1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

DACHSER otvoril nové logistické centrum vo Freiburgu

dachser big
Poskytovateľ logistických služieb DACHSER otvoril nové logistické centrum v priemyselnom parku Breisgau vo Freiburgu v Nemecku. Na celkovej ploche 6 117 m2 vyrástol nový prekládkový terminál s 82 bránami a dvojpodlažná kancelárska budova.

Volkswagen zaznamenal v minulom roku rekordný odbyt

Volkswagen Company logo
Wolfsburg - Nemecký automobilový koncern Volkswagen (VW) oznámil, že v minulom roku zaznamenal rekordný odbyt. To by mu mohlo pomôcť udržať si pozíciu najväčšieho výrobcu áut na svete.

Shell začína ponúkať vysokorýchlostné nabíjanie elektromobilov

shell gas station 1
Bratislava – Predajca palív spoločnosť Shell spustila do prevádzky prvú vysokovýkonnú nabíjaciu stanicu Ionity v strednej a východnej Európe a zároveň otvorila aj prvú vlastnú nabíjaciu stanicu Shell Recharge.

Vlastník Opel, francúzska skupina PSA, v ňom plánuje zrušiť 4100 miest

opel logo 2
Berlín - Francúzska skupina PSA Peugeot Citroën, vlastník nemeckej automobilky Opel, v nej plánuje zrušiť až 4100 pracovných miest. Informovala o tom agentúra Bloomberg s odvolaním sa na nemenovaný zdroj.

Ťažba ropy v Iraku pokračuje, stabilitu trhu však nemôže riešiť iba OPEC

Oil Well6
Abú Zabí - Iracké ropné zariadenia sú v poriadku a produkcia ropy v krajine pokračuje tak ako doposiaľ. Uviedol to v reakcii na najnovší vývoj na Blízkom východe generálny tajomník Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) Mohammed Barkindo.

Samsung odhaduje pokles prevádzkového zisku za 4. kvartál zhruba o tretinu

samsung mobil
Soul - Prevádzkový zisk juhokórejskej spoločnosti Samsung Electronics klesol vo 4. štvrťroku o viac než tretinu, uviedla vo svojom odhade juhokórejská spoločnosť. Tempo poklesu však bolo miernejšie, než očakávali analytici.

Šéf Seatu odstúpil z funkcie, diskutuje sa o jeho presune do vedenia Renaultu

seat logo 2
Frankfurt nad Mohanom/Paríž - Šéf španielskej automobilky Seat Luca de Meo odstúpil z funkcie. Uviedla to automobilka Volkswagen, do ktorej portfólia Seat spadá. Luca de Meo tak urobil v období, keď nového výkonného riaditeľa intenzívne hľadá konkurenčný Renault.

Kofola kupuje českého výrobcu ciderov F. H. Prager

kofola logo
Praha - Česká nápojárska spoločnosť Kofola kupuje 100-percentný podiel vo výrobcovi ciderov F. H. Prager. Spoločnosť to uviedla v utorkovej tlačovej správe. Hodnotu transakcie firmy nezverejnili.

Investori zažalovali Daimler za emisie, žiadajú odškodné vo výške 896 mil. eur

Daimler logo1
Stuttgart - Investori podali na nemeckú automobilku Daimler v súvislosti s emisným škandálom žalobu na pôde oblastného súdu v Stuttgarte a od firmy požadujú kompenzácie vo výške 896 miliónov eur. Uviedla to právnická firma TILP, ktorá investorov zastupuje.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...