1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Slovenské elektrárne ukončili plánovanú odstávku 2. bloku elektrárne Mochovce

nuclear power 3
Bratislava – Druhý blok jadrovej elektrárne Mochovce (EMO) po takmer štvortýždňovej plánovanej odstávke opäť dodáva elektrinu. Slovenské elektrárne (SE) ukončili práce na systéme technickej vody, havarijných systémoch chladenia reaktora a skontrolovali tlakovú nádobu reaktora.

Ekonomika bude zelenšia, pomôžu úspory energií a podpora obnoviteľných zdrojov

solar panel
Bratislava – Slovenská ekonomika by mala byť šetrnejšia k životnému prostrediu. Podľa materiálu Ministerstva financií (MF) SR Moderné a úspešné Slovensko by sa mal v nasledujúcich rokoch zvýšiť podiel energií z obnoviteľných zdrojov, úspory energií by mala priniesť komplexná rekonštrukcia verejných budov a obytných domov,

Schválila novelu zákona o energetickej efektívnosti

teplaren 3
Bratislava – Slovensko začalo s preberaním zimného energetického balíčka Európskej únie do svojej legislatívy. Vláda v stredu schválila novelu zákona o energetickej efektívnosti, ktorá preberá najmä smernicu Európskeho parlamentu a Rady EÚ o energetickej efektívnosti.

Plán obnovy je príležitosťou aj pre plynárenstvo na Slovensku

gas fire big
Bratislava  - Plán obnovy a priority, ktoré by sa mali týkať plynárenstva, možnosti jeho dekarbonizácie a potenciál biometánu a vodíku na Slovensku. To sú témy, ktorým sa bude venovať tradičná Jesenná konferencia Slovenského plynárenského naftového zväzu (SPNZ).

Royal Dutch Shell zruší 7000 až 9000 pracovných miest

shell gas station 1
Londýn - Britsko-holandský ropný koncern Royal Dutch Shell v stredu ohlásil plány rozsiahleho rušenia pracovných miest. Prepúšťanie je súčasťou veľkej prestavby koncernu smerom k nízkouhlíkovej energii.

Energetici zrekonštruovali kalamitný úsek vysokého napätia na Kysuciach

electricityPylon
Nesluša – Štvorkilometrový úsek vzdušného vedenia vysokého napätia medzi Neslušou a Rudinskou (okres Kysucké Nové Mesto) energetici zrekonštruovali. Podľa hovorcu Stredoslovenskej distribučnej (SSD) Miroslava Gejdoša išlo o poruchový úsek v lesnatých kopcoch, kde sa v zime nedostane žiadna technika.

Zemný plyn môže pomôcť k naplneniu cieľov EÚ znížiť emisie do roku 2030

gas fire2
Bratislava - Slovenský plynárenský a naftový zväz (SPNZ) rešpektuje návrh Európskej komisie zvýšiť cieľ na redukciu skleníkových plynov v EÚ zo 40 % na 55 % do roku 2030. Informoval o tom Richard Kvasňovský, výkonný riaditeľ zväzu.

Saudská Arábia varuje ostatných členov OPEC+, aby dodržovali ťažobné limity

opec logo
Viedeň - Saudská Arábia nalieha na ostatných členov aliancie OPEC+, aby dodržovali dohodnuté ťažobné limity.

Cena elektrickej energie by mala klesnúť o 5 %, odhaduje alternatívny dodávateľ

electricity pylons 4
Bratislava – Od začiatku budúceho roka by cena elektrickej energie pre domácnosti od alternatívneho dodávateľa Magna Energia mala klesnúť približne o päť percent.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...