1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nemecký Volkswagen zvyšuje zásoby svojich áut v Británii

Volkswagen Touareg 1
Berlín - Automobilka Volkswagen (VW) zvyšuje zásoby svojich áut v Británii. Podobne ako ďalšie firmy sa obáva, že ostrovná krajina a Európska únia sa do stanoveného termínu brexitu na podmienkach ďalších vzťahov nedohodnú.

Predaj Porsche v prvých 9 mesiacoch 2019 vzrástol o 3 %

Porsche logo 1
Stuttgart - Predaj nemeckého výrobcu športových áut Porsche v prvých 9 mesiacoch tohto roka vzrástol. Vďačí za to dopytu v Číne a USA.

Porsche dostane stimul 2 mil. eur na technologické centrum

Porsche logo 1
Bratislava – Nemecký výrobca športových automobilov Porsche dostane investičný stimul vo výške dvoch miliónov eur na vybudovanie nového centra automatizácie a robotizácie automobilovej výroby v Hornej Strede.

Nissan má nového generálneho riaditeľa aj ďalších členov vedenia

nissan logo1
Jokohama - Japonská automobilka Nissan v utorok vymenovala doterajšieho viceprezidenta Makota Učidu za nového generálneho riaditeľa v rámci zmien v štruktúre firmy po škandále Carlosa Ghosna.

Toyota zvýšil svoj podiel v Subaru na 20 %

toyota logo on car
Tokio - Toyota Motor zvýši svoj podiel v Subaru na 20 % z približne 17 %, uviedli v piatok obe japonské automobilky.

Odstávka v továrni Jaguaru v Castle Bromwich potrvá o 2 týždne dlhšie

Jaguar Land Rover
Castle Bromwich - Britská automobilka Jaguar Land Rover (JLR) zatvorí svoju montážnu továreň v Castle Bromwich na dlhší čas, než sa pôvodne predpokladalo. Jaguar totiž inštaluje zariadenia potrebné pre výrobu elektromobilov.

Produkcia áut v Británii sa v auguste zvýšila, prvýkrát po 15 mesiacoch

Automotive kmh
Londýn - Produkcia áut v Británii sa v auguste zvýšila prvýkrát po 15 mesiacoch poklesu. Uviedlo to britské Združenie výrobcov a predajcov áut (SMMT).

Výrobca pneumatík Michelin zatvorí svoj závod v nemeckom Bambergu

Michelin tire
Paríž - Francúzsky výrobca pneumatík Michelin plánuje zatvoriť svoj závod v nemeckom Bambergu. Závod, ktorý zamestnáva takmer 860 ľudí, by mal produkciu ukončiť začiatkom roka 2021.

Continental po znížení objednávok prepúšťal, dnes už hľadá operátorov

tire factory
Zvolen - Aktuálna hospodárska situácia, keď európske krajiny znižujú odhady ekonomického rastu, sa v uplynulých mesiacoch prejavila aj u najväčšieho slovenského výrobcu brzdových strmeňov pre svetové automobilky, spoločnosti Continental Automotive System Slovakia Zvolen.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...