1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Problémy s dodávkami zasiahli do kvartálnych tržieb Philips Electronics

philips logo
Amsterdam - Holandská spoločnosť Philips Electronics zhoršila v pondelok vyhliadky tohtoročných tržieb a zisku. Reagovala tak na slabšie výsledky za 3. kvartál, ktoré na jednej strane ovplyvnilo sťahovanie niektorých respiračných prístrojov z trhu a na druhej globálny nedostatok elektronických komponentov.  

Prevádzkovateľ Nord Stream 2 naplnil prvú linku technickým plynom

gas field
Moskva - Prevádzkovateľ ruského plynovodu Nord Stream 2 po dne Baltického mora uviedol, že prvá z dvoch liniek projektu bola naplnená tzv. technickým plynom, pričom stále čaká na schválenie začiatku transportu do Európy.

Pekári vyzývajú vládu, aby sa začala kritickou situáciou sektora zaoberať

pecivaren vyroba
Bratislava – Pekári vyzývajú vládu, aby sa začala kritickou situáciou v pekárenskom sektore konečne zaoberať. Sektor je pod obrovským tlakom zdražovania všetkých vstupov a nízkych odberateľských cien.

Priemyselná produkcia v Číne rástla v septembri najslabšie za 1,5 roka

chinese yuan money
Peking - Priemyselná produkcia v Číne pokračovala v septembri v raste, 18. mesiac po sebe. Bolo to však zároveň najslabšie tempo rastu za toto obdobie, pričom výsledky boli horšie aj v porovnaní s očakávaniami.

Veľkoplošné opravy ciest postupujú, práce majú pokračovať do roku 2024

road construction 2
Bratislava – Stavebné práce na veľkoplošných opravách ciest prvej triedy postupujú. Pokračovať by mali až do roku 2024. Jeden zo zhotoviteľov Združenie Eurovia – Doprastav od apríla obnovilo 20 úsekov ciest po celom Slovensku za viac ako 20 miliónov eur.

Slovak Lines nebude brániť vodičom prejsť k novému dopravcovi Arriva

arriva logo
Bratislava - Ak súčasní vodiči končiaceho dopravcu Slovak Lines budú mať záujem prestúpiť k novému dopravcovi Arriva, ktorý má na území Bratislavského kraja začať jazdiť od 15. novembra, nebude im v tom bránené. Súčasný zamestnávateľ im vyjde v ústrety a uvoľní ich k 14. novembru.

Za 3. štvrťrok sa vybralo na mýte 58,04 mil. eur, je to viac ako vlani

highway
Bratislava – V septembri sa na mýte vybralo 19,68 milióna eur. Za celý tretí štvrťrok dosiahol výber mýta 58,04 milióna eur. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka sa vybralo viac o 2,75 milióna eur. Informoval o tom manažér pre komunikačnú stratégiu a PR mýtnej firmy SkyToll Anton Bódis.

Tender na nízkopodlažné dieslové autobusy vyhrala spoločnosť SOR Libchavy

bus public
Bratislava - Dopravný podnik Bratislava (DPB) plánuje uzavrieť kontrakt na nákup nízkopodlažných krátkych autobusov s dieselovým pohonom, spĺňajúcich najvyššiu emisnú normu. Dopravca to oznámil po vyhodnotení verejnej súťaže, v ktorej uspela spoločnosť SOR Libchavy s cenovou ponukou vo výške 19.080.000 eur bez DPH.

Investície do dopravnej infraštruktúry v roku 2022 budú 1,71 mld. eur

euros2
Bratislava – Výdavky na investície do dopravnej infraštruktúry na rok 2022 predstavujú 1,71 miliardy eur. Zabezpečí sa nimi financovanie výstavby ciest prvej triedy, diaľnic a rýchlostných ciest, nadradenej cestnej siete formou PPP projektov, modernizácia železničnej infraštruktúry,

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

 

Nenechajte si ujsť...