1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Kvartálny zisk poskytovateľa služieb v ropnom sektore Halliburton sa prepadol

halliburton logo
Houston - Americká spoločnosť Halliburton oznámila za 2. kvartál prudký pokles zisku, napriek rastu dopytu po jej službách na zahraničných trhoch. Kľúčovým trhom pre Halliburton je však Severná Amerika a na tomto trhu dopyt zaznamenal pokles.

Kvartálne tržby holandskej firmy Philips vzrástli, pomohol dopyt v USA a Číne

philips logo
Amsterdam - Holandský výrobca spotrebnej elektroniky a zdravotníckej techniky Philips Electronics oznámil za 2. štvrťrok rast tržieb aj zisku. Prispel k tomu najmä vysoký dopyt po jeho zdravotníckych prístrojoch v Číne a USA.

Automobilka Hyundai Motors zvýšila kvartálny zisk takmer o tretinu

 

Hyundai Logo
Soul - Juhokórejská automobilka Hyundai Motors oznámila rast zisku takmer o tretinu, k čomu do veľkej miery prispel zvýšený predaj na domácom trhu a v prípade zahraničných trhov priaznivé kurzové vplyvy.

Slovenské elektrárne chcú navýšiť odkalisko v Chalmovej pre ukladanie popolčeka

electricity pylons 4
Bystričany - Slovenské elektrárne (SE) plánujú navýšiť definitívne odkalisko Chalmová, ktoré sa nachádza na území Bystričian v okrese Prievidza. Vytvoriť tak chcú ďalší akumulačný priestor pre uloženie popolovín z výroby elektrickej energie a tepla v Elektrárni Nováky (ENO).

V ruskej jadrovej elektrárni došlo k výpadku troch zo štyroch energoblokov

nuclear power 3
Moskva - Zrejme v dôsledku skratu v elektrickom vedení sa vo štvrtok vypli tri zo štyroch energoblokov jadrovej elektrárne Kalinin v Tverskej oblasti na severozápade Ruska.

Tržby EasyJet v 3. kvartáli vzrástli

easyjet plane
Londýn - Britská nízkonákladová letecká spoločnosť EasyJet zaznamenala v 3. kvartáli finančného roka 2018/19 rast tržieb, ktorý sa zhoduje s odhadmi ekonómov. Pomohlo jej, že si viac cestujúcich kúpilo aj doplnkové služby. Vedenie tak potvrdilo svoju prognózu zisku za celý rok.

Novartis oznámil za 2. štvrťrok nárast prevádzkového zisku

Novartis
Zürich - Švajčiarsky farmaceutický koncern Novartis oznámil za 2. štvrťrok 2019 nárast prevádzkového zisku.

Zisk Electroluxu v 2. kvartáli strmo vzrástol

elektrolux buidling
Štokholm - Švédsky výrobca domácich spotrebičov Electrolux oznámil, že jeho príjmy za 2. štvrťrok prudko vzrástli, pričom zisk na akciu sa viac ako zdvojnásobil. Koncern to pripísal zvýšeniu cien svojich produktov a inováciám.

Výrobca osobných áut Volvo zaznamenal v 2. štvrťroku pokles zisku

Volvo logo
Štokholm - Švédsky výrobca osobných áut Volvo, ktorého kontroluje čínska spoločnosť Zhejiang Geely Group, zaznamenal v 2. štvrťroku výrazný pokles zisku.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...