1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Dovoz hliníka do Číny v septembri vzrástol o 2,2%

aluminium pipeline
Šanghaj - Dovoz hliníka do Číny v septembri vzrástol o 2,2 % oproti predchádzajúcemu mesiacu. Ukázali to v pondelok údaje colnej správy. Obmedzenie domácej výroby pre problémy s energiami udržuje totiž silný dopyt po dovoze kovu zo zahraničia.

Fúkači skla na ostrove Murano zápasia s drahým plynom

glass factory
Benátky - Svetoznámi fúkači skla na ostrove Murano neďaleko Benátok horko-ťažko zvládli problémy spojené s pandémiou nového koronavírusu. Prešli na drahšie umelecké výtvory, aby lepšie čelili lacnej konkurencii z Ázie. Ale rastúce ceny energií opäť otriasli ich ekonomickým modelom.

Zisk dánskej firmy Lego v 1. polroku prudko vzrástol

lego logo
Billund - Dánsky výrobca populárnej stavebnice Lego v utorok oznámil, že v 1. polroku 2021 zaznamenal nárast tržieb aj zisku, keďže zákazníci sa po zmiernení blokád nahrnuli do obchodov, aby si kúpili stavebnice Lego Star Wars a Lego Creator Expert.

Mondi SCP uviedlo v Ružomberku do prevádzky nový papierenský stroj

Paper factory
Ružomberok – Spoločnosť Mondi SCP uviedla v pondelok v Ružomberku do skúšobnej prevádzky nový papierenský stroj PS19. Stroj je súčasťou modernizačného projektu v hodnote 370 miliónov eur, čo je najväčšia investícia firmy za posledné roky.

U. S. Steel Košice predáva dcérsku spoločnosť, prevezme ju Termostav – Mráz

ussteel0317 500
Košice – Oceliarne U. S. Steel Košice predávajú svoj obchodný podiel v spoločnosti RMS Košice, v súčasnosti prebiehajú finálne rokovania.

Žiaromat Kalinovo má od leta viac objednávok, čelí ale výraznému rastu cien

ziaromat factory
Kalinovo - Slovenskému výrobcovi žiaruvzdorných materiálov, spoločnosti Žiaromat Kalinovo sa po odznení druhej vlny pandémie nového koronavírusu začalo viac dariť získavať nové objednávky pre výrobu. Vedenie spoločnosti to dokonca viedlo k náboru nových zamestnancov. V súčasnosti tak závod dáva prácu 165 ľuďom.

Ružomberské papierne v septembri na pár dní zastavia výrobu

Paper factory
Ružomberok – Ružomberský papierovo-celulózový podnik Mondi SCP sa pripravuje na plánovanú celozávodnú odstávku, ktorá sa uskutoční od pondelka 6. septembra do soboty 11. septembra.

Tržby Coty vo 4. kvartáli vzrástli a strata klesla

coty logo1
New York - Kozmetický gigant Coty zaznamenal vo 4. kvartáli svojho obchodného roka 2020/2021 stratu, ale menšiu ako vlani. Uviedol zároveň, že očakáva obnovenie rastu tržieb za celý rok, pretože ľudia po uvoľnení obmedzení na zastavenie pandémie nového koronavírusu viac nakupujú voňavky a kozmetické výrobky.

Výrobca pneumatík Goodyear zaznamenal v 2. kvartáli po minuloročnej strate zisk

Goodyear
Akron - Americký výrobca pneumatík Goodyear Tire & Rubber sa po minuloročnom stratovom 2. kvartáli vrátil k zisku, keď tržby spoločnosti vzrástli o viac než 80 %. Podporil ich zvýšený dopyt po pneumatikách, ďalších výrobkoch firmy, ako aj priaznivé kurzové vplyvy.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

 

Nenechajte si ujsť...