1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Krompachy zrekonštruujú komunikácie na troch uliciach za 1,45 milióna eur

Road construction machinery
Krompachy – V Krompachoch na Spiši zrekonštruujú chodníky a cesty za takmer 1,45 milióna eur. Mesto v týchto dňoch podpísalo zmluvu so zhotoviteľom a v súčasnosti podľa primátorky Ivety Rušinovej čakajú na výsledok kontroly verejného obstarávania.

PSK preinvestuje na opravu ciest a mostov v kraji viac ako 6,4 milióna eur

road construction 3
Prešov - Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) zrekonštruuje viaceré úseky ciest a mosty v kraji. V stredu boli zhotoviteľom odovzdané na realizáciu.

Partizánske rekonštruuje chodníky na sídlisku Luhy II

square workers
Partizánske - Samospráva Partizánskeho pristúpila k rekonštrukcii vybraných chodníkov v mestskej časti Luhy II. Do obnovy viac ako 330 metrov frekventovaných úsekov komunikácií pre peších investuje približne 55.000 eur. Informovala o tom Martina Skaličanová z Mestského úradu (MsÚ) v Partizánskom.

Stavebná produkcia v eurozóne v apríli klesla o vyše 1 %

beton kocky
Luxemburg - Stavebná produkcia v eurozóne zaznamenala v apríli medzimesačný pokles o viac než 1 %. Bol to zároveň prvý pokles za štyri mesiace. Poukázali na to v pondelok zverejnené údaje štatistického úradu Európskej únie Eurostat.

Pyrotechnikov na stavbe košického obchvatu striedajú bagre

geodezia meranie
Košice – Na stavbe úseku R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany pokračujú v ďalšej etape. Pyrotechnický prieskum na území trvalého záberu ukončili, aktuálne sťahujú ornicu a štrkodrvou spevňujú vjazdy na stavenisko. Informuje o tom Národná diaľničná spoločnosť (NDS) na svojej webovej stránke.

V Želiezovciach sa začala dostavba kanalizácie, potrvá 18 mesiacov

mini buldozer
Želiezovce – Mesto Želiezovce spustilo realizáciu dostavby kanalizácie v meste. Vedenie mesta podpísalo v polovici mája dokument o odovzdaní a prevzatí staveniska so zástupcami dodávateľského konzorcia. Výstavba potrvá 18 mesiacov. "Sme jedným z posledných miest na Slovensku, ktoré ešte nemá odkanalizované celé svoje územie.

Výstavba D1 s tunelom Višňové pokračuje, ukladajú sa nosníky na mostoch

zeriav
Bratislava – Výstavba na úseku D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala pokračuje. Špecialisti na mostné konštrukcie aktuálne ukladajú nosníky. Spolu s ťažkou mechanikou tak pracujú na výstavbe mostných objektov. Správnosť uloženia nosníkov kontrolujú geodeti. Montáž nosníkov na mostoch prebieha vo výške najviac 40 metrov.

Peikko sa pripravuje na rozšírenie výrobných plôch i nové produkty

Peikko 19
Kráľová nad Váhom – Slovenská výrobná pobočka fínskej spoločnosti Peikko v Kráľovej nad Váhom v okrese Šaľa plánuje v tomto roku investovať do nových výrobných zariadení 3,5 milióna eur.

V Nitre má vyrásť obytná časť s rodinnými a bytovými domami

house construction1
Nitra - V nitrianskej mestskej časti Kynek chce súkromný investor vybudovať novú obytnú štvrť. Projekt s názvom Pod Kaštieľom počíta s výstavbou 90 rodinných domov a dvoch bytových domov s 22 bytovými jednotkami. Súkromná spoločnosť Pod Kaštieľom, s. r. o., počíta so začiatkom výstavby v druhom kvartáli roku 2023.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...