1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Košická Minebea plánuje novú lakovaciu linku s desiatkami nových zamestnancov

u shin 18
Košice - Rozšírenie výroby o novú lakovaciu linku plánuje firma Minebea v priemyselnom parku pri košickom letisku. S rozšírením kapacity podnik predpokladá nárast počtu zamestnancov o viac ako 70, čiže celkovo takmer na 600.

Švajčiarsko-britský koncern Glencore zaznamenal v roku 2022 prudký pokles zisku

Glencore logo
Zürich - Švajčiarsko-britský ťažobný koncern Glencore zaznamenal v minulom roku prudký pokles zisku v dôsledku nižších cien komodít. Zisk pred úrokmi, zdanením, odpismi a amortizáciou (EBITDA) klesol oproti predchádzajúcemu roku o 50 % na 17,1 miliardy amerických dolárov (15,83 miliardy eur).

Zisk Rio Tinto minulý rok klesol

Rio Tinto
Londýn - Britsko-austrálsky ťažobný koncern Rio Tinto zaznamenal v minulom roku 2023 pokles zisku pre slabší dopyt a nižšie ceny železnej rudy. Napriek tomu jeho výsledky prekonali očakávania vďaka väčšej produkcii.

Značke Estée Lauder sa v Číne nedarí, plánuje prepustiť do 5 % zamestnancov

estee lauder logo
New York - Americká kozmetická firma Estée Lauder plánuje zrušiť celosvetovo do 5 % pracovných miest. Dôvodom je najmä vývoj na čínskom trhu, kde v oblasti luxusu klesá dopyt po drahších produktoch.

Tata Steel potvrdila, že zruší v Británii 2800 pracovných miest

steel factory3
Londýn - Britská oceliareň Tata Steel, dcérska spoločnosť indického konglomerátu Tata, oznámila, že zruší 2800 pracovných miest vo svojom závode vo Walese. Toto odvetvie priemyslu prechádza totiž na ekologickejšiu výrobu ocele.

Bánovský výrobca obuvi bude používať len kože z garbiarní štandardu LWG

Gabor logo1
Bánovce nad Bebravou  - Spoločnosť Gabor bude pri výrobe topánok po novom využívať len kože z garbiarní certifikovaných podľa štandardu Leather Working Group (LWG). Vyplýva to z jej členstva v LWG. TASR o tom za spoločnosť informovala Adriana Bednárová.

Výrobný závod IKEA v Malackách sa rozrástol o 36 000 m2

Ikea building
Malacky - 28. 11. 2023 sa slávnostným prestrihnutím pásky a odovzdaním symbolického kľúča otvorili nové skladové a výrobné priestory výrobného závodu IKEA Industry o.z. Malacky Nábytok – Flatline. Slávnostného ceremoniálu sa zúčastnili zástupcovia investora a generálneho dodávateľa stavby, spoločnosti DYNAMIK HOLDING, a.s.

Hračkársky koncern Hasbro zruší ďalších 900 pracovných miest

hasbro logo1
Providence - Americký hračkársky koncern Hasbro oznámil, že zruší ďalších 900 pracovných miest. Urobil tak necelý rok potom, ako informoval, že pre slabý dopyt prepustí 15 % zamestnancov.

Zisk spracovateľa medi Aurubis klesol za rok 2022/2023 o viac než tretinu

decline 1
Hamburg - Nemecká spoločnosť Aurubis, najväčší spracovateľ medi v Európe, oznámila za minulý obchodný rok pokles prevádzkového zisku o viac než tretinu. Dôvodom sú podvody, ktoré firmu stáli milióny eur.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...