1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výrobca veterných turbín Vestas v 2. štvrťroku zmiernil stratu

wind turbine
Aarhus - Problémy v odvetví veternej energetiky sa v najbližších mesiacoch pravdepodobne nezmiernia, uviedol v stredu generálny riaditeľ spoločnosti Vestas Henrik Andersen. Výpadky v dodávateľských reťazcoch sa síce zmierňovali, s narušeniami sa však počíta aj v druhej polovici roka a prostredie zostane do konca roka náročné, dodal.

Spoločnosť MAHLE Behr Námestovo by mohla dostať investičnú pomoc 1,5 milióna eur

euros
Bratislava - Spoločnosť MAHLE Behr Námestovo by mohla dostať štátny investičný stimul vo výške 1,5 milióna eur vo forme úľavy na dani z príjmov. Stimul je určený na rozšírenie výroby na hornej Orave. Vyplýva to z návrhu, ktorý zverejnilo Ministerstvo hospodárstva (MH) SR v medzirezortnom pripomienkovom konaní.

Vaillant Group Industrial plánuje postaviť nový závod v Palárikove

vaillant logo
Palárikovo - Spoločnosť Vaillant Group Industrial Palárikovo pripravuje výstavbu výrobného areálu v priemyselnom parku Veľké Čiky v Palárikove v okrese Nové Zámky.

Embraco Slovakia prijíma vďaka sezónnemu oživeniu trhu nových ľudí

Embraco compressor
Spišská Nová Ves – Výrobca kompresorov a kondenzačných jednotiek na Spiši v súčasnosti finalizuje nábor približne 80 nových zamestnancov. Dôvodom je podľa riaditeľa spoločnosti Embraco Slovakia Tomáša Kandru zvýšený dopyt po výrobkoch z prvých mesiacov tohto roka.

Dopyt po robotoch v Severnej Amerike vzrástol vlani na nový rekord

ABB welding robot
Washington - Firmy v Severnej Amerike zápasia v súčasnosti s najväčším nedostatkom pracovnej sily za posledné desaťročia, a tento problém sa odrazil na dopyte po robotoch. Objednávky v tejto oblasti dosiahli vlani viac než 44.000, čo predstavuje nový rekord.

Tržby Alstomu v 3. kvartáli vzrástli na 4,22 miliardy eur

alstom
Paríž - Tržby francúzskeho výrobcu koľajových vozidiel Alstom SA v 3. kvartáli fiškálneho roka 2022/2023 vzrástli na 4,22 miliardy eur z 3,92 miliardy eur v treťom štvrťroku 2021/2022. Firma v uplynulom štvrťroku zaznamenala objednávky v hodnote 5,2 miliardy eur.

Výrobca veterných turbín Siemens Gamesa zruší 2900 pracovných miest

Siemens
Madrid/Berlín - Nemecko-španielsky výrobca veterných turbín Siemens Gamesa vo štvrtok oznámil, že plánuje zrušiť 2900 pracovných miest, väčšinou v Európe, v snahe o návrat k ziskovosti. TASR o tom informuje na základe správ AFP a Reuters.

Svetový výrobca agrotechniky Deere zvýšil kvartálne tržby aj zisk

Deere Logo
Moline - Americký koncern Deere oznámil za 3. kvartál súčasného obchodného roka rast tržieb aj zisku, v prípade zisku však zaostal za očakávaniami. Pod slabšie než predpokladané výsledky sa podpísali najmä zvýšené náklady na dovoz komponentov.

Zisk koncernu Caterpillar v 2. kvartáli prekonal očakávania trhu

caterpillar equipment
Deerfield - Zisk amerického koncernu Caterpillar v 2. kvartáli prekonal očakávania trhu, aj keď jeho marže klesli. Zisk najväčšieho výrobcu stavebných a ťažobných strojov na svete za tri mesiace od apríla do júna dosiahol 1,67 miliardy USD (1,63 miliardy eur) alebo 3,13 USD na akciu.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...