1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Ruský producent zlata Polymetal zvýšil vo 4. štvrťroku tržby takmer o tretinu

gold
Moskva - Ruský ťažobný koncern Polymetal oznámil za 4. štvrťrok minulého roka rast tržieb takmer o tretinu. Za celý rok však objem tržieb klesol, čo je dôsledok poklesu cien zlata a striebra. Informovala o tom agentúra Reuters.

Zisk Kimberly-Clark za 4. kvartál prekonal odhady, tržby sa nezmenili

kimberly clark
Irving - Americký výrobca hygienických produktov Kimberly-Clark oznámil v stredu nárast zisku za 4. štvrťrok 2022, ktorý prekonal aj odhady analytikov z Wall Street. A to aj napriek stagnácii tržieb a vyšším nákladom na vstupné suroviny.

Siemens Energy vykázal za 1. štvrťrok predbežnú čistú stratu

siemens
Mníchov - Nemecký priemyselný koncern Siemens Energy v piatok oznámil, že podľa predbežných údajov zaznamenal v 1. štvrťroku finančného roka 2022/2023 oveľa vyššiu čistú stratu, ako očakával. Prispeli k tomu náklady spojené s ruskou vojnou na Ukrajine a pokračujúci slabý výkon španielskej divízie Siemens Gamesa.

Uzbekistan začal s vývozom medi do Európy obchádzajúc Rusko

europska unia budova
Taškent - Uzbekistan odštartoval dodávky medi pre Európu novou trasou, ktorá obchádza Rusko. Projekt je súčasťou plánov stredoázijskej krajiny, udržať si obchodné vzťahy s Európskou úniou.

V Košiciach otvorili závod na výrobu ultrazvukových zariadení

Siemens
Košice - V Košiciach sa po novom budú nielen vyvíjať, ale aj vyrábať ultrazvukové prístroje. Svoj prvý závod v Európe tam v piatok slávnostne otvorila spoločnosť Siemens Healthineers. Výrobu plánuje spustiť prvý januárový týždeň. Firma zameraná na medicínske technológie presťahovala do Košíc svoju produkciu z Ázie.

Zisk aj tržby Coty za 1. kvartál 2022/23 prekonali odhady

coty logo1
New York - Kozmetický gigant Coty dosiahol v 1. kvartáli svojho obchodného roka 2022/23 lepšie ako očakávané výsledky. Pomohli mu vyššie ceny a veľký dopyt po jeho produktoch, ktoré zmiernili vplyv silného amerického dolára a odchod koncernu z Ruska na jeho hospodárske výsledky.

Výrobca odmínovačov Way Industries Krupina ide vyrábať aj lanovky

Hands Shaking
Krupina - Spoločnosť Way Industries Krupina sa stala 100-percentným akcionárom spoločnosti Tatralift Kežmarok. Slovenský producent odmínovačov a stavebných strojov tak transakciou vstúpil aj do výroby lanových dopravných systémov.

Zastavenie výroby v Slovalcu nevplýva na výrobu kolektorov, no môže zvýšiť ceny

solar panels2
Žiar nad Hronom - Zastavenie výroby primárneho hliníka v Slovalcu v Žiari nad Hronom nemalo vplyv na výrobu najväčšieho slovenského výrobcu slnečných kolektorov, spoločnosti Thermo|Solar Žiar. Produkcia firmy plynulo pokračuje z dodávok hliníkových komponentov od európskych dodávateľov.

Zisk Estée Lauder v 1. kvartáli finančného roka 2022/2023 klesol

estee lauder logo
New York - Americký výrobca Estée Lauder znížil svoje celoročné prognózy pred kľúčovou vianočnou sezónou po poklese príjmov v 1. štvrťroku finančného roka 2022/2023. Pripísal to blokádam v Číne aj vysokej inflácii.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...