1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Púchovská spoločnosť EMT sa stala súčasťou podnikateľských aktivít Continentalu

tire factory2
Púchov - Púchovská spoločnosť EMT, ktorá je výrobcom špeciálnych foriem najmä pre nákladné a špeciálne pneumatiky, sa stala od 2. apríla súčasťou podnikateľských aktivít gumárenskej spoločnosti Continental.

V Kia Slovakia vyrobili za 18 rokov takmer päť miliónov áut

KIA logo big
Teplička nad Váhom - Spoločnosť Kia Slovakia vyrobila za 18 rokov fungovania fabriky pri Žiline takmer päť miliónov áut a viac ako sedem miliónov motorov. TASR o tom informoval hovorca automobilky Tomáš Potoček.

Nissan odkúpi od Renaultu ďalšie svoje akcie

Nissan Logo1
Tokio/Paríž - Japonská automobilka Nissan Motor plánuje odkúpiť približne 2,5 % vlastných akcií od partnerskej francúzskej automobilky Renault, ktorá by tak mohla získať 362 miliónov eur. Nissan dostal od Renaultu oznámenie o predaji časti akcií, ktoré vlastní francúzska firma.

Tesla údajne rokuje s talianskou vládou o výrobe nákladných áut

tesla motors logo
Rím - Americká spoločnosť Tesla rokuje s talianskou vládou o výrobe elektrických nákladných vozidiel a dodávok v Taliansku.

Zisk Audi vlani klesol o 12 % na 6,3 miliardy eur

audi logo1
Ingolstadt - Nemecká automobilka Audi v minulom roku zvýšila obrat, dosiahla ale výrazne nižší zisk.

Tržby aj zisk skupiny BMW vlani vzrástli

BMW Logo1
Mníchov - Nemecká automobilová skupina BMW vo štvrtok oznámila, že v minulom roku zaznamenala nárast tržieb aj zisku, pričom elektrické vozidlá boli "kľúčovým ťahúňom jej rastu".

Volkswagen Group China plánuje zvýšiť investície

volkswagen logo2
Peking - Čínska divízia nemeckej automobilovej skupiny Volkswagen (VW) plánuje zvýšiť investície do spoločného podniku v ázijskej krajine, v ktorom má väčšinový podiel. Vyplýva to z utorkového hlásenia jej čínskeho partnera pre burzu v Šanghaji.

Xiaomi začne s dodávkami svojho prvého elektromobilu koncom marca

xiaomi logo
Peking - Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi oznámil, že s dodávkami svojho prvého elektromobilu začne koncom tohto mesiaca. Na najväčší trh s autami na svete tak vstúpi v období tvrdej cenovej vojny.

Nissan plánuje znížiť produkciu v Číne o 30 %

Nissan Logo1
Tokio - Japonská automobilka Nissan Motor údajne plánuje znížiť svoju výrobnú kapacitu v Číne o 30 %. Uviedla to v utorok spoločnosť Nikkei. TASR o tom informuje na základe správy portálu businesstimes.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...