1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Firma Rémy Cointreau evidovala v 3. kvartáli výrazný rast porovnateľných tržieb

Cognac
Paríž - Francúzsky výrobca alkoholických nápojov Rémy Cointreau zaznamenal za 3. kvartál obchodného roka 2020/2021 rast porovnateľných tržieb o viac než štvrtinu. Prispeli k tomu najmä tržby z predaja koňaku v USA a Číne.

Napriek pandémii nového koronavírusu dopyt po sektoch v ČR rástol aj v roku 2020

Champagne Bottle
Praha - Spotreba sektov v Českej republike každoročne rastie a nezmenilo sa to ani v roku 2020. Rast predaja pritom nezvyšuje iba záver roka, spotreba rastie aj v jeho priebehu. Naopak, odbyt liehovín výrazne klesol. Poukázali na to údaje výskumnej spoločnosti Nielsen a predajcu Bohemia Sekt, ktoré zverejnil server lidovky.cz.

Producentom mlieka sa podarilo v roku 2020 udržať fungovanie prevádzok

milk
Bratislava - Plynulá výroba kravského mlieka, štátna pomoc, ale aj nulové kompenzácie následkov pandémie – aj taký bol rok z pohľadu prvovýrobcov mlieka. Uviedla to pre TASR Jana Holéciová, hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) pri bilancovaní uplynulého roka z pohľadu chovateľov dojníc.

Svetový výrobca polievok Campbell Soup zvýšil kvartálny zisk o 86 %

campbell soup
Washington - Americká potravinárska spoločnosť Campbell Soup oznámila za 1. kvartál súčasného obchodného roka rast zisku o 86 %, pričom ako v zisku, tak v tržbách prekonala očakávania trhov.

Spoločnosť Rémy Cointreau vykázala za 1. polrok lepšie výsledky, než sa čakalo

Cognac
Paríž - Francúzsky výrobca alkoholických nápojov Rémy Cointreau zaznamenal za 1. polrok pokles zisku o viac než štvrtinu, napriek tomu boli výsledky lepšie, než sa očakávalo. Spoločnosť zároveň ponechala v platnosti optimistický odhad vývoja v ďalších mesiacoch, najmä vďaka čínskemu a americkému trhu.

Danone plánuje zrušiť až 2000 pracovných miest

danone logo1
Paríž - Francúzska potravinárska spoločnosť Danone plánuje zrušiť až 2000 pracovných miest, vrátane jednej zo štyroch pozícií v globálnych centrálach. Cieľom najväčšieho svetového výrobcu jogurtov je oživiť ziskovosť.

Kofola zažila rekordné leto, spotrebitelia boli verní tradičným značkám

kofola logo
Skupina Kofola zlepšila kľúčové hospodárske ukazovatele, skvelé výsledky priniesol hlavne československý segment nealko nápojov postavený na tradičných značkách. Kofola zaznamenala v treťom kvartáli 2020 v medziročnom porovnaní tržby vyššie o 8325 tis. EUR, hodnota ukazovateľa

Slovenské pekárenské odvetvie sa od Nežnej revolúcie výrazne zmenilo

pekaren1
Bratislava  – Slovenské pekárenské odvetvie sa od Nežnej revolúcie v roku 1989 výrazne zmenilo. Informoval o tom Slovenský zväz pekárov, cukrárov a cestovinárov (SZPCC). Kým pred revolúciou sa Slovensko vyznačovalo najmä priemyselnou výrobou chleba a pečiva, 90-te roky minulého storočia všetko zmenili.

Tyson Foods vo 4. kvartáli prekonal očakávania trhu

tyson foods logo
Springdale - Americká potravinárska spoločnosť Tyson Foods dosiahla vo 4. kvartáli svojho finančného roka 2019/2020 lepšie výsledky, ako jej predpovedali analytici. Najväčší americký spracovateľ mäsa profitoval z toho, že zákazníci počas pandémie ochorenia COVID-19 kupovali viac jeho výrobkov z hovädzieho a bravčového mäsa.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...