1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

SLOVENSKÝ VODOHOSPODÁRSKY PODNIK, š.p.

Slov vodohosp pod 18
Príprava na najväčšiu investičnú činnosť posledných desaťročí

V minulom roku sme si z pohľadu vodohospodárov pripomenuli dve významné výročia. Prvým z nich bolo 25 rokov od uvedenia Vodného diela Gabčíkovo do prevádzky. Štvrťstoročie úspešného fungovania tejto vodnej stavby môžeme považovať za významný medzník pre celé Slovensko, pretože slovenský vodohospodársky unikát potvrdzuje svoj význam a opodstatnenie od roku 1992.

Zberné suroviny Žilina, a.s.

Zberne suroviny ZA 18
Nové kategórie druhotných surovín znižujú množstvo komunálneho odpadu

Nakladanie s odpadmi už roky nie je len vecou spaľovania a tvorby skládok. Aktuálne je to súčasť trhového hospodárstva v mnohých aspektoch. Je to komplexná služba a akciová spoločnosť Zberné suroviny Žilina ju chce poskytovať nielen jednotlivcom, obciam alebo mestám, ale aj menším firmám či veľkým korporáciám. Na otázky časopisu Priemysel Dnes odpovedal predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ Zberných surovín Žilina Ing. Peter Turza.

ZETOR TRACTORS, a.s.

Zetor traktors 18
S novými modely vjíždí do segmentu malých traktorů

Když na pole poprvé vyjely traktory, změnil se zemědělcům život. Z tradičních českých výrobců traktorů přežila dodnes jen brněnská značka ZETOR. Její první traktor má v křestním listu letopočet 1946. Od té doby udává společnost ZETOR TRACTORS, a.s., trendy v oblasti zemědělské techniky.

Marel Slovakia, s.r.o.

Marel 16
Stále preferovaný zamestnávateľ

Spoločnosť Marel Slovakia, s.r.o., je jedným z troch výrobných závodov v strednej Európe vyrábajúcich pokrokové potravinárske systémy pre priemyselné centrá skupiny Marel, ktoré poskytujú služby v rámci priemyslu na spracovanie hydiny, mäsa a rýb na celom svete.

MAHLE Engine Components Slovakia, s.r.o.

Mahle behr components 18
Nedá sa rásť donekonečna, dôležitejšia je stabilita

Spoločnosť MAHLE Engine Components Slovakia, s.r.o., vlani oslávila 10. výročie svojho pôsobenia na Slovensku. Po náročnejších začiatkoch v čase celosvetovej krízy, ktorá sa osobitne dotkla práve automobilového priemyslu, sa v Dolnom Kubíne tešia z obdobia konjunktúry. Zároveň si však vo firme uvedomujú, že sa nedá rásť do nekonečna

KOLIBA, a.s.

Koliba 18
Mliečna pohoda bez hraníc

Spoločnosť KOLIBA, a.s., patrí k najväčším slovenským producentom mliečnych výrobkov a denne spracuje desaťtisíce litrov čerstvého kravského mlieka z podpolianskeho regiónu. Doma aj v zahraničí je známa predovšetkým vďaka výrobe polotvrdých zrejúcich syrov, z ktorých viaceré vlani získali ocenenie Značka kvality.

SumiRiko AVS Czech, s.r.o.

Sumiriko avs 18
Špičková kvalita všude tam, kde se tlumí vibrace

Z dlouhé tradice gumárenského a plastikářského průmyslu ve Zlínském kraji vychází dodnes mnoho firem. Jednou z těch, které si jdou již od 90. let svojí vlastní cestou, je společnost SumiRiko AVS Czech z Drnovic u Valašských Klobouk.

TS Plzeň, a.s.

TS Plzen 17
Nejžhavější trhy jsou v Číně, Indii nebo v Turecku

Plzeň není jen městem piva. Svoji tradici má v západočeské metropoli také průmysl, především stroje značky Škoda.

ZF Slovakia, a.s.

ZF 18
Inteligentný rozvoj podnikania

Spoločnosť ZF Slovakia je členom skupiny ZF Group, svetového výrobcu automobilových komponentov. Na Slovensku má dve prevádzky, a to v Leviciach a Trnave.

HUDOS, s.r.o.

Hudos 18
Dôveryhodní a zodpovední vodiči tvoria základ prepravy

Na vedenie dopravnej spoločnosti už dávno nestačia len vynikajúce manažérske schopnosti, skúsenosti s riadením personálu a dopravy či kvalitné šoférske zručnosti. Prevádzkovateľ kamiónovej dopravy v sebe veľakrát musí skĺbiť funkciu psychológa, pedagóga, vyjednávača alebo experta na legislatívu Európskej únie. Aké úskalia prináša vedenie spoločnosti zabezpečujúcej medzinárodnú prepravu nám v rozhovore priblížil Ing. Pavol Hudák, majiteľ a konateľ spoločnosti HUDOS, s.r.o.

GEMO, a.s.

GEMO Olomouc
Měníme přítomnost v budoucnost

Ryze česká stavební společnost GEMO, a.s., (dříve pod názvem GEMO OLOMOUC, spol. s r.o.) patří ke špičkám v oboru pozemního stavitelství v České republice. Již 27 let mění přítomnost v budoucnost vytvářením nového a moderního životního prostoru při realizaci netradiční a designové bytové výstavby i při vytváření nových výrobních a logistických prostor či obchodních a zábavních center.

Fakultná nemocnica Nitra

V obnove nemocnice chce pokračovať aj v tomto roku

Fakultná nemocnica Nitra je koncovým zdravotníckym zariadením a poskytuje zdravotnú starostlivosť pre celý Nitriansky kraj. Ak sa na nemocnicu pozrieme z pohľadu štatistiky, hovoríme o vysokých číslach: v rámci ústavnej starostlivosti pôsobí v nemocnici 13 kliník, 10 oddelení, 7 jednotiek intenzívnej starostlivosti a nemocnica disponuje 858 lôžkami.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...