1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nemecké ministerstvo hospodárstva je proti prevzatiu výrobcu čipov Elmos Číňanmi

electronic chip
Berlín - Nemecké ministerstvo hospodárstva odporučilo vláde, aby zablokovala prevzatie továrne na výrobu čipov Elmos čínskou firmou, pretože by to predstavovalo hrozbu pre národnú bezpečnosť. Uviedli v utorok zdroje z ministerstva.

Stiebel v Poprade rozšíri výrobu elektrických ohrievačov a tepelných čerpadiel

stiebel eltron logo22
Bratislava - Nemecká spoločnosť Stiebel Eltron Slovakia plánuje v Poprade rozšírenie výroby elektrických ohrievačov a tepelných čerpadiel. Firma by mala do roku 2024 preinvestovať viac ako 26 miliónov eur a vytvoriť 92 nových pracovných miest.

Zisk výrobcu záhradnej techniky Husqvarna klesol o 40 %, firma zruší 1000 miest

Husqvarna logo22
Štokholm - Švédska spoločnosť Husqvarna zaznamenala za 3. štvrťrok výrazný pokles prevádzkového zisku, pričom zaostala za očakávaniami. Zároveň oznámila reštrukturalizáciu biznisu a zrušenie približne tisícky pracovných miest.

Zisk spoločnosti Whirlpool klesol v 3. kvartáli o viac než dve tretiny

whirlpool
Benton Harbor - Americký výrobca domácich spotrebičov Whirlpool oznámil za 3. štvrťrok pokles zisku o viac než dve tretiny. Výsledky ovplyvnila vysoká inflácia, ktorá sa odrazila na poklese dopytu.

Spoločnosť Huawei načrtáva inovatívne riešenia pre novú éru digitalizácie

huawei logo
PARÍŽ - Na podujatí HUAWEI CONNECT 2022 v Paríži predstavila spoločnosť Huawei sériu inovatívnych riešení infraštruktúry, ktoré sú určené na riešenie výziev v oblasti digitalizácie novej generácie.

Samsung v Galante rozšíri výrobu o veľkoplošné Micro LED panely

Samsung LCD tv
Bratislava  – Kórejský výrobca Samsung Electronics Slovakia plánuje v Galante rozšíriť výrobu o nové modely veľkoplošných televízorov a monitorov. Finálnym výrobkom budú zobrazovacie jednotky vyrábané novou technológiou Micro LED. Investícia má dosiahnuť 36 miliónov eur a firma plánuje vytvoriť 140 nových pracovných miest.

Japonská spoločnosť Olympus je blízko dohody o predaji divízie mikroskopov

olympus logo1
Tokio - Japonská spoločnosť Olympus je blízko dohody o predaji svojej divízie mikroskopov, ktorá by jej mohla priniesť v prepočte takmer 2,2 miliardy eur. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá sa odvolala na tri zdroje oboznámené s informáciami.

Nemecký výrobca čipov Infineon zvýšil zisk v 2. kvartáli viac než dvojnásobne

electronic chip
Mníchov - Nemecký výrobca čipov Infineon oznámil za 2. štvrťrok obchodného roka 2021/2022 viac než dvojnásobné zvýšenie zisku po tom, ako tržby vzrástli o viac než pätinu. Výsledky spoločnosti naďalej ovplyvňuje výrazný dopyt po polovodičoch vo svete. Informovala o tom agentúra DPA.

Huawei rozsiahlo investuje do výskumu a vývoja

huawei logo
Šen-čen - Čínsky telekomunikačný koncern Huawei rozsiahlo investuje do výskumu a vývoja, aby zmiernil negatívny vplyv sankcií USA.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...