1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

DPOV, a.s.

DPOV 191
Modernizací kolejových vozidel přibývá každým rokem

Historie DPOV, a.s., se začala psát v roce 2007. Společnost patří do Skupiny ČD a její hlavní činností jsou opravy a modernizace železničních kolejových vozidel, které provádí především pro mateřskou společnost České dráhy, a.s., ale také pro celou skupinu. Za poslední dva roky překročily její tržby hranici 2 mld. Kč.

Mondi SCP, a.s.

modniscp 17
Vytvorené pre udržateľnosť

Mondi SCP je súčasťou medzinárodnej skupiny Mondi, ktorá je globálnym lídrom v oblasti výroby obalov a papiera. Zamestnáva zhruba 26-tisíc ľudí vo viac ako 30 krajinách. Vlastníctvo ružomberského Mondi SCP je rozdelené medzi skupinu Mondi (51 %) a českú investičnú spoločnosť ECO-INVESTMENT (49 %), ktorej portfólio zahŕňa investície v papierenskom a obalovom priemysle, energetike, nehnuteľnostiach a službách.

STIGA Slovakia, s.r.o.

Stiga SK 20
Na prvom mieste sú ľudia

Skupina STIGA je popredným hráčom na európskom trhu so záhradnými výrobkami. Má vyše 2000 zamestnancov v 70 krajinách sveta a tvorí ju päť rôznych spoločností, ktoré sa venujú záhradníckym nástrojom: STIGA, Alpina, Mountfield, Castelgarden a ATCO. Značka STIGA sa zameriava najmä na kvalitu, inovácie, bezpečnosť a jednoduchosť používania, a výrobné kapacity sústreďuje v troch závodoch v Taliansku, Číne a na Slovensku.

Teplárny Brno, a.s.

Teplarny Brno 3 14
Jsou hrdými nositeli tradice, kterou dále rozvíjejí

Teplárny Brno, a.s., jsou čtvrtou největší teplárenskou společností v ČR, která spolehlivě zásobuje teplem zhruba 4-tisíc odběrných míst v Brně. V prosinci letošního roku si společnost připomíná již 90. výročí od chvíle, kdy se na provozu Špitálka spustila kombinovaná výroba tepla a elektřiny. S Ing. Petrem Fajmonem, MBA, generálním ředitelem společnosti, jsme si povídali především o aktuálních tématech a projektech Tepláren Brno.

Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja

Sprava ciest Presov 16
Kde je cesta, tam je život

Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) má za sebou významné investície. S novými prístupmi v cestnom hospodárstve nás podrobne oboznámil PaedDr. Milan Majerský, PhD., predseda Prešovského samosprávneho kraja.

ZF Slovakia, a.s.

ZF 18
Neustále rastieme

ZF Slovakia je súčasťou globálnej skupiny ZF Group, výrobcu automobilových komponentov pre popredné značky vozidiel. Už je to tretí raz, čo je o spoločnosti ZF Slovakia písané v časopise Priemysel Dnes, a okrem technologickej inovácie, špičkových komponentov a výrazného podporovania zamestnancov je hlavnou témou príbehu tohto podniku expanzia.

LINET spol. s r.o.

Linet 15
Slavíme 30 let, výroba jede naplno a rozrůstáme se

Výrobce nemocničních lůžek, společnost LINET spol. s r.o., letos slaví 30. výročí od svého založení. Když v roce 1990 vznikala, zdálo se téměř nemožné na mezinárodním trhu prorazit. Firmě se to ale podařilo a dnes je ve svém oboru evropskou jedničkou a světovou trojkou. Letošní fiskální rok plánuje uzavřít s tržbami, které se budou blížit 10 miliardám korun.

Booster Precision Components (Beluša), s.r.o.

