1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

MP Krásno, a.s.

MP Krasno 19
Spoľahlivý dodávateľ s vysokou kvalitou

Hoci je MP Krásno rodinná firma, jej obrat presahuje dve miliardy českých korún, má 43 predajní, zamestnáva tisíc pracovníkov, z toho 85 Mongolov, a patrí medzi 5 najväčších českých výrobcov mäsa a mäsových výrobkov. Spoločnosť v minulých rokoch výrazne investovala do modernizácie výroby, aby podnik vyhovoval prísnym európskym normám. Majiteľ a generálny riaditeľ Karel Pilčík je v rodine už piatym mäsiarom a vysokú kvalitu výrobkov podľa neho pomáhajú dosahovať nové technológie, kvalitná surovina a dodržiavanie nastavených procesov.

Pfeifer Holz Chanovice, s.r.o.

Pfeifer holz 19
S vášňou pre drevo

Pfeiffer Holz Group je celosvetový producent výrobkov z dreva. Skupina je rodinným podnikom, ktorý bol založený v tirolskom meste Imst v roku 1948. Spoločnosť Pfeifer je vďaka závodom v Nemecku a Českej republike v Európe dobre známa ako dodávateľ drevených dosiek, debnení, trámov, iných konštrukčných materiálov a peletiek z biomasy. Jedno z dvoch českých pracovísk sa nachádza v obci Chanovice, kde už storočie funguje píla. Tento závod dnes dokáže spracovať 600-tisíc m³ guľatiny ročne. Výkonný riaditeľ Roger Fränkel si našiel čas na debatu s časopisom Priemysel Dnes o rastúcom trhu drevených stavebných materiálov a úlohe, ktorú závod v Chanoviciach zohráva v rámci skupiny Pfeifer.

Wienerberger, s.r.o.

wienerberger 19
Partner pre zdravé bývanie

Wienerberger je najväčším svetovým producentom tehliarskych výrobkov, lídrom na trhu s keramickými strešnými krytinami v Európe a popredným výrobcom betónovej dlažby v strednej a východnej Európe. Na Slovensku pôsobí od 1. júna 2019 prostredníctvom spoločnosti Wienerberger, s.r.o., ktorá vznikla zlúčením spoločností Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r.o, a TONDACH SLOVENSKO, s.r.o.

Xella Slovensko, s.r.o.

Xella SK 19
Najúspešnejšie veci bývajú zároveň veľmi jednoduché

Zmes kremičitého piesku, cementu, vápna a vody na prvý pohľad nevyzerá, že by mohla byť súčasťou jedného z najúspešnejších príbehov v moderných dejinách stavebníctva. Keď k nej však priradíte slovo YTONG, každý odrazu spozornie a pochopí, o akú prevratnú vec v prípade tejto na prvý pohľad jednoduchej kombinácie zložiek ide. Tvárnice s týmto názvom totiž desaťročia tvoria neoddeliteľnú súčasť obrovského množstva projektov – od veľkých hál až po rodinné domy.

ATALIAN CZ s.r.o.

Služby mají mít přidanou hodnotu

Správa a provoz budov se rychle rozvíjí, služby jsou špičkovější a zahrnují široké spektrum činností. K největším hráčům na českém trhu patří v tomto segmentu společnost ATALIAN CZ s.r.o., která prosazuje koncept integrovaného systému facility managementu. Michaela Klesnarová, obchodní ředitelka společnosti ATALIAN CZ v České republice v rozhovoru pro Průmysl Dnes přiblížila, jak funguje špičkový facility management a jaká je jeho budoucnost.

DPOV, a.s.

DPOV 191
Jsou vozidla, ze kterých zůstane pouze skelet interiéru

Vlaková doprava zažívá renesanci. Ruku v ruce s tím kráčí modernizace. V České republice je specialistou na údržbu a opravy kolejových vozidel společnost DPOV, a.s., která pracuje pro České dráhy i další zákazníky. Trendem poslední doby je snižování emisí, omezování spalovacích motorů a využívání elektrického vedení. „Proto i v České republice začala konverze stejnosměrné napájecí soustavy na střídavou. Dalším systémem je buď bateriový, nebo vodíkový pohon,“ upřesňuje v rozhovoru předseda představenstva Ing. Roman Kott. Dodává, že než bude takové modernizace v Česku dosaženo, bude společnost zkulturňovat cestování s pomocí klimatizace, internetového připojení nebo vakuových toalet.

Národná diaľničná spoločnosť, a.s.

