1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Vývoz amerického LNG do kľúčových ázijských krajín láme rekordy

LNG
Tokio - Vývoz skvapalneného zemného plynu (LNG) z USA do Číny, Japonska a Južnej Kórey, čo sú najväčší dovozcovia LNG na svete, zaznamenal na začiatku roka rekordné hodnoty. Umožnilo to rýchle zotavenie ekonomiky regiónu z pandémie nového koronavírusu, ktorá oblasť východnej Ázie sužovala najmä na začiatku minulého roka.

Čistý zisk E.ON vlani klesol, ale upravený zisk EBIT a tržby vzrástli

eon building
Düsseldorf - Najväčší nemecký energetický koncern E.ON zaznamenal v minulom roku prudký pokles čistého zisku. Ale jeho upravené zisky EBIT a EBITDA, kľúčové ukazovatele výnosov, stúpli vďaka silnému rastu tržieb. Pod vlaňajšie výsledky sa podpísalo aj začlenenie spoločnosti innogy do skupiny.

MOL oznámil akvizíciu 16 čerpacích staníc Lukoil, rozšíria sieť skupiny Slovnaft

Lukoil petrol station
Bratislava – Maďarská petrochemická skupina MOL oznámila akvizíciu 100 % spoločnosti Normbenz Slovakia od Normeston Group Cyprus Limited, ktorá zahŕňa 16 čerpacích staníc na Slovensku prevádzkovaných pod značkou Lukoil.

JAVYS podpísala dohodu s MAAE o vzniku spolupracujúceho centra

javys logo
Bratislava - Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) podpísala v utorok (23. 3.) dohodu s Medzinárodnou agentúrou pre atómovú energiu (MAAE) o vzniku spolupracujúceho centra.

Rusko chce v najbližších 15 rokoch strojnásobiť produkciu skvapalneného plynu

LNG
Moskva - Rusko chce v najbližších 15 rokoch strojnásobiť produkciu skvapalneného plynu. Ročne by potom malo vyprodukovať 140 miliónov ton skvapalneného zemného plynu LNG, rozhodla ruská vláda.

Záplavy v Austrálii zasiahli do vývozu uhlia, kľúčovej exportnej komodity

miner
Melbourne - Dodávky uhlia do austrálskeho prístavu Newcastle, najväčšieho prístavu na export uhlia na svete, sa zastavili. Príčinou sú záplavy, ktoré v týchto dňoch postihli štát Nový Južný Wales. Tie odstavili železničnú dopravu a zasiahli do aktivít v prístave.

Skupina MOL začala vyrábať biopalivá aj z použitého oleja či živočíšnych tukov

MOL logo
Bratislava – Maďarská petrochemická skupina MOL, do ktorej patrí aj bratislavská rafinéria Slovnaft, začala v rafinérii Duna pri Budapešti s výrobou biopalív. Okrem rastlinných olejov má nová prevádzka využívať aj použité kuchynské oleje či živočíšne tuky.

Zisk RWE v minulom roku prekonal prognózy

RWE logo
Essen - Nemecká energetická spoločnosť RWE dosiahla v minulom roku väčšie zisky, než sa očakávalo. Presnejšie, jej čistý upravený zisk za rok 2021 dosiahol 1,2 miliardy eur, zatiaľ čo podľa prognózy sa mal pohybovať v pásme od 0,85 do 1,15 miliardy eur.

Do tretieho bloku Mochoviec by sa mohlo jadrové palivo navážať už začiatkom leta

nuklearna elektraren
Mochovce - Tretí blok jadrovej elektrárne Mochovce (EMO) je tesne pred dokončením. V prípade, že nedôjde k žiadnym komplikáciám, mohlo by sa doň začať s navážaním jadrového paliva už o niekoľko mesiacov. Podľa predsedníčky Úradu jadrového dozoru (ÚJD) SR Marty Žiakovej by mohol byť už koncom tohto roka v prevádzke.

PREDPLAŤTE SI

FOODTECHTOMORROW 220x220 SK insighters

Nenechajte si ujsť...