1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výstavba tunela Karpaty je plánovaná až po roku 2024, potvrdila NDS

tunel 1
Bratislava – Výstavba tunela Karpaty v masíve Malých Karpát, ktorý má byť súčasťou bratislavského obchvatu, je podľa aktuálneho harmonogramu plánovaná po roku 2024. TASR to potvrdila hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Michaela Michalová.

Rolls-Royce v 1. polroku znížil stratu

rolls royce jet engine
Londýn - Britský výrobca motorov Rolls-Royce Holdings oznámil, že v 1. polroku 2019 sa mu podarilo znížiť stratu. Potvrdil zároveň svoje ciele za celý rok.

Na trhových konzultáciách k Višňovému sa zúčastnilo 24 spoločností

NDS logo
Bratislava – Na prípravných trhových konzultáciách k dostavbe úseku D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala sa zúčastnilo 24 stavebných a projektových spoločností.

Kanadský koncern Bombardier vykázal v 2. kvartáli vyššiu stratu, než sa čakalo

Bombardier Logo
Montreal - Kanadská spoločnosť Bombardier sa v 2. štvrťroku prepadla do straty, pričom výška straty prekonala očakávania trhov.

Výsledky GM za 2. kvartál prekonali očakávania trhu

general motors logo company
Detroit - Zisk General Motors (GM) v 2. kvartáli stagnoval, ale bez problémov prekonal očakávania Wall Street. Podporil ho predaj pickupov a SUV, teda vozidiel s vysokou maržou, v USA.

Výrobca čipov Infineon dosahuje dobré výsledky aj v zložitej situácii

electronic chip
Neubiberg - Napriek pokračujúcej zložitej situácii na trhu s polovodičmi nemecký výrobca čipov Infineon dosiahol v 3. štvrťroku svojho hospodárskeho roka stabilný výsledok.

Shell oznámil pokles zisku v 2. štvrťroku aj za celý 1. polrok

shell gas station 1
Londýn - Britsko-holandský ropný gigant Royal Dutch Shell vo štvrtok oznámil, že jeho zisk v 2. štvrťroku aj za celý 1. polrok 2019 klesol. Odôvodnil to nižšími cenami ropy a zemného plynu a slabšími maržami pri rafinácii. Tieto faktory prevážili aj rast produkcie.

Čistý zisk BMW klesol v 2. štvrťroku o vyše štvrtinu

BMW Logo1
Mníchov - Zisk nemeckej automobilky BMW za 2. štvrťrok výrazne klesol, napriek rastu tržieb. Ovplyvnili ho najmä rastúce výrobné náklady.

Tržby Huawei v prvej polovici roka vzrástli o 23,2 %

huawei logo
Šanghaj - Čínska spoločnosť Huawei Technologies oznámila, že jej tržby v prvej polovici roka vzrástli viac ako vlani, o 23,2 %. A to aj napriek intenzívnej kampani v USA proti nej, ktorá nakoniec prerástla do zákazu obchodovania.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...