1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

V Trnavskom kraji sa vlani začalo stavať viac bytov

Zeriav1
Trnava - V roku 2018 sa v Trnavskom kraji dokončila výstavba 3034 bytov, čo medziročne predstavuje o 396 bytov viac.

Práce na západnom obchvate Prešova pokračujú podľa plánu

Road construction machinery
Prešov - Stavebné práce na výstavbe diaľnice D1 Prešov západ – Prešov juh idú podľa plánu a stavba nemešká. Skonštatoval to minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek (Most-Híd), ktorý stavbárov juhozápadného obchvatu mesta vo štvrtok skontroloval.

Karlova Ves i Dúbravka odmietajú projekt Duby na Krčacoch

Construction 33
Bratislava – Karlova Ves i Dúbravka zhodne odmietajú developerský projekt Duby, ktorý má vyrásť na rozmedzí oboch bratislavských mestských častí v lokalite Krčace. Obe samosprávy o tom informujú na svojich weboch.

SVP spustil testovaciu prevádzku systému ochrany hrádzí

vodne dielo gabcikovo1
Šamorín – Slovenský vodohospodársky podnik (SVP), Odštepný závod Bratislava spustil testovaciu prevádzku dlho pripravovaného Systému ochrany a monitorovania ochranných hrádzí Vodného diela Gabčíkovo,

Wienerberger očakáva tento rok rast zisku, a to napriek problémom

wienerberger tehla
Viedeň - Rakúsky výrobca tehál Wienerberger v stredu vyhlásil, že jeho opatrenia na zvýšenie efektívnosti a nové pravidlá účtovníctva by mu mali pomôcť zvýšiť základný zisk v tomto roku o minimálne 19 %.

Cigeľ má tri mosty v havarijnom stave, musí zabezpečiť ich rekonštrukciu

bridge
Cigeľ - Tri mosty v Cigli v okrese Prievidza sú v havarijnom stave. Samospráva už podniká kroky, aby mohla zabezpečiť ich rekonštrukciu.

Obec Kecerovce plánuje výstavbu ďalších nájomných bytov

block of flats big
Kecerovce – Spolu 48 obecných nájomných bytov nižšieho štandardu by mohlo vyrásť v obci Kecerovce v okrese Košice-okolie do konca tohto roka. Projekt odobrilo obecné zastupiteľstvo na svojom februárovom zasadnutí.

Stavebná produkcia v decembri 2018 medziročne stúpla o 7,9 %

europa shopping center
Bratislava - Stavebná produkcia v decembri 2018 dosiahla hodnotu 540,3 milióna eur, v porovnaní s decembrom 2017 sa zvýšila o 7,9 %. Po zohľadnení sezónnych vplyvov bola o 1,4 % nižšia ako v novembri 2018. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Rast britského stavebného sektora sa spomalil na takmer ročné minimum

Building in progress
Londýn - Britský stavebný sektor zaznamenal začiatkom roka prudké spomalenie rastu na takmer ročné minimum. Dôvodom je zvyšujúca sa neistota v súvislosti s odchodom Británie z Európskej únie (EÚ), ktorá výrazne zasiahla najmä oblasť komerčnej výstavby.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...