1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk Gazpromu sa v 1. kvartáli zotavil po prepade spôsobenom pandémiou

Gazprom building
Moskva - Zisk ruského energetického koncernu Gazprom sa v 1. kvartáli zotavil z minuloročného prepadu spôsobeného poklesom dopytu a cien počas pandémie.

Ruský ropný koncern Lukoil sa v 1. kvartáli vrátil k zisku

Lukoil petrol station
Moskva - Ruský ropný koncern Lukoil oznámil za 1. štvrťrok tohto roka zisk v prepočte takmer 1,8 miliardy eur. V rovnakom období minulého roka bola firma stratová, keď do výsledkov zasiahli najmä nižšie ceny ropy a odpisy z niektorých aktív.

Eustream prezentoval plán výroby zeleného vodíka vo Veľkých Kapušanoch

eustream logo1
Bratislava/Veľké Kapušany - Spoločnosť Eustream pripravuje nový projekt výroby vodíka z obnoviteľných zdrojov. Aj tento plán prezentovala na kompresorovej stanici vo Veľkých Kapušanoch delegácii poslancov Výboru Národnej rady (NR) SR pre hospodárske záležitostí.

Vodík treba používať tam, kde má najväčšiu pridanú hodnotu, upozornil M. Kečkéš

aqua pipe
Bratislava – I keď sa v poslednom čase stále častejšie hovorí o vodíku ako alternatíve pre vykurovanie, dopravu či priemysel, jeho množstvo bude obmedzené a treba ho využívať tam, kde prináša najväčšiu pridanú hodnotu.

Firma E.ON zvýšila prevádzkový zisk za 1. kvartál o viac než desatinu

E on logo 1
Frankfurt nad Mohanom - Nemecká energetická spoločnosť E.ON oznámila za 1. štvrťrok rast prevádzkového zisku o viac než desatinu. Do veľkej miery k tomu prispeli výsledky v britskej maloobchodnej divízii. Spoločnosť zároveň ponechala v platnosti pôvodnú prognózu celoročného vývoja prevádzkového zisku.

Francúzsky výrobca vlakov Alstom zaznamenal v 1. štvrťroku pokles zisku

Alstom logo1
Paríž - Francúzsky výrobca vlakov Alstom zaznamenal v 1. štvrťroku 2021 pokles zisku. Prispela k tomu pandémia nového koronavírusu.

Americký ropný koncern ConocoPhillips sa v 1. kvartáli vrátil k zisku

conocophilips
Houston - Americký ropný koncern ConocoPhillips oznámil za 1. štvrťrok návrat k zisku. Výsledky, ktoré podporil najmä rast cien ropy a plynu, zároveň prekonali očakávania trhov.

Zisk Saudi Aramco v 1. kvartáli vzrástol o 30 %

Oil Well6
Rijád - Saudskoarabský štátny energetický gigant Saudi Aramco v utorok oznámil, že jeho zisk v 1. štvrťroku vzrástol o 30 %. Podporili ho vyššie ceny ropy aj vyššie rafinérske marže.

Kanadský ropný koncern Imperial Oil sa v 1. štvrťroku vrátil k zisku

oil barrels
Calgary - Kanadská ropná spoločnosť Imperial Oil sa v 1. štvrťroku vrátila k zisku. Dopomohli jej k tomu rastúce ceny ropy po tom, ako sa ekonomiky začali postupne zotavovať z minuloročnej koronakrízy. Spoločnosť zároveň zvýšila objem produkcie.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...