1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Mesto Dolný Kubín ušetrilo v roku 2023 na energiách vyše 800.000 eur

Electricity energy
Dolný Kubín  - Dolnokubínska samospráva ušetrila za minulý rok viac ako 800.000 eur na energiách. Z toho 550.000 štátnej pokladnici a ďalších 280.000 tej mestskej. Informoval o tom primátor Ján Prílepok. Podarilo sa to najmä zásluhou rozhodnutia nakupovať elektrickú energiu na burze prostredníctvom spotových cien.

ŽOS Trnava uzavreli nový kontrakt s rakúskym štátnym prepravcom

ŽOS Trnava 15
Trnava - Opravu nákladných vozňov pre rakúskeho štátneho prepravcu Rail Cargo Austria Aktiengesellschaft bude v nasledujúcich rokoch vykonávať ŽOS Trnava, a. s. Partneri uzavreli kontrakt s predpokladaným objemom prác za zhruba 50 miliónov eur, prvých 144 vagónov príde do Trnavy už tento rok.

Švédsky energetický koncern Vattenfall zaznamenal pokles zisku o vyše 60 %

Vattenfall logo
Štokholm - Švédsky energetický koncern Vattenfall zaznamenal za 4. štvrťrok pokles zisku o viac než 60 %. Dôvodom sú nižšie ceny energií. Šéfka spoločnosti však upozornila na pokračujúce výkyvy na trhu, keďže nových zdrojov energie nie je dostatok.

Rakúski predstavitelia kritizujú české plány na rozšírenie jadrových elektrární

nuclear
Viedeň - Rakúsko kritizuje plánované rozširovanie jadrovej energetiky v Českej republike. V súvislosti s tendrom na výstavbu až štyroch nových reaktorov v elektrárni Dukovany na južnej Morave a v lokalite Temelín v južných Čechách hovoria rakúski predstavitelia o bezpečnostných rizikách a útoku na vzájomné vzťahy.

Zisk najväčšieho čínskeho výrobcu čipov SMIC v 4. kvartáli klesol o 55 %

electronic chip
Peking - Najväčší čínsky výrobca čipov Semiconductor Manufacturing International Co. (SMIC) zaznamenal v štvrtom kvartáli minulého roka výrazný pokles zisku. Dôvodom sú pretrvávajúce problémy na trhu s polovodičmi, ktorý zápasí so slabým dopytom, ako aj tvrdá medzinárodná konkurencia.

KSK stála oprava mosta v okrese Sobrance 268.000 eur

bridge1
Vyšné Remety - Košický samosprávny kraj (KSK) dokončil rekonštrukciu mosta v katastri obce Vyšné Remety v okrese Sobrance. Ako TASR informovala hovorkyňa kraja Katarína Strojná, projekt trval približne rok a vyžiadal si investíciu 268.000 eur z rozpočtu kraja.

Pivovar Šariš prejde na obnoviteľné zdroje elektriny

beer1
Veľký Šariš - Od roku 2025 bude pivovar Šariš vo Veľkom Šariši ako hlavný zdroj energie využívať bezemisnú elektrinu z obnoviteľných zdrojov. Primárnym zdrojom zelenej energie sa stane nový solárny park rakúskej spoločnosti Enery vybudovaný v Iliašovciach v okrese Spišská Nová Ves.

VW chce udržať objem investícií v nasledujúcich rokoch na stabilnej úrovni

Volkswagen Company logo
Berlín - Nemecká automobilka Volkswagen (VW) plánuje udržať objem svojich investícií v najbližších rokoch na stabilnej úrovni. To znamená, že aj v nasledujúcom päťročnom období by jej plánované výdavky mali dosiahnuť približne 180 miliárd eur. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na správu denníka Handelsblatt.

Novartis prevezme nemeckú firmu MorphoSys, rozšíri tak portfólio onkoliekov

Novartis
Bern/Berlín - Švajčiarsky farmaceutický koncern Novartis oznámil, že kúpi nemeckú biotechnologickú firmu MorphoSys. Akvizíciou tak rozšíri svoje portfólio onkologických produktov.

PREDPLAŤTE SI

220x600 SKA

Nenechajte si ujsť...