1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Prepúšťanie v GM podráždilo D. Trumpa, vyhráža sa zrušením dotácií

general motors logo company
Washington - Úsporný program, ktorý americká automobilka General Motors (GM) oznámila tento týždeň, podráždil amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Správa ciest KSK je na zimu pripravená, jej strediská sú v stálej prevádzke

Sprava silnic Olomouckeho kraje
Košice – Správa ciest Košického samosprávneho kraja (KSK) ma na zimnú údržbu pripravených 64 sypačov, 23 traktorov, sedem snehových fréz a tri nákladné autá s pluhom. "Zimný režim údržby ciest sme oficiálne začali 1. novembra.

V centre mesta Žiar nad Hronom osadili nabíjaciu stanicu pre elektromobily

electromobil battery recharging
Žiar nad Hronom - Pred Mestským úradom v Žiari nad Hronom pribudla v týchto dňoch nabíjacia stanica pre elektromobily. Žiarski mestskí policajti totiž budú už čoskoro na hliadkovanie využívať elektromobil. Nabíjaciu stanicu bude môcť využívať aj verejnosť.

TSK v budúcom roku opraví za šesť miliónov eur 58 kilometrov ciest

road 1
Trenčín - Do celoplošných opráv súvislých úsekov ciest druhej a tretej triedy investuje v budúcom roku Trenčiansky samosprávny kraj šesť miliónov eur, o milión viac ako v tomto roku.

Prehnaný tlak na rozvoj elektromobility ohrozuje pracovné miesta vo VW

Volkswagen Touareg
Wolfsburg - Šéf podnikových odborov Volkswagenu (VW) Bernd Osterloh v súvislosti s čoraz prísnejšími emisnými limitmi varoval pred prehnanými cieľmi.

Stavebné objednávky v Nemecku prudko rastú

construction building
Wiesbaden - Nemecký stavebný sektor zaznamenáva vďaka pretrvávajúcemu vysokému dopytu po bytoch boom. V septembri sa opäť výrazne zvýšili objednávky stavebného sektora.

Saudská Arábia očakáva v januári slabý dopyt, bude naň reagovať

Oil Well6
Rijád - Saudská Arábia očakáva, že dopyt po rope bude v januári slabý. Arabské kráľovstvo bude na to adekvátne reagovať, aby upokojilo nervozitu na trhoch. Vyhlásil to saudskoarabský minister pre energetiku Chalíd al-Falih.

Nákladná cestná doprava v EÚ v roku 2017 vzrástla o 4,5 %

Avia
Brusel - Nákladná cestná doprava v Európskej únii (EÚ) vyjadrená v tonokilometroch (tkm) medzi rokmi 2016 a 2017 stúpla o 4,5 %. V rokoch 2013 až 2017 sa zvýšila o 11,8 %, uviedol európsky štatistický úrad Eurostat.

Stredoslovenská distribučná vymení vo Švošove desať stĺpov

electricityPylon
Švošov - Energetici zo Stredoslovenskej distribučnej (SSD) pracujú v týchto dňoch v uliciach obce Švošov v okrese Ružomberok. Na približne 600-metrovom úseku rekonštruujú vedenie nízkeho napätia.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...