1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Novým prezidentom Kia Motors Slovakia sa stal Seok Bong Kim

KIA logo big
Teplička nad Váhom - Novým prezidentom a výkonným riaditeľom výrobného závodu Kia Motors Slovakia (KMS) sa s účinnosťou od 1. januára 2021 stal Seok Bong Kim, ktorý nahradil prezidenta Kyong Jae Lee. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Ján Žgravčák.

Dodávky Tesly v roku 2020 lámali rekordy, stanovený cieľ však nedosiahla

tesla motors logo
Palo Alto - Americký výrobca elektromobilov Tesla zvýšil dodávky áut v minulom roku o viac než tretinu a prekonal tak odhady trhov. Vlastný cieľ predaja na rok 2020 sa mu však dosiahnuť nepodarilo.

Nissan obmedzí svoje pôsobenie na európskom trhu, zatvorí závod v Ávile

Nissan Logo1
Tokio - Japonská automobilka Nissan plánuje ďalšie obmedzenie svojho pôsobenia na európskom trhu a presunutie predaja a výroby svojich áut pod kontrolu partnera v aliancii Renault. Uviedla to v piatok agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na japonský denník Jomiuri.

Tesla dodá zákazníkom v Číne vyrobené SUV Model Y tento mesiac

tesla motors logo
Peking - Americký výrobca elektrických vozidiel Tesla oznámil, že začal s predajom v Číne vyrábaného športovo-úžitkového vozidla Model Y, pričom zákazníkom tieto autá dodá v priebehu januára.

Koncern Fiat Chrysler chce od roku 2022 vyrábať v Poľsku elektromobily

fiat chrysler logo1
Varšava - Taliansko-americký koncern Fiat Chrysler (FCA) oznámil, že rozšíri a modernizuje svoj závod v južnom Poľsku. Od polovice roka 2022 by v závode v meste Tychy mal začať vyrábať hybridné autá a elektromobily.

BMW plánuje zrýchliť výrobu elektromobilov, v r. 2023 majú tvoriť z predaja 20 %

BMW Logo1
Mníchov - Nemecká automobilka BMW plánuje výrazne zrýchliť výrobu elektrických vozidiel. Uviedol to šéf spoločnosti Oliver Zipse.

Kia Motors Slovakia vyrobila miliónty automobil Sportage štvrtej generácie

KIA logo big
Teplička nad Váhom – Spoločnosť Kia Motors Slovakia (KMS) vyrobila v decembri 2020 miliónty automobil Sportage štvrtej generácie. Podľa hovorcu spoločnosti Jána Žgravčáka sa súčasná verzia tohto modelu vyrába v závode v Tepličke nad Váhom od konca roka 2015.

Honda varovala, že výrobu v Británii môžu dočasne stopnúť problémy s dodávkami

honda logo 1
Londýn - Japonská automobilka Honda upozornila, že potenciálny nedostatok niektorých komponentov v dôsledku problémov pri dovoze by mohol viesť k dočasnému pozastaveniu výroby v jej britskom závode. V ňom vyrába model Civic.

Daimler predal francúzsky závod na výrobu modelov Smart firme Ineos

smart car
Hambach - Nemecký automobilový koncern Daimler, vlastník značky Mercedes-Benz, predal svoju továreň na výrobu automobilov Smart na severovýchode Francúzska britskej spoločnosti Ineos. Uviedol to v utorok pre agentúru AFP zdroj blízky vedeniu továrne, ktorý nechcel byť menovaný.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...