1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Čínske automobilky naďalej plánujú investovať v EÚ

cars parking
Peking - Čínske automobilky naďalej plánujú investovať v Európe aj napriek krokom Európskej komisie (EK), ktorá hrozí zavedením antisubvenčných ciel na čínske elektromobily. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá sa odvolala na vyjadrenie čínskeho združenia výrobcov osobných automobilov (CPCA).

VVS dosiahla vlani čistý zisk vo výške necelých 230.000 eur

water tap 2
Košice - Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS) dosiahla za minulý rok čistý zisk vo výške 227.100 eur. Oproti roku 2022 je to zlepšenie o 2,6 milióna eur. TASR o tom po pondelkovom (10. 6.) výročnom stretnutí akcionárov a valnom zhromaždení informovali vodárne.

Bulharská elektráreň Kozloduj začala používať palivo od spoločnosti Westinghouse

nuclear logo
Sofia - Jediná bulharská jadrová elektráreň začala v jednom zo svojich reaktorov používať atómové palivo vyrobené americkou skupinou Westinghouse. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Volvo presúva výrobu elektromobilov určených pre EÚ z Číny do Belgicka

Volvo logo
Göteborg - Automobilka Volvo Cars začala presúvať výrobu elektrických vozidiel z Číny do Belgicka. Očakáva totiž, že Európska únia (EÚ) prijme opatrenia proti Pekingom subvencovaným dovozom.

Slovenské bioplynky stoja pred rozhodnutím ako ďalej, upozornil šéf asociácie

biogas station
Bratislava - Slovenským bioplynovým staniciam sa v nasledujúcich rokoch končí prevádzková podpora od štátu a musia sa rozhodnúť, ako budú podnikať, aby nevytvárali stratu.

Airbus dodal zákazníkom v máji vyše 50 lietadiel, zaostal za odhadmi

Airbus a320
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus dodal minulý mesiac zákazníkom vyše 50 lietadiel. Od začiatku roka tak dodávky dosiahli takmer 260 strojov. Výsledky sú však pre ekonómov sklamaním, navyše naznačujú, že ak Airbus dodávky v nasledujúcich mesiacoch nezvýši výraznejšie, tohtoročné ciele nesplní.

Slovenské mlyny spracovali za uplynulé dva roky 349.000 ton pšenice

obilie1
Bratislava - Slovenské mlyny spracovali v uplynulých dvoch rokoch 349.000 ton potravinárskej pšenice a 14.800 ton raže. Predbežné odhady úrody sú pozitívne a tento rok sa mlyny pripravujú na skoršiu žatvu. Informovala o tom Slovenská spoločnosť mlynárov (SSM).

Nemecký stavebný sektor pokračuje vo výraznom poklese

ohl zs logo
Berlín - Aktivita v nemeckom stavebnom sektore pokračovala minulý mesiac v prudkom poklese, aj keď tempo poklesu sa zmiernilo. V hlbokom útlme naďalej zostáva aktivita vo všetkých troch oblastiach stavebníctva, pričom najhoršia situácia pretrváva v bytovej výstavbe. Navyše podľa ekonómov sa situácia tak skoro nezlepší.

Stavebná produkcia v Taliansku rástla v marci najslabším tempom za takmer rok

italian flag
Rím - Stavebná produkcia v Taliansku zaznamenala aj v marci medziročný rast, tempo rastu sa však výrazne spomalilo, pričom dosiahlo najslabšiu úroveň za takmer rok. V medzimesačnom porovnaní pokračovala produkcia v stavebníctve v poklese. Uviedol to taliansky štatistický úrad, ktorý zverejnil predbežné údaje.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...