1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Konsolidované tržby EPH vlani stúpli na 6,01 mld. eur

EPH logo
Bratislava - Energetický a průmyslový holding, a.s., (EPH) dokázal aj v roku 2017 zvýšiť svoju ekonomickú a prevádzkovú výkonnosť.

EÚ zavádza sériu povinností pre Gazprom

Gazprom building
Brusel - Európska únia (EÚ) zavádza sériu povinností pre ruský energetický gigant Gazprom na zlepšenie toku plynu a konkurencieschopnosti jeho cien vo východnej Európe.

USA nesúhlasia s plynovodom Severný prúd 2, hrozia uvalením sankcií

gas pipeline1
Berlín - Spojené štáty znepokojuje projekt plynovodu Severný prúd 2 z Ruska do Nemecka, ktorý považujú za bezpečnostné riziko, a ako uviedli zástupcovia americkej vlády, je možné, že v súvislosti s týmto projektom zavedú USA sankcie.

Saudská Arábia nevylučuje zvýšenie ťažby ropy, aby kompenzovala výpadok z Iránu

Oil Well6
Rijád - Saudská Arábia naznačila, že by mohla zvýšiť produkciu ropy a kompenzovať tak prípadný nedostatok komodity na trhu po zavedení opätovných amerických sankcií na Irán.

Zisk Repsolu v 1. kvartáli klesol

repsol logo1
Madrid - Zisk španielskeho ropného koncernu Repsol v 1. kvartáli 2018 klesol o 11,5 %. Dôvodom bol najmä jednorazový vplyv precenenia hodnoty zásob ropných produktov.

Maďarský koncern MOL zvýšil v 1. kvartáli prevádzkový zisk o 2 %

MOL logo
Budapešť - Maďarský ropný a plynárenský koncern MOL v prvých troch mesiacoch roku 2018 mierne zvýšil prevádzkový zisk.

Energetické firmy z Nemecka a Dánska získali kontrakt na Taiwane

wind turbine
Tchaj-pej - Energetické firmy v Nemecku a Dánsku patria medzi víťazov tendra o vybudovanie nových zariadení na výrobu elektriny na Taiwane. Získali totiž kontrakty na výstavbu veterných elektrární s výkonom takmer 3,9 gigawattu.

Česká spoločnosť ČEZ začne stavať prvé veterné parky vo Francúzsku

wind turbine big
Praha - Česká energetická skupina ČEZ získala vo Francúzsku povolenie na výstavbu a prevádzku veterných elektrární v štyroch lokalitách. Prvá sa začne stavať už na prelome roka. Uviedol to vo štvrtok hovorca ČEZ Martin Schreier.

Po piatich rokoch by mala začať opäť fungovať elektráreň v Malženiciach

malženice elektráreň
Malženice – Po piatich rokoch od zastavenia prevádzky by mala v lete začať znovu fungovať Paroplynová elektráreň Malženice pri Trnave. Na jeseň 2013 ju nemecká energetická spoločnosť E.ON odstavila kvôli nerentabilnosti prevádzky.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...