1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Hermés dosiahol v 1. kvartáli nárast tržieb o dvojciferné číslo

hermes paris logo
Paríž - Francúzsky výrobca luxusného tovaru Hermés dosiahol v 1. kvartáli nárast tržieb o dvojciferné číslo. Pomohol mu silný dopyt v Číne.

Messer Tatragas postaví v Šali závod na výrobu argónu

plynarenstvo
Šaľa – Spoločnosť Messer Tatragas postaví v Šali závod na výrobu argónu. Investícia vo výške takmer 10 miliónov eur bude zameraná na technológiu spracovania odplynu z vedľajšieho výrobného podniku na výrobu čpavku.

Skupina LVMH zaznamenala v 1. štvrťroku nárast tržieb o 16 %

lvmh logo
Paríž - Francúzska spoločnosť LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton, ktorá je najväčším svetovým výrobcom módneho tovaru, zaznamenala aj v 1. štvrťroku 2019 rast tržieb po vlaňajšom rekordnom obrate.

Levi Strauss sa v 1. kvartáli vrátil k zisku a jeho tržby vzrástli

Levi strauss logo
New York - Americký výrobca známych džínsov Levi Strauss & Co zaznamenal nárast tržieb o 7 % v 1. štvrťroku obchodného roka 2018/19, keď sa zároveň vrátil na trhy s prvotnou verejnou ponukou akcií.

Deceuninck štvornásobne zvyšuje kapacitu recyklovaného PVC

plastic scrap
Brno - Spoločnosť Deceuninck uviedla v belgickom Diksmuide do užívania nové zariadenie na recykláciu, ktoré umožní recyklovať až 45.000 ton PVC ročne.

Britsko-austrálsky ťažobný koncern Rio Tinto zvýšil zisk o vyše 50 %

miner
Melbourne - Britsko-austrálsky ťažobný koncern Rio Tinto oznámil za minulý rok vysoký rast zisku. Veľkou mierou k tomu prispel predaj aktív firmy vo viacerých krajinách.

Lego sa minulý rok vrátilo k rastu

Lego logo
Kodaň - Dánsky výrobca legendárnej stavebnice Lego sa minulý rok vrátil k rastu. Jeho tržby sa po poklese v ťažkom roku 2017 opäť zvýšili.

Výrobca krémov Nivea zvýšil vlani zisk takmer o desatinu

nivea logo
Hamburg - Nemecká spoločnosť Beiersdorf oznámila za minulý rok rast zisku takmer o desatinu, k čomu prispel solídny rast tržieb. Zároveň informovala o spustení investičného programu v hodnote 70 až 80 miliónov eur ročne.

Čistý zisk ťažobného koncernu Glencore sa vlani prepadol o vyše 40 %

Glencore logo
Bern - Ťažobný koncern a obchodník s komoditami Glencore oznámil za minulý rok pokles čistého zisku o vyše 40 %, prevádzkový zisk ale vzrástol na rekordnú úroveň. Spoločnosť zároveň oznámila nový program spätného odkúpenia akcií v hodnote 2 miliardy USD.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...