miliónov eur. Namiesto karosérií sa tak na Hornom Považí prekvapivo zamerajú na elektromobilitu a výrobu dielov pre aktuálne najobľúbenejšie modely materskej značky.

ESSELTE, s.r.o.

ESSELTE 22
Nástup hybridního způsobu práce nás nepřekvapil

Výrobce kancelářského vybavení, společnost ESSELTE, s.r.o., která patří do koncernu ACCO Brands, má jednoduchý recept na úspěch: znát dlouhodobé trendy, být flexibilní a kreativní. I proto ji nepřekvapil turbulentní vývoj v posledních dvou letech, který zvýšil poptávku po vybavení domácích pracoven a menších kanceláří. „Zrychlili jsme výrazně vývoj a uvádění výrobků na trh,“ říká v rozhovoru Ing. Martin Kůla, Vice President Marketing & Analytics, ACCO Brands EMEA.

Kia Slovakia, s.r.o.

KIA 1 14
Na čelo závodu sa postavili aj slovenskí manažéri

Automobilový producent v Tepličke nad Váhom dosiahol významný míľnik. S účinnosťou od 1. septembra 2022 sa členmi vedenia výrobného závodu Kia Slovakia stali po prvýkrát slovenskí manažéri. Viceprezidentom zodpovedným za vedenie výrobnej divízie sa stal Roman Kraľovanský, administratívnu divíziu povedie Branislav Imre.

PELLENC, s.r.o.

PELLENC 22
Sme všade tam, kde sa pestuje vinič a olivy

Francúzska firma Pellenc SA je pojmom všade tam, kde sa pestuje vínna réva a olivovníky. Pod heslom „Príroda je náš motor“ vznikla v roku 1973, keď sa Roger Pellenc prechádzal pomedzi vinice vo francúzskom regióne Vaucluse. Pozoroval ľudí pri práci a premýšľal, ako by im vedel prácu uľahčiť a hlavne zefektívniť.

SAPELI, a.s.

SAPELI 22
Největší český výrobce dveří slaví třicítku

Řemeslně zpracované dveře vyrábí už od dob první republiky, letos pak jihlavská společnost SAPELI, a.s., oslavila 30 let od svého založení v roce 1992. Od samého počátku je rodinnou firmou, která sází na kvalitu českých výrobků. Proto si materiály a komponenty, z nichž dveře vyrábí, vybírá hlavně od tuzemských dodavatelů. Za poslední tři dekády společnost dodala téměř 5 milionů dveří, které nezůstaly jen v Česku, ale slouží zákazníkům ve 20 zemí po celém světě.

Záchranná zdravotná služba Bratislava

Zachranna zdravot sluzba BA
Reorganizácia štátnej záchranky má priniesť lepšie výsledky

Pôsobí prostredníctvom 94 staníc takmer na celom Slovensku a za 24 hodín ošetrí v priemere 465 pacientov. Celkovo disponuje 145 ambulanciami rýchlej zdravotnej pomoci a 52 špeciálnymi osobnými motorovými vozidlami. Reč je o Záchrannej zdravotnej službe (ZZS) Bratislava, ktorej čerstvým riaditeľom je Ing. Mgr. Imrich Andrási, MPH. Do funkcie dočasne povereného riaditeľa ho vymenoval v úvode septembra minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

SIAD Czech spol. s r.o. SIAD Slovakia spol. s r.o.

SIAD 19
Budoucnost vidíme v oxidu uhličitém

Plynárenství nyní prochází náročným obdobím a své o tom ví společnost SIAD Czech spol. s r.o., která se musí vypořádat se zdražováním vstupů i s omezením obchodů s východní Evropou. Ani v náročné situaci ale neztrácí optimismus.

INTERCABLE, s.r.o.

INTERCABLE 22
V Kriváni budujú kompetenčné centrum v rámci e-mobility

Spoločnosť INTERCABLE v Kriváni vznikla v roku 2017 ako výrobný závod globálnej, ale stále rodinnej skupiny podnikov Intercable so sídlom v talianskom Brunecku. Spoločnosť, ktorá v tomto roku oslavuje 50 rokov od svojho založenia, bola spočiatku spájaná výlučne s predajom náradia a elektroinštalačného materiálu.

KS-Europe, s.r.o.

KS Europe 22
Klíčem k novým zakázkám byla změna myšlení

Pod vedením nových jednatelů Vladimíra Dvořáka a Aloise Pokorného se od konce loňského roku rozvíjí podnikání společnosti KS-Europe, která se v posledním období začala stále více zaměřovat na oblast marketingové logistiky a zpracování vrácených zásilek. Na její rapidně rostoucí výkonnosti mají zásadní podíl jak již provedené organizační a procesní změny, tak i další faktory, jako je zejména pokračující boom internetových obchodů nebo aktivity německého vlastníka, kterým je skupina Hermes Fulfilment z Hamburku.

Carcoustics Slovakia Nováky, s.r.o.

Carcoustics22
Nové produkty už prispôsobujú elektromobilom

Skúsený špecialista v oblasti akustickej, tepelnej a elektromagnetickej izolácie pre osobné a úžitkové vozidlá. Tak možno charakterizovať spoločnosť Carcoustics. Na Slovensku má dva závody – v Senci a Novákoch. Carcoustics Slovakia Nováky je súčasťou divízie Európa a zaoberá sa výrobou polyuretánových a hliníkových dielov pre automobily, ktoré sú umiestnené vo vonkajšej časti vozidla, v motorovom priestore, karosérii a podvozku.

Hirschmann Automotive VS s.r.o.

Hirschmann automotive 22
Rosteme. Pomohla nám včasná orientace na elektromobily

Z granulátu vyrábí společnost Hirschmann Automotive VS s.r.o., komponenty pro automobilový průmysl. Nejčastěji jde o konektory. Před pár lety se začala orientovat na elektromobilitu a tento strategický krok se vyplatil. Loni rozběhla výrobu v nové hale a očekává další nárůst objemů.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...