1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

AGRO TAMI, a.s.

Agro Tami 16
Hrdí na slovenský pôvod a kvalitu

Podnikanie v mliekarenskom biznise patrí k tým najnáročnejším v potravinárskom priemysle. Nestabilné ceny mlieka, miestna legislatíva alebo zahraničná konkurencia kontroverznej kvality sú len vrcholom ľadovca komplikácií, kvôli ktorým sa do tejto oblasti nehrnie veľa firiem. Keď však spoločnosti zabojujú a dokážu svoje fungovanie prispôsobiť zložitej trhovej situácii, môžu byť aj v tomto ringu úspešné. Príkladom takejto firmy je aj AGRO TAMI, a.s., ktorá dokázala takmer storočnú mliekarenskú tradíciu v Nitre pozdvihnúť z popola a v súčasnosti dokonca rozširuje svoje podnikanie o nový závod či vlastný chov dojníc.

SMS, a.s.

Stavby mostov SVK 15
Čerpá z tradície vo výstavbe a rekonštrukciách

Spoločnosť SMS, a.s., fungujúca do roku 2016 pod obchodným názvom STAVBY MOSTOV SLOVAKIA, a.s., je súčasťou slovenského stavebného trhu od roku 1997. Na ňom pôsobí ako dcérska spoločnosť podniku SMP CZ, a.s. Podieľa sa na dopravných, vodohospodárskych, ekologických aj pozemných stavbách a posledné štyri roky dosahuje ročný obrat od 17 do 25 miliónov eur. Viac nám o akciovej spoločnosti SMS prezradil v rozhovore pre časopis Priemysel Dnes predseda predstavenstva Ing. Martin Krchnák.

Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.

zapadoslov vodaren spol 18
Cieľom je zabezpečiť 85-% napojenosť obyvateľov na kanalizáciu

5696 km vodovodnej a 1748 km kanalizačnej siete so 42 čistiarňami odpadových vôd v 11 okresoch Slovenska. To sú základné kvantitatívne údaje definujúce rozsah vodárenskej siete pod správou Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s. (ZsVS).

AVA-stav, s.r.o.

AVA Stav 18
S významnými referenciami na trhu

Tento rok oslavuje spoločnosť AVA-stav, s.r.o., 10 rokov svojej existencie na stavebnom trhu. Za toto obdobie sa jej podarilo získať a udržať si významné postavenie medzi stavebnými spoločnosťami. Svedčí o tom aj minuloročné zvýšenie obratu a uspokojenie náročných potrieb investorov. Kvalita stavieb na profesionálnej úrovni pritom zostala zachovaná.

HYZA, a.s.

Hyza 17
Zákazníkom garantujeme celý reťazec informácií o produkte

Akciovú spoločnosť HYZA čaká budúci rok významné jubileum – oslávi 70 rokov od založenia hydinárskej činnosti v Topoľčanoch. Za dané obdobie prešiel podnik veľkými zmenami a v súčasnosti patrí k popredným spracovateľom hydiny a výrobcom hydinových mäsových výrobkov v rámci strednej Európy.

U-Shin Slovakia, s.r.o.

u shin 18
Tímová práca, individuálna zodpovednosť a vzájomný rešpekt

Ak spoločnosť znižuje objem výroby a s tým súvisiaci počet zamestnancov, spravidla to vyvolá obavy. No nie každý pokles numerických ukazovateľov je nevyhnutne dôsledkom ekonomického úpadku či barometrom prichádzajúcej krízy.

SLOVENSKÉ ENERGETICKÉ STROJÁRNE, a.s.

Ses tlmace 18
So stavom trhu sa vyrovnávajú diverzifikáciou

Sektor energetiky zažíva v posledných rokoch útlm. Nové zdroje a projekty pribúdajú len pomaly a aj tie si rozdelia spravidla spoločnosti, ktoré sú ochotné ísť neraz až za hranu podnikateľského rizika. To, čo sa už mnohým spoločnostiam stalo osudným, dokážu v závode SES, a.s., v Tlmačoch na juhu Slovenska strategicky zhodnotiť a nepodliezať nezmyselne nastavené latky cien projektov.

PLASTIFLEX Slovakia, spol. s r.o.

Plastiflex 16
Rešpekt v rámci skupiny pre nás znamená záväzok neustále sa zlepšovať

14 miliónov plastových hadíc opustí každý rok brány kežmarského závodu PLASTIFLEX Slovakia, spol. s r.o. Sú medzi nimi hadice pre vysávače, bielu techniku, bazénové čističky či priemyselné aplikácie. Zároveň možno predpokladať, že ich počet sa v najbližšom období ešte podstatne zvýši.

HBPO Slovakia, s.r.o.

HBPO 3 14
Nové projekty priniesli nové pracovné miesta

História spoločnosti HBPO Slovakia, s.r.o., siaha do roku 1992, kedy ešte pod hlavičkou HELLA vyrobila prvý frond-end modul pre Volkswagen Golf A3, ktoré vyrábala a dodávala systémom just-in-sequence v Nemecku. O 7 rokov neskôr pribudol ďalší partner (spoločnosť Behr), vďaka čomu došlo ku zmene názvu na HELLA & Behr Fahrzeugsysteme.

AGC Automotive Czech, a.s.

Agc automotive 18
Automobilová skla budou interaktivní součástí vozu

Zasklení automobilů neplní jen bezpečnostní a estetickou funkci. Automobilky i koncoví zákazníci od nich očekávají daleko více. Autoskla se v blízké budoucnosti promění v chytré prvky, které poskytnou veškerý komfort týkající se světelných podmínek, teploty a vnitřní i vnější komunikace. Na to se připravuje společnost AGC Automotive Czech, a.s., která chce v oboru udávat trendy.

Elektrárna Počerady – ČEZ, a.s.

Elektarna Pocerad 16
Tradiční uhelná elektrárna může fungovat i po roce 2023

Přibližně uprostřed trojúhelníku měst Louny, Žatec a Most, která se nacházejí na severozápadě Česka, leží již od roku 1970 Elektrárna Počerady. Dodnes patří k nejvytěžovanějším a nejvýkonnějším zdrojům uhelných elektráren s tím, že za loňský rok vyrobila 5,9 TWh elektrické energie a do sítě dodala 5,4 TWh elektrické energie.

Mendelova univerzita v Brně

mendelova univ 17
Mění se v univerzitu 21. století, která stojí o bývalé manažery

Nedávno zveřejněná statistika ukázala, že Česká republika v procesu digitalizace pokulhává. Trendu čelí i vysoké školy, Mendelovu univerzitu v Brně nevyjímaje. Nové vedení vytváří univerzitu, která bude splňovat požadavky 21. století – bude otevřená, moderní a digitalizovaná.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...