1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

Fakultna nemocnica Zilina 17
Vlani pomohla najvyššiemu počtu pacientov v histórii

Žilinská štátna fakultná nemocnica v pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR poskytuje komplexnú zdravotnú starostlivosť, a keďže je koncovou nemocnicou, má strategický význam a ošetruje pacientov aj mimo Žiliny. Minulý rok bol ňu rekordný, pomohla totiž doteraz najvyššiemu počtu pacientov v histórii, či už išlo o ambulantné vyšetrenia, hospitalizácie alebo operácie a zákroky.

MATADOR Group

Matador group 17
S novým partnerom za strategickými cieľmi

Značka MATADOR vznikla už v roku 1905, ale jej zlatá éra začala v roku 1950, kedy bol postavený závod na výrobu pneumatík v Púchove. Počas nasledujúcich 50 rokov sa spoločnosť stala jedným z najväčších a najinovatívnejších výrobcov pneumatík v regióne.

SLOVNAFT MONTÁŽE A OPRAVY, a.s.

Slovnaft montaze a opravy
Rok 2017 s historicky najvyšším objemom prác

Spoločnosť SLOVNAFT MONTÁŽE A OPRAVY, a.s., je 100-% dcérskou spoločnosťou Slovnaftu. Hlavným predmetom podnikania a zároveň cieľom podniku je poskytnutie kvalitných a promptných služieb v oblasti komplexného servisu, technologických odstávok, generálnych revízií a dodávok zariadení do petrochemických a rafinérskych závodov Skupiny MOL.

VOLKSWAGEN SLOVAKIA, a.s.

Volkswagen 2 14
Štrajk posilnil tlak na rast platov na Slovensku

V minulom roku zamestnanci bratislavskej automobilky pristúpili k historickému 6-dňovému štrajku. Nielen o jeho výsledkoch a prínose pre zamestnancov sme hovorili so šéfom odborovej organizácie Zoroslavom Smolinským. Ten nám predstavil aj víziu, ako by mala fungovať nová generácia automobilových odborov na Slovensku, ktorá sa v súčasnosti vytvára aj v iných priemyselných podnikoch.

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.

ZSSK CARGO 2 14
Slovenskom má prejsť 500 kontajnerových vlakov z Číny

Napriek pomalšiemu začiatku minulého roka sa Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a.s., podarilo naplniť stanovený plán prepravy vďaka vyšším objemom v posledných kvartáloch. Za rok 2017 sa 5576 zamestnancov spoločnosti podieľalo na preprave 35 665 000 ton nákladu, čo je o 1 % viac ako predpokladal plán s prepravným výkonom 7 miliárd čtkm. Významné nárasty voči plánu, ako aj medziročne, boli dosiahnuté v komoditách uhlie a stavebniny.

Veolia Energie ČR, a.s.

Veolia energie cr 18
Tradiční dodavatel tepla, elektřiny i chladu ve znamení inovativních řešení

V roce 2016 vyrobila společnost Veolia Energie ČR, a.s., kolem 14 200 TJ tepla, přes 3800 GWh elektřiny a necelých 300-tisíc GJ chladu. Svůj byznys staví na komplexních službách a pravidelně se rozrůstá prostřednictvím akvizic. Pro své zákazníky také zajišťuje optimalizaci spotřeby energií. „Budoucnost vidíme v energeticky úsporných, inovativních a chytrých řešeních,“ říká v rozhovoru Ing. Reda Rahma, obchodní ředitel a člen představenstva.

Toray Textiles Central Europe, s.r.o.

Toray 17
Z prostějovské tkaniny se šijí airbagy i horkovzdušné balóny

Průmyslové tkaniny se v Prostějově vyrábí už přes 20 let. Místním závodem se prolíná duch japonské kultury, který sem vnáší zahraniční vlastník, skupina TORAY. Většina produkce, celých 95 %, jde na export.

Technistone, a.s.

Technistone 18
Českou firmu proslavuje tvrzený kámen

Tvrzený kámen je odolný proti poškrábání, pořezání, úderům nebo zatížení. V České republice ho jako jediná vyrábí akciová společnost Technistone. Využívá přitom originální italskou technologii Breton. Všechny výrobky vyvíjí ve svém vlastním vývojovém centru a pravidelně na trh uvádí nové produktové řady, takže stojí na předních místech mezi inovativními společnostmi ve svém oboru.

Šroubárna Kyjov, spol. s r.o.

Sroubarna Kyjov 18
Průmysl 4.0 nechceme zanedbat, investice se ale musí vrátit

Výrobní halou v Kyjově kolují ocelové součásti v různém stádiu rozpracovanosti. Ze vstupního materiálu v podobě svitků a tyčí kruhového průřezu vytváří moderní stroje za pomoci vyškolených pracovníků spojovací díly nejrůznějších tvarů. Vyrábí se zde zejména pražcové, železniční a konstrukční šrouby, matice.

STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo, s.r.o.

Strabag pozemne stav 2016
Snaha o presadenie novej developerskej koncepcie

Jednou z najúspešnejších stavebných spoločností pôsobiacich na slovenskom trhu je spoločnosť STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo, s.r.o., ktorá je súčasťou nadnárodného koncernu STRABAG a ktorá sa podieľa na výstavbe viacerých celoslovensky významných projektov. Na otázky o aktuálnom dianí nám odpovedali Ing. Aleš Hreha, prokurista spoločnosti, a riaditeľ direkcie TU a PhDr. Tomáš Moc, obchodný riaditeľ.

OLDRATI SLOVENSKO, s.r.o.

Oldrati 18
Inovatívne tesnenia z Humenného sú všade okolo nás

Materská firma Oldrati Guarnizioni Industriali má sídlo v Taliansku a jej história siaha do 60. rokov 20. storočia, od roku 1991 je to už Skupina. Firma sa orientuje na výrobu gumených produktov z prakticky všetkých oblastí života: od automotive, cez zdravotníctvo až po stravovanie. Spoločnosť Oldrati Guarnizioni Industriali bola založená v roku 1964 Vanni Oldratim.

Nemocnica Zvolen, a.s.

Nemocnica Zvolen 18
Dôvera pacienta sa tvorí už pri jeho vstupe do nemocnice

Nemocnica Zvolen je spádovou oblasťou pre takmer 150-tisíc obyvateľov. Ústavnú liečbu poskytuje na 12 lôžkových oddeleniach, pričom dve z nich sú lokalizované v nemocnici v Krupine. Ročne hospitalizuje okolo 17-tisíc pacientov. Ambulantným pacientom poskytuje služby v špecializovaných ambulanciách, ktoré pokrývajú 21 medicínskych odborov.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...