1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Regulácia tzv. večných chemikálií nesmie brzdiť technologický rozvoj

skumavky
Frankfurt nad Mohanom  – Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck vyzval vo štvrtok na diferencovaný prístup k tzv. večným chemikáliám (PFAS). Regulácie v záujme ochrany spotrebiteľa sú potrebné, nesmú však brzdiť hospodársky rast a technologický rozvoj, povedal v rozhovore pre agentúru DPA.

Tržby aj zisk Novartisu prekonali v 2. kvartáli očakávania

Novartis
Bazilej - Tržby aj zisk švajčiarskej farmaceutickej skupiny Novartis prekonali v 2. kvartáli očakávania. Spoločnosť takisto zvýšila celoročné ziskové vyhliadky. Rada riaditeľov Novartisu navyše jednohlasne podporila navrhované vyčlenenie Sandoz, z ktorého má vzniknúť nezávislá spoločnosť. Akcie Novartisu sa posilnili približne o 4 %.

Novartis sa dohodol na kúpe Chinook Therapeutics za 3,5 miliardy USD

Novartis
Zürich - Švajčiarska spoločnosť Novartis oznámila, že dosiahla dohodu o kúpe americkej biofarmaceutickej skupiny Chinook Therapeutics, špecialistu na liečbu obličiek, za 3,5 miliardy USD (3,25 miliardy eur).

Rok 2022 bol pre chemický a farmaceutický priemysel v SR náročný

ZCHFP logo
Bratislava - Rok 2022 bol pre chemický a farmaceutický priemysel v SR náročný. Priemysel sa musel popasovať s energetickou krízou, ktorej následky stále trvajú, a vysokou mierou inflácie, ktorá v decembri dosiahla hodnotu 15,4 %.

Zisk koncernu Merck KGaA vlani vzrástol

MERCK KGaA logo
Darmstadt - Nemecký chemický a farmaceutický koncern Merck KGaA zaznamenal nárast zisku v roku 2022. V súčasnom roku však očakáva jeho zníženie, keďže predpovedá pokles príjmov divízie chemikálií pre elektroniku a tiež pokles dopytu po dodávkach pre laboratóriá zo strany výrobcov liekov a vakcín proti ochoreniu COVID-19.

Moderna oznámila pokles zisku za 4. štvrťrok o 70 %

ockovanie
Cambridge - Americká farmaceutická a biotechnologická spoločnosť Moderna oznámila, že jej zisk za 4. štvrťrok 2022 klesol o 70 %. Prispelo k tomu zníženie predaja vakcín proti ochoreniu COVID-19, a tiež vyššie výdavky v súvislosti s licenčnými poplatkami.

AstraZeneca oznámila nárast zisku za rok 2022

astrazeneca logo
Londýn  Britský výrobca liekov AstraZeneca oznámil nárast zisku za celý rok 2022. Prispela k tomu aj integrácia biotechnologickej spoločnosti Alexion po jej úspešnom prevzatí.

AstraZeneca kúpi americkú firmu CinCor za 1,8 miliardy dolárov

astrazeneca logo
Londýn - Britsko-švédska farmaceutická spoločnosť AstraZeneca sa dohodla na kúpe americkej biotechnologickej spoločnosti CinCor za 1,8 miliardy USD (1,71 miliardy eur). Chce tak rozšíriť svoju ponuku o lieky na srdce a obličky.

Zisk holdingu DuPont v 3. kvartáli prekonal očakávania trhu

dupont logo
Wilmington - Zisk amerického priemyselného holdingu DuPont de Nemours v 3. kvartáli prekonal očakávania trhu. Podporil ho vysoký dopyt po elektronike a ďalších priemyselných produktoch, čo vykompenzovalo nárast výdavkov. Akcie koncernu sa v predburzovom obchodovaní posilnili takmer o 3 %.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...