1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nemecký priemysel sa pravdepodobne nevráti na predvojnovú úroveň

LNG
Berlín/Londýn - Nemecký priemysel sa pravdepodobne úplne nezotaví z energetickej krízy spôsobenej vojnou na Ukrajine. Dôvodom sú vysoké ceny za dovážaný skvapalnený zemný plyn (LNG).

Peking kritizuje EK za vyšetrovanie čínskych výrobcov veterných turbín

windfarm full
Peking - Čína vyjadrila znepokojenie nad rozhodnutím Európskej komisie (EK), ktorá začala vyšetrovanie čínskych výrobcov veterných turbín. Čína bude pevne chrániť legitímne práva a záujmy svojich podnikov, uviedlo ministerstvo zahraničných vecí v Pekingu.

Moldavsko stavia nové elektrické vedenie do Rumunska

electricity pylons1
Kišiňov - Moldavsko v utorok začalo práce na novom elektrickom vedení, ktoré ho spojí so susedným Rumunskom, keďže bývalá sovietska republika sa usiluje o väčšiu energetickú nezávislosť od Ruska.

Eustream sa vlani prepadol do straty 12,5 milióna eur

eustream logo1
Bratislava - Pološtátny prepravca plynu Eustream sa v minulom účtovnom období, ktoré trvalo od 1. augusta 2022 do 31. júla 2023, prepadol do straty 12,56 milióna eur. Spoločnosť pritom ešte v predchádzajúcom období zaznamenala čistý zisk 264,7 milióna eur.

Na Slovensku budeme vykurovať plynom aj po roku 2040

gas meter
Bratislava - Nová smernica EÚ o energetickej hospodárnosti budov neobsahuje zákaz využívania plynových kondenzačných kotlov na vykurovanie v existujúcich budovách. Členské štáty majú podľa smernice za úlohu pripraviť si plány dekarbonizácie vykurovania budov do roku 2040 a vyvinúť úsilie postupne vyraďovať fosílne palivá.

Čistý zisk RWE vlani klesol

RWE building
Essen - Nemecká energetická spoločnosť RWE oznámila pokles tržieb aj čistého zisku za minulý rok. Prispelo k tomu výrazné zvýšenie investícií do tzv. zelenej stratégie.

Rusko očakáva zvýšenie vývozu ropy v roku 2024

oil refinery
Moskva - Ruské ministerstvo energetiky očakáva zvýšenie vývozu ropy z krajiny v roku 2024 v dôsledku neplánovanej údržby v rafinériách. Podľa agentúry TASS to uviedol Pavel Sorokin, prvý zástupca ministra energetiky.

MOL aktualizoval dlhodobú stratégiu, chce byť zelenší a zvýšiť tržby v službách

MOL logo
Bratislava - Nadnárodná petrochemická skupina MOL, do ktorej patrí aj bratislavský Slovnaft, plánuje do roku 2030 investície do ekologických projektov vo výške štyri miliardy amerických dolárov (3,656 miliardy eur).

Veľká Británia bude stavať nové plynové elektrárne

british flag
Londýn - Britský premiér Rishi Sunak napriek ostrej kritike zo strany klimatických aktivistov oznámil plán výstavby nových plynových elektrární. Cieľom je, aby svetlo svietilo a účty za elektrinu zostali nízke, aj keď nesvieti slnko a nefúka vietor, napísal Sunak v príspevku pre utorkové vydanie denníka Telegraph.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...