1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

GEFCO a Airbus podpísali zmluvu o prechode k recyklovateľným prepravným obalom

gefco logo
Spoločnosť GEFCO, popredný svetový poskytovateľ multimodálnych riešení dodávateľského reťazca, podpísala zmluvu s firmou Airbus, globálnym lídrom leteckého priemyslu. GEFCO pre Airbus zabezpečí prechod k čistejšiemu, ekologickejšiemu dodávateľskému reťazcu.

Pobočka DACHSER Ostrava otvorila prevádzku v novom logistickom termináli

DACHSER logo
Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb DACHSER sa v Ostrave presťahoval do nových priestorov.

Škoda Auto vyrobila vlani v českých závodoch prvýkrát vyše 900.000 vozidiel

Skoda logo2
Praha - Česká automobilka Škoda Auto vyrobila minulý rok vo svojich závodoch v Mladej Boleslavi a Kvasinách prvýkrát viac než 900.000 áut. Medziročne tak jej česká produkcia vzrástla o 2,25 % na 910.000 vozidiel. Informovala o tom firma, na ktorú sa odvolal server novinky.cz.

Kvartálne tržby francúzskeho výrobcu liehovín Rémy Cointreau klesli o vyše 10 %

Cognac
Paríž - Francúzsky výrobca alkoholických nápojov Rémy Cointreau zaznamenal za 3. kvartál súčasného obchodného roka pokles tržieb o viac než desatinu. Veľkou mierou sa pod to podpísali od leta trvajúce nepokoje v Hongkongu.

Švédska spoločnosť Ericsson sa vo 4. kvartáli vrátila k zisku

EricssonLogo
Štokholm - Švédsky výrobca telekomunikačných zariadení Ericsson sa vo 4. štvrťroku minulého roka vrátil k zisku, v prípade upraveného prevádzkového zisku však zaostal za odhadmi trhov. Dôvodom sú najmä slabšie výsledky v Severnej Amerike.

Zisk American Airlines vzrástol vo 4. kvartáli o viac než štvrtinu

american airlines plane
New York - Americká letecká spoločnosť American Airlines zaznamenala v poslednom kvartáli minulého roka rast zisku o viac než štvrtinu. Výsledky čiastočne podporil zvýšený dopyt zo strany cestujúcich a čiastočne zníženie nákladov na palivá.

Huawei Watch GT 2 prichádzajú na Slovensko už aj v menšej verzii

huawei logo
Bratislava - Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh ďalšiu verziu inteligentných hodiniek Huawei Watch GT 2. Nová generácia si svojimi vylepšenými funkciami a perfektnou výdržou batérie získala množstvo používateľov.

Televízory LG ako prvé splnia novu definíciu pre rozlíšenie OK UTLRA HD

LG Electronics logo1
Bratislava - Spoločnosť LG Electronics (LG) oznámila, že jej televízory sú prvými na svete, ktoré prekročili prísne požiadavky stanovené asociáciou spotrebiteľských technológií (Consumer Technology Association).

Letisko v Bratislave vybavilo vlani 2,29 milióna cestujúcich

bratislava airport
Bratislava – Letisko M. R. Štefánika vybavilo v roku 2019 spolu na prílete a odlete 2.290.242 cestujúcich, čo je druhý najvyšší počet v jeho histórii. Dvojmiliónovú hranicu cestujúcich prekonalo letisko štvrtýkrát.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...