1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Shell začína ponúkať vysokorýchlostné nabíjanie elektromobilov

shell gas station 1
Bratislava – Predajca palív spoločnosť Shell spustila do prevádzky prvú vysokovýkonnú nabíjaciu stanicu Ionity v strednej a východnej Európe a zároveň otvorila aj prvú vlastnú nabíjaciu stanicu Shell Recharge.

Ťažba ropy v Iraku pokračuje, stabilitu trhu však nemôže riešiť iba OPEC

Oil Well6
Abú Zabí - Iracké ropné zariadenia sú v poriadku a produkcia ropy v krajine pokračuje tak ako doposiaľ. Uviedol to v reakcii na najnovší vývoj na Blízkom východe generálny tajomník Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) Mohammed Barkindo.

Grécko, Cyprus a Izrael podpísali dohodu o výstavbe plynovodu EastMed

gas pipeline big
Atény - Predstavitelia Grécka, Cypru a Izraelu vo štvrtok v Aténach podpísali základnú dohodu, ktorá otvára cestu pre výstavbu plynovodu EastMed.

Domácnosti si v roku 2020 priplatia za elektrinu, plyn a aj odpad

euros
Bratislava - Na Slovensku sa počas roka 2019 zvyšovali hlavne ceny za bývanie a energie. Práve tieto platby ukrajujú Slovákom najviac z ich rodinných rozpočtov a vývoj ich cien má výrazný dopad aj na celkovú infláciu.

Bulharsko začalo dovážať ruský plyn cez Turecko, ukončilo dovoz cez Ukrajinu

gas pipeline
Sofia - Bulharsko začalo v stredu s dovozom ruského plynu prostredníctvom plynovodu TurkStream. Uviedol to generálny riaditeľ bulharskej spoločnosti Bulgartransgaz Vladimir Malinov.

EK varovala USA pred sankciami proti projektu Nord Stream 2

gas pipeline1
Brusel/Berlín - Komisár Európskej únie pre obchod Phil Hogan varoval USA pred uvalením sankcií v súvislosti s projektom plynovodu Nord Stream 2. Sankcie tiež kritizovali nemeckí predstavitelia.

ČR nedosiahne uhlíkovú neutralitu bez nových blokov jadrových elektrární

Nuclear Energy Plant
Brusel – Česká republika je pripravená vydať sa na cestu uhlíkovej neutrality, ak bude môcť budovať nové bloky jadrových elektrární, ktoré sú zdrojom čistej a bezemisnej energie.

Slovensko plánuje zvýšiť podiel OZE do roku 2030 na 19,2 %

solarne panely
Bratislava – Slovensko by malo do roku 2030 zvýšiť podiel obnoviteľných zdrojov energie zo súčasných približne 12 % na 19,2 %. Vyplýva to z návrhu národného energetického a klimatického plánu (NECP) z dielne Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý v stredu schválila vláda.

SPP na základe rozhodnutí ÚRSO upraví od 1. januára 2020 ceny za dodávku plynu a elektriny pre domácnosti

gas meter
Bratislava – Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) v reakcii na rozhodnutia Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) upraví od 1. januára 2020 ceny za dodávku plynu a elektriny pre domácnosti.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...