1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Írsky stavebný sektor rástol najslabšie za takmer šesť rokov

Indrustrial hall in progres
Dublin - Stavebný sektor v Írsku pokračoval minulý mesiac v raste, ktorý zaznamenáva nepretržite už takmer šesť rokov, tempo rastu však bolo za toto obdobie najslabšie. Informovala o tom spoločnosť IHS Markit.

Nálezy v násypoch D4 nepoškodzujú životné prostredie, tvrdí stavebník

construction machinery
Bratislava – Nálezy nepovoleného materiálu približne na 500 metrov dlhom úseku rozostavanej diaľnice D4 nepoškodzujú životné prostredie ani zdravie. Deklaruje to spoločnosť D4R7 Construction, ktorá je hlavným zhotoviteľom projektu bratislavského obchvatu.

Mesto chce vymeniť staré autobusy za nové, chce na to využiť eurofondy

bus public
Zvolen - Mesto Zvolen sa bude uchádzať o nenávratný finančný príspevok z eurofondov vo výške viac ako 1,16 milióna eur, na zakúpenie štyroch nových autobusov do vozového parku MHD.

V chemickom podniku v Novákoch úspešne zneškodnili únik chlóru

chemicke skumavky
Nováky - V priebehu včerajšieho dňa o 11.41 h došlo v nadradenej napäťovej sústave 110 kV medzi Hornou Ždaňou a Bystričanmi ku vzniku hlbokého podpätia o 48 % v trvaní 0,96 sekundy.

Český RegioJet bude jazdiť z Prahy cez Viedeň do Budapešti

Train1
Viedeň/Budapešť/Brno - Česká súkromná železničná spoločnosť RegioJet začne od leta budúceho roku jazdiť z Prahy cez Viedeň až do Budapešti. Vo štvrtok o tom informovalo vedenie rakúskej dopravnej spoločnosti Westbahn.

Strata nemeckého koncernu Thyssenkrupp sa v 3. kvartáli zmiernila

thyssenkrupp
Essen - Nemecký priemyselný konglomerát Thyssenkrupp zaznamenal v 3. kvartáli omnoho nižšiu stratu než pred rokom, prevádzkový zisk však v medziročnom porovnaní výrazne klesol.

V meste Veľký Krtíš pokračuje rozsiahla obnova ciest, parkovísk a chodníkov

square workers
Veľký Krtíš - Mesto Veľký Krtíš pokračuje v tomto roku v rozsiahlej obnove chodníkov, parkovísk a komunikácií, s ktorou začalo vlani. Investícia bude samosprávu tento rok stáť 198.895 eur.

Z Bratislavy pribudne nová letecká linka do Odesy na Ukrajine

bratislava airport
Bratislava – Z Letiska M. R. Štefánika budú môcť cestujúci využiť už tretiu pravidelnú leteckú linku na Ukrajinu. Po Kyjeve a Ľvove pribudne letecké spojenie z Bratislavy do Odesy pri Čiernom mori.

SPP má záujem rokovať o nadobudnutí aktív spoločností E.ON a RWE

SPP
Bratislava – Slovenský plynárenský priemysel, a. s. (SPP) pozorne sleduje priebeh posudzovania transakcie výmeny majetku medzi energetickými spoločnosťami E.ON a RWE, ktorú v súčasnosti posudzuje Európska komisia.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...