1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nemecký stavebný sektor v auguste klesol piaty mesiac po sebe

house worker
Berlín - Nemecký stavebný sektor v auguste klesol piaty mesiac po sebe, ukázal prieskum S&P Global. Nové objednávky totiž naďalej padajú v situácii vysokej inflácie a ekonomickej neistoty.

TSK opraví z vlastných zdrojov takmer 60 kilometrov ciest za 10,4 milióna eur

road construction 2
Nemšová - Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) opraví v tomto roku zo svojho rozpočtu takmer 60 kilometrov ciest II. a III. triedy. Kraj investuje do súvislých oprav historicky najväčšiu sumu – 10,4 milióna eur. Počas oficiálneho začiatku rekonštrukčných prác cesty II/507 v úseku Nemšová – Borčice o tom informoval predseda TSK Jaroslav Baška.

V martinskej mestskej časti Košúty postavia 76 nájomných bytov

panelak 1
Martin – Výstavbu 76 nájomných bytov spustili v martinskej mestskej časti Košúty zástupcovia spoločnosti Byty Košúty a mesta Martin. Stavebné práce sa začnú na jeseň tohto roku a výstavba by mala stáť približne osem miliónov eur.

Holandské firmy zarobili milióny na futbalových stavebných projektoch v Katare

Nederland flag
Brusel/Amsterdam - Holandské firmy zarobili milióny eur na stavebných projektoch spojených s blížiacimi sa majstrovstvami sveta (MS) vo futbale v Katare.

Mesto Vranov nad Topľou začalo s výstavbou troch bytových domov

construction building
Vranov nad Topľou – Tri bytové domy so 70 nájomnými bytmi bežného štandardu začalo v uplynulých dňoch stavať mesto Vranov nad Topľou.

V rámci komplexu Rezidencia Hron začali stavať ďalších 83 bytov

block of flats big
Zvolen – Vo Zvolene sa začala tretia etapa výstavby bytových domov, ktoré sú súčasťou projektu Rezidencia Hron. Investor tam postaví ďalších 83 jedno až štvorizbových bytov, čím ich počet dosiahne celkové číslo 256.

Stavebná produkcia v eurozóne aj v EÚ v máji vzrástla

construction machinery
Luxemburg - Stavebná produkcia v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) v máji medzimesačne i medziročne vzrástla. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré v utorok zverejnil európsky štatistický úrad Eurostat.

V rezidenčnom projekte Spišská Nitra vznikne 232 bytov a apartmánov

Building in progress
Nitra - Na okraji mestskej časti Chrenová v Nitre vyrastie v doposiaľ nevyužitej lokalite nová rezidencia Spišská. Projekt zahŕňa päť polyfunkčných objektov s 232 bytmi a apartmánmi. Celková investícia dosiahne takmer 30 miliónov eur, investorom je skupina InTeFi, informoval o tom riaditeľ realitných projektov skupiny Jiří Baďura.

Oravská R3 napreduje, ukončená je väčšina prekládok aj zakladanie mostov

geodezia meranie
Bratislava – Výstavba R3 Tvrdošín – Nižná beží naplno na celom úseku. Ukončená už je väčšina prekládok, ale aj zakladanie mostov. Informovala o tom hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčáková.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...