1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Tesla znižuje cenu Modelu 3 vyrábaného v Číne pod 300.000 jüanov

tesla motors logo
Šanghaj - Americký výrobca elektromobilov Tesla znižuje cenu vozidiel Model 3 vyrábaných v Číne o 16 % pod 300.000 jüanov. Umožňujú mu to dotácie čínskej vlády na podporu predaja elektrických áut.

Grécko, Cyprus a Izrael podpísali dohodu o výstavbe plynovodu EastMed

gas pipeline big
Atény - Predstavitelia Grécka, Cypru a Izraelu vo štvrtok v Aténach podpísali základnú dohodu, ktorá otvára cestu pre výstavbu plynovodu EastMed.

Aktivita v čínskom výrobnom sektore spomalila v decembri tempo rastu

chinese flag1
Peking - Aktivita v čínskom výrobnom sektore rástla aj v závere roka 2019, tempo rastu sa však spomalilo. Poukázali na to zverejnené údaje spoločností Caixin a IHS Markit.

Volkswagen začal diskutovať s nemeckými spotrebiteľmi o prípadnom urovnaní

volkswagen logo3
Frankfurt nad Mohanom - Nemecká automobilka Volkswagen začala rokovania s vlastníkmi áut poškodených jej emisnou kauzou o urovnaní. Uviedla to vo štvrtok samotná automobilka, ktorá dodala, že rokovania sú zatiaľ v počiatočnej fáze.

Domácnosti si v roku 2020 priplatia za elektrinu, plyn a aj odpad

euros
Bratislava - Na Slovensku sa počas roka 2019 zvyšovali hlavne ceny za bývanie a energie. Práve tieto platby ukrajujú Slovákom najviac z ich rodinných rozpočtov a vývoj ich cien má výrazný dopad aj na celkovú infláciu.

Boeing čiastočne odškodní Turkish Airlines za problémy so 737 MAX

boeing logo big
Ankara - Turecká letecká spoločnosť Turkish Airlines dosiahla čiastočnú dohodu o kompenzáciách s americkým Boeingom pre problémy spojené s uzemnením lietadiel 737 MAX. Uviedli to turecké aerolínie, konkrétnu sumu však nezverejnili.

Bulharsko začalo dovážať ruský plyn cez Turecko, ukončilo dovoz cez Ukrajinu

gas pipeline
Sofia - Bulharsko začalo v stredu s dovozom ruského plynu prostredníctvom plynovodu TurkStream. Uviedol to generálny riaditeľ bulharskej spoločnosti Bulgartransgaz Vladimir Malinov.

Airbus sa prvýkrát od roku 2011 stal opäť najväčším výrobcom lietadiel

Airbus a320
Paríž - Po rokoch za Boeingom získala európska spoločnosť Airbus vlani opätovne pozíciu svetovej jednotky vo výrobe lietadiel, keď zákazníkom dodala viac než 860 strojov. Uviedli to v stredu zdroje sledujúce túto oblasť, na ktoré sa odvolala agentúra Reuters.

V bratislavskom Volkswagene sa bude montovať Škoda Karoq

Skoda logo
Bratislava - V bratislavskom závode Volkswagen (VW) Slovakia sa bude uskutočňovať montáž kompaktného SUV Škoda Karoq. O presunutí časti výroby do Bratislavy bolo rozhodnuté z kapacitných dôvodov.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...