1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Strata spoločnosti EasyJet v 1. polroku klesla

easyjet plane
Londýn - Britská letecká spoločnosť EasyJet oznámila, že jej strata v 1. polroku finančného roka 2023/24 klesla a tržby vzrástli. Počas kľúčovej letnej sezóny očakávajú aerolínie rast príjmov.

Nemeckí strojári považujú Indiu za čoraz atraktívnejší trh

india flag
Frankfurt nad Mohanom - Nemecké strojárske spoločnosti považujú Indiu za čoraz atraktívnejší trh. Takmer dve tretiny (62 %) členských spoločností Združenia nemeckých výrobcov strojov a zariadení (VDMA) pôsobiacich v Indii vyjadrili v novom prieskume očakávanie, že sa im v nasledujúcich mesiacoch bude dariť lepšie.

NDS za prvý štvrťrok 2024 predala vyše 1,2 milióna diaľničných známok

NDS logo
Bratislava - Národná diaľničná spoločnosť (NDS) za prvý štvrťrok tohto roka predala vyše 1,2 milióna kusov elektronických diaľničných známok (eDZ). Oproti rovnakému obdobiu minulého roka ide o nárast takmer 10 %. Najpredávanejšia v prvom kvartáli tohto roka bola 10-dňová diaľničná známka. Intormovala o tom NDS

Súčasné financovanie infraštruktúry je neudržateľné, navrhujú zriadiť fond

railway station1
Bratislava  - Financovaniu železničnej infraštruktúry by mohlo pomôcť zriadenie fondu na financovanie dopravnej infraštruktúry po vzore Českej republiky.

Skupina IAG prepravila v 1. štvrťroku 26,4 milióna cestujúcich

iag airplanes
Londýn - Zvýšenie cien zatiaľ neodradilo zákazníkov skupiny International Airlines Group (IAG), materskej spoločnosti britského prepravcu British Airways, od letov cez Atlantik a v rámci Európy.

Stavebná produkcia v marci 2024 medziročne klesla o 9,4 %

house worker
Bratislava  - Produkcia stavebníctva v marci 2024 tvorila hodnotu 484,3 milióna eur a v porovnaní s minuloročným marcom sa znížila o 9,4 %. Segment stavebníctva tak evidoval jej pokles už štvrtý mesiac po sebe. Po zohľadnení sezónnych vplyvov stavebná produkcia medzimesačne poklesla o 7,5 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

S opravou havarijného mosta pri Ružomberku by mali začať na budúci rok

bridge1
Ružomberok - Havarijný most na ceste prvej triedy medzi Ružomberkom a Donovalmi v osade Podsuchá by mali začať opravovať v marci budúceho roku. Pre TASR to povedala hovorkyňa Slovenskej správy ciest (SSC) Jana Lukáčová s tým, že v súčasnosti sú vo fáze majetkovo-právneho vysporiadania.

Srbsko podpísalo s Čínou dohodu o spolupráci v oblasti energetiky

Hands Shaking
Belehrad - Srbská ministerka Dubravka Djedovičová Handanovičová podpísala vo štvrtok memorandum o porozumení medzi srbskou vládou a čínskou spoločnosťou Hunan Rich Photovoltaic Science and Technology o projekte výstavby továrne na solárne panely v meste Paračin v centrálnej časti krajiny.

Nikaragua zrušila zmluvu o výstavbe prieplavu medzi dvoma oceánmi

boat on suez
Managua - Desať rokov po slávnostnom položení základného kameňa prieplavu medzi Atlantickým a Tichým oceánom v Nikarague autoritárska vláda prezidenta Daniela Ortegu odobrala čínskej spoločnosti HKND Group koncesiu na jeho výstavbu.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...