1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Kraj investuje do opravy mosta pred Raslavicami viac ako 330.000 eur

dialnicny most
Prešov - Celkovo 334.281 eur investuje do opravy mosta pred obcou Raslavice v Bardejovskom okrese Prešovský samosprávny kraj (PSK). Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) s rekonštrukciou mosta začala koncom marca.

Peikko plánuje v tomto roku zvýšiť tržby o viac ako 10 percent

Peikko 19
Kráľová nad Váhom - Slovenská výrobná pobočka fínskej spoločnosti Peikko v Kráľovej nad Váhom v okrese Šaľa plánuje v tomto roku zvýšiť svoje tržby o 10,5 % oproti minulému roku. Spoločnosť plánuje dosiahnuť obrat na úrovni 50 miliónov eur.

Obec Nedožery-Brezany plánuje rekonštrukcie dvojice komunikácií

road construction 3
Nedožery-Brezany - Rekonštrukciu komunikácií a chodníkov na dvoch uliciach plánuje zabezpečiť samospráva Nedožier-Brezian v okrese Prievidza. Dodávateľa prác za takmer 260.000 eur hľadá cez verejnú súťaž.

Ukončenie vyhodnocovania cenových ponúk na D1/D4 sa čaká koncom apríla

NDS logo
Bratislava – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v súčasnosti vyhodnocuje cenové ponuky v prípade križovatky diaľnic D1 a D4. Úspešné ukončenie vyhodnocovania sa odhaduje na koniec apríla. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR.

NDS spúšťa stavbu obchvatu Košíc, základný kameň poklepú ešte tento mesiac

NDS logo
Košice – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) spúšťa stavbu obchvatu Košíc, základný kameň rýchlostnej cesty R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany poklepali v pondelok 25. apríla.

Mesto Poprad začne s opravou ďalšieho mosta, tentoraz na Kežmarskej ulici

construction machinery
Poprad - Na Kežmarskej ulici v Poprade sa v utorok 19. apríla začne s rekonštrukciou mosta. Informovala o tom radnica na sociálnej sieti s tým, že pre stavebné práce musia vodiči rátať s dočasnými dopravnými obmedzeniami.

Firma Peikko zvýšila vlani medziročne zisk o takmer 50 percent

Peikko 19
Kráľová nad Váhom - Slovenská výrobná pobočka fínskej spoločnosti Peikko spracovala v roku 2021 v Kráľovej nad Váhom v okrese Šaľa rekordných 23.000 ton ocele, čo je najviac spomedzi všetkých závodov skupiny.

NDS má v správe 857 mostov, ich prevádzka zahŕňa aj pravidelnú kontrolu

NDS logo
Bratislava – Národná diaľničná spoločnosť má aktuálne v správe 857 mostov. Ich prevádzka zahŕňa aj pravidelné sledovanie posunov a deformácií na mostoch, diagnostiku ich stavu, funkčnosti a bezpečnosti geodetickými meraniami. Diaľničiari o tom informujú na svojej webovej stránke.

Španielska ekonomika rástla vo 4. kvartáli výraznejšie, než sa čakalo

spanish flag
Madrid - Španielska ekonomika zaznamenala v poslednom kvartáli minulého roka výraznejší rast, než uvádzal predbežný odhad. Napriek tomu rast ekonomiky zaostal za vývojom v 3. štvrťroku. TASR o tom informuje na základe správ serverov RTTNews a tradingeconomics.

PREDPLAŤTE SI

220x600 SKA

Nenechajte si ujsť...