1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.

ZSSK CARGO 17
Chce poskytovať komplexné logistické služby

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia (ZSSK CARGO) vznikla 1. januára 2005 rozdelením pôvodného operátora v osobnej a nákladnej železničnej doprave. Jej zakladateľom a stopercentným akcionárom je Slovenská republika, v mene ktorej koná Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Poslaním spoločnosti je poskytovať služby železničnej nákladnej prepravy vrátane prekládky tovarov na východe Slovenska a prenájom, údržbu a opravy koľajových vozidiel. Minulý rok a ďalšie plány do budúcnosti predstavuje v rozhovore predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Ing. Martin Vozár, MBA.

SWEP Slovakia, s.r.o.

swep 17
Jedinečnosť BPHE jednotiek je v efektívnom využití materiálu

Anglický názov SWEP značí neustálu inováciu, kvalitu, výkon a spoľahlivosť. Na týchto pilieroch rýchlo rastúcej medzinárodnej skupiny pôsobiacej v oblasti prenosov tepla je vybudovaná aj východoslovenská firma SWEP Slovakia, s.r.o., ktorá pôsobí v priemyselnom parku Kechnec neďaleko Košíc už 13 rokov.

Žilinská univerzita v Žiline

Zilinska univ 17
Vzdelávací a vedecký potenciál úspešne prepája s praxou

Žilinská univerzita v Žiline patrí k popredným vzdelávacím a vedeckovýskumným inštitúciám na Slovensku. Počas 65 rokov existencie z jej brán vyšlo 81 500 absolventov. Svojou bohatou tradíciou zaujíma významné miesto medzi slovenskými vysokými školami, a to nielen počtom študentov či ponukou zaujímavých a kvalitných študijných programov, ale najmä výraznou výskumnou a zahraničnou aktivitou. Univerzita má podpísané bilaterálne zmluvy s viac ako 50 krajinami sveta.

Miba Sinter Slovakia s.r.o.

Miba Sinter 19
Podnik charakterizuje kreativita, rýchlosť a kvalita

Jeden z najvýznamnejších zamestnávateľov v regióne Dolného Kubína sa vyprofiloval zo štátneho podniku ZVL Dolný Kubín a rakúskej spoločnosti Miba Sintermetall AG vo Vorchdorfe v roku 1991. V tom čase sa zameriaval na produkty určené najmä pre segment automotive. Spoločný podnik vznikol s myšlienkou využiť potenciál oboch spoločností, ktoré sa vtedy zaoberali výrobou strojných súčiastok technológiou práškovej metalurgie a každá ponúkla svoje vlastné schopnosti – výrobné priestory, kvalifikovaný výrobný a technický personál, rozšírené know-how v predmete podnikania a hlavne výrazne širší prístup na trh a k zákazníkom.

C.S. CARGO Slovakia, a.s.

CS Cargo sk19
Vlastnými IT systémami optimalizujú logistické procesy

Akciová spoločnosť C.S. CARGO Slovakia sa sústredí najmä na poskytovanie dopravných a logistických služieb. Od svojho založenia v roku 2004 kontinuálne zvyšuje obrat, počet zamestnancov aj kapacitu vozového parku. Zákazníkom ponúka komplexné riešenia a plný servis dopravných a logistických služieb a služieb v oblasti riadenia a kontroly kvality. Jej konkurenčnou výhodou je široká pobočková sieť, veľké portfólio preverených a zmluvne viazaných dopravcov a v neposlednom rade aj sledovacie systémy umožňujúce nepretržitý monitoring tovaru.

Zberné suroviny Žilina, a.s.

Zberne suroviny ZA 18
Uplynulý rok priniesol množstvo výziev

Hoci trh s druhotnými surovinami má na Slovensku stále veľký potenciál, stretáva sa s mnohými problémami, ktoré firmy podnikajúce v tomto odvetví nemajú možnosť veľmi ovplyvniť. Či už je to súčasná situácia s odoberaním separovaného odpadu Čínou alebo legislatívne zmeny na úrovni štátu.

