1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Stavebná produkcia v Taliansku v máji opäť klesla

italian flag
Rím - Stavebná produkcia v Taliansku v máji opäť klesla, hoci podstatne miernejšie ako v predchádzajúcom mesiaci.

Tržby aj zisk Novartisu prekonali v 2. kvartáli očakávania

Novartis
Bazilej - Tržby aj zisk švajčiarskej farmaceutickej skupiny Novartis prekonali v 2. kvartáli očakávania. Spoločnosť takisto zvýšila celoročné ziskové vyhliadky. Rada riaditeľov Novartisu navyše jednohlasne podporila navrhované vyčlenenie Sandoz, z ktorého má vzniknúť nezávislá spoločnosť. Akcie Novartisu sa posilnili približne o 4 %.

Japonský premiér Kišida bude v Katare rokovať o dodávkach LNG

gas fire1
Dauha - Japonský premiér Fumio Kišida bude v utorok v Katare rokovať o ďalších dodávkach skvapalneného zemného plynu (LNG). Na programe má stretnutia s katarským emirom Tamimom bin Hamadom al-Tháním, ako aj s katarským štátnym ministrom pre energetiku a riaditeľom spoločnosti QatarEnegy Saadom Al Kaabim.

Aktivita v nemeckom stavebníctve klesla v júni najprudšie za takmer 2,5 roka

construction building
Berlín - Aktivita v nemeckom stavebnom sektore zaznamenala v júni pokles už 15. mesiac v rade, pričom rozsah poklesu bol najprudší za takmer 2,5 roka. Príčinou sú zvyšujúce sa úrokové sadzby v eurozóne a ekonomická neistota. Tie najviac zasahujú do bytovej výstavby, kde pokles aktivity dosiahol 13-ročné maximum.

Na hluk v obydlí treba myslieť už pri stavbe, rozhodujúca je izolácia

house construction1
Bratislava - Nadmernému hluku v obydlí sa dá podľa odborníkov zabrániť nábytkom, zeleňou či správne riešenou izoláciou. Na hlučnosť ale treba myslieť už počas navrhovania stavby a jej realizácie. Je vhodné používať trojvrstvový systém, ktorý sa v akustike nazýva hmota-pružina-hmota.

Harmonogram prípravy a výstavby ciest ráta s druhou rúrou tunela Branisko

tunel 1
Prešov - Projekt prípravy druhej rúry tunela Branisko na diaľnici D1 sa okrem iných dôležitých diaľničných ťahov nachádza v aktualizovanom harmonograme prípravy a výstavby cestnej infraštruktúry. TASR o tom informovala hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Eva Žgravčáková.

Dopravný podnik mesta Prešov sa pripravuje na prevádzku elektrobusov

bus public
Prešov - Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP) sa pripravuje na prevádzku piatich elektrických midibusov, ktoré vzišli z verejného obstarávania. Aktuálne sú vozidlá vo finálnej fáze výroby, a preto sa v uplynulých dňoch začali prípravy na ich prevádzku v dopravnom podniku.

Značka Volkswagen investuje v Brazílii miliardu eur

volkswagen logo3
Wolfsburg - Značka Volkswagen (VW) chce podporiť svoj rast v Južnej Amerike veľkou investíciou a sériou nových modelov. Vlajková loď koncernu Volkswagen v utorok oznámila, že do roku 2026 investuje miliardu eur do vývoja spaľovacích motorov na báze etanolu a nových obchodných modelov.

Na stavbe tunela Višňové dokončili horné klenby sekundárneho ostenia

NDS logo
Višňové - Na stavbe diaľničného tunela Višňové dokončili zostávajúce horné klenby sekundárneho ostenia. Na finálny náter ostenia tunela je pripravených 800 z celkového počtu 1260 blokov v oboch tunelových rúrach. TASR o tom informovala hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčáková.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...