1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Gazprom vyviezol vlani do krajín mimo bývalého ZSSR o 10 % menej plynu

gas fire2
Moskva - Ruský plynárenský koncern Gazprom vyviezol v minulom roku do štátov mimo bývalého Sovietskeho zväzu približne 179 miliárd kubických metrov (m3) zemného plynu. V porovnaní s rokom 2019 to predstavuje pokles o 10 %.

Vodíková stratégia bude podľa R. Sulíka postavená aj na jadrovej energetike

Nuclear Energy Plant
Bratislava – Rozvoj využívania vodíka na Slovensku by mala usmerniť vodíková stratégia, na ktorej pracuje Ministerstvo hospodárstva (MH) SR. Na rozdiel od vodíkovej stratégie EÚ alebo Nemecka by tá slovenská mala vo veľkej miere rátať aj s výrobou vodíka s pomocou prebytkovej elektrickej energie z jadrových elektrární.

Distribučné poplatky v elektrine pre priemysel sa od 1. januára znižujú

electricity pylons1
Bratislava - Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) od 1. januára 2021 znižuje distribučné poplatky v elektrine pre priemyselných odberateľov a podnikateľov. Informoval o tom hovorca ÚRSO Radoslav Igaz.

Spoločnosť JA Solar dodala fotovoltaické moduly pre najväčšiu fotovoltaickú elektráreň v Maďarsku

Solar panels1
Peking - Spoločnosť JA Solar nedávno oznámila, že dodala svoje moduly s výkonom 54 MW pre fotovoltaickú elektráreň v maďarskom meste Kaposvár. Táto elektráreň má celkový výkon 100 MW, a je najväčšou fotovoltaickou elektrárňou nielen v Maďarsku, ale aj v celej strednej Európe.

Nord Stream 2 AG dokončila úsek plynovodu Severný prúd 2 v nemeckej zóne

gas pipeline1
Rostock - Plynovod Severný prúd 2, ktorý bude prepravovať plyn z Ruska do Nemecka po dne Baltského mora, je bližšie k svojmu dokončeniu. Uviedli to tento týždeň zástupcovia spoločnosti Nord Stream 2 AG, ktorá projekt realizuje.

Základné imanie SEPS sa zvýši o 130 mil. eur zo štátnych finančných aktív

SEPS logo
Bratislava - Základné imanie spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s., (SEPS) sa zvýši. Na návrh Ministerstva financií (MF) SR to na svojom stredajšom rokovaní schválila vláda.

Obyvatelia bytov Michalovciach budú od nového roka platiť za teplo menej

teplaren3
Michalovce – Obyvatelia bytových domov v Michalovciach budú od nového roka platiť za teplo a teplú úžitkovú vodu približne o päť percent menej. Dodávateľ tepla avizuje na internetovej stránke mesta zníženie týchto nákladov na jeden trojizbový byt o 25 až 40 eur ročne.

ÚJD upokojuje situáciu, jadrovú časť elektrárne v Mochovciach má pod kontrolou

nuclear
Bratislava – Úrad jadrového dozoru (ÚJD) SR dôsledne kontroluje odstraňovanie všetkých zistených nedostatkov na jadrovej časti výstavby 3. a 4. bloku elektrárne v Mochovciach (EMO). Na treťom bloku pokračuje kontrola približne 3000 ostávajúcich komponentov.

Z dvoch ukončených projektov GreenWay pribudlo na Slovensku 36 elektronabíjačiek

electromobil battery recharging
Bratislava – Spoločnosť GreenWay ukončila dva projekty výstavby nabíjacích staníc pre elektromobily. Na Slovensku a v Poľsku ich s prispením financií EÚ v ostatných rokoch pribudlo viac ako 240, z toho na Slovensku 36. Projekty boli spolufinancované z programu Nástroj na prepájanie Európy.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...