1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Vďaka odparovaciemu zariadeniu chcú ušetriť pitnú vodu v objeme ročnej spotreby takmer troch stoviek Slovákov

DSC 4260 1

Pre skupinu Schaeffler je plnenie „zelených“ cieľov súčasťou jej ekologickej a sociálnej zodpovednosti. Jedným z dlhodobých cieľov je dosiahnutie klimatickej neutrality vo výrobe do roku 2030 a v celom dodávateľskom reťazci do roku 2040.

Tržby Lego vlani vzrástli, je najväčším výrobcom hračiek na svete

lego logo
Billund – Dánsky výrobca populárnej stavebnice Lego vlani opäť porazil svojich konkurentov a udržal si pozíciu najväčšieho výrobcu hračiek na svete, aj keď jednému z jeho rivalov, spoločnosti Mattel, pomohol film Barbie.

Henkel oznámil nárast zisku za minulý rok

Henkel Logo
Düsseldorf - Nemecký výrobca spotrebiteľského tovaru Henkel oznámil nárast zisku za minulý rok. Jeho tržby však klesli v dôsledku nepriaznivých menových kurzov a odpredaja ruských podnikov.

Jubilejní 30. ročník mezinárodního elektrotechnického veletrhu AMPER 2024 s podtitulem SMART AND CONNECTED WORLD je připraven.

Amper2024logo
410 VYSTAVOVATELŮ Z 23 ZEMÍ PŘEDSTAVÍ TECHNOLOGIE, KTERÉ ŘÍDÍ SVĚT.

Košická Minebea plánuje novú lakovaciu linku s desiatkami nových zamestnancov

u shin 18
Košice - Rozšírenie výroby o novú lakovaciu linku plánuje firma Minebea v priemyselnom parku pri košickom letisku. S rozšírením kapacity podnik predpokladá nárast počtu zamestnancov o viac ako 70, čiže celkovo takmer na 600.

Švajčiarsko-britský koncern Glencore zaznamenal v roku 2022 prudký pokles zisku

Glencore logo
Zürich - Švajčiarsko-britský ťažobný koncern Glencore zaznamenal v minulom roku prudký pokles zisku v dôsledku nižších cien komodít. Zisk pred úrokmi, zdanením, odpismi a amortizáciou (EBITDA) klesol oproti predchádzajúcemu roku o 50 % na 17,1 miliardy amerických dolárov (15,83 miliardy eur).

Zisk Rio Tinto minulý rok klesol

Rio Tinto
Londýn - Britsko-austrálsky ťažobný koncern Rio Tinto zaznamenal v minulom roku 2023 pokles zisku pre slabší dopyt a nižšie ceny železnej rudy. Napriek tomu jeho výsledky prekonali očakávania vďaka väčšej produkcii.

Značke Estée Lauder sa v Číne nedarí, plánuje prepustiť do 5 % zamestnancov

estee lauder logo
New York - Americká kozmetická firma Estée Lauder plánuje zrušiť celosvetovo do 5 % pracovných miest. Dôvodom je najmä vývoj na čínskom trhu, kde v oblasti luxusu klesá dopyt po drahších produktoch.

Tata Steel potvrdila, že zruší v Británii 2800 pracovných miest

steel factory3
Londýn - Britská oceliareň Tata Steel, dcérska spoločnosť indického konglomerátu Tata, oznámila, že zruší 2800 pracovných miest vo svojom závode vo Walese. Toto odvetvie priemyslu prechádza totiž na ekologickejšiu výrobu ocele.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...