IKEA Components, s.r.o.

ikea components
Cestou do budúcnosti je automatizácia

Spoločnosť IKEA Components, s.r.o., sa zaoberá nákupom, skladovaním, balením a distribúciou nábytkových kovaní a ďalších nábytkových komponentov pre dodávateľov skupiny IKEA. V nepretržitej prevádzke ročne zabalia 340 miliónov plastových balíčkov alebo škatuliek s kovaním. „Znamená to, že denne zabalíme takmer milión balíčkov a rozpošleme našim zákazníkom,“ približuje generálny riaditeľ a konateľ spoločnosti RNDr. František Štora.

HESTA, s.r.o.

Hesta 17
Plnoautomatická výroba bude nevyhnutnosťou

Prešovská spoločnosť HESTA, s.r.o., vznikla v roku 1993. Dnes je na Slovensku najväčšou firmou na výrobu plastových okien v slovenských rukách. Všetky väčšie firmy sú v rukách nadnárodných spoločností. V prešovskom závode v uplynulom roku vyrobili takmer 100-tisíc okenných jednotiek. Firma má okolo 150 partnerov, v priemere 200 zamestnancov a ročný obrat na úrovni 16,5 mil. eur. V marci ukončí významný projekt automatizácie časti výrobného procesu za viac ako milión eur. O dlhej a vytrvalej ceste za úspechom sme hovorili s konateľom spoločnosti Mgr. Ľubomírom Klimom.

CHEMCOMEX, a.s.

Chemcomex 19
Na Slovensku jsme získali zkušenosti, které chceme zúročit

Více než 25 let působí v jaderné energetice česká dodavatelsko-inženýrská společnost CHEMCOMEX, jejíž portfolio pokrývá vše od přípravy, projekčních a inženýrských služeb, realizačních prací, uvádění do provozu a servisu až po demontáže technologií. V roce 2008 rozšířila svoje aktivity o organizační složku na Slovensku, kde se jejích 150 zaměstnanců úspěšně podílí na významných projektech, jako je dostavba Jaderné elektrárny Mochovce.

DELTECH, a.s.

Deltech 19
Technologická špička na diaľniciach aj v tuneloch

Nosným zameraním akciovej spoločnosti DELTECH sú integrované bezpečnostné systémy v segmente kritickej infraštruktúry a dodávky komplexných elektrotechnológií pre diaľnice a tunely. DELTECH, a.s., zabezpečuje výkon servisných činností tunelov Branisko, Horelica, Šibenik a Považský Chlmec a čiastočne v tuneli Sitina. Nepretržitý servis s reakčným časom do dvoch hodín poskytuje z piatich prevádzok rozmiestnených po celom Slovensku – Liptovský Mikuláš, Bratislava, Zvolen, Prešov a Žilina.

ATTACK, s.r.o.

Attak 19
Najmodernejšia tepelná technológia na trhu

Výrobca s najširším sortimentom tepelnej techniky na Slovensku. Tak by sa dala veľmi presne zadefinovať slovenská spoločnosť ATTACK, s.r.o., ktorej sídlo sa nachádza vo Vrútkach pri Martine. Toto tvrdenie je o to výstižnejšie, že ho podčiarkujú viac ako 30-ročné skúsenosti. S výrobou stacionárnych plynových kotlov sa totiž začalo ešte v roku 1996 a postupne sa produktové portfólio spoločnosti rozrastalo.

Macco Organiques, s.r.o.

macco org 19
Cílem desetiletého plánu jsou dvojnásobné tržby

„Daří se nám růst v tržbách i v prodejích na nových teritoriích,“ říká Charis Stambolidis, generální ředitel bruntálské společnosti Macco Organiques, která se zabývá výrobou anorganických minerálních solí pro farmacii a potravinářství. Výrobní závod nacházející se v podhůří Jeseníků byl založen již v roce 1976. Mimořádným rozvojem však prošel v posledních 15 letech, během kterých desetinásobně vzrostl prodej a trojnásobně se zvýšil počet zaměstnanců. „Naši kondici hodnotíme jako velmi dobrou.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...