1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Chemický priemysel SR evidoval v 1. štvrťroku 2020 pokles tržieb o 6,5 %

decline
Bratislava  - Chemický a farmaceutický priemysel v SR aj počas pandémie nového koronavírusu vyrábal a prispieval k tvorbe HDP. Medziročný pokles tržieb za 1. štvrťrok 2020 o 6,5 % s ohľadom na pandémiu, začínajúcu recesiu a zníženie objednávok možno považovať za pomerne priaznivý výsledok.

Slovenský aj európsky chemický priemysel prispeli v boji proti COVID-19

ZCHFP logo
Bratislava - Chemický a farmaceutický priemysel v SR rýchlo zareagoval na vývoj situácie v súvislosti s novým koronavírusom a zapojil sa do boja proti nemu. Týka sa to predovšetkým výroby ochranných prostriedkov a dezinfekcie.

Bayer oznámil výrazný nárast zisku v 1. štvrťroku

bayer
Berlín - Nemecký chemický gigant Bayer v pondelok oznámil výrazný nárast zisku v 1. štvrťroku, vďaka výrazne vyššiemu dopytu po hygienických prostriedkoch a liekoch v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

Svetový výrobca spotrebného tovaru Procter & Gamble zvýšil kvartálny zisk

procter and gamble
Cincinnati - Americká spoločnosť Procter & Gamble (P&G) oznámila za 3. kvartál súčasného obchodného roka rast tržieb aj zisku, keď spotrebitelia v dôsledku pandémie nového koronavírusu vo zvýšenej miere nakupovali viaceré produkty firmy,

Chemický priemysel vlani spadol medziročne o 4,12%

chemicals
Nepriaznivý vývoj v chemickom a farmaceutickom priemysle na Slovensku pokračoval po treťom aj v štvrtom štvrťroku 2019.

Novartis zaznamenal vo 4. kvartáli pokles zisku

Novartis
Bern - Švajčiarsky farmaceutický koncern Novartis zaznamenal vo 4. kvartáli 2019 pokles zisku. Odôvodnil to vyššími daňovými poplatkami, ale v roku 2020 očakáva rast tržieb aj zisku.

Chemický priemysel klesol za 9 mesiacov medziročne o 2,8%

ZCHFP logo
Chemický a farmaceutický priemysel v SR zaznamenal za trištvrte roka 2019 pokles tržieb o 2,8 percenta v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2018. Pokles sa navyše každým štvrťrokom zrýchľuje a za samotný 3.štvrťrok dosiahol medziročne už 3,6%.

Nemecký chemický sektor počíta na budúci rok iba s miernym zotavením

chemicals
Frankfurt nad Mohanom - Nemecký chemický priemysel, jeden z kľúčových sektorov najväčšej ekonomiky eurozóny, očakáva "náročný" rok 2019 a na budúci rok iba mierne zvýšenie tržieb. Dôvodom sú obchodné vojny a pretrvávajúce zhoršovanie vývoja svetovej ekonomiky.

Americký farmakoncern Johnson & Johnson zvýšil kvartálny zisk o vyše pätinu

johnson and johnson logo
New York - Americká farmaceutická spoločnosť Johnson & Johnson (J&J) zaznamenala v 3. kvartáli rast tržieb aj zisku, pričom v obidvoch prípadoch prekonala očakávania trhov. Výsledky podporil najmä zvýšený predaj liekov pre onkologických pacientov a pacientov s psoriázou.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...