1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Kvartálne výsledky gumárenského koncernu Goodyear prekonali odhady trhov

Goodyear
Akron - Americký výrobca pneumatík Goodyear Tire & Rubber zaznamenal v poslednom kvartáli minulého roka mierny pokles tržieb, čo je dôsledok nových obmedzení po opätovnom zvýšení počtu infikovaných novým koronavírusom.

Pandémia nového koronavírusu prehĺbila stratu kozmetickej spoločnosti Coty

coty logo1
New York - Kozmetická spoločnosť Coty oznámila za 2. kvartál obchodného roka 2020/2021 výrazný pokles tržieb a prehĺbenie straty. Podpísala sa pod to pandémia nového koronavírusu, ktorá prudko znížila predaj kozmetických výrobkov.

ArcelorMittal plánuje predať 40 miliónov akcií Cleveland-Cliffs

arcelormittal logo
Luxemburg - Najväčší svetový výrobca ocele ArcelorMittal v utorok oznámil, že predá 40 miliónov kmeňových akcií spoločnosti Cleveland-Cliffs prostredníctvom ponuky cenných papierov na verejnom trhu, pričom odhaduje hrubý výnos na 651,6 milióna USD (541,87 milióna eur).

Siemens oznámil nárast zisku aj tržieb v 1. kvartáli

siemens
Mníchov - Nemecký konglomerát Siemens v stredu oznámil nárast zisku aj tržieb v 1. kvartáli svojho finančného roka 2020/2021. Prispel k tomu silný výkon jeho digitálnej divízie.

Siemens Healthineers oznámil za 1. kvartál nárast zisku aj tržieb

Siemens
Berlín - Nemecký výrobca zdravotnej techniky Siemens Healthineers oznámil v pondelok nárast čistého zisku v 1. štvrťroku finančného roka 2020/2021 o 44 % na 437 miliónov eur z 304 miliónov eur v predchádzajúcom roku.

Ďalšie haly priemyselného parku budú zrkadlový obraz existujúcej plochy

industrial park
Detva – Maximálna plocha ďalších výrobných hál nového priemyselného parku v Detve bude v rozsahu zrkadlového obrazu existujúcej plochy hál smerom na juh. Uviedol to primátor Detvy Ján Šufliarský.

Prioritou OLO je modernizácia a ekologizácia spaľovne odpadov

Olo 18
Bratislava – Prioritou bratislavskej mestskej spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) je modernizácia a ekologizácia spaľovne odpadu (ZEVO – zariadenie na energetické využitie odpadov) vo Vlčom hrdle.

Výrobca chirurgických setov začal v Partizánskom s výstavbou nového závodu

medline
Partizánske - Americký výrobca chirurgických setov postaví v partizánskom priemyselnom parku v Malých Bieliciach svoj nový závod. Medline tam presunie výrobu z Bánoviec nad Bebravou, kde doposiaľ pôsobí. Do projektu investuje približne 26 miliónov eur, vytvoriť chce ďalších 300 pracovných miest, ktoré doplnia súčasných 200.

Hugo Boss sa v 3. kvartáli dostal zo straty, medziročne však jeho zisk klesol

hugo boss
Berlín - Nemecká luxusná značka Hugo Boss sa v 3. kvartáli dostala zo straty, ktorú zaznamenala v predchádzajúcom štvrťroku, aj keď v medziročnom porovnaní jej zisk strmo klesol.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...