1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Schválila pre tri kraje bezúročnú pôžičku 63 mil. eur na opravu ciest (2)

road construction 3
Bratislava/Medzilaborce – Slovenská vláda schválila bezúročnú pôžičku pre Žilinský, Banskobystrický a Trnavský samosprávny kraj na opravy ciest II. a III. triedy v celkovej výške 63 miliónov eur.

Dodávky lietadiel Boeingu v 1. kvartáli výrazne klesli

boeing logo1
Chicago - Dodávky amerického výrobcu lietadiel Boeing sa v prvých troch mesiacoch prudko znížili. Dôvodom je uzemnenie strojov radu 737 Max po celom svete.

Výsledky horúcej hydroskúšky v EMO3 očakáva ÚJD do konca apríla

nuclear power 3
Mochovce – Výsledky horúcej hydroskúšky na treťom bloku jadrovej elektrárne Mochovce (EMO3) očakáva Úrad jadrového dozoru SR do konca apríla.

American Airlines znížili odhad tržieb za 1. kvartál pre uzemnenie 737 MAX

american airlines plane
New York - Dlhodobé uzemnenie lietadiel Boeing 737 MAX prinútilo American Airlines znížiť svoju prognózu tržieb za 1. štvrťrok 2019.

Výroba áut a dielov vlani v 2. polroku klesla; VW klesol odbyt aj v 1. kvartáli

autosalon bratislava
Wiesbaden - Počet automobilov a komponentov, ktoré vyrobili nemecké továrne v 2. polroku 2018, citeľne klesol. Informoval o tom spolkový štatistický úrad Destatis.

Spoločnosť Rosnefť zrealizuje program ťažby ropy v arktickej oblasti

Rosneft logo1
Moskva - Spoločnosť Rosnefť v roku 2018 dosiahla rekordnú ťažbu 260 miliónov ton uhľovodíkových palív. V sektore sa dostala do prvej desiatky najväčších spoločností sveta. Súčasne sa stala aj najväčším prispievateľom do ruského štátneho rozpočtu.

Ryanair je v prvej desiatke najväčších znečisťovateľov v Európe

ryanair plane
Brusel - Írska letecká spoločnosť Ryanair patrí medzi desiatich najväčších znečisťovateľov v Európe. Ukázali to údaje európskej spoločnosti Transport & Environment. Je to prvýkrát, čo sa firma, ktorá neprevádzkuje uhoľné elektrárne, dostala na vrchol rebríčka.

JAVYS transportoval tretí z 12 parogenerátorov jadrovej elektrárne

Nuclear Energy Plant
Jaslovské Bohunice – V jadrovej elektrárni V1 v Jaslovských Bohuniciach sa v utorok uskutočnila preprava tretieho parogenerátora.

Začala sa plánovaná generálna odstávka 1. bloku elektrárne Mochovce

nuclear logo
Bratislava - Slovenské elektrárne (SE) začali 6. apríla generálnu odstávku prvého bloku Mochoviec (EMO1). Je prvou z odstávok jadrových elektrární plánovaných v roku 2019. Informovala o tom spoločnosť SE.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...