1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nintendo plánuje presunúť časť výroby herných konzol Switch z Číny do Vietnamu

nintendo logo
Tokio - Japonský výrobca videohier Nintendo plánuje presunúť časť výroby svojich herných konzol Switch z Číny do Vietnamu.

Tržby Xiaomi v 1. kvartáli vzrástli viac, ako sa čakalo

xiaomi logo
Šanghaj - Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi v pondelok vykázal lepšie, ako boli očakávané štvrťročné tržby. Pripísal to stabilnému rastu predaja svojich smartfónov.

Nokia vykázala v 1. kvartáli prevádzkovú stratu

nokia logo2
Helsinki - Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia vo štvrtok nepríjemne prekvapil trhy, keď za 1. kvartál vykázal stratu. Odôvodnil to tvrdou konkurenciou v sieťovom odvetví.

Americká spoločnosť Whirlpool výrazne zvýšila kvartálny zisk

whirlpool
Benton Harbor - Americký výrobca domácich spotrebičov Whirlpool oznámil za 1. štvrťrok vysoký rast zisku. Prispelo k tomu znižovanie nákladov, ako aj zvýšenie cien produktov, ktorými si firma kompenzovala rast surovín a nákladov na dopravu.

Ericsson dosiahol v 1. kvartáli zisk

EricssonLogo
Štokholm - Švédsky výrobca telekomunikačných zariadení Ericsson v 1. kvartáli prekonal odhady analytikov, najmä vďaka silnému rastu v Severnej Amerike. Spoločnosť zároveň zvýšila svoj výhľad za celý rok.

Tržby aj zisk IBM v 1. kvartáli klesli

ibm logo
New York - Americký technologický gigant International Business Machines (IBM) zaznamenal v uplynulom 1. štvrťroku 2019 väčší, ako očakávaný pokles tržieb. Prispeli k tomu slabý dopyt po jeho najnovších sálových počítačoch a silnejší dolár.

Huawei zaznamenal za minulý rok nárast tržieb aj zisku

huawei logo
Peking - Čínsky koncern Huawei Technologies, ktorý je tretím najväčším výrobcom smartfónov na svete, zaznamenal za minulý rok nárast zisku aj napriek tomu, že ho viaceré krajiny preverujú pre podozrenia zo špionáže.

Samsung upozornil, že jeho príjmy za 1. štvrťrok zaostanú za odhadmi trhu

samsung mobil
Soul - Juhokórejský elektronický gigant Samsung Electronics v utorok upozornil, že jeho príjmy za 1. štvrťrok zaostanú za odhadmi trhu. Dôvodom je výraznejší pokles cien pamäťových čipov a menší dopyt po displejoch.

Zisk Panasonicu v 3. kvartáli aj za 9 mesiacov klesol

panasonic logo1
Tokio - Japonský výrobca elektroniky Panasonic v pondelok oznámil pokles prevádzkového zisku v 3. štvrťroku finančného roka 2018/19 o 19 %. Spoločnosť zároveň znížila odhad tržieb za celý rok do 31. marca 2019, hoci sa jej investície do batérií pre elektromobily začali vyplácať.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...