1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk holdingu DuPont v 3. kvartáli prekonal očakávania trhu

dupont logo
Wilmington - Zisk amerického priemyselného holdingu DuPont de Nemours v 3. kvartáli prekonal očakávania trhu. Podporil ho vysoký dopyt po elektronike a ďalších priemyselných produktoch, čo vykompenzovalo nárast výdavkov. Akcie koncernu sa v predburzovom obchodovaní posilnili takmer o 3 %.

Bayer zaznamenal výrazný rast kvartálneho zisku, pomohol dopyt agrosektora

bayer
Berlín - Nemecká farmaceutická a chemická spoločnosť Bayer oznámila za 3. štvrťrok výrazný rast zisku, k čomu prispel najmä zvýšený dopyt po jej herbicídnych prípravkoch. Ten pomohol kompenzovať pokles tržieb z najpredávanejšieho lieku, antikoagulantu Xarelto.

Tržby aj zisk GlaxoSmithKline v 3. kvartáli vzrástli

GlaxoSmithKline1
Londýn - Britský farmaceutický koncern GlaxoSmithKline (GSK) zaznamenal v uplynulom 3. štvrťroku 2022 nárast tržieb čiastočne vďaka rekordnému dopytu po vakcíne proti pásovému oparu Shingrix aj upravenému prevádzkovému zisku. Zvýšil zároveň odhad príjmov za celý rok.

Pfizer zaznamenal v 3. štvrťroku nárast zisku

pfizer logo
New York - Americká farmaceutická spoločnosť Pfizer zaznamenala v uplynulom 3. štvrťroku nárast zisku. Pomohol jej dopyt po lieku Paxlovid proti ochoreniu COVID-19, ktorý zmiernil vplyv poklesu predaja vakcíny na jej výsledky.

Vysoké náklady znížili zisk svetového výrobcu farieb AkzoNobel

Akzo Nobel logo
Amsterdam - Holandská chemická spoločnosť AkzoNobel oznámila za 3. štvrťrok pokles čistého zisku takmer o 50 %, napriek rastu tržieb. Výsledky spoločnosti ovplyvnili najmä zvyšujúce sa náklady.

Zisk amerického Johnson & Johnson v 2. kvartáli prekonal očakávania trhu

johnson and johnson logo
New Brunswick - Zisk amerického farmaceutického koncernu Johnson & Johnson sa v 2. kvartáli znížil, ale prekonal očakávania trhu. Zisk za tri mesiace od apríla do júna klesol na 4,81 miliardy USD (4,75 miliardy eur) alebo 1,80 USD na akciu zo 6,28 miliardy USD alebo 2,35 USD na akciu v rovnakom období pred rokom.

Slovnaft investuje do rozšírení výroby polypropylénu 63 miliónov eur

chemicals
Bratislava - Rafinérska spoločnosť Slovnaft patriaca do skupiny MOL investuje 63 miliónov eur do rozšírenia a modernizácie výroby polypropylénu. Investícia, ktorá je tretia najväčšia za ostatných 15 rokov, zvýši výrobnú kapacitu, zníži objem vypúšťaných emisií,

Zisk nemeckého koncernu Bayer v 1. kvartáli prekonal očakávania trhu

bayer
Leverkusen - Zisk nemeckej chemickej a farmaceutickej skupiny Bayer v 1. kvartáli vzrástol viac, než sa očakávalo. Dôvodom bolo výrazné zvýšenie divízie osív a hnojív.

Čistý zisk BioNTechu v roku 2021 vyskočil na 10,3 miliardy eur

ockovanie
Frankfurt nad Mohanom - Nemecká biotechnologická spoločnosť BioNTech zaznamenala v minulom roku prudký nárast zisku. Dôvodom boli vysoké tržby z predaja vakcíny proti ochoreniu COVID-19, ktorú vyvinula spoločne s americkým koncernom Pfizer.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...