1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Rekonštrukcia komunikácií v Humennom je ukončená, v meste sú nové cyklochodníky

construction machinery
Humenné – V Humennom pribudli po rekonštrukcii komunikácií tri nové cyklochodníky. Jeden je súčasťou rekonštruovaného chodníka s dĺžkou 1125 metrov na Mierovej ulici, dva lemujú cestu na Ulici SNP.

Aliancia Renaultu s Nissanom zostáva prioritou francúzskej vlády

renault logo 300x200
Paríž - Aliancia francúzskej automobilky Renault s japonským partnerom Nissanom zostáva prioritou kabinetu v Paríži v prípade akejkoľvek ďalšej konsolidácie s koncernom Fiat-Chrysler Automobiles (FCA). Vyhlásil to francúzsky minister financií Bruno Le Maire.

Sevak Žilina vybudoval za 15 rokov vodovody a kanalizácie za 275 miliónov eur

water tap 2
Žilina - Za posledných 15 rokov realizovala akciová spoločnosť Severoslovenské vodárne a kanalizácie (Sevak) Žilina osem projektov výstavby verejných vodovodov, verejných kanalizácií a rekonštrukciu čistiarní odpadových vôd (ČOV).

Pre VW je spolupráca s Fordom dôležitá z geografického a strategického hľadiska

Volkswagen Company logo
Wolfsburg – Herbert Diess, šéf koncernu Volkswagen (VW), uviedol, že spolupráca nemeckej automobilky s americkým Fordom v oblasti perspektívnych technológií má veľkú budúcnosť.

Práce na severnom obchvate Prešova by sa mali začať v júli

road construction
Prešov - S výstavbou severného obchvatu mesta Prešov by sa malo začať v júli. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v uplynulých dňoch ukončila súťaž na výstavbu prvej etapy spomínanej stavby.

Airbus odovzdal prvý model A350 spoločnosti Japan Air Lines

airbus a350
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus dodal vo štvrtok prvý stroj A350 spoločnosti Japan Air Lines (JAL). Uviedol pritom, že špeciálne upravená verzia bude premávať na rušných domácich trasách.

Tržby slovenskej chémie v 1. štvrťroku 2019 medziročne vzrástli o 2 %

ZCHFP logo
Bratislava - Chemický a farmaceutický priemysel v SR zaznamenal v 1. štvrťroku 2019 mierny nárast tržieb v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2018, keď zvýšenie predstavovalo 2 %. Celkové tržby za sledované obdobie dosiahli 2,531 miliardy eur.

Trina Solar začína výrobu bifaciálnych modulov s dvojitým sklom typu N na báze článkov i-TOPCon

Solar panels1
Changzhou, Čína - Trina Solar, popredný svetový výrobca fotovoltiky a poskytovateľ komplexných riešení inteligentnej energie, nedávno oznámil, že začal sériovú výrobu bifaciálnych modulov s dvojitým sklom typu N na báze článkov i-TOPCon.

Predaj automobilky Škoda Auto v máji klesol, nadol ho stiahol prepad v Číne

Skoda logo2
Praha - Česká automobilka Škoda Auto dodala v máji zákazníkom 104.900 vozidiel. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka to bolo o 6,6 % menej. Dôvodom je najmä pokles predaja na najväčšom trhu značky, v Číne. Uviedla to česká firma.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...