1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Preciosa Ornela, a.s.

Preciosa 2 14
Budoucnost sklářského průmyslu stojí na inovacích

Lidé na celém světě znají pojem „české sklo“, mezi jehož přední výrobce patří severočeská společnost Preciosa Ornela. Tradiční značka sklářského průmyslu každoročně vyprodukuje zhruba 4-tisíce tun historicky proslulých perliček, které míří především na zahraniční trhy. Její sortiment se však skládá také ze základního a technického skla, například v podobě skleněných zátek. Velké inovace firma nyní plánuje zejména v oblasti výrobků pro automobilový průmysl.

OLMA, a.s.

Olma 18
Přes 50 let vyrábí zakysané mléčné produkty

Každý rok v závodech OLMA, a.s., zpracují 200 milionů litrů mléka, ze kterého vyrobí 200 milionů kusů kelímků zakysaných výrobků. Nejprodávanější značkou je jogurt Florian. K němu se postupně přidávají další mléčné produkty. „Naše společnost neustále chrlí inovativní výrobky. Inovace je jedním z pilířů naší strategie, stejně jako nejvyšší kvalita, otevřenost a důvěra,“ říká Ing. Martin Krystián, generální ředitel společnosti OLMA, a.s.

Odvoz a likvidácia odpadu, a.s.

Olo 18
Bratislavská spaľovňa funguje už štyri desaťročia

Stopercentným akcionárom spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu, a.s. (OLO, a.s.), je hlavné mesto Slovenska. Mestská spoločnosť OLO má tak na území Bratislavy významné postavenie v oblasti nakladania s komunálnymi odpadmi a nezastupiteľné postavenie v celom odpadovom hospodárstve.

NOVARES CZ Janovice, s.r.o.

novares 18
Výrobce kinetických modulů přistavuje a očekává zdvojnásobení obratu

Bývala tady vojenská kasárna, v nichž sloužil autor legendárních Černých Baronů. Natáčel se zde neméně slavný film Copak je to za vojáka. Vojenský areál se ale před několika lety proměnil k nepoznání.

Národná diaľničná spoločnosť, a.s.

Narodna dialnicna spol 17
Rozostavať sa má viac ako 70 km diaľnic a rýchlostných ciest

Vlani dosiahla Národná diaľničná spoločnosť, a.s. (NDS), zisk vo výške 29 miliónov eur, čo je zhruba na úrovni roka 2016. Tento výsledok zaznamenala aj napriek významnému zníženiu príspevku na krytie prevádzkových nákladov zo štátneho rozpočtu o takmer 13 miliónov eur. Celkové výnosy vzrástli o takmer 7 % na úroveň 286 miliónov eur, a to najmä vďaka vyššiemu výberu mýta a predaja diaľničných známok.

Magneti Marelli Powertrain Slovakia, s.r.o.

magnetti marelli 18
Súčasť rodiny

Spoločnosť Magneti Marelli (MM) je globálny výrobca autodielov, ktorý zamestnáva vyše 42-tisíc ľudí v 19 krajinách. 500 z nich pracuje v Kechneci, kde sa nachádza hlavný závod spoločnosti na výrobu hnacích sústav. Powertrain, jedna z 8 samostatných divízií spoločnosti, má zastúpenie v Taliansku, Francúzsku, Číne, Indii, Severnej a Južnej Amerike a samozrejme na Slovensku.

Hyundai Dymos Slovakia, s.r.o.

Hyundai Dymos 17
Moderné technológie zvyšujú kvalitu a zlepšujú logistiku

Hyundai Dymos Slovakia, s.r.o., patrí na Slovensku medzi relatívne mladé spoločnosti. Za prvý zlomový bod v jej histórii môžeme považovať rok 2014, kedy bola táto spoločnosť nominovaná na výrobu nastupujúceho modelu KIA Sportage pre žilinskú automobilku. Aktuálne firma zamestnáva viac ako 400 ľudí.

HYDAC Electronic, s.r.o.

hydac 18
Perspektíva rozvoja našej spoločnosti je veľmi priaznivá

Komponenty a systémy skupiny HYDAC možno nájsť na celom svete takmer vo všetkých odvetviach priemyslu a mobilnej techniky. Časť z nich pritom pochádza aj zo Slovenska – z mesta Tvrdošín. Donedávna išlo najmä o elektromagnety, ktoré tvorili hlavný výrobný program spoločnosti HYDAC Electronic, s.r.o. Aktuálne sa však výroba a produktové portfólio oravskej spoločnosti značne rozširuje. Podrobnosti nám v rozhovore priblížil Ing. Rudolf Fukas, riaditeľ spoločnosti.

Cromwell, a.s.

Cromwell 18
Alternatívny poštový operátor zvyšuje svoj trhový podiel

V súčasnosti je spoločnosť Cromwell, a.s., najväčším alternatívnym poštovým operátorom registrovaným na Poštovom regulačnom úrade. Firma Cromwell bola založená v roku 1993 v Bratislave ako polygrafická spoločnosť orientovaná na transakčnú tlač.

Bonfiglioli Slovakia, s.r.o.

bonfiglioli 18
Investície do technológií a pracovného prostredia

Taliansku rodinnú firmu Bonfiglioli Riduttori S.p.A. založil Clementino Bonfiglioli v roku 1956. Ide o tradičnú strojársku spoločnosť, ktorá sa vo svojich začiatkoch zaoberala výrobou priemyselných prevodoviek v skromných podmienkach. Postupne pod vedením zakladateľa vyrástla na medzinárodnú korporáciu, ktorá dnes dosahuje obrat 800 miliónov eur a na celom svete pre ňu pracuje približne 3600 ľudí. Jeden z jej najväčších závodov sa nachádza v Považskej Bystrici.

ANTOLIN TRNAVA, s.r.o.

antolin trnava 18
Trnava je centrom odborníkov pre prácu s kožou

Jeden z najväčších dodávateľov automobilových komponentov na svete, španielska skupina Antolin, nedávno rozšírila svoju pôsobnosť na Slovensku prevzatím výrobného závodu v Trnave. O produktovom portfóliu spoločnosti, o realizácii nábehov nových projektov, ale aj o nasýtenosti trhu pracovných príležitostí v trnavskom regióne a výzvach s tým spojených sme sa zhovárali s Ing. Bohuslavom Toráčom a Ing. Darinou Kovačicovou, prokuristami spoločnosti ANTOLIN TRNAVA, s.r.o.

GOHR, s.r.o.

gohr 18
Ich zariadenia na razenie tunelov využívajú na celom svete

Už 18 rokov pôsobí na trhu s ťažkými oceľovými konštrukciami spoločnosť GOHR, s.r.o., so sídlom vo Veľkom Šariši. V regióne patrí k najväčším výrobcom ťažkých oceľových konštrukcií na zákazku. Okrem bohatých skúseností sa spoločnosť môže pochváliť aj potrebným technickým vybavením, ktoré v poslednom období v značnom rozsahu obnovila, a v modernizácii zariadení plánuje pokračovať. O možnostiach, ktoré so sebou prináša rozvoj strojárskeho priemyslu, sme sa zhovárali s Ing. Ľubomírom Olejárom, riaditeľom spoločnosti GOHR, s.r.o.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...