1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výrobca nákladných áut Volvo zatvoril väčšinu závodov

Volvo logo
Štokholm - Švédsky výrobca nákladných vozidiel Volvo AB v stredu uviedol, že väčšina výrobných závodov skupiny je v súčasnosti zatvorená a zamestnanci vo viacerých krajinách boli dočasne prepustení.

Americké automobilky budú mať závody odstavené pravdepodobne aj v apríli

cars parking2
Washington - Tri americké automobilky známe ako Veľká trojka plánujú predĺžiť súčasnú odstávku svojich závodov z marca aj na určité obdobie apríla. Dôvodom je fakt, že šírenie nového koronavírusu v USA a za hranicami sa zatiaľ nepodarilo dostať pod kontrolu.

ZKW začala s redukciou výroby vo svojom závode v Krušovciach

zkw logo
Topoľčany – Spoločnosť ZKW Slovakia začala v súvislosti s výskytom nového koronavírusu redukovať výrobu vo svojom závode v Krušovciach pri Topoľčanoch. V prvej fáze plánuje firma do konca tohto týždňa ukončiť približne 60 percent aktuálne bežiacej sériovej výroby.

Tesla pre koronavírus zastaví výrobu v kalifornskom Fremonte

tesla motors logo
Los Angeles - Americký výrobca elektromobilov Tesla od 23. marca dočasne zastaví výrobu vo svojom závode v kalifornskom Fremonte, aby dodržal nariadenia, ktoré zaviedli úrady v zálive San Francisco Bay v snahe zabrániť šíreniu nového koronavírusu.

Fiat Chrysler dočasne zastaví prevádzku v niektorých talianskych závodoch

fiat chrysler logo1
Miláno - Automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) pozastavuje dočasne prevádzku v niektorých talianskych závodoch. Je to dôsledok opatrení, ku ktorým firma pristúpila v reakcii na prudké zhoršenie situácie v súvislosti so šírením nového koronavírusu v krajine.

Produkcia Daimleru v Číne je napriek koronavírusu stabilná

Mercedes Benz logo1
Frankfurt nad Mohanom - Produkcia nemeckej automobilky Daimler v Číne je napriek koronavírusu stabilná a dodávateľské reťazce má zabezpečené. Stále je však veľmi skoro na predpovede, čo sa týka dôsledkov epidémie koronavírusu na predaj jej áut.

Udržanie továrne Vauxhall bude závisieť od dohody o obchode po brexite

PSA groupe
Paríž - Francúzska automobilová skupina PSA neočakáva, že do konca roku 2020 rozhodne, či sa má udržať britská továreň v meste Ellesmere Port. Bude to závisieť od toho, ako sa vyvinú rozhovory o obchode po brexite. Uviedol to výkonný riaditeľ Carlos Tavares.

Nový koronavírus zasiahol predaje BMW v Číne, tohtoročné ciele však nemení

BMW Logo1
Frankfurt nad Mohanom - Nemecká automobilka BMW uviedla, že epidémia nového typu koronavírusu zasiahla do jej predaja v Číne, čo sa však týka tohtoročného cieľa v rámci celosvetového predaja, ponechala ho nezmenený. Aj naďalej tak počíta s miernym rastom.

Po ZF už v Detve vyrába komponenty do áut aj Punch

Car transmission
Detva - Koncom uplynulého roku spustila v priemyselnom parku Trstená v Detve výrobu hliníkových podvozkových komponentov do automobilov belgická spoločnosť Punch.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...