1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Peking kritizuje EK za vyšetrovanie čínskych výrobcov veterných turbín

windfarm full
Peking - Čína vyjadrila znepokojenie nad rozhodnutím Európskej komisie (EK), ktorá začala vyšetrovanie čínskych výrobcov veterných turbín. Čína bude pevne chrániť legitímne práva a záujmy svojich podnikov, uviedlo ministerstvo zahraničných vecí v Pekingu.

Letecké spoločnosti bojujú s nedostatkom lietadiel pred letnou sezónou

Plane engine1
Chicago - Globálny letecký priemysel čelí veľkému tlaku pred letnou sezónou. Očakáva sa totiž, že dopyt po cestovaní prekoná úroveň pred pandémiou ochorenia COVID-19, zatiaľ čo dodávky lietadiel prudko klesli pre problémy s výrobou v spoločnostiach Boeing aj Airbus.

Moldavsko stavia nové elektrické vedenie do Rumunska

electricity pylons1
Kišiňov - Moldavsko v utorok začalo práce na novom elektrickom vedení, ktoré ho spojí so susedným Rumunskom, keďže bývalá sovietska republika sa usiluje o väčšiu energetickú nezávislosť od Ruska.

Objednávky v nemeckom digitálnom a elektronickom priemysle klesli o desatinu

german flag1
Frankfurt nad Mohanom - Objednávky v nemeckom elektronickom a digitálnom priemysle klesli vo februári druhý mesiac po sebe, pričom tak ako v januári, aj vo februári pokles dosiahol dvojcifernú hodnotu.

Eustream sa vlani prepadol do straty 12,5 milióna eur

eustream logo1
Bratislava - Pološtátny prepravca plynu Eustream sa v minulom účtovnom období, ktoré trvalo od 1. augusta 2022 do 31. júla 2023, prepadol do straty 12,56 milióna eur. Spoločnosť pritom ešte v predchádzajúcom období zaznamenala čistý zisk 264,7 milióna eur.

Púchovská spoločnosť EMT sa stala súčasťou podnikateľských aktivít Continentalu

tire factory2
Púchov - Púchovská spoločnosť EMT, ktorá je výrobcom špeciálnych foriem najmä pre nákladné a špeciálne pneumatiky, sa stala od 2. apríla súčasťou podnikateľských aktivít gumárenskej spoločnosti Continental.

Kontrola štyrikrát častejšie, ako je bežné

eu poultry 20
Bratislava - Viete si predstaviť, koľkými kontrolami musí prejsť kuracie mäso, než si ho kúpite v ochrannom obale vo vašom obchode? Sú to desiatky testov, auditov, kontrol a inšpekcií.

Deutsche Bahn údajne pripravuje rozsiahle úsporné opatrenia

deutsche bahn logo
Berlín - Nemecký železničný prepravca Deutsche Bahn pripravuje úsporný program s cieľom zmierniť miliardové straty a narastajúce dlhy. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá sa v piatok odvolala na zdroje oboznámené s problematikou.

V Kia Slovakia vyrobili za 18 rokov takmer päť miliónov áut

KIA logo big
Teplička nad Váhom - Spoločnosť Kia Slovakia vyrobila za 18 rokov fungovania fabriky pri Žiline takmer päť miliónov áut a viac ako sedem miliónov motorov. TASR o tom informoval hovorca automobilky Tomáš Potoček.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...