1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Volkswagen chce tento rok zdvojnásobiť predaj elektromobilov v Číne

Volkswagen Company logo
Wolfsburg/Peking - Nemecká automobilová skupina Volkswagen (VW) tento rok pravdepodobne zdvojnásobí predaj svojich batériových elektrických vozidiel ID v Číne. Chcela by dosiahnuť ešte lepšie výsledky, ale mohol by ju opäť brzdiť nedostatok polovodičov.

Kia Slovakia ukončila výrobu Sportage štvrtej generácie

KIA logo big
Teplička nad Váhom – Spoločnosť Kia Slovakia v Tepličke nad Váhom vyrobila v prvom januárovom týždni posledný automobil Sportage štvrtej generácie. Podľa hovorcu spoločnosti Tomáša Potočka sa táto generácia vyrábala od konca roku 2015 a posledný vyrobený kus má poradové číslo 1.161.841.

Toyota zastavuje výrobu v dvoch japonských továrňach pre problémy s dodávkami

toyota logo2
Tokio - Japonská automobilka Toyota vo štvrtok oznámila, že zastavila výrobu v dvoch domácich závodoch pre nedostatok dodávok.

Ford investuje 900 miliónov USD do modernizácie továrne v Thajsku

ford logo 3
Bangkok - Americká automobilka Ford Motor investuje 900 miliónov USD (799,57 milióna eur) do modernizácie továrne v Thajsku, v ktorej vyrába svoj pick-up Ranger a SUV Everest. Bude to jej najväčšia investícia v tejto ázijskej krajine.

BMW si zabezpečilo niekoľko miliónov čipov ročne od INOVA a GlobalFoundries

bmw car1
Mníchov - Nemecký výrobca luxusných áut BMW (Bayerische Motoren Werke) podpísal dohodu s mníchovským výrobcom mikročipov INOVA Semiconductors a spoločnosťou GlobalFoundries so sídlom v USA, o dodávkach niekoľko miliónov polovodičov ročne. Informovala o tom v stredu nemecká automobilka.

Stellantis a Foxconn chcú spolupracovať pri vývoji čipov pre autá

foxconn logo
Amsterdam/Rím - Americko-európsky automobilový koncern Stellantis a taiwanský dodávateľ Foxconn budú spolupracovať pri vývoji a predaji nových polovodičov pre automobilový priemysel. Obe spoločnosti podpísali predbežnú nezáväznú dohodu o partnerstve.

Náklady na prechod na elektromobily prekračujú možnosti výrobcov, uvidol Tavares

Stellantis Board
Miláno/Detroit - Tlak na výrobcov automobilov, aby urýchlili prechod na elektrické vozidlá, potenciálne ohrozuje pracovné miesta a kvalitu vozidiel. Vyhlásil to v stredu generálny riaditeľ spoločnosti Stellantis Carlos Tavares, podľa ktorého majú výrobcovia problémy zvládnuť vyššie náklady na výrobu elektromobilov.

Nové predstavenstvo ZF Slovakia

zf slovakia1
Dlhoročný predseda predstavenstva ZF Slovakia, Dr.h.c Peter Doll, odišiel do dôchodku po 26 rokoch strávených na Slovensku.

GWM predstavuje prvú nabíjaciu stanicu G-Charge na svete

elektromobil nabijanie
PAO-TING - Spoločnosť GWM predstavila prvú nabíjaciu stanicu G-Charge na svete v Bangkoku v Thajsku. Ide o najnovší úspech, ktorý ukázala užívateľom pri vývoji novej energie.     

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...