1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Firma Nike sa vo 4. kvartáli vrátila k zisku, tržby vzrástli takmer dvojnásobne

Nike logo1
Beaverton  Americký výrobca športovej obuvi a oblečenia Nike zaznamenal za 4. kvartál svojho obchodného roka 2020/2021 návrat k zisku, pod čo sa podpísalo najmä uvoľňovanie protipandemických opatrení a návrat ľudí do obchodov. Tržby sa zvýšili takmer dvojnásobne, pričom spoločnosť prekonala očakávania trhov.

Mondi SCP spustilo v Ružomberku výrobu na novom papierenskom stroji

Paper factory
Ružomberok – Spoločnosť Mondi SCP spustila v Ružomberku nový stroj na výrobu kartónového papiera. Stroj je súčasťou modernizačného projektu v hodnote 370 miliónov eur, čo je najväčšia investícia firmy za posledné roky. Nový druh kartónu s názvom Kraft Top White už začali dodávať zákazníkom.

Strata Thyssenkrupp v 2. štvrťroku klesla

thyssenkrupp
Essen - Nemecký priemyselný gigant Thyssenkrupp vykázal za 2. štvrťrok finančného roka 2020/21 menšiu stratu ako v predchádzajúcom roku vďaka silnému dopytu z Číny. Zlepšil tiež svoju prognózu príjmov za celý rok do konca septembra 2021.

Pandora prestane používať diamanty z ťažby a vymení ich za umelé

pandora
Kodaň - Dánsky výrobca a predajca šperkov Pandora, ktorý pôsobí aj na slovenskom trhu, prestane používať diamanty z ťažby a zameria sa na dostupnejšie a udržateľnejšie drahokamy vyrobené v laboratóriu.

Centrální systém huštění pneumatik zvyšuje mobilitu a účinnost terénních vozidel

Parker CTIS
Vylepšená mobilita a vyšší účinnost. To jsou dvě základní výhody elektronicky řízeného centrálního systému huštění pneumatik (CTIS) pro
terénní vozidla, který společnost Parker Hannifin uvedla na trh dopravních systémů. Novinku díky mimořádné rychlosti huštění ocení zejména všichni ti, kdo plánují či realizují vojenské a zemědělské aplikace.

Americký výrobca pneumatík Goodyear sa v 1. štvrťroku vrátil k zisku

Goodyear
Akron - Americký výrobca pneumatík Goodyear Tire & Rubber sa v 1. kvartáli vrátil k zisku, keď sa opätovne zvýšil dopyt po autokomponentoch. Firma zároveň prekonala očakávania analytikov v prípade upraveného zisku aj tržieb.

Zisk Colgate-Palmolive v 1. kvartáli klesol

Colgate Palmolive logo
New York - Americký výrobca spotrebného tovaru Colgate-Palmolive zaznamenal v uplynulom 1. štvrťroku 2021 pokles zisku. Ale menší, ako mu predpovedali analytici z Wall Street. A jeho tržby vzrástli viac, ako sa čakalo.

Confal dokončil akvizíciu výrobcu hliníkových zliatin Sloval v Žiari nad Hronom

aluminium factory
Žiar nad Hronom – Spoločnosť Confal úspešne dokončila akvizíciu tradičného výrobcu hliníkových zliatin zo Žiaru nad Hronom a stala sa tak jediným majiteľom spoločnosti Sloval. Proces prípravy a realizácie transakcie sa uskutočnil od januára do apríla tohto roku. Informoval o tom predseda predstavenstva spoločnosti Confal Branislav Petro.

Výrobcovi laboratórneho vybavenia Sartorius sa v 1. kvartáli darilo

sartorius logo
Göttingen - Nemecký výrobca laboratórneho vybavenia Sartorius je jednou z mála spoločností, ktorá ťaží zo súčasnej pandemickej krízy. Okrem iného vďaka zrýchlenému výskumu očkovacích látok bol dopyt po jeho produktoch aj v 1. kvartáli vysoký.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

CEVA png 220x220 medium150ppi

Nenechajte si ujsť...