1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Slovenské mlyny už pripravujú skladovacie kapacity na obilie z novej úrody

obilie1
Bratislava - Slovenské mlyny združené v Slovenskej spoločnosti mlynárov (SSM) budú potrebovať na zabezpečenie sebestačnosti Slovenska v múke približne rovnaké množstvá potravinárskej pšenice a raže ako v predchádzajúcom roku.

Aramco a TotalEnergies sa dohodli na výstavbe petrochemického závodu

Saudi aramco logo
Rijád - Saudskoarabský ropný gigant Saudi Aramco a francúzska spoločnosť TotalEnergies podpísali v sobotu (24. 6.) zmluvu o výstavbe petrochemického závodu v Perzskom zálive v hodnote 11 miliárd USD (10,11 miliardy eur). Informovali o tom obe spoločnosti.

Mesto Bánovce nad Bebravou plánuje opravu chodníkov za viac viac ako 350.000 eur

square workers
Bánovce nad Bebravou - Vybrané úseky chodníkov v Bánovciach nad Bebravou sa dočkajú opravy. Na práce vyčlenila samospráva v rozpočte mesta viac ako 350.000 eur, v pláne má opraviť približne 13.600 štvorcových metrov (m2) plochy.

Európske automobilky pravdepodobne stratia podiel na globálnom trhu

cars parking3
Mníchov - Európsky automobilový priemysel pravdepodobne stratí podiel na globálnom trhu, z čoho budú profitovať konkurenti z Číny a USA. Poukázala na to analýza konzultačnej spoločnosti Boston Consulting Group (BCG).

Holandsko ukončí ťažbu plynu v Groningene do 1. októbra

gas fire1
Amsterdam - Holandsko plánuje zastaviť ťažbu zemného plynu v regióne Groningen na severe krajiny od 1. októbra, po 60 rokoch. Oznámila to vláda.

Výstavba novej haly v areáli Kovosmaltu napreduje, práce sú v polovici

Building in progress
Fiľakovo - V priemyselnom areáli bývalého Kovosmaltu vo Fiľakove napreduje projekt výstavby novej výrobnej haly pre ľahký priemysel. Po niekoľkých mesiacoch od začiatku realizácie tu už stojí nová hala i objekt s administratívnymi priestormi, práce na projekte sú približne v polovici. Pre TASR to uviedol primátor mesta Attila Agócs.

Technické centrum Yanfeng v Trenčíne rozšírili o testovanie airbagov a volantov

airbag
Trenčín - Technické centrum čínskej spoločnosti Yanfeng v Trenčíne rozširuje testovacie kapacity o zariadenia určené na testovanie volantov a modulov airbagov. TASR o tom informovala vedúca inžinierka spoločnosti v Trenčíne Daniela Bystrická.

Na stavbe košickej R2 prebiehajú práce najmä na mostoch

dialnicny most
Košice - Na stavbu rýchlostnej cesty R2 Košice, Šaca - Košické Oľšany, II. úsek, aktuálne naváža materiál 160 mechanizmov. Práce sa týkajú najmä mostov. Finalizuje sa tiež s preložkami plynovodov a jasnejšie obrysy nadobúda aj budúce odpočívadlo Valaliky.

TAVOS druhýkrát v tomto roku zvyšuje ceny vodného a stočného

water tap 2
Piešťany - Trnavská vodárenská spoločnosť (TAVOS), a. s., druhýkrát v tomto roku zvyšuje ceny vodného a stočného.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...