1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja

Sprava ciest Presov 16
Na rekonštrukcie ciest a mostov išlo vlani 20 miliónov eur

Prešovský samosprávny kraj zabezpečuje správu ciest II. a III. triedy v dĺžke zhruba 2442 km prostredníctvom vlastnej rozpočtovej organizácie – Správy a údržby ciest PSK (SÚC PSK). Z tohto počtu je zhruba 523 km ciest II. triedy a 1919 km sú cesty III. triedy.

Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja

Sprava ciest Zilina 16
Pod patronátom má opravy ciest aj mostov

Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja (SC ŽSK) bola založená 1. novembra 2006 ako samostatný právny subjekt (príspevková organizácia), ktorý je svojím rozpočtom napojený na rozpočet Žilinského samosprávneho kraja. Hlavným predmetom činnosti organizácie je majetková správa ciest II. a III. triedy vrátane cestného príslušenstva, objektov a cestných pozemkov vo vlastníctve ŽSK.

KOVOFINIŠ, s.r.o.

kovofinis 18
Prosperující stálice českého strojírenství

Tradiční specialisté na povrchové úpravy, taková by mohla být vizitka strojírenské společnosti KOVOFINIŠ, která již od roku 1951 působí v Ledči nad Sázavou. Na rozhraní Vysočiny a Středočeského kraje dnes najdeme firmu, která patří k velkým evropským hráčům svého oboru. V současné době zaměstnává přibližně 400 pracovníků, kteří svými nápady a šikovností v posledních letech generují roční tržby ve výši zhruba 1,5 miliardy korun.

JASPLASTIK-SK spol. s r.o.

jaszplastik sk 18
Vysoká cena energií znižuje konkurencieschopnosť

Spoločnosť JASPLASTIK-SK spol. s r.o., vznikla v roku 2001 ako pobočka materskej maďarskej firmy Jász-Plasztik kft., ktorá má už 30 ročnú históriu a patrí medzi najväčšie plastikárske podniky v strednej Európe.

JUTA, a.s.

Juta 15
Robotizace a automatizace je u nás dlouhodobě žhavým tématem

Ve 14 závodech společnosti JUTA, a.s., vzniká široké spektrum produktů, které směřují hlavně do zemědělství a stavebnictví. Vyrábějí se tady fólie pro střešní a fasádní systémy, síťoviny na balení slámy nebo umělé trávníky. Tomu odpovídá i technologické zázemí. Ve výrobních halách mají dlouhodobě své místo automatizované technologie i roboti nahrazující lidskou práci.

Interplex Precision Engineering Czech Republic, s.r.o.

interplex 18
K růstu a rozvoji byznysu pomohl razantní program změn

Od roku 2014 je součástí globální skupiny, která dodává své produkty velkým světovým hráčům nejen v oboru automobilového průmyslu. Písecká společnost Interplex Precision Engineering Czech Republic, která dosahuje ročního obratu ve výši 1,1 miliardy korun a zaměstnává zhruba 600 pracovníků, se za poslední rok zásadně změnila. Úspěšný rozvojový program oceňují především nároční zákazníci, kterými jsou firmy Continental či Bosch.

Technická univerzita v Liberci

tech univ liberec 18
Otevíráme se světu a pokračujeme ve výzkumu nanovláken

Pro sever České republiky byl a je typický textilní, sklářský, chemický a automobilový průmysl, těžba uhlí i uranu. Je proto logické, že zde vznikla Technická univerzita v Liberci. K průmyslovým podnikům to mají studenti i vědci blízko. Počátky spolupráce Technické univerzity v Liberci s průmyslem je třeba hledat už v roce 1953, kdy byla založena. Od počátku bylo jejím záměrem vzdělávat kvalifikované inženýry pro odbornou práci.

MTA Slovakia, s.r.o.

mta sk 18
Kľúčom je kvalita

MTA Slovakia, s.r.o., je súčasťou globálnej skupiny MTA založenej pred vyše 60 rokmi, ktorej centrála sa nachádza v Taliansku. Firma sa špecializuje na elektronické a elektromechanické riešenia pre automobilový priemysel. Skupina na celom svete zamestnáva vyše 1400 zamestnancov a dosahuje obrat na úrovni 200 miliónov eur.

Immergas Europe, s.r.o.

Immergas sk 18
Kotly budúcnosti sa rodia v Poprade

Spoločnosť Immergas Europe, s.r.o., bola založená v roku 2006 talianskou holdingovou spoločnosťou Immerfin, majiteľom dobre známej výrobnej spoločnosti Immergas S.p.A.

Enics Slovakia, s.r.o.

enics 18
Dobrá firemná kultúra je viac ako 13. plat

Medzinárodná skupina Enics patrí medzi popredné spoločnosti zaoberajúce sa elektronickými výrobnými službami v oblasti priemyslu, a to najmä produkciou elektronických plošných spojov a modulov. Tieto technicky náročné aplikácie sú určené pre široké spektrum priemyselných zariadení. Používajú sa napríklad do riadiacich systémov železníc, pri výrobe výťahov či zdravotníckej techniky.

Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s.

SUSCH
Snaha o zavádzanie moderných liečebných programov

Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s. (SÚSCCH), je jednou z troch špecializovaných nemocníc, ktoré poskytujú komplexnú starostlivosť o pacientov s kardiovaskulárnymi chorobami. Jeho poslaním je poskytovať ambulantnú a ústavnú starostlivosť o dospelých pacientov s chorobami srdca a veľkých ciev.

RYBA Košice, spol. s r.o.

Ryba KE 16
Národná pochúťka v novom dizajne

Kto by nepoznal košickú tresku? Jej prvá výroba na Slovensku je v archívoch datovaná na rok 1954 a za tento čas si získala srdcia Slovákov. S cieľom udržať si spokojnosť a priazeň zákazníka RYBA Košice, spol. s r.o., okrem neustáleho zlepšovania sa, vylepšuje aj dizajn svojich produktov. Na Danubius Gastro 2018 bola košická treska, slovenská národná pochúťka, premiérovo predstavená v novom dizajne.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...