1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Britská energofirma Centrica predá severoamerickú divíziu za takmer 4 mld. USD

electricityPylon
Londýn - Britská energetická spoločnosť Centrica predá svoju severoamerickú divíziu Direct Energy za takmer 4 miliardy USD. Na oznámenie firmy okamžite zareagovali trhy, ktoré posunuli cenu jej akcií nahor o vyše 38 %.

Spoločnosť JAVYS uskutočnila v prvom polroku šesť prepráv jadrového paliva

javys logo
Bratislava - Štátna Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) realizovala v prvom polroku tohto roka spolu šesť prepráv jadrového paliva. JAVYS uskutočnila dve prepravy vyhoretého jadrového paliva zo 4. bloku jadrovej elektrárne V2 v Jaslovských Bohuniciach do medziskladu vyhoretého jadrového paliva v Jaslovských Bohuniciach.

Daimler plánuje v najbližších rokoch zrušiť až 20.000 pracovných miest

Daimler logo1
Stuttgart - Nemecká automobilka Daimler plánuje v najbližších rokoch zrušiť až 20.000 pracovných miest, povedali agentúre DPA zdroje z koncernu.

Novým výkonným riaditeľom Slovnaftu sa stal M. Senkovič

slovnaft refinery
Bratislava - Novým výkonným riaditeľom akciovej spoločnosti Slovnaft sa v polovici júla stal dovtedajší finančný riaditeľ Marek Senkovič. Operatívne riadenie spoločnosti prevzal po Gabrielovi Szabóovi, ktorý odchádza do materskej skupiny MOL, kde bude pôsobiť ako viceprezident pre Downstream. Informoval o tom hovorca Slovnaftu Anton Molnár.

Koncepcia sankcie pre výrobcu elektriny by sa mala upraviť

Electricity energy
Bratislava - Koncepcia sankcie pre výrobcu elektriny, ktorý vedome neplní svoje daňové a odvodové povinnosti, by sa mala zmeniť. Mal by sa odstrániť likvidačný charakter sankcie a nahradiť sa miernejším postihom.

V orgánoch Prievidzského tepelného hospodárstva dôjde k zmene

teplaren 3
Prievidza - Mesto Prievidza bude mať nových zástupcov v orgánoch spoločnosti Prievidzské tepelné hospodárstvo (PTH), ktorej je majoritným vlastníkom. Zmeny v predstavenstve, ako i dozornej rade schválili prievidzskí mestskí poslanci na svojom rokovaní v pondelok.

Miliónová investícia SSD má zabezpečiť na Považí menej výpadkov elektriny

electricity pylons1
Považská Bystrica – Viac ako 1,1 milióna eur investuje spoločnosť Stredoslovenská distribučná (SSD) do výmeny izolátorov veľmi vysokého napätia medzi Považskou Bystricou a Dubnicou nad Váhom. Prevádzkovateľ siete chce do konca júla vymeniť viac ako 1600 komponentov.

Dovoz LNG do Európy zvyšuje energetickú bezpečnosť Slovenska

LNG
Bratislava – Výrazný nárast dodávok skvapalneného zemného plynu (LNG) do Európy v posledných rokoch zvyšuje energetickú bezpečnosť Slovenska, hoci krajina v súčasnosti využíva takmer výhradne ruský plyn.

Poukážky na kotly na biomasu získalo 300 domácností

biomass
Bratislava – Po otvorení zásobníkového systému v projekte Zelená domácnostiam II získalo poukážky na inštaláciu kotlov na biomasu 300 domácností. Žiadosti je možné aj naďalej podávať. Budúci týždeň sa otvorí registrácia žiadostí pre slnečné kolektory a pre tepelné čerpadlá.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...