1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Baumit, spol. s r.o.

Baumit SK 17
Nové investície zvýšia výrobnú kapacitu

Oživenie stavebných aktivít v roku 2017 sa pozitívne odrazilo aj na celkových tržbách spoločnosti Baumit, spol. s r.o., z obchodnej činnosti, ktoré dosiahli 47,2 milióna eur. To predstavuje medziročný nárast takmer o 10 %. Najlepšie sa darilo produktovému segmentu fasády a omietky, kde je Baumit dlhodobo trhovým lídrom.

TOS VARNSDORF, a.s.

TOS Varnsdorf
Exportuje 90 % strojů, nová teritoria už nehledá

České strojírenství je ve světě pojem. Čest jeho jménu dělá i společnost TOS VARNSDORF, a.s., jejíž doménou jsou horizontální frézovací a vyvrtávací stroje i obráběcí centra. Letos vyrobí a prodá 125 strojů. Většina jich zamíří do zahraničí, a to i do vzdálenějších míst, jako je například Saudská Arábie.

SCHÄFER - SUDEX, s.r.o.

schafer sudex 18
Nerezové sudy vyvážíme do celého světa

Více než milion nerezových sudů určených pro pivo či různé nealkoholické nápoje vyrobila za loňský rok v kooperaci s německou společností Schäfer Container Systems česká firma Schäfer - Sudex v Ledči nad Sázavou. Tamní podnik, založený v roce 1993, je po 25 letech existence velice úspěšným exportérem, který se prosadil prakticky na všechny světové trhy. V letošním roce plánuje navýšit prodej o 10 %.

LESY Slovenskej republiky, š.p.

Lesy sr 3 14
Naším prvoradým cieľom sú zdravé a zelené lesy

Slovenskí lesníci sú v ostatných rokoch pod väčším drobnohľadom verejnosti, médií a ekologických aktivistov nielen v súvislosti s odstraňovaním kalamít a hospodárením v lesoch, ale aj s obchodom s drevom. Začiatkom roka 2018 sa LESY Slovenskej republiky, š.p. (LESY SR), rozhodli vytvoriť obchodnú stratégiu v súlade s najnovšími trendmi.

Adient Slovakia, s.r.o.

Adient sk 18
Slovensko je pre Adient jednou z kľúčových krajín

Spoločnosť Adient sa po odčlenení od medzinárodnej skupiny Johnson Controls stala samostatnou spoločnosťou a zároveň svetovým lídrom vo vývoji a výrobe automobilových sedadiel. Celosvetovo zamestnáva 85-tisíc ľudí v 238 pracoviskách v 34 krajinách a dodáva sedadlá pre takmer všetky automobilové značky a hlavné OEMs.

Železničná spoločnosť Slovensko, a.s.

ZSSK 16
Sme hrdí na to, že sme národný dopravca

Hospodárske výsledky Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s. (ZSSK), už niekoľko období za sebou prekračujú stanovené plány. Národný dopravca si na základe daných finančných ukazovateľov určil smelý cieľ– na prelome desaťročí chce dosiahnuť vyrovnaný rozpočet a o dekádu neskôr chce ročne prepraviť 100 miliónov cestujúcich.

Železnice Slovenskej republiky

žsr 2016
Bratislavská stanica získa modernejšiu tvár

Zámery Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) smerujú k základnému strategickému cieľu – zvýšiť spokojnosť zákazníka a konkurencieschopnosť železničnej dopravy prostredníctvom zvyšovania rýchlosti, zvyšovania priepustnosti, komfortu a skracovania jazdných časov vlakov. To všetko môže priniesť pokračovanie modernizácie železničných tratí, ale aj investície do rekonštrukcie tratí mimo hlavných ťahov a regionálnych spojení.

Západoslovenská distribučná, a.s.

zapadoslovenska distribucna
Zákazníkom vlani dodala najvyšší objem elektriny

Najväčší distribútor elektrickej energie na Slovensku, spoločnosť Západoslovenská distribučná, a.s., potvrdila svoju pozíciu aj v uplynulom roku, kedy dodala zákazníkom historicky najvyšší objem elektriny. Západoslovenská distribučná, a.s., sa však nezameriava len na dosahovanie vysokých ekonomických ukazovateľov.

U-Shin Slovakia, s.r.o.

u shin 18
Slovenský manažment chce preraziť novou filozofiou

Košický výrobca vstupných mechanizmov pre automobily, U-Shin Slovakia, s.r.o., je od začiatku tohto roka vedený rýdzo slovenským manažmentom. Od vzniku spoločnosti v roku 2004 tak má slovenské vedenie možnosť ukázať svoje schopnosti s cieľom priviesť slovenský podnik opäť do kladných čísel.

Trnavská teplárenská, a.s.

Trnavska teplaren 17
Od spustenia parnej kondenzačnej elektrárne uplynulo 100 rokov

Koncom minulého roka oslávila spoločnosť Trnavská teplárenská, a.s., významné jubileum – 100. výročie od spustenia parnej kondenzačnej elektrárne, ktorá sa nachádzala v časti výrobného závodu súčasného podniku. Táto výnimočná udalosť bola príležitosťou nielen k retrospektíve tradícií tepelnej energetiky v Trnave, ale aj podnetom k hodnoteniu súčasného stavu spoločnosti a perspektívy jej budúceho vývoja. O týchto, ale aj o ďalších témach súvisiacich s tepelnou energetikou sme sa zhovárali s Vladimírom Juríkom, riaditeľom prevádzky a rozvodu tepla spoločnosti Trnavská teplárenská, a.s.

Teva Czech Industries, s.r.o.

teva 18
Výrobce léčiv navyšuje svoji kapacitu na 10 miliard tablet ročně

Opava je tradičně spjatá s výrobou léčiv. V produkci účinných látek, tablet, kapslí, sirupů nebo sprejů zde úspěšně pokračuje společnost Teva Czech Industries, s.r.o., která je součástí koncernu Teva. Ten patří mezi 10 největších farmaceutických firem na světě a je nejvýznamnějším světovým výrobcem generických léčiv.

Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky

statna ochrana prirody 18
Naším cieľom je udržanie a podpora odborného rastu organizácie

Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky (ŠOP SR) je osobitnou odbornou organizáciou Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky (MŽP SR) s celoslovenskou pôsobnosťou. Venuje sa najmä úlohám na úseku ochrany prírody a krajiny, vrátane správy jaskýň. Významnou súčasťou aktivít ŠOP SR je aj spolupráca s domácimi a zahraničnými inštitúciami a vysokými školami.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...