1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Pandémia koronavírusu neprinesie odklad fúzie FCA a PSA

fiat chrysler logo1
Miláno - Kríza, ktorú vyvolala pandémia nového koronavírusu, nepovedie k odkladu plánov na dokončenie fúzie automobiliek Fiat Chrysler Automobiles (FCA) a francúzskej skupiny PSA.

V bratislavskom Volkswagen zastavujú výrobu pre celozávodnú dovolenku

volkswagen factory
Bratislava – Spoločnosť Volkswagen Slovakia zastavuje výrobu vo svojom bratislavskom závode, začína sa celozávodná dovolenka tisíckam zamestnancov. Výroba vozidiel sa zastaví na dva až tri týždne. Médiá o tom informovala v piatok hovorkyňa automobilovej spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová.

Britskí výrobcovia áut majú za sebou najhorší máj od roku 1946

cars parking2
Londýn - Britskí výrobcovia áut majú za sebou najhorší máj od roku 1946. Závody automobiliek totiž ešte boli pre pandémiu nového koronavírusu zatvorené alebo len pomaly obnovovali výrobu, uviedlo britské Združenie výrobcov a predajcov áut (SMMT).

Britský automobilový priemysel žiada vládu o ďalšiu podporu

british flag
Londýn - Britský automobilový priemysel vyzval vládu, aby zaviedla ďalšie opatrenia na podporu odvetvia, ako je napríklad zníženie dane z predaja, keďže tretina pracovníkov v tomto sektore sa stále nemôže vrátiť do práce pre blokády spojené s pandémiou nového koronavírusu.

Matador Automotive plánuje rozšíriť výrobné priestory v Nitre

Matador group 17
Nitra – Spoločnosť Matador Automotive Vráble, a. s., plánuje vytvoriť nové výrobné a skladové priestory vo svojej prevádzke v Nitre.

Renault musí výmenou za štátny úver splniť určité podmienky

Renault logo1
Boulogne-Billancourt - Francúzska automobilka Renault, ktorá sa pre súčasnú krízu dostala do finančných problémov, musí výmenou za štátom garantovaný úver vo výške päť miliárd eur splniť v tomto roku určité podmienky. Oznámila to v piatok (19. 6.) dočasná výkonná riaditeľka spoločnosti Clotilde Delbosová.

Na Slovensku bude v roku 2030 jazdiť viac ako 140.000 elektromobilov

elektromobil nabijanie
Bratislava - Slovenská asociácia pre elektromobilitu (SEVA) očakáva, že do roku 2030 bude na slovenských cestách jazdiť viac ako 140.000 elektromobilov. Tie sa zároveň stanú podporným prvkom pre bezpečnosť a stabilitu elektrických distribučných sietí.

Renault plánuje prepustiť 1500 ľudí v domácich závodoch

renault logo 300x200
Paríž - Francúzska automobilka Renault plánuje znížiť počet pracovných miest v domácich strojárskych podnikoch o 1500. Informoval o tom v utorok zdroj z odborov, ktorý nechcel byť menovaný.

Aston Martin plánuje zrušiť v rámci reštrukturalizácie 500 pracovných miest

aston martin logo
Londýn - Britský výrobca luxusných športových áut Aston Martin plánuje zrušiť 500 pracovných miest. Prepúšťanie je súčasťou reorganizácie biznisu firmy, ktorá tak reaguje na klesajúci predaj.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...