1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Kraj pokračuje s prípravou obchvatu k priemyselnému parku v Detve

Building in progress
Detva – Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) pokračuje s prípravou projektu obchvatu k novému priemyselnému parku v centre mesta Detva. „Projekt pre obe etapy je už hotový a začali sme s inžinierskou činnosťou pre získanie územného rozhodnutia pre prvú etapu,“ uviedla pre TASR hovorkyňa BBSK Lenka Štepáneková.

Mesto Pezinok cez letné prázdniny rekonštruuje školské objekty

Zeriav1
Pezinok - Mesto Pezinok využíva čas letných prázdnin na rekonštrukciu školských objektov. V júli sa začali opravy v Materskej škole na Záhradnej ulici 34, v Materskej škole na Svätoplukovej ulici a v priestoroch Základnej školy Na bielenisku. Investíciu do opráv vyčíslila samospráva na viac ako 40.000 eur.

Rača zrekonštruuje chátrajúcu Základnú školu Plickova

Polystyren
Bratislava – Bratislavská mestská časť Rača kompletne zrekonštruuje chátrajúcu Základnú školu Plickova. Račiansky starosta Michal Drotován v utorok (27. 7.) podpísal zmluvu so zhotoviteľom prác za 5,6 milióna eur. Cieľom je obnoviť areál a existujúce budovy na pôvodný účel vzdelávania žiakov na prvom a druhom stupni.

Ceny stavebných prác v júni medzimesačne vzrástli o 0,7 %

slovakia flag
Bratislava - Ceny stavebných prác v júni 2021 oproti máju vzrástli o 0,7 %. V porovnaní s júnom 2020 sa zvýšili o 3,6 %. V priemere od začiatku roka ceny stavebných prác medziročne stúpli o 0,4 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Stavebná produkcia v eurozóne v máji medzimesačne stúpla o 0,9 %

steel construction
Luxemburg - Stavebná produkcia v eurozóne v máji medzimesačne na sezónne upravenej báze stúpla o 0,9 % a v Európskej únii o 0,7 %, uviedol európsky štatistický úrad Eurostat vo svojom prvom odhade. V apríli sa znížila o 0,4 % respektíve o 0,1 %.

Most v Nedožeroch-Brezanoch zrekonštruujú za takmer 1,4 milióna eur

dialnicny most
Nedožery-Brezany - Most, ktorý sa pripája na cestu prvej triedy v Nedožeroch-Brezanoch v smere od Lazian (obe okres Prievidza) prejde rekonštrukciou. Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) do prác investuje takmer 1,4 milióna eur. Informoval o tom predseda komisie dopravy pri trenčianskom krajskom zastupiteľstve Jozef Stopka.

Stavebníci sa boria so zdražovaním materiálov,štát sa k pomoci nemá

building houses Construction
Bratislava – Prezident Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska (ZSPS) Pavol Kováčik sa ešte v júni obrátil listom na niekoľkých ministrov pre problémy stavebného sektora v súvislosti so zdražovaním stavebných materiálov. Štát sa však zatiaľ k pomoci nemá, podľa Kováčika pritom hrozí krach stavebných firiem.

Pre rozmach online nakupovania bude dopyt po skladoch rásť rýchlo

Indrustrial hall in progres
Bratislava – Do roku 2025 by mal online obchod v Európe predstavovať 298 miliárd dolárov zo všetkých predajov, celosvetovo až 1,5 bilióna dolárov. S rozmachom online nakupovania bude úmerne stúpať aj dopyt po logistických nehnuteľnostiach.

Stavebná produkcia v máji medziročne vzrástla o 4,4 %

geodezia meranie
Bratislava - Produkcia v stavebníctve sa v máji medziročne zvýšila o 4,4 %, za obdobím pred pandémiou nového koronavírusu však zaostávala o viac ako osem percent. V piatok o tom informoval Štatistický úrad SR. V medzimesačnom porovnaní oproti aprílu bola po zohľadnení sezónnych vplyvov stavebná produkcia nižšia o 1,7 %.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...