1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk Voestalpine v 1. kvartáli vzrástol napriek clám v USA

steel factory3
Viedeň - Rakúska oceliarska spoločnosť Voestalpine AG dosiahla v 1. kvartáli finančného roka 2018/19 nárast zisku aj napriek americkým clám na dovoz ocele z Európy.

Spoločnosť Palma opätovne rozbieha výrobu olejov na Slovensku

palma group logo
Bratislava - Spoločnosť Palma opätovne rozbieha výrobu olejov na Slovensku. Nové produkty sa chystá spotrebiteľom predstaviť na tohtoročnej agropotravinárskej výstave Agrokomplex. Informovala o tom spoločnosť.

Zisk koncernu Rosnefť sa v 2. kvartáli viac ako zdvojnásobil

Rosneft logo1
Moskva - Najväčší ruský ropný koncern Rosnefť v utorok uviedol, že sa jeho čistý zisk v 2. štvrťroku 2018 viac ako zdvojnásobil. Vďačí za to rastúcim tržbám po zdražení ropy.

Sankcie USA zatiaľ nemajú vplyv na aktivity koncernu Nestlé v Iráne

nestle building
Bern - Švajčiarsky potravinársky koncern Nestlé oznámil, že sankcie USA sa na jeho iránskom biznise zatiaľ neprejavili. Washington potom, ako v máji odstúpil od jadrovej dohody s Iránom, obnovil od utorka prvý balík ekonomických sankcií.

Siemens zaznamenal v 3. kvartáli pokles zisku

Siemens
Mníchov - Nemecký priemyselný koncern Siemens zaznamenal v uplynulom 3. kvartáli finančného roka 2017/18 pokles zisku. Dôvodom boli citeľne vyššie výdavky na dane a slabšie príjmy jeho energetickej divízie.

Nemecký Continental zaznamenal v 1. polroku zvýšenie zisku

continental logo
Berlín - Nemecký výrobca pneumatík Continental oznámil za prvý polrok tohto roka rast zisku o vyše štyri percentá. V ďalšom období však počíta s negatívnym vplyvom sezónnych faktorov, ako aj nového emisného testu WLTP.

Zisk Apple v 3. kvartáli prekonal odhady analytikov

Apple Logo1
San Francisco - Americký koncern Apple v 3. kvartáli finančného roka 2017/18 prekonal odhady analytikov. Technologický gigant vďačí za tento výsledok dopytu po svojich smartfónoch, najmä po drahšom iPhone X, a tiež po službách.

ArcelorMittal zaznamenal v 2. kvartáli nárast tržieb aj zisku

arcelormittal logo
Luxemburg - Najväčší svetový výrobca ocele, koncern ArcelorMittal, zaznamenal v 2. kvartáli 2018 nárast zisku, ktorý prekonal tak odhady analytikov.

Zisk Sony sa v 1. kvartáli takmer strojnásobil

sony logo
Tokio - Zisk japonského koncernu Sony sa v uplynulom kvartáli takmer strojnásobil. Podporili ho stabilný predaj hardvéru, dobré výsledky divízie videohier a dopyt po komponentoch.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...