1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nemeckí strojári považujú Indiu za čoraz atraktívnejší trh

india flag
Frankfurt nad Mohanom - Nemecké strojárske spoločnosti považujú Indiu za čoraz atraktívnejší trh. Takmer dve tretiny (62 %) členských spoločností Združenia nemeckých výrobcov strojov a zariadení (VDMA) pôsobiacich v Indii vyjadrili v novom prieskume očakávanie, že sa im v nasledujúcich mesiacoch bude dariť lepšie.

Embraco Slovakia mení časť svojho výrobného programu

embraco nidec logo
Spišská Nová Ves - Približne päť rokov po prevzatí japonskou korporáciou Nidec mení závod Embraco Slovakia v Spišskej Novej Vsi časť svojho výrobného programu. Riaditeľ Tomáš Kandra informoval, že na Spiš v blízkej budúcnosti umiestnia výrobu komponentov pre komerčné motory.

Kvartálny zisk výrobcu agrotechniky Deere klesol, firma zhoršila celoročný odhad

John Deere combine 003
Moline - Americký výrobca poľnohospodárskych a stavebných strojov Deere zaznamenal v 1. kvartáli súčasného obchodného roka pokles tržieb aj zisku, výsledky však boli lepšie, než predpokladali trhy. Aj napriek prekonaniu očakávaní spoločnosť zhoršila vyhliadky v oblasti zisku na celý rok 2023/2024.

Nemeckí výrobcovia stavebných strojov očakávajú prudký pokles predaja

german flag1
Frankfurt nad Mohanom  - Po rekordnom roku 2023 sa výrobcovia stavebných strojov v Nemecku pripravujú na výrazný pokles predaja. Vzhľadom na oslabenie dopytu sa v tomto roku očakáva dvojciferný prepad, oznámil vo štvrtok Zväz nemeckých výrobcov strojov a zariadení (VDMA). TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

V popradskom závode Immergas Europe prekročili hranicu dvoch miliónov kotlov

Immergas building
Poprad - V popradskom závode Immergas Europe v týchto dňoch prekročili hranicu dvoch miliónov vyrobených kotlov. Tento rok by mal obrat spoločnosti dosiahnuť 68 miliónov eur.

Trenčianska strojárska spoločnosť Trens podala návrh na vyhlásenie konkurzu

machinery 2
Trenčín - Trenčianska strojárska akciová spoločnosť Trens SK podala 15. januára tohto roku návrh na vyhlásenie konkurzu. Informovala o tom na svojej webovej stránke.

Zisk Deere vo 4. štvrťroku vzrástol

John Deere combine 003
Moline - Americký výrobca poľnohospodárskych a stavebných strojov Deere zaznamenal vo 4. štvrťroku svojho finančného roka 2022/2023 nárast zisku. V novom roku 2023/2024 však však očakáva slabšie príjmy, keďže začína pociťovať klesajúci dopyt farmárov po strojoch a zariadeniach.

Alstom získal kontrakt za 300 miliónov eur na automatizáciu regionálnych vlakov

alstom
Paríž - Francúzsky výrobca vlakov Alstom oznámil, že získal dvanásťročnú rámcovú zmluvu v hodnote 300 miliónov eur na vybavenie dvoch prímestských vlakových liniek v parížskom regióne najnovšou signalizačnou technológiou.

Vaillant Group spustil výrobu tepelných čerpadiel v senickom závode

vaillant logo
Senica - Spoločnosť Vaillant Group spustila na jeseň výrobu tepelných čerpadiel vo svojom novom závode v Senici. Jeho výstavba sa začala v polovici minulého roka a trvala 17 mesiacov. Továreň bude certifikovaná podľa najvyššieho medzinárodného štandardu BREEAM pre udržateľnú výstavbu šetrnú k životnému prostrediu.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...