1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Práce na rekonštrukcii mosta na hlavnom ťahu cez mesto prerušili

construction machinery
Kežmarok - Práce na rekonštrukcii mosta na hlavnom ťahu cez mesto Kežmarok dočasne pozastavili. Pre TASR to potvrdil hovorca Slovenskej správy ciest (SSC) Martin Guzi. Dôvodom je podľa neho fakt, že nový zhotoviteľ, ktorým je spoločnosť ZEDA, nepredložil potrebné dokumenty.

Stavebný koncern Hochtief zvýšil v 1. kvartáli čistý zisk takmer o štvrtinu

hochtief1
Essen - Nemecký stavebný koncern Hochtief zaznamenal za 1. štvrťrok rast čistého zisku o takmer štvrtinu a dobré výsledky vykázala firma aj v oblasti prevádzkového zisku, kde rast dosiahol takmer pätinu. Informoval o tom server RTTNews.

Zisk aj tržby Holcim za 1. kvartál prekonali odhady

Holcim truck
Zürich - Cementársky gigant Holcim zvýšil v piatok svoj odhad tržieb za celý rok 2022, po tom, ako jeho výsledky za 1. štvrťrok prekonali odhady ekonómov.

Začala sa výstavba novej linky pražského metra

metro train
Praha - Po niekoľkých rokoch príprav sa vo štvrtok začala výstavba novej linky D pražského metra v úseku Pankrác – Olbrachtova. Ide o najzložitejšiu časť celej trasy, jej súčasťou sú dve stanice (z toho jedna prestupná) a celkovo takmer tri kilometre rôznych tunelov. TASR správu prevzala z webovej stránky Českého rozhlasu.

Kraj investuje do opravy mosta pred Raslavicami viac ako 330.000 eur

dialnicny most
Prešov - Celkovo 334.281 eur investuje do opravy mosta pred obcou Raslavice v Bardejovskom okrese Prešovský samosprávny kraj (PSK). Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) s rekonštrukciou mosta začala koncom marca.

Peikko plánuje v tomto roku zvýšiť tržby o viac ako 10 percent

Peikko 19
Kráľová nad Váhom - Slovenská výrobná pobočka fínskej spoločnosti Peikko v Kráľovej nad Váhom v okrese Šaľa plánuje v tomto roku zvýšiť svoje tržby o 10,5 % oproti minulému roku. Spoločnosť plánuje dosiahnuť obrat na úrovni 50 miliónov eur.

Obec Nedožery-Brezany plánuje rekonštrukcie dvojice komunikácií

road construction 3
Nedožery-Brezany - Rekonštrukciu komunikácií a chodníkov na dvoch uliciach plánuje zabezpečiť samospráva Nedožier-Brezian v okrese Prievidza. Dodávateľa prác za takmer 260.000 eur hľadá cez verejnú súťaž.

Ukončenie vyhodnocovania cenových ponúk na D1/D4 sa čaká koncom apríla

NDS logo
Bratislava – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v súčasnosti vyhodnocuje cenové ponuky v prípade križovatky diaľnic D1 a D4. Úspešné ukončenie vyhodnocovania sa odhaduje na koniec apríla. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR.

NDS spúšťa stavbu obchvatu Košíc, základný kameň poklepú ešte tento mesiac

NDS logo
Košice – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) spúšťa stavbu obchvatu Košíc, základný kameň rýchlostnej cesty R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany poklepali v pondelok 25. apríla.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...