1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Na budúci rok firmy očakávajú pokles trhu projektových prác o 1,2 %

construction building
Bratislava - Projektové firmy budúci rok očakávajú pokles dopytu o 1,2 %. Informovala o tom analytická spoločnosť CEEC Research na základe ich Polročnej štúdie slovenského stavebníctva H2/2022.

Chodníky na sídlisku Kopanice v Prievidzi zrekonštruujú za 141.000 eur

square workers
Prievidza - Samospráva Prievidze začala s rekonštrukciou chodníkov medzi bytovými domami na uliciach V. Benedikta a M. Gorkého na sídlisku Kopanice. Súčasťou stavebných prác za viac ako 141.000 eur je i výstavba spevnených plôch na parkovanie automobilov. Informovala o tom referentka kancelárie primátorky Michaela Beňadiková.

V trnavskom cukrovare sa stavia, plánujú i námestie a sochu Augusta Stummera

Building in progress
Trnava – Na rozlohe 24,98 hektára v tesnom dotyku s historickým centrom Trnavy v areáli bývalého cukrovaru by mala vzniknúť v nasledujúcich rokoch lokalita bývania a komerčných priestorov. Obnovia sa a ožijú aj bývalé priemyslové objekty, ktoré sú národnou kultúrnou pamiatkou.

Modernizácia ciest vo Vranovskom okrese si vyžiadala takmer 534.000 eur

road construction
Vranov na Topľou - Prešovský samosprávny kraj (PSK) investoval do modernizácie ciest a cestmajsterstva v okrese Vranov nad Topľou takmer 534.000 eur. Zmodernizoval vozovku medzi Žipovom a Skrabským, Jasenovcami a Ďapalovcami aj Podčičvou a Tovarným. Rekonštrukciou tam prešlo celkovo 2,7 kilometra ciest.

PSK modernizuje dva mosty a šesť kilometrov ciest v okrese Sabinov

road construction 3
Prešov - Prešovský samosprávny kraj (PSK) modernizuje ďalšie cesty a mosty aj v okrese Sabinov. Pri Sabinove sa zároveň rieši problém na úseku s nedostatočným odvodnením.

Mesto Fiľakovo dokončuje prípravu 5 projektov zameraných na úsporu energií

Construction 33
Fiľakovo - Mesto Fiľakovo chce spotrebu energií v budúcnosti znížiť aj rekonštrukciou verejných budov. Aktuálne dokončuje projektové dokumentácie zamerané na zníženie energetickej náročnosti troch základných škôl (ZŠ), mestského kultúrneho strediska i mestského úradu. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Klaudia Mikuš Kovácsová.

Aktivita v nemeckom stavebníctve zaznamenala najprudší pokles za vyše 1,5 roka

construction building
Berlín - Aktivita v nemeckom stavebnom sektore zaznamenala pokles aj v septembri, už šiesty mesiac po sebe, pričom tempo poklesu bolo najvýraznejšie za viac než 1,5 roka. Poukázali na to vo štvrtok výsledky prieskumu spoločnosti S&P Global. 

Diaľničný úsek Turany - Hubová začnú stavať najskôr v roku 2025

NDS logo
Hubová – Úsek diaľnice D1 Turany – Hubová začnú stavať najskôr v roku 2025. Investičný riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Stanislav Beňo to potvrdil v tomto týždni počas návštevy Ružomberka. Podotkol, že zatiaľ ide len o predbežný odhad.

V Košiciach začínajú s ďalšou etapou súvislých opráv ciest a chodníkov

road construction 3
Košice - Mesto Košice začína v týchto dňoch so súvislými opravami viacerých ciest a priľahlých chodníkov. Ide o druhú etapu zákazky Opravy asfaltových povrchov a práce na komunikáciách vo vlastníctve mesta Košice. Magistrát o tom informuje na svojej webovej stránke.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...