1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

F.X. MEILLER Slaný s.r.o.

FXMeiller22
Stoletá tradice a virtuální realita

Značku F.X. MEILLER Slaný s.r.o., znají všichni provozovatelé nákladních autoparků. Vždyť jde o předního světového výrobce sklápěcích a kontejnerových nástaveb na nákladní automobily. Ve Slaném v České republice už 30 let vznikají kvalitní a spolehlivé produkty, které míří do celého světa. Kam kráčí česká pobočka světové značky s více než stoletou tradicí a leckterým světovým prvenstvím? O tom si dnes povídáme s jednatelem společnosti F.X. MEILLER Slaný s.r.o., Ing. Štefanem Abdulrahmanem.

IN VEST s.r.o.

IN Vest 23
Trendy v stavebníctve meníme spolu s našimi zákazníkmi

Za tridsať rokov existencie sa spoločnosť IN VEST s.r.o., so sídlom v Šali vyprofilovala na komplexného zhotoviteľa stavebných diel v oblasti pozemného staviteľstva. Od svojho založenia v roku 1992 šla cestou stáleho rozvoja, a to nielen v ponímaní ekonomických ukazovateľov.

PRIMA POPRAD, s.r.o.

PrimaPoprad 2022
Vyrábame inovatívne a technologicky vyspelé produkty

V priemyselnej zóne Poprad-Matejovce majú svoje pôsobisko viacerí priemyselní výrobcovia s medzinárodným pôsobením. Patrí k nim aj spoločnosť PRIMA POPRAD, s.r.o. Jej príbeh sa začal písať v roku 2003, keď taliansky nadnárodný koncern PRIMA SOLE COMPONENTS (PSC), S.P.A., učinil rozhodnutie zareagovať na príchod značky Whirlpool na Slovensko.

ZWL Slovakia - Výroba ozubených kolies Sučany, s.r.o.

ZWL ozubene kolesa 23
Špecialista pre popredných automobilových výrobcov

110-ročné skúsenosti v strojárskom odvetví, rastúce vývojové kompetencie a premena zákazníckych vízií do podoby hospodárnych sériových výrobkov. Skupina Neue ZWL Zahnradwerk so sídlom v Lipsku patrí k popredným medzinárodným výrobcom dielov do motorov, prevodoviek a prevodových zostáv pre automobilový priemysel.

Sněžka, výrobní družstvo Náchod

Snezka Nachod
Automatizujeme, ale žádná technologie nenahradí šikovné ruce švadlen

Nepředvídatelné výpadky v automobilové výrobě a ceny energií jsou hlavní výzvou, se kterou se nyní potýká závod Sněžka Náchod. Společnost přijala konkrétní kroky, šetří a instaluje například solární panely. „Snažíme se zmírnit naši závislost na automobilovém průmyslu a pozvolna se nám to daří. Současně investujeme do nových technologií. Stále je pro nás ale důležitá ruční práce,“ říká v rozhovoru Jan Zima, výkonný ředitel společnosti.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

Fakultna nemocnica Zilina 17
Pracujeme na zmene a pokračujeme v rozsiahlej modernizácii

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNP) Žilina je treťou najväčšou fakultnou nemocnicou na Slovensku. Jej strategická poloha a rozsiahla spádová oblasť sa odzrkadľujú v počte, spektre aj náročnosti operačných výkonov, vyšetrení a hospitalizácií. „Žilinská nemocnica patrí do regiónu s vysokým počtom obyvateľov, vysokou zamestnanosťou a turistickou návštevnosťou.

Železničná spoločnosť Slovensko, a.s.

zssk 17
Cestujúcich láka v letnej sezóne na zaujímavé ponuky

Začiatok tohtoročnej letnej sezóny odštartoval národný dopravca už 3. mája, kedy vypravil z bratislavskej hlavnej stanice vlak do chorvátskeho Splitu. O túto službu je zo strany cestujúcich mimoriadny záujem. Za všetko hovoria čísla – koncom mája bolo do a zo Splitu predaných viac ako 14-tisíc lístkov pre osoby a takmer 2-tisíc lístkov pre autá a motorky. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) si toho ale pre cestujúcu verejnosť pripravila omnoho viac.

BILSTEIN CEE a.s.

bilstein cee 16
Ocelové produkty, které nemají konkurenci

BILSTEIN CEE a.s. je tradiční český výrobce pásové oceli válcované za studena, jejíž výroba v Králově Dvoře byla zahájena v roce 1938. Skutečná historie podniku se však začala psát už roku 1905, kdy došlo k zahájení výroby tenkých plechů v pásech válcovaných za tepla pro Českou důlní společnost. V současnosti firma produkuje zhruba 50-tisíc tun pásů ročně s cílem zvýšit výrobu na 80-tisíc tun. V České republice zaměstnává cca 170 lidí.

Faurecia Plzeň, s.r.o.

Faurecia plzen21
Za deset let jsme vyrostli po všech stránkách

Hned několik významných milníků se v letošním roce podařilo splnit společnosti Faurecia Plzeň, která je spolehlivým dodavatelem sedaček do automobilů značek BMW, Volkswagen nebo Mercedes.

Xylo Machinery CZ, s.r.o.

Xylo machinery 221
Projekty umíme realizovat ještě komplexněji a ve větším měřítku

Tradiční součástí dřevozpracujícího průmyslu, tolik typického pro region Vysočiny, je také jihlavská společnost Xylo Machinery CZ, která se již od konce 90. let zaměřuje na výrobu strojních celků pro zpracování plošných materiálů vyrobených na bázi dřeva s využitím moderních technologií.

Direct Parcel Distribution SK, s.r.o.

Direct.Parcel.Distribution.SK 21
Doručovanie zásielok rýchlo, efektívne a hlavne ekologicky

Direct Parcel Distribution SK (DPD) je jedna z najväčších kuriérskych spoločností na Slovensku. Na trhu pôsobí viac ako 20 rokov a za ten čas si vybudovala širokú základňu zákazníkov. Aj materská skupina Geopost, ktorá pôsobí v 49 krajinách sveta na všetkých kontinentoch, je číslo 1 na európskom trhu balíkovej prepravy.

TAURIS, a.s.

TAURIS 23
Vysoká kvalita, garancia čerstvosti a vynikajúca chuť

Značku TAURIS netreba spotrebiteľom zvlášť predstavovať. Na mäsových výrobkoch s obrázkom rozkročeného býka si totiž neustále pochutnáva nejedna slovenská domácnosť. Tradičné receptúry a nezameniteľná chuť sú totiž prítomné vo všetkých šunkách, párkoch, klobásach, údenom mäse a mäsových špecialitách spoločnosti TAURIS od jej vzniku. O minulosti podniku, ale aj o súčasnom smerovaní spoločnosti nám v inšpiratívnom rozhovore prezradila viac marketingová riaditeľka TAURIS, a.s., Iveta Štefánová.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...