1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Airbus odovzdal prvý model A350 spoločnosti Japan Air Lines

airbus a350
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus dodal vo štvrtok prvý stroj A350 spoločnosti Japan Air Lines (JAL). Uviedol pritom, že špeciálne upravená verzia bude premávať na rušných domácich trasách.

Tržby slovenskej chémie v 1. štvrťroku 2019 medziročne vzrástli o 2 %

ZCHFP logo
Bratislava - Chemický a farmaceutický priemysel v SR zaznamenal v 1. štvrťroku 2019 mierny nárast tržieb v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2018, keď zvýšenie predstavovalo 2 %. Celkové tržby za sledované obdobie dosiahli 2,531 miliardy eur.

Trina Solar začína výrobu bifaciálnych modulov s dvojitým sklom typu N na báze článkov i-TOPCon

Solar panels1
Changzhou, Čína - Trina Solar, popredný svetový výrobca fotovoltiky a poskytovateľ komplexných riešení inteligentnej energie, nedávno oznámil, že začal sériovú výrobu bifaciálnych modulov s dvojitým sklom typu N na báze článkov i-TOPCon.

Predaj automobilky Škoda Auto v máji klesol, nadol ho stiahol prepad v Číne

Skoda logo2
Praha - Česká automobilka Škoda Auto dodala v máji zákazníkom 104.900 vozidiel. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka to bolo o 6,6 % menej. Dôvodom je najmä pokles predaja na najväčšom trhu značky, v Číne. Uviedla to česká firma.

Podiel slovenských výrobkov v obchodoch už dva roky mierne rastie

food
Bratislava - Podiel slovenských výrobkov v predajniach už druhý rok po sebe mierne rastie a v obchodoch je v súčasnosti 38,6 % domácich výrobkov. Oproti roku 2018 ide o nárast o 0,9 percentuálneho bodu. Slovensko sa tak vrátilo na úroveň roku 2016.

Predaj áut v Číne sa aj v máji znížil, 11. mesiac po sebe

cars parking2
Peking - Predaj áut v Číne sa aj v máji znížil, už jedenásty mesiac po sebe. Dlhodobý pokles automobilového priemyslu v krajine tak nevykazuje žiadne známky ústupu. Vyplýva to z údajov čínskeho združenia výrobcov automobilov (CAAM).

Nissan chce požiadať Renault o výrazné zníženie jeho podielu vo firme

Nissan Logo1
Tokio/Paríž - Automobilka Nissan chce požiadať Renault, aby výrazne znížil svoj podiel v japonskej firme zo súčasných 43,4 %, výmenou za podporu jeho fúzie s koncernom Fiat Chrysler Automobiles (FCA).

ZF Slovakia plánuje rozširovať výrobu v Leviciach

priemyselny park3
Levice – Akciová spoločnosť ZF Slovakia začala s výstavbou nového skladovacieho a logistického centra v priemyselnom parku Levice – Géňa.

Stavebná produkcia sa v apríli medziročne znížila o 4,5 %

construction building
Bratislava - Stavebná produkcia sa v apríli 2019  medziročne znížila o 4,5 % a dosiahla 423 miliónov eur. Po zohľadnení sezónnych vplyvov bola o 0,9 % nižšia ako v marci 2019. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...