1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

VO na stavebné práce obchvatu mesta vyhlásia po získaní povolení

highway
Holíč - Verejné obstarávanie na stavebné práce obchvatu mesta Holíč vyhlásia po získaní všetkých povolení. TASR o tom informovala Miriama Švikruhová z odboru komunikácie Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR.

Stavbári môžu začať s opravou panelovej cesty pri Trenčíne

road construction
Trenčín - Stavbári môžu začať s opravou cesty I/9 medzi obcami Chocholná-Velčice a Mníchova Lehota v okrese Trenčín. Slovenská správa ciest (SSC) v piatok totiž podpísala zmluvu na opravu panelovej cesty so zhotoviteľom prác. TASR o tom informoval hovorca Ministerstva dopravy a výstavby SR Ivan Rudolf.  

Výstavba okružnej križovatky v Trnave potrvá tri mesiace

construction machinery
Trnava – V polovici marca sa začne na najväčšom sídlisku sídlisku Družba v Trnave výstavba novej okružnej križovatky s priemerom 44 metrov. Je súčasťou projektu novovznikajúcej obytnej štvrte Prúdy, do ktorej jedna z vetiev križovatky bude smerovať.

Obec vlani dokončila výstavbu 36 bytov, potrebovala by však i ďalšie

construction building
Plešivec – Obec Plešivec v okrese Rožňava v minulom roku dokončila projekt výstavby 36 nájomných bytov za približne 1,6 milióna eur, ktorý financovala z dotácie a z úveru od Štátneho fondu rozvoja bývania. Ako pre TASR uviedla starostka obce Iveta Šušánová, v Plešivci by však bolo potrebné doriešiť aj ponuku nízkoštandardného bývania.

Na výstavbu obchvatu Prievidze vyhlási SSC súťaž po udelení stavebného povolenia

geodezia meranie
Prievidza - Časť obchvatu Prievidze ešte nemá právoplatné stavebné povolenie. Od jeho udelenia bude závisieť i vyhlásenie verejnej súťaže na dodávateľa prác. Pre TASR to uviedol Martin Guzi z komunikačného odboru Slovenskej správy ciest (SSC).

Investor chce v Žiari nad Hronom postaviť nový logistický park s ľahkou výrobou

Logistic Park2
Žiar nad Hronom – Spoločnosť Contera Management SK chce v Žiari nad Hronom vybudovať nový logistický park určený na ľahkú výrobu, naskladňovanie a preskladňovanie tovaru. Predpokladané investičné náklady predstavujú 22 miliónov eur. Vyplýva to zo zámeru, ktorý spoločnosť predložila na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Aktivita v írskom stavebnom sektore rástla v januári deviaty mesiac po sebe

irish flag
Dublin - Aktivita v írskom stavebnom sektore pokračovala v raste aj začiatkom tohto roka, pričom tempo rastu sa výrazne zrýchlilo. Výraznejšiu aktivitu zaznamenali všetky tri sledované oblasti, z nich najvýraznejší rast zaznamenala oblasť komerčných stavieb.

Prestavba križovatky Prievoz/Nivy v Bratislave je po troch rokoch ukončená

construction machinery
Bratislava - Prestavba mimoúrovňovej križovatky Prievoz/Nivy v Bratislave je po troch rokoch ukončená. V noci na sobotu (12. 2.) totiž zhotoviteľ stavby, spoločnosť D4R7 Construction, sprejazdnil poslednú vetvu križovatky od rýchlostnej cesty R7 a Slovnaftskej na Prístavnú ulicu.

Novembrová stavebná produkcia sa medziročne zvýšila o jedno percento

building houses Construction
Bratislava - Stavebné podniky dosiahli v novembri 2021 produkciu v celkovom objeme 588,5 milióna eur, čo je v medziročnom porovnaní rast o jedno percento. November bol piaty mesiac roka 2021, keď výkony v stavebníctve dosiahli rast.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...