1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Prvá hala v CTParku Prešov Sever má byť k dispozícii nájomcom v závere roka

Indrustrial hall in progresPrešov - Developerská spoločnosť CTP začala s výstavbou prvej haly v CTPark Prešov North. Nájomcom má byť k dispozícii v závere tohto roka. Hala bude mať rozlohu viac ako 11.000 štvorcových metrov a bude súčasťou 43,2-hektárového parku.

Ako TASR za developera informovala Dominika Dubovanová, výstavba haly sa aktuálne nachádza v pokročilej fáze.

"Bolo len otázkou času, kedy záujem o východ Slovenska porastie aj zo strany trhu a zahraničných investorov. Presun výroby do priestoru strednej Európy a tomu prispôsobená logistika zvýšili dopyt a my sme radi, že sme tento vývoj vyhodnotili v správnom čase," potvrdzuje Senior Business Developer CTP pre Slovensko Ján Rakovský.

V CTParku Prešov North vznikne 200.000 štvorcových metrov novej prenajímateľnej plochy. CTPark Prešov North nie je prvou investíciou spomenutej spoločnosti na východe Slovenska. V samotnom Prešove prevádzkuje ešte CTPark Prešov South a v neďalekých Košiciach disponuje viac ako 30 hektármi plochy na industriálne využitie.

Ku koncu marca vlastnila spoločnosť CTP 10,9 milióna štvorcových metrov hrubej prenajímateľnej plochy v desiatich krajinách Európy.

27.07.2023 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...