1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Čínsky automobilový trh by mal v najbližších piatich rokoch rásť iba mierne

chinese flag1
Tchien-ťin - Čínsky automobilový trh bude v najbližších piatich rokoch rásť iba mierne. Uviedla to koncom tohto týždňa Čínska asociácia výrobcov automobilov (CAAM).

V ŠKODA AUTO nasadili najnovšie logistické roboty slovenského výrobcu

Skoda logo2
Žilina  – Inteligentné riadenie, prepojenie priamo na výrobu, pokročilá orientácia vďaka synchronizácii reálneho a virtuálneho sveta. Takýmito vlastnosťami sa vyznačujú najmodernejšie typy logistických robotov z portfólia žilinskej technologickej spoločnosti CEIT, ktoré aktuálne vo svojich závodoch nasadil najväčší český výrobca automobilov.

Plánovaná karosáreň Porsche by v Hornej Strede mala zamestnať 1200 ľudí

Porsche logo 1
Bratislava – Nemecká automobilka Porsche plánuje rozšírenie areálu Centra automatizácie a robotizácie automobilovej výroby v Hornej Strede

Koronavírus znížil polročný zisk čínskej automobilky Geely o viac než 40 %

decline
Šanghaj - Čínska automobilka Geely Automobile Holdings zaznamenala za 1. polrok tohto roka pokles zisku o viac než 40 %. Dôvodom je nový koronavírus, ktorý obmedzil predaj áut na najväčšom automobilovom trhu sveta.

Automobilka Mitsubishi vykázala za 1. kvartál aj za celý minulý rok stratu

mitsubishi logo1
Tokio - Japonská automobilka Mitsubishi Motors v pondelok oznámila, že v 1. štvrťroku svojho finančného roka 2020/21 vykázala stratu. Aj hospodárenie za celý minulý rok, ktorý sa skončil 31. marca 2020, ukončila so stratou.

Dr. Klaus Patzak nový finančný riaditeľ Schaeffler AG

schaeffler logo
Herzogenaurach - Schaeffler, dodávateľ pre automobilový a ostatný priemysel s celosvetovou pôsobnosťou, oznamuje, že dozorná rada Schaeffler AG na svojom dnešnom zasadnutí vymenovala Dr. Klausa Patzaka (55) s účinnosťou od 1. augusta 2020 za člena predstavenstva Schaeffler AG.

Jediná výrobná hala na Slovensku s certifikátom A0 sa nachádza v Krušovciach

ZKW Logonew
Spoločnosť ZKW minulý rok rozšírila svoj závod v Krušovciach o dodatočných 37 500 m2, čím zdvojnásobila výrobnú plochu a vytvorila aj nové kancelárske priestory a vzdelávacie centrum. ZKW v Krušovciach plánuje celkovo preinvestovať 155 miliónov eur.

Kia Motors Slovakia vyrobila v prvom polroku viac ako 131 tisíc vozidiel

KIA logo big
Teplička nad Váhom - V prvom polroku 2020 vyrobila Kia Motors Slovakia viac ako 131 tisíc osobných automobilov. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka je to pokles o 27 %. Po spustení sériovej výroby plug-in hybridnej verzie modelu Ceed Sportswagon v závere 2019 nasledoval štart produkcie plug-in hybridnej verzie modelu XCeed.

Prepad predaja koncernu Volkswagen sa v júni spomalil

volkswagen factory
Wolfsburg - Prepad odbytu koncernu Volkswagen (VW) spôsobený koronakrízou sa v júni spomalil.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...