1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Kuehne+Nagel, s. r. o.

Kuehne Nagel
Zákazník je na prvom mieste

Logistický líder Kuehne+Nagel, s. r. o., pôsobí na Slovensku už viac ako 30 rokov. Vo svojej podnikateľskej činnosti sa dcéra švajčiarskej nadnárodnej skupiny orientuje predovšetkým na spoločnosti z automobilového, strojárskeho, elektrotechnického a farmaceutického priemyslu. Pre také vysoko regulované odvetvia ako je farmaceutický a zdravotnícky priemysel prináša efektívne riešenia od začiatku do konca dodávateľského reťazca, tzv. end-to-end.

AGROSTROJ Pelhřimov, a.s.

Agrostroj Pelhrimov 23
Naše podnikání chceme rozšiřovat i směrem na západ

Tradičním lídrem v tuzemské strojírenské výrobě je společnost AGROSTROJ Pelhřimov, která vyniká mimo jiné vysokou výrobní hloubkou a technologickou komplexností. Jako největší výrobce zemědělské techniky v Česku je tzv. vývojovým dodavatelem, což znamená, že jednotlivé projekty pro své partnery připravuje na klíč včetně analýzy proveditelnosti, přípravy výroby a konstrukce i výroby nářadí.

SLOVNAFT MONTÁŽE A OPRAVY, a.s.

Slovnaft montaze a opravy
Úspešne plní úlohy spojené s údržbou zariadení rafinérie Slovnaft

Bratislavská rafinéria Slovnaft ukončila vlani v novembri náročný cyklus plánovanej údržby a modernizácie. Od jari do jesene postupne v troch fázach odstavila rekordných 33 rafinérskych a petrochemických výrobných jednotiek, pričom do ich čistenia, údržby a modernizácie investovala viac ako 50 miliónov eur.

Rettenmeier Tatra Timber, s.r.o.

Rettenmaier tatra timber
Komplexný dodávateľ dreva na stavebné aj iné účely

Spoločnosť Rettenmeier Tatra Timber vznikla v roku 1999 a v súčasnosti zamestnáva 260 ľudí. Žiadna iná piliarska prevádzka na Slovensku nemá väčšie technologické vybavenie na primárne, druhotné a finálne spracovanie dreva. Okrem porezu smrekovej guľatiny na dvoch linkách suší drevo v 22 komorách, vyrába laty, škárovky, jednovrstvové viacúčelové dosky, interiérové obklady, fasády a podlahy. Produkuje takisto brikety a pelety, pričom peletovacia linka na Liptove je najvýkonnejšou u nás.

Národný onkologický ústav v Bratislave

Narodny onko ustav 23
Propacientsky orientovaná nemocnica je z hľadiska medicínskych výkonov v dobrej kondícii

V hlavnom meste sídli špecializovaná nemocnica, ktorá poskytuje komplexnú ambulantnú a ústavnú zdravotnú onkologickú starostlivosť u nás. Jej prvoradým cieľom je kvalitná liečba pacienta, o ktorého sa stará cez 800 zdravotníkov – lekárov, sestier, sanitárov a ostatného zdravotníckeho personálu. Reč je o Národnom onkologickom ústave (NOÚ) v Bratislave, ktorý má za sebou z hľadiska medicínskej výkonnosti úspešný rok.

TATRA TRUCKS, a.s.

TATRA TRUCKS 16
Tatra je pro naše zákazníky předmětem touhy

„Naše ekonomické cíle pro rok 2022 budou i přes nižší počet dodaných aut naplněné,“ říká na úvod rozhovoru Pavel Lazar, generální ředitel kopřivnické automobilky TATRA TRUCKS, která v předchozích měsících zahájila mimo jiné dodávky nových vozidel pro belgickou armádu, německý Bundeswehr i Armádu ČR.

Národná diaľničná spoločnosť, a.s.

Narodna dialnicna spol 17
Napredujeme v rozvoji diaľničnej infraštruktúry

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) plánuje, pripravuje, stavia a udržiava diaľničnú sieť na území Slovenskej republiky. „Pri výstavbe kľúčovej cestnej infraštruktúry postupujeme podľa vládou schváleného Harmonogramu prípravy a výstavby projektov cestnej infraštruktúry. Harmonogram na základe objektívnych analytických dát hovorí jasne a transparentne, ako sa budú stavať v najbližších rokoch kľúčové cesty.

Servis Climax, a.s.

Servis climax 23
Chceme maximálně využít benefitů našich investic

Mimořádně úspěšných 30 let od založení si v roce 2022 připomínala vsetínská společnost Servis Climax, která je v současnosti největším tuzemským výrobcem stínicí techniky. Do jejího produktového portfolia patří desítky typů výrobků určených pro interiérové a exteriérové stínění budov.

GeLiMa, a. s.

Gelima 19
Jediný výrobca kolagénu a želatíny na Slovensku

Niekdajší štátny podnik, ktorý sa postupom času transformoval na akciovú spoločnosť, pôsobil v Liptovskom Mikuláši už v 70. rokoch 20. storočia. Sústredil sa na výrobu gleja, kostnej múčky a osseínu. Výroba želatín v glejárskom a krmivárskom podniku začala v roku 1983.

Plzeňský Prazdroj, a.s.

Pokračujeme v investicích i v podpoře restaurací

Po dvou náročných letech, které zásadně ovlivňovala pandemie, se pivovaru Plzeňský Prazdroj v roce 2022 dařilo už docela dobře. „Od ledna do září naše prodeje v Česku meziročně vzrostly o 14 %. Lidé měli zvláště během letní sezóny chuť chodit zase do hospod a restaurací, potkávat se s přáteli a užívat si ten zážitek, který pro ně byl dva předchozí roky částečně omezený,“ říká obchodní ředitel Tomáš Mráz s tím, že od podzimu začal být viditelný dopad energetické krize a snaha lidí šetřit.

M.L.S. Holice, s.r.o.

M.L.S.Holice 22
Energetická krize podnítila poptávku po našich generátorech

Zatímco některé průmyslové podniky vyhlížejí následující období s větší či menší nervozitou, největší výrobce elektrických generátorů v České republice roste. Ze dvou výrobních závodů v Holicích u Olomouce putují generátory mimo jiné na Ukrajinu, kde Rusové ničí energetickou infrastrukturu. „Lidé potřebují elektrickou energii, a kde nefunguje konvenční elektrická síť, nastupují naše generátory. Rosteme a rozšiřujeme tým našich pracovníků,“ říká Vladan Hlaváč, ředitel společnosti M.L.S. Holice, s.r.o.

ZLH Plus, a.s.

ZLH Plus 23
Zotrvávame v nastavenom tempe výroby

Výroba a spracovanie kovov patrí k najdôležitejším segmentom hospodárstva Slovenskej republiky – z hľadiska zamestnanosti a produkcie sa radí medzi najvýznamnejšie odvetvia priemyselnej výroby.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...