1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Tržby Hugo Boss v 2. štvrťroku vzrástli o 20 %

hugo boss
Metzingen - Nemecká luxusná módna značka Hugo Boss v stredu zvýšila svoju prognózu príjmov po tom, ako zaznamenala v 2. štvrťroku 2023 nárast tržieb o 20 %. Prispeli k tomu inovácie aj marketingový tlak.

Vláda pre Winkelmann v R. Sobote schválila osvedčenie o významnej investícii

Hands Shaking
Bratislava - Vládny kabinet schválil návrh z dielne Ministerstva hospodárstva (MH) SR na vydanie osvedčenia o významnej investícii na investičný projekt "Winkelmann Building + Industry výrobný závod pre zásobníky vody v Rimavskej Sobote".

PAZZ šije oblečenie aj pre tie najluxusnejšie svetové značky

textil factory
Veľký Krtíš - Aj pre luxusné značky, ako sú Versace či Gucci, ale aj pre automobilové stajne Ferrari či RedBull okruhu Formule 1, šijú oblečenie vo veľkokrtíšskom závode spoločnosti PAZZ. Firma aktuálne dáva prácu 170 ľuďom, prevažne ženám.

Čínsky producent kobaltu Huayou Cobalt investuje v Maďarsku 1,4 miliardy eur

euro bankovky
Budapešť – Čínska spoločnosť Huayou Cobalt, jeden z najväčších producentov kobaltu na svete, investuje v Maďarsku 520 miliárd forintov (1,4 miliardy eur) do výstavby svojej prvej európskej továrne. Závod v meste Ács na severozápade krajiny prinesie prácu 900 ľuďom, uviedol v stredu minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.

Cementárne nahradili v minulom roku viac ako 70 % fosílnych palív alternatívnymi

cementaren
Bratislava - Slovenské cementárne v minulom roku prvý raz prekročili hranicu 70 % v zhodnocovaní alternatívnych palív. Znamená to, že nahradili 70,5 % fosílnych palív tuhým alternatívnym palivom vyrobeným z nerecyklovateľného odpadu.

Ralph Lauren oznámil za 4. kvartál nárast tržieb aj zisku

textile1
New York - Americký módny dom Ralph Lauren oznámil za 4. kvartál finančného roka 2022/23 väčšie tržby aj zisk, ako mu predpovedali analytici. Podporil ho dopyt na domácom trhu v USA, aj oživenie predaja v Číne. TASR o tom informuje na základe správ agentúry Reuters a portálu RTTNews.

V Košiciach má vzniknúť skladovo-výrobná hala za 10 miliónov eur

vyrobna hala
Košice - Neďaleko priemyselného parku pri košickom letisku má vzniknúť skladovo-výrobná hala, má byť súčasťou pripravovaného logistického areálu CTP II Košice Pereš. Celkové náklady stavby haly predstavujú okolo 10 miliónov eur. Vyplýva to zo zámeru firmy CTPark, ktorá ho predložila na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Obuvnícka spoločnosť Gabor zvýšila medziročne tržby o takmer 22 miliónov eur

Gabor logo1
Bánovce nad Bebravou - Obuvnícka spoločnosť Gabor v Bánovciach nad Bebravou dosiahla v minulom roku tržby vo výške viac ako 79 miliónov eur. V porovnaní s rokom 2021 stúpli tržby o takmer 22 miliónov eur. Informoval o tom konateľ spoločnosti Juraj Vodička.

Siemens zaznamenal v 2. štvrťroku nárast tržieb aj zisku

Siemens
Mníchov - Nemecký priemyselný gigant Siemens zaznamenal v 2. štvrťroku svojho finančného roka 2022/2023 výrazný nárast tržieb aj zisku. A zvýšil svoj odhad príjmov za celý rok do konca septembra 2023.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...