1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

ROŠERO - P, s.r.o.

Rosero 19
Chceme sa sústrediť na vývoj vozidla na vodíkové palivo

Začiatky spišskonovoveskej spoločnosti ROŠERO - P sa datujú do roku 1995, kedy sa zaoberala hlavne opravami a modernizáciou autobusov rôznych značiek a typov. Ako prvá spoločnosť na Slovensku v tej dobe ponúkla v rámci generálnej opravy svojim zákazníkom takzvané faceliftové omladenie autobusu kopírujúce vtedajšie aktuálne vyrábané modely.

STADA Group

Walmark 19
Značka Walmark má pro nás vysokou hodnotu

Krátce před propuknutím první koronavirové vlny koupila německá farmaceutická firma českého výrobce vitamínových preparátů a doplňků stravy Walmark a.s. Nový vlastník plánuje investice do výrobní kapacity třineckého závodu a vzniknout by tu mělo i centrum excelence STADA pro doplňky stravy. „Závod v Třinci pro nás představuje značnou hodnotu jak z hlediska výrobní kapacity, tak z hlediska vysoké kvality výroby,“ říká v rozhovoru Tomáš Mihál, generální ředitel českého zastoupení společnosti STADA.

Fremach Morava, s.r.o.

Fremach 21
Největší závod ve skupině Fremach vyrábí v Česku už 20 let

Mezi výrobci automobilů je společnost Fremach Morava, s.r.o., dobře známá. Vyrábí totiž plastové díly, zejména ovládací panely klimatizací a autorádií, jež jsou součástí každého automobilu. Velkou výhodou kroměřížského závodu je, že není jen pouhou „montovnou“, ale zajišťuje kompletní technologický proces, jenž začíná vstřikováním plastů.

BILLA, s.r.o.

billa 19
Obchodné reťazce nabehli na „zelenú“ vlnu

Ochrana prírodných zdrojov a životného prostredia postupne mení celú spoločnosť, vrátane konzumného spôsobu života. Na nové preferencie ľudí reagujú mnohé aspekty spoločenského fungovania, nevynímajúc prevádzky obchodných reťazcov. Tie v tejto novej dobe ponúkajú ekologickejšie verzie nákupných tašiek a viac „zelených“ výrobkov, znižujú emisie škodlivého oxidu uhličitého, nahrádzajú neekologické chladiace vitríny, zavádzajú na svojich strechách solárne panely, alebo budujú nabíjacie stanice pre elektromobily, ktorými jazdia ich zákazníci.

Contipro a.s.

Contipro 18
Kyselina hyaluronová dosáhla vrcholu, budoucností jsou nové produkty

Loni to bylo 30 let, co ryze česká farmaceutická a kosmetická společnost začala psát svůj příběh. Vše začalo nenápadně, když šestice společníků vyráběla výživové doplňky s pomocí obyčejného kuchyňského robota. Dnes má firma Contipro a.s., rozsáhlé výzkumné a vývojové zázemí a je jedním ze světových dodavatelů kyseliny hyaluronové pro farmaceutické a kosmetické giganty. „Nyní se soustředíme hlavně na vývoj aplikací a budoucnost vidíme především ve výrobě produktů z kyseliny hyaluronové a jejích derivátů,“ říká v rozhovoru zakladatel a ředitel společnosti doc. RNDr. Vladimír Velebný, CSc.

Kostelecké uzeniny, a.s.

Kostelecke uzeniny 18
Pokračujeme intenzivně v investicích a inovacích

Z ekonomického hlediska rekordní rok má za sebou společnost Kostelecké uzeniny, která poprvé v historii překonala hranici 6 miliard korun obratu. Největší tuzemský výrobce masa a masných výrobků se loni dokázal vyrovnat i s nenadálými změnami v nákupním chování spotřebitelů, a navíc dokončil významnou investici ve výrobním závodě v Plané nad Lužnicí, kde byly navýšeny kapacity pro bourání vepřového masa.

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.

ZSSK CARGO 2 14
S nami bude zelená doprava ešte zelenšia

„Počas roka 2021 budeme pozorne sledovať vývoj na železničnom trhu a pružne reagovať na jeho aktuálne požiadavky. Spoliehame sa na vysoko kvalifikovaných zamestnancov, ktorí sú našou najväčšou devízou, a vynaložíme maximálne úsilie, aby naša prepravná spoločnosť zostala dôveryhodným partnerom a významným slovenským zamestnávateľom,“ hovorí na úvod predseda predstavenstva Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia (ZSSK CARGO) Ing. Roman Gono. Nielen o výzvach, ale aj o povzbudivých úspechoch nám viac prezradil v nasledujúcom rozhovore.

Alpla, s.r.o.

ALPLA 17
Chceme rozvíjet inovace, obchod i zázemí pro zaměstnance

„S výsledky jsme relativně spokojení, ale byl to pro všechny náročný rok,“ říká Jan Daňsa, generální ředitel společnosti Alpla, v rámci hodnocení minulého roku, který byl kvůli pandemii koronaviru velmi specifický i pro předního tuzemského výrobce plastových obalů.

SLOVMAG, a.s. Lubeník

SLOVARM 20
Dynamicky sa prispôsobujeme novým trendom

„Proces trvalého rozvoja v oblasti riadenia ľudských zdrojov je nevyhnutný,” podotýka k téme budovania firemnej kultúry Ing. Milan Kvetko, obchodný riaditeľ spoločnosti SLOVMAG, a.s. Lubeník. O úspechoch gemerského podniku nám viac porozprával v podnetnom rozhovore.

PPA ENERGO, s.r.o.

PPA Energo 16
Budúcnosť je v ekologických projektoch

Komplexné dodávky elektrosystémov, meranie a regulácia a priemyselná automatizácia – to sú hlavné aktivity z portfólia spoločnosti PPA ENERGO. Najväčšia dcérska spoločnosť holdingu PPA CONTROLL sa špecializuje na energetiku, predovšetkým na tú jadrovú, kde pôsobí už 50 rokov, teda od počiatku jadrovej energetiky na Slovensku.

Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum

Narodne poln potr centrum 15
Realizuje projekt inteligentného farmárstva

Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum (NPPC) zabezpečuje komplexný výskum a zhromažďovanie poznatkov z oblasti trvalo udržateľného využívania a ochrany prírodných zdrojov a vody pre pestovanie rastlín, chov zvierat, zabezpečenia kvality, inovácií a konkurencieschopnosti potravín aj nepotravinárskych výrobkov.

Leifheit CZ, s.r.o.

Leifheit 20
Všudypřítomné produkty, centralizovaná výroba

Se svými provozovnami ve více než 18 zemích je společnost Leifheit předním mezinárodním poskytovatelem pracích, čisticích a kuchyňských prostředků a výrobků pro domácnost. Jak uvádějí internetové stránky, v každé 1,5 vteřině se někde na světě prodá jeden produkt společnosti Leifheit.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

 

Nenechajte si ujsť...