1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja

Sprava ciest PSK 15
Aktuálne rekonštruujeme viac než 120 úsekov našich ciest

Celková dĺžka ciest II. a III. triedy severovýchodného vyššieho územného celku presahuje 2400 kilometrov. Ich údržbu zabezpečuje rozpočtová organizácia Prešovského kraja – Správa a údržba ciest (SÚCPSK). O činnostiach spojených so zabezpečením prevádzky, o narastajúcej intenzite dopravy, ale aj o rekonštrukčných prácach a pripravovaných projektoch na cestách Prešovského kraja sme sa zhovárali s Ing. Petrom Kočiškom, riaditeľom SÚCPSK.

SMS, a.s.

SMS 16
Hrdí zamestnanci stavajú dokonalé diela

SMS, a.s., je dcérskou spoločnosťou SMP CZ, a.s., s vyše 60-ročnou tradíciou vo výstavbe a rekonštrukcii železobetónových mostov, oceľových a drevených lávok, mostov z priečnych prefabrikátov a letmej betonáže, ako aj závesných a visutých mostov. Firmy sú členom skupiny VINCI.

Schindler Dunajská Streda, a.s., a Schindler Eskalátory, s.r.o.

Schindler vytahy 17
Svetový dodávateľ eskalátorov a výťahov

Spoločnosť Schindler s viac ako 58-tisíc zamestnancami vo viac ako 100 krajinách sveta je popredným svetovým dodávateľom eskalátorov, pohyblivých chodníkov a výťahov. Výrobné závody v Dunajskej Strede na južnom Slovensku sú výhradnými dodávateľmi týchto výrobkov pre európsku sieť skupiny Schindler.

SHP Group

SHP group 17
Producent hygienických papierov posilňuje svoju pozíciu

SHP Group (Slovak Hygienic Paper Group) je nadnárodná spoločnosť združujúca skupinu výrobných a obchodných spoločností z oblasti celulózo-papierenského priemyslu. Jej majoritným vlastníkom je spoločnosť ECO-INVESTMENT, a.s. Zo vzájomného prepojenia jednotlivých spoločností vyplýva aj významný synergický efekt.

Ryba Žilina, spol. s r.o.

Ryba Zilina 17
Najdlhšie fungujúci závod na spracovanie rýb zmenil logo aj obaly

Tržby spoločnosti Ryba Žilina, spol. s r.o., dosiahli za rok 2016 hodnotu viac ako 50 miliónov eur, z čoho približne polovicu tvoria tržby za vlastné výrobky. Súvisí to s neustálym nárastom produkcie. Spoločnosť v roku 2016 vyrobila viac ako 8-tisíc ton produktov, pričom najpredávanejším výrobkom je treska v majonéze, ktorej produkcia v minulom roku presiahla viac ako 3-tisíc ton.

Slovenská technická univerzita v Bratislave

STU 15
Univerzita si pripomína významné jubileum

Vysoká škola Technická Dr. M. R. Štefánika bola zriadená v Košiciach v roku 1937 a bola vôbec prvou polytechnikou školou na Slovensku. O jej vznik sa významne zaslúžil Juraj Hronec – prvý rektor, ktorý stál na čele úsilia o obnovenie tradície technického vysokého školstva na území Slovenska.

Muehlbauer Technologies, s.r.o.

muehlbauer 17
V hre je ďalšia expanzia nadnárodnej spoločnosti na Slovensku

Spoločnosť Muehlbauer Technologies, s.r.o., je súčasťou nadnárodného koncernu Muehlbauer Group, ktorého sídlo sa nachádza v nemeckom meste Roding. Spoločnosť bola založená pred 35 rokmi a v súčasnosti patrí k svetovým lídrom v oblasti, ktorá je spojená s výrobou a vývojom strojov, technológií a bezpečnostných riešení.

MSV Metal Studénka, a.s.

MSV Studenka 17
Stoletá tradice výroby ve vagónce opět žije

Ještě před několika lety to bylo se studéneckou vagónkou špatné. Lidé bez práce, podnik bez peněz, stoletá tradice výroby už měla téměř svůj hrob vykopán. Schopní manažeři nového českého vlastníka ale výrobu během pěti let oživili a 85 % své produkce vyváží do zahraničí, kde je o ně velký zájem.

MEHLER ENGINEERED PRODUCTS, s.r.o.

Mehler 17
Ve firmě je hlavní činností skaní a nánosování přízí

Společnost MEHLER ENGINEERED PRODUCTS, s.r.o., byla založena v roce 2005. Tehdy to byla malá firma, která začala s nánosováním přízí, což byla pro jilemnický závod v podstatě zcela nová výrobní oblast. Za tradiční výrobu byla totiž považována produkce tkaných textilií, konkrétně technických tkanin.

Kovosvit MAS, a.s.

KOVOSVIT MAS 2 14
Jeden z lídrů českého strojírenství se chce vrátit do dřívější formy

Finanční problémy, ztráta důvěry dodavatelů i odchody zaměstnanců. Rok 2016 byl ve znamení destabilizace významné strojírenské společnosti Kovosvit MAS, která má téměř osmdesátiletou tradici a patří k předním výrobcům obráběcích strojů. Zpět do bývalé kondice se ji postupnými kroky snaží s podporou nového majitele dostat generální ředitel Ing. Libor Kuchař, se kterým jsme hovořili nejen o náročnosti návratu do firmy, v níž už předtím úspěšně působil.

Kovárna VIVA, a.s.

Ocelové výkovky mají špičkovou pověst a světové zákazníky

Když před 25 lety zahajovala zlínská Kovárna VIVA svoji činnost, byla malou výrobní dílnou. Nová firma si teprve musela vybudovat renomé. Dnes je jedním z lídrů v oboru průmyslových kováren v ČR a stále významnější kovárnou v Evropě. Produkuje ročně více jak 10 milionů kusů ocelových výkovků, které nacházejí uplatnění zejména v náročném odvětví automotive. Tržby společnosti v posledních letech přesahují miliardu korun.

KLEMENT, a.s.

Klement 17
Vždy o krok vpřed díky komplexním dodávkám technologií a staveb

Jen málo průmyslově zaměřených společností dokáže svým zákazníkům nabídnout kvalitní a komplexní služby hned v několika oborech. Jednou z těch, které to dovedou, je již od roku 1990 společnost KLEMENT sídlící v Hliňanech u Ústí nad Labem.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...