1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nemecko sa snaží o dohodu o plyne so SAE, aby zmenšilo výpadok dodávok z Ruska

gas fire2
Berlín - Nemecko si možno už v najbližších dňoch zabezpečí dodávky skvapalneného zemného plynu (LNG) zo Spojených arabských emirátov, ktoré mu majú pomôcť nahradiť zníženie dodávok z Ruska. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Bloomberg.

DPB sleduje vývoj cien energií, zriadil pracovnú skupinu a chystá opatrenia

bus public
Bratislava - Dopravný podnik Bratislava (DPB) v snahe zmierniť negatívny vplyv energetickej krízy vytvoril internú pracovnú skupinu.

Prvá etapa severného obchvatu Prešova má byť hotová v júli budúceho roka

highway
Prešov - Rýchlostná cesta R4 Prešov - severný obchvat, I. etapa má byť dokončená do konca júla 2023. Práce pokračujú podľa harmonogramu. Po pondelkovej návšteve stavby to skonštatovali generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Vladimír Jacko a štátny tajomník Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Jaroslav Kmeť.

OLO má výrazne prispieť k zvýšeniu energetickej sebestačnosti mesta

separation
Bratislava - Bratislavská mestská firma Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) má výrazne prispieť k zvýšeniu energetickej sebestačnosti hlavného mesta.

Stavebná produkcia v eurozóne v júli vzrástla, prvýkrát za päť mesiacov

Zeriav1
Luxemburg - Stavebná produkcia v eurozóne zaznamenala v júli rast, prvý za päť mesiacov. TASR o tom informuje na základe údajov štatistického úradu Európskej únie Eurostat, ktorý zverejnil prvý odhad.

Ceny chleba v EÚ v auguste prudko zdraželi, na Slovensku o 32 percent

pekaren1
Brusel - Ceny potravín, najmä chleba, zeleniny a mäsa, zdraželi a predražené boli v auguste aj ceny olejov a tukov na varenie. Slovensko malo v auguste štvrté najpredraženejšie ceny chleba. Uviedol to v pondelok štatistický úrad EÚ Eurostat.

Firma Gebrüder Weiss nie je závislá od logistických developerov

gerbruder weiss logo
Bratislava - Logistické a prepravné služby čaká turbulentný záver roka 2022. Čo chystá a ako je na túto sezónu pripravená rakúska logistická a prepravná spoločnosť Gebrüder Weiss, prezradí jej sales and developement manager Marek Bognár.

Volkswagen už neočakáva ukončenie čipovej krízy v budúcom roku

Volkswagen Touareg
Berlín - Nemecká automobilka Volkswagen už nepredpokladá ukončenie čipovej krízy v budúcom roku. Ako firma uviedla, pripravuje sa na "nový normál" výpadkov v dodávateľskom reťazci.

JA Solar získala najvyššie hodnotenie AAA v rebríčku PV ModuleTech Bankability

solarne panely
Peking - Spoločnosť JA Solar získala 13. septembra najvyššie možné hodnotenie AAA, keď spoločnosť PV Tech zverejnila za tretí štvrťrok 2022 svoj rebríček PV ModuleTech Bankability.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...