1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Ťažobný koncern BHP v uplynulom roku viac ako zdvojnásobil zisk

mine big
Sydney - Austrálsky ťažobný koncern BHP v utorok oznámil, že jeho zisk sa za uplynulý finančný rok do 30. júna 2019 viac ako zdvojnásobil. Prispeli k tomu vyššie ceny železnej rudy aj veľké jednorazové poplatky v minulom roku.

Spoločnosť VEKA vyrába so značkou trvalej udržateľnosti od európskej asociácie VinylPlus

pvc window
Spoločnosť VEKA, výrobca plastových okenných a dverových profilov najvyššej triedy A, patrí k prvým spoločnostiam, ktoré sa môžu pochváliť označením svojich produktov značkou od európskej asociácie VinylPlus,

Zisk Siemensu v 3. kvartáli klesol, varuje pred zhoršovaním podmienok

siemens
Mníchov - Nemecký konglomerát Siemens je ďalším z priemyselných gigantov, ktorí varovali pred zhoršujúcimi sa podmienkami vo svete.

V ružomberských papierňach vznikne sto nových pracovných miest

Paper factory
Ružomberok – Ružomberský celulózovo-papierenský podnik Mondi SCP plánuje počas najbližších 12 mesiacov prijať viac než stovku zamestnancov.

Zisk OKD vlani klesol o vyše 2 miliardy Kč na 1,29 miliardy Kč

mine vagon
Praha – Čistý zisk spoločnosti Ostravsko-karvinské doly (OKD) vlani klesol medziročne z 3,4 miliardy Kč (132,84 milióna eur) na 1,29 miliardy Kč. Znížil sa aj objem ťažby uhlia približne o 250.000 ton na 4,62 milióna tony. Vyplýva to z výročnej správy banskej spoločnosti.

Vývoz švajčiarskych hodiniek v júni klesol, za 1. polrok sa však udržal v raste

decline
Bern - Export švajčiarskych hodiniek zaznamenal v júni výrazný pokles, priaznivý vývoj v predchádzajúcich mesiacoch však udržal hodnotu exportu za celý 1. polrok v plusových číslach.

Tržby Burberry v 1. kvartáli vzrástli o 4 % a prekonali odhady

burberry logo
Londýn - Britská luxusná módna značka Burberry v utorok oznámila, že jej tržby v 1. štvrťroku obchodného roka 2019/20 vzrástli, a to viac, ako sa čakalo.

V priemyselnom parku Levice - Géňa pribúdajú nové výrobné haly

priemyselny park3
Levice – V areáli priemyselného parku Levice – Géňa pribúdajú nové výrobné haly. Začiatkom júna otvorila nový výrobný závod japonská spoločnosť Kasai Slovakia, v máji sa začala výstavba novej haly spoločnosti ZF Slovakia, a.s. Levice.

Harley-Davidson bude spolupracovať s čínskym výrobcom motocyklov Qianjiang

Harley Davidson Logo
New York - Americký výrobca motocyklov Harley-Davidson pokračuje vo svojich plánoch expanzie na zahraničných trhoch.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...