1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk Nestlé vlani vzrástol viac, ako analytici odhadovali

nestle building
Vevey - Zisk švajčiarskeho potravinárskeho gigantu Nestlé v minulom roku vzrástol viac, ako ekonómovia odhadovali. Podporil ho najmä odbyt divízie Nestlé Skin Health.

Koncern Heineken vlani zvýšil zisk viac než o 13 %

heineken logo 1
Amsterdam - Holandský pivovarnícky koncern Heineken vlani zvýšil svoj zisk o 13,2 % na 2,17 miliardy eur. Dôvodom je zvýšenie produkcie piva rovnako ako jeho ceny. Druhý najväčší výrobca piva na svete počíta s pokračovaním rastu aj v tomto roku.

Kvartálne tržby francúzskeho výrobcu liehovín Rémy Cointreau klesli o vyše 10 %

Cognac
Paríž - Francúzsky výrobca alkoholických nápojov Rémy Cointreau zaznamenal za 3. kvartál súčasného obchodného roka pokles tržieb o viac než desatinu. Veľkou mierou sa pod to podpísali od leta trvajúce nepokoje v Hongkongu.

Kofola kupuje českého výrobcu ciderov F. H. Prager

kofola logo
Praha - Česká nápojárska spoločnosť Kofola kupuje 100-percentný podiel vo výrobcovi ciderov F. H. Prager. Spoločnosť to uviedla v utorkovej tlačovej správe. Hodnotu transakcie firmy nezverejnili.

Francúzsko už eviduje pokles vývozu vín pre americké clá

wine glasses
Paríž - Francúzsko zaznamenalo ku koncu minulého roka pokles vývozu svojich vín, čo je dôsledok dovozných ciel zavedených Washingtonom pre spor za dotácie Európskej únie v prospech výrobcu lietadiel Airbus.

Rémy Cointreau zaznamenal v 1. polroku nárast zisku

whisky
Paríž - Francúzsky výrobca alkoholických nápojov Rémy Cointreau zaznamenal v 1. polroku obchodného roka 2019/20 nárast zisku. Prispeli k tomu jednorazové príjmy z predaja niektorých dcérskych spoločností.

Vývoz piva z Japonska do Južnej Kórey klesol na nulu

beer1
Tokio - Japonsko minulý mesiac podľa oficiálnych údajov nevyviezlo do Južnej Kórey ani kvapku piva. Dôvodom je kampaň za bojkot jeho produktov v dôsledku historického sporu medzi oboma krajinami, ktorá zasiahla dopyt.

Zisk Tyson Foods vo 4. kvartáli klesol

masokombinat
Chicago - Americká potravinárska spoločnosť Tyson Foods zaznamenala vo 4. kvartáli svojho finančného roka 2018/19 pokles zisku a väčší, ako jej predpovedali analytici z Wall Street.

Americký mliekarenský koncern Dean Foods požiadal o ochranu pred veriteľmi

milk
Dallas - Spoločnosť Dean Foods, najväčšia mliekarenská firma v USA, podala žiadosť o ochranu pred veriteľmi.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...