1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Promont, s.r.o

Promont 19
Úspech nie je možný bez správneho tímu ľudí

Spoločnosť Promont, s.r.o., sa zaoberá výrobou a montážou oceľových konštrukcií. Kým na začiatku vyrobili 240 ton ocele, dnes ich ročná produkcia dosahuje cca. 10-tisíc ton. Firma z Krásna nad Kysucou aktuálne väčšinu zákaziek realizuje v zahraničí. Za rok 2018 očakávajú obrat do 20 miliónov eur, no ako konštatuje konateľ spoločnosti Pavol Masnica, „nepretekáme, aby sme mali každý rok väčší a väčší obrat a zisk, aj keď, prirodzene, po investovaní do nových technológií a zariadení sa nám to darí.“ Pripomína, že na úspechu firmy sa podieľajú všetci pracovníci spoločnosti, ktorých je v súčasnosti okolo 250.

SCHOTT Flat Glass CR, s.r.o.

Shott flat glass19
Sklářská firma sází na inovace a její obrat roste

Výroba skla má v České republice dlouhou tradici, v mnoha regionech se vyrábí už stovky let. Příkladem je i Valašské Meziříčí, kde má své zázemí firma SCHOTT, jež tady provozuje hned několik divizí. Zaměřuje se na montáž skleněných optických vláken, která přenáší světlo, zpracovává ploché sklo pro domácí spotřebiče a vyrábí dveřní systémy pro chladírenské boxy v supermarketech.

Správa a údržba silnic Plzeňského kraje, p.o.

sprava udrzba silnic plzen 19
Největší výzvou je úspěšné dokončení dopravních projektů

Údržba pozemních komunikací je oblastí, která na své správce klade vysoké požadavky především z hlediska bezpečnosti provozu. Náročný úkol pečovat o silnice II. a III. třídy Plzeňského kraje (PK) byl svěřen příspěvkové organizaci Správa a údržba silnic PK. Té se v poslední době daří realizovat řadu úspěšných projektů, o nichž jsme si povídali s Ing. Miroslavem Doležalem, generálním ředitelem této společnosti.

Šroubárna Kyjov, spol. s r.o.

Sroubarna Kyjov 18
Do roku 2019 vstupuje s plánem navýšit výrobu o miliony kusů

V Kyjově se už desítky let vyrábějí zejména pražcové šrouby, hákové šrouby a matice, kratší dobu pak výkovky ložiskových kroužků a vaček a obrobené ložiskové kroužky, které směřují zejména na železnice, do automobilového průmyslu nebo strojírenství. Šroubárna Kyjov, spol. s r.o., je od roku 2008 součástí skupiny Třinecké železárny – Moravia Steel a partnerství se silným holdingem jí svědčí.

TATRA TRUCKS, a.s.

TATRA TRUCKS 16
Úspěšně pronikáme na zajímavé a perspektivní trhy

Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS má za sebou rok plný novinek, mezi které patřilo například představení nových vozidel klíčové modelové řady TATRA PHOENIX. Uplynulý rok 2018 byl ovšem podle předsedy představenstva Petra Ruska také hodně náročný, a to proto, že se firma musela vypořádat s velkými výzvami ve výrobní, finanční i obchodní oblasti. Dosavadní průběh letošního roku je oproti tomu mnohem pozitivnější.

Vysoké učení technické v Brně

VUT Brno 18
Tato škola nevychovává nezaměstnané

Vysoké učení technické v Brně je nejstarší brněnskou univerzitou a zároveň největší technickou vysokou školou v republice. Jako první z technik navíc nedávno získala institucionální akreditaci a letos se může pochlubit i kulatým jubileem. Na otázky týkající se směřování brněnské techniky odpovídal její rektor, prof. RNDr. Ing. Petr Štěpánek, CSc., dr. h. c.

WALMARK, a.s.

