1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

BBSK ukončil rekonštrukciu ciest II/531 a II/532 na Gemeri

road construction
Muráň – Približne 49 kilometrov ciest II/531 a II/532 v Revúckom a Rimavskosobotskom okrese obnovil Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) v rámci rekonštrukcie, ktorá trvala od apríla do decembra tohto roka.

V maďarskom Komárome posledným segmentom mosta prepojili oba brehy Dunaja

bridge
Komárom - Stavbári v utorok pri severomaďarskom Komárome nasadili posledný segment nového cezhraničného mosta medzi Komáromom a Komárnom, čím prepojili pravý breh Dunaja s ľavým.

Nemeckí zamestnanci Daimleru najviac pocítia znižovanie nákladov a prepúšťanie

daimler logo big
Stuttgart - Nemeckí zamestnanci automobilky Daimler najviac pocítia avizované znižovanie nákladov o 1,4 miliardy eur naplánované do konca roku 2022. Informoval o tom v utorok Michael Brecht, šéf zamestnaneckej rady automobilky.

Stavebné práce na R3 Tvrdošín – Nižná by sa mohli začať na jar 2020

road construction 3
Tvrdošín - Vyhodnocovanie ponúk v súťaži na výstavbu úseku rýchlostnej cesty R3 Tvrdošín – Nižná sa skončilo. Víťazom sa stalo združenie spoločností Todini Costruzioni Generali S.p.A. a spoločnosti Cesty SK a Cedis.

SPP na základe rozhodnutí ÚRSO upraví od 1. januára 2020 ceny za dodávku plynu a elektriny pre domácnosti

gas meter
Bratislava – Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) v reakcii na rozhodnutia Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) upraví od 1. januára 2020 ceny za dodávku plynu a elektriny pre domácnosti.

Produkcia áut v Británii pokračovala v poklese aj v októbri

cars parking3
Londýn - Produkcia áut v Británii klesla aj minulý mesiac, čo znamená, že pokles výroby zaznamenala ostrovná krajina už 16 z posledných 17 mesiacov. Informovalo o tom vo štvrtok britské Združenie výrobcov a predajcov áut (SMMT).

Rémy Cointreau zaznamenal v 1. polroku nárast zisku

whisky
Paríž - Francúzsky výrobca alkoholických nápojov Rémy Cointreau zaznamenal v 1. polroku obchodného roka 2019/20 nárast zisku. Prispeli k tomu jednorazové príjmy z predaja niektorých dcérskych spoločností.

Vývoz piva z Japonska do Južnej Kórey klesol na nulu

beer1
Tokio - Japonsko minulý mesiac podľa oficiálnych údajov nevyviezlo do Južnej Kórey ani kvapku piva. Dôvodom je kampaň za bojkot jeho produktov v dôsledku historického sporu medzi oboma krajinami, ktorá zasiahla dopyt.

Spoločnosť JA Solar dodáva solárnym elektrárňam v Jordánsku vysokovýkonné PERC moduly s výkonom 134 MW a dvojitým sklom

Solar panels1
Peking - JA Solar, popredný svetový výrobca vysokovýkonných fotovoltických výrobkov oznámil, že dodal všetky vysokoúčinné moduly PERC s dvojitým sklom pre solárnu elektráreň dc Mafraq I s výkonom 67 MW a solárnu elektráreň dc Empire s výkonom 67 MW DC v Jordánsku.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...