1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Vertiv Czech Republic, s.r.o.

vertiv 191
Inovace jsou u nás permanentní stav

Zásadními změnami, které proběhly na globální i lokální úrovni, prošla v posledních třech letech společnost Vertiv Czech Republic, jejíž hlavní výrobní závod se nachází v jihočeských Nišovicích. Tradiční firma, do září roku 2017 známá jako Knürr, jejímž stěžejním programem je kovovýroba serverových a rozvodných skříní, se stala součástí amerického nadnárodního koncernu. Pod značkou Vertiv plánuje další růst a investice.

LINET, spol. s r.o.

LINET 2 14
Vyrábíme 300 lůžek denně, trendem je hlavně digitalizace

Výrobci zdravotnických lůžek, společnosti LINET, spol. s r.o., se podařilo uspět na náročných trzích v západní Evropě i v USA. Fiskální rok uzavírá s 10-% růstem a dvouciferným ziskem. Zvyšuje prodeje na Středním východě i v Asii a letos chce otevřít přímé zastoupení v Kanadě, Austrálii i v Číně.

Slavia Production Systems, a.s.

Slavia production 191
Chceme predávať um slovenských konštruktérov

Korene strojárskej výroby v Detve siahajú až do polovice minulého storočia. Pôvodný závod PPS Detva sa odvtedy viackrát transformoval, zmenil vlastnícku štruktúru a rozdelil sa na viaceré firmy.

Železničná spoločnosť Slovensko, a.s.

zssk 17
Najekologickejší spôsob hromadnej dopravy si zaslúži investície

Aktuálne vypraví Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) denne v priemere 1518 vlakov. Z tohto je 226 diaľkových spojov a 1292 regionálnych a prímestských vlakov. Vypravené vlaky zastavujú v 713 staniciach a zastávkach po celom Slovensku, ZSSK prevádzkuje vlakovú dopravu v 69 okresoch. Celková dĺžka tratí prevádzkovaných vlakových spojov a liniek dosahuje 2909 kilometrov.

DPOV, a.s.

DPOV 191
Železniční opravárenství má velkou tradici i perspektivu

„Jsme firma v růstu a plánované cíle se nám v minulém roce podařilo splnit a dokonce překonat,“ říká Ing. Roman Kott, předseda představenstva společnosti DPOV, a.s., jejíž hlavní činností jsou opravy a modernizace železničních kolejových vozidel. Za rok 2018 se tržby přiblížily hranici dvou miliard korun, což je výsledek, který dělá radost i hlavnímu akcionáři, tedy Českým drahám (ČD). Přerovská DPOV, a.s., je dceřinou společností Skupiny Českých drah od roku 2007, ale historie železničního opravárenství je mnohem delší.

BJS Czech, s.r.o.

BJS CZ 191
Svět objevuje české nábytkáře, řemeslo je na vysoké úrovni

V posledních několika letech oprášil český nábytkářský průmysl své jméno, které rezonuje i za hranicemi. Co do obratu je největším výrobcem nábytku v České republice společnost BJS Czech, s.r.o., která našla zázemí v Humpolci na Vysočině. Veškerý lakovaný nábytek, například pohovky, skříně nebo komody, vyrábí pro švédský koncern IKEA. Produkty jeho prostřednictvím exportuje do celého světa.

SPPP Slovakia, s.r.o.

Nový majiteľ, nové výzvy

Korene spoločnosti SPPP Slovakia, s.r.o., sú späté s rodinným podnikom, ktorého vlastníkom je francúzska rodina Py. Dcérskym podnikom koncernu SPPP France so sídlom v Saint-Berthevin je slovenská pobočka v Bánovciach nad Bebravou. Nadnárodná spoločnosť bola založená v roku 1987 a patrí do skupiny Sora Composites Group.

ZAPA beton SK, s.r.o.

Zapa beton 191
Budúcnosť betónu vidí v špeciálnych výrobkoch

Spoločnosť ZAPA beton SK, s.r.o., je popredným výrobcom transportbetónu na Slovensku. Bola založená v roku 2001 ako 100-% dcérska spoločnosť českej ZAPA beton, a.s. Skupina ZAPA beton je súčasťou nemeckého koncernu Dyckerhoff, ktorý patrí do talianskeho holdingu Buzzi Unicem. „Sme zvláštna firma, máme matku v Česku, talianske vedenie a nemeckú kontrolu. Je to dobré spojenie, to musí fungovať,“ komentuje konateľ Ing. Andrej Hrabovský.

BGV, s.r.o.

BGV 191
Hniezdne je vďaka nim hviezdne

V blízkosti Národného parku Pieniny a neďaleko Tatranského národného parku, 5 kilometrov od centra mesta Stará Ľubovňa sa nachádza dedinka Hniezdne. Pri návšteve severného Spiša sa mnohí turisti zastavia aj v tejto malebnej obci s počtom obyvateľov 1400. Nachádza sa tu totiž Nestville Park, ktorý viaceré bedekre označujú za bránu k spoznaniu jedného z najkrajších kútov Slovenska. Areál pritom zobrazuje tradície ľudí z regiónu severného Spiša.

SAINT-GOBAIN ADFORS CZ, s.r.o.

Saint gobain adfors 191
Miliardová investice potvrzuje silnou pozici

Kombinací sklárny a textilky jsou závody společnosti SAINT-GOBAIN ADFORS CZ, která je předním výrobcem a zpracovatelem skleněných vláken v Evropě. V českých výrobních pod-nicích v Litomyšli a Hodonicích u Znojma ročně vyprodukuje více než 100-tisíc tun vlákna, z kterého se následně zpracovávají finální výrobky pro stavebnictví i průmysl. Celkový roční obrat firmy v roce 2017 dosáhl 7,6 miliard korun.

Železnice Slovenskej republiky

ŽSR 15
Vieme o všetkom, čo sa deje na našich tratiach

Železnice sú bezpochyby fenoménom, ktorý aj na území Slovenska píše svoju históriu už vyše 180 rokov. Čo im prinesie aktuálne účtovné obdobie a aké najväčšie výzvy stoja pred manažérom infraštruktúry zabezpečujúcim prevádzku dráh a riadenie dopravy? O tom, ale aj o mnohých ďalších zaujímavostiach z oblasti železničných dráh sme sa rozprávali s Ing. Jurajom Tkáčom, generálnym riaditeľom Železníc Slovenskej republiky.

U-Shin Slovakia, s.r.o.

u shin 18
S víziou inteligentných technológií budúcnosti

Nie je tomu tak dávno čo košická spoločnosť U-Shin Slovakia bojovala o svoju dôveru medzi odberateľmi (najmä čo sa týka kvality výrobkov). Po náročnom období, ktorého súčasťou bol aj plánovaný downsizing (reorganizácia výroby vrátane zníženia počtu zamestnancov aj produktového portfólia), však podniku svitá na lepšie časy.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...