1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Aktivita v nemeckom stavebníctve zaznamenala najprudší pokles za vyše 1,5 roka

construction building
Berlín - Aktivita v nemeckom stavebnom sektore zaznamenala pokles aj v septembri, už šiesty mesiac po sebe, pričom tempo poklesu bolo najvýraznejšie za viac než 1,5 roka. Poukázali na to vo štvrtok výsledky prieskumu spoločnosti S&P Global. 

Diaľničný úsek Turany - Hubová začnú stavať najskôr v roku 2025

NDS logo
Hubová – Úsek diaľnice D1 Turany – Hubová začnú stavať najskôr v roku 2025. Investičný riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Stanislav Beňo to potvrdil v tomto týždni počas návštevy Ružomberka. Podotkol, že zatiaľ ide len o predbežný odhad.

V Košiciach začínajú s ďalšou etapou súvislých opráv ciest a chodníkov

road construction 3
Košice - Mesto Košice začína v týchto dňoch so súvislými opravami viacerých ciest a priľahlých chodníkov. Ide o druhú etapu zákazky Opravy asfaltových povrchov a práce na komunikáciách vo vlastníctve mesta Košice. Magistrát o tom informuje na svojej webovej stránke.

Prvá etapa severného obchvatu Prešova má byť hotová v júli budúceho roka

highway
Prešov - Rýchlostná cesta R4 Prešov - severný obchvat, I. etapa má byť dokončená do konca júla 2023. Práce pokračujú podľa harmonogramu. Po pondelkovej návšteve stavby to skonštatovali generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Vladimír Jacko a štátny tajomník Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Jaroslav Kmeť.

Stavebná produkcia v eurozóne v júli vzrástla, prvýkrát za päť mesiacov

Zeriav1
Luxemburg - Stavebná produkcia v eurozóne zaznamenala v júli rast, prvý za päť mesiacov. TASR o tom informuje na základe údajov štatistického úradu Európskej únie Eurostat, ktorý zverejnil prvý odhad.

Nemecký stavebný sektor v auguste klesol piaty mesiac po sebe

house worker
Berlín - Nemecký stavebný sektor v auguste klesol piaty mesiac po sebe, ukázal prieskum S&P Global. Nové objednávky totiž naďalej padajú v situácii vysokej inflácie a ekonomickej neistoty.

TSK opraví z vlastných zdrojov takmer 60 kilometrov ciest za 10,4 milióna eur

road construction 2
Nemšová - Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) opraví v tomto roku zo svojho rozpočtu takmer 60 kilometrov ciest II. a III. triedy. Kraj investuje do súvislých oprav historicky najväčšiu sumu – 10,4 milióna eur. Počas oficiálneho začiatku rekonštrukčných prác cesty II/507 v úseku Nemšová – Borčice o tom informoval predseda TSK Jaroslav Baška.

V martinskej mestskej časti Košúty postavia 76 nájomných bytov

panelak 1
Martin – Výstavbu 76 nájomných bytov spustili v martinskej mestskej časti Košúty zástupcovia spoločnosti Byty Košúty a mesta Martin. Stavebné práce sa začnú na jeseň tohto roku a výstavba by mala stáť približne osem miliónov eur.

Holandské firmy zarobili milióny na futbalových stavebných projektoch v Katare

Nederland flag
Brusel/Amsterdam - Holandské firmy zarobili milióny eur na stavebných projektoch spojených s blížiacimi sa majstrovstvami sveta (MS) vo futbale v Katare.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...