1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Billa otvorila v Seredi nové logistické centrum za 39,5 milióna eur

billa 19
Sereď – Nové logistické centrum otvorila po takmer roku výstavby v Seredi spoločnosť Billa. Areál s rozlohou 138.202 metrov štvorcových (m2) vyrástol v priemyselnej zóne mesta a vyžiadal si investíciu v objeme 39,5 milióna eur.

Letecké opravovne Trenčín spustili výrobu modulov pre 3D rádiolokátory

radar
Trenčín - Štátna akciová spoločnosť Letecké opravovne Trenčín (LOTN) spustila výrobu mikrovlnných modulov pre 3D rádiolokátory určené pre Ozbrojené sily (OS) SR. Po prvýkrát tak má spoločnosť nielen servisný, ale i výrobný program. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Kraj odovzdal štyri staveniská ciest a mostov, s prácami sa začne na jar

construction machinery
Banská Bystrica - Zástupcovia Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) v januári oficiálne odovzdali štyri staveniská ciest a mostov. Ide o druhú etapu rekonštrukcie cesty II/591 Banská Bystrica – hranica okresov Banská Bystrica, Zvolen – Zvolenská Slatina a o mosty v Rakytovciach, Oravciach a Kalinke.

Boeing vykázal nižšiu kvartálnu stratu, výsledky však zaostali za očakávaniami

boeing logo2
Chicago - Americký výrobca lietadiel Boeing oznámil za 4. štvrťrok minulého roka stratu, v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka sa však výrazne znížila. Zatiaľ, čo v poslednom kvartáli 2021 predstavovala strata Boeingu viac než 4 miliardy USD, vo 4. štvrťroku minulého roka dosiahla približne 630 miliónov USD.

Tesla investuje do rozšírenia svojej gigafactory v Nevade takmer 4 mld. USD

tesla motors logo
Washington - Americký výrobca elektrických áut Tesla investuje do rozšírenia svojej gigafactory v americkom štáte Nevada takmer 4 miliardy USD. Investícia bude znamenať výstavbu dvoch závodov a ďalšie tisícky pracovných miest.

Red Bull zaznamenal v roku 2022 rekordné tržby, predaj aj prevádzkový zisk

red bull can
Fuschl - Výrobca energetických nápojov Red Bull uviedol, že v minulom roku zaznamenal rekordné tržby, predaj aj prevádzkový zisk.

Štátna akciovka DMD Group vytvorí v tomto roku 250 nových pracovných miest

nezamestnanost1
Dubnica nad Váhom – Štátna akciová spoločnosť DMD Group chce v tomto roku prijať 250 nových zamestnancov. Po 15-percentnom zvýšení počtu zamestnancov v minulom roku by tak ich počet mal stúpnuť na takmer 900. TASR o tom informoval generálny riaditeľ spoločnosti Štefan Škultéty.

Aerolínie easyJet vykázali v 1. kvartáli stratu, jej rozsah však výrazne klesol

easyjet plane
Londýn - Britské nízkonákladové aerolínie easyJet pokračovali v 1. kvartáli súčasného obchodného roka v strate, jej rozsah však spoločnosť dokázala znížiť o viac než tretinu. Výsledky podporil výrazný rast tržieb, keď príjmy z prepravy cestujúcich vzrástli o takmer 80 %.

Tržby Alstomu v 3. kvartáli vzrástli na 4,22 miliardy eur

alstom
Paríž - Tržby francúzskeho výrobcu koľajových vozidiel Alstom SA v 3. kvartáli fiškálneho roka 2022/2023 vzrástli na 4,22 miliardy eur z 3,92 miliardy eur v treťom štvrťroku 2021/2022. Firma v uplynulom štvrťroku zaznamenala objednávky v hodnote 5,2 miliardy eur.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...