1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Rošero - P, s.r.o.

Rosero 19
Minibusy sledujúce najmodernejšie trendy

V Spišskej Novej Vsi sídli spoločnosť, ktorej hlavnou náplňou je výroba malokapacitných autobusov. Na trhu pôsobí od roku 1995, ale v tom čase sa zameriavala na generálne opravy autobusov značky KAROSA. Pochváliť sa môže tým, že ako prvá spoločnosť na Slovensku ponúkla v rámci generálnej opravy svojim zákazníkom takzvané faceliftové omladenie autobusu kopírujúce vtedajšie aktuálne vyrábané modely.

HERN, s.r.o.

HERN 19
Pri rozvoji spoločnosti sa spoliehajú aj na robotizáciu

Najväčší zamestnávateľ v oravskom regióne s čisto slovenským kapitálom funguje od roku 1953. Popredný výrobca v oblasti strojárstva na Slovensku začínal pod názvom Kovoslužba a vo svojich začiatkoch sa venoval výrobe komínových dvierok, vešiakov, samoobslužných košov a pod. Na začiatku 60. rokov minulého storočia sa však v súvislosti so zavedením výroby vzduchotechniky preorientoval na výrobu vetracích potrubí pre banské závody (tzv. lutne). V roku 1967 sa začala stavať nová výrobná hala a zaviedla sa výroba komponentov pre vysokozdvižné vozíky, o rok neskôr pribudla výroba oceľových konštrukcií.

GU SLOVENSKO, s.r.o.

GU Slovensko 19
Špecialista na riešenia okennej a dverovej techniky

Písal sa rok 1907, keď sa majster a veľmi zručný technik Viktor Gretsch rozhodol preraziť s výrobou nadsvetlíkov so zaťahovacou šnúrou, aretáciou okien a malých kovaní v novozaloženej spoločnosti Hermann Gretsch GmbH a UNITAS. S týmto podnikaním sa mu začalo dariť a potreboval preto k sebe prizvať ďalšieho partnera.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

Fakultna nemocnica Zilina
Rekonštruuje, inovuje a zvyšuje komfort pacientov

Minulý rok hospitalizovali v žilinskej nemocnici 27 720 pacientov pri počte lôžok 779. Každý deň pritom navštívi areál tohto zdravotníckeho zariadenia okolo 4000 až 5000 pacientov.

CCS Akatech Kabel GmbH, organizačná zložka Slovensko

Tento rok plánujeme zvýšiť objem výroby o 18 %

Organizačnú zložku rakúskej firmy CCS Akatech Kabel GmbH čaká pri príležitosti 10. výročia jej založenia ďalšia markantná zmena: do materskej spoločnosti vstupuje významný investor, dánska spoločnosť GPV. Týmto spojením získajú firmy pozíciu najväčšieho výrobcu plošných spojov v Európe. Ako sa uvedená zmena premietne do výrobných aktivít slovenskej organizačnej zložky a aké sú možnosti, ale aj objektívne limity jej ďalšieho rastu? Na tieto a ďalšie otázky súvisiace s prevádzkou firmy nám v rozhovore odpovedal Dipl. Ing. Peter Korobov, vedúci organizačnej zložky CCS Akatech Kabel GmbH.

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.

ZSSK CARGO 17
Chce poskytovať komplexné logistické služby

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia (ZSSK CARGO) vznikla 1. januára 2005 rozdelením pôvodného operátora v osobnej a nákladnej železničnej doprave. Jej zakladateľom a stopercentným akcionárom je Slovenská republika, v mene ktorej koná Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Poslaním spoločnosti je poskytovať služby železničnej nákladnej prepravy vrátane prekládky tovarov na východe Slovenska a prenájom, údržbu a opravy koľajových vozidiel. Minulý rok a ďalšie plány do budúcnosti predstavuje v rozhovore predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Ing. Martin Vozár, MBA.

