1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Mayr-Melnhof Holz Paskov, s.r.o.

Mayr Melnhof holz paskov 17
Dřevařská firma každoročně zvyšuje výrobu i obrat

Ve Staříči na Frýdecko-Místecku v Moravskoslezském kraji se rozkládá pila Mayr-Melnhof Holz Paskov, s.r.o., která se specializuje na výrobu smrkového řeziva pro průmyslové zpracování. Na trh dodává i vedlejší pilařské produkty, například piliny nebo hobliny, a vyrábí také pelety.

Martinrea Slovakia Fluid Systems, s.r.o.

Martinrea 17
Slovenský závod je pionierom v uplatňovaní noviniek

Pobočka kanadskej spoločnosti sa na Slovensku špecializuje na palivové a brzdové potrubné systémy a palivovo-brzdné zväzky do automobilov. Na Slovensku pôsobí už takmer celé desaťročie. Začínala predovšetkým na americkom kontinente, od svojho vzniku v roku 2001 pomerne intenzívne expandovala na kanadskom, americkom aj mexickom území.

LINDE + WIEMANN CZ, s.r.o.

Linde Wiemann 16
Lisování dílů za studena ustupuje novým technologiím

V závodu v Lysé nad Labem měsíčně vyrobí čtyři miliony kusů plechových dílů pro karoserie osobních i nákladních vozů. Kamiony je odváží nejen do nedaleké Škody Auto, ale putují i za hranice České republiky, kde jsou montované do vozů předních značek, jako je Audi, BMW nebo Mercedes.

GUMOTEX, a.s.

Gumotex 17
Tým fungující skoro sedm desítek let

GUMOTEX, a.s., je největším průmyslovým podnikem i zaměstnavatelem břeclavského regionu s ročním obratem přes 2,7 miliardy korun. Téměř tři čtvrtiny produkce podniku míří do zemí EU a do USA. Letos v únoru získala firma prestižní ocenění za inovativní a chytrý přístup k Age Managementu.

Envien Group

ENVIEN GROUP 17
Technológia výroby bioetanolu zo slamy zviditeľní Slovensko

Biznis s biopalivami do nemalej miery závisí od vývoja európskych a svetových komoditných trhov, ktoré je objektívne ťažké až nemožné ovplyvniť. Pre skupinu Envien Group, ktorá v tomto odvetví dlhodobo pôsobí, bol rok 2016 jedným z najúspešnejších rokov v jej histórii, pričom jej tržby rástli.

CROWN Bevcan Slovakia, s.r.o.

Jednotka vo výrobe kovových obalov

Hliníkové plechovky sú spoločne so sklenými fľašami dlhodobo najobľúbenejším obalom pre rôzne druhy nápojov. Vďaka svojim vlastnostiam patria plechovky k obľúbeným obalovým materiálom predovšetkým pre nealkoholické nápoje a pivo. Ich používanie je nielen praktické a vďaka svojej nízkej hmotnosti aj efektívne, ale má aj významný ekologický prínos.

Bekaert Slovakia, s.r.o.

bekaert 17
Svet drôtu

Od svojho založenia Leom Leanderom Bekaertom v roku 1880 si skupina Bekaert s centrálou v Belgicku vybudovala pozoruhodnú globálnu sieť s vyše 100 prevádzkami na celom svete. Jej príbeh sa začal výrobou ostnatého drôtu a po vyše storočí sa z nej stal globálny líder vo výrobe oceľových drôtov a výrobkov.

Adler Pelzer Automotive Slovakia, s.r.o.

adler 17
Predstava o budúcnosti

Adler Pelzer Automotive Slovakia, s.r.o., je najnovším prírastkom do skupiny Adler Pelzer Group (ďalej len „skupina APG“), globálneho lídra v oblasti navrhovania, konštruovania a výroby komponentov a systémov pre automobilový priemysel. Skupina sa zameriava na výrobu účinných ľahkých komponentov, ktoré optimalizujú akustické vlastnosti a zvyšujú tepelnú účinnosť vozidiel.

Baumit, spol. s r.o.

Baumit SK 17
Jasný líder na trhu s omietkovými zmesami

Baumit pôsobí na Slovensku od roku 1994 a v súčasnosti zamestnáva viac ako 140 zamestnancov. Po 20 rokoch sa sťahuje na novú bratislavskú adresu do polyfunkčného komplexu Zuckermandel. Spoločnosť vlastní dva výrobné závody – v Rohožníku a v Lietavskej Lúčke pri Žiline, pričom oba závody produkujú kompletný sortiment suchých omietkových zmesí s výnimkou sadrových výrobkov.

ŠKO-ENERGO, s.r.o.

ŠKO Energo 17
Ekologická teplárna ušetřila už 5 milionů tun CO2

50 % z obratu společnosti ŠKO-ENERGO, s.r.o., tvoří prodej elektřiny a 20 % prodej tepla. Loni utržila 2,8 miliardy korun. Svým zákazníkům dodává také plyn, vodu nebo stlačený vzduch.

Siempelkamp CZ, s.r.o.

Siempelkamp 17
Strojírenský „mercedes“, který má vynikající pověst i úspěchy

V nenápadné slovácké obci Blatnice pod Svatým Antonínkem našla již v roce 2008 zázemí česká pobočka německého koncernu Siempelkamp.

TUBAPACK, a.s.

Tubapack 17
O tuby zo Žiaru nad Hronom je záujem aj vo vesmíre

Spoločnosť TUBAPACK, a.s., patrí medzi najväčších výrobcov túb v strednej Európe. Svoje služby poskytuje zákazníkom kozmetického, chemického, potravinárskeho aj farmaceutického priemyslu. Tradícia výroby túb v tomto podniku pritom siaha až do roku 1973, kedy boli vyrobené prvé hliníkové tuby. V roku 1997 sa k nim vďaka rastúcemu dopytu a vývoju nových materiálov pridali aj laminátové tuby.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...