1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Metsa Tissue Slovakia, s.r.o.

metsa tissue1
S nami je každodenný život čistejší

Metsä je fínska (lesnícka) skupina, ktorá riadi celý hodnotový reťazec. To znamená, že zodpovedne a efektívne využíva najlepšiu obnoviteľnú surovinu na svete – čerstvé vlákno zo severských lesov. Žilinský závod Metsa Tissue Slovakia, s.r.o., je súčasťou spoločnosti Metsä Tissue, ktorá je jedným z hlavných dodávateľov papierových vreckoviek pre domácnosti a profesionálne použitie v Európe.

PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA, s.r.o.

Prakab 16
Inovácie posúvajú tradičné káble medzi hi-tech výrobky

Tradičný výrobca so zameraním na inovácie. Tak by sme mohli charakterizovať spoločnosť PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA, ktorá už viac ako sto rokov dodáva káble pre energetické siete, stavebníctvo a železnice. V pražskom závode ročne spracujú 15-tisíc ton medi a 11-tisíc ton hliníku a jeho produkty vyrobené v roku 2021 presiahli váhu 46-tisíc ton. Český producent sa špecializuje na bezpečnostné káble, predovšetkým nehorľavé produkty, ktoré ho radia medzi európskych lídrov.

SAKO Brno, a.s.

SAKO BRNO 21
Děláme maximá pro účelné využívání odpadu

Odpadu rok od roku přibývá. Češi už dobře třídí plasty a papír, velký potenciál má bioodpad a kuchyňský odpad. Právě na něj se nyní více soustředí v Brně, kde se o svoz popelnic a zpracování jejich obsahu stará společnost SAKO Brno, a.s. Loni podnik rozjel velkou investici do vůbec první automatické linky na dotřiďování. Nejen o tomto projektu jsme si povídali s předsedou představenstva SAKO Brno, a.s., Filipem Lederem.

Fyzikální ústav AV ČR, v.v.i.

Fyzikalni ustav cr15
Český výskum prináša riešenia pre svetovú budúcnosť

Špičková veda, revolučné objavy, inovácie v oblasti fyziky. Poslaním Fyzikálního ústavu Akademie věd České republiky (FZÚ) je hľadať riešenia na aktuálne vedecké a technické výzvy súčasnej spoločnosti, a to aj cestou rôznorodej spolupráce s priemyslom. Viac nám o tejto téme porozprával Ing. Alexandr Dejneka, Ph.D., vedúci Sekcie optiky FZÚ a vedúci Oddelenia optických a biofyzikálnych systémov MATCA.

Odvoz a likvidácia odpadu, a.s.

Olo 18
Do správy odpadov nastupujú smart technológie

Mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) neskrýva ambíciu prinášať inovatívne riešenia a stať sa v strednej Európe lídrom v efektívnom nakladaní s odpadmi. Nastúpený trend podporujú reálne výsledky. V roku 2021 vyzbierala OLO v Bratislave identické množstvo odpadov ako v predošlom roku – 154-tisíc ton, ale zmenila sa jeho štruktúra.

SWEP Slovakia, s.r.o.

swep 17
Pohodlné a udržateľné riešenia pre všetkých

V súčasnej nestabilnej ekonomickej a geopolitickej situácii, keď stojíme na pokraji možnej energetickej krízy, sa pojmy vykurovanie, rekuperácia tepla či úspora energie skloňujú čoraz častejšie.

U-Shin Slovakia, s. r. o.

u shin 18
Drží krok s najnovšími technológiami

V Košiciach v priemyselnom parku pri Pereši sídli od roku 2008 U-Shin Slovakia, s. r. o., najväčší závod japonskej skupiny U-Shin v oblasti prístupových mechanizmov pre automobilový priemysel, ktorý v sebe spája modernosť a tradíciu. Napokon, japonská nadnárodná spoločnosť bola založená ešte v roku 1926.

LIKO-S, a.s.

liko 20
Expandujeme na německy mluvící trhy i do Indie

Specialitou české společnosti LIKO-S, a.s., jsou interiérové systémy pro komerční budovy – například příčky do kanceláří. Kvůli potížím v dodavatelském řetězci firma posiluje výrobu a současně expanduje na zahraniční trhy, například do Indie. Své síly soustředí také na inovace.

AVL Moravia, s.r.o.

AVL moravia 21
Chopit se příležitosti

Společnost AVL Moravia, s.r.o., byla založena v dubnu 1996 jako společný podnik a je součástí globální skupiny společností AVL, největší nezávislé světové společnosti pro vývoj, simulaci a testování systémů hnacích ústrojí, jejich integraci do vozidel a také nové obory, jako je např. ADAS/AD nebo Data Intelligence.

Porsche Werkzeugbau, s.r.o.

Porsche werzeugbau22
Na Považí budú vyrábať li-ion batériové moduly do elektromobilov

V máji tohto roka dorazila na Slovensko výborná správa. Nemecká spoločnosť Porsche AG by mala do roku 2024 v Hornej Strede v okrese Nové Mesto nad Váhom preinvestovať prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Porsche Werkzeugbau, s.r.o., viac ako 300 miliónov eur. Namiesto karosérií sa tak na Hornom Považí prekvapivo zamerajú na elektromobilitu a výrobu dielov pre aktuálne najobľúbenejšie modely materskej značky.

Vaillant Industrial Slovakia, s.r.o.

Vaillant
Líder v transformácii energetiky

Významný európsky výrobca vykurovacích a chladiacich zariadení Vaillant opäť investuje na Slovensku. V priemyselnej zóne Kaplinské pole Senica buduje moderný závod na výrobu tepelných čerpadiel. Závod Heat Pump World Senica (HPWS) je totiž súčasťou stratégie rastu skupiny Vaillant v segmente tepelných čerpadiel. „S cieľom uspokojiť stále rastúci dopyt po tepelných čerpadlách spoločnosť rozširuje svoje výrobné kapacity tepelných čerpadiel v závodoch v Remscheide, Nantes, Belperi a Senici.

Chládek & Tintěra, a.s.

Chladek Tintera 22
Neomezujme volnou soutěž

Stavební firmy se musí vyrovnat se zdražováním vstupů, s rušením některých zakázek i nejistotou na stavebním trhu do budoucna. Obstát v takovém prostředí je náročné. České společnosti Chládek & Tintěra, a.s., se to ale daří. O aktuální situaci jsme si v otevřeném rozhovoru povídali s jejím obchodním ředitelem Ing. Pavlem Stoulilem.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...