1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Švajčiarsky koncern Nestlé oznámil investície v Saudskej Arábii

nestle building
Zürich - Švajčiarsky potravinársky gigant Nestlé vo štvrtok oznámil, že v priebehu 10 rokov investuje v Saudskej Arábii sedem miliárd rialov (1,87 miliardy eur). Posilní tak svoju prítomnosť v kráľovstve, ktoré chce prilákať viac zahraničných investícií v rámci diverzifikácie ekonomiky a zníženia závislosti od príjmov z ropy.

Zisk Rémy Cointreau v 1. polroku prekonal očakávania trhu

Cognac
Paríž - Zisk francúzskeho výrobcu alkoholických nápojov Rémy Cointreau v 1. polroku fiškálneho roka 2022/2023 (do 31. marca 2023) prekonal očakávania trhu. Dôvodom bol vysoký dopyt po prémiovom koňaku Rémy Martin v Číne a Spojených štátoch rovnako ako zníženie nákladov. Skupina tiež potvrdila celoročné vyhliadky.

Zdražovanie je neudržateľné a ohrozuje aj pracovné miesta, tvrdí pekáreň z Košíc

pekaren1
Košice 30 – Zvýšenie konečných cien pečiva je zatiaľ jedinou možnosťou, ako sa vyrovnať so zdražovaním energií a ďalších vstupov pri jeho výrobe. Pre TASR to povedal Viktor Gumán, generálny riaditeľ košickej spoločnosti Vamex, ktorá sa dlhodobo venuje výrobe pekárenských výrobkov.

Mliekari vítajú vládnu podporu 50 mil. eur na zmiernenie dosahov sucha

milk
Bratislava - Slovenský zväz prvovýrobcov mlieka (SZPM) a Slovenský mliekarenský zväz (SMZ) vítajú schválenie mimoriadnych finančných prostriedkov vo výške 50 miliónov eur na zmiernenie dosahov sucha na živočíšnu výrobu a objemové krmoviny, ktoré v stredu (21. 9.) schválila vláda.

Ceny chleba v EÚ v auguste prudko zdraželi, na Slovensku o 32 percent

pekaren1
Brusel - Ceny potravín, najmä chleba, zeleniny a mäsa, zdraželi a predražené boli v auguste aj ceny olejov a tukov na varenie. Slovensko malo v auguste štvrté najpredraženejšie ceny chleba. Uviedol to v pondelok štatistický úrad EÚ Eurostat.

Vinári majú najnovšie problémy aj s fľašami na víno

wine bottles
San Francisco - Problémy v dodávateľskom reťazci a tzv. klimatická kríza skomplikovali situáciu mnohým firmám na celom svete. Dotkli sa aj vinárov, presnejšie sklenených fliaš na víno. Tie sú pritom dokonalými nádobami na víno. Sú inertné a dajú sa šikovne uzavrieť, takže víno môže roky starnúť a vyvíjať sa.

Španielsko sa obáva poklesu produkcie olivového oleja takmer o tretinu

olive
Madrid - Farmári na juhu Španielska sa obávajú, že tohtoročné horúčavy a extrémne sucho môžu zredukovať produkciu olivového oleja v sezóne 2022/2023 takmer o tretinu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Spoločnosti PepsiCo a AQUA Carpatica oznamujú strategické partnerstvo

pepsico
Purchase - Spoločnosť PepsiCo, Inc. (NASDAQ: PEP) oznámila, že uzavrela strategickú dohodu s rumunskou značkou pramenitej vody AQUA Carpatica, na základe ktorej bude spoločnosť PepsiCo vlastniť 20-percentný podiel v spoločnosti AQUA Carpatica.

Tržby PepsiCo v 2. kvartáli vzrástli, ale zisk klesol

pepsico
Purchase - Americký výrobca nealkoholických nápojov a pochúťok PepsiCo zaznamenal v 2. štvrťroku finančného roka 2021/22 nárast tržieb.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...