1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

V rezidenčnom projekte Spišská Nitra vznikne 232 bytov a apartmánov

Building in progress
Nitra - Na okraji mestskej časti Chrenová v Nitre vyrastie v doposiaľ nevyužitej lokalite nová rezidencia Spišská. Projekt zahŕňa päť polyfunkčných objektov s 232 bytmi a apartmánmi. Celková investícia dosiahne takmer 30 miliónov eur, investorom je skupina InTeFi, informoval o tom riaditeľ realitných projektov skupiny Jiří Baďura.

Oravská R3 napreduje, ukončená je väčšina prekládok aj zakladanie mostov

geodezia meranie
Bratislava – Výstavba R3 Tvrdošín – Nižná beží naplno na celom úseku. Ukončená už je väčšina prekládok, ale aj zakladanie mostov. Informovala o tom hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčáková.

Krompachy zrekonštruujú komunikácie na troch uliciach za 1,45 milióna eur

Road construction machinery
Krompachy – V Krompachoch na Spiši zrekonštruujú chodníky a cesty za takmer 1,45 milióna eur. Mesto v týchto dňoch podpísalo zmluvu so zhotoviteľom a v súčasnosti podľa primátorky Ivety Rušinovej čakajú na výsledok kontroly verejného obstarávania.

PSK preinvestuje na opravu ciest a mostov v kraji viac ako 6,4 milióna eur

road construction 3
Prešov - Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) zrekonštruuje viaceré úseky ciest a mosty v kraji. V stredu boli zhotoviteľom odovzdané na realizáciu.

Partizánske rekonštruuje chodníky na sídlisku Luhy II

square workers
Partizánske - Samospráva Partizánskeho pristúpila k rekonštrukcii vybraných chodníkov v mestskej časti Luhy II. Do obnovy viac ako 330 metrov frekventovaných úsekov komunikácií pre peších investuje približne 55.000 eur. Informovala o tom Martina Skaličanová z Mestského úradu (MsÚ) v Partizánskom.

Stavebná produkcia v eurozóne v apríli klesla o vyše 1 %

beton kocky
Luxemburg - Stavebná produkcia v eurozóne zaznamenala v apríli medzimesačný pokles o viac než 1 %. Bol to zároveň prvý pokles za štyri mesiace. Poukázali na to v pondelok zverejnené údaje štatistického úradu Európskej únie Eurostat.

Pyrotechnikov na stavbe košického obchvatu striedajú bagre

geodezia meranie
Košice – Na stavbe úseku R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany pokračujú v ďalšej etape. Pyrotechnický prieskum na území trvalého záberu ukončili, aktuálne sťahujú ornicu a štrkodrvou spevňujú vjazdy na stavenisko. Informuje o tom Národná diaľničná spoločnosť (NDS) na svojej webovej stránke.

V Želiezovciach sa začala dostavba kanalizácie, potrvá 18 mesiacov

mini buldozer
Želiezovce – Mesto Želiezovce spustilo realizáciu dostavby kanalizácie v meste. Vedenie mesta podpísalo v polovici mája dokument o odovzdaní a prevzatí staveniska so zástupcami dodávateľského konzorcia. Výstavba potrvá 18 mesiacov. "Sme jedným z posledných miest na Slovensku, ktoré ešte nemá odkanalizované celé svoje územie.

Výstavba D1 s tunelom Višňové pokračuje, ukladajú sa nosníky na mostoch

zeriav
Bratislava – Výstavba na úseku D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala pokračuje. Špecialisti na mostné konštrukcie aktuálne ukladajú nosníky. Spolu s ťažkou mechanikou tak pracujú na výstavbe mostných objektov. Správnosť uloženia nosníkov kontrolujú geodeti. Montáž nosníkov na mostoch prebieha vo výške najviac 40 metrov.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...