1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Bratislavský závod VW prispôsobuje produkciu v tomto aj v nasledujúcom týždni

Volkswagen Touareg 1
Bratislava - V súvislosti s celosvetovým nedostatkom polovodičov v dôsledku pandémie nového koronavírusu prispôsobuje bratislavský závod VW Slovakia produkciu v tomto aj v nasledujúcom týždni. Uviedla to pre TASR vo štvrtok hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová.

Seat plánuje obmedzenia produkcie pre nedostatok čipov až do budúceho roka

seat logo 2
Madrid - Španielska automobilka Seat plánuje predĺženie čiastočného prerušenia produkcie vo svojich závodoch v blízkosti Barcelony až ďaleko do budúceho roka. Dôvodom je globálny nedostatok čipov, uviedla dcéra koncernu Volkswagen.

Škoda Auto na týždeň zastaví výrobu vo všetkých českých závodoch

Skoda logo2
Mladá Boleslava - Automobilka Škoda Auto na týždeň zastaví výrobu vo všetkých troch českých závodoch. Dôvodom je nedostatok čipov, uviedli odbory. Odstávka sa uskutoční v týždni od 27. septembra.

Porsche na budúci rok otvorí v Malajzii svoj prvý závod mimo Európy

Porsche logo 1
Kuala Lumpur - Nemecký výrobca luxusných áut Porsche na budúci rok otvorí v Malajzii svoj prvý závod mimo Európy. Cieľom je pokrytie vysokého dopytu v tejto juhovýchodoázijskej krajine. V piatok to uviedli malajzijskí predstavitelia a predstavitelia automobilky.

Po Mercedese v Kecskeméte zastavuje výrobu aj Suzuki v Ostrihome

Suzuki logo 2
Budapešť - Po výrobnom závode Mercedes v maďarskom Kecskeméte je pre globálny nedostatok polovodičov nútený zastaviť výrobu osobných automobilov na dva týždne aj spoločnosť Magyar Suzuki v severomaďarskom Ostrihome, informovali v utorok viaceré maďarské médiá.

Automobilky zaznamenali v 1. polroku rekordné prevádzkové zisky

cars parking2
Stuttgart - Svetový automobilový priemysel zaznamenal v 1. polroku rekordné prevádzkové zisky, uviedla poradenská spoločnosť EY.

Pre nedostatok čipov zastavuje Scania na týždeň produkciu v Európe

scania trucks
Štokholm - Švédsky výrobca nákladných áut Scania informoval, že na jeden týždeň pozastavuje výrobu v európskych závodoch. Dôvodom je pokračujúci nedostatok čipov.  

Spoločnosť Kasai zatvára svoj výrobný závod v Leviciach

car interier
Levice – V priemyselnom parku v Leviciach končí svoju činnosť japonský výrobca automobilových dielov, spoločnosť Kasai Slovakia. Levický úrad práce eviduje nahlásené hromadné prepúšťanie od mája tohto roka. Od júna do konca roka 2021 príde o prácu postupne 264 zamestnancov firmy.

Bánovský subdodávateľ pre automobilky otvoril nové vývojové centrum

Hella svk fron lighting 1 14
Bánovce nad Bebravou - Bánovský subdodávateľ pre automobilový priemysel bude vyvíjať zadné svetlá pre celý európsky trh. Vývojové centrum tam koncern Hella presunie zo svojej centrály v Nemecku a z časti z Českej republiky. Prácu si tam nájde postupne 100 zamestnancov. Centrum otvorili vo štvrtok.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...