1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Novembrová stavebná produkcia sa medziročne zvýšila o jedno percento

building houses Construction
Bratislava - Stavebné podniky dosiahli v novembri 2021 produkciu v celkovom objeme 588,5 milióna eur, čo je v medziročnom porovnaní rast o jedno percento. November bol piaty mesiac roka 2021, keď výkony v stavebníctve dosiahli rast.

O mestskú priemyselnú halu vo vranovskom Ferove má záujem výrobca fotovoltiky

solar panel
Vranov nad Topľou – O priemyselnú halu, ktorú vďaka dotácii v rámci akčného plánu pre najmenej rozvinuté okresy v roku 2020 postavilo mesto Vranov nad Topľou vo svojom priemyselnom parku Ferovo, prejavil záujem výrobca fotovoltických panelov. Košická spoločnosť Agora Solar,

Mesto Šaľa získalo dotáciu na rozsiahlu rekonštrukciu predstaničného priestoru

euro bankovky
Šaľa – Predstaničný priestor v Šali prejde rozsiahlou rekonštrukciou. Mesto Šaľa na ňu získalo nenávratný finančný príspevok vo výške 5,5 milióna eur z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

Produkcia v českom stavebníctve v októbri vzrástla

ceska vlajka
Praha - Stavebná produkcia v Česku zaznamenala v októbri medziročný rast o 3,7 %. V medzimesačnom porovnaní vzrástla o 0,4 %. Ukázali to nové údaje Českého štatistického úradu (ČSÚ), podľa ktorého najviac rástol segment pozemných stavieb. Zvýšil sa aj počet vydaných stavebných povolení.  

Stavebné výdavky v USA rástli v októbri slabšie, než sa očakávalo

Building in progress
Washington - Stavebné výdavky v Spojených štátoch sa po septembrovom poklese vrátili k rastu, tempo rastu však zaostalo za očakávaniami. Poukázali na to údaje, ktoré v stredu  zverejnilo americké ministerstvo obchodu.

Začali sa stavebné práce na moste cez Ipeľ, spojí Vrbovku a Őrhalom

construction machinery
Veľký Krtíš - Stavebné práce na moste cez hraničnú rieku Ipeľ medzi obcami Vrbovka vo Veľkokrtíšskom okrese a Őrhalom v Maďarsku sú na začiatku. TASR o tom informovala Mária Lőrincz z Regionálnej rozvojovej agentúry pre rozvoj regiónu Stredného Poiplia.

NDS otvorila zrekonštruované dočasné premostenie v Žiline-Vraní

NDS logo
Žilina – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) otvorila s týždňovým predstihom komplexne rekonštruované dočasné premostenie rieky Kysuca v žilinskej mestskej časti Vranie. Podľa vedúcej oddelenia komunikácie NDS Evy Žgravčákovej ho môžu motoristi naplno využívať od stredy.

Singapore Airlines by mali obnoviť lety 737 MAX do konca roka

boeing logo big
Singapur - Singapurská letecká spoločnosť Singapore Airlines predpokladá, že lietadlá 737 MAX od Boeingu uvedie opätovne do prevádzky do konca tohto roka. Uviedol to v utorok viceprezident aerolínií Lee Lik Hsin. Pre Boeing by to znamenalo návrat lietadla na významný ázijský trh po takmer troch rokoch.    

Práce na výstavbe nájomného bytového domu na Dolinkách sa blížia ku koncu

construction machinery
Detva – Práce na výstavbe ďalšieho nájomného bytového domu v časti Dolinky v Detve sa blížia ku koncu. „Mesto sa pripravuje na proces ukončenia stavby a následné vydanie právoplatného kolaudačného rozhodnutia,“ uviedol hovorca mesta Milan Suja.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...