Booster precision components 17
Našimi doménami sú presnosť a inovácie

Spoločnosť Booster Precision Components je globálnym hráčom na poli presného obrábania, ktorý sa sústreďuje na oblasť komponentov pre turbíny. Organizácia sídli vo Frankfurte a jej súčasťou sú závody pôsobiace v štyroch krajinách: v Mexiku, Číne, Nemecku a na Slovensku, kde sídlia hneď dva závody – jeden v meste Považská Bystrica a druhý v obci Beluša. Výkonný riaditeľ belušského závodu a finančný riaditeľ spoločnosti Roland Grijpma si našiel čas na rozhovor pre časopis Priemysel Dnes, s ktorým sa rozprával o histórii spoločnosti Booster, jej výrobkoch aj o tom, ako jej zamestnanci zvládli celosvetovú pandémiu.

Metsa Tissue Slovakia s.r.o.

metsa tissue1
Stojí na pilieroch trvalo udržateľného rozvoja

História žilinského závodu siaha do roku 1905. Vtedy sa tu začala výroba celulózy pre papierové výrobky a výrobky zo syntetických vlákien. Produkcia sulfitového liehu nabehla v roku 1941 a v roku 1983 sa vtedajší podnik zameral výlučne na produkty papierovej hygieny z tissue papiera. Písal sa rok 2006, keď došlo k akvizícii najväčšieho výrobcu produktov papierovej hygieny na Slovensku, niekdajšej spoločnosti Tento, a.s. Žilinské papierne sa tak stali súčasťou fínskej korporátnej spoločnosti Metsä Tissue. Koncern so sídlom v Espoo vlastní 9 závodov vyrábajúcich tissue papier v 5 krajinách, a to vo Fínsku, Švédsku, Nemecku, Poľsku a odnedávna už aj na Slovensku.

SLOVNAFT MONTÁŽE A OPRAVY, a.s.

Slovnaft montaze a opravy
Najväčšou hodnotou našej spoločnosti sú ľudia

Činnosť spoločnosti SLOVNAFT MONTÁŽE A OPRAVY, a.s., je historicky zviazaná s vývojom rafinérskej a petrochemickej výroby na Slovensku od jej počiatkov v roku 1895. V povojnovom období sa vyvíjala v rámci rafinérsko-petrochemického kombinátu Slovnaft a od roku 1993 je samostatnou akciovou spoločnosťou pôsobiacou pod názvom SLOVNAFT MONTÁŽE A OPRAVY a zároveň dcérskou spoločnosťou SLOVNAFT, a.s.

Železnice Slovenskej republiky

žsr 2016
Pokračujú v modernizáciách tratí

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) spravujú na našom území železničnú infraštruktúru vo vlastníctve štátu a zároveň zabezpečujú prepravné a dopravné služby, ktoré zodpovedajú záujmom štátnej dopravnej politiky a požiadavkám trhu vrátane súvisiacich činností. Aj dnes, keď Slovensko čelí boju proti novému ochoreniu COVID-19, budujú a rekonštruujú svoje siete. Viac o plánoch, úspechoch a činnosti spoločnosti prezradil v exkluzívnom rozhovore nový generálny riaditeľ železníc Ing. Miloslav Havrila.

Vertiv Slovakia, a.s.

vertiv 191
Stratégia: rýchlo, načas, kvalitne

Vertiv Slovakia pôsobí v Novom Meste nad Váhom ako súčasť skupiny Vertiv Holdings so sídlom v USA. Vertiv globálne zamestnáva 20-tisíc ľudí a podniká vo viac ako 130 krajinách s obratom 4,4 mld. USD. Spomedzi 19 výrobných závodov vo svete je slovenská spoločnosť najväčším výrobným závodom v Skupine. „V areáli v Novom Meste nad Váhom je viac ako 50-tisíc m2 výrobných, skladovacích a kancelárskych priestorov. S viac ako 1150 zamestnancami sme jedným z najväčších zamestnávateľov v regióne,“ pripomína generálny riaditeľ Ing. Rastislav Jasenovský.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...