1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Ružomberské papierne zvažujú výmenu kotla na biomasu

Paper factory
Ružomberok – Ružomberský podnik na výrobu celulózy a papiera zvažuje výmenu súčasného kotla na biomasu za nový. Spoločnosť Mondi SCP už v tejto súvislosti podala žiadosť o posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Tržby Nike klesnú pre koronavírus vo 4. kvartáli pravdepodobne o vyše tretiny

Nike logo1
Beaverton - Tržby amerického výrobcu športovej obuvi a oblečenia Nike by mohli v poslednom kvartáli jeho obchodného roka klesnúť v dôsledku šírenia nového koronavírusu o viac než tretinu,

LVMH začne namiesto parfumov vyrábať dezinfekčné gély

lvmh logo
Paríž - Francúzska luxusná skupina LVMH, v nedeľu (15. 3.) oznámila, že začne vyrábať dezinfekčný gél na ruky v troch zo svojich domácich továrni na parfumy a kozmetiku. Bude ho distribuovať do francúzskych nemocníc, ktoré bojujú proti novému koronavírusu.

Pre zníženie výroby odstavilo Slovalco v januári 37 pecí v elektrolýznej hale

aluminium factory
Žiar nad Hronom - Pre zníženie objemu výroby hliníka v žiarskom Slovalcu o 16 percent v roku 2020, o ktorom rozhodlo predstavenstvo spoločnosti koncom minulého roka, odstavili počas januára v elektrolýznej hale 37 z 226 pecí.

Adidas zvýšil zisk za rok 2019, spolu s Pumou varuje pred vplyvom koronavírusu

adidas logo
Berlín - Nemecký výrobca športového oblečenia a obuvi Adidas oznámil za minulý rok rast tržieb aj zisku, zároveň však varoval pred dôsledkami šírenia nového koronavírusu na biznis firmy v tomto roku.

Spoločnosť v Skalici investovala 400.000 eur do testovacieho centra

protherm worker2
Skalica - Približne 400.000 eur investovala do modernizácie svojho testovacieho centra v Skalici spoločnosť Protherm Production. Investícia bola vynaložená hlavne do testovacích súprav na testovanie hydraulických modulov a komponentov.

Dánskej hračkárskej firme Lego sa vlani darilo, zvýšila tržby aj zisk

LEGO Logo1
Kodaň - Modely hasičských staníc a smetiarskych áut pomohli dánskej hračkárskej firme Lego zvládnuť problémy globálneho trhu s hračkami a zvýšiť v minulom roku tržby aj zisk.

Rekos vyrába stále viac rohoží a z Ruska prechádza na trhy EÚ

textil factory
Revúca - Už nielen syntetické koberce, ale aj čoraz viac rohoží či kúpeľňových sád tvoria portfólio spoločnosti Revúcke koberce syntetické (Rekos) v Revúcej.

Koncern Rio Tinto oznámil za minulý rok pokles čistého zisku o 41 %

Rio Tinto
Melbourne - Britsko-austrálsky ťažobný koncern Rio Tinto oznámil za minulý rok výrazný pokles čistého zisku, o 41 %. Dôvodom boli najmä odpisy z hodnoty aktív v Mongolsku a v Austrálii.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...