1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Automobilka Porsche po slabom rozbehu predala viac vozidiel ako vlani

Porsche logo 1
Stuttgart – Po slabom štarte do roku 2019 sa automobilka Porsche dostala do tempa a napokon v prvom polroku predala o 2 % viac áut než v rovnakom období vlaňajška. Vedenie firmy o tom informovalo v Stuttgarte.

Vývoz áut z Mexika do USA sa v 1. polroku zvýšil o 13%

mexican flag
Mexiko - Vývoz áut z Mexika do USA sa v 1. polovici tohto roka zvýšil medziročne o 13 % na rekordných 1,37 milióna vozidiel. Ukázali to najnovšie údaje mexického združenia automobilového priemyslu.

Volkswagen zaznamenal v júni nárast exportu o 1,6 %

volkswagen logo2
Wolfsburg - Nemecký výrobca automobilov Volkswagen (VW) zaznamenal v júni nárast exportu, pričom jeho vývoz do Číny sa medziročne zvýšil o 14,2 %.

Transnefť obmedzil príjem ropy od Juganskneftegazu

oil refinery
Moskva - Ruský ropovodný monopol Transnefť obmedzil príjem ropy od Juganskneftegazu, hlavnej jednotky ropnej spoločnosti Rosnefť. Uviedli to štyri zdroje z priemyslu, podľa ktorých to viedlo k poklesu produkcie ropy v Rusku.

Nintendo plánuje presunúť časť výroby herných konzol Switch z Číny do Vietnamu

nintendo logo
Tokio - Japonský výrobca videohier Nintendo plánuje presunúť časť výroby svojich herných konzol Switch z Číny do Vietnamu.

BMW začne i v Británii koncom roka vyrábať nový elektrický model Mini

mini cooper logo
Oxford/Mníchov – Nemecká automobilka BMW začne vyrábať nový elektrický model Mini vo svojej britskej továrni koncom roka 2019. Zákazníci by si tak mohli prvé vozidlá kúpiť už na jar budúceho roka. Oznámil to nemecký koncern.

Zisk PepsiCo v 2. kvartáli 2019 klesol, ale menej ako sa čakalo

pepsico
Purchase - Zisk amerického výrobcu nealkoholických nápojov PepsiCo v 2. kvartáli 2019 klesol, ale aj napriek tomu prekonal odhady analytikov.

Čínska automobilka Geely očakáva za 1. polrok pokles zisku o 40 %

decline
Peking - Čínska automobilka Geely počíta za 1. polrok tohto roka s poklesom zisku približne o 40 %. Dôvodom je väčší pokles predaja v porovnaní s očakávaniami.

Chemický koncern BASF výrazne zhoršil tohtoročný odhad zisku a tržieb

basf
Ludwigshafen - Nemecký chemický koncern BASF výrazne zhoršil vyhliadky zisku a tržieb na tento rok, pričom ako dôvod uviedol pokračujúce obchodné spory vo svete a nepriaznivý vývoj priemyselnej produkcie.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...