1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Samsung zatvorí svoj jediný čínsky závod na výrobu televízorov

Samsung LCD tv
Soul - Samsung Electronics sa rozhodol, že do konca novembra zatvorí svoj jediný závod na výrobu televízorov v Číne. V pondelok to povedal hovorca juhokórejskej spoločnosti. Samsung tak pokračuje v presune výroby z Číny.

Tunel Milochov prerazili v čase, keď sa po trati malo trištvrte roka jazdiť

rails
Považská Bystrica – Napriek dvojročnému meškaniu rekonštrukcie železničnej trate v úseku Púchov – Považská Teplá vníma minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal pondelkové prerazenie 1861 metrov dlhého tunela Milochov pozitívne. Stavebný trh na Slovensku podľa neho potrebuje pozitívne signály.

Od marca do júna sa tržby PPS Group prepadli o viac ako 40 percent

PPS Group logo
Detva – Podpolianska strojárska spoločnosť PPS Group Detva zaznamenala počas mesiacov marec až jún tohto roka medziročný prepad tržieb o viac ako 40 percent.

NDS začala s opravou cesty v úseku z Budimíra do Košíc

NDS logo
Košice – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v pondelok začala s opravou cesty I/20 v úseku z Budimíra do Košíc. Pre TASR to za NDS potvrdila Eva Žgravčáková. Obmedzenia pre vodičov potrvajú do 4. októbra.

Čínsky automobilový trh by mal v najbližších piatich rokoch rásť iba mierne

chinese flag1
Tchien-ťin - Čínsky automobilový trh bude v najbližších piatich rokoch rásť iba mierne. Uviedla to koncom tohto týždňa Čínska asociácia výrobcov automobilov (CAAM).

DPB vybral vlani od čiernych pasažierov viac ako 2,125 mil. eur

bus public
Bratislava – Dopravný podnik Bratislava (DPB) uložil v roku 2019 viac ako 37.000 pokút, od "čiernych pasažierov" vybral celkovo 2.125.934 eur. V porovnaní s rokom 2018 je to o 73.655 eur viac, dopravný podnik tak eviduje nárast počtu ľudí cestujúcich v bratislavskej mestskej hromadnej doprave "na čierno".

MOUNTPARK pri Seredi sa rozširuje X Pribudne 26 000 m2 skladovacích priestorov

Indrustrial hall in progres
Bratislava - Spoločnosť Mountpark Logistics, popredný developer priemyselných a logistických nehnuteľností, dnes oznámila, že v logistickom parku Mountpark Sereď začína so špekulatívnou výstavbou novej haly  s rozlohou 26 000 m².

DHL Supply Chain menovala Piotra Okurowského za generálneho riaditeľa na Slovensku

DHL logo
Senec - DHL Supply Chain Slovensko, líder v oblasti zmluvnej logistiky, menovala na pozíciu generálneho riaditeľa Piotra Okurowského. Nahrádza Nica Schütza, ktorý preberá novú rolu v Skupine DPDHL so sídlom v nemeckom Bonne.

V ŠKODA AUTO nasadili najnovšie logistické roboty slovenského výrobcu

Skoda logo2
Žilina  – Inteligentné riadenie, prepojenie priamo na výrobu, pokročilá orientácia vďaka synchronizácii reálneho a virtuálneho sveta. Takýmito vlastnosťami sa vyznačujú najmodernejšie typy logistických robotov z portfólia žilinskej technologickej spoločnosti CEIT, ktoré aktuálne vo svojich závodoch nasadil najväčší český výrobca automobilov.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...