1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nový vodojem v Z. Bystrici by mohol začať fungovať začiatkom roka 2023

bvs logo
Bratislava – Nový vodojem, ktorý buduje Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) v Záhorskej Bystrici, je hotový na približne 70 percent. Pomôcť má nielen obyvateľom tejto bratislavskej mestskej časti, ale aj okolitým obciam, ako Borinka a Marianka či viacerým menším lokalitám.

Rast aktivity v írskom stavebníctve pokračuje v spomaľovaní

irish flag
Dublin - Aktivita v írskom stavebnom sektore pokračovala v apríli v spomaľovaní tempa rastu, čo ovplyvnil najmä nepriaznivý vývoj nových objednávok. Z jednotlivých sektorov sa najmenej darilo oblasti inžinierskych stavieb, ktorá zaznamenala pokles aktivity.

SIEA vyhlásila súťaž na vodíkové autobusy aj ďalšie čerpacie stanice na vodík

hydrogen
Bratislava - Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) vyhlásila verejné obstarávanie na dodávku troch vodíkových čerpacích staníc a na prenájom vodíkových autobusov. Dve stanice by mali pribudnúť v Trenčianskom a Košickom samosprávnom kraji a tretia bude mobilná.

Saudská Arábia je na dobrej ceste zvýšiť ťažbu ropy nad 13 miliónov barelov/deň

Oil Well6
Rijád - Saudská Arábia je na dobrej ceste zvýšiť ťažbu ropy nad 13 miliónov barelov (1 barel = 159 litrov) denne do konca roka 2026 alebo začiatkom roka 2027. Vyhlásil to v pondelok saudskoarabský minister energetiky princ Abdulaziz bin Salmán.

Renault predá podiel v AvtoVAZe ruskému inštitútu s možnosťou spätného odkúpenia

Renault logo1
Moskva/Paríž - Francúzska automobilka Renault predá väčšinový podiel v ruskej firme AvtoVAZ ruskému výskumnému inštitútu. Uviedla to v pondelok francúzska spoločnosť s tým, že súčasťou dohody je možnosť spätného odkúpenia podielu v nasledujúcich šiestich rokoch. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Shell predáva ruskú maloobchodnú divíziu spoločnosti Lukoil

shell gas station 1
Moskva/Londýn - Britský ropný koncern Shell predá svoju ruskú divíziu maloobchodného predaja a mazív najväčšiemu tamojšiemu producentovi ropy Lukoil. Obe spoločnosti to oznámili vo štvrtok. Britský koncern postúpil o krok dopredu v rámci odchodu z Ruska pre inváziu na Ukrajinu.

MH vyhlásilo výzvu na výstavbu obnoviteľných zdrojov v sume 18 miliónov eur

Solar panels1
Bratislava - Ministerstvo hospodárstva vyhlásilo prvú výzvu na výstavbu nových obnoviteľných zdrojov energie (OZE) z plánu obnovy a odolnosti. Rezort podporí projekty celkovou sumou 18 miliónov eur bez ohľadu na technológiu, jediným kritériom by mala byť najnižšia cena na výrobu energie.

Volkswagen očakáva skôr rovnakú ziskovosť elektromobilov ako konvenčných áut

volkswagen logo2
Wolfsburg - Nemecká automobilová skupina Volkswagen (VW) očakáva, že jej elektrické vozidlá budú rovnako ziskové ako autá na fosílne palivá skôr, ako pôvodne plánovala. Vyhlásil to vo štvrtok generálny riaditeľ Herbert Diess na výročnom stretnutí akcionárov automobilky.

Letisko Heathrow výrazne zlepšilo odhad tohtoročného počtu pasažierov

Heathrow airport
Londýn - Londýnske letisko Heathrow výrazne zlepšilo celoročnú prognózu počtu cestujúcich, k čomu prispel silný apríl, keď vybavilo viac než 5 miliónov pasažierov. Pôvodne počítalo s tým, že jeho služby využije tento rok necelých 46 miliónov cestujúcich, teraz očakáva, že to bude zhruba o 7 miliónov ľudí viac.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...