1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nemecký regulačný úrad pozastavil proces schvaľovania projektu Severný prúd 2

gas pipeline
Berlín - Nemecký úrad pre siete informoval, že pozastavil proces certifikácie projektu plynovodu Severný prúd 2. Ako dôvod uviedol, že štruktúra spoločnosti prevádzkujúcej plynovod nie je zatiaľ v súlade s nemeckým právom.

Obchodný prebytok Nórska dosiahol rekord, keďže predaj plynu prudko stúpa

gas fire2
Oslo - Prebytok zahranično-obchodnej bilancie Nórska vzrástol v októbri na rekordnú úroveň, keďže tržby z jeho ložísk ropy a plynu prudko vzrástli po ich zdražení, zvlášť zemného plynu. Ukázali to v pondelok údaje národného štatistického úradu.

Holandskú vládu nepríjemne prekvapil plán Shell na sťahovanie do Británie

shell gas station 1
Amsterdam - Holandskú vládu "nepríjemne prekvapili" plány energetického gigantu Royal Dutch Shell presunúť svoje oficiálne sídlo do Británie a skrátiť svoj názov na Shell. Uviedol to v pondelok minister hospodárstva Stef Blok.

Ropný a plynárenský koncern Equinor oznámil najvyšší kvartálny zisk za 9 rokov

Oil rig
Oslo - Nórsky ropný a plynárenský koncern Equinor oznámil za 3. štvrťrok prudký rast zisku pred zdanením, pričom jeho úroveň je najvyššia za posledných deväť rokov. Podpísali sa pod to vysoké ceny zemného plynu, ktoré v Európe dosiahli rekordnú hodnotu.

Ceny plynu v Európe rastú pred aukciami prepravnej kapacity z Ruska

gas fire2
Londýn - Britské a európske veľkoobchodné ceny plynu v pondelok ráno vzrástli pred aukciami tranzitnej kapacity, ktoré by mohli poskytnúť náznak ruských dodávok do Európy na ďalšie mesiace.

Prevádzkovateľ Nord Stream 2 naplnil prvú linku technickým plynom

gas field
Moskva - Prevádzkovateľ ruského plynovodu Nord Stream 2 po dne Baltického mora uviedol, že prvá z dvoch liniek projektu bola naplnená tzv. technickým plynom, pričom stále čaká na schválenie začiatku transportu do Európy.

Priemyselná produkcia v Číne rástla v septembri najslabšie za 1,5 roka

chinese yuan money
Peking - Priemyselná produkcia v Číne pokračovala v septembri v raste, 18. mesiac po sebe. Bolo to však zároveň najslabšie tempo rastu za toto obdobie, pričom výsledky boli horšie aj v porovnaní s očakávaniami.

Ceny plynu v Európe v stredu vzrástli o viac ako 25 %

gas meter
Amsterdam - Ceny plynu v kontinentálnej Európe aj Británii v stredu vzrástli o viac ako 25 %. Podporilo ich prudké zvýšenie dopytu pred blížiacou sa chladnou zimou na severnej pologuli.

Cenu energií chcú teplári zmierniť znížením DPH na teplo z centrálnych kotolní

teplaren3
Bratislava - Zvýšená podpora systémov centrálneho vykurovania (CZT) zo strany vlády je jedným z kľúčových riešení negatívneho dosahu globálneho zvyšovania cien energií a emisných povoleniek na koncových odberateľov.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

 Banner WEB 220x220

 

Nenechajte si ujsť...