1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Dokončil už takmer dve tretiny z plánovaných rekonštrukcií ciest v roku 2023

road construction 3Bratislava - Bratislavský samosprávny kraj (BSK) dokončil 14 z 23 úsekov ciest II. a III. triedy, ktoré si naplánoval kompletne zrekonštruovať v roku 2023. Informoval o tom predseda BSK Juraj Droba. "Šesť úsekov sa momentálne realizuje a tri úseky nás ešte čakajú," doplnil šéf krajskej samosprávy.

Informoval o tom, že v júli a auguste Správa ciest BSK dokončí práce na úsekoch ciest Blatné - Šenkvice, Slovenský Grob - Viničné, Most pri Bratislave, miestna časť Studené - Tomášov a Dunajská Lužná - Miloslavov, miestna časť Alžbetin Dvor. V týchto úsekoch sa vozovka rekonštruuje technológiou recyklácie za studena.

"Stavebne ukončená je aj rekonštrukcia dvoch úsekov na ceste II. triedy Pezinok - Pernek na horskom priechode Pezinská Baba v celkovej dĺžke osem kilometrov, ktoré sa robili technológiou recyklácie za horúca. Momentálne sa dorába ešte nové zvislé trvalé dopravné značenie," doplnil Droba.

V priebehu júla až septembra plánuje správca krajských komunikácií realizovať rekonštrukciu ďalších troch kilometrov v úseku križovatky v centre Malaciek, úseku medzi odbočkou na Lozorno z cesty I. triedy a intravilánom obce. Do konca roka pribudne ešte asi kilometrový úsek ciest medzi Plaveckým Mikulášom a hranicou medzi Bratislavským a Trnavským samosprávnym krajom, takisto opravy úsekov ciest v obci Vinosady.

V procese je aj oprava, resp. príprava opráv na šiestich mostoch, v roku 2023 chce takisto kraj zrealizovať diagnostiku a projekčný návrh opráv pre deväť mostov s následnou realizáciou v roku 2024.

Od roku 2021, keď BSK prebral 100-percentnú kontrolu nad cestárskou spoločnosťou, Správa ciest BSK zrekonštruovala 51 úsekov ciest v celkovej dĺžke takmer 100 kilometrov.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) spravuje 520 kilometrov ciest II. a III. triedy, 127 mostov a dva cyklomosty. Napriek tomu, že je najmenším zo všetkých krajov, má dopravne najzaťaženejšiu cestnú sieť.

28.07.2023 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...