1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Tržby aj zisk Infineonu v 2. kvartáli vzrástli

electrotechnic factory
Mníchov - Nemecký výrobca čipov Infineon v utorok mierne zvýšil svoju prognózu tržieb aj marže v súčasnom fiškálnom roku 2020/21, keďže dopyt po čipoch výrazne prevyšuje ponuku. A oznámil, že pokračuje v investíciách do zvýšenia výrobných kapacít.

Zisk Saudi Aramco v 1. kvartáli vzrástol o 30 %

Oil Well6
Rijád - Saudskoarabský štátny energetický gigant Saudi Aramco v utorok oznámil, že jeho zisk v 1. štvrťroku vzrástol o 30 %. Podporili ho vyššie ceny ropy aj vyššie rafinérske marže.

Austrian Airlines vykázali v 1. kvartáli stratu vyše 100 miliónov eur

austrian airlines plane
Viedeň/Schwechat/Frankfurt nad Mohanom - Rakúska letecká spoločnosť Austrian Airlines (AUA) pre pretrvávajúce pandemické opatrenia otvorila tento rok so stratou a výrazným prepadom počtu cestujúcich.

Kanadský ropný koncern Imperial Oil sa v 1. štvrťroku vrátil k zisku

oil barrels
Calgary - Kanadská ropná spoločnosť Imperial Oil sa v 1. štvrťroku vrátila k zisku. Dopomohli jej k tomu rastúce ceny ropy po tom, ako sa ekonomiky začali postupne zotavovať z minuloročnej koronakrízy. Spoločnosť zároveň zvýšila objem produkcie.

Exxon Mobil vykázal za 1. štvrťrok zisk

exxon mobile
Houston - Americký ropný koncern Exxon Mobil sa v 1. štvrťroku 2021 vrátil k zisku a prekonal aj odhady ekonómov.

Začala sa rekonštrukcia námestia Rozkvet na trenčianskom sídlisku Sihoť

square workers
Trenčín – Estetickú hodnotu a funkčnosť námestia Rozkvet na sídlisku Sihoť v Trenčíne má zvýšiť komplexná rekonštrukcia. Radnica odovzdala tento týždeň stavenisko zhotoviteľovi, novú tvár by malo námestie dostať do konca roka.

Taliansky koncern Eni ukončil 1. kvartál s výrazným prepadom zisku

eni logo
Rím - Taliansky energetický koncern Eni uzatvoril 1. kvartál tohto roka s medziročným poklesom zisku z 2,92 miliardy eur na 856 miliónov eur. Zisk pred úrokmi a zdanením naproti tomu vzrástol o 171 % na 1,3 miliardy eur.

AstraZeneca mala v 1. kvartáli tržby z vakcín 275 miliónov USD

astrazeneca logo
Londýn - Farmaceutická spoločnosť AstraZeneca v piatok informovala, že v 1. štvrťroku 2019 dosiahli jej tržby z predaja vakcín proti ochoreniu COVID-19 275 miliónov USD (226,73 milióna eur). Oznámila, že je na dobrej ceste dodávať od apríla 200 miliónov dávok vakcín mesačne.

Zisk Chevronu v 1. kvartáli klesol o 29 %

Chevron Gas Station
San Ramon - Zisk Chevronu v 1. kvartáli klesol o 29 %. Dôvodom boli slabšie marže rafinérskej divízie, výpadky produkcie spôsobené počasím a predaj aktív, ktorý nafúkol zisk pred rokom.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...