1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Sisme v Malom Krtíši rozšíri výrobu motorov pre kompresory

blue growth chart
Bratislava - Talianska spoločnosť Sisme Slovakia plánuje v Malom Krtíši investovať 1,5 milióna eur a rozšíriť výrobu elektromotorov do chladiacich kompresorov. Do konca roka 2024 by spoločnosť mala vytvoriť 24 nových pracovných miest a od štátu dostane investičný stimul 300.000 eur vo forme úľavy na dani z príjmu.

Výrobca krbov chce v priemyselnom parku v Lučenci vytvoriť 30 pracovných miest

nezamestnanost1
Lučenec – Výrobca zváraných konštrukcií a interiérových krbov Lustroj, ktorý aktuálne pôsobí v obci Halič, chce svoju výrobu premiestniť do priemyselného parku v Lučenci. V novej výrobnej hale, ktorú tam chce postaviť michalovská spoločnosť Pyrometal, plánuje vytvoriť 30 nových pracovných miest.

U.S. Steel Košice chce od MDV SR podporu pre plynulosť dodávok po železnici

ussteel0317 500
Košice – Košické oceliarne U. S. Steel požiadali o pomoc Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR pri zabezpečení plynulosti dodávok surovín po železnici z poľských prístavov či z juhu Európy. Poukazujú na to, že vojna na Ukrajine a sankcie proti Rusku výrazne zvýšili zaťaženosť železničnej infraštruktúry s normálnym rozchodom.

Na infraštruktúru v lesných ekosystémoch je vyčlenených 7,5 mil. eur

podohospodarska platob agentura 16
Bratislava - Na budovanie a obnovu občianskej a poznávacej infraštruktúry v lesných ekosystémoch je vo výzve číslo 59 vyčlenených 7,5 milióna eur. Informovala o tom Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA). Žiadosti v rámci výzvy môžu žiadatelia posielať od 1. septembra do 31. októbra 2022.

Štát poskytne tento rok HBP pomoc na uzatváranie baní vo výške 11,7 milióna eur

euros
Prievidza/Bratislava - Štát poskytne Hornonitrianskym baniam Prievidza (HBP) finančnú pomoc na uľahčenie uzatvorenia baní neschopných konkurencie. Vyplýva to zo zmluvy, ktorú podpísala spoločnosť s Ministerstvom hospodárstva (MH) SR v polovici júla. Zo štátneho rozpočtu pôjde pre firmu v tomto roku 11.758.680 eur.

Výrobca pneumatík Nokian Tyres sa pre odchod z Ruska prepadol do straty

tire big
Helsinki - Fínsky výrobca pneumatík Nokian Tyres sa nečakane prepadol v 2. kvartáli do straty. Dôvodom je odchod firmy z Ruska, kde mala svoj najväčší závod. Fínska spoločnosť zároveň dodala, že v tomto kvartáli by mala oznámiť výstavbu nového závodu, ktorý nahradí ruskú produkciu.

Zisk Hasbro v 2. kvartáli prekonal očakávania trhu

hasbro logo1
New York - Upravený zisk amerického výrobcu hračiek Hasbro sa v 2. kvartáli zvýšil o 10 % a prekonal očakávania trhu. Upravený čistý zisk za tri mesiace do 26. júna vzrástol na 160,6 milióna USD (158,52 milióna eur) zo 145,4 milióna USD v rovnakom období pred rokom. Upravený zisk na akciu stúpol na 1,15 USD z 1,05 USD.

Slovenská pošta začala s obnovou vozového parku nákladných áut

Slovenska posta logo 22
Bratislava - Slovenská pošta nasadila vo štvrtok do prevádzky prvé nové nákladné vozidlá dodané v rámci dvoch verejných súťaží na obnovu svojho parku.

Košický klaster nového priemyslu chce pritiahnuť superpočítač do Košíc

slovakia flag
Košice - Košické univerzity, ústavy Slovenskej akadémie vied, technologické firmy a samospráva chcú na východné Slovensko pritiahnuť najvýkonnejší civilný počítač v Európe.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...