1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Gabor dosiahol v roku 2019 tržby vo výške 75.988 tis. EUR.

Gabor logo1
Bánovce nad Bebravou – Spoločnosť Gabor, výrobca kvalitnej módnej obuvi, v roku 2019 dosiahla tržby v celkovej výške 75.988 tis. EUR. V porovnaní s rokom 2018 tak klesli o 12,5%. Osobné náklady dosiahli 20,6 mil. EUR. Do strojov a zariadení spoločnosť investovala 0,5 mil. EUR.

Partizánsky výrobca strešných okien sa zaviazal znížiť uhlíkovú stopu na nulu

pvc window
Partizánske - Partizánsky výrobca strešných okien plánuje prispieť k zmierneniu dosahov klimatickej krízy. Spolu so svojou dánskou materskou spoločnosťou sa Partizánske Building Components-SK zaviazalo počas nasledujúcich rokov znížiť uhlíkovú stopu na nulu.

Tržby aj prevádzkový zisk Lega v 1. polroku vzrástli

lego logo
Billund - Dánsky výrobca hračiek zvýšil v 1. polroku tržby aj prevádzkový zisk aj napriek dočasnému uzavretiu obchodov pre koronakrízu.

Čína vyprodukovala v júli rekordných viac než 93 miliónov ton ocele

steel factory3
Peking - Čína vyprodukovala minulý mesiac rekordný objem ocele. Prispelo k tomu zvýšenie infraštruktúrnych výdavkov vlády, ale aj zotavenie výrobného sektora po uvoľnení pôvodných karanténnych opatrení prijatých na spomalenie šírenia nového koronavírusu.

Koronakríza ohrozuje v európskom odevnom a textilnom sektore vyše 150.000 miest

textil factory
Hamburg - Dôsledky pandémie nového koronavírusu ohrozujú v európskom odevnom a textilnom priemysle viac než 150.000 pracovných miest. Poukázala na to najnovšia štúdia poisťovacej spoločnosti Euler Hermes.

Výrobca mýtnych systémov Kapsch skončil v 1. kvartáli so stratou

kapsch carriercom logo
Viedeň - Rakúsky výrobca mýtnych systémov Kapsch TrafficCom vstúpil do obchodného roka 2020/21 so zlými výsledkami. Tržby v 1. kvartáli (do 30. júna) klesli zo 186 na 138 miliónov eur, prevádzkový výsledok sa zo zisku piatich miliónov eur za rovnaké obdobie minulého roka zmenil na stratu zhruba 11 miliónov eur.

Tržby Mattelu v 2. kvartáli klesli a vykázal stratu

mattel logo1
New York - Lepší než očakávaný predaj hier a bábik Barbie pomohol americkému výrobcovi hračiek Mattel v 2. kvartáli zmierniť slabší odbyt hračiek typu Hot Wheels a Fisher-Price, a tým aj jeho stratu.

Brezniansky Harmanec-Kuvert zvyšuje produkciu o 75 miliónov tašiek ročne

Papierove tasky
Brezno - Pre zvýšený dopyt po ekologických obaloch zvyšuje brezniansky papierenský závod Harmanec-Kuvert svoju produkciu o 75 miliónov tašiek ročne, vďaka čomu vzniknú v závode aj ďalšie pracovné miesta.

Miba Steeltec rozšírila svoj výrobný závod vo Vrábľoch

miba steeltec logo
Vráble – Spoločnosť Miba Steeltec po ôsmich mesiacoch stavebných prác rozšírila svoj výrobný závod vo Vrábľoch. Do výstavby závodu na trecie obloženia, do budovy, strojov a vonkajších úprav, investovala zhruba 10 miliónov eur.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...