1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Londýnske letisko Heathrow hlási za júl nárast počtu cestujúcich o 22 %

plane
Londýn - Počet cestujúcich na londýnskom letisku Heathrow v júli vzrástol o 22 %, čo ukazuje na silný dopyt po cestovaní napriek vysokej inflácii, ktorá okresáva kúpnu silu britských domácností.

Výrobca veterných turbín Vestas v 2. štvrťroku zmiernil stratu

wind turbine
Aarhus - Problémy v odvetví veternej energetiky sa v najbližších mesiacoch pravdepodobne nezmiernia, uviedol v stredu generálny riaditeľ spoločnosti Vestas Henrik Andersen. Výpadky v dodávateľských reťazcoch sa síce zmierňovali, s narušeniami sa však počíta aj v druhej polovici roka a prostredie zostane do konca roka náročné, dodal.

Continental sa v 2. štvrťroku vrátil k zisku

continental logo
Hannover - Nemecký výrobca pneumatík a komponentov pre autá Continental sa v 2. štvrťroku 2023 vrátil k zisku po vlaňajšej strate, keď ho zasiahli dôsledky vojny na Ukrajine. Ale znížil prognózu pre svoj sektor pneumatík pre spomaľovanie dopytu v Európe a Severnej Amerike.

Sony oznámil pokles zisku v 1. štvrťroku 2023/2024

sony logo
Tokio - Japonská spoločnosť Sony v stredu oznámila, že jej zisk v 1. štvrťroku finančného roka 2023/2024 klesol v dôsledku slabšej výkonnosti jej filmovej aj finančnej divízie.

SSC chce s výstavbou obchvatu Prievidze začať budúci rok

road 1
Prievidza - Slovenská správa ciest (SSC) plánuje vyhlásiť verejné obstarávanie na zhotoviteľa prvej etapy druhej stavby obchvatu Prievidze ešte tento mesiac. So samotnou výstavbou počíta v prvom kvartáli budúceho roka. Pre TASR to uviedla Lucia Karelová z komunikačného odboru SSC.

Zisk Hondy v 1. štvrťroku 2023/24 vzrástol o 78 %

honda logo 1
Tokio - Japonská automobilka Honda zaznamenala v uplynulom 1. štvrťroku finančného roka 2023/2024 nárast zisku o 78 %. Prispeli k tomu zvýšenie predaja, najmä na severoamerickom trhu, ako aj slabší jen, ktorý zvyšuje jej príjmy zo zahraničia.

Rakúsko schválilo nové kompenzácie vysokých cien energií pre malé podniky

austrian flag
Viedeň - Rakúska vláda schválila v utorok nový program kompenzácií vysokých cien energií pre malé podniky a mikropodniky. O paušálny príspevok sa môžu okamžite uchádzať subjekty s ročným obratom od 10.000 do 400.000 eur.

Letisko Košice zaznamenalo historicky rekordný júl

airport kosice
Košice – Ešte nikdy v júli neprešlo bránami letiska Košice toľko cestujúcich ako uplynulý mesiac. Spolu na všetkých letoch vybavilo 97.066 cestujúcich, čo je o 1,4 percenta viac ako vlani v júli. TASR o tom informoval manažér pre rozvoj obchodu Juraj Toth.

Zisk aj tržby UPS v 2. štvrťroku klesli

ups logo
Atlanta - Zisk aj tržby americkej zásielkovej spoločnosti United Parcel Service (UPS) v 2. štvrťroku 2023 klesli. Znížila zároveň prognózu tržieb za celý rok 2023 a upravenú prevádzkovú maržu pre oslabenie dopytu po elektronickom obchode a tiež pre očakávaný vplyv dohody s odbormi o raste miezd na jej výsledky.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...