SWEP Slovakia, s.r.o.

swep 17
Jedinečnosť BPHE jednotiek je v efektívnom využití materiálu

Anglický názov SWEP značí neustálu inováciu, kvalitu, výkon a spoľahlivosť. Na týchto pilieroch rýchlo rastúcej medzinárodnej skupiny pôsobiacej v oblasti prenosov tepla je vybudovaná aj východoslovenská firma SWEP Slovakia, s.r.o., ktorá pôsobí v priemyselnom parku Kechnec neďaleko Košíc už 13 rokov.

Žilinská univerzita v Žiline

Zilinska univ 17
Vzdelávací a vedecký potenciál úspešne prepája s praxou

Žilinská univerzita v Žiline patrí k popredným vzdelávacím a vedeckovýskumným inštitúciám na Slovensku. Počas 65 rokov existencie z jej brán vyšlo 81 500 absolventov. Svojou bohatou tradíciou zaujíma významné miesto medzi slovenskými vysokými školami, a to nielen počtom študentov či ponukou zaujímavých a kvalitných študijných programov, ale najmä výraznou výskumnou a zahraničnou aktivitou. Univerzita má podpísané bilaterálne zmluvy s viac ako 50 krajinami sveta.

Miba Sinter Slovakia s.r.o.

Miba Sinter 19
Podnik charakterizuje kreativita, rýchlosť a kvalita

Jeden z najvýznamnejších zamestnávateľov v regióne Dolného Kubína sa vyprofiloval zo štátneho podniku ZVL Dolný Kubín a rakúskej spoločnosti Miba Sintermetall AG vo Vorchdorfe v roku 1991. V tom čase sa zameriaval na produkty určené najmä pre segment automotive. Spoločný podnik vznikol s myšlienkou využiť potenciál oboch spoločností, ktoré sa vtedy zaoberali výrobou strojných súčiastok technológiou práškovej metalurgie a každá ponúkla svoje vlastné schopnosti – výrobné priestory, kvalifikovaný výrobný a technický personál, rozšírené know-how v predmete podnikania a hlavne výrazne širší prístup na trh a k zákazníkom.

C.S. CARGO Slovakia, a.s.

CS Cargo sk19
Vlastnými IT systémami optimalizujú logistické procesy

Akciová spoločnosť C.S. CARGO Slovakia sa sústredí najmä na poskytovanie dopravných a logistických služieb. Od svojho založenia v roku 2004 kontinuálne zvyšuje obrat, počet zamestnancov aj kapacitu vozového parku. Zákazníkom ponúka komplexné riešenia a plný servis dopravných a logistických služieb a služieb v oblasti riadenia a kontroly kvality. Jej konkurenčnou výhodou je široká pobočková sieť, veľké portfólio preverených a zmluvne viazaných dopravcov a v neposlednom rade aj sledovacie systémy umožňujúce nepretržitý monitoring tovaru.

Zberné suroviny Žilina, a.s.

Zberne suroviny ZA 18
Uplynulý rok priniesol množstvo výziev

Hoci trh s druhotnými surovinami má na Slovensku stále veľký potenciál, stretáva sa s mnohými problémami, ktoré firmy podnikajúce v tomto odvetví nemajú možnosť veľmi ovplyvniť. Či už je to súčasná situácia s odoberaním separovaného odpadu Čínou alebo legislatívne zmeny na úrovni štátu.

IKEA Components, s.r.o.

ikea components
Cestou do budúcnosti je automatizácia

Spoločnosť IKEA Components, s.r.o., sa zaoberá nákupom, skladovaním, balením a distribúciou nábytkových kovaní a ďalších nábytkových komponentov pre dodávateľov skupiny IKEA. V nepretržitej prevádzke ročne zabalia 340 miliónov plastových balíčkov alebo škatuliek s kovaním. „Znamená to, že denne zabalíme takmer milión balíčkov a rozpošleme našim zákazníkom,“ približuje generálny riaditeľ a konateľ spoločnosti RNDr. František Štora.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...