1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk koncernu Rosnefť sa v 2. kvartáli viac ako zdvojnásobil

Rosneft logo1
Moskva - Najväčší ruský ropný koncern Rosnefť v utorok uviedol, že sa jeho čistý zisk v 2. štvrťroku 2018 viac ako zdvojnásobil. Vďačí za to rastúcim tržbám po zdražení ropy.

Zisk energetickej spoločnosti Eni v 2. kvartáli 2018 strmo vzrástol

eni logo
Rím - Zisk najväčšej talianskej energetickej spoločnosti Eni v 2. kvartáli 2018 strmo vzrástol vďaka vyšším cenám ropy aj nárastu produkcie.

Zisk a tržby Halliburtonu v 2. kvartáli vzrástli

halliburton logo
New York - Americká spoločnosť Halliburton dosiahla v 2. štvrťroku 2018 nárast zisku. Prispelo k tomu zdraženie ropy a s tým spojené neustále pribúdanie nových vrtov.

Energie2 odporúča energetický audit, umožní čerpanie dotácií

Energie2 Logo Energie2
Voľné finančné prostriedky vo výške takmer 60 miliónov EUR sa môžu v súčasnosti čerpať na Slovensku v rámci štyroch aktuálnych výziev Operačného programu kvalita životného prostredia.

Maďarsko nebude profitovať z rumunského plynu

gas pipeline1
Budapešť - Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó vo februári tvrdil, že zásoby rumunského zemného plynu z oblasti Čierneho mora odkúpia maďarské spoločnosti, avšak tieto snahy zmaril parlament v Bukurešti.

OPEC očakáva v roku 2019 nižší dopyt po rope z ropného kartelu

opec logo
Londýn - Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) predpokladá, že dopyt po jej rope na budúci rok klesne.

OPEC a ďalší producenti zvýšia ťažbu o 1 milión barelov ropy denne

oil terminal
Viedeň - Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a ďalší producenti na čele s Ruskom sa dohodli, že spoločne zvýšia produkciu ropy.

Poľská plynárenská firma PGNiG podpísala dohody o dlhodobých dodávkach LNG

LNG
Varšava - Poľská plynárenská spoločnosť PGNiG podpísala dohody s americkými spoločnosťami Port Arthur LNG a Venture Global LNG o dlhodobých dodávkach skvapalneného zemného plynu (LNG).

Podľa Rijádu by OPEC mohol zvýšiť produkciu o 1 milión barelov denne

opec logo
Viedeň - Zástupcovia Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) budú diskutovať o návrhu na zvýšenie produkcie o 1 milión barelov denne (1 barel = 159 litrov). Uviedol to minister ropného priemyslu Saudskej Arábie Chálid al-Fálih.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...