1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Solárna energia priniesla záchranu pre európsky energetický systém počas horúčav

solar panels2
Brusel - Veľký nárast výroby solárnej energie v južnej Európe bol kľúčový pri odvrátení nedostatku elektriny počas horúčav v predchádzajúcich týždňoch, keď teploty lámali rekordy a vyvolali bezprecedentný dopyt po klimatizácii.

V Plzni testujú nový megatrolejbus, onedlho bude naostro jazdiť v Bratislave

Praha - V Plzni začali testovať trojčlánkový, 24 metrov dlhý trolejbus, ktorý by mal už onedlho jazdiť po najvyťaženejšej trolejbusovej linke v Bratislave. Ide o jeden z najdlhších trolejbusov na svete a v Bratislave bude čoskoro nasadený do riadnej prevádzky premiérovo na území Slovenska či Česka, uvádza spravodajkyňa TASR v Prahe.bus public

Obec Klokočov postavila ďalších 18 nájomných bytov, záujem o bývanie je veľký

Panelak3
Klokočov - Obec Klokočov v okrese Michalovce aktuálne postavila ďalšie dva bytové domy s celkovo 18 nájomnými bytmi. Celkové náklady vyšli podľa starostky Moniky Hudáčkovej na 1.250.000 eur.

Prieťah a obchvat Senca na Sládkovičovo sa vynoví

construction machinery
Bratislava - Obchvat Senca v smere na Sládkovičovo na ceste I/62 a prieťah na vstupe do Senca na ceste I/61 sa kompletne vynovia. V pondelok 14. 8. 2023 sa začala opravovať časť cesty I/62 na obchvate mesta Senec od hasičskej stanice smer Sládkovičovo.

Tržby Huawei Technologies v 1. polroku vzrástli napriek sankciám USA

huawei logo
Peking - Čínsky telekomunikačný gigant Huawei Technologies v piatok oznámil nárast tržieb za 1. polrok 2023 aj napriek americkým sankciám, ktoré mu blokujú prístup k procesorovým čipom a ďalším technológiám z USA.

Číne patrí asi polovica miest v rebríčku 100 najväčších stavebných firiem sveta

house worker
Mníchov - Čínske firmy obsadili viac ako polovicu miest na zozname 100 najväčších stavebných firiem na svete, oznámila v piatkovej správe medzinárodná poradenská spoločnosť Deloitte.

IEA znížila odhad dopytu po rope v roku 2024 a zvýšila ho pre rok 2023

Oil Well6
Paríž - Rast globálneho dopytu po rope bude v budúcom roku pomalší, ako sa pôvodne predpokladalo. Uviedla to Medzinárodná agentúra pre energetiku (IEA) vo svojej najnovšej mesačnej správe.

Nemecké automobilky budú podľa Audi ešte roky čeliť nedostatku čipov

audi logo1
Berlín - Nemecký výrobca luxusných automobilov Audi predpokladá, že domáci automobilový priemysel bude čeliť ešte roky problému s nedostatkom polovodičov aj napriek tomu, že ich výrobcovia plánujú v krajine postaviť továrne.

Práce na moste pri Šoporni pokračujú

road construction 3
Šoporňa – Modernizácia cesty II. triedy za obcou Šoporňa, vrátane výstavby mosta cez potok Jarčie v okrese Dunajská Streda pokročila v týchto dňoch do ďalšej etapy.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...