1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Tržby IBM v 2. kvartáli klesli, ale zisk sa zvýšil

ibm logo
New York - Americký technologický gigant International Business Machines (IBM) zaznamenal v uplynulom 2. štvrťroku 2019 podľa očakávania pokles celkových tržieb, ale jeho zisk mierne vzrástol.

DACHSER zahajuje skúšobnú spoluprácu s Mercedes-Benz eActros

DACHSER logo
V centre Stuttgartu sa testujú nové vozy pre bezemisné dodávky. Martin Kehnen, riaditeľ CharterWay Rental & Major Customer Management pre Mercedes-Benz Trucks Germany,

Do ostrej prevádzky nasadili prvú z nových dieselmotorových jednotiek. Nasledovať bude ďalších 51 vozidiel. V takomto krátkom čase toľko nových vlakov do flotily ZSSK ešte nepribudlo

rails
Moderná a environmentálne ohľaduplná doprava na regionálnych tratiach, vyšší komfort a kultúra cestovania, zvýšenie bezpečnosti a spoľahlivosti dopravy.

Spoločnosť ZF otvára v Detve na Slovensku nový závod na výrobu podvozkových komponentov

cars parking
Detva - Spoločnosť ZF Friedrichshafen AG, globálny líder v technológiách pohonu a podvozku, ako aj pasívnych a aktívnych bezpečnostných systémov,

Potravinársky priemysel dosiahol vlani zisk pred zdanením 114,5 mil. eur

meat food
Bratislava - Potravinársky priemysel SR (výroba potravín, nápojov a tabakových výrobkov) dosiahol vlani kladný výsledok hospodárenia pred zdanením vo výške 114,5 milióna eur, čo bolo o 15,1 % viac ako v predchádzajúcom roku.

Huawei investuje v Taliansku 3,1 miliardy USD

huawei logo
Miláno - Čínska spoločnosť Huawei Technologies oznámila, že v najbližších troch rokoch investuje v Taliansku 3,1 miliardy USD (2,75 miliardy eur). Oznámil to generálny riaditeľ talianskej divízie Huawei Thomas Miao.

Produkcia ocele v júni klesla, denná výroba však dosiahla nový rekord

steel factory3
Peking - Produkcia ocele v Číne v júni v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom klesla, čo predstavuje prvý pokles v tomto roku. Po prepočítaní na dni však zaznamenala rekord.

Airbus v 1. polroku zvýšil svoje dodávky o 28 %

Airbus A380 tail
Paríž - Európsky výrobca lietadiel Airbus oznámil, že v prvej polovici tohto roka zvýšil svoje dodávky o 28 %. A prvýkrát za osem rokov v počte dodaných lietadiel predstihol svojho amerického rivala Boeing. Dôvodom sú problémy s uzemnením jeho modelov Boeing 737 MAX.

Boeing oznámil prudký pokles dodávok komerčných lietadiel v kvartáli i 1.polroku

boeing logo2
New York - Americký výrobca lietadiel Boeing v utorok oznámil prudký pokles dodávok komerčných strojov v 2. štvrťroku 2019. Dôvodom bolo uzemnenie modelov 737 MAX. Koncern je tak na ceste k strate titulu najväčšieho svetového výrobcu lietadiel.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...