1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výstavba v Spojených štátoch sa v apríli nečakane zotavila

construction building
Washington - Po prepade v predchádzajúcom mesiaci zaznamenala výstavba nových domov v Spojených štátoch v apríli nečakané zotavenie. Prispel k tomu rast výstavby rodinných domov, trh je však naďalej nestabilný, keďže údaje za marec boli zasa revidované výrazne smerom nadol. Uviedlo to v stredu americké ministerstvo obchodu.

Nemecký stavebný sektor v apríli naďalej oslaboval

Construction 33
Berlín - Nemecký stavebný sektor naďalej oslabuje. Poukázali na to v piatok výsledky prieskumu spoločnosti S&P Global pre Hamburg Commercial Bank (HCOB). Aktivitu v odvetví tlmia rastúce úrokové sadzby a vysoké ceny stavebných materiálov.

Monarská alej II ráta s deviatimi bytovými domami a škôlkou

steel construction
Bratislava/Chorvátsky Grob - Na spojnici medzi obcou Chorvátsky Grob a jej miestnou časťou Čierna Voda by mal vyrásť komplex deviatich bytových domov doplnených o predškolské zariadenie. Vyplýva to zo zámeru obytného súboru Monarská alej II, ktorý investor predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Stavebná produkcia v eurozóne sa vo februári zvýšila

growth chart 1
Luxemburg - Stavebná produkcia v eurozóne sa vo februári 2023 zvýšila, ale menej ako v predchádzajúcom mesiaci. Prispel k tomu rast produkcie v obidvoch hlavných odvetviach, v pozemných aj inžinierskych stavbách.

Nálada v americkom stavebnom sektore pokračuje v raste

house construction1
Washington - Nálada v americkom stavebnom sektore sa v apríli zlepšila, už štvrtý mesiac po sebe. Prispelo k tomu zníženie cien starších domov a pokles úrokových sadzieb na hypotékach, čo zvýšilo dopyt.

Turnianska cementáreň považuje pri dekarbonizácii za kľúčové alternatívne palivá

Cement
Turňa nad Bodvou - Jedným z dôležitých krokov dekarbonizácie cementárne v Turni nad Bodvou je zníženie emisií CO2 modernizáciou linky na výrobu šedého Portlandského slinku spojenej s rozšírením portfólia a zvýšením kapacity spoluspaľovaných alternatívnych palív (AP).

Aktivita v stavebnom sektore eurozóny aj v marci klesla

decline 1
Brusel - Aktivita v stavebnom sektore eurozóny aj v marci klesla, už 11. mesiac po sebe a najviac za tri mesiace. TASR o tom informuje na základe prieskumu spoločnosti S&P Global.

SVP pravidelne kontroluje práce na električkovej trati v bratislavskej Petržalke

Tram rails
Bratislava  – Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) ako správca Chorvátskeho ramena pravidelne kontroluje práce v jeho koryte i na pobrežných pozemkoch v súvislosti s výstavbou predĺženia električkovej trate v bratislavskej Petržalke.

Mesto Spišské Podhradie vybuduje kanalizáciu aj vodovod k novej obytnej štvrti

water tap 2
Spišské Podhradie - Mesto Spišské Podhradie vybuduje novú kanalizáciu aj vodovod k obytnej lokalite Sv. Martin. Primátor Michal Kapusta pre TASR potvrdil, že náklady na výstavbu dosiahnu takmer 650.000 eur s DPH. Finančne sa bude na investícii spolupodieľať aj investor, ktorý v tejto časti stavia rodinné aj bytové domy.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...