1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Enics Slovakia, s.r.o.

enics 18
Dobrá firemná kultúra je viac ako 13. plat

Medzinárodná skupina Enics patrí medzi popredné spoločnosti zaoberajúce sa elektronickými výrobnými službami v oblasti priemyslu, a to najmä produkciou elektronických plošných spojov a modulov. Tieto technicky náročné aplikácie sú určené pre široké spektrum priemyselných zariadení. Používajú sa napríklad do riadiacich systémov železníc, pri výrobe výťahov či zdravotníckej techniky.

Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s.

SUSCH
Snaha o zavádzanie moderných liečebných programov

Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s. (SÚSCCH), je jednou z troch špecializovaných nemocníc, ktoré poskytujú komplexnú starostlivosť o pacientov s kardiovaskulárnymi chorobami. Jeho poslaním je poskytovať ambulantnú a ústavnú starostlivosť o dospelých pacientov s chorobami srdca a veľkých ciev.

RYBA Košice, spol. s r.o.

Ryba KE 16
Národná pochúťka v novom dizajne

Kto by nepoznal košickú tresku? Jej prvá výroba na Slovensku je v archívoch datovaná na rok 1954 a za tento čas si získala srdcia Slovákov. S cieľom udržať si spokojnosť a priazeň zákazníka RYBA Košice, spol. s r.o., okrem neustáleho zlepšovania sa, vylepšuje aj dizajn svojich produktov. Na Danubius Gastro 2018 bola košická treska, slovenská národná pochúťka, premiérovo predstavená v novom dizajne.

Baumit, spol. s r.o.

Baumit SK 17
Nové investície zvýšia výrobnú kapacitu

Oživenie stavebných aktivít v roku 2017 sa pozitívne odrazilo aj na celkových tržbách spoločnosti Baumit, spol. s r.o., z obchodnej činnosti, ktoré dosiahli 47,2 milióna eur. To predstavuje medziročný nárast takmer o 10 %. Najlepšie sa darilo produktovému segmentu fasády a omietky, kde je Baumit dlhodobo trhovým lídrom.

TOS VARNSDORF, a.s.

TOS Varnsdorf
Exportuje 90 % strojů, nová teritoria už nehledá

České strojírenství je ve světě pojem. Čest jeho jménu dělá i společnost TOS VARNSDORF, a.s., jejíž doménou jsou horizontální frézovací a vyvrtávací stroje i obráběcí centra. Letos vyrobí a prodá 125 strojů. Většina jich zamíří do zahraničí, a to i do vzdálenějších míst, jako je například Saudská Arábie.

SCHÄFER - SUDEX, s.r.o.

schafer sudex 18
Nerezové sudy vyvážíme do celého světa

Více než milion nerezových sudů určených pro pivo či různé nealkoholické nápoje vyrobila za loňský rok v kooperaci s německou společností Schäfer Container Systems česká firma Schäfer - Sudex v Ledči nad Sázavou. Tamní podnik, založený v roce 1993, je po 25 letech existence velice úspěšným exportérem, který se prosadil prakticky na všechny světové trhy. V letošním roce plánuje navýšit prodej o 10 %.

LESY Slovenskej republiky, š.p.

Lesy sr 3 14
Naším prvoradým cieľom sú zdravé a zelené lesy

Slovenskí lesníci sú v ostatných rokoch pod väčším drobnohľadom verejnosti, médií a ekologických aktivistov nielen v súvislosti s odstraňovaním kalamít a hospodárením v lesoch, ale aj s obchodom s drevom. Začiatkom roka 2018 sa LESY Slovenskej republiky, š.p. (LESY SR), rozhodli vytvoriť obchodnú stratégiu v súlade s najnovšími trendmi.

Železničná spoločnosť Slovensko, a.s.

ZSSK 16
Sme hrdí na to, že sme národný dopravca

Hospodárske výsledky Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s. (ZSSK), už niekoľko období za sebou prekračujú stanovené plány. Národný dopravca si na základe daných finančných ukazovateľov určil smelý cieľ– na prelome desaťročí chce dosiahnuť vyrovnaný rozpočet a o dekádu neskôr chce ročne prepraviť 100 miliónov cestujúcich.

Železnice Slovenskej republiky

žsr 2016
Bratislavská stanica získa modernejšiu tvár

Zámery Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) smerujú k základnému strategickému cieľu – zvýšiť spokojnosť zákazníka a konkurencieschopnosť železničnej dopravy prostredníctvom zvyšovania rýchlosti, zvyšovania priepustnosti, komfortu a skracovania jazdných časov vlakov. To všetko môže priniesť pokračovanie modernizácie železničných tratí, ale aj investície do rekonštrukcie tratí mimo hlavných ťahov a regionálnych spojení.

Západoslovenská distribučná, a.s.

zapadoslovenska distribucna
Zákazníkom vlani dodala najvyšší objem elektriny

Najväčší distribútor elektrickej energie na Slovensku, spoločnosť Západoslovenská distribučná, a.s., potvrdila svoju pozíciu aj v uplynulom roku, kedy dodala zákazníkom historicky najvyšší objem elektriny. Západoslovenská distribučná, a.s., sa však nezameriava len na dosahovanie vysokých ekonomických ukazovateľov.

U-Shin Slovakia, s.r.o.

u shin 18
Slovenský manažment chce preraziť novou filozofiou

Košický výrobca vstupných mechanizmov pre automobily, U-Shin Slovakia, s.r.o., je od začiatku tohto roka vedený rýdzo slovenským manažmentom. Od vzniku spoločnosti v roku 2004 tak má slovenské vedenie možnosť ukázať svoje schopnosti s cieľom priviesť slovenský podnik opäť do kladných čísel.

Trnavská teplárenská, a.s.

Trnavska teplaren 17
Od spustenia parnej kondenzačnej elektrárne uplynulo 100 rokov

Koncom minulého roka oslávila spoločnosť Trnavská teplárenská, a.s., významné jubileum – 100. výročie od spustenia parnej kondenzačnej elektrárne, ktorá sa nachádzala v časti výrobného závodu súčasného podniku. Táto výnimočná udalosť bola príležitosťou nielen k retrospektíve tradícií tepelnej energetiky v Trnave, ale aj podnetom k hodnoteniu súčasného stavu spoločnosti a perspektívy jej budúceho vývoja. O týchto, ale aj o ďalších témach súvisiacich s tepelnou energetikou sme sa zhovárali s Vladimírom Juríkom, riaditeľom prevádzky a rozvodu tepla spoločnosti Trnavská teplárenská, a.s.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...