1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Fraport sa v 1. polroku vrátil k zisku

Airport 1
Frankfurt nad Mohanom - Nemecký prevádzkovateľ letísk Fraport zaznamenal v 1. polroku 2023 návrat k zisku vďaka silnému dopytu po cestovaní. Aktualizoval preto svoje prognózy na rok 2023.

Zisk amerického ropného koncernu ConocoPhillips klesol o viac než polovicu

conocophilips
Houston - Americký ropný koncern ConocoPhillips oznámil za 2. štvrťrok tohto roka pokles zisku o viac než polovicu. Dôvodom je výrazný medziročný pokles cien ropy a zemného plynu. Výsledky však napriek prudkému poklesu prekonali očakávania trhov.

Predaj elektromobilov Tesla vyrobených v Číne sa v júli znížil o 31 %

tesla motors logo
Šanghaj - Predaj elektromobilov americkej automobilky Tesla vyrobených v Číne sa v júli 2023 v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom prepadol o 31 %. Ukázali to vo štvrtok údaje čínskej automobilovej asociácie CPCA. Došlo k tomu v čase, keď Tesla pripravuje svoj závod v Šanghaji na nový Model 3.

Regulácia tzv. večných chemikálií nesmie brzdiť technologický rozvoj

skumavky
Frankfurt nad Mohanom  – Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck vyzval vo štvrtok na diferencovaný prístup k tzv. večným chemikáliám (PFAS). Regulácie v záujme ochrany spotrebiteľa sú potrebné, nesmú však brzdiť hospodársky rast a technologický rozvoj, povedal v rozhovore pre agentúru DPA.

Čistý zisk BMW v 2. štvrťroku klesol o 2,9 % na 2,96 miliardy eur

bmw car1
Mníchov - Nemecký výrobca luxusných automobilov BMW zaznamenal v druhom štvrťroku napriek silným predajom mierne zníženie zisku. Spoločnosť vo štvrtok oznámila, že jej čistý zisk medziročne klesol o 2,9 % na 2,96 miliardy eur.

Airbus získal od Wizz Air objednávku na ďalších 75 lietadiel A321neo

airbus logo1
Paríž - Európsky výrobca lietadiel Airbus v stredu oznámil, že získal objednávku od maďarskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Wizz Air na ďalších 75 lietadiel A321neo. Hodnota obchodu sa odhaduje na 10 miliárd USD (9,10 miliardy eur) na základe katalógových cien.

Zisk aj tržby Ferrari v 2. štvrťroku vzrástli

ferrari logo
Miláno - Taliansky výrobca luxusných športových áut Ferrari vykázal za 2. štvrťrok nárast zisku aj tržieb. A vzhľadom na priaznivý vývoj objednávok mierne zvýšil svoje prognózy príjmov za celý rok.

Tržby Kraft Heinz za 2. štvrťrok zaostali za odhadmi Wall Street

heinz ketchup
Chicago - Americký potravinársky koncern Kraft Heinz oznámil za 2. štvrťrok 2023 nárast tržieb, ktorý však zaostal za odhadmi analytikov. Zákazníci totiž v dôsledku vysokej inflácie kupovali menej balených jedál a korenín.

Diaľnice budú zadarmo slúžiť ako obchádzky pri opravách ciest

highway1
Bratislava - Úseky diaľnic a rýchlostných ciest, ktoré sa dajú využiť ako obchádzkové trasy pri rekonštrukciách ciest I. triedy v ich blízkosti, budú dočasne vyňaté zo spoplatnenia. Krátkodobé odpustenie povinnosti kúpiť si diaľničnú známku za prejazd vybranými úsekmi diaľnice sa bude týkať áut do 3,5 tony.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...