1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Dolnokubínska radnica zrekonštruovala počas prázdnin 2100 m chodníkov a ciest

square workers
Dolný Kubín - Dolnokubínska radnica zrekonštruovala počas prázdninových mesiacov chodníky a miestne komunikácie v celkovej dĺžke 2100 metrov. Na opravy išlo z mestskej pokladnice 38.000 eur.

Slovaktual chce postaviť novú halu na výrobu izolačných skiel

slovaktual logo
Pravenec - Novú výrobnú halu plánuje vybudovať spoločnosť Slovaktual, s.r.o., so sídlom v Pravenci v okrese Prievidza. Výrobca sa v nej chce zamerať na výrobu izolačných skiel do plastových a hliníkových okien, stien a dverí.

Novým dodávateľom prác komunikácie pri ZVL je spoločnosť Doprastav

Doprastav logo
Prešov – Rozostavanú prekládku cesty I/68 odbočka Škultétyho - ZVL v Prešove s kruhovým objazdom dokončí firma Doprastav. Stavenisko prevezme koncom júna.

Prevádzkový zisk aj tržby LafargeHolcim v 1. kvartáli klesli

lafarge logo
Zürich - Cementársky gigant LafargeHolcim, ktorý vznikol zlúčením švajčiarskeho koncernu Holcim a jeho francúzskeho rivala Lafarge, zaznamenal v 1. kvartáli 2016 pokles prevádzkového zisku a čistú stratu.

Pri budúcej fabrike Jaguaru v Nitre postaví Prologis priemyselný park

priemyselny park3
Bratislava/Nitra – V blízkosti pripravovaného závodu automobilky Jaguar Land Rover v Nitre vyrastie priemyselný park s rozlohou 95.000 štvorcových metrov (m2).

Zisk LafargeHolcim vlani klesol a v 4. kvartáli vykázal stratu

Cement
Zürich - Cementársky gigant LafargeHolcim, ktorý vznikol zlúčením švajčiarskeho koncernu Holcim a jeho francúzskeho rivala Lafarge, zaznamenal vlani pokles zisku a v 4. kvartáli 2015 sa dokonca prepadol do straty.

Výrobca tehál Wienerberger sa vlani dostal zo straty

wienerberger-tehla
Viedeň - Rakúsky výrobca stavebných materiálov Wienerberger sa vlani dostal zo straty. Čistý zisk dosiahol 36,5 milióna eur po strate z roka 2014 na úrovni 261,7 milióna eur.

Aktivita v britskom stavebnom sektore vzrástla viac, než sa čakalo

construction building
Londýn - Aktivita v britskom stavebnom sektore sa v decembri zvýšila viac, než ekonómovia očakávali.

Výstavbu strategického parku v Nitre pre Jaguar zabezpečí Strabag

strabag logo2
Nitra – Stavebné práce v strategickom parku v Nitre, kde majú vyrásť výrobné linky automobilky Jaguar, bude zabezpečovať firma STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo, s. r. o.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...