1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Tržby aj zisk koncernu Royal Dutch Shell v 1. štvrťroku klesli

shell gas station 1
Londýn - Ropný koncern Royal Dutch Shell vo štvrtok oznámil, že jeho zisk v 1. štvrťroku klesol. Napriek tomu prekonal odhady analytikov, keďže nižšie príjmy z rafinácie vykompenzovali vyššie ceny skvapalneného plynu.

Carlsberg zaznamenal v 1. štvrťroku nárast tržieb o 9 %

carlsberg logo
Kodaň - Dánsky pivovar Carlsberg zaznamenal v uplynulom 1. štvrťroku 2019 nárast tržieb o 9 %. Prispeli k tomu vyššie ceny piva. Carlsberg zároveň potvrdil svoj odhad príjmov za celý rok.

Zisk Volkswagenu v 1. kvartáli klesol

volkswagen logo2
Wolfsburg - Nemecký automobilový koncern Volkswagen vo štvrtok potvrdil svoju celoročnú prognózu, aj keď jeho zisk za 1. štvrťrok klesol. Dôvodom však boli právne poplatky. Tržby najväčšej európskej automobilky v prvých troch mesiacoch roka vzrástli.

Eni zaznamenala v 1. štvrťroku nárast čistého zisku o 15 %

eni logo
Miláno - Talianska ropná a plynárenská spoločnosť Eni, najväčšia v krajine, dosiahla v prvých troch mesiacoch roka nárast čistého zisku o 15 %.

Čistý zisk švédskej automobilky Volvo Cars klesol v 1. kvartáli o pätinu

Volvo logo
Štokholm - Automobilka Volvo Cars zaznamenala za 1. štvrťrok pokles čistého zisku o 20 %. Jej výsledky čiastočne ovplyvnila vyššia konkurencia a čiastočne dovozné clá.

Tesla vykázala za 1. štvrťrok prekvapujúco veľkú stratu

tesla motors logo
New York - Americký výrobca elektromobilov Tesla vykázal za 1. štvrťrok 2019 prekvapujúco veľkú stratu 702,1 milióna USD (626,37 milióna eur). Dôvodom bol pokles predaja jeho elektromobilov.

Tržby PSA Peugeot Citroën v 1. kvartáli klesli

Peugeot citroen logo1
Paríž - Francúzska automobilová skupina PSA Peugeot Citroën vo štvrtok oznámila, že jej tržby v 1. štvrťroku klesli o 1,1 %. Pripísala to ďalšiemu zníženiu odbytu v Číne, odchodu z iránskeho trhu aj nepriaznivým menovým kurzom.

Nokia vykázala v 1. kvartáli prevádzkovú stratu

nokia logo2
Helsinki - Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia vo štvrtok nepríjemne prekvapil trhy, keď za 1. kvartál vykázal stratu. Odôvodnil to tvrdou konkurenciou v sieťovom odvetví.

Skupina Heineken zaznamenala v 1. kvartáli 2019 nárast zisku aj predaja

heineken logo 1
Amsterdam - Holandská pivovarnícka skupina Heineken zaznamenala v 1. kvartáli 2019 nárast zisku aj objemu predaného piva, napriek neskoršiemu termínu veľkonočných sviatkov.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...