NDS 16
Buduje siete ultra nabíjacích staníc pre autá na elektrický pohon

Za kvalitu a komfort slovenských diaľnic a rýchlostných ciest zodpovedá od roku 2005 Národná diaľničná spoločnosť. Ide o náročnú činnosť spojenú s plánovaním a realizáciou mnohých nových diaľničných úsekov v čo najkratšom čase. Úlohou NDS je nájsť kvalitných zhotoviteľov. Aktuálne sa hľadá nový dodávateľ na stavbu D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala a strategický partner, ktorý vybuduje a bude prevádzkovať na 26 diaľničných odpočívadlách elektronabíjacie stanice. Viac o plánoch NDS, ako aj o náročnej príprave na prichádzajúcu zimnú sezónu prezradil v exkluzívnom rozhovore pre Priemysel Dnes predseda predstavenstva Ing. Ján Ďurišin.

AGRO TAMI, a.s.

Agro Tami 16
Kvalitu a tradíciu dopĺňa poctivá práca

Nitrianska spoločnosť AGRO TAMI, a.s., denne spracuje 300-tisíc litrov mlieka od lokálnych dodávateľov. Mesačne dodáva 6 miliónov kusov jogurtov, pričom ich dokáže vyrobiť až 7 miliónov, a vyprodukuje 380 ton nátierok. Pod značkou TAMI vyrába syry, jogurty, nátierky, čerstvé aj trvanlivé mlieko, sladké a kyslé smotany, maslo, dezerty, šľahačky a tvarohy. Nové produkty, preferencie zákazníkov, moderné technológie aj tajomstvo úspechu nitrianskych mliekarov prezentuje v rozhovore obchodný riaditeľ spoločnosti Mgr. Juraj Korman.

AVA-stav, s.r.o.

AVA Stav 18
Filozofia spoločnosti – skúsenosti, garancia kvality a profesionalita

Hlavným predmetom činnosti spoločnosti AVA-stav je komplexná stavebná činnosť. Ako generálny dodávateľ ponúka realizáciu pozemných, inžinierskych, priemyselných a ekologických stavieb. Väčšinu projektov, ktoré spoločnosť realizovala a realizuje, tvoria zákazky získané formou verejného obstarávania financované v prevažnej časti zo štátnych zdrojov. Spoločnosť však úspešne realizuje aj viaceré projekty, ktoré sú financované súkromnými investormi.

Foxconn Slovakia, spol. s r.o.

Foxconn SK 19
Jediný výrobca OLED TV na Slovensku

Špičkový výrobca LCD a OLED televízorov svetových značiek, Foxconn Slovakia, spol. s r.o., ich ročne vyrobí až okolo tri milióny. Tento elektrotechnický gigant pôsobí na Slovensku od roku 2010, no jeho začiatky siahajú až do 90. rokov, kedy jeho predchodca SONY SLOVAKIA, spol. s r.o., spustil výrobu v Trnave. Okrem produkcie televízorov má spoločnosť silný inžiniering, ktorý navrhuje, schvaľuje a pripravuje výrobný proces pre nové generácie televízorov. Zaručuje tak technologický pokrok firmy, ako aj zavedenie nových modelov na trh.

SPP - distribúcia, a.s.

SPP Distribucia 2 14
Zemný plyn ako cenná komodita

Vlastníkom a prevádzkovateľom distribučnej siete na Slovensku je akciová spoločnosť SPP - distribúcia. Vďaka 33-tisíc kilometrov dlhej distribučnej siete zabezpečuje dodávky zemného plynu do viac ako 1,5 milióna odberných miest, čo je 98 % z celkového distribuovaného objemu zemného plynu u nás pre viac ako 94 % populácie Slovenska. Spoľahlivosť prevádzky takejto rozsiahlej plynárenskej distribučnej siete si vyžaduje vysokú odbornosť, neustály rozvoj a nepretržité dôsledné monitorovanie stavu plynovodov a plynárenských zariadení. Prvoradým záujmom spoločnosti SPP - distribúcia je teda zaistiť technicky bezpečnú, dodávateľsky spoľahlivú a zároveň ekonomicky efektívnu distribúciu zemného plynu.

Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.

zapadoslov vodaren spol 18
Maximálna starostlivosť o zásobovanie občanov západného Slovenska

Západoslovenská vodárenská spoločnosť (ZsVS) bola založená v decembri 2002. Jej prioritnou činnosťou je zásobovať obyvateľstvo, priemysel, poľnohospodárstvo a ďalších spotrebiteľov pitnou vodou z verejných vodovodov. Nemenej významným predmetom jej podnikateľskej činnosti aj naďalej ostáva odvádzanie a čistenie odpadových vôd vypúšťaných do verejnej kanalizácie. Ku koncu roka 2018 zabezpečila akciová spoločnosť v rámci 11 okresov dodávku pitnej vody pre 838 281 občanov a odvedenie odpadových vôd pre 525 253 občanov prostredníctvom 5743 km verejných vodovodov, 1876 km kanalizačnej siete a 41 čistiarní odpadových vôd.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...