1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Samospráva Partizánskeho zabezpečila rekonštrukciu vybraných chodníkov

square workers
Partizánske - Samospráva Partizánskeho zabezpečila rekonštrukcie vybraných chodníkov a opravy miestnych komunikácií na území mesta. Práce zrealizovali v uplynulých týždňoch. Informovala o tom Martina Skaličanová z Mestského úradu v Partizánskom.

Na mieste starej dubnickej práčovne vyrastie plaváreň s celoročnou prevádzkou

construction workers
Dubnica nad Váhom – Na mieste bývalej práčovne v Dubnici nad Váhom chce radnica postaviť novú plaváreň s celoročnou prevádzkou. O jej podobe rozhodne odborná porota zložená z architektov z celého Slovenska. Ako informovala Eva Granátová z oddelenia strategického rozvoja mesta, samotná architektonická súťaž by mala trvať tri mesiace.

Na zastávkach MHD v Bratislave pribudne budúci rok vyše 200 nových prístreškov

bus public
Bratislava – Na zastávkach mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Bratislave pribudne budúci rok vyše 200 nových prístreškov. Vybudujú ich najmä na frekventovaných miestach a tam, kde doteraz chýbali. Pribudnú aj nové označníky a vitríny s cestovným poriadkom.

V Michalovciach začali s rekonštrukciou mestskej plavárne

construction machinery
Michalovce – S komplexnou rekonštrukciou mestskej plavárne približne za 3,2 milióna eur v Michalovciach začali v uplynulých dňoch. Práce majú byť ukončené v prvej polovici roka 2023. TASR o tom za mesto informovala Marcela Andréová.

ŽSK chce zrekonštruovať most pri Slovenskom Pravne

road construction 3
Slovenské Pravno - Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) plánuje zabezpečiť rekonštrukciu a modernizáciu časti cesty II/519 v okrese Turčianske Teplice. Jej súčasťou bude rekonštrukcia mosta za križovatkou do Ivančinej, ako i zosilnenie časti úseku cesty, ktorá je hlavnou dopravnou tepnou medzi Prievidzou a Martinom.

NDS spustila súťaž na úsek, ktorý má zabezpečiť križovanie D1 a D4

NDS logo
Bratislava - Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v piatok zaslala do európskeho vestníka oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania k zákazke na stavebné práce pre stavbu D1 Bratislava - Triblavina, rozšírenie. Informovala o tom vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková.

Bytová výstavba v 2. štvrťroku 2021 razantne ožila

block of flats big
Bratislava - Počet dokončených aj začatých bytov v 2. štvrťroku 2021 prekonal čísla z obdobia pred pandémiou. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Strabag postaví v Trenčíne cyklotrasu za viac ako 260.000 eur

geodezia meranie
Trenčín – Úsek cyklotrasy od nového cestného mosta po starý železničný most v Trenčíne bude stavať spoločnosť Strabag. Vyplýva to z výsledku verejného obstarávania, ktoré zverejnilo mesto Trenčín vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Stavebná produkcia v júni medziročne vzrástla o 3 %

growth chart 1
Bratislava – Stavebná produkcia dosiahla v júni celkový objem 476,3 milióna eur, čo je medziročný rast o 3 %. Táto hodnota však predstavovala stále 15 % zaostávanie za júnom 2019, teda rovnakým obdobím pred pandémiou.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...