1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Slovnaft bude v bratislavskej rafinérii vyrábať kvapalné hnojivá

slovnaft refinery
Bratislava - V areáli bratislavskej rafinérie sa ešte v tomto roku začnú vyrábať hnojivá pre poľnohospodárstvo. Spoločnosť Stercorat Hungary tu v spolupráci so Slovnaftom vybudovala novú výrobnú linku na produkciu kvapalných hnojív.

Značka Volkswagen má za sebou rekordný máj

volkswagen logo3
Wolfsburg - Značka Volkswagen (VW) má za sebou rekordný máj.

Import ocele do EÚ vzrástol v tomto roku o 8 % v dôsledku ciel v USA

steel factory3
Brusel - Nárast dovozu ocele do Európskej únie (EÚ) o 8 % v tomto roku je priamym dôsledkom amerických ciel na tento kov. Tie spôsobili, že zámorskí producenti odklonili svoj export od amerických k európskym brehom.

Konsolidované tržby EPH vlani stúpli na 6,01 mld. eur

EPH logo
Bratislava - Energetický a průmyslový holding, a.s., (EPH) dokázal aj v roku 2017 zvýšiť svoju ekonomickú a prevádzkovú výkonnosť.

Tempo rastu produkcie španielskeho priemyslu sa v apríli spomalilo

spanish flag
Madrid - Medziročné tempo rastu produkcie španielskeho priemyslu sa v apríli nečakane prudko spomalilo a medzimesačne jeho výkon dokonca klesol. Informoval o tom v stredu štatistický úrad INE.

Taliansky výrobca cestovín Barilla investuje do rozšírenia výroby 1 mld. eur

barilla logo
Miláno - Talianska potravinárska spoločnosť Barilla investuje v najbližších piatich rokoch 1 miliardu eur do rozšírenia výroby a uvedenia nových produktov na trh. Najväčší producent cestovín na svete tak reaguje na zmeny v požiadavkách zákazníkov.

Volkswagen s čínskym partnerom FAW postaví v Číne tri závody

volkswagen logo2
Wolfsburg - Spoločný podnik nemeckého Volkswagenu (VW) a čínskej firmy FAW postaví v čínskych mestách Čching-tao, Tchien-ťin a Fo-šan tri závody, v ktorých sa budú montovať autá s elektrickým pohonom.

Nemecký strojársky priemysel má obavy z obchodných konfliktov

metalurgia
Frankfurt nad Mohanom - Nemecký strojársky priemysel sa pre medzinárodné obchodné spory, politické turbulencie a digitalizáciu pripravuje na veľké výzvy.

Fiat Chrysler mieni zastaviť výrobu dieselov a zdvojnásobiť tržby a zisky

fiat chrysler logo1
Rím/Amsterdam - Automobilový koncern Fiat Chrysler Automobiles (FCA) plánuje v rokoch 2018 až 2022 investície vo výške 45 miliárd eur. Počíta pritom s ročným rastom tržieb v priemere o 7 %.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...