1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Eustream bude od roku 2023 technologicky pripravený na prepravu vodíka

eustream logo1
Bratislava - Slovenský plynárenský prepravca Eustream pripravuje svoju sieť na prepravu obnoviteľných a nízkouhlíkových plynov. Spoločnosť plánuje úpravy, vďaka ktorým bude už od konca roka 2023 technologicky pripravená vmiešavať do svojej siete do 5 % vodíka.

Zisk ruského koncernu Gazprom vzrástol v 2. kvartáli viac než trojnásobne

Gazprom building
Moskva - Ruský plynárenský koncern Gazprom oznámil za 2. štvrťrok vysoký rast zisku. Prispeli k tomu najmä rekordné ceny plynu v Európe.

P. Szijjártó dohodol s Gazpromom dlhodobú zmluvu o plyne pre Maďarsko

gas meter
Budapešť - Maďarsko sa dohodlo s Ruskom na všetkých detailoch ďalšej dlhodobej zmluvy o dodávke zemného plynu, vyhlásil v pondelok v Petrohrade maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó po rokovaní s predsedom riadiaceho výboru Gazpromu Alexejom Millerom.

Rakúsky koncern OMV zaznamenal v 1. polroku rekordný prevádzkový zisk

OMV
Viedeň - Rakúsky koncern OMV zaznamenal v 1. polroku rekordný prevádzkový zisk.

Nórsky Equinor dosiahol v 2. kvartáli vysoký zisk, potiahli ho rastúce ceny ropy

oil refinery2
Oslo - Nórsky ropný koncern Equinor oznámil za 2. štvrťrok tohto roka vysoký zisk po tom, ako v rovnakom období minulého roka vykázal stratu. Minuloročné výsledky však výrazne ovplyvnila pandémia nového koronavírusu, ktorá obmedzila chod podnikov a skresala ceny ropy.

Doppler a BP ukončia spoluprácu pri prevádzke čerpacích staníc

BP petrol station
Viedeň/Wels - Rakúska skupina Doppler v priebehu júla ukončí partnerstvo s ropnou spoločnosťou BP a všetky čerpacie stanice Doppler-BP sa najneskôr do jari 2022 premenujú na Turmöl. Podľa agentúry APA sa už v roku 2019 začalo s postupnou modernizáciou 42 čerpacích staníc Doppler-BP.

Grónsko zastavilo prieskum ropy pre zmeny podnebia

Oil Well6
Kodaň - Ľavicovo orientovaná vláda Grónska sa rozhodla pozastaviť akýkoľvek prieskum ropy pri najväčšom ostrove sveta. Označila to za „prirodzený krok, pretože berie klimatickú krízu vážne“.

Ekologická energia pokryla 43 % nemeckej spotreby

Solar Street Lights
Berlín - Energia z vetra, slnka a ďalších obnoviteľných zdrojov pokryla v 1. polroku tohto roka 43 % celkovej spotreby energie v Nemecku, čo je menej než v rovnakom období minulého roka.

Bez prevádzkovej podpory budeme vyrobený biometán vyvážať do zahraničia

gas fire small
Bratislava – V západných krajinách je spoločenská podpora zelenej energie oveľa vyššia ako na Slovensku a spotrebitelia sú ochotní si za takúto energiu aj priplatiť.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...