1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

BILSTEIN CEE, a.s.

bilstein cee 16
Portfolio rozšiřujeme o produkty s přidanou hodnotou

„Očekávám, že první pololetí letošního roku bude těžké, ale to v ocelářském průmyslu není nic neobvyklého. Jsme zvyklí, že vývoj v poptávce jde chvíli nahoru a pak zase dolů. Věřím však, že poté se trh opět probudí tak, abychom ve druhém pololetí rozběhli výrobu naplno a měli za sebou slušný rok,“ říká na úvod rozhovoru Peter Uhrík, člen představenstva společnosti BILSTEIN CEE, která je tradičním výrobcem pásové oceli válcované za studena.

Devro, s.r.o.

Devro 18
Poptávka zákazníků převyšuje naše kapacity

Po loňském hledání doslova každé volné hodiny navíc se toho pro společnost Devro, která je tradičním výrobcem kolagenních střívek, příliš nemění ani v roce letošním. „Zatím vše směřuje k tomu, že náš hlavní závod v Jilemnici pojede opět v nepřetržitém režimu 360 dní v roce.

Trnavská vodárenská spoločnosť, a.s.

Zodpovedný správca vodárenskej infraštruktúry

Trnavská vodárenská spoločnosť (TAVOS) zabezpečuje prevádzku verejných vodovodov a kanalizácií hlavne v Trnavskom kraji, ale svojou činnosťou pokrýva aj niektoré obce Trenčianskeho a Bratislavského kraja. Dokopy sa jedná o 99 obcí z okresov Trnava, Piešťany, Hlohovec, Galanta, Nové Mesto nad Váhom a Pezinok.V súčasnosti zastrešuje TAVOS odvádzanie a čistenie odpadových vôd z 51 miest a obcí a zásobuje obyvateľstvo, priemysel, poľnohospodárstvo a ďalších spotrebiteľov pitnou vodou v 69 mestách a obciach v danej územnej pôsobnosti. Viac nám v rozhovore pre časopis Priemysel Dnes prezradila technicko-prevádzková riaditeľka Ing. Eleonóra Forgóva.

Adient Slovakia, s.r.o.

Adient sk 18
Pohodlné sedenie za volantom znamená pohodlnú jazdu

Značka Adient je veľmi dobre známa na celom svete – je totiž jedným z globálnych lídrov vo vývoji a výrobe autosedačiek. Nájdeme ich vo viac ako 360 modeloch vozidiel najväčších automobilových výrobcov. Na Slovensku pôsobí od roku 1993, kedy bola ešte súčasťou značky Johnson Controls International (JCI).

ENVIRAL, a.s./ENVIEN GROUP

ENVIEN GROUP 17
Čistá bionafta môže dosiahnuť úsporu emisií skleníkových plynov až do 90 %

ENVIEN GROUP patrí k najvýznamnejším a najsilnejším zoskupeniam spoločností v strednej a východnej Európe v oblasti výroby biopalív používaných v motorových palivách – nafte a benzíne. Spolu 15 spoločností v siedmich krajinách Európy zamestnáva takmer 600 pracov-níkov. S generálnym riaditeľom Mgr. Petrom Kostíkom hovoríme o zelených riešeniach, ktoré skupina ponúka.

Psychiatrická nemocnice Bohnice

Psychiatricka Nemocnice Bohnice23
Bohnická nemocnica vo víre reformy psychiatrie

Psychiatrická nemocnica Bohnice poskytuje okrem lôžkovej starostlivosti aj širokú škálu ambulantnej starostlivosti, prevádzkuje denné stacionáre rôzneho zamerania a mnohé nezdravotnícke terapeutické aktivity ako hipoterapia, spirituálna starostlivosť, zooterapia či hagioterapia. Riaditeľka MUDr. Zuzana Barboríková, MBA, pripomína, že dôležitou oblasťou je tiež posilňovanie komunitnej psychiatrickej starostlivosti – nemocnica sa priamo podieľa na prevádzke štyroch centier duševného zdravia.

RYBA Košice

Ryba KE2023
Stálica slovenského potravinárskeho trhu napreduje v rozvoji

Za vyše 70 rokov svojej existencie prešla viacerými náročnými obdobiami. Prežila znárodnenie, zmenu režimov, prispôsobila sa normám EÚ, hospodárskej kríze aj príchodu nadnárodných potravinárskych gigantov. Napriek všetkému si dokázala udržať svoje miesto na slovenskom trhu a dnes smelo kráča vpred, pripravená reagovať na potreby svojich zákazníkov. Reč je o spoločnosti RYBA Košice.

Xylo Machinery CZ s.r.o.

Xylo machinery 221
Investujeme do výroby a moderních technologií

V Jihlavě našla své zázemí moderní strojírenská firma Xylo Machinery CZ s.r.o., která se specializuje na kompletní dodávku výrobních linek na klíč dle přání zákazníka. K jejím předním zákazníkům patří například dřevozpracující závody nadnárodní skupiny Kronospan. Aktuálně společnost dokončuje významný projekt v Katalánsku a připravuje realizaci zakázky v Lucembursku a Polsku.

Fakultná nemocnica Trnava

Fakultna nemocnica Trnava
Všetky ušetrené financie smerujú do modernizácie

Fakultná nemocnica Trnava ako najväčší poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v Trnavskom kraji hospitalizovala v roku 2022 približne 20-tisíc pacientov. Zdravotnícke zariadenie s rozpočtom 80 miliónov eur má 31 pracovísk a k dispozícii 641 lôžok. Riaditeľ JUDr. Vladislav Šrojta hodnotí rok 2022 ako veľmi ťažký, zároveň však ako rok veľkých výziev. Nemocnica totiž dokončila viacero investícií.

Zeleninárska, s.r.o./Agromačaj, a.s.

Agromacaj 20
Čerstvá zelenina z poľa až na stôl

Od roku 2004 funguje na Slovensku veľmi dôležitá organizácia združujúca pestovateľov a producentov zeleniny. Pod názvom Zeleninárska, s.r.o., spája 14 takýchto podnikateľských subjektov, ktorých úlohou je vytvoriť také odbytové kapacity, ktoré by slúžili potrebám rastúceho segmentu obchodných reťazcov v regióne.

NAFTA, a.s.

nafta 20
Budúcnosťou je spolupráca plynárenstva a obnoviteľných zdrojov energie

Spoločnosť NAFTA, najvýznamnejší hráč v oblasti prieskumu a ťažby ložísk ropy a plynu na Slovensku, prevádzkuje podzemné zásobníky zemného plynu, realizuje prieskumné a ťažobné činnosti a zúčastňuje sa projektov na skladovanie energie z obnoviteľných zdrojov. Generálny riaditeľ spoločnosti Ing. Martin Bartošovič hodnotí uplynulý rok ako nadštandardný a ekonomicky ešte lepší ako úspešný rok 2021.

2VV, s.r.o.

2VV 23
Naše výroba roste stejně jako celý obor

Již od roku 1995 přináší na trh inovativní řešení v oboru vzduchotechniky pardubická společnost 2VV neboli 2. východočeská větrací, která vznikla jako rodinná firma zaměřující se nejprve na výrobu jednoduchých komponentů pro větrací systémy. Dnes je hráčem světového významu a podniká s cílem vyrábět účinná, úsporná a tichá zařízení, která zajišťují komfort s minimálními náklady na provoz v různých typech domů, budov a objektů.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...