1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Softvérový koncern Adobe zvýšil kvartálne tržby aj zisk, zlepšil celoročný odhad

Adobe logo
San José - Americký softvérový koncern Adobe oznámil za 2. štvrťrok súčasného obchodného roka rast tržieb aj zisku, pričom v obidvoch prípadoch prekonal očakávania trhov. V reakcii na lepšie než predpokladané výsledky spoločnosť zlepšila odhad zisku aj tržieb za celý rok.

Japonská spoločnosť Toshiba zruší do 4000 pracovných miest

toshiba logo
Tokio - Japonská spoločnosť Toshiba, ktorá minulý rok zmenila majiteľa a stala sa z nej súkromná firma, plánuje zrušiť na domácom trhu do 4000 pracovných miest. Uviedla to samotná spoločnosť, ktorá sa pod novým vedením snaží urýchliť proces reštrukturalizácie. TASR o tom informuje na základe správ agentúr Reuters a japonskej Kjódó.

Objednávky v nemeckom digitálnom a elektronickom priemysle klesli o desatinu

german flag1
Frankfurt nad Mohanom - Objednávky v nemeckom elektronickom a digitálnom priemysle klesli vo februári druhý mesiac po sebe, pričom tak ako v januári, aj vo februári pokles dosiahol dvojcifernú hodnotu.

Prevádzkový zisk koncernu LG Electronics v 1. kvartáli klesol o vyše 10 %

LG Electronics logo1
Soul - Juhokórejský konglomerát LG Electronics zaznamenal podľa predbežných výsledkov v 1. kvartáli tohto roka pokles prevádzkového zisku o viac než 10 %, keď výsledky do veľkej miery ovplyvnili vysoké náklady.

Kvartálne tržby Xiaomi vzrástli o viac než desatinu, zisk prekonal očakávania

xiaomi logo
Peking - Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi zaznamenal v poslednom štvrťroku minulého roka rast tržieb o viac než desatinu a v prípade upraveného čistého zisku, ktorý sa zvýšil o takmer 240 %, prekonala očakávania trhov. Výsledky spoločnosti podporil rast predaja smartfónov o viac než pätinu.

Vývoz nemeckého elektrotechnického priemyslu v januári vzrástol

german flag1
Frankfurt nad Mohanom - Nemecký elektrotechnický a digitálny priemysel zaznamenal v januári 2024 nárast exportu, prvýkrát za šesť mesiacov.

Foxconn vo 4. štvrťroku zvýšil čistý zisk o tretinu

foxconn logo
Tchaj-pej - Taiwanský technologický gigant Foxconn, ktorý je najväčším zmluvným výrobcom elektroniky na svete, v poslednom kvartáli minulého roka zvýšil svoj zisk o tretinu. Silné čísla nasledovali po lepšom než očakávanom výsledku v predchádzajúcom štvrťroku, keď spoločnosť podporil zvýšený dopyt pred vianočnou sezónou.

Trhová hodnota výrobcu čipov NVIDIA prekonala prvýkrát hranicu 2 bilióny USD

NVIDIA logo
Santa Clara - Trhová hodnota amerického výrobcu čipov NVIDIA v piatok (1. 3.) prekonala hranicu 2 bilióny USD (1,85 bilióna eur). Stala sa tak treťou americkou spoločnosťou, ktorej sa to podarilo.

Zisk najväčšieho čínskeho výrobcu čipov SMIC v 4. kvartáli klesol o 55 %

electronic chip
Peking - Najväčší čínsky výrobca čipov Semiconductor Manufacturing International Co. (SMIC) zaznamenal v štvrtom kvartáli minulého roka výrazný pokles zisku. Dôvodom sú pretrvávajúce problémy na trhu s polovodičmi, ktorý zápasí so slabým dopytom, ako aj tvrdá medzinárodná konkurencia.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...