1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Súčasné financovanie infraštruktúry je neudržateľné, navrhujú zriadiť fond

railway station1
Bratislava  - Financovaniu železničnej infraštruktúry by mohlo pomôcť zriadenie fondu na financovanie dopravnej infraštruktúry po vzore Českej republiky.

Skupina IAG prepravila v 1. štvrťroku 26,4 milióna cestujúcich

iag airplanes
Londýn - Zvýšenie cien zatiaľ neodradilo zákazníkov skupiny International Airlines Group (IAG), materskej spoločnosti britského prepravcu British Airways, od letov cez Atlantik a v rámci Európy.

Stavebná produkcia v marci 2024 medziročne klesla o 9,4 %

house worker
Bratislava  - Produkcia stavebníctva v marci 2024 tvorila hodnotu 484,3 milióna eur a v porovnaní s minuloročným marcom sa znížila o 9,4 %. Segment stavebníctva tak evidoval jej pokles už štvrtý mesiac po sebe. Po zohľadnení sezónnych vplyvov stavebná produkcia medzimesačne poklesla o 7,5 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

S opravou havarijného mosta pri Ružomberku by mali začať na budúci rok

bridge1
Ružomberok - Havarijný most na ceste prvej triedy medzi Ružomberkom a Donovalmi v osade Podsuchá by mali začať opravovať v marci budúceho roku. Pre TASR to povedala hovorkyňa Slovenskej správy ciest (SSC) Jana Lukáčová s tým, že v súčasnosti sú vo fáze majetkovo-právneho vysporiadania.

Srbsko podpísalo s Čínou dohodu o spolupráci v oblasti energetiky

Hands Shaking
Belehrad - Srbská ministerka Dubravka Djedovičová Handanovičová podpísala vo štvrtok memorandum o porozumení medzi srbskou vládou a čínskou spoločnosťou Hunan Rich Photovoltaic Science and Technology o projekte výstavby továrne na solárne panely v meste Paračin v centrálnej časti krajiny.

Nikaragua zrušila zmluvu o výstavbe prieplavu medzi dvoma oceánmi

boat on suez
Managua - Desať rokov po slávnostnom položení základného kameňa prieplavu medzi Atlantickým a Tichým oceánom v Nikarague autoritárska vláda prezidenta Daniela Ortegu odobrala čínskej spoločnosti HKND Group koncesiu na jeho výstavbu.

Čínska automobilka BYD stavia v Maďarsku továreň na výrobu elektromobilov

byd logo
Budapešť - Čínska spoločnosť BYD postaví svoju prvú európsku továreň na výrobu elektromobilov v Maďarsku. Vyhlásil to maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. V meste Segedín na juhu krajiny sa už realizujú stavebné práce a prvé autá opustia výrobné linky budúci rok, dodal.

Tesla zrýchľuje prepúšťanie v Číne po spomalení predaja

tesla motors logo
Šanghaj - Americká automobilka Tesla znižuje počet pracovných miest v Číne po údajoch o poklese predaja. Šéf automobilky Elon Musk je pod rastúcim tlakom, aby získal späť podiel na najväčšom automobilovom trhu na svete, kde Teslu začínajú predbiehať domáci rivali.

Nissan oznámil nárast zisku za uplynulý rok 2023/2024

nissan logo1
Tokio – Japonská automobilka Nissan oznámila, že v uplynulom finančnom roku 2023/2024 takmer zdvojnásobila svoj čistý zisk, ale jej prevádzkový zisk za 4. štvrťrok zaostal za odhadmi analytikov. V súčasnom roku predpovedá pokles čistého zisku vzhľadom na tvrdú konkurenciu a pokračujúce problémy s vysokou infláciou.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...