1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Plzeňský Prazdroj Slovensko vlani predal 1,5 mil. hektolitrov nápojov

Pilser urquell
Bratislava - Spoločnosť Plzeňský Prazdroj Slovensko zaznamenala vlani celkové predaje s objemom vyše 1,5 milióna hektolitrov. Ťahúňom bola prémiová značka Pilsner Urquell, významne rástol Birell a spotrebitelia siahali viac aj po pive zo slovenskej produkcie značky Šariš.

Zisk Lindt vlani vzrástol o vyše 5 %, zvýši dividendu o 75 %

lindt chocolate logo
Kilchberg - Švajčiarsky výrobca čokolády Lindt & Sprüngli v utorok navrhol zvýšiť akcionárom dividendu o 75 % pri príležitosti 175. výročia svojho založenia.

Zisk AB InBev vo 4. kvartáli klesol a zasiahol ho aj koronavírus

Anheuser Busch building
Brusel - Najväčšia pivovarnícka spoločnosť na svete Anheuser-Busch InBev (AB InBev) vo štvrtok oznámila, že jej zisk v poslednom kvartáli minulého roka klesol.

Zisk Danone vlani klesol, v 1. kvartáli očakáva negatívny vplyv koronavírusu

danone logo1
Paríž - Francúzsky potravinársky koncern Danone oznámil za minulý rok pokles čistého zisku o takmer 18 %, pod čo sa podpísali jednorazové náklady. Celkové tržby však vzrástli o takmer 3 % a rast zaznamenali aj porovnateľné tržby.

Koronavírus môže z ročných tržieb výrobcu liehovín Diageo skresať 325 mil. GBP

alcohol bottle pouring
Londýn - Britská spoločnosť Diageo, najväčší producent liehovín na svete, očakáva, že epidémia nového koronavírusu jej v súčasnom obchodnom roku môže z tržieb skresať až 325 miliónov libier (388,62 milióna eur).

Výsledky PepsiCo vo 4. kvartáli prekonali očakávania trhu

pepsico
Purchase - Americkému výrobcovi nealkoholických nápojov PepsiCo sa na konci vlaňajška darilo a jeho hospodárske výsledky prekonali očakávania trhu.

Zisk Nestlé vlani vzrástol viac, ako analytici odhadovali

nestle building
Vevey - Zisk švajčiarskeho potravinárskeho gigantu Nestlé v minulom roku vzrástol viac, ako ekonómovia odhadovali. Podporil ho najmä odbyt divízie Nestlé Skin Health.

Koncern Heineken vlani zvýšil zisk viac než o 13 %

heineken logo 1
Amsterdam - Holandský pivovarnícky koncern Heineken vlani zvýšil svoj zisk o 13,2 % na 2,17 miliardy eur. Dôvodom je zvýšenie produkcie piva rovnako ako jeho ceny. Druhý najväčší výrobca piva na svete počíta s pokračovaním rastu aj v tomto roku.

Kvartálne tržby francúzskeho výrobcu liehovín Rémy Cointreau klesli o vyše 10 %

Cognac
Paríž - Francúzsky výrobca alkoholických nápojov Rémy Cointreau zaznamenal za 3. kvartál súčasného obchodného roka pokles tržieb o viac než desatinu. Veľkou mierou sa pod to podpísali od leta trvajúce nepokoje v Hongkongu.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...