1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Produkcia cukru v kľúčovom štáte Indie klesá, očakáva sa rast cien

cukor
Bombaj - Produkcia cukru v kľúčovom indickom štáte Maháráštra by mala podľa najnovších odhadov klesnúť v sezóne 2023/2024 zhruba o 14 % a dosiahnuť najnižšiu úroveň za posledné štyri roky. Príčinou je extrémne suchý august, ktorý spôsobil pokles úrod cukrovej trstiny. Uviedli to v stredu pre agentúru Reuters zdroje z priemyslu aj vlády.

Tesla plánuje zvýšiť odber komponentov z Indie

tesla motors logo
Naí Dillí - Americký výrobca elektromobilov Tesla plánuje tento rok odoberať z Indie komponenty v hodnote 1,7 až 1,9 miliardy USD (1,59 až 1,77 miliardy eur). Uviedol to v stredu minister obchodu Pijuš Gojal v súvislosti s plánmi Tesly na vybudovanie továrne v krajine. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

BP investuje v Nemecku do konca desaťročia až 10 miliárd eur

BP petrol station
Berlín/Londýn - Britská ťažobná spoločnosť BP plánuje investovať v Nemecku do konca tohto desaťročia až 10 miliárd eur, a to do nízkouhlíkových palív, obnoviteľných zdrojov a do nabíjacích staníc pre elektromobily.

KSK začína súvislé opravy vybraných úsekov ciest II. a III. triedy

construction machinery
Košice – Košický samosprávny kraj (KSK) pokračuje v ďalších opravách ciest II. a III. triedy. Súvislá oprava vozoviek zahŕňa 28 úsekov, ktoré sú v nevyhovujúcom stupni stavebnotechického stavu. Informovala o tom hovorkyňa KSK Anna Terezková.

Zníženie ťažby ropy spôsobí významné výpadky globálnych dodávok

Oil Well6
Paríž - Zníženie ťažby ropy zo strany kľúčových producentských krajín Saudskej Arábie a Ruska spôsobí do konca tohto roka významné narušenia dodávok, čo zvyšuje riziko ďalších otrasov na globálnych trhoch. Uviedla to v stredu Medzinárodná agentúra pre energetiku (EIA).

Vláda schválila firme Mubea Tailored Products investičnú pomoc 19,92 mil. eur

euros
Bratislava - Mubea Tailored Products, s. r. o., Kežmarok žiada investičnú pomoc na podporu výstavby nového výrobného závodu na automobilové diely v lokalite Veľká Ida, v okrese Košice-okolie. Vyplýva to z návrhu z dielne Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý schválil vládny kabinet.

Spoločnosť Swiss od marca 2024 spojí leteckou linkou Košice a Zürich

airport kosice
Košice – Do Košíc prichádza nový letecký dopravca. Na pravidelnej linke Zürich – Košice – Zürich bude od 27. marca 2024 lietať švajčiarska letecká spoločnosť Swiss International Air Lines. Linka bude prevádzkovaná trikrát týždenne, informovali zástupcovia košického letiska a leteckého dopravcu.

EÚ bude vyšetrovať čínske štátne dotácie pre elektromobily

elektromobil nabijanie
Štrasburg - EÚ začne vyšetrovať čínske štátne dotácie pre elektromobily na obranu európskeho priemyslu pred "umelo nízkymi cenami". Uviedla to v stredu v Štrasburgu predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová vo svojom prejave o stave Únie.

Letisko Košice prvýkrát vybavilo viac ako 100.000 cestujúcich za mesiac

airport kosice
Košice - Letisko Košice prvýkrát v histórii vybavilo viac ako 100.000 cestujúcich za mesiac. Počas uplynulého augusta vybavili dokopy 102.270 cestujúcich, čo je medziročne viac o 3,4 percenta. TASR o tom informoval manažér pre rozvoj obchodu letiska Juraj Toth.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...