1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Francúzi dodajú Austrálii 12 ponoriek za vyše 30 miliónov eur

france flag
Canberra - Austrálska vláda uzavrela najdrahšiu dohodu v dejinách krajiny. Od Francúzska si objednala 12 ponoriek za viac ako 30 miliárd eur.

Predaj áut Mercedes-Benz v januári klesol, napriek tomu firma čaká rekordný rok

Mercedes Benz logo1
Stuttgart - Predaj áut nemeckého výrobcu luxusných vozidiel Mercedes-Benz klesol v prvom mesiaci tohto roka o takmer 7 %. Napriek tomu firma očakáva, že za celý rok 2019 zaznamená nový rekord.

ZSSK zaznamenala v decembri historicky najvyšší podiel internetového predaja

train2
Bratislava – Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) zaznamenala počas decembra minulého roka výrazný nárast predaja cestovných dokladov prostredníctvom internetu a zároveň historicky najvyšší podiel tržieb a predaných cestovných dokladov cez online kanály.

Aerolínie na nemeckých vnútroštátnych linkách prepravili menej cestujúcich

Airport 1
Berlín - Služby leteckých spoločnosti na vnútronemeckých linkách využilo vlani vyše 47 miliónov cestujúcich. Ich počet klesol medziročne takmer o 1 %. Informovalo o tom v Berlíne pracovné združenie nemeckých dopravných letísk.

Pozemky pri električkovej trati v Petržalke nechce primátor predávať

tram elektricka
Bratislava – Primátor Bratislavy Matúš Vallo deklaruje, že za jeho pôsobenia nepodpíše predaj a ani prenájom mestských pozemkov súkromnému developerovi v okolí budúcej električkovej trate v bratislavskej Petržalke.

Stavebná produkcia v decembri 2018 medziročne stúpla o 7,9 %

europa shopping center
Bratislava - Stavebná produkcia v decembri 2018 dosiahla hodnotu 540,3 milióna eur, v porovnaní s decembrom 2017 sa zvýšila o 7,9 %. Po zohľadnení sezónnych vplyvov bola o 1,4 % nižšia ako v novembri 2018. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Prievidzský dodávateľ pre automobilky plánuje prijať ďalšie stovky zamestnancov

brose
Prievidza - Dodávateľ pre automobilový priemysel plánuje ďalšie rozšírenie svojho strategického závodu v Prievidzi. Okrem dvojice výrobných a administratívnych hál chce vybudovať i škôlku.

Kia získala ďalší triumf v súťaži iF Design Awards

KIA logo big
Trojka sa opäť stala šťastným číslom značky Kia. Po uvedení novej, tretej generácie modelu Kia Ceed, ktorá sa momentálne predáva v Európe v troch rôznych typoch karosérie, dostal každý z troch nováčikov ocenenie za dizajn iF Design Award.

Predaj áut v Británii klesol aj v januári, piaty mesiac po sebe

british flag
Londýn - Predaj áut v Británii zaznamenal v januári ďalší pokles, už piaty mesiac po sebe. Uviedlo to britské Združenie výrobcov a predajcov áut (SMMT).

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk

Nenechajte si ujsť...