1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

DACHSER otvára nové pobočky a rozširuje existujúce priestory na viacerých miestach v Európe

DACHSER logo
Spoločnosť DACHSER rozširuje svoje pobočky v Strykówe a v Poznani v Poľsku, v Portugalsku otvára novú pobočku a na severe Anglicka plánuje úplne nové logistické centrum.

Výstavba nových domov v USA v júli klesla, počet stavebných povolení vzrástol

building houses Construction
Washington - Výstavba nových domov v USA sa v júli opäť znížila, už tretí mesiac po sebe. Dôvodom bol prudký pokles výstavby bytových domov. Ale počet nových stavebných povolení vzrástol, a viac, ako analytici predpovedali, na sedemmesačné maximum.

Tržby aj zisk Deere v 3. kvartáli klesli

John Deere combine 003
Moline - Americký výrobca agrotechniky Deere vykázal za 3. kvartál obchodného roka 2018/19 menší zisk, ako mu predpovedali analytici.

Dodávky lietadiel Boeingu v prvých 7 mesiacoch tohto roka padli o 38 %

boeing logo2
Chicago - Dodávky lietadiel Boeingu v prvých 7 mesiacoch tohto roka padli o 38 %. Dôvodom je uzemnenie a nejasnosti o ďalšom osude jeho najlepšie predávaného stroja 737 MAX.

Vozidlá SUV zvýšili záujem kupujúcich o produkciu BMW

BMW Logo1
Mníchov - Nemecký koncern BMW zvýšil odbyt svojich vozidiel vďaka novým modelom SUV. Až 46 % predaných áut bolo práve SUV. V utorok o tom informovalo vedenie automobilky. Podiel áut s hybridným pohonom však klesol.

Exxon Mobil uvažuje o odchode z britských ložísk v Severnom mori

exxon mobile
Irving/Londýn - Americký ropný koncern Exxon Mobil zvažuje, že po vyše 50 rokoch ukončí svoje aktivity v britskej oblasti Severného mora. V nasledujúcich rokoch sa spoločnosť chce viac zameriavať na produkciu z bridlicových ložísk v USA a na nové projekty.

Austrian Airlines prepravili v prvom polroku 8,3 milióna cestujúcich

austrian airlines plane
Viedeň - V júli využilo služby leteckej spoločnosti Austrian Airlines (AUA) vyše 1,5 milióna cestujúcich. Spoločnosť ich medziročne prepravila o 5,7 % viac. Informovalo o tom vedenie spoločnosti AUA, ktorá je dcérou nemeckej Lufthansy.

Komunálny sektor má možnosť získať na jednu nabíjaciu stanicu až 5000 eur

elektromobil nabijanie
Bratislava - Ministerstvo hospodárstva (MH) SR a Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) organizujú tento týždeň semináre k výzve zameranej na podporu budovania verejne prístupných elektrických nabíjacích staníc,

Nižšie ceny ropy skresali polročný zisk koncernu Saudi Aramco o vyše desatinu

Oil Well6
Rijád - Saudskoarabská ropná spoločnosť Saudi Aramco oznámila za 1. polrok pokles zisku o vyše desatinu, pod čo sa podpísali nižšie ceny ropy. Napriek tomu si spoločnosť, ktorá prvýkrát zverejnila výsledky za polročné obdobie, udržala pozíciu najziskovejšej firmy sveta.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...