1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Český výrobca elektrických skútrov Čezeta spadol do insolvencie

decline
Praha - Výrobca elektrických skútrov Čezeta spadol v utorok do insolvencie a ukončí výrobu. Celkové záväzky predstavujú podľa insolvenčného registra viac než 13 miliónov Kč (505.090 eur) a hodnotu majetku firmy prevyšujú približne o 8 miliónov Kč.

Pre pandémiu nebude railjet xpress premávať od februára do apríla

rails
Bratislava – Pandémia nového koronavírusu si vyžiadala ďalšie opatrenia v železničnej doprave. Rakúsky dopravca dočasne stopne railjet xpress (rjx) medzi Bratislavou a Zürichom. Prevádzka bude pozastavená od 22. februára do 11. apríla tohto roka. Informoval o tom hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč.

Nedostatok polovodičov sa dotkol aj bratislavského Volkswagenu, situáciu zvládli

volkswagen logo2
Bratislava – Nedostatok polovodičových čipov, ktorý v uplynulých týždňoch spomalil alebo dokonca zastavil výrobu niektorých modelov vo viacerých svetových automobilkách, sa prejavil aj v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia. Vplyv tohto nedostatku na výrobu je ale minimálny, informovala v utorok spoločnosť.

DPB chce kúpiť desať nových obojsmerných električiek

tram elektricka
Bratislava - Dopravný podnik Bratislava (DPB) vyhlásil verejné obstarávanie na desať nových obojsmerných električiek. Vyplýva to z oznámenia o tendri zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Singapore Airlines sa dohodli s výrobcami na odklade dodávok nových lietadiel

plane
Singapur - Ázijská letecká spoločnosť Singapore Airlines oznámila, že odloží nákup nových lietadiel Airbus a Boeing za viac ako 4 miliardy USD (3,32 miliardy eur) po dosiahnutí dohody s oboma výrobcami o oneskorení dodávok.

V meste Malacky pribudnú nové nájomné byty, budú určené lekárom a učiteľom

panelak 2
Malacky - K 130 mestským nájomným bytom v Malackách má čoskoro pribudnúť ďalších deväť. V zrekonštruovaných priestoroch v centre mesta majú poskytnúť domov pre učiteľov a lekárov.

Honda v 3. kvartáli viac ako zdvojnásobila svoj čistý zisk

honda logo 1
Tokio - Japonská automobilka Honda v utorok uviedla, že jej čistý zisk sa v 3. štvrťroku finančného roka 2020/21 viac ako zdvojnásobil. A zároveň revidovala svoju celoročnú prognózu smerom nahor, pričom poukázala na signály o zotavovaní globálneho automobilového priemyslu.

Foxconn Slovakia dosahuje ročné tržby vyše 1,2 miliardy eur

foxconn logo
Nitra – Spoločnosť Foxconn Slovakia pôsobiaca v nitrianskom priemyselnom parku si v utorok pripomína 25 rokov od svojho založenia na Slovensku.

Francúzsky koncern Total zaznamenal za rok 2020 stratu 7,24 mld. USD

total logo1
Paríž - Francúzsky ropný koncern Total pokračoval vo 4. kvartáli v zotavovaní a rovnako ako v predchádzajúcom štvrťroku zaznamenal zisk.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...