1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Dopyt po industriálnych priestoroch na Slovensku poklesol

Indrustrial hall in progres
Bratislava – Dopyt po industriálnych nehnuteľnostiach na Slovensku v 3. kvartáli medziročne poklesol na úroveň 75.000 štvorcových metrov (m2). Odborníci však očakávajú, že posledný štvrťrok 2020 bude silný. Vyplýva to z analýzy realitno-poradenskej spoločnosti CBRE.

DPB vyhlásil tender na nákup 30 nových električiek, chystá aj ďalšie súťaže

tram elektricka
Bratislava – V Bratislave pribudne 30 nových jednosmerných, nízkopodlažných a klimatizovaných električiek. Na ich nákup vyhlásil Dopravný podnik Bratislava (DPB) verejné obstarávanie. TASR o tom informovala hovorkyňa dopravcu Ľubica Melcerová.

Maersk v 3. kvartáli výrazne zvýšil zisk

maersk logo
Kodaň - Dánska logistická spoločnosť Maersk zaznamenala v 3. kvartáli nárast zisku aj napriek negatívnemu vplyvu pandémie nového koronavírusu.

Všetci členovia vlády vyjadrili podporu rekonštrukcii mostov

bridge1
Bratislava – Vláda v stredu prerušila rokovanie o Mostnom programe z dielne rezortu dopravy do najbližšieho zasadnutia kabinetu. Minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) však ubezpečil, že všetci členovia vlády vyjadrili podporu tomuto materiálu.

Kapsch TrafficCom sa dostal v 1. polroku 2020/2021 do hlbokej straty

kapsch carriercom logo
Viedeň  - Rakúsky prevádzkovateľ mýtnych systémov Kapsch TrafficCom sa dostal v 1. polroku fiškálneho roka 2020/2021 do hlbokej straty. Dôvodom boli vysoké rezervy na krytie strát, odpisy a negatívny vplyv pandémie nového koronavírusu.

Huawei predáva svoju značku smartfónov Honor inej čínskej štátnej firme

huawei logo
Peking - Čínsky telekomunikačný gigant Huawei v utorok oznámil, že predáva svoju značku cenovo dostupných smartfónov Honor v snahe zachrániť ju, keďže ju ochromili sankcie USA.

Letecká spoločnosť EasyJet vykázala prvú ročnú stratu vo svojej histórii

easyjet plane
Londýn - Britská nízkonákladová letecká spoločnosť EasyJet v utorok oznámila, že zaznamenala prvú ročnú strate vo svojej 25-ročnej histórii v dôsledku pandémie nového koronavírusu. A vyhliadky na túto zimu zostávajú pochmúrne.

Slovenské pekárenské odvetvie sa od Nežnej revolúcie výrazne zmenilo

pekaren1
Bratislava  – Slovenské pekárenské odvetvie sa od Nežnej revolúcie v roku 1989 výrazne zmenilo. Informoval o tom Slovenský zväz pekárov, cukrárov a cestovinárov (SZPCC). Kým pred revolúciou sa Slovensko vyznačovalo najmä priemyselnou výrobou chleba a pečiva, 90-te roky minulého storočia všetko zmenili.

V prípade D1 Turany – Hubová sa uskutočňuje vodné posudzovanie

geodezia meranie
Bratislava – Pre stavbu D1 Turany – Hubová je dodaná dokumentácia pre územné rozhodnutie aj stavebný zámer. Uviedla to Národná diaľničná spoločnosť (NDS). Momentálne sa uskutočňuje vodná EIA (posudzovanie vplyvov na životné prostredie). Definitívny variant trasovania by mal byť s tunelmi Korbeľka a Havran.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...