1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Wienerberger, s.r.o.

wienerberger 19
Najväčšou výhodou je komplexnosť ponuky

Popredný dodávateľ stavebných tehliarskych výrobkov, strešných krytín a betónovej dlažby, spoločnosť Wienerberger, predbežne hodnotí rok 2022 pozitívne.

PORR s.r.o.

Porr
Naše rozsiahle znalosti spájame s konceptmi budúcnosti

„Skupina PORR je európska stavebná spoločnosť s vedúcou pozíciou vo všetkých aspektoch hodnotového reťazca výstavby. Sme súčasťou tohto moderného koncernu s medzinárodných pôsobením, čo nám prináša skupinové výhody aj silné sieťové efekty. Patrí k nim stabilné finančné zázemie, masívne nadobúdanie skúseností, prístup k inovatívnym technológiám, zdieľanie informácií, zdrojov a know-how.

Hansen Electric, spol. s r.o.

Hansen electrics
Míříme na nové trhy v Turecku, Indii či Kolumbii

„V dnešní nestabilní době se nám stejně jako mnoha dalším průmyslovým firmám daří složitě, ale přesto dokážeme do značné míry plnit stanovené cíle a plány,“ říká na úvod našeho rozhovoru Alexandr Petrov, obchodní náměstek opavské společnosti Hansen Electric, která se již od počátků 90. let minulého století zabývá především vývojem, výrobou, montáží a servisem moderních elektrických zařízení určených do prostředí s nebezpečím výbuchu.

Contipro, a.s.

Contipro 18
Vyplácejí se nám investice do technologií i do vzdělávání

„V minulém roce se nám docela dařilo a s našimi výsledky můžeme být spokojeni,“ říká na úvod rozhovoru Vladimír Velebný, generální ředitel a předseda představenstva tuzemské biotechnologické společnosti Contipro, která očekávala, že za rok 2022 dosáhne tržeb mírně přes jednu miliardu korun.

ALUPRINT, s.r.o.

Aluprint 19
Investuje do nových technológií s cieľom ekologizovať výrobu

Aluprint je polygrafická firma s celoeurópskou pôsobnosťou, ktorá sa zaoberá výlučne tlačou etikiet a obalov. V portfóliu má rôzne druhy produktov – ofsetové papierové, rezané, vysekávané či plastové obaly (celoobvodové), ďalej tzv. shrink sleeve obaly aj digitálnu tlač.

Muehlbauer Technologies, s.r.o.

muehlbauer 17
Inovatívne technológie, ktoré reagujú na aktuálne trendy

Ako priekopníka vo výrobe strojov a zariadení môžeme označiť skupinu podnikov Mühlbauer, ktorej materský podnik vznikol pred viac ako 40 rokmi v Nemecku. Za štyri desaťročia sa značka Mühlbauer stala reprezentantkou technologického koncernu s viac ako 4-tisíc zamestnancami, ktorí pracujú v 35 pobočkách na celom svete. S ročným konsolidovaným obratom prevyšujúcim 300 miliónov eur sa koncern Mühlbauer zaraďuje medzi celosvetovo úspešné a významné podniky.

Pierburg, s.r.o.

Pierburg 21
Technologický růst

Globální společnost Rheinmetall, která podniká ve zbrojním a automobilovém průmyslu, v uplynulém roce reorganizovala svou podnikovou strukturu, provoz a více než 23 000 zaměstnanců do pěti divizí. Pierburg, s.r.o., se na dlouholeté tradici automobilového průmyslu v České republice podílí v rámci divize Sensors and Actuators.

Mondi SCP, a.s.

Mondi SCP 16
Ekologická výroba papiera a obalov

Skupina Mondi je jednou z popredných svetových spoločností v oblasti výroby obalov a papiera. Skupina zamestnáva približne 21-tisíc ľudí v 100 výrobných závodoch v 30 krajinách. Celkovo toto podnikanie pokrýva celý dodávateľský a hodnotový reťazec – od lesného hospodárstva a výroby buničiny, papiera a fólie, až po vývoj a výrobu priemyselných a spotrebiteľských obalov.

Národná transfúzna služba SR

NTS SR
Darovaním krvi zachraňujeme ľudské životy

„Krv je vzácna, jedinečná tekutina, ktorá sa nedá žiadnym spôsobom vyrobiť ani nahradiť. Jej jediným zdrojom je človek odhodlaný darovať krv a zachrániť tak život tých, ktorí to potrebujú. Bez krvi, tohto vzácneho živého lieku, si nedokážeme predstaviť prácu chirurgov ani liečbu onkologických pacientov či pacientov, ktorí utrpeli úraz spojený s masívnym krvácaním. Každý z nás musí mať istotu, že krvi je dostatok a v prípade potreby mu bude zabezpečená.

Ředitelství silnic a dálnic ČR

RSD CR 1 14
Výstavba páteřních dálnic intenzivně pokračuje

Výrazně pokročit v realizaci klíčových staveb, které jsou součástí základní dálniční a silniční sítě v Česku, se za poslední léta podařilo Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR). Státní příspěvková organizace, která je zřízená Ministerstvem dopravy ČR, proměnila kvalitní přípravnou fázi posledních let ve značný stavební boom. Výsledkem nasazení a snahy jejích pracovníků jsou ve finále nově zprovozněné kilometry nových dálnic a silnic I. tříd.

ISTERMEAT, a. s.

Istermeat 19
Vždy čerstvé mäsové produkty slovenského pôvodu

Začiatky tradičnej mäsiarskej akciovej spoločnosti ISTERMEAT siahajú do polovice 80. rokov minulého storočia, keď v Dunajskej Strede rozbiehala podnikanie s výrobou a spracovaním mäsa a mäsových výrobkov. Významným historickým medzníkom bol rok 2004, kedy spoločnosť prešla kompletnou renováciou priestorov aj strojového vybavenia. Súčasné obchodné meno ISTERMEAT, a. s., používa od roku 2012.

SLOVMAG, a.s. Lubeník

Slovmag Lubenik 19
V krízovom období vsádzame na flexibilitu

Podnikateľské aktivity SLOVMAG Lubeník sú založené na viac ako 60-ročnej výrobnej tradícii. Na prevádzke a udržateľnosti výroby kľúčového podniku v gemerskom regióne sa však v súčasnosti výrazne podpisuje enormný nárast cien energií a vstupných surovín, ktoré sú pre jeho chod životne dôležité. Iba v cenách za plyn totiž firma zaznamenala medziročný nárast o približne 350 %. Na jeseň preto preanalyzovala krízové scenáre s vážnymi dopadmi pre celý región.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...