Walmark 19
Úspěšně šíří české know-how po celém světě

Společnost WALMARK je významným hráčem na českém i mezinárodním trhu s doplňky stravy a léčivými přípravky. Její průměrný růst v posledních 3 letech je 12 % za rok. Firma vybudovala v České republice nejlepší výrobní kapacity ve své kategorii a v současné době zaměstnává 590 lidí v rámci celého holdingu.

ANDRITZ Slovakia, s.r.o.

Andritz 19
Špičkové technológie a zariadenia pre celý svet

Pokiaľ ste majiteľom domáceho miláčika, ktorý si rád pochutí na granulách, s veľkou pravdepodobnosťou boli vyrobené na zariadení pod značkou ANDRITZ. Podobne je tomu aj v prípade spracovania olivového oleja, vína, smotany či mlieka, na ktoré sú potrebné lisovacie zariadenia či odstredivky, teda technológie, ktoré sú jednou z mnohých, ktoré ponúka spoločnosť ANDRITZ.

LESY Slovenskej republiky, š.p.

Lesy sr 3 14
Prioritou je podpora domácich spracovateľov dreva

Štátny podnik LESY Slovenskej republiky (LESY SR) od roku 1999 obhospodaruje lesný majetok vo vlastníctve Slovenska. Ide o približne 900-tisíc hektárov lesa, čo tvorí takmer polovicu lesného fondu našej krajiny. Hlavným cieľom novej obchodnej stratégie na roky 2018 až 2022 je podpora domácich spracovateľov dreva. To je podľa generálneho riaditeľa štátneho podniku Ing. Mariána Staníka prioritou podniku. Viac nám o ťažbe dreva, zmene klímy, biomase, ale aj o ochrane kultúrneho dedičstva prezradil v nasledujúcom rozhovore.

DHL Express (Slovakia), spol. s r.o.

DHL express 19
Rýchlosť, spoľahlivosť a orientácia na zákazníka

Známe červené logo na žltom pozadí. To je identifikačný znak poprednej logistickej spoločnosti DHL, ktorá pôsobí vo viac ako 250 krajinách a tento rok slávi 50 rokov od svojho založenia. S vyše 360-tisíc zamestnancami poskytuje riešenia pre takmer nekonečný počet logistických potrieb, je súčasťou svetoznámej poštovej a prepravnej spoločnosti Deutsche Post DHL Group a zahŕňa divízie Express, Parcel, eCommerce, Global Forwarding, Freight a Supply Chain.

Peikko Slovakia, s.r.o.

Peikko 19
Inovatívne riešenia pre každý druh stavieb

Spoločnosť Peikko je rodinným podnikom založeným v roku 1965 vo Fínsku. Špecializuje sa na výrobu kompozitných nosníkov a produktov na spojovanie betónových prvkov. Celosvetovo zamestnáva 1800 ľudí a ročný obrat sa vlani vyšplhal na cca 220 miliónov eur. Svojich 9 výrobných závodov má vo Fínsku, na Slovensku, v Litve, Nemecku, Rusku, Spojených arabských emirátoch, Číne, Spojených štátoch amerických a v Austrálii. V priebehu roku 2018 boli otvorené dve fabriky v ruskom Petrohrade a v rumunskej Bukurešti a predajné pobočky pribudli v Egypte a Juhoafrickej republike.

EUROVIA CS, a.s. závod mosty a konstrukce

Eurovia sk 19
Staví technologicky náročné mosty v Česku i na Slovensku

Postavit most přes řeku nebo dálnici je ve stavebnictví obzvlášť náročná disciplína. Ke špičkám ve svém oboru se řadí společnost EUROVIA CS, a.s., potažmo její závod mosty a konstrukce. Za sebou má například stavbu Starého mostu v Bratislavě, kterou zvládla v rekordním čase dvou let. Nyní se podílí na rekonstrukci mostů v rámci oprav na nejvytíženější české dálnici D1.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...