1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Trnavská automobilka mala stopku už 40 výrobných zmien

stellantis logo
Trnava – Už na 40 výrobných zmenách od marca tohto roka musela trnavská automobilka Stellantis Slovakia zastaviť produkciu pre nedostatok polovodičových komponentov nevyhnutných na výrobu vozidiel. Informoval o tom TASR hovorca závodu Peter Švec.

Hyundai Motor údajne rokuje s čínskou vládou o predaji závodu v Pekingu

Hyundai Logo
Soul/Peking - Juhokórejská automobilka Hyundai Motor údajne rokuje s čínskou vládou o predaji jedného zo svojich závodov v Pekingu. Informovala v piatok tlačová agentúra Jonhap s odvolaním sa na nemenované zdroje.

Tatra Trucks v minulom roku dodala 1186 vozidiel a splnila svoje záväzky

tatra logo
Kopřivnická automobilka Tatra Trucks aj napriek pandemickej situácii a celosvetovému prepadu automobilového priemyslu dosiahla svoje výrobné ciele a splnila svoje záväzky voči zákazníkom. Celkom dodala zákazníkom 1186 vozidiel.

Volkswagen dostal ponuku 7,5 mld. eur za svoju značku Lamborghini

Lamborghini logo
Wolfsburg - Koncern Volkswagen dostal ponuku na predaj značky superšportov Automobili Lamborghini za 7,5 miliardy eur, uviedol portál Autocar.

Kia Slovakia vyrobila štyri milióny áut, jubilejným modelom je Sportage

KIA logo big
Teplička nad Váhom – Výrobný závod spoločnosti Kia Slovakia v Tepličke nad Váhom vyrobil v pondelok (24. 5.) štvormiliónte auto. Hovorca spoločnosti Tomáš Potoček informoval, že sa ním stal model Kia Sportage.

Lamborghini predstavilo plán elektrifikácie v hodnote 1,5 miliardy eur

Lamborghini logo
Miláno - Taliansky výrobca športových áut Lamborghini v utorok predstavil plán elektrifikácie v hodnote 1,5 miliardy eur. Pripojil sa tak ku globálnemu odklonu od fosílnych palív. Ikonická značka však riskuje, že vyvolá pobúrenie medzi fanúšikmi a motoristickými nadšencami.

Zisk automobilky Ferrari vzrástol v 1. kvartáli o takmer štvrtinu

ferrari logo
Maranello - Taliansky výrobca luxusných športových áut Ferrari oznámil za 1. štvrťrok rast čistého zisku o takmer štvrtinu. Spoločnosť zároveň prekonala očakávania trhov.

Renault obmedzí maximálnu rýchlosť svojich áut na 180 km/h

Renault logo1
Paríž - Renault v rámci svojej novej stratégie bezpečnosti obmedzí v budúcnosti maximálnu rýchlosť nových áut na 180 kilometrov za hodinu. Cieľom je zníženie počtu nehôd, uviedol v pondelok francúzsky koncern.

Rakúsko musí do roka 2030 zvýšiť počet nabíjacích staníc šesťnásobne

electromobil battery recharging
Viedeň - V Rakúsku je v súčasnosti takmer 5000 nabíjacích staníc pre elektromobily, no do roka 2030 ich bude potrebných zhruba 30.000, aby sa pokryl dopyt motoristov.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...