1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Pre rozmach online nakupovania bude dopyt po skladoch rásť rýchlo

Indrustrial hall in progres
Bratislava – Do roku 2025 by mal online obchod v Európe predstavovať 298 miliárd dolárov zo všetkých predajov, celosvetovo až 1,5 bilióna dolárov. S rozmachom online nakupovania bude úmerne stúpať aj dopyt po logistických nehnuteľnostiach.

Záujem o diaľničné známky rastie, medziročný nárast tržieb bol 121 %

highway1
Bratislava – Záujem motoristov o nákup diaľničných známok pokračoval vo výraznom raste aj v máji. Oproti predpandemickému roku 2019 stúpli májové tržby o 47 %. Medziročne sa zvýšili dokonca viac ako dvojnásobne, nárast predstavoval 121 %.

Menšia okružná križovatka pri parku by mala zlepšiť dopravu už o rok

kruhovy objazd
Banská Bystrica – Dopravná situácia v okolí mestského parku na Tajovského ulici v Banskej Bystrici sa v budúcom roku zlepší.

Stellantis plánuje investovať vyše 30 mld. eur do elektrifikácie svojich áut

stellantis logo
Paríž/Miláno - Automobilka Stellantis plánuje investovať v najbližších štyroch rokoch viac než 30 miliárd eur do elektrifikácie svojich vozidiel. Uviedla to firma vo štvrtok s tým, že túto stratégiu by malo podporiť päť závodov na batérie v Európe a USA.

Tržby slovenskej chémie za 1.štvrťrok 2021 medziročne klesli o 0,5 %

ZCHFP logo
Bratislava - Za 1. štvrťrok 2021 zaznamenal chemický a farmaceutický priemysel v SR celkové tržby 2,354 miliardy eur, čo bolo porovnaní s rovnakým obdobím roku 2020 menej o 0,5 %. Informoval o tom Roman Karlubík, prezident Zväzu chemického a farmaceutického priemyslu (ZCHFP) SR.

NDS chce zabezpečiť posypový materiál na zimnú údržbu za vyše 14 mil. eur

road 1
Bratislava – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) chce zabezpečiť chemický posypový materiál na zimnú údržbu diaľnic a rýchlostných ciest. Cenu odhaduje na vyše 14 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to z oznámenia o vyhlásení súťaže, ktoré bolo zverejnené vo vestníku verejného obstarávania.

EÚ udelila pokutu najväčším nemeckým výrobcom áut za tajnú dohodu o emisiách

euros
Brusel - Európska únia (EÚ) vo štvrtok udelila pokuty v celkovej výške 875 miliónov eur hlavným nemeckým výrobcom automobilov za dohodu o obmedzení vývoja a zavádzania systémov kontroly emisií v automobiloch.

Začala sa rekonštrukcia viacerých úsekov ciest, potrvá do konca leta

road construction 3
Lučenec – V meste Lučenec sa začali vo štvrtok práce na viacerých miestnych komunikáciách, tie čaká úprava a následná pokládka nového asfaltového krytu. Ako o tom TASR informovala vedúca kancelárie primátorky Mária Bérešová, náklady na rekonštrukciu štyroch úsekov dosahujú približne 287.000 eur.

Stavebná produkcia v máji medziročne vzrástla o 4,4 %

geodezia meranie
Bratislava - Produkcia v stavebníctve sa v máji medziročne zvýšila o 4,4 %, za obdobím pred pandémiou nového koronavírusu však zaostávala o viac ako osem percent. V piatok o tom informoval Štatistický úrad SR. V medzimesačnom porovnaní oproti aprílu bola po zohľadnení sezónnych vplyvov stavebná produkcia nižšia o 1,7 %.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

CEVA png 220x220 medium150ppi

Nenechajte si ujsť...