1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Doosan Škoda Power, s.r.o.

doosan 15
Parní turbína – tradiční produkt, který vyžaduje nové přístupy

Plzeňská společnost Doosan Škoda Power je stálicí na globálním trhu energetického strojírenství. Její parní turbíny, které vyrábí už více než 100 let, slouží v elektrárnách napříč kontinenty. Vysoce účinná zařízení o výkonech od 10 do 1200 MW se snaží neustále inovovat a zkvalitňovat všechny procesy od technické přípravy a výroby až po zprovoznění a údržbu.

Správa železniční dopravní cesty, s.o.

SZDC 16
Rozsáhlá modernizace nádraží i tratí vstupuje do další etapy

Rekonstrukce stovek nádražních budov za více než 8 miliard korun je jedním z aktuálních úkolů Správy železniční dopravní cesty. Státní organizace, která zajišťuje provoz a rozvoj české železniční sítě, se však zaměřuje také na modernizaci tratí.

Slovenská správa ciest

Slovenska sprava ciest 16
V tomto roku sa chystáme obnoviť 32 mostov

Už roky zápasí Slovenská správa ciest (SSC) s poddimenzovaným rozpočtom. Na Slovensku máme aktuálne 3306 km ciest I. triedy. Na ich správu a údržbu v optimálnom móde by bolo potrebných zhruba 66 miliónov eur. SSC však pracuje s podstatne nižšími finančnými zdrojmi. V roku 2017 mala k dispozícii necelých 37 miliónov eur.

SWEP Slovakia, s.r.o.

swep 17
Slovenská produkcia narástla o pätinu

Spoločnosť SWEP je popredným svetovým dodávateľom spájkovaných doskových tepelných výmenníkov (BPHE – Brazed Plate Heat Exchangers) pre kúrenie, vetranie, klimatizáciu a priemyselné systémy. Technológia, ktorá sa zameriava na čo najlepšie využitie energie, materiálu a priestoru, si rýchlo získava obľubu po celom svete, pričom spoločnosť SWEP stojí na čele týchto inovácií.

TATRA TRUCKS, a.s.

TATRA TRUCKS 16
120 let od prvního nákladního vozu

Z výrobců těžkých nákladních vozidel na historickém území Česka zůstala jediná značka: TATRA, dnes TATRA TRUCKS, a.s. Jako jediná drží ve svém segmentu vztyčený prapor české konstruktérské školy. Podle slov člena představenstva a ředitele obchodu a marketingu TATRA TRUCKS, a.s., Ing. Martina Šusteka, pro automobilku TATRA vždy platilo, že je nejstarší automobilkou ve střední Evropě a druhou nejstarší na světě.

Leadec, s.r.o.

Leadec 17
Služby v automobilovom priemysle poskytuje už 20 rokov

Spoločnosť Leadec, s.r.o., oslavuje tento rok 20. výročie svojej podnikateľskej činnosti na Slovensku. Výnimočné jubileum ponúka priestor na rekapituláciu: kam sa firma za obdobie dvoch dekád posunula a čo, naopak, zostalo ako pevný základ nezmenené?

Letové prevádzkové služby SR, š.p.

Letove prevadzkove sluzby
Podnik s výborným ratingovým hodnotením

Počas roka 2017 bolo v rámci slovenského vzdušného priestoru zaznamenaných 522 353 pohybov, čo v porovnaní s predchádzajúcim rokom predstavuje 3,4-% nárast. Nestúpa však len počet pohybov, ale aj rating LPS SR, š.p.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

Fakultna nemocnica Zilina 17
Vlani pomohla najvyššiemu počtu pacientov v histórii

Žilinská štátna fakultná nemocnica v pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR poskytuje komplexnú zdravotnú starostlivosť, a keďže je koncovou nemocnicou, má strategický význam a ošetruje pacientov aj mimo Žiliny. Minulý rok bol ňu rekordný, pomohla totiž doteraz najvyššiemu počtu pacientov v histórii, či už išlo o ambulantné vyšetrenia, hospitalizácie alebo operácie a zákroky.

MATADOR Group

Matador group 17
S novým partnerom za strategickými cieľmi

Značka MATADOR vznikla už v roku 1905, ale jej zlatá éra začala v roku 1950, kedy bol postavený závod na výrobu pneumatík v Púchove. Počas nasledujúcich 50 rokov sa spoločnosť stala jedným z najväčších a najinovatívnejších výrobcov pneumatík v regióne.

SLOVNAFT MONTÁŽE A OPRAVY, a.s.

Slovnaft montaze a opravy
Rok 2017 s historicky najvyšším objemom prác

Spoločnosť SLOVNAFT MONTÁŽE A OPRAVY, a.s., je 100-% dcérskou spoločnosťou Slovnaftu. Hlavným predmetom podnikania a zároveň cieľom podniku je poskytnutie kvalitných a promptných služieb v oblasti komplexného servisu, technologických odstávok, generálnych revízií a dodávok zariadení do petrochemických a rafinérskych závodov Skupiny MOL.

VOLKSWAGEN SLOVAKIA, a.s.

Volkswagen 2 14
Štrajk posilnil tlak na rast platov na Slovensku

V minulom roku zamestnanci bratislavskej automobilky pristúpili k historickému 6-dňovému štrajku. Nielen o jeho výsledkoch a prínose pre zamestnancov sme hovorili so šéfom odborovej organizácie Zoroslavom Smolinským. Ten nám predstavil aj víziu, ako by mala fungovať nová generácia automobilových odborov na Slovensku, ktorá sa v súčasnosti vytvára aj v iných priemyselných podnikoch.

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.

ZSSK CARGO 2 14
Slovenskom má prejsť 500 kontajnerových vlakov z Číny

Napriek pomalšiemu začiatku minulého roka sa Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a.s., podarilo naplniť stanovený plán prepravy vďaka vyšším objemom v posledných kvartáloch. Za rok 2017 sa 5576 zamestnancov spoločnosti podieľalo na preprave 35 665 000 ton nákladu, čo je o 1 % viac ako predpokladal plán s prepravným výkonom 7 miliárd čtkm. Významné nárasty voči plánu, ako aj medziročne, boli dosiahnuté v komoditách uhlie a stavebniny.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...