1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

SKSR: Upozorňuje na neriešenú stagnáciu odbornosti v stavebníctve

house worker
Bratislava – SKSR Stavebná komora Slovenskej republiky pri príležitosti tretieho výročia vysťahovania nebezpečnej polyfunkčnej obytnej budovy Centroom v Piešťanoch,

Boeing splnil sľub a v septembri zvýšil dodávky modelu 737

boeing logo1
Chicago - Americký výrobca lietadiel Boeing splnil sľub a zvýšil dodávky modelu 737 v septembri, keď klientom odovzdal 61 týchto svojich najžiadanejších strojov.

Stavebné povolenie na druhý úsek prepojovacej cesty Pereš – Lorinčík je vydané

road construction 2
Košice – Stavebné povolenia na výstavbu druhého úseku komunikačného prepojenia medzi mestskými časťami (MsČ) Košice-Pereš a Košice-Lorinčík nadobudnú právoplatnosť ešte tento mesiac. Uviedla to hovorkyňa mesta Košice Linda Šnajdárová.

Čína tento rok znížila dovoz LPG z USA a na konci augusta ho zastavila

LPG bottles
Peking - Čína priškrtila dovoz skvapalneného ropného plynu (liquefied petroleum gas, LPG) zo Spojených štátov v dôsledku stupňujúcej sa obchodnej vojny medzi dvoma najväčšími svetovými ekonomikami.

Risen Energy zrýchľuje tempo expanzie v juhovýchodnej Ázii podpísaním dohody o výstavbe solárnej elektrárne s výkonom 50 MW vo Vietname

electricity pylons1
Ningbo, Čína - Spoločnosť Risen Energy nedávno oznámila, že podpísala dohodu so firmou Surya Prakash Vietnam Energy Company Limited,

Elektromobily a snaha o redukciu emisií ohrozujú zisky automobiliek

charging e car
Paríž - Elektrické vozidlá sa pripravujú na hromadný vstup do európskych showroomov. Po rokoch vývoja a miliardových investícií automobiliek a ich dodávateľov tak prichádza ďalšia, možno najťažšia fáza: predaj týchto tzv. čistých vozidiel so ziskom.

Krajiny V4 chcú svoje hlavné mestá prepojiť vysokorýchlostnou sieťou

V4 flags
Štrbské Pleso – Zlepšenie spolupráce v oblasti dopravy a hľadania možností financovania strategických projektov boli hlavné dôvody stretnutia ministrov krajín Vyšehradskej štvorky (V4) na Štrbskom Plese.

Pri rekonštrukcii Imatry pribudnú podzemné kontajnery a parkovacie miesta

square workers
Zvolen - Ďalšia z ulíc na zvolenskom sídlisku Západ prechádza v týchto dňoch rozsiahlou premenou. Na ulici Imatra mení dodávateľ stavby povrch ciest i chodníkov.

ThyssenKrupp sa rozdelí na dve samostatné akciové spoločnosti

thyssenkrupp
Essen - Veľká organizačná prestavba koncernu ThyssenKrupp sa môže začať. Jeho dozorná rada schválila v nedeľu (30.9.) návrh dočasného šéfa správnej rady firmy Guida Kerkhoffa na rozdelenie oceliarskeho a strojárskeho gigantu na dve samostatné výrobné jednotky.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...