1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Produkcia v stavebníctve eurozóny sa v novembri vrátila k poklesu

construction machinery
Luxemburg - Stavebná produkcia v eurozóne sa v novembri vrátila k poklesu, keď ju do veľkej miery ovplyvnil vývoj v oblasti pozemných stavieb. TASR o tom informuje na základe predbežných údajov štatistického úradu Európskej únie Eurostat.

Výdavky v stavebnom sektore USA v novembri nečakane vzrástli

growth chart 3
Washington - Výdavky v americkom stavebnom sektore v novembri 2022 nečakane vzrástli, aj keď len mierne. Ukázali to údaje, ktoré v utorok zverejnilo ministerstvo obchodu.

ŽSR pripravujú v Trnavskom kraji obnovu troch staničných budov

zsr logo
Trnava - Trnava, Sládkovičovo a Veľký Meder z Trnavského kraja sú medzi železničnými stanicami, pre ktoré Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vypísali verejné obstarávanie na projektovú dokumentáciu na obnovu.

Na budúci rok firmy očakávajú pokles trhu projektových prác o 1,2 %

construction building
Bratislava - Projektové firmy budúci rok očakávajú pokles dopytu o 1,2 %. Informovala o tom analytická spoločnosť CEEC Research na základe ich Polročnej štúdie slovenského stavebníctva H2/2022.

Chodníky na sídlisku Kopanice v Prievidzi zrekonštruujú za 141.000 eur

square workers
Prievidza - Samospráva Prievidze začala s rekonštrukciou chodníkov medzi bytovými domami na uliciach V. Benedikta a M. Gorkého na sídlisku Kopanice. Súčasťou stavebných prác za viac ako 141.000 eur je i výstavba spevnených plôch na parkovanie automobilov. Informovala o tom referentka kancelárie primátorky Michaela Beňadiková.

V trnavskom cukrovare sa stavia, plánujú i námestie a sochu Augusta Stummera

Building in progress
Trnava – Na rozlohe 24,98 hektára v tesnom dotyku s historickým centrom Trnavy v areáli bývalého cukrovaru by mala vzniknúť v nasledujúcich rokoch lokalita bývania a komerčných priestorov. Obnovia sa a ožijú aj bývalé priemyslové objekty, ktoré sú národnou kultúrnou pamiatkou.

Modernizácia ciest vo Vranovskom okrese si vyžiadala takmer 534.000 eur

road construction
Vranov na Topľou - Prešovský samosprávny kraj (PSK) investoval do modernizácie ciest a cestmajsterstva v okrese Vranov nad Topľou takmer 534.000 eur. Zmodernizoval vozovku medzi Žipovom a Skrabským, Jasenovcami a Ďapalovcami aj Podčičvou a Tovarným. Rekonštrukciou tam prešlo celkovo 2,7 kilometra ciest.

PSK modernizuje dva mosty a šesť kilometrov ciest v okrese Sabinov

road construction 3
Prešov - Prešovský samosprávny kraj (PSK) modernizuje ďalšie cesty a mosty aj v okrese Sabinov. Pri Sabinove sa zároveň rieši problém na úseku s nedostatočným odvodnením.

Mesto Fiľakovo dokončuje prípravu 5 projektov zameraných na úsporu energií

Construction 33
Fiľakovo - Mesto Fiľakovo chce spotrebu energií v budúcnosti znížiť aj rekonštrukciou verejných budov. Aktuálne dokončuje projektové dokumentácie zamerané na zníženie energetickej náročnosti troch základných škôl (ZŠ), mestského kultúrneho strediska i mestského úradu. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Klaudia Mikuš Kovácsová.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...