1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

SAM - SHIPBUILDING AND MACHINERY a.s.

SAM 1 14
V krízovej situácii je dôležitý správny balans

Slovenský priemysel má pred sebou zložité obdobie. Nielen vysoké ceny energií sa zahrýzajú do fungovania všetkých jeho odvetví, v hre sú aj ďalšie rizikové faktory. „Popri brutálne vysokých cenách energií nás trápi nestabilita na trhu s oceľovými polotovarmi, enormne vysoké ceny a nedostatok technických plynov, nestabilita na trhu práce aj vysoká inflácia.

Heberger CZ s.r.o.

Heberger 20
Trh průmyslových staveb je stabilní

I přes náročnou situaci ve stavebnictví se společnosti Heberger CZ, s.r.o., která se zaměřuje na výstavbu průmyslových objektů, poměrně daří. Nedávno získala hned několik zajímavých zakázek, do nichž se promítají aktuální trendy, jako jsou úspory energií. Více v rozhovoru prozradil jednatel společnosti Ing. Miroslav Verner.

SLOVARM, a. s.

SLOVARM 20
Cieľom sú ďalšie investície, rozvoj a nové trhy

Akciová spoločnosť SLOVARM sa profiluje ako kľúčový výrobca domových a bytových armatúr a sanity, komponentov pre rozvod vzduchu, studenej a teplej vody, pary a ústredného vykurovania. Myjavský podnik s 230 zamestnancami má stabilnú pozíciu v strednej a východnej Európe. Ako konkretizuje obchodná riaditeľka Ing. Viera Čuvalová Janigová, z hľadiska obratu je dominantný segment armatúr, ktorý tvorí 70 % obratu. Predaj sanity predstavuje približne 20 % a 10 % zaznamenáva plastový PPR program zahŕňajúci výrobu sifónov, splachovacích nádrží alebo odpadových ventilov.

TOS VARNSDORF a.s.

TOS Varnsdorf 16
TOScontrol – brána do světa konektivity

Snahou každého výrobce obráběcích strojů je uspět na trhu, ve kterém se pohybuje celá řada konkurentů. Všechny obráběcí stroje jsou svázány obecně platnými fyzikálními zákony, a proto se základní technické parametry obráběcích strojů různých výrobců v poslední době srovnávají – otáčky, posuvy, výkony... Co tedy navíc nabídnout zákazníkovi, aby se rozhodnul právě pro nás? V čem tkví vyšší přidaná hodnota našeho stroje oproti konkurenci?

Žilinská univerzita v Žiline

Zilinska univ 17
Stále na špičke medzi slovenskými univerzitami

20. septembra otvorila Žilinská univerzita v Žiline nový akademický rok. Do 46 akreditovaných bakalárskych programov nastúpilo v jubilejnom 70. akademickom roku do 1. ročníka 2300 študentov dennej a externej formy. V druhom stupni štúdia to bolo v dennej a externej forme tisíc študentov. Otvorenie akademického roka 2022/2023 bolo zároveň spojené s inauguráciou rektora prof. Ing. Jána Čelka, CSc., ktorého sme vyspovedali v rozhovore pre časopis Priemysel Dnes.

Adifex, a. s.

Adifex 22
Unikátna architektúra na európskej úrovni

Mladá, ale zato úspešná stavebná spoločnosť Adifex, a. s., aktuálny víťaz ankety ASB Gala v kategórii Stavebná firma roka 2021 v hlasovaní verejnosti, bola založená len v roku 2012. Z dôvodu zvýšenia potenciálu pre ďalší rast sa v roku 2015 pretransformovala na akciovú spoločnosť. Dnes je generálnym dodávateľom mnohých významných projektov v súkromnom, ale aj vo verejnom sektore.

ESSELTE, s.r.o.

ESSELTE 22
Nástup hybridního způsobu práce nás nepřekvapil

Výrobce kancelářského vybavení, společnost ESSELTE, s.r.o., která patří do koncernu ACCO Brands, má jednoduchý recept na úspěch: znát dlouhodobé trendy, být flexibilní a kreativní. I proto ji nepřekvapil turbulentní vývoj v posledních dvou letech, který zvýšil poptávku po vybavení domácích pracoven a menších kanceláří. „Zrychlili jsme výrazně vývoj a uvádění výrobků na trh,“ říká v rozhovoru Ing. Martin Kůla, Vice President Marketing & Analytics, ACCO Brands EMEA.

Kia Slovakia, s.r.o.

KIA 1 14
Na čelo závodu sa postavili aj slovenskí manažéri

Automobilový producent v Tepličke nad Váhom dosiahol významný míľnik. S účinnosťou od 1. septembra 2022 sa členmi vedenia výrobného závodu Kia Slovakia stali po prvýkrát slovenskí manažéri. Viceprezidentom zodpovedným za vedenie výrobnej divízie sa stal Roman Kraľovanský, administratívnu divíziu povedie Branislav Imre.

PELLENC, s.r.o.

PELLENC 22
Sme všade tam, kde sa pestuje vinič a olivy

Francúzska firma Pellenc SA je pojmom všade tam, kde sa pestuje vínna réva a olivovníky. Pod heslom „Príroda je náš motor“ vznikla v roku 1973, keď sa Roger Pellenc prechádzal pomedzi vinice vo francúzskom regióne Vaucluse. Pozoroval ľudí pri práci a premýšľal, ako by im vedel prácu uľahčiť a hlavne zefektívniť.

SAPELI, a.s.

SAPELI 22
Největší český výrobce dveří slaví třicítku

Řemeslně zpracované dveře vyrábí už od dob první republiky, letos pak jihlavská společnost SAPELI, a.s., oslavila 30 let od svého založení v roce 1992. Od samého počátku je rodinnou firmou, která sází na kvalitu českých výrobků. Proto si materiály a komponenty, z nichž dveře vyrábí, vybírá hlavně od tuzemských dodavatelů. Za poslední tři dekády společnost dodala téměř 5 milionů dveří, které nezůstaly jen v Česku, ale slouží zákazníkům ve 20 zemí po celém světě.

Záchranná zdravotná služba Bratislava

Zachranna zdravot sluzba BA
Reorganizácia štátnej záchranky má priniesť lepšie výsledky

Pôsobí prostredníctvom 94 staníc takmer na celom Slovensku a za 24 hodín ošetrí v priemere 465 pacientov. Celkovo disponuje 145 ambulanciami rýchlej zdravotnej pomoci a 52 špeciálnymi osobnými motorovými vozidlami. Reč je o Záchrannej zdravotnej službe (ZZS) Bratislava, ktorej čerstvým riaditeľom je Ing. Mgr. Imrich Andrási, MPH. Do funkcie dočasne povereného riaditeľa ho vymenoval v úvode septembra minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

SIAD Czech spol. s r.o. SIAD Slovakia spol. s r.o.

SIAD 19
Budoucnost vidíme v oxidu uhličitém

Plynárenství nyní prochází náročným obdobím a své o tom ví společnost SIAD Czech spol. s r.o., která se musí vypořádat se zdražováním vstupů i s omezením obchodů s východní Evropou. Ani v náročné situaci ale neztrácí optimismus.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...