1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk svetového výrobcu polievok Campbell Soup klesol

campbell soup
Washington - Americká potravinárska spoločnosť Campbell Soup zaznamenala za 1. kvartál súčasného obchodného roka pokles zisku, keď tržby klesli o vyše 4 %. Výsledky však prekonali očakávania trhov.

Spoločnosť Kavalan získala ocenenie IWSC Worldwide Whiskey Producer Trophy

whisky
Tchaj-pej - Na medzinárodnej súťaži International Wine and Spirit Competition (IWSC) bola už tretí raz udelená cena Worldwide Whiskey Producer Trophy spoločnosti Kavalan, čím sa pre taiwanský liehovar zavŕšil veľkolepý rok 2021.

Skupina Kofola má za sebou ďalšie rekordné leto. Za rastom tržieb je aj mimoriadne úspešná sezóna v regióne Adriatic.

kofola logo
Skupina Kofola zverejnila výsledky hospodárenia v treťom štvrťroku 2021. Tržby jej v tomto období medziročne vzrástli o 34 miliónov českých korún, teda 1,3 mil. EUR a o 1,6 % tak prekonali vlaňajší rekordný výsledok. V letných mesiacoch sa jej darilo ako na českom a slovenskom trhu, tak aj v adriatickom regióne.

Heineken kupuje juhoafrický Distell

heineken logo 1
Johannesburg/Amsterdam - Holandský pivovarnícky koncern Heineken sa dohodol na kúpe juhoafrického výrobcu nápojov Distell Group Holdings za približne 40,1 miliardy randov (2,29 miliardy eur). Oznámil to v pondelok Distell.

Zisk Heinekenu za 9 mesiacov vzrástol

heineken logo 1
Amsterdam – Holandský pivovarnícky koncern Heineken v stredu oznámil nárast čistého zisku za prvých 9 mesiacov roka. Ale v 3. štvrťroku zaznamenal výrazný pokles predaja piva na ázijských trhoch, pre obmedzenia na zastavenie pandémie ochorenia COVID-19.

Pekári vyzývajú vládu, aby sa začala kritickou situáciou sektora zaoberať

pecivaren vyroba
Bratislava – Pekári vyzývajú vládu, aby sa začala kritickou situáciou v pekárenskom sektore konečne zaoberať. Sektor je pod obrovským tlakom zdražovania všetkých vstupov a nízkych odberateľských cien.

Zisk svetového výrobcu liehovín Constellation Brands sa v 2. kvartáli prepadol

Cognac
New York - Svetový producent alkoholických nápojov Constellation Brands oznámil za 2. štvrťrok prepad zisku a v prípade upraveného zisku zaostal za očakávaniami trhov. V oblasti tržieb však výsledky prekonali odhady analytikov.

Cukrovar v Seredi má nový ekologický zdroj na výrobu tepla

cukor
Sereď - Cukrovarníci v Seredi spustia v septembri novú sezónu, v ktorej očakávajú spracovanie zhruba 750.000 ton cukrovej repy. Pred jej začatím uviedli do prevádzky nový ekologický zdroj na výrobu tepla.

Svetový výrobca liehovín Pernod Ricard zvýšil celoročný zisk o takmer pätinu

pernod richard logo
Paríž - Francúzsky výrobca liehovín Pernod Ricard zaznamenal za obchodný rok 2020/2021 výrazný rast prevádzkového zisku. Prispel k tomu najmä opätovný rast dopytu v Číne a USA, čo sú pre francúzsku spoločnosť kľúčové trhy.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...