1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk NVIDIA v 1. kvartáli prekonal očakávania trhu

NVIDIA logo
Santa Clara - Zisk NVIDIA Corporation v 1. kvartáli prekonal očakávania trhu. To spoločne s pozitívnymi vyhliadkami týkajúcimi sa rastu tržieb spôsobilo prudké posilnenie akcií firmy, ktoré sa dostali na nové rekordné maximum. Výrazne si v predĺženom obchodovaní polepšili aj ďalšie tituly z oblasti umelej inteligencie (AI).

Globálne investície do energetiky dosiahnu v roku 2023 asi 2,8 bilióna USD

dollars
Paríž - Globálne investície do energetiky dosiahnu v roku 2023 približne 2,8 bilióna USD (2,6 bilióna eur), očakáva Medzinárodná energetická agentúra (IEA). Väčšina z toho by mala smerovať do čistých technológií. TASR o tom informuje na základe správy CNBC.

Brusel schválil dodatok k zmluve o výstavbe nových blokov v Paksi

nuclear power plant1
Budapešť - Európska komisia (EK) a Európska únia (EÚ) schválili zmenu zmlúv na výstavbu nových blokov jadrovej elektrárne v juhomaďarskom Paksi, ktorá umožňuje urýchliť túto investíciu. Oznámil to minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Čínska Geely zvýšila podiel v automobilke Aston Martin na viac než dvojnásobok

aston martin logo
Londýn - Britská automobilka Aston Martin Lagonda zverejnila, že čínska spoločnosť Geely zvýšila svoj podiel v britskej firme na viac než dvojnásobok. Čínska firma sa tak stala tretím najväčším akcionárom v britskom výrobcovi luxusných vozidiel. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Humenné dokončilo výstavbu viacerých ciest a chodníkov

square workers
Humenné - Mesto Humenné ukončilo v uplynulom období výstavbu novej miestnej cesty a chodníka v lokalite Podskalka a tiež chodníkov na uliciach Valaškovská a Čapajevova. Ako informuje na webstránke mesta Marián Škuba z tlačového referátu mestského úradu, zabezpečí sa tým súvislý prechod pre peších až do centra mesta.

EDF chce svoje jadrové elektrárne lepšie pripraviť na rastúce vlny horúčav

edf energy logo
Paríž - Francúzska elektrárenská spoločnosť EDF chce svoje jadrové elektrárne lepšie pripraviť na rastúce vlny horúčav, aby zabránila obmedzeniam prevádzky v dôsledku problémov s chladením.

Rusko zvyšuje vývoz nafty do Brazílie

Oil well 3
Moskva/Brazília - Brazília sa stala hlavným dovozcom ruskej nafty v Latinskej Amerike po zavedení sankcií Západu proti Moskve pre jej inváziu na Ukrajinu. Vyplýva to z údajov o monitorovaní plavidiel spoločnosti Refinitiv Eikon.

TSK začal s rekonštrukciou 12-kilometrového úseku cesty Veľké Uherce - Skýcov

Road construction machinery
Veľké Uherce – Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) spustil tri etapy rekonštrukcie cesty II/511 z obce Veľké Uherce v okrese Partizánske po obec Skýcov v okrese Zlaté Moravce. Informoval o tom predseda TSK Jaroslav Baška.

Panasonic plánuje nové závody na výrobu batérií v Severnej Amerike do roku 2030

panasonic logo1
Tokio – Japonská spoločnosť Panasonic plánuje zvýšiť svoju výrobu batériových článkov do roku 2030 vybudovaním dvoch alebo viacerých nových tovární v Severnej Amerike. Vedenie spoločnosti to oznámilo vo štvrtok.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...