1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nemecko zaznamenalo nový rekord vo výrobe elektriny z obnoviteľných zdrojov

Solar panels1
Berlín - Nemecko zaznamenalo nový rekord vo využívaní obnoviteľných zdrojov energie. Za 1. polrok tohto roka sa tieto zdroje na produkcii elektriny v krajine podieľali takmer 60 %. Za prvých šesť mesiacov minulého roka to bolo tesne nad 50 %.

Nemecká vláda chce rozšíriť využívanie geotermálnej energie

geothermal plant
Berlín - Nemecký minister hospodárstva a ochrany klímy Robert Habeck chce rozšíriť využívanie geotermálnej energie. V piatok predložil návrh zákona, ktorý predpokladá urýchlenie povoľovacích konaní pre geotermálne zariadenia, tepelné čerpadlá a zásobníky tepla.

V Nemecku sa začala výstavba prvého pobrežného LNG terminálu

LNG
Hamburg - V Nemecku sa v piatok oficiálne začala výstavba prvého terminálu na dovoz skvapalneného zemného plynu (LNG). TASR o tom informuje na základe správy DPA.

SEPS testovala výpadok elektriny v reálnych podmienkach na medzinárodnej úrovni

SEPS logo
Bratislava - Slovenská elektrizačná prenosová sústava (SEPS) ako prevádzkovateľ prenosovej sústavy SR zrealizovala v piatok (14. 6.) prvú skúšku štartu z tmy v spolupráci so zahraničným partnerom.

Japonsko môže byť energeticky nezávislé do roku 2060

japanese flag
Oslo/Tokio - Japonsko, ktoré patrí k významným dovozcom uhlia a skvapalneného zemného plynu (LNG), by mohlo byť zhruba za 35 rokov energeticky nezávislé. Predpokladá to Jarand Rystad, šéf poradenskej a analytickej spoločnosti na trhu s energiami Rystad Energy, pričom vychádza z rozvoja najmä solárnej a veternej energie.

Domácnosti získajú spravodlivejšie ceny aj slobodu meniť dodávateľa energií

gas meter
Bratislava - Spravodlivejšie ceny energií pre slovenské domácnosti majú zabezpečiť nové vyhlášky Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO), ktoré začnú platiť od 1. júla tohto roka.

Využívanie zemného plynu a ropy poklesne do roku 2050 len minimálne

gas fire2
Žilina - Celosvetové využívanie zemného plynu a ropy poklesne do roku 2050 len v minimálnej miere. Na odbornej konferencii Technické výzvy slovenského plynárenstva v Žiline to uviedol poradca Prezídia Slovenského plynárenského a naftového zväzu (SPNZ) Ján Klepáč.

Čistý zisk štátneho SPP vlani vzrástol viac ako desaťnásobne na 290 miliónov eur

spp logo1
Bratislava - Štátna spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel (SPP) vlani zvýšila čistý zisk viac ako desaťnásobne na 290 miliónov eur, keď v roku 2022 zaevidovala zisk vo výške 25 miliónov eur.

VVS dosiahla vlani čistý zisk vo výške necelých 230.000 eur

water tap 2
Košice - Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS) dosiahla za minulý rok čistý zisk vo výške 227.100 eur. Oproti roku 2022 je to zlepšenie o 2,6 milióna eur. TASR o tom po pondelkovom (10. 6.) výročnom stretnutí akcionárov a valnom zhromaždení informovali vodárne.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...