1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Sevak Žilina vybudoval za 15 rokov vodovody a kanalizácie za 275 miliónov eur

water tap 2
Žilina - Za posledných 15 rokov realizovala akciová spoločnosť Severoslovenské vodárne a kanalizácie (Sevak) Žilina osem projektov výstavby verejných vodovodov, verejných kanalizácií a rekonštrukciu čistiarní odpadových vôd (ČOV).

Práce na severnom obchvate Prešova by sa mali začať v júli

road construction
Prešov - S výstavbou severného obchvatu mesta Prešov by sa malo začať v júli. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v uplynulých dňoch ukončila súťaž na výstavbu prvej etapy spomínanej stavby.

Stavebná produkcia sa v apríli medziročne znížila o 4,5 %

construction building
Bratislava - Stavebná produkcia sa v apríli 2019  medziročne znížila o 4,5 % a dosiahla 423 miliónov eur. Po zohľadnení sezónnych vplyvov bola o 0,9 % nižšia ako v marci 2019. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Aktivita v britskom stavebnom sektore klesla v máji na vyše ročné minimum

construction machinery
Londýn - Aktivita v britskom stavebnom sektore zaznamenala v máji najslabšiu úroveň za viac než rok. Dôvodom je neistota spojená s odchodom Británie z Európskej únie, ktorá vedie k odkladaniu investícií.

Zhotoviteľ úseku D1 Višňové by mal opustiť stavenisko koncom mája

NDS logo
Bratislava – Zhotoviteľ úseku D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala by mal definitívne opustiť stavenisko koncom mája tohto roka. Stavba je v súčasnosti zinventarizovaná na viac ako dve tretiny.

Komárno bude aj v tomto roku pokračovať v rekonštrukciách chodníkov

square workers
Komárno – Komárňanská radnica chce aj tento rok pokračovať s rekonštrukciami a obnovou chodníkov. Mesto ich má v správe 67 kilometrov.

Zmena vo vedení spoločností Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r.o, a TONDACH SLOVENSKO, s.r.o.

Wienerberger logo
Stupava - Vladimír Šablica odchádza zo spoločností Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r.o, a TONDACH SLOVENSKO, s.r.o.

Rast slovenského stavebníctva sa bude pravdepodobne spomaľovať

building houses Construction
Bratislava – Rast stavebníctva na Slovensku sa bude v najbližšom období pravdepodobne spomaľovať. V roku 2019 by malo vzrásť v priemere o 2,4 %, pričom odhad do budúceho roka predstavuje mierny rast 0,6 %.

Schválila pre tri kraje bezúročnú pôžičku 63 mil. eur na opravu ciest (2)

road construction 3
Bratislava/Medzilaborce – Slovenská vláda schválila bezúročnú pôžičku pre Žilinský, Banskobystrický a Trnavský samosprávny kraj na opravy ciest II. a III. triedy v celkovej výške 63 miliónov eur.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...