1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Centrum vedecko-technických informácií SR

Centrum vedecko tech Info SK 17
Napĺňame koncept komplexného a moderného informačného centra

Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR), pôvodne Slovenská technická knižnica založená v roku 1938, oslávi onedlho 80 rokov svojej činnosti. Za dané obdobie sa činnosť centra značne rozšírila.

Akadémia ozbrojených síl generála M. R. Štefánika

Prioritou je posilnenie a omladenie personálu

Akadémia ozbrojených síl generála M. R. Štefánika so sídlom v Liptovskom Mikuláši (AOS) je modernou vzdelávacou a výcvikovou vojenskou inštitúciou s medzinárodnou akceptáciou. AOS je štátnou vysokou školou pôsobiacou v rámci Ministerstva obrany SR (MO SR).

Bioveta, a.s.

Bioveta 17
Tradiční výrobce veterinárních léčiv prožívá nejúspěšnější éru v historii

Bezmála sto let již trvá historie společnosti Bioveta. Tuzemského výrobce veterinárních léčiv, který od roku 1918 sídlí v Ivanovicích na Hané, a který aktuálně prožívá svoji vůbec nejúspěšnější éru. Silně exportně orientovaný podnik vyváží produkci do více než 80 zemí celého světa. Za loňský rok utržil 1,536 miliardy korun a zhruba 240 milionů investoval do rozvoje výrobního procesu a výzkumu.

Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky

Financne riaditelstvo 17
Elektronický systém komunikácie je jednoduchší aj ekologickejší

Finančné riaditeľstvo SR je priekopníkom v rozvoji elektronickej komunikácie medzi štátnou správou a klientom – daňovým subjektom. Práve vďaka iniciatíve pracovníkov Finančného riaditeľstva SR už viac ako tri roky môžeme komunikovať s daňovými aj colnými úradmi elektronicky.

Nemocnice Pardubického kraje, a.s.

Nemocnice Pardubickeho kraje 17
Vizí je přátelská nemocnice s jistotou trvalé a kvalitní péče

Jedná-li se o lidské zdraví, každý člověk přirozeně vyžaduje nejlepší možnou péči od lékařů i zdravotnických zařízení. S cílem budovat jednotný celek s důvěrou vyhledávaný spokojenými pacienty i zaměstnanci funguje od konce roku 2014 společnost Nemocnice Pardubického kraje, která sdružuje celkem pět nemocnic akutní lůžkové péče.

VODOHOSPODÁRSKA VÝSTAVBA, ŠTÁTNY PODNIK

Vodohospodrska vystavba 17
Vodné dielo Gabčíkovo prejde obnovou

Štátny podnik VODOHOSPODÁRSKA VÝSTAVBA je už viac ako 60 rokov jedným z najdôležitejších garantov a investorov výstavby vodných stavieb na Slovensku. Jeho meno sa za ten čas spojilo s viac než 350 vodohospodárskymi, hydroenergetickými a inžinierskymi stavbami vrátane tej najvýznamnejšej – Vodným dielom Gabčíkovo.

APAG Elektronik, s.r.o.

apag elektronik 17
LED světélka do automobilů vyrábí bez dotyku lidské ruky

Osvětlovací jednotky na bázi LED jsou nepostradatelnou součástí každého automobilu. V pardubické průmyslové zóně je vyvíjí a vyrábí společnost APAG Elektronik, která je součástí nadnárodní korporace Kanoria Chemicals Industries. „Nejdříve jsme byli vlastnění švýcarskou firmou APAG Elektronik AG. V roce 2012 ale celou skupinu koupili indičtí vlastníci.

Eurac Hradec, s.r.o.

Eurac Hradec 17
Slévárnu zachránily brzdové kotouče, které se vyrábí i v Česku

Kdyby zakladatel společnosti John Krosnar neemigroval do Anglie, možná by se u Hradce Králové brzdové kotouče nevyráběly. Když český emigrant koupil ve Velké Británii krachující slévárnu, zaměřil se na odlitky pro automobilový průmysl. A to byl dobrý tah.

Leadec, s.r.o.

Leadec 17
Inštalujeme a prevádzkujeme väčšinu výrobných technologických noviniek

Divízia priemyselných služieb donedávna patriaca skupine Voith predstavuje na Slovensku známu značku aktívnu hlavne v odvetví automobilového priemyslu, ale tiež na poli automatizácií a facility manažmentu.

Lear Corporation Seating Slovakia, s.r.o.

Lear corp Seating svk 17
Lepšie pracovné podmienky majú pritiahnuť nových zamestnancov

Svetoznámy výrobca sedadiel pre osobné automobily Lear je globálnou spoločnosťou so sídlom v americkom Detroite. Tento rok oslavuje 100 rokov od svojho založenia. Úspešne sa etabloval aj na Slovensku prostredníctvom dvoch svojich závodov. V priemyselnom parku Voderady sídli v novučičkých priestoroch divízia JIT Seating, ktorá sa v súčasnosti zameriava na kompletizáciu sedadiel pre neďalekú automobilku PSA Peugeot Citroën Slovakia.

Faurecia Emissions Control Technologies, Bakov nad Jizerou

Faurecia emission control technologies 17
Připravuje se na výrobu výfukových systémů pro nové Audi A6 a A7

Každý den opouštějí výrobní závod společnosti Faurecia Emissions Control Technologies (FECT) v Bakově nad Jizerou stovky součástí do automobilů pro víc než 60 odběratelů po celém světě. To vyžaduje nejen přesné výrobní postupy, ale také kvalifikovaný personál a odborné vedení.

Booster Precision Components (Belusa), s.r.o.

Booster precision components 17
S novým názvom aj novou stratégiou

Viac ako 10 rokov pôsobí v strojárskom regióne na Považí spoločnosť CCN Slovakia, s.r.o. Za posledné mesiace sa v jej štruktúrach udiali významné zmeny. Aj preto sme požiadali o rozhovor výkonného riaditeľa Ing. Jaroslava Vaculčiaka, ktorý nám priblížil najnovšie dianie v tejto spoločnosti.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...