1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Čistý zisk E.ON vlani klesol, ale tržby vzrástli

eon building
Düsseldorf - Najväčší nemecký energetický koncern E.ON v stredu informoval, že jeho čistý zisk v minulom roku 2019 klesol. A zároveň oznámil novú dividendovú politiku.

Spotreba elektriny vlani na Slovensku klesla, SE výrobu zvýšili

electricity pylons 4
Bratislava – Spotreba elektrickej energie na Slovensku vlani klesla na 30.309 gigawatthodín (GWh), čo je oproti roku 2018 zníženie o 2,1 %.

SSD ruší všetky plánované práce na energetických zariadeniach

Electricity energy
Žilina – Krízový štáb Stredoslovenskej distribučnej (SSD) rozhodol v súvislosti so šírením nového koronavírusu o zrušení všetkých plánovaných prác na energetických zariadeniach až do odvolania. Informoval o tom hovorca spoločnosti Miroslav Gejdoš.

Západoslovenská distribučná žiada obmedziť osobný kontakt s jej zamestnancami

electricity pylons1
Bratislava - Spoločnosť Západoslovenská distribučná (ZSD) aktuálne vykonáva primárne práce, ktoré sú nevyhnutné na nepretržité zabezpečenie dodávky elektrickej energie. Ide predovšetkým o odstraňovanie vzniknutých porúch a zabezpečenie dispečingu.

Samospráva Novák plánuje rekonštrukciu tepelných rozvodov

Tepelne rozvody rekonstrukcia ulica
Nováky - Samospráva Novák plánuje rekonštrukciu tepelných rozvodov na území mesta. Práce by mali obyvateľom priniesť efektívnejšie vykurovanie. Firma, ktorá má teplovody v nájme od mesta, na rekonštrukciu získala financie z fondov Európskej únie.

JA Solar dodáva monokryštálové PERC moduly s výkonom 100 MW pre projekty bez dotácií v Španielsku

Solar panels1
Peking - JA Solar, popredný výrobca vysokovýkonných fotovoltických produktov oznámil, že bude dodávateľom vysokovýkonných monokryštalových PERC modulov s výkonom 100 MW pre dve solárne elektrárne s výkonom 50 MW

Spoločnosť Danfoss plánuje dosiahnuť uhlíkovú neutralitu najneskôr do roku 2030

danfoss logo
Spoločnosť Danfoss sa vydáva na ambicióznu cestu, ktorej cieľom je dosiahnuť neutralitu CO2 vo všetkých globálnych operáciách spoločnosti najneskôr do roku 2030.

Zisk EDF sa v roku 2019 viac než zoštvornásobil na 5,15 mld eur

edf energy logo
Paríž - Francúzsky elektrárenský koncern EDF vlani výrazne zvýšil zisk. Zisk skupiny sa v roku 2019 viac než zoštvornásobil na 5,15 miliardy eur z 1,18 miliardy eur v roku 2018. Dôvodom bol zvýšenie hodnoty aktív koncernu.

Zisk Royal Dutch Shell sa vo 4. kvartáli prudko znížil

shell gas station 1
Londýn - Britsko-holandský ropný gigant Royal Dutch Shell oznámil, že jeho zisk sa vo 4. štvrťroku 2019 strmo znížil v dôsledku nižších cien ropy, plynu a skvapalneného zemného plynu (LNG).

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...